Mark Tuitert concurrent Pronkzitting Optreden Slade in Espelo na Piratenavond Sploder Hekkalf Conditie laten testen door Sport Centrum Humanitas richt afdeling op in midden Overijssel Bevolkingsonderzoek borstkanker in Holten Amazing zoekt nieuwe leden Activiteiten NBvP Dijkerhoek Mindervalidencamaval in manege Snorrewind Nieuw blijspel toneelclub OCH Bijeenkomst NBvP Holten Bijeenkomst bejaardensoos Rijden onder invloed Dronken achter stuur Lezing Musée d'Orsay Parijs Van der Meiden over geloof Holtens Nieuwsblad Holten - Het gemengd koor Amazing heeft na een langjarige le denstop ruimte voor nieuwe leden. Amazing zingt vooral a-capel- lamuziek en repeteert wekelijks op de maandagavond boven Ger- vedink Nijhuis aan de Dorpsstraat. Het koor bestaat nu uit vijftig leden en wil voor het komende lus trumconcert uitbreiden naar zestig leden. Tenoren zijn extra wel kom. Amazing zingt veelal Engelstalige populaire muziek. Denk daar bij bijvoorbeeld aan Abba, John Lennon, Randy Newman en Bil ly Joël. Maar er staan ook Afrikaanse en Nederlandse liederen op het repertoire en tevens voor kerstoptredens is er voldoende keu ze. Amazing staat onder leiding van twee vrouwelijke dirigenten. Ju- liëtte Dumoré uit Gorssel is een zeer ervaren dirigent met een lan ge staat van dienst bij diverse popkoren. Mirjam Ribbink, een jon ge en talentvolle Holtense die nog dit jaar afstudeert aan het con servatorium van Enschede, is de tweede dirigent. Beide dirigenten vullen elkaar goed aan. Amazing heeft een drukjaar voor de boeg. In maart gaan zij weer een weekend naar Winterberg, de Holtense partnergemeente in Duitsland, op uitnodiging van een van de koren aldaar. De vorige keer dat Amazing daar was, maakte vooral het voor Duitsers on bekende repertoire, de koorklank en de luchtige spontaniteit van het zingen veel indruk. Dit keer treedt Amazing's avonds op voor een volle zaal tezamen met een blaaskapel en het uitnodigende koor. De volgende ochtend geeft zij acte de presence bij het früh- schoppen. In oktober viert Amazing haar tweede lustrum. De datum is nog niet bekend maar het idee is om daarvoor het partnerkoor uit Win terberg naar Holten te laten komen. Verder zijn de plannen voor een reis naar Curagao in november in een vergevorderd stadium. Wie zin heeft in een vaste gezellige zangavond op de maandag kan vrijblijvend komen kijken tijdens een repetitie in de ruimte boven Gervedink Nijhuis in de Dorpsstraat. Wie zich spoedig meldt kan nog meezingen met het lustrumconcert. Meer informatie op website www.amazing-holten.nl of bij Lies- beth Zeelte, telefoon: 0548 - 681933. Dijkerhoek - NBvP Vrouwen van Nu Dijkerhoek houdt dinsdag 17 februari om 20.00 uur haar maandelijkse afdelingsavond in Het Bonte Paard. Kinderechter Blomhert, verbonden aan de rechtbank in Almelo, is gastspreker. Tijdens de jaarvergadering op 19 januari werd er, na het huishoudelijke gedeelte, afscheid genomen van verschillende commissieleden: D. Reijlink, G. Anbeek en G. Nekkers, D. Riet man, A. Kroon en W. Reijlink. Nieuwe commissieleden die wel kom werden geheten waren: Z. Roeterdink, A. Klein Teeselink en G. Rcnsen, A. Wijlhuizen, D. Klein Lankhorst en H. Luggenhorst. Daarna werden er vijf jubilarissen in het zonnetje gezet: J. Baltus- Klein Teeselink (50 jaar lid) D. Sluiter-Welbergen (40 jaar lid), C.V. Harmeien-Streng, G. Nekkers-Wibbelink en J. Stevens- Stegink (allen 25 jaar lid). In de agrarische commissie was D. Aaftink aftredend en herkiesbaar, zij stélt zich voor nogmaals drie jaar beschikbaar. In het bestuur was mevr. 1. Zandvoort aftredend en herkiesbaar, zij stelt zich de komende drie jaar ook weer be schikbaar. A. Oude Nijeweme was aftredend en niet herkiesbaar. Zij werd door de voorzitter in dichtvorm bedankt. Als nieuw be stuurslid werd B. Wijnberg welkom geheten. Na de pauze was het woord aan J. Koopman, zij is één van de grimedames van toneel vereniging DAT en vertelde in het kort over het ontstaan van deze groep. Daarna werden vier leden van de afdeling door vier grime dames omgetoverd in: Sinterklaas, een oude deftige dame, een heks en een excentrieke kunstenares. Het is leuk om te zien hoe zo'n metamorfose tot stand komt. Andere bijzondere bijeenkom sten: 23 februari en 1 en 8 maart zijn de Volksdansdagen, de dans groep van het Trefpunt danst op 23 februari in het Bonte Paard, aanvang 10.