Fienpreuvers naar Lucky -■ Oud-pand Nido Universal tegen vlakte Lezing Marlies van Son over verliesverwerking GS verheugd over fusie Bathmen en Deventer Eerste sneeuwklokjes Themabijeenkomst over omgang chronisch zieken Natuurwerkdag heidegebied Cursusoverzicht Thuiszorg Toegangskaarten voor Theaterspektakel Daniël Aanrijding met letsel Belastingservice leden FNV Kabouter Pierelier Plakzuil op Smidsbelt Dorpsstraat in Ongevallenlijst Aanmelden optocht Open Dag Camping Prins Schilderexpo Leenaers-Dunk Verkeersongeval tijdens slepen Oude film bejaardensoos DONDERDAG 5 FEBRUARI 2004 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Lag er vorige week nog sneeuw in het dorp. Nu klimt de temperatuur al gestadig naar hoger niveau en zijn de eerste lente bodes gesignaleerd. Sneeuwklokjes steken hun kop op en begin nen voorzichtig te bloeien. Of de winter nu ook daadwerkelijk aan een eind is gekomen, blijft afwachten. Het is nog maar begin fe bruari en kan het met het weer nog alle kanten op. (Foto: Sander Scheperman) Deventer - Het Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg (CVT), on derdeel van Carinova, houdt op 16 februari voor vrijwilligers uit de zorg een themabijeenkomst over omgaan met chronisch zieke cliënten. Ziek worden, betekent voor mensen vaak een inbreuk in hun le ven. Het dagelijks levensritme wordt verstoord; je kunt bijvoor beeld niet meer naar je werk, contacten met vrienden en kennissen verminderen en misschien moet je wel je toekomstplannen bijstel len. Wanneer iemand langdurig of ernstig ziek is, spelen emoties dan ook een belangrijke rol. Naast bijvoorbeeld professionele hulpverleners en familieleden, krijgen ook vrijwilligers, die zorg verlenen in de thuissituatie va mensen, te maken met dit soort za ken. Over hoe hiermee om te gaan, organiseert het CVT op 16 februari een themabijeenkomst voor vrijwilligers in de zorg. Instellingen in Zuidwest Overijssel als het Rode Kruis en de Zonnebloem heb ben van de Vrijwillige Thuiszorginstelling een uitnodiging ont- vangen. .Wie meer wil weten over vrijwillige thuiszorg of mantelzorgon dersteuning in Deventer, Olst, Holten, Raalte of Bathmen, dan kan op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur bellen met 0570- 686000. Of breng een bezoek aan website: www.mantelzorg.nl/cvtdeventer. Markelo - ln het heidegebied van het natuurgebied de Borkeld wordt zaterdag 7 februari weer een natuurwerkdag gehouden. De ze keer worden de boompjes getrokken, gestoken of gezaagd op de 2e Heide in Rijssen aan de Brekeldlaan. Door de opkomst van de vele dennetjes en berken dreigen delen van dit gebied volledig dicht te groeien. Dit gaat ten koste van het unieke (half) open landschap, waar nu nog bijzondere mossen, korstmossen, insecten, vlinders en vogels voorkomen. De scou ting uit Rijssen heeft in het najaar de helft van het gebied al ge schoond nu wordt de andere helft schoongemaakt. De werkdag begint om 9.00 uur en eindigt om 12.00 uur. Tijdens de pauze wordt gezorgd voor koffie/chocomelk en een versnapering. Ge start wordt vanaf de parkeerplaats bij de 2e Heide aan de Brekeld laan om 9.00 uur. Voor gereedschap wordt gezorgd. Voor aan melding en nadere informatie Frans Lentelink telefoon 0547-38 18 67 of Eef Roelofs, telefoon 0548-51 47 64. Almelo - Thuiszorg Noord West Twente begint deze en volgende maand met een nieuwe serie cursussen en themabijeenkomsten. Een overzicht Op donderdag 18 maart verzorgt TNWT de themabijeenkomst 'Makc-up