Boschkamp viert 15-jarig bestaan met activiteiten Ter Schure nieuwe directrice makelaarskantoor Vincent Prins Erik: Het was een donders mooi carnaval' Rockband Goed Goan in maandfinale 3FM Medische Diensten KerkDiensten Agenda 'Prinsenwagen hoort er elk jaar anders uit te zien' Aanrijding met letsel Bijeenkomst bejaardensoos Korhoen symbool gemeente Raad blij met conclusie Opendeurdienst Holtens Nieuwsblad Donderdag 26 februari 2004 Holtens Nieuwsblad - Het is alweer vijf tien jaar geleden dat dorpshuis De Boschkamp in Holten werd gebouwd. En de vaart zat er me teen goed in. De activiteiten volgden elkaar in snel tempo op en nog steeds vormt De Bosch kamp het bruisende hart van Holten. Velen vinden wekelijks hun weg naar het gebouw waar voor ie dereen wat te doen is. Reden ge noeg om een bescheiden feestje te vieren. De festiviteiten heb ben vrijdag 5 maart als hoogte punt. Deze dag begint met een peuterfeestje onder leiding van Vrouwtje Frats. Samen met de kinderen van 2 tot en met 4 jaar zal zij figuurballonnen maken, spelletjes doen, schminken en een theaterstukje spelen. Natuurlijk is er ook wat lekkers voor de kinderen en een leuke attentie. De peuterochtend is van 10.30 tot 11.30 uur in het dorps huis en de toegang is gratis. Toe gangskaartjes zijn verkrijgbaar in het kantoor van het dorpshuis, zolang de voorraad strekt. Aansluitend aan het feestje met Vrouwtje Frats wordt een bal lonnenwedstrijd voor kinderen van 2 tot en met 8 jaar gehou den. Samen met Dolf Moed en Vrouwtje Frats worden de bal lonnen gevuld en rond 12.15 uur opgelaten. Er zijn leuke prijsjes te winnen en de uitslag wordt vrijdagmiddag 19 maart om 15.30 uur in het dorpshuis be kendgemaakt. Ook voor deze ballonnenwedstrijd zijn gratis kaarten af te halen in het kantoor van het dorpshuis. Voor kinderen van 5 tot en met 8 jaar begint om 12.30 uur een heerlijk feestje met de Spyke Kindershow. Een clown, een ka bouter en zelfs Anton aus Tirol zullen de kinderen uitnodigen om actief met de acts mee te doen. Dat zal wel lukken, vooral met effecten erbij zoals een sneeuw- en bellenblaasmachine. De voorstelling duurt ruim een uur. Ook hiervoor kunnen gratis kaartjes worden afgehaald. Om 14.15 uur begint de filmma rathon met de prachtige Disney- film Finding Nemo voor de jeugd van 9 tot en met 12 jaar, voor de tieners (12 tot 16 jaar) wordt vanaf 16.15 uur de jonge- renkomedie Volle maan ge draaid en om 19.00 uur begint de daverende familiekomedie Ja Zuster, Nee Zuster, een film voor alle leeftijden. Ook voor Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor'spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast liet Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. R. Jongkees, telefoon 0547-276021. Dierenarts: Dicrcnartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 29 februari: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, nevendien sten. 19.00 uur, ds. J.H. Dekkers. Wierden, Opendeurdienst in Kandelaar met koor Reach Out. Wierden. Eerste collecte: zen ding; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. M. Brummelman. Twello. Collecte: zending. Gereformeerde kerk Zondag 29 februari: 9.30 uur, dhr. K. de Boer. Urk. 19.00 uur, ds. Dekkers, Wierden Opendeurdienst in Kandelaar. Eerste collecte: zending/ Opendeur. tweede collecte: kerk. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 3 maart 19.00 uur, dhr. Vogely. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 29 februari: 10.00 uur, eucharistieviering. Voor ganger: pastor Wolters, dameskoor. Nieuw-Heeten, zaterdag 28 februari: 17.30 uur eucharistieviering, past. B. Wolters. dameskoor; zondag 29 februari: 09.00 uur com munieviering, werkgroep liturgie, herenkoor. Keunedarp - Omdat enkele praalwagens te lang waren, werden ze afgekeurd om mee te doen aan de optocht in Raai te. Daarom werd gekozen voor Deventer. Ook bier dnnken op de wagens is in Raal- te streng verboden. 