gemeentelijke informatie Handbaldamesteam speelt gelijkspel Dikkers Bokaal voor De 3-tebule 3 f Rijssen-Holten Oad Reismarkt zeer succesvol Winst voor schakers Uitslagen Eendracht Fischer Cup Geslaagden officiële cursus Eerste Hulp Donderdag 29 januari 2004 HO 9 VERVOLG gemeente 22 januari 2004, 20030895, 22 januari 2004, 20030909, Blinde Banisweg 41, vergroten woning; Molenstraat 42, plaatsen duivenhok. Sloopvergunningen/meldingen 22 januari 2004,20030998, Karei Doormanstraat 3b, slopen pand. Verleende vergunningen Holten In volgorde ziet u de datum van verzending, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Bouwvergunningen 21 januari 2004,20030794, Meutgeertsweg 2, veranderen woning en bouwen garage en berging. Sloopvergunningen/meldingen 21 januari 2004, 20030974, Deventerweg 77, verwijderen asbesthoudende wand-/plafond- platen uit voormalige droog ruimte; Meutgeertsweg 2, gedeeltelijk slopen woning; Industriestraat 7 en 7a, slopen panden. 22 januari 2004,20030965, 22 januari 2004,20030999, Meer informatie Verleende vergunningen voor Rijssen en Holten kunt u gedurende zes weken inzien bij balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. Vergunningen zijn ook op afspraak in te zien bij de publieksbalie in Holten.Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker van Ruimte, telefoonnummer 85 48 74. Tegen een vergunning kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders. Tijdens de bezwaarprocedure geldt het genomen besluit. Het kan zijn dat dit intussen onherstelbare gevolgen voor u heeft. U kunt daarom een verzoek om voorlopige voorziening" indienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Almelo, sector Bestuursrecht, Postbus 323, 7600 AH Almelo. Hieraan zijn kosten verbonden. Aanvragen APV 14 januari 2004 15 januari 2004 19 januari 2004 21 januari 2004 Meer informatie Ingekomen aanvragen voor Rijssen en Holten kunt u inzien bij balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. Aanvragen zijn ook op afspraak in te zien bij de publieksbalie in Holten.Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker van Ruimte, telefoonnummer 85 48 71De publicatie van de inge komen aanvragen heeft uitsluitend een informatief karakter. APV/Drank- en HorecawetlWet op de Kansspelen Ingekomen aanvragen Rijssen en Holten In volgorde ziet u de datum van ontvangst, activiteit, aanvrager, datum activiteit en de plaats koetsenrit De Bergrijders op zondag 13 juni 2004 in de gemeente; kanonschot bij basisschool de Regenboog aan de Schoolstraat 9 op 16 februari 2004 in Holten; vrije markt supportersvereniging H.M.V. op zaterdag I I september 2004 in Holten; fietstoertocht door De Berkelrijder op zondag 4 april 2004 in de gemeente. Verleende vergunningen/ontheffingen Rijssen en Holten In volgorde ziet u de datum van verzending, activiteit, aanvrager, datum activiteit en de plaats Vergunningen APV 16 januari 2004 Ronde van Nederland op woensdag 25 augustus 2004 in de gemeente; 16 januari 2004 innemen standplaats door CIHI in 2004 in Rijssen; 16 januari 2004 innemen standplaats door de heer De Graaf aan de Holterstraatweg/Vennekesgaarden in 2004 in Rijssen; 16 januari 2004 innemen standplaats door de heer Zwoferink aan de Kerkstraat in 2004 in Rijssen; 16 januari 2004 innemen standplaats door de heer Nahuis aan de Forthaarsweg, Sprokkelweg en Eekhoornweg in 2004 in Holten; 16 januari 2004 innemen standplaats door de heer Zwoferink aan de H.J. van Opstallstraat in 2004 in Rijssen; 20 januari 2004 plaatsen reclameborden door Fabian Promotions Holland van maandag I maart tot en met 23 maart 2004 in de gemeente. Vergunningen Drank- en Horecawet 12 januari 2004 uitoefenen slijtersbedrijf aan de Rozengaarde 79 te Rijssen; 12 januari 2004 uitoefenen slijtersbedrijf aan de H.J. van Opstallstraat 16 in Rijssen. Meer informatie Verleende vergunningen voor Rijssen en Holten kunt u gedurende zes weken inzien bij balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. Vergunningen zijn ook op afspraak in te zien bij de publieksbalie Holten.Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker van, telefoonnummer 85 48 71. Tegen een vergunning kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders. Tijdens de bezwaarprocedure geldt het genomen besluit. Het kan zijn dat dit intussen onherstelbare gevolgen voor u heeft. U kunt daarom een verzoek om "voorlopige voorziening" indienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Almelo, sector Bestuursrecht, Postbus 323, 7600 AH Almelo. Hieraan zijn kosten verbonden. Wet milieubeheer Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende aange vraagde vergunningen te verlenen: De heer B. Protzmann voor het verbouwen van een stal tot twee boerderijkamers, het wijzigen van de individuele huisvesting van kalveren in groepshuisvesting, de hoeveelheid mestopslag, de dieraantallen en het bijplaatsen van twee voersilo's, gelegen aan de Helhuizerweg 14 in Holten; De heer G.Vosman voor het wijzigen van een ligboxenstal, gele gen aan de Oosterhofweg 244 in Rijssen; Maatschap Ter Keurs voor het wijzigen van de varkenshouderij, namelijk wijzigen van dieraantallen, twee Groen-labelafdelingen in een traditionele huisvesting en het bouwen van een wagen- loods, gelegen aan de Oosterhofweg 125 in Rijssen. De ontwerpbeschikkingen liggen tot en met donderdag 26 febru ari 2004 ter inzage. U kunt de ontwerpbeschikkingen van Rijssen inzien bij balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. De ontwerp beschikkingen voor Holten kunt u inzien bij de publieksbalie Holten. Tegen deze ontwerpbeschikkingen kunt u tot uiterlijk vrijdag 27 februari 2004 bedenkingen indienen bij burgemeester en wethou ders. Uw bedenkingen kunt u persoonlijk of door een gemachtig de (laten) indienen. U kunt uw bedenking(en) ook mondeling ken baar maken tijdens een hoorzitting die burgemeester en wethou ders van plan zijn te houden op vrijdag 27 februari 2004 om 9.00 uur respectievelijk 9.30 uur. Een hoorzitting wordt alleen gehou den als daarom voor de dinsdag voor geplande datum van de hoorzitting wordt verzocht. U kunt voor het maken van een afspraak contact opnemen met het taakveld Juridische zaken van de sector Ruimte, telefoonnummer 85 47 82. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit kun nen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Degene die een schriftelijke bedenking indient kan tegelijkertijd verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenking bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Beschikkingen Burgemeester en wethouders hebben vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: De heer A.J.B. Keuterman voor het wijzigen van diercategorieën binnen de bestaande bedrijfsgebouwen, gelegen aan de Dorperdijk 6 in Holten; Mevrouw J.W. Ulfman-Boode voor het houden van vrouwelijk jongvee, paarden en geiten, gelegen aan de Espelodijk 4 in Holten. De beschikkingen met bijbehorende stukken liggen tot en met donderdag i I maart 2004 ter inzage bij de publieksbalie Holten. De beschikkingen worden van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt, tenzij voor deze datum een bezwaarschrift is ingediend en met toepassing van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek om voorlopige voor ziening wordt gedaan. Beroep kan worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tijdig bedenkingen hebben ingediend en aan belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus Rijssen - Holten. Reken daar maar op. 20019, 2500 AE Den Haag. