Gehandicapten genieten alvast van carnaval Nederlaag Blauw Wit bij SVDW Holtense schakers winnen tegen EDS In memoriam Henk Wilpshaar Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Agenda Holtens Nieuwsblad Donderdag 19 februari 2004 Holtens Nieuwsblad 3 Snorrewind - Het Minderva- lidencamaval van CV de Fienp- reuvers en Stichting Gehandi capten Paardrijden Holten (SG PH) van afgelopen zaterdag 14 februari in Manege Snorrewind werd een groot feest. Leden van SGPH en bewoners van Het Lathmer, vermaakten zich op perbest. TTM Drive In Show, Wim 'van 't Proatieser' Bulsink en dweilor kest De Braandheultjes zorgden voor een gezellige carnavals sfeer in de manege. Er ontstond dan ook al snel een uitbundige polonaise. De Holtense muziekgroep De 3 Plinten moest het wegens om standigheden laten afweten. Hiervoor in plaats kwam de ge legenheidsformatie De Pony's optreden met een Nederlandsta lige medley en disconummers. De uitgedoste bezoekers zongen enthousiast mee. Clown Doppie en bleke Hennie deden een circusact, terwijl spreekstalmeester Coen zorgde voor commentaar. Zo werd ie mand van de Raad van Elf op een stoel gezet, terwijl clown Doppie hem stiekem van achte ren naderde om een emmer met water over hem heen te gooien. De emmer bleek volgens Doppie echter niet vol genoeg. Om hier wat aan te doen, ging hij even Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32. telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren 17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centra le Huisartsenpost Safland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek; Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apo theek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is geves tigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Zieken huis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. T. Lafcber. 0548-518383. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na te lefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 22 februari: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, zangdienst. Dijkeihoek, 9.30 uur. ds. H. Gijsen, gezinsdienst. Schrift en Tafel: Espelo, 10.45 uur ds. H. Gijsen, gezins- dienst. Schrift en Tafel. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: kerk voogdij. Okkenbroek, 10.00 uur ds. J.A.C. Rullman, Diepenveen. Collecte: diaco- Gereformeerde kerk Zondag 22 februari: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder, Viering HA (zittend). 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, Viering HA (lopend) en nabetr. Eerste collecte: kerk, HA-collecte: diaconie, tweede collecte: evangelisatie. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 25 februari 19.00 uur, Leger des Heils. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 22 februari: 10.00 uur, eucharistieviering. Voorganger pas tor Wolters, zang: Tussenkoor uit Heeten. Nieuw-Heeten, zaterdag 21 februari: 19.00 uur eucharistieviering, past B. Wolters, za Maandag Vorige week vielen er in de avond van zondag nog enkele buien met wind stoten. De temperatuur daalde nog naar 0.8 graden, aan de grond kwam het tot wat vorst met -0.5 graden. In de morgen vielen enkele buien waarbij ook natte sneeuw voorkwam. Verder kwamen er ook opklaringen voor en geregeld zon. 's Middags ook enkele buien afgewisseld door opklaringen en zon. Ondanks de buien werd het nog 5.2 graden als maximumtempera tuur. De nacht verliep rustig en droog, opnieuw kwam er wat grondvorst voor. De dag begon met dunne sluierbewolking, daardoor scheen de maan wa zig. Een deel van morgen scheen de zon ook wazig door de sluierbewol king. Later werd de bewolking steeds dikker maar het bleef droog. In de middag overheerste de bewolking, later gevolgd door regen. Weer geen droge dag dus. Woensdag In de nacht was het erg nat met al die regen. Een regengebied trok van noordwest naar zuidoost over ons land. Het regende langdurig, 's Morgens veel bewolking en nu en dan wat motregen, een triest weerbeeld dus. In de middag bleef het bewolkt en zo goed als droog. De zon