Groenstrook dwarsboomt nieuwbouw Dijkerhoek Buurtschappen druk met maken van Paasvuren Adjunct Veneklaas uit buurtvereniging meer compost aan de man Hardlooporganisaties bundelen krachten Haarschool grote winnaar van schoolhandbaltoernooi 'Als de weg niet veilig is moet daar wat aan gedaan worden' SV Holten brengt opnieuw Medeleven tonen met overlijden prinses Juliana Jubilarissen FNV in zonnetje gezet Schrijfwedstrijd in nieuwe vorm Donderdag 25 maart 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - SCS (Secretarial Communication Services) breidt haar diensten uit met een IT sen ice punt. SCS is reeds 14 jaar een lan delijk gerenommeerd secretariaatsbureau gevestigd aan de Dorps straat 70 in Holten. Vanuit haar dienstverlenende oogpunt heeft SCS een automatisering servicepunt opgericht, met als doelstel ling betaalbare service. SCS levert aan kleine bedrijven tot aan multinationals secretariële diensten. Het bedrijf dankt haar lange bestaan aan het persoonlijke karakter en de gedrevenheid van haar medewerkers om opdrachtgevers te helpen en te ondersteunen. SCS-Xtra is bedoeld als ondersteuning van de IT bij bedrijven. De werkzaamheden bestaan onder meer uit advies en ondersteuning, reparatie, aanleg van-, en probleem oplossing bij netwerken. "Mijn visie is dat goede service tegen een betaalbaar tarief moge lijk is en niet alleen tijdens kantoortijd. Actief meedenken over de automatiseringsbehoefte van de klant staat voorop", aldus Pierre Jacobs, die al 8 jaar werkzaam is in de IT branche. "Zeker in het midden- en kleinbedrijf kan men geen dagen wachten. Het kan zo zijn dat er nog werkzaamheden van vitaal belang, zoals boekhou ding, gedaan moeten worden. Voor storingen die na kantoortijd voorkomen is het mogelijk om een afspraak 's avonds te maken. Computerstoringen laten zich niet van tevoren aankondigen, dus zal je ook hierin flexibel moeten zijn", aldus Jacobs: SCS is tele fonisch bereikbaar via 0548-378088 of 06-53668344, via E-mail: info@scsholten.nl ofXtra@scsholten.nl en op internet: www.scs- holten.nl. (Eigen foto) rw Dijkerhoek - "Het is goed wonen in Dijkerhoek. Dat klopt. Maar wanneer kunnen mensen er ko men wonen", vragen Ben Holle- gien en Bertha Boode, bestuurs leden van Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek en te vens van de nieuwbouwcommis- sie zich af. "De gemeente is nu al jaren bezig en daar blijft het bij. Nu leek er schot in te zitten: de gemeente had een nieuw plan getekend, maar daar blijkt dat de groenstrook aan de Hakkertsweg deel uit maakt van het nieuwe ontwerpbestemmingsplan. Wie bezwaar maakt omdat de groen strook een bouwkavel wordt, stemt meteen tegen het nieuwe bestemmingplan als geheel en vertraagt zo de door iedereen ge wenste nieuwbouw in Dijker hoek", aldus de bestuursleden. "Op deze manier zet de gemeen te Dijkerhoekers tegen elkaar op." Het ontwerp-bestemmingsplan waar wethouder W. Stegeman tijdens de ledenvergadering mee kwam, viel niet goed bij het be stuur, dat dan ook actie gaat on dernemen. Begin april gaat de nieuwbouwcommissie. die naast Hollegien en Boode uit Wilco Vlogtman. Henk Dibbits, Gijs van Rossum, Anita Bronsvoort en Erik Wechstapel bestaat, de raadsfracties af om haar bezwa ren tegen dit laatste plan duide lijk te maken. Wat de commissie vooral niet wil is dat door enkele De groenstrook aan de Hakkertweg is inzet van de discussie tussen de buurtvereniging Dijkerhoek en de gemeente. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Onder grote publieke belangstelling zijn donderdagavond 18 maart de finales afgewerkt van het jaarlijkse schoolhandbaltoer nooi voor de basisscholen in Sporthal 't Mossink in Holten. De Haarschool werd uiteindelijk de grote winnaar. j Leerlingen van groep 7 en 8 van de vijf basisscholen uit Holten en I omgeving streden om de eer van handbalkampioen 2004, waarbij el- ke school met een meisjes- en jongenstcain uit kwam. g De voorrondes op twee woensdagmiddagen, waarbij een hele com- g petitie werd afgewerkt, leverden vele spannende wedstrijden op. De n beste drie teams van de voorronde speelden tijdens de finaleavond "2 nog een keer tegen elkaar. jg In de jongenspoule was het spannend, want het doelsaldo moest de beslissing brengen en daarbij trok de Haarschool aan het langste 3 eind. want ze wonnen met vier doelpunten meer van de Bosschool dan de Regenboog. 