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet in tweevoud, vergezeld van een afschrift van het beroepschrift, worden gezonden aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Zowel voor het indie nen van een beroepschrift als voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd Bekendmaking meldingen Tot en met donderdag 26 februari 2004 liggen de volgende inge komen meldingen ter inzage. U kunt de meldingen van Rijssen inzien bij balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. De meldin gen voor Holten kunt u inzien bij de publieksbalie Holten. Tandheelkundig Centrum Holten, op het perceel Gaardenstraat 32 in Holten, op grond van het Besluit tandartspraktijken milieu beheer; Hoveniersbedrijf De Brekeld, op het perceel Brekeldlaan 20 in Rijssen, op grond van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer; *JGM Installatietechniek, op het perceel Kalanderstraat 20 in Rijssen, op grond van het Besluit bouw- en houtbedrijven milieu beheer; De heer E. Schreurs, op het perceel Handelsweg 10 in Rijssen, op grond van het Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer; Autobedrijf Baltes, op het perceel Larenseweg 78 in Holten, op grond van het Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer; Mg Tankservice BV op het perceel Larenseweg 48 in Holten, op grond van het Besluit tankstations milieubeheer Informatieavond geluidsschermen Rijssen De gemeente Rijssen-Holten en de provincie Overijssel zijn van plan om langs de spoorlijn Deventer-Oldenzaal geluidsschermen te plaatsen. Het doel van de schermen is de geluidsbelasting aan de woningen langs het spoor te verminderen. Het gaat om geluidsschermen in de kern Rijssen. Er zijn drie schermen gepland, te weten: - een scherm van circa 2 meter hoogte van de Stationsdwarsweg/Veerenlandweg; -een scherm van circa 1,5 meter ter hoogte van de wijk Hagslagen; - een scherm van circa 1,5 meter ter hoogte van Spoorslag en Nieuwenhuisstraat Informatieavond Op donderdag 5 februari 2004 informeren de gemeente Rijssen- Holten, de provincie Overijssel en ProRail omwonenden over de schermen. ProRail is de organisatie die in Nederland verantwoor delijk is voor het spoorwegennet. Omwonenden hebben een uit nodiging ontvangen. Heeft u geen uitnodiging ontvangen, dan bent u toch van harte welkom.Vanaf 19.30 uur is de hoofdingang van het gemeentehuis, locatie Rijssen open. De avond duurt tot onge veer 21.30 uur. U kunt in kleine groepen gebruik maken van de opgestelde geluidssimulatie. Meer informatie Heeft u vragen over de bijeenkomst, dan kunt u bellen met Communicatie, telefoon 85 46 25. www.rijssen-holten.nlgemeente@rijssen-holten.nl Holten - In de uitwed strijd van het dames- handbalteam tegen Huuskamer/ OBW heeft Holten niet de volle winst kunnen pakken. Na een gelijkopgaand begin verkreeg OBW door veel fysieke inzet een overwicht. De ploeg uit Zevcnaar wist Holten zo goed onder druk te zetten. Onze dames had den daar even geen vol doende antwoord op en zo kon OBW met 7-4 de rust ingaan. Na rust pro beerde Holten haar eigen spel te spelen en met snel veldspel lukte dit goed. Holten kwam langszij en vlak voor tijd zelfs met 10-11 voor. Deze voor sprong ging echter in de slotfase verloren, zodat de wedstrijd in een 11- 11-gelijkspel eindigde. Scores: Monique Plan- tinga 4; Jessica Smit 3; Margot ter Schure 2; Bianca Smit, Judith Tiekink 1. Koploper Tyfoon verloor verrassend in eigen huis van ABS. Mogelijk lig gen hier kansen voor Holten dat zondag de koploper op bezoek krijgt en mogelijk ook een stunt kan uithalen. Holten - Tyfoon zondag 1 februari om 13.10 uur. De heren verloren wat ongelukkig van Grol. De thuisploeg had de scheidsrechter aardig mee, maar Holten ging erg slordig om met de passing en creëerde wei nig kansen. Bij rust had Holten nog wel een klei ne voorsprong (8-9) maar in de tweede helft werd de thuisploeg ster ker en wist het een 19-15 >vinst op Holten te boe ken. Handbaldamesteam 2 le verde een puike presta tie. Uit in Apeldoorn te gen de nummer drie Achilles 2 werd overtui gend gewonnen. Holten was goed op dreef en boekte maar liefst een 5- Holten - Oad heeft zon dag 25 januari haar jaar lijkse Reismarkt gehou den. "Met meer dan 3.500 bezoekers heeft de reismarkt dit jaar alle verwachtingen overtrof fen", blikt algemeen di recteur G.W. Boven zeer tevreden terug. "Met het verstrekken van reisinformatie in de vorm van dia- en videopresen taties en een persoonlijk antwoord van Oad-medc- werkers op