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. De tuinclub heeft 25 februari een bijeenkomst en de agrarische commissie houdt 8 maart om 20.00 uur een agrarische avond in Het Trefpunt. Gast sprekers D. Dekker en R. Meilink vertellen over hun ervaringen en het boerenleven in Frankrijk. Regio - Humanitas komt op voor een samenleving waarin mensen actief vorm geven aan hun eigen leven en verantwoordelijkheid nemen voor het samenleven met elkaar. Deze humanistische uitgangspunten vertaalt Humanitas in dien sten op de gebieden van welzijn, wonen en zorg. De dienstverle ning is veelal kleinschalig, persoonlijk (van-mens-tot-mens) en wordt lokaal vanuit ruim tachtig afdelingen georganiseerd. De ac tiviteiten worden georganiseerd voor mensen die uit de boot drei gen te vallen of die het tijdelijk in hun eentje niet redden. Activi teiten zoals maatjescontacten, vriendschappelijk huisbezoek, steun bij verlies, kindervakantieweken, opvoedingsondersteuning enz. Om haar activiteiten ook in midden Overijssel (gemeenten Hellendoom en Raalte) aan te kunnen bieden, wil Humanitas een nieuwe afdeling oprichten. Dit vereist veel inzet en energie. Met name op het gebied van het ontwikkelen van netwerken, public relations, het ontwikkelen van initiatieven en het werven van fondsen. Voor informatie kan men contact opnemen met Ingrid Nauta, Humanitas District Oost, telefoon 0575- 546057 of e-mail: i.nauta@oost.humanitas.nl. Boer Karei van de Kate vertelt over het tekort aan hondenpoepdeuze. (Foto: Johan Bolink) Donderdag 12 februari 2004 Mossink - Stichting Vroege Op sporing Borstkanker houdt voor de zesde keer in Holten het be volkingsonderzoek borstkanker van 16 februari tot en met 15 maart. Het onderzoek is bedoeld voor vrouwen van 50 tot 75 jaar. Doel van dit onderzoek is het vroegtijdig ontdekken van borst kanker. Hierdoor is de kans op volledige genezing groter en blijven schadelijke gevolgen be perkt. De leeftijdsgrens voor het bevol kingsonderzoek borstkanker is verhoogd tot 75 jaar. Dat bete kent dat in Holten de vrouwen met de geboortejaren 1929 tot en met 1954 in aanmerking komen voor het onderzoek. De vrouwen uit de doelgroep ontvangen op volgorde van post code een schriftelijke uitnodi ging en worden nooit telefonisch benaderd. Dit betekent dat vrou wen uit dezelfde buurt ongeveer tegelijkertijd worden uitgeno digd. Indien zij liever op een an der tijdstip aan het onderzoek deel wensen te nemen, is het mogelijk de afspraak telefonisch te wijzigen. Het onderzoek is gratis en wordt uitgevoerd in een speciaal daar voor bestemd verplaatsbaar on-* derzoekscentrum. Deze wordt in Holten geplaatst op de parkeer plaats van Sporthal 't Mossink aan de Keizersweg 22. Het onderzoek wordt eenmaal per twee jaar uitgevoerd. Er worden röntgenfoto's van de borsten gemaakt door vrouwelij ke laboranten. De vrouwen die deelnemen aan het onderzoek ontvangen binnen twee weken schriftelijk bericht over de uit slag. Wanneer vrouwen elke twee jaar deelnemen, hebben zij meer kans om te genezen van borstkanker. Het onderzoek is gratis. Deelname is aan te raden omdat het onderzoek een kwaadaardige afwijking al ontdekt kan worden voordat deze voelbaar is. Ook voor vrouwen die al eerder zijn onderzocht, blijft het belangrijk om nu weer deel te nemen. Tus sen het vorige onderzoek en nu kan namelijk borstkanker zijn ontstaan. Voor vragen over het borston derzoek kan men contact opne men met de informatietelefoon van de Stichting Vroege Opspo ring Borstkanker op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, telefoon 053-4338010. De Stichting Vroege Opsporing Borstkanker voert het onderzoek uit in samenwerking met de GGD Twente en het Integraal Kankercentrum