kregen we niet te zien. Het werd 7.2 graden. Over 24 uur kreeg Holten 11.6 mm, Espelo 10.6 mm. De nacht verliep met een afwisseling van wolkenvelden en wat opklarin gen maar tot vorst kwam het eigenlijk niet. Het minimum bedroeg 0.9 gra den. Ook de dag begon met wolkenvelden. Opnieuw hadden we een grijze sombere morgen, zon was er nauwelijks. De middag zag er ook bewolkt uit. Later viel uit de bewolking zelfs lichte motregen, maar het was niet veel. Vrijdag In de nacht zeer zacht met 5.6 graden, lijkt dus niets op de winter. Verder was de lucht erg vochtig waardoor zich mist kon vormen. Die was er ook in de eerste helft van de morgen. Daarna veel laaghangende bewolking en sterk nevelig. In de middag kregen wc de zon ook niet te zien, zodat dat het weer een zonloze dag werd. Het werd 8.7 graden. Dit saaie weer werd ver oorzaakt door een hogedrukgebied vlak bij ons in de buurt. Opnieuw werd het weer een zachte nacht met 5.8 graden. Ook viel er nog wat motregen uit de bewolking, verder was het erg rustig weer. De dag be gon met een afwisseling van wat opklaringen en wolkenvelden. Wat later op de morgen even wat zon. Daarna opnieuw weer veel bewolking. Dit was ook in de middag het geval, maar nu bleef het droog. Het werd nog 8.8 graden. Zondag De nacht verliep met een afwisseling van opklaringen en wolkenvelden. Tijdens opklaringen daalde de temperatuur naar 4.0 graden. In de vroege ochtend kregen we te maken met dichte mist en in de eerste helft van de morgen hadden dat ook nog. Daarna bleef er veel bewolking over. Dit was ook in de middag het geval. Weer een dag dat we het zonder de zon moes ten doen. Meteo Holten, Freddie Paalman weg om de emmer bij te vullen. Daarna kwam hij terug en gooi de de inhoud over het slachtoffer heen. Er bleek confetti in te zit ten. De bezoekers lagen dubbel van het lachen. De playbackshow kende vier deelnemers. Alleen het praten door de microfoon vonden ze al geweldig. Uiteindelijk werd Me rel. die een lied van Kinderen voor Kinderen zong, gekozen tot winnares. Van Prins Erik de Miene kregen ze een echte me daille, waarmee de deelnemers apentrots pronkten. Verder was er nog een prijs voor de best geklede gast. Dit bleek een prinsesje te zijn. Bestuurslid Wim Aaltink van SGPH sloot het feest af en be dankte de familie Bronsvoort van Manege Snorrewind voor de medewerking. Spreekstalmeester Coen tijdens het mindervalidencamaval in Snorrewind. (Foto: Sander Scheperman) Holten - De eerste wedstrijd na de winterstop heeft Blauw Wit geen punten opgeleverd. In Doe- tinchem werd in een volledig ge- lijkopgaand duel met 1-0 verlo ren van SVDW'75, de club met eveneens 22 punten na twaalf wedstrijden. Door deze winst, en door de on verwachte nederlaag van SVVN tegen Sportlust Glanerbrug, heeft SVDW nu de beste papie ren in de tweede periode. Blauw Wit is enkele plaatsen gezakt op de ranglijst, maar met nog zes maal thuis en nog maar driemaal uit zijn er nog volop mogelijkhe den op de nodige punten. In Doetinchem heeft de ploeg van trainer Dick Brands min stens zoveel mogelijkheden ge had als de thuisclub om tot sco ren te komen, echter het was vooral de SVDW-doelman die Blauw Wit-succes in de weg stond. Het jonge elftal heeft op een moeilijk en zwaar bespeel baar veld er alles aan gedaan om tegen deze fysiek sterke en hard- spelende tegenstander tot een positief resultaat te komen. Uit eindelijk werd echter de thuis club de meest gelukkige. Een gelijkspel had voor deze wed strijd de krachtsverhoudingen beter weergegeven. Op de eerste tien minuten na had Blauw Wit in de eerste helft het beste van het spel. Met geva rieerd aanvalspel werd het ver dediging van de thuisclub lastig gemaakt, waarbij vooral het goe de spel van Merijn Offringa op viel. Marco Schuiterd zag zijn harde vrije trap door de doelman tot hoekschop verwerkt. Halver wege de eerste helft leek Gert- Jan Prins uit een mooie voorzet van Jurriaan Paalman raak te koppen - de Blauw Wit-aanhang juichte al - maar met een katach tige sprong wist de SVDW- goalie de bal nog net u't de