Meer, sneller en bouwen op maat noodzakelijk in Overijssel ■Overijssel Kort nieuws Minder verkeersongevallen door veiliger bermen Bekendmakingen Avmoioasoi cemm m mm&. Asielbeleid onderzocht Overijssels nieuws op uw deurmat Archeologisch Centrum voor Overijssel Zoekplaatje Overijssel, nl Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel Provincie Overijssel adres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@prv-overijssel.nl www.prv-overijssel.nl zie ook www.overijssel.nl Uw provincie in beeld Wat doet de provincie precies 7 En mteMce doelen streeft het provincie bestuur na? fri de nieuwe brochure 'Beeld van Overifssef krijgt u een antwoord op deze vragen. Geïnteresseerd? Vraag dan een exemplaar op via: 038 425 23 46. Kies de Beste van Overijssel Typisch Overijssels, het is moeilijk te zeggen wat dat betekent. Toch heeft iedereen er wel een bepaald gevoel bij. En vooroordelen zijn er ook genoeg. Vast staat dat Overijsselaars vaak nuchter en eigenzinnig zijn, en van het leven houden. De provincie wil wel eens weten wie het Overijssel- gevoel het beste belichaamt. Wie is de beste vertegenwoordiger van Overijssel? U kunt het bepalen! Op de website van de provincie kunt u mensen voordragen die staan voor het Beste van Overijssel. Ondernemers, sporters, politici, tv-persoonlijkheden, kunstenaars. Surf naar www.prv-overijssel.nl en geef uw favoriet door. Geld voor aanpassen zorgwoningen Steeds meer mensen willen langer zelfstandig wonen. Dit heeft tot gevolg dat er meer vraag is naar aan gepaste huizen. Uit onderzoek van de provincie blijkt dat de komende vijf jaar ten minste 4.800 extra aange paste woningen nodig zijn. Gedeputeerde Staten stellen 300.000,- beschikbaar voor het toepassen van deze zogenaamde domoticavoorzieningen zoals een alarmbel bij het bed en automatische verlichting. Met het beschikbare bedrag kunnen zestig huizen worden aangepast. IJsseldelta in beeld bij ministerie Het dagelijks bestuur van de provincie Overijssel heeft het IJsseldeltagebied (Zwolle, Kampen en Zwartewaterland) bij het Ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu voorgedragen als landelijk voorbeeldproject op het gebied van inrichting en ontwikkeling. Het IJsseldeltagebied herbergt namelijk verschillende functies die vragen om duidelijke keuzes. Denk bijvoorbeeld aan stedenbouw, bereikbaarheid en doorstroming via de A 28 en de Hanzelijn. Ook het behoud en de ont wikkeling van landschap, natuur en cultuurhistorie en het geven van ruim te aan de rivier de IJssel spelen een belangrijke rol. Op deze manier wil de provincie, samen met andere partijen een actieve bijdrage leveren om de ruimtelijke kwaliteit van het gebied te versterken, zodat een goed woon-, leef- en werkklimaat ontstaat. Minister Dekker neemt waarschijnlijk in maart een beslissing over het door Overijssel ingediende plan. Informatieavonden herinrichting platteland groot succes De informatieavonden over het ont- werp-reconstructieplan zijn een groot succes geweest. Ruim 2.500 mensen bezochten de bijeenkomsten in Tubbergen, Wierden, Raalte, Bentelo, De Lutte en Ommen. De reconstructie behelst de herinrichting van het plat teland in Salland en Twente. De plan nen betekenen nogal wat voor de kansen en mogelijkheden voor boeren in het gebied. Tot en met 4 februari 2004 ligt het plan ter inzage en kunnen reacties worden ingezonden. Voor meer informatie over de inspraakprocedure en het reconstructieplan, kijk op: www.prv-overijssel.nl/reconstructie. "Goed «wonen 'ts een eerste levensbehoefte voor een menswaardig bestaan", meent gedeputeerde Theo Rietkerk, v Ruimte en Mieu in de provincie Overijssel. De i de Overijsselse steden en op het platteland heeft daarom een fSnfce duw 'm de rug nodig. "Voor snede woningbouw zijn niet adeen betere, maar ook minder regels nodig." De provincie Overijssel en de grote steden Almelo, Borne, Hengelo, Enschede, Zwolle, Kampen en Deventer hebben de krachten gebun deld en zijn een heus woonoffensief in de richting van de Haagse politiek begonnen en dit heeft succes gehad. "Samen met minister Dekker