Stedendriehoek Twente. Vosman - Alhoewel de entree prijs van de Pronkzitting was verlaagd en deze keer eens niet Die Flegel waren geprogram meerd, bleken toch niet alle stoelen bezet, afgelopen zater dagavond in Zaal Vosman. Waarschijnlijk had dit cama- valsevenement van CV de Fienpreuvers toch een grote con current aan de Holtense schaats held Mark Tuitert. Een bus vol met fans was namelijk dat week end afgereisd naar het WK Schaatsen in het Noorse Hamar. In ieder geval moesten burge meester en enkele wethouders het daarom laten afweten. Wet houder Janneke Flim-Gerritsen was er echter wel, en genoot met volle teugen. Ook de vaste stokkencommissie liet het deze avond afweten en werden voortreffelijk vervangen door Robert Akkermans en Hen- nie Jalving. Zij begeleidden de artiesten zeer professioneel naar het podium. Zoals Johan Meilink bijvoor beeld. Verkleed in een soort boerenkiel met op z'n hoofd een pet waarvan de klep in tweeën was geknipt. Het ene deel stak omhoog en het andere naar be neden. 'De Fienpreuvers nodig den mij uit en vroegen of ik wil de optreden. Toen heb ik "ja" gezegd, maar dat had ik beter niet kunnen doen', begint hij zijn verhaal. 'Ik heb een klote jaar gehad en over Holten en Rijssen Deventer - Het Patiëntenservice bureau van het Deventer Zieken huis houdt in februari activitei ten rondom het thema gezonde leefstijl. Zo kan men vrijdag 20 februari van 13.00 tot 16.30 uur de conditie door het Sport Me disch Advies Centrum Twente in het Deventer Ziekenhuis laten testen. Het Sport Medisch Advies Cen trum Twente kan 20 februari veertig mensen testen op fit- Espelo - Noteer het alvast als u erbij wilt zijn: 29 april Slade in Espelo met in het voorprogram ma Paperplane in de feesttent aan de Espelodijk. Kaartjes 15 euro per stuk vanaf 15 maart in de voorverkoop, bij VW Hol ten en de bekende adressen bin nen en buiten Holten. Het was een paar jaar stil rond om de Splose Normaalcommis sie. Aan de jaarlijkse optredens van Normaal kwam een einde, was mede door een gewijzigd beleid van deze Achterhoekse band eigenlijk financieel geen haalbare kaart meer. Een paar maal trad Jovink op maar omdat deze band al"zoveel optredens in de buurt had, stopte de commissie met het contracte ren van deze eveneens Achter- hoekse groep. Espelo wilde zich onderscheiden door originaliteit, Splodenaren eigen. Zonder er verder ruchtbaarheid aan te geven maar met hard wer ken achter de schermen, werd een plan bedacht om de 'oude rockers' uit Espelo en wijde om geving een ouderwets strakke rockavond voor te schotelen. 'Stevige rock roll, beetje rauw, niet te gelikt', was de in steek van de commissie, be staande uit Hermien Stevens, Gerrit Blankena, Ronald Hof man, Erik Schippers, Teun Ste vens, en Wim Toomeman. Er werd gezocht op Internet, ge beld, gefaxt, ge-emaild en ze kwamen namen tegen van oude bands die blijkbaar nog steeds in de muzikale running zijn: Mid dle of the Road (met-de-zange- res-met-de-hotpants), Mudd, The Sweet, om er maar een paar te noemen. Hun oog viel echter op Slade. valt ook al niet zoveel te vertel len.' Hij was namelijk voor het eerst in zijn leven naar Amster dam geweest en zijn ogen eruit gekeken. Hij kwam echter een beeldschone politieagente tegen, die hij pardoes op de mond kus te. Dat had hij beter niet kunnen doen, want hij kreeg een taak straf opgelegd wegens aanran ding. 'Dit houdt in dat je voor niets moet werken. Eigenlijk zoiets wat ambtenaren doen, maar dan net andersom', legt Jo han uit. Ik kwam bij Diessenplas terecht. 'Ik dacht: dat is mooi. Gewoon wat ouderen door het dorp duwen of in de tuin aan het werk.' Het werd echter werken in de nachtdienst. Hij bleek niet goed zijn werk te doen en moest daarom opstappen. Hetzelfde gebeurde bij enkele andere baantjes, die hij daarvoor in de plaats moest doen. Andere artiesten waren Karei van de Kate en Johan Nikkels. Karei was verkleed als boer en had grote blokken hout aan zijn voeten zitten. 