krui sing te tikken. Een aantal hoek schoppen leverde niets op. De thuisclub probeerde de bakens wel te verzetten, maar door at tent verdedigen van Jouri Noor- lander, (nieuwe) aanvoerder Ar jan Aanstoot en Gert-Jan Ulf- man, bleef de schade beperkt tot enkele hoekschoppen, die veelal moesten worden weggegeven na ver ingooien op de lange aanval lers. Blauw Wit bleef de betere ploeg, maar het aanvalspel was te slor dig, mede ook veroorzaakt door het zeer hobbelige veld, waar door de SVDW'ers steeds voor opruiming konden zorgen. Er kwamen nog wel enkele kansjes, ook uit vrije trappen, echter de verdiende voorsprong bleef uit. Na de rust kwam de thuisclub zeer fel uit de startblokken en moest Blauw Wit terug. Na en kele minuten had dat al succes, toen na een voorzet van links de bal werd ingetikt (0-1). De Blauwwitters protesteerden om dat de voorzet via links vanaf achter de doellijn zou zijn gege ven, echter scheidsrechter Wijn berg uit Nijverdal had dat niet geconstateerd en kende het doel punt toe. Een bittere pil voor de Blauw witters die daarna de onverdien de achterstand iets te enthousiast wilden goedmaken. De verdedi ging werd daarbij verwaarloosd, waardoor SVDW drie dotten van kansen kreeg. De eerste werd net over gelobt door de ge routineerde spits Marco Bar- telds, de tweede wist Hans Bek- kernens fraai onschadelijk te maken, de derde werd door Mar co Schuiterd van de doellijn ge haald. Doordat een grotere achterstand was uitgebleven gingen de Blauwwitters weer in een beter resultaat geloven. Met enkele omzettingen en voorts Alfred Beldman voor Maarten Kruime laar en Hans Stam voor Jurrian Paalman probeerde trainer Dick Brands met zijn ploeg weer grip de wedstrijd te krijgen. De thuis club werd teruggedrongen, maar meer dan enkele hoekschoppen leverde dat niet op. De aanval lers kwamen moeilijk los van de forse SVDW-verdedigers, die bikkelhard ingrijpen niet schuw den en meerdere malen de bal ver buiten de lijnen werkten. Toch kreeg de wat ongelukkig spelende Dirk Jan Beldman een fraaie kans toen hij de door de Holten - In de uitwedstrijd tegen het EDS 1 (Delden) won het eer ste team van de Holtense schaakvereniging weer op het nippertje. Door deze zege draait Holten nog steeds mee in de strijd om het kampioenschap. De overwinning was zeer nipt doordat de kansen in een aantal partijen nogal eens wisselden. Holten kwam op voorsprong door een overwinning van Ber- tus van Beek die in de opening een stuk won. overigens nadat Cees Olij al had geremiseerd. EDS kwam op gelijke hoogte doordat Gerrit Luggenhorst het niet kon bolwerken tegen zijn buurman E. Stokkentreef. Zo ging het steeds verder. Hol ten kwam op voorsprong door een gedegen overwinning van Dick van der Knaap waarna EDS weer op gelijke hoogte kwam doordat R. Keizers sterker bleek dan Henk van Beek. Gerrit Stevens bracht de Holtenaren volgens schema de Holtenaren doordat hij een verloren stelling toch nog in winst wist om te bui gen. Daarna leek Dinant van Beek definitief de ban te breken. Hij kwam een paar pionnen oor en leek op rozen te zitten. Het wa ren echter rozen met scherpe do rens. In een gecompliceerde stel ling verloor Dinant het overzicht en liep regelrecht in een matnet. Zoals gebruikelijk was Ton van Oijen weer eens als laatste klaar. Ditmaal was de beloning groot. Na lange tijd in evenwicht te zijn geweest sloeg de balans in de tijdnoodfase door in het voor deel van Ton. Opvallend was dat aan de hoogste vier borden al leen Ton van Oijen de punten wist binnen te slepen. EDS 1 - Holten 1 31/2-41/2 Ronde 7(16 februari 2004) 1. R. Holland - Ton van Oijen. 