ruime zege op Zwolle Erik Davids tweede tijdens Enduro Holten supporters Mark Tuiten Handbalsters boeken esultaten Blauw Wit Uitslagen badminton Derde dartwedstrijd om Gouden Keun Dennis Jansen dartwinnaar Uitslagen Bergruiters Resultaten SV Holten gaan vroeg uit veren Sportagenda SV Holten uit naar SV Zwolle Blauw Wit thuis tegen De Esch Uitslagen Eendracht Blauw Wit 3 in nieuwe kleding jnderdag 11 maart 2004 Holtens Nieuwsblad Oavier - Voor de vierde keer werd dinsdag 2 maart in Café 't Kla- ier het Jeugddarttoemooi gehouden. fletgoor - Ondanks dat de wedstrijd tegen de CJV'ers uit Deven- er niet doorging, mocht het derde elftal van Blauw Wit zaterdag bch uit handen van Pinkert van Bouwbedrijf Pinkert nieuwe out- its in ontvangst nemen. Blauw Wit 3, dat uitkomt in de pittige jelders georiënteerde vijfde klasse, is blij met de nieuwe kleding, n het bijzijn van de sponsorcommissie en de voorzitter van Mauw Wit overhandigde Pinkert de kleding aan de ploeg van lenk en Gerrit. )p de foto staand v.l.n.r.: Henk Westerik, Jaap Thalen, Gerrit Brons- joort, Arjen Stam, Martijn Bannink, Marcel van Enbrink, Uilco Spijker, Verner Stam, Johan Bolink, de heer Pinkert en voorzitter Wim Klein Na- lelvoort. foorste rij v.l.nx: Robert Tromop, Jacco Karsten. Arjan Nijhuis, André an der Waal, Pim Beukenkamp, Robert Jan Schapink, Gerwin de Velde larsenhorst en Henk Oolbekkink. JAS 5 - Blauw Wit 5 )e opstelling van de eerste helft maakte bij Blauw Wit duidelijk |oe er vaker gespeeld moet worden. Hoe maak je gebruik van de terke punten van je eigen spelers. De balvaste Martin Kerkdijk vas regelmatig zijn directe opponenten te snel af. Uit één van zijn teekpasses werd het O-lBAS kreeg hierna twee geweldige kan en op de 1 -1Aan de andere kant leek het 0-2 te worden maar de aal redde BAS. Uit de corner scoorde Jan Harbers ineens toch 0- Na rust ging een verdediger bij BAS in de fout en dit werd af- jestraft 0-3. Blauw Wit verviel hierna in het oude spelletje. Te reinig direct naar voren spelen. BAS kreeg steeds meer grip op Ie wedstrijd. Herman hielp de thuisploeg een handje door André (ansloos te laten, maar toen vlak voor tijd het ook 2-3 werd kwa- nen er nog enkele zenuwslopende minuten. Eindstand 2-3. Mauw Wit Al - Diepenveen Al n de openingsfase was het vooral aftasten van eikaars krachten. Ie betere kansen waren voor de thuisploeg, maar scores vielen er log niet te noteren, de Blauw Wit verdediging stond deze middag lis een huis. Hierdoor kreeg de doelman weinig te doen. Stefan Vanstoot scoorde een droomgoal 1-0. Hierna viel de ploeg iets te ug, maar de gasten konden niet profiteren. Vlak voor rust scoor- le Harald Beldman beheerst 2-0. Na rust was Blauw Wit onher kenbaar. Diepenveen trok het spel naar zich toe en heerste in die weede helft. De gasten kregen voldoende kansen en scoorden lok een keer. Hierna ging het spel gelijk op. Blauw Wit rcaliseer- le zich dat er meer gedaan moest worden om de punten thuis te jouden. Op basis van een goede eerste helft was de winst terecht, haar een deel van de tweede helft waren de gasten duidelijk beter. Eindstand 2-1 Mauw Wit El - Haarle E2 Mauw Wit had in Haarle vanaf het begin een flitsende tegenstan- Icr. die al vrij snel 0-1 en 0-2 aantekenden. Via Thomas kwam Blauw Wit terug tot 1-2. Daarna werd het 1-3, maar