'Ik heb een varken aan een Marokkaan verkocht. Hij mag normaal geen varkens vlees eten. Daarom heb ik hem maar wijsgemaakt dat het ging om een schaap met gasmasker op.' Ook al heeft hij het niet zo op toeristen: 'Die reizen kilometers richting zon, om daar een plekje in de schaduw te zoeken', maar zijn vakantie in Oostenrijk was hiermee niet te vergelijken. heid, lenigheid, snelheid en kracht. Tevens is er een moge lijkheid om de bloeddruk op te meten, het cholesterol te laten bepalen en het gewicht te con troleren. Dit kost slechts 5 euro. Inschrijven kan bij het Patiën ten- servicebureau op werkda gen van 08.30 tot 16.30 uur en bereikbaar via telefoonnummer 0570-646888.' Het Patiëntenservicebureau is gevestigd in de centrale hal van het Deventer Ziekenhuis. Dat was de meest toepasselijke rock rollband die zij zich maar voor konden stellen. Slade, de band uit de jaren '70/ '80. Stampende rockers in schoenen met centimeters hoge zolen en hakken in de meest engelachtige kleuren, met hun rauwe, plat- Engelse taaltje. 'Ma-mama., we' re all Crazy Npw!' Karei kwam vast te zitten in de bergen en een ploeg van het Ro de Kruis kwam naar hem toe om de helpende hand te bieden. 'Ze zeiden: "Wij zijn van het Rode Kruis." Toen zei ik: "Ga maar weg, want ik heb vorige week al gegeven".' Ook de terugreis naar huis liep niet helemaal vlotjes. 'Met 160 kilometer over de Autobahn kan daar, maar niet achteruit.' Het bleek namelijk dat hij de wegen kaart op z'n kop hield. Johan Nikkels verwelkomde Snorrewind - In samenwer king met Stichting Paardrijden Gehandicapten houdt Carna valsvereniging De Fienpreu vers zaterdag 14 februari het Mindervalidencamaval in ma nege Snorrewind. Vanaf 15.00 uur zal een keur aan artiesten de vrolijke feestgangers ver maken. Zo treedt Circus Hennie Coentini deze middag op met spannende trucs en spectacu laire stunts. De 3 Plinten ver zorgen een gezellige feest- medley. Natuurlijk lopen Prins Erik de Wie in die tijd zijn of haar jonge jaren beleefde, zal het zich onge twijfeld herinneren. Dat de band nog steeds erg ge liefd is, blijkt wel uit dat de Es- pelose commissie lang doende is geweest om ze te contracteren. Het grootste succes behalen ze op het ogenblik in Duitsland en Rusland en tussendoor zijn er de eerst de Fienpreuvers, Fienpreu- verinnen en Riessener in de zaal. Met een grote cowboyhoed op, begon hij over de hondenbelas ting en dat er te weinig honden poepdeuze waren. Vooral in het buitengebied. 'In Dijkerhoek hebben ze er maar eentje. Zo stond ik daar laatst twee uur in de hondenfile.' De buutredners werden afgewis seld door dansmuziek van band TSM en door optredens van de Nieuw-Heetense Annet Röthen- gatter. De eerste sessie van haar, Miene en Adjudant Henk-Jan voorop in de polonaise onder leiding van het dweilorkest de Braandheultjes. Het motto van Prins Erik is Leven in brouwe rij, dus er worden veel feest gangers verwacht die dit on derwerp in hun kleding naar voren zullen brengen. Voor de verdere muzikale om lijsting is DJ Tony Turner ge strikt. Met zijn muziekkeuze zal hij ervoor zorgen dat de polonaise en carnavalsliedjes deze middag hand in hand gaan in de manege van de gas tvrije familie Bronsvoort. vaste items als een kersttoemee, elk jaar weer. Blijkbaar heeft Slade nog steeds dezelfde uitstraling en weet de rockende toehoorders nog altijd in vervoering te brengen. In het voorprogramma staat die avond de coverband Paperplane uit het IJmondgebied, met veelal Status Quo-nummers. viel een beetje in het niet. Het ging op dat moment niet echt om goede meezingers. Daarnaast bleek de muziek te zacht te staan, waardoor de aandacht van het publiek verzwakte en met el kaar ging praten. Beter was mis schien geweest wanneer TSM als begeleidingsband had gefun geerd. Later zong Annet echter aanstekelijke nummers zoals Kleine Café en Je Loog Tegen Mij. Toen kwamen de bezoekers wel los en zongen uit volle borst mee. Holten - Toneelclub OCH is be zig met het instuderen van het blijspel 't Oale mot eerst op. Het stuk speelt zich af op het ter ras van een dorpscafé met daar naast een boerenerf Met de