vragen van de bezoekers, voorziet Oad met de organisatie van de Reismarkt duidelijk in een behoefte." In hotel Van der Valk in Hengelo konden geïnte resseerden terecht voor meer informatie over een al geboekte bestemming of werden geholpen hun keuze voor de komende vakantie tc bepalen. De 25 informatiestands wer den door productma nagers, reisleiders en partners van Oad Reizen bemand. Bovendien kon den de bezoekers er te recht voor reisgidsen, boeken, video's en bui tensportartikelen. Om het geheel te completeren konden de bezoekers ge nieten van onder andere zangkoor Amazing en de authentieke band Raices Cubanas die momenteel in Nederland op tournee is. De inzamelingsactie voor Villa Pardoes, een van de goede doelen die op de steun van Oad kan rekenen, bracht liefst 350 euro op. In totaal negen andere za len werden doorlopend audiovisuele en video presentaties verzorgd over typische Oad-be- Holten - De uitslagen van de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht. Geweer klasse A: 1J.A. Paalman, 169 punten: 2. M. Aanstoot, 168 punten; 3. J.W. Paalman, 165 pun ten; 4. G.J. van Aefst, 155 punten; klasse B: 1. F. Hoes, 143 punten; 2. D. Vincent, 131 punten; klas se C: 1M. Oostervelt, 112 punten; pistool: 1. A. Schuppert, 157 punten (3x10); 2. II. Nekkers, 157 punten (2x10); vuurbuks: 1J. Eertink, 75 punten; 2. J. Reinaardus, 72 punten: 3. S. Kools, 64 punten; H. Bakker, 58 punten; opge legd 55+ klasse A: 1G. Haverslag, 188 punten; 2. D. Jansen, 173 punten; 3. A. Pekkeriet. 167 punten; klasse B: I.E. Grootent- raast, 170 punten; 2. J. Nij- endijk, 166 punten; 3. D. Tiekink, 156 punten; 4. F. Hase, 144 punten; 5. J. Klooster, 121 punten. stemmingen, variërend van Brazilië tot Thailand. Opvallend was de grote belangstelling voor de African Jumbo Camper die binnenkort groepsrei zen door zuidelijk Afrika gaat maken. De presenta ties van president-com missaris J.G.J. ter Haar over zijn geesteskind, werden door honderden belangstellenden bijge woond. Veel bezoekers maakten eveneens gretig gebruik van de mogelijkheid om de Jumbo Camper en volgtruck, die op de par keerplaats voor hotel Van der Valk opgesteld ston den, van binnen te be zichtigen. Oad is voornemens ook volgend jaar weer een reismarkt te organiseren, via de Oad-reisgidsen, www.oad.nl en de AN- VR-reisadviseurs zullen de vakantiegangers daar over uitgebreid geïnfor meerd worden. 11-overwinning. Door deze zege komt Holten wat los van de onderste plaats. Ook dames 2 speelt zondag tegen de koploper in hun klasse Voorwaarts uit Twello. Misschien dat ook dit team voor een verrassing kan zorgen. Dames Al verloor in Haarle van de plaatselij ke A-jeugd. Holten toon de te weinig initiatief waardoor aanvallend weinig gevaar ontstond. Verdedigend sloot Haar le goed af. Via een 10-4- stand bij rust werd met 20-11 verloren. Dames A2 pakte haar eerste competitiepunt te gen Swift in Dronten. Met de steun van enkele C-speelsters werd via een 5-5-stand bij rust, met 11-11 gelijk ge speeld. Het tweede D-jeugdteam Holten - De creativiteit van dc organisatoren cn de prachtige capriolen op de groene vloer van 't Mossink maakten het jaarlijkse treffen tussen de zaal teams en de veld- teams van Blauw Wit tot een gezellige en verma kelijke avond. De sfeer was bijzonder goed en de eerste echte Gerrit Dik kers Bokaal ging naar het team met de toepasselijke naam De 3-tebule'. Het jaarlijkse treffen in sporthal 't Mossink tus sen veld- en zaalteams van Blauw Wit was ge pland op vrijdag 16 janu ari. Organisator Gerrit Dikkers had het geheel weer perfect gecoördi neerd. De wedstrijdleiding, be staande uit Tonnie Beid- man en Ab Aaftink, had den een makkelijke avond achter de wed strijdtafel. De scheids rechters Herman Schutte en Bert-Jan Paalman had den het ook niet moeilijk. De communicatie met de goed bevolkte tribunes leverde menig lachsalvo op. Ook de keeperkwali teiten van Henk Aanstoot bleven niet onopgemerkt, net als het scorend ver mogen van Herman van Eden. Alle teams