gaat Overijssel werken aan het verminderen van de bureaucratie op het gebied van woningbouwbeleid. Nu zijn er bijvoor beeld meerdere vergunningen nodig om te kunnen starten met woning bouwprojecten. Al deze verschillende vergunningen kunnen we best bunde len tot één vergunning. Zo kunnen we sneller werken met veel minder regels." Overijssel doet dienst als lan delijk proefgebied om deze ideeën te testen. U kunt hieraan ook een bijdra ge leveren door overbodige regelge ving te melden op www.prv-overijs- sel.nl of stuur uw reactie per brief naar de provincie. Groot tekort De Overijsselse woningmarkt kampt op dit moment met een tekort van 9 a 10 duizend woningen. Vooral starters, ouderen en mensen die een aange paste woning nodig hebben vinden moeilijk een passenden woning. Rietkerk: "Meer dan de helft van de Overijsselse bevolking woont in de ste den en juist daar stagneert de produc tie van woningen. Dit komt hard aan voor die groepen die het moeilijk heb ben op de woningmarkt. Zaak is nu om samen met de betrokken gemeen ten aan de slag te gaan om op korte termijn de bouwproductie te versnel len. Bij het bedenken van oplossingen om dit maatschappelijke probleem te tackelen betrekken we natuurlijk ook de woningbouwcorporaties en andere partijen." Het provinciebestuur is ook niet bang om zelf de buidel te trekken. "Als de provincie het geld voor de bouw van woningen alvast kan voor schieten om zo woningzoekenden één jaar eerder aan een woning te kunnen helpen, dan willen we die mogelijkheid zeker onderzoeken", geeft Rietkerk aan. mmw.prv-m&ripseii. iMriimdenegeh Veiliger wegbermen kunnen een derde (zo'n 200) van de verkeerson gevallen langs de provinciale weg voorkomen. Na een omvangrijke proef van de provincie Overijssel om een nieuwe vorm van bermverharding te vinden, hoopt Overijssel nog dit jaar het aantal (fatale) ongelukken, verder te zien dalen. Maar liefst acht verschillende soorten verharding zijn de afgelopen periode aan intensieve tests onderworpen. De uitkomsten van de proef zijn positief. Gedeputeerde Job Klaasen: "Hiermee maken we Overijssel weer een stap veiliger." De provincie begint met het aanbrengen van bermverhardingen op locaties waar relatief de meeste bermongevallen voor komen. Langs de provinciale weg N 348 in het gedeelte tussen Raalte en Ommen ligt inmiddels over een lengte van vijf kilometer een veilige berm. De ongevallen ontstaan doordat auto's van de rijbaan raken en via de berm een 'schuiver' maken met alle gevolgen van dien. In de periode 2000 tot eind 2002 waren er 18 doden te betreuren op provinciale 80-kilometerwegen. Ruim de helft van deze mensen was het slachtoffer van een ongeval waarbij geen andere weggebruiker betrokken was. wwmprwoveripsel. nt/bermverhardmg Openbare vergadering Provinciale Staten In het provinciehuis aan de Luttenbergstraat 2 te Zwolle wordt op woensdag 4 februari 2004 om 18.00 uur een openbare vergadering gehou den van Provinciale Staten van Overijssel. In deze vergadering komen aan de orde: Startnotities van Gedeputeerde Staten Startnotitie Wonen. Startnotitie Rood voor Rood, Rood voor Groen en Vrijkomende agrarische bedrijfsbebouwing. Startnotitie Bedrijvigheidsplannen. A-voorstellen (hamerstuk, alleen mogelijkheid tot afleggen van een stemverklaring) Tijdens de behandeling van onderstaan de voorstellen in het Presidium van 8 januari 2004 is aangegeven onder staande voorstellen als hamerstuk voor de Statenvergadering te agenderen. Voorstel tot het vaststellen van het Protocol Actieve Informatieplicht. Wijziging Subsidieregeling Kwaliteitsimpuls Toerisme Overijssel. NEl.VfflSECH immapWHtT B-voorstellen (bespreekstukken) Tijdens de behandeling van onderstaan de voorstellen in het Presidium van 8 januari 2004 is aangegeven onder staande voorstellen als bespreekstuk voor de Statenvergadering te agenderen. Gedragscode voor bestuurders van de provincie Overijssel 2004. Invulling herijkte samenwerking met Letland; vaststelling Subsidie verordening jumelage Letland- Overijssel 2004. Voorstellen van de Commissie Beleidsevaluatie Eindrapportage 