Gemeentelijke informatie Wel of geen subsidie voor je huur bereken met hulp van je PC Herman Finkers nu ook met beeld 11 Rijssen-Holten gemeente In de sterren... Het boek i Donderdag 12 februari 2004 HO 13 VERVOLG Verleende vergunningen enlof vrijstellingen Rijssen In volgorde ziet u de datum van verzending, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Bouwvergunningen Lichte bouwvergunningen 4 februari 2004 - 20040003 Braakmansdijk 129, vergroten woning; 4 februari 2004 - 20040004 Tabaksgaarden 2, bouwen/ vernieuwen bijgebouw bij woning; 4 februari 2004 - 20040005 Jutestraat 21,plaatsten erfafscheiding op perceel; 4 februari 2004 - 20040033 Leijerweerdsdijk 9, plaatsen sleufsilo bij agrarisch bedrijf. Sloopvergunningen/meldingen 2 februari 2004 - 20031002 Elsmaten 4, slopen woning met bijgebouwen; 4 februari 2004 - 20031013 Lichtenbergerweg 18, gedeeltelijk slopen kippenschuur en het geheel slopen van een veestal en loods. Verleende vergunningen enlof vrijstellingen Holten In volgorde ziet u de datum van verzending, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Bouwvergunningen Lichte bouwvergunning 4 februari 2004 - 20040002 Mossinkserf 13, bouwen carport aan woning. Reguliere bouwvergunning 4 februari 2004 - 20030987 Oude Dcvcntcrwcg 59, vernieuwen bijgebouw. Vrijstelling van het bestemmingsplan Artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening 4 februari 2004 - 20030751 Oranjestraat 29, wijzigen gebruik pand voor besteldependance TPG Post. Meer informatie Verleende vergunningen/vrijstellingen voor Rijssen en Holten kunt u vanaf de vrijdag na publicatie gedurende zps weken inzien bij de balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen.Vergunningen zijn ook op afspraak in te zien bij publieksbalie Holten. Voor een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker Ruimte, telefoon nummer 854874.Tegen een vergunning/vrijstelling kunnen belang hebbenden binnen zes weken na de dag van verzending van de ver gunning/vrijstelling bezwaar indienen bij burgemeester en wethou- ders.Tijdens de bezwaarprocedure geldt het genomen besluit. Het kan zijn dat dit intussen onherstelbare gevolgen voor u heeft. U kunt daarom een verzoek om 'voorlopige voorziening indienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Almelo, sector Bestuursrecht, Postbus 323, 7600 AH Almelo. Hieraan zijn kosten verbonden. Meer Informatie Ingekomen aanvragen voor Rijssen en Holten kunt u vanaf de vrij dag na publicatie inzien bij de balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. Aanvragen zijn ook op afspraak in te zien bij de publieks balie Holten.Voor een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker Ruimte, telefoonnummer 85 48 71De publicatie van de ingekomen aanvragen heeft uitsluitend een informatief karakter. APV/Drank- en Horecawet/Wet op de Kansspelen Ingekomen aanvragen Rijssen en Holten In volgorde ziet u de datum van ontvangst, activiteit, aanvrager, datum activiteit en de plaats Aanvragen APV 29 januari 2004 organiseren Triathlon door Stichting Triathlon Holten op vrijdag 2 en zaterdag 3 juli 2004 in Holten; 30 januari 2004 collecte door woord en daad van 2 tot en met 8 mei 2004 in Rijssen; 30 januari 2004 kledinginzameling Stichting CiboCizira Botan in 2005 in de gemeente; 30 januari 2004 kledinginzameling Stichting Aktie '68 Maastricht in 2005 in de gemeente; 2 februari 2004 houden van een verkoping door comité Adullam op zaterdag 13 maart 2004 aan de Stroekeld in Rijssen; 2 februari 2004 plaatsen reclameborden door Bizon Mediagroep van 25 maart tot en met 3 april 2004 in de gemeente; 5 februari 2004 plaatsen vrachtwagen door 3VO Rijssen op vrijdag 23 april 2004 in Rijssen; 5 februari 2004 buurtfeest aan de Esstraat op vrijdag 9 juli 2004 in Rijssen. Verleende vergunningen/ontheffingen Rijssen/Holten In volgorde ziet u de datum van verzending, activiteit, aanvrager, datum activiteit en de plaats Vergunningen APV 29 