0 In de meisjespoule ging het tussen de Bosschool en de Haarschool. w In de voorronde was het een gelijkspel (8-8), maar tijdens de finale- avond won de Haarschool met 8-7 van de Bosschool, wat de basis was voor haar kampioenschap. gj Sportief was het zeker, want na afloop van wedstrijden werden win- S naars gefeliciteerd door de verliezende ploegen. De eindstanden. Jongens: 1. Haarschool, 2. Regenboog, 3. Bos- 1 school. 4. Dijkerhoek. 5. Holterenk. Meisjes: 1. Haarschool. 2. Bos- c school, 3. Holterenk, 4. Regenboog, 5. Dijkerhoek 2 De sportiviteitprijs was dit jaar voor de meisjes van de Dijkerhoek I en de winnaars gaan meedoen aan de regionale wedstrijden. Hand- g balvereniging Holten biedt de winnaars extra trainingen aan om zich hiervoor goed voor te bereiden. (Foto: Johan Bolink) Holten - Veertig personen waren aanwezig op de jaarvergadering van Buurtvereniging Dijker hoek. Annet Nijland van de kas- commissie trad af. Nieuw in het bestuur is Derk Jansen. Ook ad junct Gerrit Veneklaas verliet het bestuur na zeven jaar. Hij verrichtte veel werk voor de buurtschappen en de kerstmarkt. En als afscheid hield hij een ge slaagde 'Kiek'n wa'j zegt'. Veneklaas wordt opgevolgd door Jan Meijerman. Allard Luggenhorst maakt nu deel uit van de buurtschappencommis- sie. Een opvolger voor Vene klaas in de buurtschappencom- missie moet nog gekozen wor den. Ter sprake kwamen ook de zaken die in het buurtschappen- overleg besproken werden, zo als de hondenbelasting, de vor ming van wijkraden, de realise ring van een spoorwegtunnel in plaats van de spoorwegovergan gen in het buitengebied en de ro tonde op de plek waar de Dijker- hoekseweg uitkomt op de N344. "De provincie zegt dat er voorlo pig geen geld voor is, maar het is nog steeds een gevaarlijke krui sing", vertellen voorzitter Ben Hollegien en tweede voorzitter Bertha Boode namens de vereni ging. Daarnaast werd gesproken over de Dijkerhoekse molen. "De gemeente wil de molen het liefst onder brengen in een stich ting die dan eigenaar van de mo len is. Maar het is voor Dijker hoek niet mogelijk om zo'n stichting te realiseren", geven de bestuursleden aan. Het bestuur overlegt hierover nog met de ge meente. Tijdens de vergadering kwam wijkagent buitengebied Zorica Rajic en wijkagent Hol ten-centrum Hans IJmker uitleg geven over hun werkzaamhe den. Ook wethouder W. Stege man gaf acte de presence en leg de de vergadering de plannen voor de nieuwbouw in Dijker hoek voor. hobbels, zoals de groenstrook aan de Hakkertsweg, de nieuw bouw vertraging oploopt. Sinds 1998 ligt er al een plan voor nieuwbouw in Dijkerhoek. De gemeente Holten kocht in 2000 de grond aan en sindsdien gebeurt er niet veel meer. Na de gemeentelijke herindeling bleef de zaak anderhalf jaar liggen. "De nieuwbouw staat inmiddels zes achtereenvolgende jaren op de agenda van de buurtvereni ging en de laatste vier jaar wordt altijd gezegd dat er 'volgend jaar' gebouwd wordt." Twee keer deed de buurtvereniging al een behoefteonderzoek en daaruit blijkt dat er van zowel starters als ouderen vraag is naar wonin gen in Dijkerhoek. Anderhalve woning per jaar mag in Dijker hoek gebouwd worden. Er is al 'gespaard' voor acht woningen, bestemd voor sociaal- en econo misch gebondenden aan Dijker hoek. voor zowel ouderen als jongeren. Vorig jaar werd de nieuwbouwcommissie ingesteld om onder andere te proberen de gemeente te activeren de bouw plannen van de grond te krijgen. "De gemeente wil daar wel aan meewerken, maar komt niet ver der. Inmiddels is hierover drie keer een gesprek gevoerd met wethouder W. Stegeman en de betrokken ambtenaar. In febru ari van dit jaar was er een eerste ontwerp-bestemmingsplan, waarbij de groenstrook aan de Holten - Wethouder Wim Ste geman vindt