metamorfose'. Tijdens de bijeenkomst, van 19.30 tot 22.00 uur aan de Bellavistastraat 5 in Almelo, brengt een schoon heidsspecialiste de deelnemers de beginselen van huidverzorging en make-up verzorging bij. Om de juiste verzorgingsproducten te kunnen kiezen leren de cursisten hun eigen huidtype te bepalen en de daarbij behorende eigenschappen. De cursisten leren hoe ze zichzelf het best kunnen opmaken. Op 30 maart verzorgt TNWT van 9.30 tot 11.30 uur de themabij eenkomst 'Eten zonder vlees' in het gebouw van thuiszorg aan de Zeearend 2 in Almelo. Tegenwoordig kunnen de eigen gezond heid en het milieu drijfveren zijn om het eten van vlees niet meer als vanzelfsprekend te zien. Deze bijeenkomst is dan ook bedoeld voor mensen die. om wat voor reden dan ook, er over denken min der of geen vlees meer te gebruiken. Maar ook voor diegenen die al vegetarisch eten. 'De rol van cholesterol' is het thema van de bijeenkomst die 29 maart gehouden wordt. Dc bijeenkomst duurt van 13.30 tot 15.30 uur, wordt gehouden aan de Bellavistastraat 5 in Almelo en is be stemd voor iedereen die meer wil weten over cholesterol en voe ding. Tijdens deze themabijeenkomst, verzorgd door een diëtist, wordt uitleg gegeven over cholesterol in ons lichaam, de relatie met hart- en vaatziekten en het belang van een goede voeding bij een te hoog cholesterolgehalte. Tevens worden producten met el kaar vergeleken en besproken. Adhesie GGZ Midden-Overijssel en Thuiszorg Noord West Twente verzorgen samen een cursus ter ondersteuning voor part ners en kinderen van dementerende ouderen. Dc cursus die begint op 8 maart van 19.30 tot 21.30 uur wordt gehouden in het gebouw van Thuiszorg aan Bellavistastraat 5 in Almelo. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten. In de gesprekgroep, die begeleid wordt door deskundigen vanuit dc hulpverleningsinstellingen, komen verscheidene onderwerpen aan bod. Men krijgt informatie over het ziektebeeld dementie en hulpmo gelijkheden. Er wordt gesproken over hoe betrokkenen het beste om kunnen gaan met de dementerende, die vaak niet meer re ageert zoals men gewend was. Ook is er veel aandacht voor de emotionele en praktische gevolgen van dementie in het leven van de familieleden zelf. Voor alle cursussen en bijeenkomsten kunnen belangstellenden zich aanmelden via liet KlantenContactCentrum van Thuiszorg Noord West Twente, telefoon 0900-0678 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Via dit telefoonnummer is tevens aanvullende informatie ver krijgbaar. Holten - Carnavalsvereniging De Fienpreuvers, muzikaal on dersteund door de Braandheul- tjes, laat vrijdag 6 februari in Rijssen daverend van zich ho ren. Dan wordt in Lucky co aan de Morsweg namelijk een groots interregionaal Schlager- festival gehouden. De Rijssense carnavalsvereni ging De Bolnpeetr's organiseren dit festival in het kader van haar 44-jarig jubileum. Het festival is een wedstrijd tussen de deelne mende verenigingen, wie over een drietal onderdelen de mooi ste carnavalsschlager heeft. Er wordt beoordeeld op de onder delen originaliteit, presentatie en zang. Dit uiteraard door een vol komen neutrale, onafhankelijke jury. In de jury zitten onder an dere De Sapstengels die op dit moment op nummer 1 staan in de Sterrenparade van De Regio- tap. De algehele presentatie van deze avond is in handen van nie mand minder dan Albert West. Albert Boode. trompettist en op richter van de Braandheultjes, het carnavalsorkest van De Fienpreuvers, vertelt