gas ten zorgt dit voor de nodige ver wikkelingen. Het stuk wordt eerst op zaterdag 13 maart in Diepenveen opge voerd. Vervolgens speelt ÓCH het stuk in Bathmen op maandag 15, woensdag 17 en vrijdag 19 maart. In september wordt het in Holten gespeeld. OCH speelt ondertussen ook nog het blijspel Doar zit mien schoonmoe ach ter. Dit stuk is vrijdag 30 april in Holten te zien. Naast de vaste voorverkoop adressen kunnen kaarten ook via Internet worden besteld op www.amazingslade.ned Een week voor de rockavond zal de geheime zender het Sploder Hekkalf op 24 april weer een grandioze piratenavond organi seren in de feesttent met onder andere Denny Christiaan. 7 Vosman - NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt woensdag 16 februari om 20.00 uur haar afde lingsavond in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Deze avond wordt verzorgd door J. Boot- Immerseel uit Oos terbeek. Zij vertelt over antieke en zilveren voorwerpen en antie ke sieraden. Op woensdag 24 maart start een computercursus voor beginners. Zelf je eigen sieraad maken is een avondcursus die gehouden wordt op woensdag 7 april onder leiding van Linda Vruwink uit Markelo. In samenwerking met NBvP Dijkerhoek en Espelo wordt er maandag 8 maart een thema avond gehouden in het Espelose Trefpunt. Voor deze avond ko men Dinie Dekker en Rita Mei link. Zij vertellen over hun erv a ring en het leven in Frankrijk met hun gezinnen. Ook zijn hier van beelden te zien. Voor meer inlichtingen, telefoon 362092. Irene - Bejaardensociëteit Hol ten houdt dinsdag 17 februari om 14.30 uur een bijeenkomst in Irene. Mevrouw Tuten zal komen ver tellen over het product van dc boer, zoals zuivelproducten die zijzelf maakt. Holten - Een 48-jarige automo bilist uit Holten werd maandag 9 februari om 00.45 uur gecontro leerd op de Kolweg. Aan het bureau wees de adem analyse 1.25 promille uit en bleek dat de Holtenaar eind de cember 2003 ook al een keer was aangehouden voor eenzelf de feit. Hierop werd zijn rijbe wijs in verband met recidive in gevorderd. Holten - Surveillerende politie mensen zagen zondag 8 februari om ongeveer 09.00 uur op de vluchtstrook langs de A 1 ter hoogte van Holten, een kleine bedrijfsauto staan. Bij controle bleek als bestuurder een 36-jarige man uit Almelo en als bijrijder een 38-jarige plaats genoot te zitten. Beiden hadden behoorlijk diep in het glaasje ge keken. De bestuurder werd aan gehouden en meegenomen naar het bureau waar de ademanalyse 2.4 promille uitwees. Zijn rijbe wijs is ingevorderd en proces verbaal wordt opgemaakt. Boschkamp - Stichting Kunst cn Cultuur Holten houdt maandag 16 februari om 20.00 uur een le zing over kunst in Dorpshuis De Boschkamp. Drs. Frederike Upmeijer vertelt over de geschiedenis van het ge bouw, van station Gare d'Orsay tot het museum van de negen tiende eeuw. Ook besteedt zij aandacht aan de beroemde col lecties van het museum zoals de impressionisten en pointillisten. Juist het besluit naast avant-gar- disten van de negentiende eeuw ook de gevestigde kunst te laten zien, heeft navolging gekregen in collecties over de gehele we reld. Fredenke Upmeijer is free lance kunsthistorica, doceert kunstgeschiedenis en begeleid culturele reizen. Voor meer informatie: Marianne Unterhorst, telefoon 0548- 362577. Rijssen - De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap Aan de Reg- ge verzorgt donderdag 19 febru ari haar vijfde donderdagavond lezing in De Rozengaard, Ro- zengaarde 59 in Rijssen. Dr. A. van der Meiden gaat in op vragen rond de rol van ons ver leden in ons geloven, onze 'dwaalwegen', onze oriëntatie punten, maar ook wil hij aan dacht besteden aan de 'vaste' dingen die ieder van ons in het geloven zoekt en (soms) vindt. Hoe creatief zijn we? Hoe ver nieuwingsgezind? De aanvang is om 19.30 uur en de entree be draagt 5 euro. Voor meer infor matie kan men terecht bij Jo Boonstra, telefoon 0548- 512397. De Sploder organisatoren zijn druk bezig met het maken van spandoeken. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7