Prinsenbal: met klinkende bierflesjes en wijnkoelers Informatieve bijeenkomst over breedtesportimpuls iifft na fusie SoCuWe en Nagelhout krijgen geld Rabofonds nieuwe naam Carinova Bijeenkomst Countus voor melkveehouders Jaarvergadering NBvP Espelo SportAgenda Discoparty NBvP Holten Draadloos Internet Poppentheater Ouderenclub Darttoernooi Zonrecord jaar 2003 Korpschef Deelman wil vasthouden en verbeteren Structuurvisie Holten Kom Jaarlijkse Toekomstmarkt op SG De Waerdenborch DONDERDAG 29 JANUARI 2004 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 Dommelsch Shuffels deden een persiflage van de Jostiband. (Foto HNB) (Vervolg van voorpagina) „De drukke weg door het centrum frustreert de pleinfunctie. We hou den nauw contact met de opstellers van het VerkeersStructuuiplan. En met de middenstand, die zeer be trokken zijn bij de centrumplan nen. Holten heeft potentie: de aan wezigheid van de natuur onder an dere. Hoe bouwen we dat uit, hoe kan Holten nog bruisender en mooier worden. Allemaal zaken die in de structuurvisie behandeld worden." Over twee maanden moeten alle gegevens verwerkt, zijn en wordt de eerste opzet van de structuurvi sie Holten Kom aan de bevolking voorgelegd en kan deze daar dan op reageren. De inloopavond is het officiële startschot voor het opstel len van het plan. Deze eerste in loopavond moet ook duidelijk ma ken hoe groot 'Holten Kom' is: welke straten/' terreinen horen er nog bij, welke niet. De exacte af meting moeten we nog bepalen. Het gaat om de functionele ruimte, zoals bijvoorbeeld een parkeerter rein. Zo'n parkeerterrein kan op de grens van het centrum liggen, maar wordt dan toch tot Holten Kom gerekend", geeft Verver aan. De structuurvisie Holten Kom moet in de tweede helft van 2005 afgerond zijn. Verver: „Vanaf de eerste inloopavond tot de afron ding blijven we contact houden met burgers en belanghebbenden. Z'o gauw er weer iets te bespreken valt wordt opnieuw een informa tieve bijeenkomst gehouden." Poppe - Leven in de brouwerij is de slogan van Prins Carnaval Erik de Miene, en leven in de brouwerij werd het zeker in zaal De Poppe tijdens Prinsenbal van afgelopen zaterdag. Naast de gebruikelijke opkomst van de Raad van Elf, kon Prins Erik gaan genieten van de optre dens van Vrij Corrupt, Sploder Revue, Frans Bauer Familie, De Dommelsch Shuffels en De Bolletjesslikkers. Als klap op de vuurpijl kwam Huub Hangop langs, als cadeautje van Inter- brew. Het bedrijf waar Prins Erik werkt. De gevatte uitspraken tijdens de optredens waren vaak gewaagd. Uit het gelach van het publiek viel echter op te maken dat er meestal toch een kern van waar- Holten - Tijdens de eerste verga dering van 2004 van het Rabo Projectenfonds heeft de com missie haar steun toegezegd aan drie projecten. De Stichting Sociaal en Cultu reel Werk Holten kan rekenen op een bedrag van 2.500 euro voor de aanschaf van een speel toestel en een opbergschuur, de Stichting Collectie Nagelhout Holten krijgt een bedrag van 2.300 euro voor het uitbrengen van een publicatie over de Na gelhoutcollectie en de Stichting Heemkunde Markelo ontvangt een bedrag van 250 euro voor de Rijssen-Holten - In de hal van het gemeentehuis in Rijssen wordt maandag 2 februari een informatieve bijeenkomst ge houden over de breedtesportim puls. De regering geeft subsidies voor speciale projecten, met als doel de plaatselijke sport voor bepaalde doelgroepen te stimu leren. De hal is open vanaf 19.15 uur en dan is ook de koffie klaar. De bijeenkomst begint om 19.30 uur met een uitleg over de breedtesport en de uitkomst van de onlangs gehouden enquête daarover. Na de pauze, om 