Loting maakt deelnemers komende triatlon bekend Handbalsters winnen thuiswedstrijd Holterberg Classic brengt een groot bedrag op Gemeente verdeelt evenementensubsidie Jan van Halst gastspreker tijdens Sportverkiezing Regionale fietsvierdaagse Uitslagen Mintonette SportAgenda Eendracht Blauw Wit tegen BAS Zaaltoernooi 1 DONDERDAG 22 JANUARI 2004 HOLTENS NIEUWSBLAD Vrije Jongens winnen Nacht van Huus In het 33-jarige jubileum jaar van de Knetterzoepers, is afgelopen zaterdag 17 januari voor de vierde keer in successie het Nacht van Huus-toernooi gehouden in sporthal 't Mossink. Dit zaalvoetbal toernooi, speciaal voor alle deelnemers aan de Keunedarpse car navalsoptocht, was een groot succes. Dit was mede te danken aan de grote hoeveelheid deelnemende teams dit jaar. Het recept van de dag was gelijk aan die van de andere jaren. Overdag bezocht Adjudant Henk-Jan, vergezeld door Tik van de Blonde en Bob- Jan, alle carnavalswagens. Tijdens deze inspectie worden alle wa gen 'nat gemaakt'. Dc avond is natuurlijk voor het voetbaltoernooi. Na de voorron des bleven de vier sterkste teams over: HG Suffendo, De Toga Club, De Vrije Jongens en Club Corruptus. In de eerste halve fi nale was uiteindelijk Suffendo beter in het nemen van de beslis sende penalty's dan de Toga Club. De tweede halve finale waren de Vrije Jongens een maatje te groot voor Club Corruptus (win naar 2001 en 2003). Met een finale tussen Suffendo en de Vrije Jongens was het Nacht van Huus al verzekerd van een nieuwe winnaar. Uiteindelijk moest de ploeg van Suffendo, zoals zo vaak al in het verleden het geval was, genoegen nemen met een tweede plaats. Maar Suffendo: je weet hoe het is gegaan met Joop Zoete melk. Hij werd ook uiteindelijk eens wereldkampioen. De terechte winnaar van het Nacht van Huus 2004 werd team De Vrije Jongens. Toch wel jammer dat deze boys het feestje iets te lang onder de douche vierden. Daardoor konden ze de gewonnen beker niet meer uit handen van Lucas ontvangen. Ook de gewon nen munten werden netjes onder de aanwezige wagenbouwers verdeeld door Prins Erik de Miene en Adjudant Henk-Jan. Dat het na de prijsuitreiking nog lang gezellig was in de kantine van Björn is voor de vaste bezoekers van het Nacht van Huus geen verrassing meer. Darttoernooi om Gouden Keun Holten - De tweede dartwedstrijd in het geloot koppeltoernooi om het Gouden Keun werd afgelopen zondagmiddag 18 januari ge gooid in café 't Klavier. De 26 deelnemers werden aan elkaar gekoppeld door middel van loting. Na de drie voorrondepoules bleven er twee finalepoules en een verliezerpoule over. Winnaars van de twee winnaarsrondes werden Dennis Jansen/ André Weigraven en Bert Blaauw/ Seino Voortman. In de kleine finale om de derde/ vierde plaats speelden Tamara Klink/ Henk Potman tegen Jurian Paalman/ Hans van Dam. In de finale van dc winnaarsronde wonnen Bert en Seini met 3-2 van Dennis en André. In dc kleine finale wonnen Henk en Tama ra 3-2 van Jurian en Hans. Winnaar van de verliezerronde werden Ewout Klink/ Janno Pas. Zij wonnen in de finale met 3-2 van Jan Deijk en André Schuchard. Ewout Klink en André Schuchard gooiden de maximale score van 180. Ewout Klink gooide de hoogste finish: 142. De volgende wedstrijddata zijn: 7 maart in Bierlokal am Bahnhof en 4 april in 't Klavier. Holtense darters naar The Lakeside Holten - Zes Holtemaren zijn van donderdag 8 tot en met zondag 11 januari aanwezig geweest bij het jaarlijkse Lakeside World Darts (voorheen The Embassy) in Frimley Green in Engeland. Roelf Jan Wan ink, Henk Potman, Bart Soer, André Schuchard, Rik en Jan Deijk. zijn in Engeland niet alleen getuigen geweest van alle wedstrijden vanaf de kwartfinales tot aan de finale op zondag. Ook hebben zij deelgenomen aan een dartstoemooi: The Farnborough Open. Dit regionaal bekende koppeltoernooi werd gehouden op vrijdagmiddag 9 januari in het zalencomplex The Swan. Onder de deelnemers waren enkele prominente vrouwelij ke darters uit de regio van Londen. Na enkele bloedstollende par tijen wist Rik samen met de Engelsman Pete het toernooi te win nen. Tweede werden André en de Engelse Pam. Ook Henk en Jan die