'De Prinsenwagen heeft dit jaar alles met bier te maken. Er zit zelfs een echte tap in. Ja, wat moet je dan?1, zei President Teun Deijk. Nadat bekend werd dat cr wagens waren afgekeurd, stelden alle andere deelnemers zich solidair op en kon Raalte fluiten naar Keu- nedarpse deelnemers. Toch wel een bittere pil voor de Raaltena- ren, want dat maakte de optocht daar toch een stuk korter. Club De Versierders had dit nieuws in hun optochtact verwerkt door verkleed te gaan als Optochtcommissie Raalte en wagens af te keuren. Andere thema's waren natuurlijk bier. maar ook de nieu we burgemeester Bort Koelewijn, de Keunedarper politie en vlieg tuigen. Zo had Club Gigantisch een grote zwaan op de wagen. Met als opschrift: 'De KLM-zwaan brengt ons deze carnaval overal heen. Geluidsoverlast is in Holten dan geen probleem.' Deze club kreeg in Holten de tweede prijs en in Deventer zelfs de eerste. Onder leiding van Gert van Evertjes bood het Bort Promoteam kij kers een lekker glaasje koele wijn aan. De Togaclub liet weten 'binnen te zijn', door met een limousine langs te rijden. De chauffeur rolde telkens een rode loper uit, zodat de Togaleden uit konden stappen voor een welkomstrondje. De vrouwen van Club D.O.O.S. liepen als buikdanseressen rond, terwijl de Pink Ladies een potje gingen voetballen. Zij nodigden de Prins uit om in het doel te gaan staan. De Prinsenwagen, die voorop reed, bestond de ze keer uit een distillatietank voor bier. Voor de eerste keer was, op verzoek van de Prins, de varkenskop weggelaten. Frik de Mie ne: 'Omdat ik vind dat elk jaar de Prinsënwagen er anders hoort uit te zien.' De Prins genoot zichtbaar van de optocht tijdens het défilé op Smidsbelt. deze films zijn gratis toegangs kaartjes af te halen in het dorps huis aan de Tuinstraat 2 in Hol ten. Docenten en leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum la ten op vrijdagmiddag 19 maart verschillende instrumenten ho ren. Kinderen die altijd al iets over een instrument hadden wil len horen, mogen deze middag (van 15.30 tor 17.00 uur) niet missen. Misschien mogen ze zelf ook een instrument uitpro beren. Verder zullen pupillen van acti viteitencentrum Zozijn op 9 maart de bezoekers van De Boschkamp trakteren op wat lekkers en een leuke attentie. Te vens is er een wedstrijd gewicht raden met als prijs een digitale camera. Deelncmersformuliercn hiervoor zijn in het dorpshuis verkrijgbaar. De politie controleert het gewicht van Miny Zaal voor de gewichtwedstrijd. Deelnemerskaarten hiervoor zijn bij de Boschkamp te krijgen. Holten - Na vele jaren actief te zijn geweest als makelaar in on roerende zaken in Holten, heeft E.D. Vincent besloten een punt te zetten achter zijn actieve loopbaan. Als gevolg hiervan hebben de aandeelhouders van makelaars kantoor Vincent BV hun aande len overgedragen aan een inves teringsmaatschappij die onder meer actief is in de woningma kelaardij. Ter Schure, als NVM makelaar al vele jaren verbon den aan makelaarskantoor Vin cent, zal als directrice het kan toor blijven voeren op het ver trouwde adres Dorpsstraat 33 te Holten. Vincent zal voorlopig als adviseur betrokken blijven bij het makelaarskantoor, zodat er gebruik gemaakt kan worden van zijn grote vakkennis en ex pertise op dit gebied. Het makelaarskantoor zal zich blijven profileren in het comple te regionale woningmarktseg- Holten - Een 23-jarige Holtense motorrijder reed zondag 22 fe bruari om 15.15 uur over de Markeloseweg. Hij wilde een voor hem rijdende auto inhalen, maar had een en ander verkeerd ingeschat. Hier door moest hij vol in de remmen en ging daarbij onderuit. Met onbekend letsel is hij met een ambulance naar het zieken huis in Almelo overgebracht. ment waarbij de specialisatie in het hogere segment uiteraard ge waarborgd blijft. Om een en ander een impuls te geven, zullen er op korte termijn aanpassingen plaatsvinden aan de inrichting en uitstraling van het kantoor aan de Dorpsstraat, waarbij de vertrouwde naam en het logo behouden zullen blij ven. Het zittende personeel heeft zijn volledige vertrouwen uitgespro ken