in de tijd tot le rust wist men vervolgens via Thomas en een eigen doelpunt te- fug te komen tot 3-3. Na rust hetzelfde beeld. Haarle liep snel uit tot 3-5, waarna de thuisploeg de veerkracht had om tot 5-5 terug p komen. Ondanks een heleboel kansen en schoten op lat en paal k ist men het winnende doelpunt niet te creëren. Haarle maakte fchter uit de laatste aanval 5-6 en zo eindigde een hectische strijd )ni het winnende doelpunt door beide teams. Eindstand 5-6. Lemelerveld E4 - Blauw Wit E2 Helaas kon Blauw Wit niet op volle sterkte aantreden. Twee bles- lures waren hier de oorzaak van. Gelukkig zorgde Boudewijn taor de nodige versterking. Vanaf het begin was duidelijk dat Le- jnelerveld een maatje te groot was. Ondanks veel inzet lukte het diet om aanvallend een vuist te maken. Lemelerveld had wel vo lop kansen en wist er voor rust al 6-0 van te maken. De tweede ■elft werd aanvallender gevoetbald. Niels en Edwin maakten en- tele goede acties welke gevaar opleverde, maar het lukte niet om Boel te treffen. Keeper Jordi wist met enkele goede reddingen een tag grotere uitslag te voorkomen. Wel wist Lemelerveld nog vier keer te scoren waardoor de wedstrijd met 10-0 werd verloren. Eindstand 10-0. Blauw Wit F3 - Rohda Raalte F11 De eerste wedstrijd na een lange winterstop betekent wennen aan net gras en de lage temperatuur. Lang hielden de beide ploegen el kaar in evenwicht. Na enkele kansen was het toch Rohda dat wist |e scoren. De gasten werden steeds sterker en de rust stand was 0- De tweede helft verliep zoals de eerste, de gasten wisten weer drie keer te scoren. Tijdens de penalty's na de wedstrijd wisten de plauw-Witters het doel wel te vinden. Alle strafschoppen waren taak en een warme douche was een welkome beloning. Eindstand D-6. Holten - Leden van LR de Berg ruiters zijn naar verschillende paardenconcoursen geweest in de regio. Zo ging Renske Deijk zondag 25 januari met haar paard Pluterma naar het concours in Raalte. Zij behaalde met het springen klasse L een zesde prijs. Renske ging zaterdag 31 januari met haar paard Pluterma naar het concours van de Oosterho- fruiters in Rijssen. Daar behaal de zij een zesde prijs in het L- springen. Zij was zaterdag 14 februari in Wierden van de partij, met haar paard behaalde zij de eerste prijs in het L-springen. Ester Lammers ging zondag 15 februari naar het concours in Heeten. Daar behaalde zij met Siranda in het klassieke parcours klasse L een tweede prijs. In het progressief springen klasse L was Ester ook succesvol. Zij wist de eerste prijs in de wacht te slepen. Erik Vincent zadelde zijn paard zondag 22 februari in Mariën- heem. Met zijn paard Silvanes behaalde hij een achtste prijs in het B-springen. Buurse 6 - Holten 6 Holten begon sterk en had, na maanden van afwezigheid, René weer in de gelederen. De snelle spits wist als vanouds onrust te zaaien, waardoor de verdediging het moeilijk kreeg. René scoorde dan ook maar liefst driemaal voor rust. Ook Buurse had een uitval waaruit men kon scoren, zodat de thee werd bereikt met een 1-3-voor- sprong. Na rust leek de concen tratie minder en de kwaliteit van het duel minder. Echter de span ning werd groter, doordat Buur se meer druk kon zetten op de Holtense verdediging. Over en weer waren er kansen, mede door vermeende partijdig heid van scheids- en grensrech ter kon Holten niet scoren. Hier door bleef het bij de 1-3 over winning voor Holten. Holten - Erwin Plekkenpol heeft de Enduro in Holten gewonnen. Erik Davids moest hem dertien seconden voor laten gaan en werd tweede. Zijn broer Allan Davids behaalde de vijfde plek. 