januari 2004 wassen glazen appartementencomplex 'De Haarstaete' door SGK dienstengroep in 2004 in Rijssen; 30 januari 2004 inzamelen oud papier en kleding door Drumfanfare Wilhelmina Rijssen op vrijdag 23 en zaterdag 24 april 2004 in de gemeente; 30 januari 2004 ophangen spandoeken door de Nederlandse Hartstichting van maandag 19 tot en met zaterdag 24 april 2004 in de gemeente; 30 januari 2004 tuinplantenactie door de Twente Zangers op vrijdag 7 en zaterdag 8 mei 2004 in de gemeente; 2 februari 2004 plaatsen verwijsborden door de Almelose Wandelkring op vrijdag 20 februari 2004 in de gemeente. Vergunningen APV* 26 januari 2004 boekenmarkt door de heer Helder op de zaterdagen I mei, 10 juli, 31 juli en 21 augustus 2004 in Rijssen*; 29 januari 2004 beachvoetbaltoernooi door heerengenoot schap Suffendo op zaterdag 21 augustus 2004 in Holten*; 29 januari 2004 actiemarkt door de Jeugdbond Gereformeerde Gemeente op zaterdag 27 maart 2004 in Rijssen*; 29 januari 2004 NK Veldlopen 2004 door sv Holten op zondag 29 februari 2004 in Holten*; 2 februari 2004 kinderattracties door de Habi op zaterdag 6 maart 2004 in Rijssen*; 2 februari 2004 kinderattracties en plaatsen catwalk door de Habi op zaterdag 3 april 2004 in Rijssen*; 2 februari 2004 organiseren vrije markt door de supportersvereniging H.M.V. op zaterdag I I september 2004 in Holten*. Vergunningen Drank- en Horecawet 28 januari 2004 schenken zwakalcoholische dranken door mevrouw G.B.G. Brands op zaterdag 21 augustus 2004 in Holten; 29 januari 2004 schenken zwakalcoholische dranken door de heer J.F.Tuitert op zaterdag I I september 2004 in Holten. Meer informatie Verleende vergunningen voor Rijssen en Holten kunt u vanaf de vrijdag na publicatie gedurende zes weken inzien bij de balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. Vergunningen zijn ook op afspraak in te zien bij de publieksbalie Holten.Voor een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker Ruimte, telefoon nummer 85 48 71 .Tegen een vergunning kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending van de vergunning bezwaar indienen bij het burgemeester en. Tegen de vergunning voorzien van een moet u het bezwaarschrift richten aan de bur gemeester. Tijdens de bezwaarprocedure geldt het genomen besluit. Het kan zijn dat dit intussen onherstelbare gevolgen voor u heeft. U kunt daarom een verzoek om 'voorlopige voorziening' indienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Almelo, sector Bestuursrecht, Postbus 323, 7600 AH Almelo. Hieraan zijn kosten verbonden. Wet Milieubeheer Ontwerpvergunning Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende vergun ning te verlenen: Lucky's Uitgaanscentrum BV, voor het oprichten van een uit gaansgelegenheid, gelegen aan de Morsweg 8e in Rijssen Meer informatie De op de aanvraag betrekking hebbende stukken en de ontwerp vergunning liggen tot en met donderdag 11 maart 2004 voor iedereen ter inzage. De ontwerpvergunning ligt ter inzage bij balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. De stukken zijn ook op afspraak in te zien bij de publieksbalie Holten. Voor een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker Ruimte, telefoon nummer 85 48 74.Tegen deze ontwerpvergunning kunt u uiterlijk tot vrijdag 12 maart 2004 bedenkingen indienen bij burgemeester en wethouders. Op verzoek wordt op donderdag 11 maart 2004 om 9.00 uur een hoorzitting gehouden waarin u uw bedenkingen mondeling kenbaar kunt maken. Een hoorzitting wordt alleen gehouden als daarom vóór de dinsdag voor geplande datum om wordt verzocht (via telefoonnummer 85 47 82). Op verzoek wor den persoonlijke gegevens geheim gehouden. Een verzoek hiertoe moet tegelijk met de bedenkingen worden ingediend.Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 200019, 2500 AE Den Haag. Melding op basis van artikel 8.40 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders hebben de volgende meldingen ont vangen: Truck Trailer Service, op het perceel Keizersweg 79, op grond van het Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer. *TPG postdistributiecentrum Rijssen, op het perceel Spoelerstraat/Nijverdalseweg, op grond van het Besluit Opslag en transportbedrijven milieubeheer. Meer informatie Tegen meldingen op basis van artikel 8.40 Wet milieubeheer kan geen bezwaar worden gemaakt. De meldingen liggen ter inzage bij de balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. De stukken zijn ook op afspraak in te zien bij de publieksbalie Holten. Voor een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker Ruimte, telefoonnumnmer 85 48 74. Rijssen - Holten. Reken daar maar op. www.rijssen-holten.nlgemeente@rijssen-holten.nl Huurt u een huis? En heeft u een laag inkomen of bent u in inkomen achteruitgegaan? Misschien komt u wel in aanmerking voor huursub sidie. Kijk eens op www.vrom.nl om zelf uit te rekenen of u er recht op hebt. En zo ja, op hoeveel. Niet alle huurders komen in aan merking voor huursubsidie. Er gel den grenzen voor de hoogte van de huur en van het inkomen en het vermogen van u en uw medebewo ners Als u bijvoorbeeld jonger bent dan 65 jaar en medebewoners heeft, mag het totale inkomen van u en uw huisgenoten gezamenlijk niet hoger zijn dan 24.575 euro. Voor de duidelijkheid: het gaat hier om het verzamelinkomen of belastbaar loon, waarop vervol gens bepaalde aftrekposten wor den toegepast. De andere voor waarden vindt u op de internetsite van VROM: www.vrom.nl/huur- subsidie. Als u aan de voorwaarden voldoet, komt u waarschijnlijk in aanmer king voor huursubsidie. Wilt u we ten hoeveel huursubsidie u onge veer zou kunnen ontvangen? Maak eens anoniem een proefberekening op de site. Om deze proefberekening uit te kunnen voeren moet u uw huur- en inkomensgegevens bij de hand hebben. Als u thuis geen internet heeft, kunt u ook naar het Huursubsidie InformaticPunt (HIP) van uw ge meente of verhuurder. Vraag niet zomaar huursubsid-ic aan, maar reken eerst zelf uit of u in aanmerking komt. Aanvragen Misschien komt u wel in aanmerking voor huursubsidie. Kijk eens op www.vrom.nl om zelf uit te rekenen of u er recht op hebt. En zo ja, op hoeveel. van huursubsidie is eenvoudig. Bij uw gemeente, woningcorporatie of het HIP kunt u het aanvraagformu lier ophalen. Ook is hier de bro chure 'Huursubsidie 2003 - 2004. Wanneer kunt u huursubsidie krij gen?' verkrijgbaar. De adressen van de HIP's zijn te vinden op VROM.nl of op te vragen bij Post bus 51tel. 0800 - 8051 (gratis). RAM Thuis: je straalt warm te en energie uit en dat heeft een gunstige in vloed op de anderen. Liefde: niet zo onge duldig, de ander heeft meer tijd nodig. Geld: nieuwe rondes, nieuwe kansen, blijf optimistisch! Topdag: zondag. STIER Thuis: je hoeft niet bang zijn, ze laten je niet vallen. Liefde: je gaat erg in op de zorgen van je partner, maar je kunt beter helpen door op gewekt te zijn. Geld: genoeg achter de hand. maar geen ri sico's nemen. Topdag: woensdag. TWEELINGEN Thuis: je bent in top vorm. doordat er zo veel geregeld moet worden, maar vergeet jezelf niet. Liefde: de eerste kus is een daalder waard! Geld: een goed idee zorgt voor een door braak. Topdag: donderdag. KREEFT Thuis: laat je niks wijsmaken, je ogen hebben je niet bedr ogen. Liefde: je partner wil graag weer een goed gesprek, jij niet zo. Tussenoplossing? Geld: een paar onver wachte uitgaven stem men je somber. Topdag: maandag. LEEUW Thuis: zo druk met de voorbereidingen datje weinig geniet van het hoogtepunt. Liefde: een heftige verliefdheid kan lei den tot een vurige ro mance. Geld: de kosten druk ken. nu de prijzen stij gen. Topdag: zaterdag. MAAGD Thuis: vaar je eigen koers, de ander gaat even de verkeerde kant uit. Liefde: iemand be wondert je in stilte en dat kan voor compli caties zorgen. Geld: spaargeld laten rusten. Topdag: dinsdag. WEEGSCHAAL Thuis: laat de kans op nieuwe sociale con tacten je niet ontgaan. Liefde: een ontmoe ting opent perspectief voor de komende tijd. Geld: je bent te over moedig. Topdag: vrijdag. SCHORPIOEN Thuis: als je een be langrijke beslissing moet nemen, las dan minstens één dag be denktijd in. Liefde: stel je open op, dat neemt de pijn weg. Geld: stabiel, maar vaar je eigen koers. Topdag: zaterdag. BOOGSCHUTTER Thuis: je kunt een be langrijke stap doen om een al lang sluime rend conflict uit de wereld te helpen. Liefde: als de lente komt, komt er onver wachte romantiek. Geld: vertrouw op je eigen inzicht. Topdag: donderdag. STEENBOK Thuis: een onaardig familielid kan je een paar dagen lelijk dwarszitten. Liefde: toon wat meer initiatief en fantasie, anders wordt het weer zo saai. Geld: liet geluk is met je. maar daag het niet uit. Topdag: vrijdag. WATERMAN Thuis: trap op niet te veel tenen tegelijk. Liefde: je hebt je hoofd er niet helemaal bij en dat wordt opge merkt. Geld: geen tijd voor zakendoen, wacht maar een maandje. Topdag: zondag. VISSEN Thuis: je doet je best, maar aanvankelijk lijkt het of het nie mand opvalt. Liefde: een beetje in dammen, het wordt haast ordinair. Geld: geen waaghal zerij, en geen dure plannen maken. Topdag: vrijdag. Herman Finkers thuis op de stereo is een genot om naar te luisteren. Des te meer komt dan de taal kunstenaar in de man tot zijn recht. Stereo heeft tegenwoordig beeld en heet dan dvd. CNR heeft al zijn theaterprogram ma's op dvd gezet. Vier van de zes zo juist verschenen dvd's bevat ten registraties van voor bije cabaretprogramma's, met steeds weer dank aan de VARA die tv-camera's in de schouwburgen neerzette. Het is een ge noeglijk weerzien met 'EHBO is mijn lust en mijn leven' (1985). 'Dat heeft zo'n jongen toch niet nodig' (1992). 'Het meisje van de slijterij' (1987) en 'De zon gaat zinloos onder, morgen moet ze toch weer op' (1990). Een schijfje be vat de twee tekenfilms waarvoor Finkers het scenario schreef en waar aan hij zijn stem leende: 'Kroamschudd'n in Ma- riaparochie' (1988) en - zeer vrij naar Shakespe are - 'Macbeth' (1993). Camille Saint Saëns componeerde in 1886 'Carnaval des animaux', een luchtig muzikale ka- Muziek en meer rakterschildering van een aantal bewoners van de dierenwereld. Herman Finkers bedacht een ca bareteske uitvoering van het dierencamaval. Fraaie, in snel tempo ge wisselde kostuums ma ken van het geheel een boeiend schouwspel. Nog nooit was een lesje dierkunde zo vermake lijk. Tweede stuk op deze dvd is de 'Sint Joris Mis', op klassieke leest ge schoeide kerkmuziek die zijn première beleefde op Finkers' trouwdag in 1990. De KRO zond de meerstemmige, in het La tijn gezongen mis, uit. In de extraatjes op de cd veel foto's en een toelich ting van Finkers, waarin hij vertelt over de teken films en over zijn innige band met de traditierijke Katholieke Kerk. Jan van Middendorp De Wegenatlas Frankrijk is een steun en toeverlaat voor iedereen die met enige regelmaat in het Land van Marianne ver toeft. De atlas, rijk ge vuld met gedetailleerde kaarten, wijst de weg naar ook het kleinste ge hucht. Door een uitvoe ring op een schaal van 1:180.000 is een goede weergave en duidelijke leesbaarheid gegaran deerd. Van 83 grote(re) plaatsen zijn stadsplatte gronden opgenomen. Handig zijn de verwijzin gen naar de doorgaande routes. De Wegenatlas kost 17,95 euro en is ver krijgbaar bij alle ANWB- verkooppunten, boekhan del en warenhuis. De ANWB-jeugdatlas van de Wereld is zowel qua inhoud als uitvoering een prijzenswaardig naslag werk. Met meer dan 50 gedetailleerde kaarten en een schat aan informatie. Spectaculaire satellietfo to's en inleidende be schrijvingen van de zes continenten, vele fraaie illustraties, interessante weetjes en een uitgebreid register vormen met el kaar een gedegen infor matiebron. Gebonden. 136 blz. Prijs 17,50 euro. Verkrijgbaar bij alle ANWB-verkooppunten, boekhandel en waren huis. Dick van der Veen

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 13