in de nieuwe constructie en ziet de toekomst met zeer veel vertrouwen tegemoet. Holten - Tuten van boerderij Knapenveld uit Raalte was bij Bejaardensociëteit Holten op be zoek en gaf een boeiende lezing over haar bedrijf. Een gedeelte van de melk uit ei gen boerderij ging ze zelf ver werken en verkopen. Zestien jaar geleden kwam ze op dit idee tijdens de agrarische Open Da gen De Boer Op die ze bezocht met vrouwengroepen. Het begon eerst zeer klein, maar breidde zich uit. Nu maakt ze haar eigen producten zoals kaas, yoghürt en verschillende vla's. Zelfs de ou derwetse oma's griesmeelpud ding kan bij haar worden ge kocht. Ze liet de leden ook proe ven, wat wel in de smaak viel. Keunedarp - Het carnavalsweek end in Keunedarp is goed verlo pen. Prins Erik de Miene en zijn Adjudant Henk Jan hebben voor Leven in de brouwerij gezorgd en de Keunedarpers en Keune- darperinnen vierden met hem Prins Erik de Miene nam vorige week donderdag 19 februari in het gemeentehuis van Holten de dorpssleutel in ontvangst van wethouder Wim Stegeman. Dit gaat altijd gepaard met het over en weer geven van ludieke ca deautjes. Zo gaf Wim aan de Prins een speciale bril met jam- potglazensterkte. 'Hiermee kan Raalte nauwkeurig op maat kij ken welke wagen wel of niet mee mag doen. Met deze bril op, past namelijk alles binnen de maat.' Als dank voor de sleutel, kreeg Wim de Oppcrkeunsteek in bruikleen. 'Of Lonink had een heel klein hoofd of...', vroeg de Prins zich af toen hij dc steek bij Wim op het hoofd wilde zetten. Wim kon zaterdagmiddag de steek echt uitproberen tijdens het défilé van de carnavalsop tocht op Smidsbelt. In een lange stoet trokken alle wagens en loopgroepen voorbij. Een enke le. zoals de wagen met Bob de Bouwer, konden de draai niet maken en lieten Smidsbelt links liggen. Aansluitend aan de optocht, werd in Irene het Kindercarna val gehouden. Circus De Grote Apekop Show liet onder meer een bal zweven en de kleurrijk uitgedoste kinderen dansten op muziek van de dj. Wie niet in deze leeftijdscatego rie viel, kon meteen carnaval gaan vieren in de hofbars. Hier werd namelijk de Dweilmiddag gehouden. Dit ging 's avonds over in de Slingeroamd. Met een stempelkaart in de hand, slinge ren van het ene café naar het an der. Voor een glaasje bier en een stempel op de kaart. Wie de kaart vol had, kon deze inleve ren bij de Prins. Deze gaf hier voor in ruil een lichtgevende staaf of een jeneverglas aan een halskoord. Vooral Café 't Keuntje en Bier- lokal am Bahnhof waren popu lair bij de feestgangers. Geen echte carnavalskrakers zoals Paard In De Gang kwamen uit de speakers, maar meer heden daagse feestmuziek. Het zorgde Club Gigantisch won in Holten de tweede prijs en in Deventer de eerste. In Holten ging Club DIS er met de eerste prijs vandoor. ervoor dat de bezoekers lekker uit hun dak gingen. Dat het slingeren geblazen was van het ene café naar het andere, was goed te merken. Op het ene moment zat het café stampvol en op het andere moment liep het leeg richting een van de andere kroegen. Echt behoorlijk uitgedost waren de carnavalsbezoekers niet. De meesten hielden het op een boe renkiel. Kielenbal op zondag speelde zich uitsluitend in Bierlokal am Bahnhof af. Het voordcel van dit café is dat het eigenlijk twee cafés in een zijn. Het voorcafé en een lunchroom. Via een tus- sengang konden bezoekers zo van het ene naar het andere lo pen. De muziek tussen beide cafés was niet echt verschillend van elkaar, maar het haalde wel de druk van de ketel wanneer een van beide ruimten te vol dreigde te raken. Zoals bijvoorbeeld tij dens de prijsuitreiking van de optocht. Als dank voor het meedoen aan de carnavalsoptocht in Deven ter. kwamen de Prins Carnaval en zijn Adjudant uit deze stad even buurten. Op het podium stond een soort van kleine gevangenis van tra lies, waar verscheidene bezoe kers gebruik van maakten om er in te gaan dansen. Anderen ge bruikten daarvoor de afgedekte biljarttafel. Het werd een dolle boel. De carnavalsvierders