'Het is een heel mooi parcours. Zoiets zie je nergens in Nederland, zoveel hoogteverschil. Het is gewoon een superervaring', zegt Al lan. Zo zitten er snelle stukken in waar je met 130 op de teller kunt rijden: andere stukken zijn juist erg blubberachtig. Met elkaar zitje volgens Allan toch acht uur op de motor. 'Een an der wordt daar heel erg moe van. Ik mentaal ook wel, maar daar naast hoef ik mijn gedachten niet bij mijn gewone werk te hebben en kom ik er wat dat betreft helemaal fris uit.' Het weer was volgens hem goed. In de ochtend een beetje sneeuw, maar die verdween later op de dag. 'Het was wel koud. maar daar heb je op de motor weinig last van.' Erik Davids werd uiteindelijk tweede. 'Natuurlijk was hij liever eerste geworden, maar dit maakt het spannender. Ook omdat er maar dertien seconden tussenzit. Dat is voor Erik ook mooier.' Ex- WK Motocrosser Pedro Tragter werd derde. Komende zaterdag moeten Erik en Allan naar Borculo voor de volgende Enduro. De dag erna staan ze aan de start in Harfsen voor de Motocross. 'Niet zo'n goede planning van de KNMV', vindt Allan. 'Maar niets aan te doen. Hierdoor zul je niet honderd procent fris aan de start in Harfsen kunnen staan.' Toch blijft het volgens hem afwachten of het nadelige gevolgen zal hebben voor de twee broers. 'Het is een mechanische sport, dus er kan wat misgaan met de mo tor. Zowel bij ons als bij onze directe concurrenten. Pas na afloop kun je zien of de deelname aan de Enduro nadelig is geweest', zegt hij. 'Maar dan hebben we een goed excuus', lacht de Holtense mo torrijder. De supporters van Mark Tuitert gaan hem via een groot tv-scherm 'aanmoeigen'. Keuntje - Dit weekend 12, 13 en 14 maart worden de Wereld Kampioenschappen Afstanden verreden. Dit keer in Seoel (Zuid-Korea). Voor de suppor tersclub van Mark Tuitert is de afstand is te groot om een bus te laten rijden. Maar toch wil de supportersver eniging Mark aanmoedigen. Za terdag wordt vanaf 5.00 uur in de ochtend een groot tv-scherm geplaatst in café 't Keuntje. Om 5.30 uur begint de 1500 meter, de afstand waarvoor Mark favo- Alle supporters zijn welkom, liefst in clubtenue of gekleurde pyjama. En wie weet kan om 6.00 uur de polonaise beginnen. Mossink - Het derde team van badmintonclub Holten (BC Hol ten) speelde afgelopen week thuis in sporthal 't Mossink te gen koploper Netwerk 2 uit Zwolle. De beide heren van Holten speelden hun enkel partij in drie games. Arno Bouwman won met 15-9, 13-15 en 15-2. Zijn zoon Neal verloor. De eerste dames enkelpartij werd gemakkelijk gewonnen door Annet Dijkstra met 11-9 en 11-5. Yvonne Beuker verloor in 7-11 en 4-11. De beide dubbel- partijen gingen verloren maar in de mix wisten Annet en Arno toch te winnen in drie games: 15-12. 