Vijf extra standplaatsen voor ambulances in Overijssel Reconstructie platteland leeft Bekendmakingen Het derde Anatolië Festival Zoekplaatje Provinciale Staten willen publiek debat provincie Overijssel Overijssel. nl O)) ifr.v pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel Provincie Overijssel adres Postbus 1007B, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e mail nieuwsredactie@prv-overijssel.nl www piv Overijssel, nl zie ook de portal www.overijssel.nl Toerisme in Overijssel Wöt beeft OveHjzsel de toeftat en tetieont te bieden? Ên wnt tffn tfpmh en ontwikkelingen in dete setter? In tie nieuwe brochure 'feiten en óffers1 krijgt u een antwoord op dete vtngen Geinteresseete? Vwng cten een e#en\ptoQt op vtn tiJtt 425 22 45 Kort nieuws Provincie zet KITO-regeling voort De provincie Overijssel heeft beslo ten de subsidieregeling Kwaliteitsimpuls Toerisme Overijssel voort te zetten. Deze subsidierege ling is sinds 2002 van toepassing in grote delen van Overijssel en heeft tot doel het toeristisch bedrijfsleven te stimuleren om te investeren in kwaliteitsverbeteringen. Door de grote belangstelling heeft de provin cie met alleen besloten om uit Europese en provinciale middelen een extra budget van 3,1 miljoen beschikbaar te stellen, maar de regeling ook voor heel Overijssel in te zetten. Het Samenwerkingsverband Noord- Nederland (SNN) zal de uitvoering van de subsidieregeling blijven ver zorgen. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met SNN, telefoon 050 522 49 00. www.prv-overijssel.nl en www.snnonline.nl Prins van Oranje bezoekt Overijssel Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins van Oranje brengt op 7 april aan staande een streekbezoek aan Twente. Tijdens het bezoek staat het thema 'bouwen aan en bouwen in Twente' centraal. De prins zal daar om als eerste de heropbouw van de door de vuurwerkramp getroffen wijk Roombeek (Enschede) met een bezoek vereren, waarna het industriegebied Hart van Zuid (Hengelo) en het kulturhus De Bijenkorf (Borne) volgen. De dag wordt afgesloten met de officiële opening van de nieuwe brouwerij van Koninklijke Grolsch NV Commissaris van de Koningin, mr. G J. Jansen, zal de prins tijdens zijn bezoek begeleiden Vergadering Provinciale Staten in provinciehuis Op woensdag 17 maart aanstaande komen de leden van Provinciale Staten bijeen om te vergaderen. Op de agenda staan verschillende onderwerpen, waaronder de Startnotities Water en Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan Daarnaast wordt de Beleidsvisie Windenergie Noordoost-Overijssel en de Startnotitie Streekplan Overijssel 2000+ besproken. Ook buigen Provinciale Staten zich over de Nota Veiligheidsbeleid 'Overijssel op veilig 2004-2007' en het Communicatieplan voor Provinciale Staten. U bent van harte welkom om een kijkje te komen nemen bij de Statenvergadering. Deze begint om 18.00 uur in het provinciehuis aan de Luttenbergstraat 2 te Zwolle Provincie nieuwe eigenaar Verzetsmonument Markelo Vorige week is het Verzets monument Markelo van eigenaar gewisseld. De gemeente Hof van Twente was eigenaar van het monu ment en heeft dit overgedragen aan de provincie Het Verzetsmonument bevond zich in zeer slechte staat Restauratie had geen zin meer en daarom is het monument, op kosten van de provincie gereconstrueerd. Door de overname wil de provincie laten zien dat het Verzetsmonument een duidelijke functie heeft bij het herdenken van de gevallenen in de tweede-wereldoorlog en in het verzet in heel Overijssel. Vanaf 17 april tot en met 6 mei 2004 vindt er in het provinciehuis aan de Luttenbergstraat 2 in Zwolle een fototentoonstelling plaats over het oude Verzetsmonument Markelo, de reconstructie en de ont werper Titus Leeser. fav tl *3® Be pmnmtie Beertjssel