het vrij gebruike lijk dat alle zaken in één be stemmingsplan meegenomen worden. Hij geeft aan dat alle voorbereidende werkzaamhe den ten aanzien van woning bouw in Dijkerhoek bij elkaar kwamen en dat dit bewerkt werd in één plan. "Toevallig viel een en ander samen met het groenstructuur plan", aldus Stegeman. Hij is van mening dat de groen strook aan de Hakkertsweg van 520 vierkante meter een riante bouwkavel is. "Je ziet ook nergens dat er zo'n groen strook vrij ligt, omdat het dienst doet als paadje binnen door. Ik vind dat een gezocht argument. Er moeten meer kinderen over de Dijkerhoeks- weg en als die weg onveilig is, moet daar iets aan gedaan worden. Dan moeten we de weg veilig maken." "Wie het er niet mee eens is, moet voor dat onderdeel maar bezwaar maken. Maar we heb ben dit plan van alle kanten bekeken en ik ga er van uit dat het hele plan door kan gaan", aldus de wethouder in een re actie. Hakkertsweg niet betrokken was. Maar tijdens de in maart van dit jaar gehouden jaarverga dering van de Dijkerhoekse buurtvereniging had hij ineens een nieuw ontwerp-bestem mingsplan bij zich, waarvan het stukje groen ook deel uitmaakt." De commissie vindt dit op z'n zachtst gezegd merkwaardig. "Je gaat de mensen die bezwaar ma ken tegen het verdwijnen van de groenstrook hiermee onder druk zetten. Want wie bezwaar aante kent tegen het verdwijnen van de groenstrook, tekent ook be zwaar aan tegen de rest van het bestemmingsplan. En we willen juist dat er nieuwbouw komt, zo snel mogelijk." De bouwcom missie vraagt zich af waarom de gemeente op deze manier te werk gaat: "De aanwonenden van de groenstrook voelen zich voor het blok gezet. Zo ontstaat er wrijving in de gemeenschap. Het stuk groen was bedoeld voor een doorsteek; verdwijnt die doorsteek dan moeten de kinde ren- die vanaf school naar het sportveld gaan over de Dijker hoekse weg en dat is een drukke weg. Met veel groot landbouw- verkeer, buikwagens en ander zwaar vrachtverkeer." De nieuwbouwcommissie wil voor komen dat de indruk ontstaat dat de Dijkerhoekers eventuele ver traging van de nieuwbouwplan- nen aan zich zelf te wijten heb ben. "Daarom gaan we ook de raadsfracties langs om uitleg te geven." Het concept-bestem mingsplan ligt nog niet ter inza ge, maar het wordt in mei 2004 in de commissie grondgebied behandeld. Holten - In Twente en Salland zijn ze niet weg te denken: de paasvuren op de avond van eer ste paasdag. De vlammen die hoog oplaaien en in 't donker de lucht rood kleuren zodat de bul ten al van ver te zien zijn. De geur van rook, die zelfs de dag daarna de lucht nog vult. Overtollig hout wordt verbrand, de boel netjes opgeruimd met Pasen en met het vuur worden boze wintergeesten verjaagd! Het hoort er bij in deze streek, als een kerstboom met Kerst en oliebollen met oud en nieuw. Begin maart, of misschien zelfs al eerder, begint men druk te sle pen met het hout. Poasvuur- slepp'n heet dat. En dat is een heel gebeuren. De jonge jongens maar ook de ouderen, laten er heel wat voor staan! Elke. zich zelf respecterende buurtschap onder Holten doet er aan mee en samen houden ze een wedstrijd wie qua inhoud de grootste bult heeft en daarnaast valt er ook nog een schoonheidsprijs te ver dienen. Vorig jaar viel de Beu- zeberg wat dat betreft in de prij zen. Zij hadden de boel het netst aan kant en de bult keurig afge werkt. Ook dit jaar proberen ze natuurlijk om weer als beste of grootste uit de bus te komen. Met een man of acht zijn ze al weken snoeihout aan 't halen in de omgeving. Met name op de Holterberg maar ook bij mensen met grote tuinen of boeren met een groenrijk erf. Het aantal 'personeelsleden' stijgt naarmate de bult en de tijd vordert. Het kunnen er in »de laatste week, dus in de dagen dat het er echt op aankomt, wel zo'n veertig/vijftig zijn die zeer be reidwillig meewerken om de bult met handwerk, dus zonder machines, op te bouwen. Dat het er gezellig aan toegaat en goed is voor de saamhorig heid mag duidelijk zijn, ieder een is enorm betrokken. In die week staat er een tent voor de