'Evaluatie ontwikke ling bedrijventerreinen' zoals verricht door de Commissie Beleidsevaluatie. Voorstellen van het Presidium Intentieverklaring instelling reken kamer. De betreffende vergaderstukken liggen ter inzage in de bibliotheek van het pro vinciehuis, Luttenbergstraat 2 te Zwolle en in de openbare leeszalen van de gemeenten Almelo, Deventer, Enschede, Hengelo, Kampen, Oldenzaal en Zwolle. Ook kunt u deze opvragen bij de platte landsbibliotheken. Daarnaast liggen de stukken ter inzage in de centrale biblio theken van de gemeenten Hellendoorn te Nijverdal en Hengelo. De vergader stukken zijn tegen betaling verkrijgbaar in het provinciehuis, de heer G. Rietberg, telefoon 038 425 18 97 of via e-mail g.rietberg@prv-overijssel.nl In de eerste elf maanden van 2003 is van 1.200 asielzoekers de asielproce dure stopgezet. Hierbij gaat het niet alleen om mensen die in asiel zoekerscentra (AZC) verbleven, maar ook om zelfstandig wonende perso nen, waaronder gezinnen. Van deze groep zijn ongeveer 850 mensen op straat gezet of met een onbekende bestemming vertrokken. Dit blijkt uit onderzoek naar de gevolgen van het vreemdelingenbeleid dat het Steunpunt Minderheden Overijssel in opdracht van de provincie Overijssel heeft uitgevoerd. De nieuwe Vreemdelingenwet heeft ertoe geleid dat gemeenten voorzie ningen voor uitgeprocedeerde asiel zoekers moesten stopzetten. Volgens gedeputeerde Jan Kristen (Welzijn en Grote steden) lopen de gemeenten tegen veel problemen aan. "De gemeenten hebben het gevoel dat de problemen op hun bord worden gelegd. De rijksoverheid is immers ver antwoordelijk voor het vreemdelingen beleid, maar laat de uitvoering over aan de gemeenten. Dit zorgt soms voor loyaliteitsproblemen. Gemeenten willen loyaal zijn aan het Rijk en de regels goed uitvoeren, maar hebben ook de plicht om voor hun inwoners te zorgen." De discussie die is ontstaan over het vreemdelingenbeleid is volgens Kristen ingegeven door de vraag om een men selijk beleid. Ook de inwoners van de gemeenten doen vaak een beroep op de bestuurders om asielzoekers alsnog aan een verblijfsvergunning te helpen. Door acties van scholen, verenigingen en kerken hebben asielzoekers een gezicht gekregen. Aan het conflict tussen gemeenten en het Rijk is voorlopig een eind gekomen door de toezegging van minister Verdonk om uitzetcentra voor uitge procedeerde asielzoekers op te zetten Provinciale Staten van Overijssel beste den op 4 februari aanstaande aan dacht aan de gevolgenvan de Vreemdelingenwet. wwwjamo.nl Welkom op deze informatiepagina van de provincie Overijssel. Als vervanger van de maandelijkse huis-aan-huiskrant 'Overijssel.nl' leest u vanaf nu op deze pagina maandelijks het belangrijkste nieuws en achtergronden van de provincie Overijssel Dit doen we uiteraard niet zomaar Een goed bestuur laat immers zien waar zij voor haar inwoners mee bezig is Dat doen we als provinciebe stuur niet alleen via de regionale dagbladen en radio en tv, maar ook via eigen media zoals de provinciale website en nu dus ook via deze pagina. Om zoveel mogelijk inwoners van onze provincie zo volledig mogelijk te informeren Omdat we vinden dat we dat moeten doen. U als inwoner van Overijssel heeft recht om te weten met welke maatschappelijke onderwerpen het provincie bestuur zich bezig houdt en welke besluiten zij daarover neemt En mocht u daarover vragen of opmerkingen hebben, dan kunt u deze natuurlijk altijd aan ons kwijt Bovenaan deze pagina vindt u de adressen of surf naar www.prv-overijssel.nl Ik wens u veel leesplezier! Gert Ranter, gedeputeerde Zorg, Veiligheid en Communicatie provincie Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Hoe goed kent u uw provincie? Weet u bijvoorbeeld waar bovenstaande foto is geno men? Zo ja, stuur dan uw oplos sing voor vrijdag 6 februari 2004 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieu wsredactie@prv-overijsselnl Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te ver melden Onder de goede inzen dingen worden drie mooie boe ken verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5