vijt ertra MandpteaKeB vew ambutenm Bit staat ia het spteidiagsplan van het Ministerie van VslfcS!)eï«ndheid, Weltijn en Spert Sedeputeettle 6ert Rantet is blij met het voetstel "Onee inspanningen voet een betete spreiding van de ambulanees is hiet- nsee beleend MSBUUNtt De nieuwe standplaatsen komen volgens het plan in Dedemsvaart, Nieuwleusen, Genemuiden, Vroomshoop en Tubbergen. Overijssel krijgt hiermee een aanzienlijk deel van de 18 miljoen die het Rijk vorig jaar extra beschikbaar stelde. Volgens Gert Ranter worden de grootste knelpunten in Overijssel nu opgelost. "In heel de provincie kan binnen vijftien minuten een ambulance ter plaatse zijn en dat is van groot belang als het om men senlevens gaat." Ondersoek De provincie heeft in 2001 in de regio's IJssel-Vecht en Twente uitge breid onderzoek gedaan naar de knelpunten en de mogelijke oplossin gen hiervoor. Al snel werd duidelijk dat met het bestaande aantal van vijftien standplaatsen de knelpunten niet opgelost konden worden. Met deze informatie is regelmatig bij het Rijk aangedrongen om snel maatre gelen te nemen en geld beschikbaar te stellen. De minister wilde echter eerst het landelijke plan opstellen om te kijken of deze extra standplaatsen wel nodig zouden zijn Provinciale Staten wilden hier echter niet op wachten en besloten in 2002 geld beschikbaar te stellen voor twee extra posten. Met een miljoen kon voor twee jaar een post in Zwartsluis en één in Tubbergen worden inge richt. Uit de plannen van de minister komt nu duidelijk naar voren dat hiervoor geld beschikbaar komt, zodat deze standplaatsen voor de toekomst behouden blijven. Het voorstel van minister Hoogervorst is aan de koepelorgani saties ambulancezorg Nederland, de Vereniging Nederlandse Gemeenten, het Interprovinciaal Overleg en de zorgverzekeraars Nederland gestuurd voor commentaar, In maart wordt de Tweede Kamer geïnformeerd Uit het grote aantal reacties op het ontwerp-Reconstructieplan blijkt vol gens gedeputeerde Piet Jansen een grote betrokkenheid bij het herinrich tingsplan voor Salland en Twente. "De hoge opkomst tijdens de informatie avonden en de bezoekersaantallen van de website toonde al aan dat de reconstructie van het Overijssels platte land leeft bij de mensen. De 853 reac ties die nu zijn binnengekomen bevestigen dit beeld." "Voor boeren, zeker in de intensieve veehouderij, maar ook voor bewoners van het landelijk gebied zijn met dit plan grote belangen gemoeid. In de reacties gaat het vaak om bedreigin gen die mensen in het reconstructie plan denken te zien. In sommige reac ties, en vooral in de gesprekken tijdens de informatiebijeenkomsten, klinkt door dat mensen het ptan ook zien als een kans voor het buitengebied en voor henzelf. Uit al die reacties leren we dat we in de komende tijd nog veel met mensen zullen moeten praten en nog heel wat uit te leggen hebben. En dat zullen we zeker gaan doen. Het grote aantal reacties dat is binnenge komen wordt zorgvuldig behandeld", aldus Jansen. Aanvullende terinzagelegging van het ontwerp van de partiële her ziening 2003 van het Streekplan Overijssel 2000+ Van 25 november 2003 tot en met 19 januari 2004 heeft het ontwerp van de partiële herziening 2003 van het Streekplan, Waterhuishoudingsplan en Milieubeleidsplan Overijssel 2000+ ter inzage gelegen in de openbare biblio theken, de bibliotheek van het provin ciehuis te Zwolle en in de gemeente en waterschapshuizen. Deze tervisie- legging is bekendgemaakt in de regio nale bladen in Overijssel en in de Staatscourant. Gebleken is dat de aan vullende publicatie door de gemeente besturen die in de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt voorge schreven, in onvoldoende mate heeft plaatsgevonden. In verband hiermee vindt een aanvullende