20.15 uur, verzorgt de Sportraad Over ijssel een presentatie van projec ten, in de vorm van workshops. Vanaf kwart voor negen worden er vragen beantwoord. De werkgroep Breedtesport (be staande uit leden van de Sport raad Overijssel, de Sportraad Rijssen-Holten en medewerkers van de gemeente) onderzoekt breedtesport in de gemeente Rijssen-Holten. Breedtesport staat voor sportactiviteiten die in de gemeente plaatsvinden en die niet beroepsmatig of op top sportniveau worden beoefend. In de afgelopen periode hebben alle scholen, sportverenigingen, ouderenbonden, jeugdorganisa ties, minderhedenorganisaties, gehandicaptenverenigingen et cetera een enquête ontvangen Raalte - De in 2003 gefuseerde organisaties Thuiszorg Salland uit Ommen en Thuiszorg Zuid west Overijssel uit Deventer gaan vanaf maandag 26 januari samen verder als Carinova. De nieuwe naam Carinova legt vooral het accent op de vernieu wende zorg-, hulp- en dienstver lening waar de organisatie voor staat. Van belang daarbij is dat het begrip thuiszorg de lading niet meer volledig dekt, het aan bod van Carinova is veel breder. Naast thuiszorg biedt Carinova onder meer Ouder- en Kindzorg, Algemeen Maatschappelijk Werk, uitleen van Hulpmidde len, Personenalarmering, cursus sen, Mantelzorgondersteuning heid inzat. Zo wilde 'André Hazes' lid wor den van de Togaclub, want vol gens hem zou dat moeten kun nen want hij is boven de veertig, aan de drank en bezig met schei den. 'Hé André! Wil je lid wor den van de Toga? Nee, dat kan niet. Dan moet je definitief ge scheiden zijn.' Ook werden de sluitingstijden van de horeca en de bierprijzen aangehaald in een lied. 'Sluiting stijden zijn om te janken. Nee, dan bij Maats. Waar moeten we nu heen voor onze lol?' 'En de prijzen zijn niet te betalen, je ziet je rekening heel snel dalen.' 'Frans Bauer' wilde het liedje Heb je even voor mij gaan zin gen. maar werd telkens gestoord door het Regiotapliedje: Wie steet er veur de deure. Gouwe aanschaf van een beamer. Jaarlijks wordt door Rabobank Holten-Markclo een bedrag van 50.000 euro beschikbaar gesteld ter bevordering van projecten gericht op de lokale gemeen schap. Een commissie, bestaan de uit vijf leden van de bank, be slist over de toekenning van 40.000 euro. Tijdens de Alge mene Vergadering van Rabo bank Holten-Markelo beslissen alle aanwezige leden over de resterende 10.000 euro. De eerstvolgende vergadering is maandag 26 april. Aanvragen voor deze vergadering dienen vóór 31 maart binnen te zijn. Speciale projecten die tot doel h< doelgroepen te stimuleren kunne vangen. over dit onderwerp. De gemeen te deed 150 brieven de deur uit en heeft nu zo'n 36 procent te rug. In deze enquête konden ver enigingen aangeven welke sportprojecten ze het belang rijkst vonden en konden daar naast nog een eigen speerpunt invullen. De zeven die al door de gemeente aangevoerd werden en waaraan meer of minder punten toegekend konden worden, zijn het sportbuurtwerk, sportstimu- lering voor ouderen, sporten voor mensen met ene lichamelij ke of verstandelijke handicap. en een aantrekkelijk Servicepak ket. Voorzitter van de Raad van Be stuur Henk Vermeulen: "Carino va staat voor vernieuwende zorgconcepten en een slagvaar dige organisatie, waarbij de spe cifieke vraag van onze cliënten altijd centraal staat. Op die manier wil Carinova een optimale bijdrage leveren aan de gezondheid, de zelfredzaamheid en het welzijn van elke cliënt in zijn of haar eigen woon- en leef omgeving. Ook een constructieve samen werking met de partners, organi saties en/ of beroepsbeoefenaren op het gebied van wonen, zorg, hulpverlening en diensten, is