13-15 en 15-4. Neal Bouwman en Yvonne Beu ker verloren in twee games waardoor de eindstand uiteinde lijk 3-5 werd. Deze week speelde ook het vijf de team van BC Holten uit tegen ABS 2. Tessa Lahuis viel in voor de geblesseerde Alie Bijen. Rob Kelder deed ook wegens een blessure niet mee. De thuiswedstrijd werd vorig jaar gewonnen door BC Holten met 5-3. De uitwedstrijd verliep een stuk lastiger. Zowel de heren als de damesenkels werden ver loren door BC Holten. De heren- dubbel bleef spannend maar de Holtense heren kwamen net te kort om te winnen. Het werd 14- 17 en 11-15. Vervolgens werd de damesdub- bel, bestaande uit Tessa Lahuis en Marie Diepenbroek, ook niet gewonnen. Tevens werden de mixpartijen verloren waardoor BC Holten zonder punten naar huis kon. Mossink - In de thuiswedstrijd tegen Zwolle liet het eerste da- meshandbalteam Holten vooral in de eerste helft een overtuigen de partij handbal zien. De verde diging van Zwolle leek wel een gatenkaas waar Holten naar har telust gebruik van maakte. Verdedigend klopte het goed bij Holten waardoor bij rust een klinkende 11-1 -stand op het bord stond. Helaas was Holten er in de eerste minuten van de tweede helft er even niet goed bij. Zwolle kwam wel heel ge makkelijk tot scoren en ver kleinde in deze periode de ach terstand tot 11-6. Daarna pakte Holten de zaken weer goed aan en werd opnieuw de voorsprong uitgebouwd tot de verdiende 19-8 overwinning. Scores: Margot ter Schure 5: Jessica Smit 5; Judith Tiekink 4: Monique Platinga 3: Bianca Smit en Jolien Bannink 1. Met nog twee uitwedstrijden te gaan (Dalfsen 2 en ESCA 1) moet het voor Holten mogelijk zijn om de vierde plaats in de eerste klasse vast te houden. Dit zou een prima resultaat zijn voor Holten als promovendus. De heren kregen DSC op be zoek. Dit team doet nog mee om de bovenste plaatsen en was ge brand op een zege. Holten startte goed en bood DSC uitstekend partij. Tot 6-6 bleef het gelijk opgaan. Toen wist Holten de wedstrijd naar zich toe te trekken en bij rust een 11-7-voorsprong te ne men. Na rust bleef Holten goed door gaan en werd de voorsprong zelfs zes doelpunten (18-12). Door enkele tijdstraffen kwam DSC terug in de wedstrijd en te rug tot 20-18. In de slotfase w ist Holten de wedstrijd naar zich toe te trekken en werd verdiend met 23-20 gewonnen. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft Holten nog kansen een of twee plaatsen te stijgen. Scores: Thys Jeurissen. Tristan Dor- las, Freddy Wolterink en Meino v. Beek 4: Andy de Jong. Stefan Jan sen 2: Menno Koerse. Fabian Dor- las, Tom Muller 1. Dames 2 boekte een zeer be langrijke zege op de nummer drie: Lettele. Holten vocht voor elke meter en wist Lettele bij rust tot een 8-8 gelijkspel te dwingen. Ook na rust bleven beide teams aan elkaar gewaagd. Beurtelings lagen beide teams een doelpunt voor en met nog drie minuten te spelen kwam Holten op 12-11. Lettele probeerde nog van alles, maar tot groot enthousiasme van het publiek en ook zeker van de speelsters zelf, wist men de voorsprong vast te houden en twee zeer belangrijke punten te pakken. De A-jeugd kreeg alleen in de beginfase tegenstand van Voor waarts 2. Na een 5-1-voorsprong kwamen de gasten terug tot 6-5. Nog voor rust liep Holten weer uit tot 10-6. Daarna was het met de tegen stand gedaan. Hoewel niet altijd vlekkeloos, speelde Holten een prima partij met hoog tempo. Dit leidde tot de zeer mime 31-13- overwinning. Dames A2 verloor uit kansloos van Lettele (20-5) maar thuis met de inbreng van enkele jeugdspeelsters, ontspon zich een leuke pot handbal. Bij rust