werkers en na gedane arbeid is het goed bier drinken daar! Tij dens het paasvuur staat er ook een tent voor de gezelligheid en de versnaperingen, 's Middags wordt er altijd iets georganiseerd voor de buurt waarbij ook zeker de kinderen horen. Wat er dit jaar precies gaat gebeuren, is nu nog niet bekend. Wie echt wil zien hoe groot zo'n paasvuur nou eigenlijk is. kan volgens de organisatie het best op de zaterdag voor Pasen even Paasvuurbouwers uit Espelo rusten even uit. De gezelligheid is overduidelijk aanwezig. (Foto: Sander Scheperman) langs rijden bij de paasvuren. Die zaterdagmiddag indt de of ficiële keuring plaats en de orga nisaties van alle paasvuren on der Holten gaan daarna bij el kaar een kijkje nemen. Holten - Ondanks soms barre weersomstandigheden, vooral vrijdag avond, hebben de leden van de SV Holten er voor gezorgd dat de vijftiende compostactie een groot succes is geworden. Van alle afde lingen hebben de vrijwilligers zich optimaal ingezet onder regie van de supportersvereniging. De enorme hoop compost, die donderdagmorgen werd gebracht door drie grote combinaties, was dan ook binnen 2Vi dag weer volle dig verdwenen. Op donderdagmiddag werd begonnen door een klei ne groep, gevolgd op donderdagavond door een nieuwe grotere groep. De donderdagavondgroep wist dit jaar zelfs meer dan dui zend groene zakken Fe vullen. Op vrijdagavond werd het restant ge schept. Beide avonden reden de bezorgers met hun aanhangers af en aan op de Meermanskamp. Zaterdagmorgen tenslotte werd de losge- storte compost afgeleverd. De hele actie was niet mogelijk geweest zonder de hulp van de meer dan honderd vrijwilligers. Door de enorm positieve respons van de Hollense bevolking werden dit jaar weer meer zakken verkocht dan vorig jaar. (Foto: Johan Bolink) REGIO - Vijf Twentse hard looporganisaties hebben elkaar gevonden in een uniek project. De organisaties van The Run (Vroomshoop), Rijsserbergloop (Rijssen), Banthumloop (Ber- gentheim) de Wiezoloop (Wier den) en de Twenterand Run (Vriezenveen) hebben besloten te gaan samenwerken in een zo genaamd Running Circuit. Sponsor Intersport Megastore heeft zich garant gesteld om mi nimaal drie jaar het circuit te fi nancieren Bestaande organisaties als de Banthumloop, de Wiezoloop en de Rijsserbergloop staan al een aantal jaren borg voor kwaliteit en een aantrekkelijk deelne mersveld. Vorig jaar debuteer den met goed gevolg The Run en de Twenterand Run op de ka lender van de KNAU. Door nu te gaan samenwerken in een competitie wordt er een vol gende stap gemaakt in de ont wikkeling van bovengenoemde hardloopwedstrijden. De eigen dagklassementen blij ven bestaan, maar het Running Circuit wordt het verbindende element tussen deze Twentse hardloopwedstrijden. Samen de hardloopsport op een hoger plan brengen en de hardloopliefheb bers in hun eigen omgeving van toonaangevende wedstrijden te laten genieten worden als doel stelling door de organisatie ge noemd. Ook is het de bedoeling om meer atleten naar de wedstrijden te krijgen. De voordelen voor de liefheb bers van de hardloopsport zijn duidelijk volgens de organisatie. Zo kan men lopen in goed geor ganiseerde wedstrijden en ma ken de deelnemers kans op een leuke geldprijs in het circuitklas sement. De organisatie verwacht dat door de genoemde voordelen meer deelnemers aan de start zullen staan van alle vijf Twent se hardloopwedstrijden. De wedstrijden behouden hun eigen prijzenschema's en dag klassementen. Daarnaast kunnen atleten en atletes meedingen naar de vele prijzen voor het to tale circuit. Voorwaarde is dat men aan vier wedstrijden deelneemt en daar voor een keuze maakt uit de af standen 5 of de 10 kilometer. De circuitorganisatie wordt door een vast team van specialisten bemand. Na elke wedstrijd wordt er door hen een voorlopige tussenstand opgemaakt en op de websites van de vijf Twentse hardloop wedstrijden zal deze aan de atle ten worden gepresenteerd. De wedstrijden zijn op vrijdag 4 juni (The Run), zaterdag 12 juni Rijsserbergloop, vrijdag 18 juni (Banthumloop), zaterdag 