daarbij van belang". ouwe Douwe Bauer bleek onder meer voor de deur te staan en la ter Bauer Biet, Wim Bauer van Proatieser en Frans Beckenbau- er. De Dommelsch Shuffels deden een persiflage van de Jostiband en ramden op een xylofoon ge maakt van lege Dommelsch fles jes. SG Waerdenborch - De jaar lijkse Toekomstmarkt wordt dinsdag 10 februari van 18.30 tot 21.30 uur gehouden in scholengemeenschap De Wa erdenborch. De VMBO-afdelingen zijn die dag in bedrijf om tweedeklas leerlingen door een lesbrief kennis te laten maken met de verschillende afdelingen bin nen De Waerdenborch. Binnen de sectoren Techniek, Zorg Welzijn. Economie en Groen kent De Waerdenborch de volgende beroepsafdelin gen: Handel en Administratie, ben de de plaatselijke sport voor van regeringszijde subsidie ont- sportactiviteiten voor allochto nen, een servicepunt dat onder steuning biedt aan sportvereni gingen, samenwerking tussen sport en onderwijs, zodat basis schoolleerlingen kennis maken met sport en makkelijker door stromen naar de sportverenigin gen. Ook konden de verengingen aangeven op welke manier ze zelf een bijdrage konden leve ren, bijvoorbeeld door het be schikbaar stellen van accommo daties of inzet van vrijwilligers. Het project verkeert op dit mo ment in een onderzoeksfase. Aan de hand van de reacties tij dens deze informatieavond en de Markelo - Countus verzorgt een informatiebijeenkomst voor melkveehouders in Overijssel. De bijeenkomst wordt dinsdag 17 februari om 20.00 uur gehou den bij Zalencentrum de Poppe in Markelo. Aan de orde komen onder meer de nieuwe mestwetgeving vanaf 2006, aandachtspunten met be trekking tot Fischlerplannen en bedrijfsresultaten van melkvee houderijbedrijven en verwach tingen als gevolg van het gewij zigde EU-beleid. Daarnaast behandelt een belas- 'Jan Lonink' belde De Bolletjes slikkers op of ze in Holten al een nieuwe burgemeester hadden gevonden. 'Ja, ze zijn bezig met een CHU'er. Wijnkoeler heet ie.' Huub Hangop kwam na de op tredens de zaal binnenlopen en zong over dat hij graag een broek wil met van die zakken aan de zij. En dat zijn vriendin Verzorging, Bouwbreed, In stallatietechniek, Metaaltech niek en Groen. Tevens is er voor leerlingen uit hogere leerjaren gelegen heid om kennis te nemen van de informatie die ROC's (re gionale opleidingen centra), AOC (agrarisch opleidings centrum), bedrijven en instel lingen verstrekken. Voor bovenbouw Havo- en Vwo-leerlingen zullen er te vens voorlichtingsrondes ge geven worden. Bij elke afde ling zullen relevante bedrijven te vinden zijn die informatie kunnen verstrekken. uitslag van het onderzoek kun nen bepaalde projecten door de gemeente worden uitgekozen. Alle scholen, sportverenigingen en welzijnsinstellingen die inte resse hebben in sportactiviteiten, zijn uitgenodigd voor deze avond. ,,Op dit moment is het nog niet duidelijk om welke pro jecten het gaat. We hebben uit de enquête kunnen filteren aan welke pijlers behoefte is en of er draagvlak voor bestaat. Voor de ze speerpunten zoeken we. in sa menwerking met de sportraad Overijssel, een aantal projecten die mogelijk uitvoerbaar zijn binnen onze gemeente", vertelt ambtenaar M. van de Maat. De ze week is er overleg tussen de gemeente en Sportraad Overijs sel over eventuele projecten, die aansluiten bij de plaatselijke si tuatie. ..Het moet praktisch uit voerbaar zijn", benadrukt Van de Maat. ..Tijdens de infobijeen- komst willen we met de vereni gingen praten over bepaalde projecten, zodat we de reacties en het draagvlak daarvoor kun nen peilen. Deze uitkomsten worden in het totale onderzoek meegenomen." Vervolgens wordt het