tervisielegging en publicatie van de streekplanherzie ning plaats. De herziening is samen met de herziening van Waterhuis houdingsplan en Milieubeleidsplan ver vat in één boekwerkje, zodat ook deze herzieningen ter inzage liggen. Gedeputeerde Staten van Overijssel maken daarom mede namens burge meester en wethouders van de gemeenten in Overijssel bekend dat het ontwerp tot partiële herziening van de plannen voor de leefomgeving (ont- werp-partiële herziening 2003 van het Streekplan, Waterhuishoudingsplan en Milieubeleidsplan Overijssel 2000+) aanvullend voor een ieder ter inzage ligt van vrijdag 27 februari tot en met donderdag 25 maart 2004 in de bibliotheek van het provincie huis te Zwolle en in de gemeente huizen of stadskantoren van alle gemeenten in Overijssel. Het ont werp heeft betrekking op de volgende onderwerpen: schrappen van de reservering water- winlocatie Leeuwterveld; opheffen van de grondwaterbescher mingsgebieden Enschede-Centrum, Denekamp en Hengelo; verleggen van de rode belemmerin- genlijn ten noorden van Hengelo (mogelijk maken van extra woning bouw); aanpassing van de contour van Bentelo (uitbreiding bedrijventerrein aan oostzijde); aanpassing tekst paragraaf 4.2 3 4. bos en (cultuur)landschap (ten behoeve van eventueel toestaan van uitbreiding van bestaande niet-agrari- sche bedrijven in het buitengebied); aanpassing paragraaf 5.5. Streekplan in verband met dualisering provin ciaal bestuur; aanpassing belemmeringenkaart en toelichting daarbij op enkele onder delen Gedurende de termijn van de aanvul lende terinzagelegging kan iedereen eventuele bedenkingen tegen de ontwerpherziening van het Streekplan indienen bij Provinciale Staten van Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Voorzover eventuele bedenkingen mede betrekking hebben op de herziening van het Waterhuis houdingsplan of Milieubeleidsplan, zullen deze ook bij de besluitvorming daarover worden betrokken. Reeds ingediende bedenkingen en zienswijzen blijven gewoon in behan deling. De besluitvorming daarover zal naar verwachting twee maanden later plaatsvinden dan aanvankelijk werd aangegeven. De tervisielegging vindt plaats tijdens kantooruren. Ook is het mogelijk op verzoek, buiten de kantooruren, het ontwerp in te zien en eveneens kan op verzoek een mondelinge toelichting verstrekt worden. U kunt hiervoor con tact opnemen met het team Ontwikkeling van de eenheid Ruimte, Wonen en Bereikbaarheid, telefoon 038 425 16 39 of 038 425 16 64. Het ontwerp is ook in te zien via inter net www.prv-overijssel.nl/documenten. Aanwijzing kwetsbare gebieden Wet Ammoniak en Veehouderij Gedeputeerde Staten (GS) hebben ingevolge de Wet Ammoniak en Veehouderij (WAV) de kwetsbare gebieden aangewezen. Het betreft gebieden groter dan 10 hectare, gele gen in de Provinciale Ecologische Hoofdstructuur (PEHS). Als gevolg van dit besluit kunnen gemeenten de aanvragen van milieu vergunningen van veehouders beoor delen. Voor veehouders buiten de PEHS betekent dit dat zij in hun bedrijfsvoering niet meer belemmerd worden door de WAV. GS zullen via een aparte procedure in de loop van 2004 een besluit nemen over het al dan met aanwijzen van kwetsbare gebieden kleiner dan 10 hectare in de PEHS. GS zullen de gemeenten en de belanghebbenden van deze aparte procedure op de hoogte stellen. Bezwaar en beroep Het besluit en de kaarten liggen van 3 maart 2004 tot en met 14 april 2004 ter inzage: Juist in een periode waarin het samenleven van mensen uit verschillende culturen een negatief stempel dreigt te krijgen; juist in een periode waarin diversiteit en multiculturaliteit vaak worden gezien als de oorzaak van problemen en niet als voe dingsbodem voor kansen, is het nodig tegenwicht aan te bren gen. Juist in die situatie