moesten maandagavond verkleed als pi raat verschijnen. Kinderen kon den die middag meedoen aan de miniplaybackshow. terwijl er voor de vriendenclubjes Holten- se Carnavalsspelen werden ge houden. De biertap wedstrijden leverden dinsdagmiddag hilarische mo menten op. Hier deden ook car navalverenigingen uit andere plaatsen aan mee. A.ls afsluiter van het carnaval 'veroordeelde' Coen van Hoeve- laak enkele camavalvierders die zich niet hebben gedragen tij dens het weekend. Buiten kon er varken van het spit worden gegeten. Net voor de officiële afsluiting gaf Prins Erik de Miene de dorpssleutel weer terug aan Wil lem ter Schure. Wim Stegeman deed het woord: 'Solidariteit en promotie hebben jullie bereikt. Een enkele wagen werd afge keurd voor de optocht van Raal te. Iedereen ging daarom naar Dev enter. Daarnaast kon je RTV Oost niet aanzetten of het ging wel over Holten.' Prins Erik: 'Het was een don- dersmooi carnaval, met de grootste optocht ooit. Jullie ma ken carnaval en ik ben donders- trots op jullie.' Het feest ging nog even door, waarna om precies 0.00 uur het doek over de tap ging. Holten - Rockband Goed Goan, waarvan de bandleden uit Apel doorn, Zutphen, Holten en Wes tendorp afkomstig zijn, is met de ballad Zeg Dan Wat Ie Wilt van het album As de Brandweer ge selecteerd bij het programma BuZz op 3FM en via de site on- gekendtalent.nl. Dit programma besteedt aandacht aan bands uit Nederland en probeert zo om de ze bands op een hoger niveau/ podium te krijgen. De band heeft afgelopen week de weekfinale gewonnen. Het nummer was tweemaal te horen op de radio. Hierdoor zit Goed Goan zondag 29 ferbuari in de maandfinale met nog twee ande re winnaars van deze maand. De winnaar van de maandfinale heeft alvast een liveopname van twee nummers in een studio te pakken en zal tevens doorgaan naar de jaarfinale in december, waar de finalisten live zullen op treden. Voor de week- en nu de maandfinale is het mogelijk voor het publiek om via internet (www.buzz.nl of www.goedgo- an.nl) te stemmen op hun favo riet. Dit is mogelijk tot aanstaan de zondag 29 februari 17.00 uur. Vervolgens zal rond 19.30 uur in het programma BuZz van de NCRV op 3FM de muziek van de finalisten te horen zijn en een toelichting van woordvoerders van de bands. Daarna zal een deskundige jury zijn oordeel vellen over deze drie bands. De ze uitslag, tezamen met de inter- netstemmen, zorgen voor de einduitslag Holten - Het korhoen is verheven tot hèt symbool van de gemeente Rijssen-Holten. Het korhoen is ook onderdeel van de nieuwe ambtsketen, die Bort Koelewijn tijdens zijn installatie als burgemeester van Rijssen- Holten krijgt omgehangen. De zilveren ketting heeft volgens waarnemend burgemeester P. Scholten een tweeledig motief. Het ene motief geeft aan dat Rijs- sen en Holten bij elkaar horen en hoe dat uitgebeeld is houdt Schol ten nog even voor zich. In de ambtsketen is het korhoen ver werkt als herkenbaar en bijzonder element in deze gemeente. 'Het korhoen is gekozen als nieuw symbool voor de gemeente Rijs sen-Holten. De vogel is uniek en zeer decoratief en kan op vele verschillende manieren afgebeeld worden. En het beestje krijgt dan ook weer wat aandacht', aldus Scholten. De nieuwe burgemees ter Koelewijn is de eerste die offi cieel de nieuwe ambtsketen draagt. Holten - PvdA-raadslid M. Tij- hof-Zwijnenberg gaf, als voorzit ter van de commissie Grondge bied, namens de hele gemeente raad aan dat de raad van Rijssen- Holten büj was met de conclusie van de heer Vermeulen dat van voorkennis of belangenverstren geling bij wethouder Flim en bij brandweercommandant Wolte- rink geen sprake is. 