desge vraagd dat het orkest al meerde re keren meedeed. Telkens met het Fienpreuverlied van dat jaar. ..Meestal wordt een bestaande melodie van Keunedarpertekst voorzien. En dat lied wordt door de Braandheultjes begeleid." Het lied wordt gezongen door de Prins, in dit geval Prins Erik de Miene. Het Schlagerfestival is er vooral ook voor de gezelligheid en de contacten met dc andere carnavalsverenigingen. De Prins wordt dan ook niet geselecteerd op z'n zangkwaliteiten. ..Die zijn van ondergeschikt belang", be nadrukt Boode. Van het lied is inmiddels een cd-opname ge maakt. en die stond heel snel op de band. De Braandheultjes zet ten nog even de laatste puntjes op de i. en dan moet het wat de muzikale ondersteuning betreft lukken. Boode hoopt dat in Luc ky aan de Morsweg in Rijssen veel Holtense fans aanwezig zullen zijn. ,.We hebben al in verschillende plaatsen in de re gio gezongen. Lucky is een per fecte accommodatie hiervoor en is mooi dichtbij. Het voelt ook een beetje als een thuiswed strijd." Het Schlagerfestival dateert uit eind jaren zeventig toen Radio Oost als organisator het evene ment als zodanig begon. In de jaren tachtig echter liep de be langstelling voor deze opzet van Dweilband De Braanheultjes zal Prins Erik de Miene gaan begeleiden. (Foto: Sander Scheperman) het evenement terug, met als ge volg dat het aantal inzendingen op een lager niveau kwam te lig gen. Dit resulteerde uiteindelijk in een algehele stopzetting. Een aantal verenigingen nam het ini tiatief over en organiseerden beurtelings het vernieuwde Sch lagerfestival. De vernieuwing zit er in dat de finalisten nu hun nummer tijdens een carnavals avond live ten gehore brengen. Dit geschiedt met behulp van mechanische muziek of met on dersteuning van een dweilband. Naast De Fienpreuvers doen ook carnavalsverenigingen uit Wier den. Rietmolen, Neede. Groen- Kandelaar - De Holtengroep houdt vrijdag 13 februari om 20.00 uur in de Kanderlaar een lezing over verliesverwerking door schrijfster Marlies van Son. De entree bedraagt 6,00 euro. Marlies van Son verloor haar broertje op twaalfjarige leeftijd. Toen zij zelf al moeder was, ver dronk haar zoon van 14 jaar. Door deze ervaringen is zij geïn teresseerd geraakt in het myste rie van de dood en in spirituali teit. Zij gaf uiting aan haar emo ties in de vorm van gedichten, schilderijen, keramiek, brons en beeldhouwen. De antwoorden op vele vragen ontdekte zij door de helende kracht van de natuur, van het licht, van rituelen en van diverse oefeningen, zoals visualisaties en ademhalingsoefeningen. De avond is voor iedereen die met verdriet te maken heeft of heeft gehad en voor hen die mensen begeleiden in het ver werken van verdriet. Voor infor matie: 0548-364181. Holten - Abusievelijk hebben mensen naar aanleiding van het artikel in het Holtens Nieuwsblad van vorige week misschien de indruk gekregen dat de toegang voor het theaterspektakel Daniël op 7 en 8 mei 17,50 euro bedraagt. Dat is onjuist. De 17,50 euro is de prijs die Vrienden van Daniël betalen voor onder meer toegang, con sumptie en T-shirt. Met die 17,50 euro krijgen zij toegang plus veel extra's en zij treden daarmee op als sponsor van het theaterspektakel. De toegang voor het theater spektakel bedraagt voor men sen die er niet iets extra voor over hebben 4 euro. Vanaf 1 maart zijn kaarten verkrijg baar bij de VVV, Café 't Kla vier en Boekhandel Heusink- veld. Mocht wat extra over heeft voor het spektakel, kan surfen aar