zijn kunst en cultuur belangrijk. Zij geven verbeelding aan communicatie, aan wisselwerking, aan de rijkdom van verschillende culturele achtergronden. Kunst en cultuur kunnen kansen en problemen scheiden, kunnen con fronteren, kunnen ook de spiegel voorhouden van vooroordeel en verharding. Het Anatolië Festival is een gezichtsbepalend element waar draagvlak, kwaliteit, rijkdom van aanbod en publieksbinding op een evenwichtige en integere manier worden gecombi neerd. Zoals een toneelvoorstelling van Faruk Dikici op teksten van Willem Wilmink, percussie en dans, volksmuziek, Sefardische muziek, diverse films en de buitengewone sculptu ren van Halil Üngör. Kortom: een compleet programma tijdens het derde Anatolië Festival in Enschede de afgelopen weken. Het festival is daarom een geweldig voorbeeld van program matische samenwerking tussen organisaties van verschillende pluimage. Gedeputeerde Jan Kristen, portefeuille Grote Steden en Welzijn in de gemeentehuizen in de provin cie Overijssel; in de bibliotheek van de provincie Overijssel, Luttenbergstraat 2 te Zwolle Binnen 6 weken, ingaand op de dag na de datum van bekendmaking in het Provinciaal blad (2 maart 2004), kunt u tegen het besluit een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, team Juridische Zaken, post bus 10078, 8000 GB Zwolle, telefoon 038 425 20 68 Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en bevat tenminste: a. de naam en het adres van de indiener; b de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de provincie Overijssel is geen griffierecht verschul digd. Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voorlopige voorzie ning te vragen bij de President van de Sector Bestuursrecht Rechtbank Zwolle, telefoon 038 888 44 44. In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een bezwaar schrift heeft ingediend. Inlichtingen Voor inlichtingen over de inhoud van het voorgaande besluit kunt u contact opnemen met E.J. te Luggenhorst van de provincie Overijssel, telefoon 038 425 14 51. Voor inlichtingen over de bezwarenprocedure kunt u contact opnemen met A.J. Breure, telefoon 038 425 15 66. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Hoe goed kent u uw provincie? Weet u bijvoorbeeld waar bovenstaande foto is geno men? Zo ja, stuur dan uw oplos sing voor vrijdag 12 maart 2004 op een briefkaart naar. Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: meuwsredactie@prv-overijsselnl Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te ver melden. Onder de goede inzen dingen worden drie boeken ver loot Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd ©e invoering van hei dualisme heeft He teken en vetantwoor HeiijkheHen van Gedeputeerde staten (het Hatelijk-* bestuur) en Provinciale Staten (het alge meen bestuur) binnen He pro vmcje duidelijk «je^ heiden P$ stelten ile kadets op vee» het provinciale beierd en controle ren He uitvoeung van Hat beleid-. GS iijn veranhwooideiijk voor He uitvoering van be'ed en leggen daarover wrantwoor Hing ai aan Provinciale Staten Om de rol aW beleidsbepaler en volk svertegenwoordigemeer inhoud ie neven willen Provinciale staten He inwonen van Overijssel bedrijven en rnste»mgen meet beur*ken hg He totstandkoming van Hat beiruj ©H «ai daan gebeuren Hoor rogenaamde defeatnot t»r% a öebatnotrt«es ever b»j voorbeeld uw leefomgeving, wonen openbaar vervoet leugdrorg en veiligheid gaan Provin. ïaie Staten <n een vroeg stadium van He rHwoorbe- reding op paH om uw men-ag en Hte van bedrijven en mste' hagen te penen u heeft He kans om aan te geven noe u Over me onderwerpen Honkt en aan we!Ce amtvoor waanien moei wonlen voldaan. 0 He invulling van hel beleid Öp V maart vergaderen de staten hierover

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7