college oorgcsteld om wel of niet een breedtesportaanvraag in te die nen bij het ministerie en zo ja, voor welke projecten. De subsi dieaanvraag moet voor 1 april 2004 binnen zijn bij het ministe rie. tingadviseur actuele agrarische fiscaliteiten. Het belangrijkste onderdeel van de avond is de derde inleiding. Door de gewijzigde marktom standigheden staan veel melk veehouders voor moeilijke keu zes. In de inleiding 'Keuzes maken met het oog op de toekomst' worden oplossingen aangereikt. De avond eindigt met een fo rumdiscussie. Belangstellenden zijn van harte welkom. In verband met de or ganisatie wordt opgave via 038- 4552600 of info@countus.nl zeer op prijs gesteld. toch wel behoorlijk lelijk is van dichtbij. Daarna nam dansorkest Blind Date het over en kon er door de bezoekers worden gedanst. Een mooi besluit van een gezellige avond. Espelo - Voorzitster Ria Baltes van NBvP Espelo opende deze avond met onder meer een me dedeling dat Splo Plus een reis gepland heeft naar Normandië, waar ook een bezoek wordt ge bracht aan de families Dekker en Meilink. Ria bedankte Anke Rei I ink na zes jaar bestuurslid en verwel komde Willy Krikkink die haar plaats inneemt. Na de pauze was het woord aan Janny Rieff- Grootjen en Matthé Grootjen als Dubbel en Jannetje. Zij vertel den en zonden op boeiende wij ze over het leven op Schokland rond 1850. De volgende bijeen komst is op 16 februari met als onderwerp manege Snorrewind. Blauw Wit Zaterdag 31 januari Achilles E2 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur): Achilles E2 - Blauw Wit 2, 12.00 uur (vertrek 10.30 uur): Blauw Wit 3 - SSSE 3, 14.30 uur: Blauw Wit 5 - Sc. Klaren- beek 3, 14.30 uur; Blauw Wit BI - Holten BI, 14.30 uur. Blauw Wit B1toernooi in sport hal 't Mossink. 14.00 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 30 januari Blauw Wit 1 - Andarinyo 2, 19.30 uur: Schalkhaar 5 - Blauw Wit 2, 20.00 uur (vertrek 19.00 uur). Dinsdag 3 februari CJV'ers 4 - Blauw Wit 2, 22.00 uur (vertrek 21.00 uur). SV Holten Zaterdag 31 januari Holten Al - SVZW A2, 14.30 uur; Holten BI - Sp Daarle BI. 14.30 uur; MVV'29 Cl - Holten Cl. 13.00 uur. Rohda R. C6 - Holten C2. 13.00 uur (vertrek 12.00 uur): Meisjes, toernooi in sporthal 't Mossink. 10.00 uur: Holten Dl - Diepenheim Dl, 11.00 uur; Holten D2 - DES D2. 11.00 uur; Holten E1 - Witkam pers E2, 10.00 uur; Holten E2 - Witkampers E3, 10.00 uur: SVZW E5 - Holten E3. 9.45 uur (vertrek 8.45 uur): Holten F1 - SVZW Fl. 11.00 uur: Witkam pers F2 - Holten F2. 10.15 uur (vertrek 9.15 uur); Witkampers F5 - Holten F3. 10.15 uur (ver trek 9.15 uur). Handbal Zaterdag 31 januari CVO - Meisjes B. 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Swift'64 - Meisjes C, 13.15 uur (vertrek 11.45 uur); Swift '64 - Meisjes Dl, 12.30 uur (vertrek 10.00 uur). Zondag 1 februari Dames 1 - Tyfoon, 13.10 uur; Heren - Tyfoon, 14.25 uur; Da mes 2 - Voorwaarts 115.30 uur: Dames Al - DSC 1, 11.00 uur; Dames A2 - Goosen/ Wijhe, 12.05 uur. Klavier - Er wordt in café 't Kla vier vrijdag 30 januari een dis coparty gehouden. In samenwerking met de dj's van Flashback wordt het zeker weer een groot feest. De aanvang is om 21.30 uur en de entree is gra tis. Vosman - De jaarvergadering van NBvP Vrouwen van Nu af deling Holten wordt donderdag 29 januari om 20.00 uur gehou den in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Na het officiële gedeelte komt Tanja Koren vaar van Water schap Rijn en IJssel vertellen over het waterschap en hoe be langrijk water is. Daarna zal Jan van der Schoot informeren over het waterverloop in de eigen omgeving. De Overijsselse agrarische vrou wendag wordt 5 februari gehou den in De Trefkoele in Dalfsen. Met als thema Wij en de Maat schappij. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor inlichtin gen. telefoon: 0548-362092. Holten - Stichting Wireless In ternet Nieuw-Heeten (WIN) is momenteel bezig met een onder zoek naar de mogelijkheden van draadloos internetten. Niet alleen in Nieuw-Heeten maar ook in Okkenbroek waar zich vele potentiële deelnemers hebben aangemeld. Dit dorp ligt binnen een straal van vier kilo meter binnen Nieuw-Heeten en zou, met een eigen mast, gebruik kunnen maken van de straalver binding die via Nieuw-Heeten vanuit Raalte komt. Stichting WIN zou graag een verbinding hebben met Zwolle zodat men aangesloten kan wor den op een supersnel netwerk. Men kan dan nog sneller inter netten en gebruik maken van nog meer diensten, waaronder telefoneren over de hele wereld tegen lokaal tarief. Boschkamp - De Nationale Voorleesdagen worden gehou den van 27 januari tot 7 februari. Deze dagen zijn speciaal be doeld om het belang van het voorlezen aan jonge kinderen extra onder de aandacht te bren gen. Zowel de bibliotheek in Holten als in Rijssen organise ren tijdens deze dagen allerlei activiteiten voor peuters, waar bij vaak ook de peuterspeelzalen en kinderdagverblijven zijn be trokken. In Holten is het al enkele jaren traditie dat de bibliotheek in de ze periode samen met de stich ting voor sociaal en cultureel werk een theatervoorstelling voor peuters organiseert. Dit jaar vindt deze voorstelling plaats op zondag 1 februari. Poppentheater Valentijn brengt dan de voorstelling Het Circus is begonnen ten tonele. De muziek begint, de lampen gaan aan, de gordijnen gaan open. het circus gaat beginnen. Maar waarom ge beurt er niets, wat is er aan de hand. waar zijn de artiesten? Een leuke voorstelling, speciaal bedoeld voor peuters van 2 tot en met 4 jaar. De voorstelling vindt plaats in de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Bosch kamp aan de Tuinstraat 2 en be gint om 14.00 uur. Kaartjes kos ten 3.50 euro per persoon en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de bibliotheek in Holten en dorpshuis de Boschkamp Re serveren kan ook op telefoon nummer 0548-36 27 55 Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt woensdag 4 februari om 14.00 uur in Bethanië een bijeenkomst voor 55-jarigen of ouder. Er worden dia's getoond van het molenfeest die gemaakt zijn door Herman Boode Tevens zal er deze middag wor den gesproken over het voortzet ten van deze 55+-club. Sugges ties zijn welkom. Bonte Paard - De Dijkerhoekse Embassy wordt zondag 8 febru ari om 13.15 uur gehouden in café-restaurant Het Bonte Paard. Opgeven voor dit darttoernooi kan tot en met maandag 2 febru ari 20.00 uur bij een van de be stuursleden van buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek Opgeven na die tijd kan alleen als er nog plekjes open zijn in de poules. De leden van de Dijkerhoekse dartclub kunnen ook meedoen maar zullen in een onderlinge competitie strijden zodat de re creatieve darters voldoende kan sen krijgen op de eindzege in een dames- en een herenklasse. Voor de lagere schooljeugd met een minimale leeftijd van 8 jaar is er een aparte klasse. Deelnamekosten bedragen 2,50 euro per persoon. De jeugd mag gratis meedoen. Het weer van het afgelopen jaar 2003 zal velen goed hebben gedaan. De zon scheen als nimmer tevoren, er viel weinig regen en het was meestal warm. Het uitzonderhjkste van het jaar 2003 was echter de zon. De Bilt kwam uit op 2023 geschenen zonuren, tegen een langja rig gemiddelde van 1524 uren. Niet eerder sinds het begin van de