www.theaterspektakelda- niel.nl of een briefje met naam, adres en telefoonnum mer in de bus gooien bij Irene met daarop de vermelding: Vriend van Daniël. (Foto: Sander Scheperman) Industriestraat - Het voormalige pand van Nido Universal aan de Industriestraat 7 zal op korte ter mijn worden gesloopt. De ver gunning hiervoor is intussen door de gemeente verleend. Het pand staat al enige tijd leeg. Hennie's Catering maakte vorig jaar nog gebruik van een deel van het pand. Op dit moment Holten - Op de A 1 ter hoogte van De Bolder vond maandag 2 februari om 08.00 uur een kop- staartaanrijding plaats. Daarbij waren drie voertuigen betrok- Een 41-jarige automobilist uit Neede reed over de A 1komen de uit de richting Almelo en moest door verkeersomstandig heden remmen. De achter hem rijdende automobilist, een 38-ja- rige man uit Vroomshoop. zag dit te laat en reed er achterop. Ook een achter deze man rijden de 26-jarige vrouw uit Wierden remde te laat en reed achter op de tweede auto. De vrouw werd met nek- en borstklaehten naar het ziekenhuis overgebracht. Ook de 38-jarige automobilist ging voor behandeling van been letsel naar het ziekenhuis. Bei den konden na behandeling naar huis. lo. Haaksbergen en Eibergen zijn de afgelopen tijd gigantisch druk geweest met het in elkaar zetten van hun eigen Carnavals- schlager om op 6 februari te strijden om de eerste plaats. Dc Reetkwakers uit Rietmolen pro beren hun titel te prolongeren en verdedigen die dan ook met man en macht. De Holtense carnavalsvereni ging werd vorig jaar in Groenlo derde. ..We hebben er absoluut vertrouwen in dat het deze keer ook goed gaat. Of we opnieuw bij de eerste drie eindigen? Dat hangt natuurlijk van de tegen standers af. Maar als we derde worden ben ik heel erg tevre den". lacht Boode. Holten - De FNV-leden kunnen ook dit jaar weer profiteren van de FNV-belastingservice. Zij worden gratis geholpen bij het invullen van het aan hen toege zonden aangiftebiljet of diskette voor de Inkomstenbelasting (P- ofE-Biljet). Ook voor T-biIjetten en formu lieren VT kan men terecht. De FNV geeft haar leden al jaren de mogelijkheid de kosten van be taalde hulp voor het invullen van het biljet uit te sparen. De FNV-leden die van deze ser vice gebruik willen maken, kun nen zich voor 1 maart aanmel den bij: A. Leurink. Gaarden- straat 57, telefoon 0548-364174. Nijverdal - In het bezoekerscen trum Sallandse Heuvelrug van Staatsbosbeheer treedt zaterdag 21 februari Kabouter Pierelier op. De voorstellingen beginnen om 13.30 en 15.00 uur en zijn geschikt voor kinderen van 4 tot 7 jaar. De kosten zijn 4,50 euro per persoon. Aanmelden kan tot 18 februari bij het bezoekerscen trum aan de Grotestraat 281 te Nijverdal, telefoon 0548 - 612711. Met een grote koffer komt hij binnen, de fraai uitgedoste ka bouter Pierelier. Hij begint zijn koffer uit te pakken en al doende vertelt hij over zijn leven in het bos, de wind. de vogels en ande re grote en kleine dieren. wordt het alleen nog gebruikt voor de bouw van een carnavals wagen. In het kader van het bewoonbaar maken van industrieterrein de Kol, zal langzaam maar zeker al le zware industrie uit deze wijk verdwijnen en worden vervan gen door onder meer woningen en kantoren. Holten - De gemeente zet een ruim twee-en-een-halve meter hoge plakzuil neer op Smidsbelt. Met het neerzetten van deze 'pc- perbus-met-puntdak' alsvrije plakgelegenheid wil de gemeen te het wildplakken op van onder meer schakelkastjes tegengaan. Op de plakzuil mogen