0-1: 2. R. Keizers - Henk van Beek, 1-0; 3. E. Stokkentreef - Gerrit Luggen horst, 1 -0: 4. Dinant van Beek, 1 tl - 1/2; 5. E. Bartelink - Cees Olij. 1 2- 1/2; 6. A. ten Kleij - Dick van der Knaap, 0-1: 7. M. Pots - Gerrit Ste vens, 0-18. G. vd Berg - Bertus van Beek. 0-1. doelman weggestompte bal op de rand van het strafschopgebied voor de voeten kreeg. Hij lobte echter rakelings langs het lege doel. Door dit offensief van Blauw Wit kreeg SVDW coun termogelijkheden, maar de ver dediging was steeds attent en als er kansjes kwamen werd daar zeer slordig mee omgegaan door de SVDW-aanvallers. Blauw Wit bleef daardoor hoop houden op tenminste een gelijk spel. Het was sneu voor invaller Alfred dat hij zich alweer vrij vlot moest laten vervangen van wege een hamstringblessure. De jeugdige Jurgen Kolkman nam zijn plaats in. Het was Jurgen, die net in het veld,-vanaf rechts, na een mooie pass van Youri Noorlander, al leen op het doel kon afgaan, doch ook nu wist de SVDW- goalie fraai te redden en een te gentreffer voor zijn ploeg te voorkomen. Er volgde nog een hectische slotfase met veel span ning waarin Blauw Wit alle risi co's nam. Het harde verdedigen leverde Blauw Wit enkele vrije trappen op de rand van het strafschopge bied op (en de SVDW'ers enkele gele kaarten), doch zowel Hans als Marco vonden de uitblinken de SVDW-doelman op hun weg. Ook de terecht bijgetrokken tien minuten blessuretijd leverde niet de meer dan verdiende gelijkma ker niet, zodat na het laatste fluitsignaal van de prima leiden de scheidsrechter Wijnberg, de moegestreden Blauwwitters zwaar teleurgesteld de kleedka mer opzochten. Opstelling: Hans Bekkemens. Gert- Jan Ulfman. Marco Schuiterd, You- ti Noorlander, Arjan Aanstoot. Maarten Kruimelaar (Alfred Beld man), (Jurgen Kolkman), Gert-Jan Prins, Ton Veldhuis, Jurrian Paal man (Hans Stam), Dirk Jan Beld man en Merijn Offringa. Geboren: 15 december 1932 te Dalen Onderwijzer aan o.l. school te Hoogeweg van 1954-1958 Onderwijzer aan de o.l. Dorps school van 1958 tot 1966 Hoofd directeur van de o.l. Kolschool van 1966 tot 1989 Overleden: 10 februari 2004 te Holten Holten - In Henk Wilpshaar heeft Holten een markant per soon verloren, die vele Holtena ren op zijn school of in zijn klas heeft gehad in zijn lange onder wijsloopbaan in Holten. Hij was dan wel het hoofd of la ter de directeur, maar het liefst was hij de meester voor de klas. Het dagelijks werk voor de klas, de directe omgang met de leer lingen heeft hem altijd de mees te voldoening gegeven. Hij had een broertje dood aan bureaucratie en achtte het zonde van de tijd om daar teveel aan dacht aan te besteden. Henk Wilpshaar werd geboren in het Drentse Dalen. Na zijn op leiding tot onderwijzer startte hij zijn loopbaan aan de openbare lagere school in Hoogeweg in de gemeente Hardenberg. In 1958 solliciteerde hij naar de functie van onderwijzer aan de openbare lagere school de dorpsschool in Holten. Onder.de bezielende leiding van de legendarische meester Bouko Hendrik Brouwer werkte hij ge durende acht jaar aan de Dorps school om vervolgens benoemd te worden aan de nieuwe open bare school in de wijk de Kol als hoofd der school. Deze school, die startte in aller lei noodvoorzieningen, ontwik- kelde hij tot een moderne grote school. Op het hoogtepunt telde deze ver over de driehonderd leerlingen. Voor zijn leerlingen was hij de meester, die streng doch recht vaardig met heel veel liefde zijn vak uitoefende. Voor zijn leerkrachten aan de school was hij vooral een colle ga, die altijd met raad en daad klaar stond. Of het nu om schoolzaken ging of om privé- zaken. Ook zijn vrouw Rie speelde daarin een gewaardeer de rol. Voor zijn school was hem niets teveel. Zonder ooit echt de pu bliciteit te zoeken deed hij ui terst gedegen zijn werk om de school een goede naam te geven. Voor zijn openbaar onderwijs in Holten was hij een geziene voor vechter. die daarvoor ook alom gewaardeerd werd. Daarnaast heeft hij ook aan de goede ver houdingen tussen openbaar en bijzonder onderwijs in Holten zijn bijdrage geleverd. Voor zijn wijk de Kol heeft hij in opbouwende zin veel bete kend voor de saamhorigheid van buurten en straten. In 1989 nam Wilpshaar afscheid van Kolschool op het moment, dat het fenomeen basisschool werd geïntroduceerd. Hij maak te gebruik van een regeling voor vervroegde pensionering. In feite was hij de eerste en laat ste directeur van de Kolschool en daarmee was de Kolschool zijn school. Na zijn afscheid besteedde