waarnemingen in 1901 telde een jaar zoveel zonuren. Het oude re cord stond op naam van 1959 met 1986 uren zonneschijn. Van de af zonderlijke maanden eindigden er zes in de top tien van zonnigste overeenkomstige maanden, februari en maart zelfs op de eerste plaats. In Holten verliepen slechts 30 dagen geheel zonloos; normaal is 76 sombere dagen. Gemiddeld over het land werden 2099 zonuren geregistreerd tegen normaal 1550 uren. Met een gemiddelde tempe ratuur in Holten van 11.0 graden, Espelo 10.6 graden en De Bilt 10.3 graden tegen een langjarig gemiddeld van 9.8 graden was 2003 warm. Meest markant was de uitzonderlijke warmte tijdens de zo mer; alleen de zomer van 1947 was nog een fractie warmer. Toch is het opmerkelijk dat er weer een warm is toegevoegd aan de reeks: 2003 is het zevende warme jaar op rij. Het aantal warme dagen was nog nooit eerder sinds 1901 zo hoog geweest. Holten telde er maar liefst 122, normaal zijn dat er 77 dagen. Het aantal zomerse dagen werd alleen in 1947 overtroffen; dat jaar telde er 64. Zomerse dagen kwamen in Holten 48 keer voor, tegen normaal 22 dagen. Holten kon in totaal 10 tropische dagen bijschrijven in de boeken, tegen normaal maar 3 dagen. Dit zegt alles over de fantastische zomer. Tussen 31 juli en 13 augustus had ons land te maken met een hittegolf, een bij zonder lange periode. De 34e hittegolf sinds 1901. Het warmst werd het op 8 augustus en 12 augustus met 35.3 graden in Holten een nieuw record, het oude stond op 34.6 graden in 1994. Espelo kwam aan 35.1 graden. Er waren afgelopen jaar echter ook koude periodes met op 9 januari in Holten zelfs -11.6 graden en Espelo -12.0 graden strenge vorst dus. In januari werden een week lang lokaal temperatu ren onder -10.0 graden gemeten. Daardoor konden we op natuurijs schaatsen maar niet voor lang. In totaal kwam de temperatuur in Hol ten op 64 dagen onder nul tegen 58 dagen normaal. Relatief de koud ste maand was oktober die zelfs bijna drie graden kouder was dan normaal, de koudste sinds 1974. Op 24 oktober noteerde Espelo -5.1 graden en Holten -3.9 graden al laag voor de tijd van het jaar. Boven dien viel er in oktober al volop sneeuw, wat uitzonderlijk is in deze maand. Dit gaf wel een mooi gezicht terwijl de bladeren nog aan de bomen zaten. Heel bijzonder was in 2003 de droogte, vooral door de combinatie van weinig neerslag en veel zon, waardoor er een grote verdamping plaats vond. Dit leidde tot een groot neerslag tekort en ernstige droogte problemen voor o.a. de agrarische sector, er kwam zelfs een sproei verbod. Ook kampte het waterbeheer en energiepro ducenten met grote problemen. Hier volgen de jaar neerslag cijfers: het meeste viel in de Beuseberg met 756.0 mm, gevolgd door Rijssen met 735.0 mm, Holten 703.6 mm, Dijkerhoek 678.0 mm, Espelo 653.6 mm en De Bilt 613 mm tegen normaal voor een jaar 793.0 mm. Droogste jaar was 1921 met 387 mm. Tot slot registreerde Holten nog: 18 onweersdagen, 8 hagel dagen, 21 sneeuwdagen en 30 mist- dagen. We kunnen terug kijken op een zeer boeiend jaar 2003 vooral wat de zomer betreft. Weerman, Freddie Paalman Holten - De politie Twente heeft een slagvaardig en stabiel jaar ach ter de rug. In 2003 is de criminaliteit in Twente gedaald. Volgens de eerste cijfers van het afgelopen jaar heeft Twente 6% minder misdrijven, 9% minder meldingen en 7,5% minder aangiftes gehad. Een mogelijke verklaring voor deze algehele daling is de in tensivering van onder andere preventie (jeugd- en wijkgericht wer ken, woninginbrakenteams), repressie (veelplegers) en gerichter op treden (informatiegericht optreden). Verder heeft Twente over het