aankondi gen van onder meer evenemen ten. beurzen en exposities ge plakt worden. Het is niet toege staan er commerciële reclame, bijvoorbeeld van een supermarkt of van een makelaar, op te plak ken. Vier keer per jaar worden de plakzuilen schoongemaakt. Zo gauw de plakzuil staat, huurt de gemeente een schoonmaak bedrijf in dat de aanplakbiljetten op schakelkastjes en andere wildplakgelegenheden verwij derd. Staan de plakzuilen er, dan kan de gemeente beter het wild plakken bestrijden. Het slopen van dit oude fa briekspand maakt hier onderdeel van. Omdat de gemeente vindt dat de nog aanwezige industrie vrijwil lig moet kiezen voor verhuizing, zal het zeker nog jaren duren voordat alles is verplaatst. Ook een tekort aan nieuw indus trieterrein is hier debet aan. Holten - In de verkeersongeval lenlij st van het Regionaal Or gaan voor de Verkeersveiligheid in Overijssel is het kruispunt Dorpsstraat/ Larenseweg opge nomen. Het gaat om de lijst van ver keersongeval lenconcentraties van 2000 tot en met 2002. De verkeersongeval lenconcentratie- lijst bestaat uit vijf categoriën. Het kruispunt Dorpsstraat/ La renseweg valt in de één na zwaarste categorie. In het bo vengenoemde tijdsbestek zijn daar zeventien ongelukken ge beurt, allen met uitsluitend ma teriële schade. Ruim 80 procent van de ongevallen kwam door dat geen voorrang verleend werd. met name door voertuigen die uit de Dorpsstraat kwamen en geen voorrang verleenden aan verkeer dat vanaf de Sta tionsstraat kwam. Zwolle - Gedeputeerde Staten van Overijssel zijn verheugd dat de Tweede Kamer het amende ment heeft aangenomen waar door de gemeenten Bathmen en Deventer worden samenge voegd. Het provinciebestuur is blij dat de Tweede Kamer gehoor heeft gegeven aan de tot twee keer toe. in 1997 en 2001. door Pro vinciale Staten uitgesproken voorkeur om Bathmen met Deventer samen te voegen. Deze samenvoeging doet recht aan de grote oriëntatie van inwoners van Bathmen op allerlei voorzie ningen in Deventer. De provin cie heeft telkens benadrukt dat deze samenvoeging de beste perspectieven biedt voor beide gemeenten. Gedeputeerde Job Klaasen: "Ik ben blij dat de Tweede Kamer een uitspraak heeft gedaan en dat de consis tente benadering van Overijssel is gehonoreerd. Het werd voor de bevolking, het bestuur en het ambtelijk apparaat van Bathmen hoog tijd dat er duidelijkheid kwam over de toekomst van de gemeente Bathmen. Ik heb er al le vertrouwen in dat alle betrok kenen nu loyaal zullen meewer ken aan de voorbereiding van de nieuwe gemeente Bathmen/ Deventer." Ook zijn Gedepu teerde Staten er bijzonder ver heugd over dat met dit besluit van de Tweede Kamer een hel dere en logische structuur ont staat voor de organisatie van de hulpverleningsdiensten. Met het huidige besluit wordt voorko men dat langs de Al een web van meanderende bevoegdheden ontstaat voor de politie, de brandweer en de geneeskundige hulp bij ongevallen en rampen. De huidige gemeenten Bathmen en Deventer zullen beide in hun geheel deel blijven uitmaken van één veiligheidsregio. Gedeputeerde Staten benadruk ken dat de gemeentelijke herin deling geen nadelige gevolgen heeft voor het landelijke karak ter van Bathmen. De provinciale plannen voor de leefomgeving (ruimte, water, milieu) bieden voldoende waarborgen om de karakteristieke eigenschappen van Bathmen en omgeving te behouden. Bovendien heeft de gemeente Deventer, na de sa menvoeging met de gemeente Diepenveen, voldoende aange toond dat zij dc belangen