wist Lettele maar met 10-11 voor te komen en leek een verrassing mogelijk. Helaas was Holten na de rust wat minder trefzeker en had Let tele enkele keren de voordelen van de twijfel bij cirkelspel. Me de daardoor verloor Holten met 14-20. Meisjes B was niet opgewassen tegen SDOL. Via een 13-6-stand bij rust werd met 21-8 verloren. Jongens B moest uit tegen Grol de nummer 2. Holten bood goed partij, maar kon niet voorkomen dat de wedstrijd na een 15-9- ruststand met 28-15 werd verlo- rep. Meisjes C moest even op stoom komen tegen Voorwaarts, maar daarna liep het prima. Met goed veldspel leidde men bij rust al met 8-2. De eindstand werd een keurige 11 -6-zege. Meisjes Dl had het thuis lastig tegen Achilles. Na rust (3-2) kwam Holten los en werd keurig met 10-2 gewonnen. Meisjes D2 leek op haar eerste zege af te gaan. Bij rust leidde men met 3-2. Helaas duurde de wedstrijd iets te lang en won ABS2 net met 6-8. Wist u dat enkel glas 8,5 keer zoveel warmte verliest als een geïsoleer de buitenmuur; dubbel glas slechts 4,5 keer zoveel? Bierlokal - De derde dartwed- strijd in het geloot koppeltoer- nooi om het Gouden Keun werd zondag 7 maart gegooid. Deze derde wedstrijd werd gehouden bij Bierlokal am Bahnhof. Na de drie voorrondepoules ble ven er twee finalepoules en een verliezerpoule over. Winnaars van de twee winnaarrondes wer den Robin Koning, Ursulien Weigraven en Bert Blaauw/ Sei- no Voortman. Tweede in de winnaarrondes werden Curry/ Jopie en Andre Weigraven Mans Potman. In de kruisfinales wonnen And- re en Mans met 3-2 van Ursu lien en Robin. Bert en Seino wonnen met 3-2 van Curry en Jopie. In de kleine finale om de derde vierde plaats wonnen Robin en Ursulien met 3-1 van Curry en Jopie. In de finale wonnen Andre en Mans verrassend gemakkelijk met 4-1 van Bert en Seino. Winnaar van de verliezerpoule werden Henk Potman en Henk Vukkink. Dennis Jansen (tweemaal) en Robin Koning (eenmaal) gooi den de maximale score van 180. De hoogste finish was met 113 voor Robin Koning. De volgende vijf darters maken nog kans op de eindoverwin ning (Het Gouden Keun), dit zijn: Andre Weigraven. Bert Blaauw. Dennis Jansen, Seino Voortman. en Mans Potman. De fïnalewedstrijddag wordt zondag 4 april gehouden bij 't Klavier. Blauw Wit Zaterdag 13 maart Blauw Wit 1 - De Esch 1. 14.30 uur: Blauw Wit 2 - Harfsen 2. 12.30 uur; Stroe 5 - Blauw Wit 3. 15.00 uur (vertrek 13.30 uur): SVZW 5 - Blauw Wit 4. 14.30 uur (vertrek 13.15 uur): Blauw Wit 5 - Groen Wit'62 13. 14.30 uur; Blauw Wit BI - DES BI, 13.30 uur: Nieuw-Heeten Cl - Blauw Wit Cl, 13.00 uur (ver trek 12.00 uur); Blauw Wit C2 - MVV'69 Cl. 12.00 uur: RKSV MB1 - Blauw Wit MB1. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): Blauw Wit Dl - Wesepe Dl. 10.30 uur: Nieuw-Heeten Dl - Blauw Wit D2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Blauw Wit El - SDOL E3, 9.30 uur; Blauw Wit E2 - Rohda R. E8. 10.30 uur; Nieuw-Heeten E2 - Blauw Wit E3. 11.00 uur (ver trek 10.15 uur); Blauw Wit E4- De Zweef E6. 10.30 uur: Wese pe F1 - Blauw Wit Fl, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur): Overwetering F3 - Blauw Wit F2. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Wijhe'92 F8 - Blauw Wit F3, 8.45 uur (vertrek 7.45 uur). SV Holten Zondag 14 maart SV Zwolle 1 - Holten 1. 