Henk Wilpshaar samen met zijn vrouw veel tijd aan reizen. Ook de natuur en met name de jacht was een hobby, waarmee hij zich veel bezighield. Medio 2003 openbaarde zich de ziekte kanker. De strijd tegen deze ziekte heeft hij niet mogen winnen. Op 71-jarige leeftijd Foto-expositie Fotobond Twente. Boschkamp. maandag 12 januari 2004 - donderdag 26 februari 2004 Expositie Cok Leenaers-Dunk. Medisch Centrum Holten, maandag 26 januari 2004 - maandag 31 mei 2004 Bevolkingsonderzoek borst kanker. Keizersweg 22. maan dag 16 februari 2004 - maan dag 15 maart 2004 Braandheultjes en CV De Fienpreuvers naar Lathmer. Holten, donderdag 19 februari 2004. 18:30 Sleuteloverdracht CV De Fienpreuvers. Gemeentehuis Holten, donderdag 19 februari 2004. 20:30 Wandeltocht Almelose Wan delkring. Holten, zaterdag 21 februari 2004 Carnavalsoptocht. Holten, za terdag 21 februari 2004. 14:00 Kindercarnaval. Irene, zaterdag 21 februari 2004. 15:00 Slingeroamd. Holten, zaterdag 21 februari 2004, 20:00 Carnaval. Holten, zaterdag 21 februari 2004 - dinsdag 24 fe bruari 2004 Darttoemooi voor bedrijven en verenigingen. Bonte Paard, zondag 22 februari 2004 Kielenbal. Bierlokal am Bahn- hof, zondag 22 fèbruari 2004, 20:00 Holtense carnavalsspelen. Café Boerbiet. maandag 23 februari 2004. 13:00 Piratenavond. Café 't Kcuntje. maandag 23 februari 2004, 20:00 Frühshoppen en biertapwed strijden. 't Klavier en 't Keun- tje. dinsdag 24 februari 2004, 12:30 Kleintje carnaval. Het Geding en afsluiting, Café 't Klavier, dinsdag 24 februari 2004, 20:00 Bijeenkomst Passage. Kande laar. donderdag 26 februari 2004, 14:00 Jubileumconcert Hervormd Kerkkoor met Campanella en Mozaïk, Dorpskerk, vrijdag 27 februari 2004, 19:30 NK Veldloop 2004, Holter- berg, zondag 29 februari 2004, 13:00 Enduro Holten, zaterdag 6 maart 2004, 8:30 Darttoemooi om Gouden Keun. Café Bierlokal am Bahnhof, zondag 7 maart 2004 Jaarvergadering buurtvereni ging Dijkerhoek. Bonte Paard, dinsdag 9 maart 2004 Bijeenkomst Bejaardensocië teit Holten. Kandelaar, dinsdag 9 maart 2004. 14:30 Lezing Kader Abdolah. SG De Waerdenborch, woensdag 10 maart 2004 Film Evita. Boschkamp, don derdag 11 maart 2004, 20:15 Lezing Eef Arnolds over weg van de natuur. Kandelaar, woensdag 17 maart 2004 Compostactie SV Holten. Hol ten, donderdag 18 maart 2004 - zaterdag 20 maart 2004 Bijeenkomst Passage. Kande laar. donderdag 25 maart 2004. 20:00 Toneelavond met DAT. Bonte Paard, zaterdag 27 maart 2004 Puzzelrit. Beusebergerweg 37. zondag 28 maart 2004, 14:00 overleed Henk Wilpshaar te digd. vroeg en werd zaterdag 14 febru ari gecremeerd. Holten, 13 februari 2004 Holten is hem dank verschul- WimDalhuisen Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met dc stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4.7451 XC Holten. Klachten Tel 053 - 2842446 of 055-5389053 Abonnementen: tel. 0548-363803 of e-mai 1 holtens.nicuwsbladwhk.wegcner.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 1007462 AT Rijssen Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot dinsdags 12 00 uur) Redactie: tel. 0548-363803. fax: 0548-366497 E-mail: holtensnieuwsbladiSjwhk.wegener.nl Advertenties: tel. 0548-519797. fax: 0548-519798 Advertentie-adviseurs O. IJspeert. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, mobiel 06-51 19 83 21 Hoofdredactie: H. Lskes Commercieel regiodirecteur: G. ter Hedde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Ticben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontractcn en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaar den huis-aan-huiskranten Wegener NA Een exemplaar van de Algemene Ad vertentievoorwaarden wordt op uw ver zoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Weger>er-con- cem De door u aan ons verstrekte ge gevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te 'laten) informe ren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV. t.a.v. de heer A.T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 28. 7500 AA Enschede

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3