van het landelijk gebied en zijn bevol king op een goede wijze kan be hartigen. Holten - CV De Fienpreuvers nodigt iedereen uit om mee te doen aan de carnavalsoptocht, die zaterdag 21 februari wordt gehouden. Voor informatie over de optocht, deelnameformulieren, regle menten ten aanzien van de op tocht of vragen over start- en prijzengelden, kan men terecht bij G. Grave, telefoon 0548- 361199 of H. Jalving, telefoon 0548-364184. Wildweg - Camping de Prins houdt zaterdag 7 februari tussen 12.00 en 17.00 uur Open Dag. Iedereen van harte welkom op het park en wordt ontvangen met koffie, warme chocolade of glühwein en Twentse krente- wegge. Er is informatie te krijgen over de mogelijkheden die het park dit seizoen gaat bieden. Een nieuw enthousiast team van drie medewerkers staat voor de gas ten gereed om er een fantastisch seizoen van te maken. De voor bereidingen zijn in volle gang voor dc recrcatieprogramma's en diverse activiteiten. Ook voor gasten uit Holten en Rijssen zijn er volop mogelijk heden en tal van arrangementen voor groepen of gezelschappen. Vanaf april zal ook het Petit Restaurant weer dagelijks op ge zette tijden geopend zijn. De ho reca is gesloten op zondag. Voor meer informatie: www.cam- pingdeprins.nl Medisch Centrum - In het Hol tense Medisch Centrum is een nieuwe expositie te zien. De schilderes Cok Leenaers- Dunk afkomstig uit Bergen aan Zee, geeft in haar schilderijen op impressionistische wijze haar gevoelens weer. Door de geë mancipeerde maatschappij speelt vooral de vrouw met al haar emoties een belangrijke rol. Wonend aan de zee is ook het strand met al zijn elementen een inspiratie geworden. Zij ge bruikte acrylverf in diverse war me kleuren. Tot en met mei aan staande zijn haar prachtige kunstwerken te bewonderen. Holten - Een 29-jarige eigena resse van een personenauto wil de woensdag 28 januari om 17.00 uur haar auto starten op de Verzetstraat. Dit lukte niet waar bij ze de hulp inriep van een 63- jarige buurman. Na een vergeefse poging de auto met behulp van startkabels te starten, werd besloten de auto aan te slepen. Een vriendin van de eigenaresse, een 37-jarige vrouw uit Holten, stapte in de te slepen auto. Op datzelfde mo ment trok de buurman in het sle pende voertuig al op. De 37-jari- ge viel daardoor uit de auto en de buurman reed met een onbe stuurde auto achter zich weg. Dat duurde niet lang, want de onbestuurde auto kwam tegen een geparkeerd staande auto tot stilstand. Dubbele pech voor de 37-jarige, die naast twee geschaafde knieën ook een beschadigde au to overhield. De geparkeerde au to waartegen de gesleepte auto reed. betrof namelijk haar auto. Holten - De Bejaardensociëteit Holten hield vorige week dins dag een gezellige bijeenkomst. Jan ten Dam liet een film uit 1965 en 1968 zien. Deze film is destijds gemaakt door Krekel-Schoolderman. De bejaardensoos ging toen een middagje naar de Holterberg en bezochten Museum Bos. Bij Ho tel de Dieken werd koffie ge dronken, welke door de familie Mulder werd aangeboden. Enke le jaren later was er een reisje naar Markelo. Hier werd In Dee Kop'ren Smor- re bezocht. Hef was mooi dit ge zelschap te zien. Velen zagen hun ouders of ooms en tantes te rug. Vele jaren was de film zoek en bleek het materiaal verouderd. Na veel "moeite kon het nu in nieuwe vorm worden vertoond. Ook werd er een film gedraaid over het leven van de boer. Het vee, het ploegen en oogsten kwam langs.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7