10 juli (Wiezoloop), vrijdag 3 septem ber (Twenterand Run). Holten In verband met het overlijden van prinses Juliana ligt er in het gemeentehuis in Rijssen en Holten en in de ge meentewinkel een condoleance register. Tot en met de dag van de begra fenis. dinsdag 30 maart, kunnen de burgers dit tekenen. Holten - De afdeling Rijssen Holten van FNV Bouw houdt vrijdag 26 maart vanaf 20.00 uur haar ledenvergadering in 't Honk aan de Rozengaarde. Herman Reekers spreekt onder andere over de huidige gang van zaken ten aanzien van uitkeringsge rechtigden. Vervolgens wordt een gezellige bingo gehouden. Leden en hun partners en aspi rant-leden zijn van harte wel kom. Tijdens de ledenvergadering ko men de verslagen aan de orde en worden de jubilarissen gehul digd. Dat zijn er nogal wat: ze ventien leden zijn 12,5 jaar lid. twee zijn 25 jaar lid. drie zijn er veertig jaar lid en vier zijn er vijftig jaar lid. De FNV Bouw afdeling Rijssen-Holten is op zoek naar jonge bestuursleden Twee nieuwe bestuursleden zijn inmiddels voorgedragen door het bestuur: Mercedes van We gen uit Holten en Erik Renseri uit Rijssen. Volgens FNV-secre- taris Hendrik Jan Nijland is dat niet voldoende. "Het huidige be stuur bestaat uit allemaal zestig plussers. Er zou een compleet nieuw en jonger bestuur moeten komen, dat over enige tijd de zaak over kan nemen. Met Van Wegen en Rensen is er een eer ste aanzet daartoe." Nijland hoopt dat zich tijdens de leden vergadering een aantal kandida ten aanmeldt. De afdeling Rijssen-Holten van FNV Bouw telt 195 leden. In de even weken wordt spreekuur en een klachtenavond gehouden op de maandagavond in Eltheto aan de Karei Doormanstraat in Rijs sen. Het spreekuur is van 19.00 tot 20.00 uur. "Het spreekuur is vooral ook een bestuursaangele- genheid waar beslissingen of voorstellen van hogerhand wor den besproken. Maar ook de leden kunnen za ken naar voren brengen", geeft Nijland aan. De klachtenavond is van 18.30 tot 19.30 uur. Hief kunnen mensen terecht met vra gen over het vakantiegeld, over de uitkering et cetera. De FNV- medewerkers maken vervolgens voor de leden met klachten een afspraak met een deskundige. De FNV-medewerkers zijn op de maandagavond in de even weken vanaf 18.30 tot 20.00 uur te bereiken via telefoon 06-20 06 04 55. Mensen die meer wil len weten over de ledenvergade ring of zich aan willen melden als lid kunnen terecht bij H.J. Nijland. telefoon 0548-51 35 67. Holten - Stichting IJsselacade- mie Kampen en het Van Deinse Instituut gaven vorige week het startsein voor de literaire streek taalwedstrijd 2004. Schrijvers van wie nog nooit een verhaal of gedicht in druk is verschenen, kunnen hun werk opsturen vóór 1 juli 2004. Inzendingen moeten geschreven zijn in één van de Nedersaksische streektalen van Overijssel of de Oost-Veluwe. Het thema dit jaar is 'Vlinders'. Al sinds 1982 organiseert de IJs- selacademie in samenwerking met de Dialektkringe Salland en Oost-Veluwe iedere twee jaar een literaire streektaal wedstrijd. Het doel was altijd beginnende en ervaren schrijvers te stimule ren in de streektaal te schrijven. In 2004 is de competitie anders van opzet. Dit keer worden alleen startende auteurs uitgenodigd werk in te leveren: een verhaal van maxi maal twee getypte kantjes A4 (niet meer dan 1100 woordenof drie gedichten. Het thema 'Vlin ders' kan op iedere denkbare wijze worden verwerkt. Ook nieuw is dat dit jaar voor het eerst het Enschedese Van Deinse Instituut. Twentse Aca demie voor streekcultuur, mede organisator is. De grenzen van het werkgebied van de IJsselacademie en de Dialektkringe zijn zo verbreed, waardoor een groter aantal streektalen de basis kan vormen voor de wedstrijd. In beginsel wijst de jury in beide categorieën, gedichten en verha len, een eerste en een tweede prijs aan, van 200 euro en 100 euro. Daarnaast is er nog een aanmoedigingsprijs. Het wedi strijdreglement kan worden op gevraagd bij de IJsselacademie in Kampen. info@ijsselacadc- mie.nl. telefoon 038-331 52 35.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7