'Daarmee zijn de op hun persoon gerichte aantijgingen weerlegd. Wij vinden het jammer dat dit he le proces heeft moeten plaatsvin den. maar we realiseren ons ook dat dit soort acties kunnen voor komen wanneer belanghebben den worden uitgenodigd om in een openbare vergadering het woord te voeren', aldus Tijhof- Zwijnenberg. De raad beraadt zich nog over eventuele vervolg stappen. Kandelaar - In de De Kandelaar wordt zondag 29 februari om 19.00 uur een Opendeurdienst ge houden met als thema: Ga eens in deze schoenen staan. Voorganger is ds. J.H. Dekkers uit Wierden, en het koor Reach Out, eveneens uit Wierden, brengt een aantal prachtige liede ren ten gehore. Om 18.50 uur wordt er begonnen met samen zang. Foto-expositie Fotobond Twen te. Boschkamp. maandag 12 ja nuari 2004 - donderdag 26 fe bruari 2004 Expositie Cok Leenaers-Dunk. Medisch Centrum Holten, maandag 26 januari 2004 - maandag 31 mei 2004 Bevolkingsonderzoek borstkan ker. Keizersweg 22, maandag 16 februari 2004 - maandag 15 maart 2004 Bijeenkomst Passage Kande laar. donderdag 26 februari 2004. 14:00 Jubileumconcert Hervormd Kerkkoor met Campanella en Mozaïk. Dorpskerk, vrijdag 27 februari 2004, 19:30 NK Veldloop 2004. Holterbcrg zondag 29 februari 2004, 13:00 Enduro. Holten, zaterdag. 6 maart 2004, 8:30 Darttoemooi om Gouden Keun. Café Bierlokal am Bahnhof, zondag 7 maart 2004 Jaarvergadering buurtvereniging Dijkerhoek. Bonte Paard dins dag 9 maart 2004 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Holten. Kandelaar, dinsdag 9 maart 2004. 14:30 Lezing Kader Abdolah. SG Dc Waerdenborch, woensdag 10 maart 2004 Film Evita, Boschkamp. donder dag 11 maart 2004. 20:15 Lezing Eef Arnolds over weg van de natuur, Kandelaar, woensdag 17 maart 2004 Compostactie SV Holten. Hol ten, donderdag 18 maart 2004 - zaterdag 20 maart 2004 Bijeenkomst Passage. Kande laar. donderdag 25 maart 2004, 20:00 Toneelavond met DAT. Bonte Paard, zaterdag 27 maart 2004 Puzzelrit. Beusebergerweg 37. zondag 28 maart 2004, 14:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Holten. Irene, dinsdag 30 maart 2004. 14:30 Lezing Industriële Revolutie in Twente Boschkamp, vrijdag 2 april 2004 Motocross. Zuurberg, zaterdag 3 april 2004 - zondag 4 april 2004 Darttoemooi om Gouden Keun Café 't Klavier, zondag 4 april 2004 Ontsteken paasvuren. Holten, zondag 11 april 2004 Erwin Autocross. Schupperts- weg, maandag 12 april 2004 Bijeenkomst Bejaardensociëteit Holten. Kandelaar, dinsdag 20 april 2004, 14:30 Piratenfeest. Espelo, zaterdag 24 april 2004,21:00 Puzzelrit. Beusebergerweg 37. zondag 25 april 2004, 14.00 Optreden Slade en Paperplane. Espelo, donderdag 29 april 2004 Toneelstuk OCH. Holten, vrij dag 30 april 2004 Regelmatigheidswedstrijd. Beusebergerweg, vrijdag 30 april 2004, 13:00 Theaterspektakel DaniëlKa 1 f- stermansweide, vrijdag 7 mei 2004 - zaterdag 8 mei 2004 Lezing Hans Stolp over de ge boorte van Christus in ons, Kan delaar, donderdag 13 mei 2004 Architectuurexcursie. Bosch kamp. zaterdag 15 mei 2004. 13:30 Straten voetbal. Holten, zaterdag 5 juni 2004 Koningsschieten. Aalpolsweg, zaterdag 12 juni 2004. 18:00 Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV. behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4. 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 2842446 of055-5389053 Abonnementen: tel. 0548-363803 of e-mail' holtensmeuwsblad «whit.wegencr.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Adres Holtens Nieuwsblad: Maarstraat 100 7462 AT Rijssen Inleveradres: Blokker Van de Maat Smidsbclt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Redactie: tel. 0548-363803. fax 0548-366497 E-mail: Advertenties: tel. 0548-519797. fax. 0548-519798 Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, mobiel 06-51 19 83 21 Hoofd redactie: H Eskes Commercieel regiodirecteur: G ter Hcdde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente ten Wegener NV. Ken exemplaar waarden wordt op uw verzoek kos teloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener concern. De door u aan ons vers trekte gegevens hebben wij opgeno men in een bestand, dal wordt gebruikt diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk mel den bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. de heer A T Kooij Hoofd Mar keting. postbus 28. 7500 AA Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3