to taal genomen enigszins meer misdrijven opgehelderd: het ophelde ringspercentage is licht gestegen, van 19,9 naar 20,5%. Op het gebied van woninginbraken, autodiefstallen en overvallen la ten de cijfers een behoorlijke daling zien. Ook het aantal misdrijven zoals bedreigingen, mishandelingen en vernielingen is in het afgelo pen jaar gedaald. Daarentegen zijn openlijke geweldpleging en straatroof gestegen. De daling van de criminaliteit ziet de politie Twente terug in de waardering van de burgers en bestuurders. Zowel in de ogen van de Twentse burgers als de minister van Bin nenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) heeft de politie Twente het afgelopen jaar prima gedaan. In de Politiemonitor 2003 behield Twente haar koppositie door wederom de hoogste waarde ring van Nederland te scoren. Uit de monitor blijkt verder dat de Twentenaren zich veiliger voelen. Minister Remkes van BZK noem de Twente in zijn brief aan de Tweede Kamer over Prestatiebekosti- ging 2003 het beste korps van Nederland. In de nieuwjaarsbijeenkomst uitte korpschef Piet Deelman respect uit over de manier waarop zijn medewerkers zich dag en nacht voor vei ligheid in Twente hebben ingezet. Piet Deelman: "Ook in 2004 gaan we met volle kracht door op de ingeslagen weg. Met onder andere jeugd- en wijkgericht werken zullen we zichtbaar en publieksgericht optreden. Op deze manier zijn we aanwezig in de Twentse buurten en dorpen en zijn we de problemen vóór. Ik ben ervan overtuigd dat de ze pro-actieve manier van werken uiterst belangrijk is voor onze re sultaten." Volgens korpschef Deelman blijft de politie Twente voor de inrichting van het politiewerk de verwachtingen van de Twentena ren gebruiken: "Dit betekent echter niet dat we alle verwachtingen na kunnen komen. Dat kan ook niet. Maar het zijn wel goede uitgangs punten: wat verwachten de Twentenaren van ons? Naast jeugd- en wijkgericht werken, kiezen we ook in 2004 voor stevig repressief op treden. We zullen met vernieuwende initiatieven er alles aan doen om de pakkans voor alle vormen van overtredingen te vergroten." Deelman constateert dat veiligheid het afgelopen jaar wederom hoog op de politieke en maatschappelijke agenda heeft gestaan. "Op 15 september 2003 hebben we een prestatiecontract voor 2003-2006 met minister Remkes getekend. Hierin hebben we afspraken gemaakt over onder andere meer bekeuringen, meer verdachten naar het OM, adequate aanpak van veelplegers en het verlagen van het ziektever zuim. Gezien onze inzet, dc resultaten in 2003 en de gekozen weg heb ik er alle vertrouwen in dat we deze doelstellingen gaan halen. De eerste resultaten laten een positief beeld zien", aldus korpschef Deelman. Al een tijd wordt Oost-Nederland geteisterd door groot aantal diefstallen uit auto's en woninginbraken. De verdachten zijn veelal criminelen uit de voormalige Oostbloklanden. Om dit pro bleem aan te pakken is in Midden- en Noordoost-Twente gestart met het project Noordpool. In dit project zijn op en nabij de Al in de nachten en ochtenden intensieve controles uitgevoerd. In januari en februari 2003 waren dc diefstallen uit auto's respectievelijk 151 en 143. Na de controles daalde dit aantal in maart 2003 naar 72. in april 2003 naar 93, in mei 2003 naar 90 en in de maand juni 2003 naar 75. In dc periode maart tot en met juni 2001 was het aantal inbraken in personenauto's 387, in dezelfde periode maar dan in 2002 was dit aantal 571 en over dezelfde periode in 2003 was het aantal 320. Dit betekent een aanzienlijke daline ten opzichte van de jaren 2002 en 2001.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7