hadden dit keer een bijzondere naam toebedacht gekre gen. Van The old five tot de Hermandad en de Stamgasten tot de Kloeke Vier. Het toernooi liep op nieuw gesmeerd, waarbij opviel dat de veldspelers moeite hadden met het bijzondere leder dat in de zaal gebruikt wordt. De plofbal is bij de veldspe lers niet favoriet. Alles bij elkaar werden er spor tieve en sfeerrijke wed strijden gespeeld. Prachtige staaltjes keep erswerk en hoogstandjes waaruit een zekere kwali teit bleek, werden afge wisseld met beginners- fouten en attracties voor het publiek. Uiteindelijk bleek het verloor van Voorwaarts. De thuisploeg was te sterk. Toch scoorde Holten zesmaal. Na een rust stand van 8-3 werd het uiteindelijk 20-6. van De 3-tebule het sterkst. Zij kregen uit handen van Gerrit Dik kers zijn eerste wisselbo kaal. De mooie winterac tiviteit in 't Mossink wordt ook in 2005 voort gezet. Alle uitslagen op een rij: De 3-tebule-Tovenaars van Tatabanja. 2-0; Stamgasten- Triple Players, 1-0; Her- mandad-Kloeke Vier. 0-2; Tovenaars van Tatabanja- The old five, 0-3: 'Triple Players-The Veterans, 4-1; Kloeke Vier-Prof-Leaders, 1-2: The old five-De 3-tebu le. 0-3: The Veterans-Stam- gasten, 0-0; Prof-Leaders- Hermandad, 2-1 Tovenaars van Tatabanja- The Veterans, 3-1; The old five-Triple Players, 0-0; De 3-tebule-Stamgasten, 1-0; The Veterans-Hermandad. 1-4: Triple Players-Kloeke Vier, 3-1; Stamgasten-Prof- Leaders, 4-0; Hermandad- Tovenaars van Tatabanja. 6- 3; Kloeke Vier-The old five, 1-1; Prof-Leaders-De 3-te- bule, 0-0. Holten - De tweede ronde van het uit vier ronden bestaande schaaktoer nooi om de Fischer Cup werd afgelopen maandag gehouden. Van deze vier ronden tellen de beste drie resultaten. Dick van der Knaap, winnaar van de eerste ronde, won ook de tweede ronde. Aanvankelijk zag het hier niet naar uit. Na een re mise tegen Teun Scheur water en een nederlaag tegen Erik Bosman stond Dick na vier ronden in de subtop. Daarna kwam hij op dreef en wist verder ongeslagen te blijven. Tweede werd Ton van Oijen en derde werden Gerrit Luggenhorst en Teun Scheurwater. Verrassend was het op treden van Erik Bosman die begon met 5 uit 5. En niet tegen de minsten, winstpartijen tegen Dick van der Knaap en Teun Scheurwater getuigen daarvan. Een ongelukki ge nederlaag vlak voor de pauze tegen Ton van Oij en brak het ritme. Het touwtje was gebroken. Erik verloor na de pauze al zijn wedstrijden en moest genoegen nemen met een plaats in de mid denmoot. Holten - In de uitwed strijd tegen het sterke ENO 3 won het tweede team van de Holtense schaakvereniging op zeer knappe wijze. Bas van Beek kwam ge lukkig aan een remise toen diens tegenstander hem dit aanbood in een betere stelling. Dick van der Knaap had ondertus sen Brinkhuis verpletterd toen deze de Hollandse verdediging probeerde. Dick wist hier wel raad mee. Ronald Klein Tee- selink consolideerde de voorsprong met een soli de remise. De voorsprong werd uit gebreid door Bertus van Beek die op fraaie wijze een toren won. Erik Bos man stelde daarna de winst veilig door herha ling van zetten. Rob Ger- vedink Nijhuis verloor helaas. In een gelijkwaar dige stelling ging hij door de vlag. Holten - EHBO-vereni ging Holten heeft in de afgelopen maanden een cursus Eerste Hulp ge houden. Deze stond on der leiding van dokter P.J.C. de Zwart en kader instructeur Brigit Palstra, beiden uit Holten. Dertien mensen hebben maandag 26 januari het officiële EHBO-examen die hierop volgde afge legd. Het examen werd afgenomen door het Oranje Kruis uit Den Haag. Het resultaat is dat van de dertien opgeko men kandidaten allen zijn geslaagd: Gea Sluiter: Jenny Wilmerink: M. Paalman: J. Schoneveld: W. Heuten; R. Nijland: J. Hoes; E. Bonte: F. Wi- chers; J. Akkerman: H. Grune; R. Dolman; N. Winterman. r 30 minuten bewegen per dag op minimaal 5 dagen in de week is voldoende om de gezondheid te bevorderen. Maar 3 maal 10 minuten mag ook1 0900 - BEWEGEN (2393436) L

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9