14.00 uur (vertrek 11 45 uur): Holten 3 - SDOL 3. 9.30 uur: Harden- berg'85 3 - Holten 5, 10.30 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 6 - Rietmolen 4. 9.00 uur; SDOL 5 - Holten 7, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur): Holten 8 - Lemelerveld 8, 10.00 uur; Holten 9 - Delden 4, 9.00 uur Zaterdag 13 maart Holten Al - Voorwaarts T A2. 14.30 uur; Raalte BI - Holten BI. 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Voorwaarts T C2 - Holten Cl, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten C2D - NEO C5, 13.00 uur; Holten Dl - SVVN Dl, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur): Hector E3 - Holten El. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): SC Rijs sen El - Holten E2D. 10.00 uur (vertrek 9.15 uur): Holten E3 - Hector E2, 10.00 uur: Holten Fl - Twenthe F2. 11.00 uur; Hector F2 - Holten F2, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); SVZW F4 - Holten F3, 8.45 uur (vertrek 7.45 uur): Almelo MB - Holten MB, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); JC Hellendoorn MC2 - Holten MCI. 9.00 uur (vertrek 8.00 uur): Holten MB - PH MB1, 19.00 uur: Holten El - Omhoog E3, 17.30 uur; Holten D2 - PH D2, 19.00 uur. Handbal Zaterdag 13 maart Meisjes B - Goosen/ Wijhe. 13.30 uur; Meisjes Dl - Nieuw- Heeten 2, 12.00 uur: Meisjes D2 -CVO, 12.45 uur. Zondag 14 maart Brouwers Dalfsen 2 - Dames 1. 13.05 uur (vertrek 11.45 uur); Reflex 2 - Heren, 15.15 uur (ver trek 13.30 uur); WesSSELS/ Heeten 3. 13.15 uur (vertrek 12.15 uur); Klarenbeek - Dames A2, 14.20 uur (vertrek 13.00 uur). Holten - SV Holten reist zondag naar Zwolle voor de belangrijke ontmoeting met SV Zwolle. Na de teleurstellende thuisne derlaag tegen Wesepe (1-3) heeft het team van trainer Bone- schansker iets recht te zetten. De Zwollenaren spelen deze competitie beneden niveau en bevinden zich in de gevarenzo ne. Het duel in Zwolle wordt ge speeld op sportpark de Marslan- den en begint om 14.00 uur. Vletgoor - Blauw Wit ontvangt zaterdag de ploeg die koploper Sparta uit Enschede inmiddels tweemaal wist te bedwingen. Zowel in de competitie als in het bekertoernooi was de ploeg uit Oldenzaal winnaar in de tweek amp met de koploper. De wed strijd op 't Vletgoor begint om 14.30 uur. Holten - Uitslagen onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht. Geweer klasse A: 1. M Aanstoot 166: 2. W. Paalman 156: 3. J.A. Paalman 153; 4. G. Jansen 150; 5 G.J.v. Aefst 148. Klasse B: 1. B Paalman 159; 2 D. Vincent 144. Opgelegd 55+ Klasse A: 1. G. Schuppert 185; 2. G. Haverslag 183: 3. A. Pekkeriet 170: 4. D. Jansen 169. Klasse B: I.E. Grootentraast 168: 2. D Tiekink 156: 3. J Nijen- dijk 154: 4. F. Hase 132: 5. J. Kloos ter 131. Pistool: 1. H. Paalman 162: 2. H. Nekkers 158: 3. A. Schuppert 153. Vuurbuks: ID. Overmeen 93: 2. G. Möring 83; 3. J. Reinaardus 77. )it jaarlijks gehouden toernooi is er voor de jeugd van 15 tot en pet 21 jaar. Het toernooi is gewonnen door Dennis Jansen. Hij ersloeg in de finale Hinke Moleman met 3-2. lobin Koning, de winnaar van de vorige twee keren, werd nu der- lp en gooide tevens nog een 180 score. Vierde werd Thijs Schim- verliezersronde werd gewonnen door Maurice Baldizzone en hoogste finish van het toernooi was van Martijn Bannink. £C*5

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 11