samenspeelde met vrouwelijke topdarts eindigden bij de laat ste vier. Holterbergcross op parcours Veldloop Holten - De Holterbergcross van zaterdag 24 januari kan heel goed als generale repetitie dienen voor de NK Veldloop die zon dag 29 februari wordt gehouden. Beide lopen hebben namelijk hetzelfde parcours. Het parcours van de Holterbergcross is daarom dit jaar aangepast. De kans is groot dat de Nationale marathonselectie tijdens deze cross meeloopt om het parcours te verkennen. Er zitten brede en snelle zandwegen in. maar ook kronkelige bospaadjes en korte felle beklimmingen tot lange stukken vals plat. Ook zal een ge deelte van het parcours over een maïsveld gaan. waardoor het pu bliek een mooi overzicht van de wedstrijd kan krijgen. Start en fi nish zijn op een groot weiland waar tijdens de Ilolterbergcross nog niet veel zal staan, maar waar tijdens de NK Veldloop vele tenten zullen worden geplaatst met behulp van de Koninklijke Landmacht. De starttijden van de Holterbergcross zijn: 1,6 kilo meter om 13.00 uur; 2,5 kilometer om 13.30 uur; 5 kilometer om 13.45 uur; 10 kilometer om 14.30 uur. Voor meer informatie kan men een kijkje nemen op www .avholten.nl of contact opnemen met E. Veneklaas, telefoon 0548-363811. Holten - De regionale fietsvierdaagse Sallandse Heuvelrug/ Reg- geland wordt gehouden van 15 tot en met 18 juni. Speciaal voor deze fietsvierdaagse is er een viertal nieuwe routes uitgezet in de omgeving van de Sallandse Heuvelrug en Regge- land. Het is ook mogelijk om een dag deel te nemen. De deelne mers ontvangen de route elke dag bij het startpunt. Naast een sa menwerking met de recreatieondernemers, wordt er ook samen gewerkt met de horecaondernemers die aan de routes gelegen zijn. Deze samenwerking varieert van stempelpost of koffiestop tot start- en finishpunt. SG Waerdenborch - Onder toe zicht van een notaris werd afge lopen vrijdag de loting verricht voor de deelname aan de twintig ste editie van de Triathlon Hol ten. Tientallen belangstellenden volgden deze unieke triatlonin- schnjving. Voorzitter Hans Tutert opende de avond met een welkomst woord en wees daarin op de kracht van de Triathlon Holten. Het evenement kent niet alléén Holten - De meisjes van Minto nette volleybalden vrijdag 16 ja nuari tegen Dynamiek in Goor. Het was de eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft waar bij beide teams in de tweede klas se zijn ingedeeld. Mintonette had zich in deze klas se gehandhaafd en Dynamiek was uit de eerste klasse gedegra deerd. De Holtense meiden ston den in de eerste set af en toe ver keerd opgesteld maar aan het ein de van de set won men toch met 22-25. In de tweede set viel Renske op mid en Mariska op buiten goed aan. De killingblocs van Anouk leverden een aantal punten op. De set werd dan ook gemakkelijk gewonnen met 19- 25. In de derde set liep Dynamiek uit naar 10-6. Op dat moment ging Leontien serveren. Met een fantastische serie scoorde zij ze ven punten achter elkaar. Minto nette gaf de winst niet meer uit- handen: 15-25. Ook de laatste set werd makkelijk gewonnen. Om dat de pass beter bij de spelver- deelsters kwam, kon Ellen scoren met een snoeiharde drie meter- aanval en scoorde Sanne belang rijke punten met haar ingedraaide aanvalsslag. Met 14-25 haalden de Holtense meiden met de 4-0- winst de vijf punten binnen. een enorm draagvlak maar kent ook veel belangstelling bij zowel recreatieve als professionele at leten uit binnen- en buitenland. Ook dit jaar waren voor de acht ste en kwart triatlonafstanden weer meer inschrijvingen bin nengekomen dan dat er start plaatsen zijn. Er werd geloot voor vier categorieën: de achtste triatlon voor Holtenaren, de achtste triatlon voor niet-Holte- naren, de kwart triatlon voor Holtenaren en de kwart triatlon voor niet-Holtenaren. Voor de achtste hadden zich maar liefst 280 Holtenaren en 354 niet-Hol tenaren ingeschreven; voor beide groepen waren 210 plaatsen be schikbaar. Voor de kwart schre ven zich 61 Holtenaren en 317 niet-Holtenaren in voor respec tievelijk 70 en 210 startplaatsen. De negen plaatsen die over wa ren in de groep voor Holtenaren werden ingevuld door atleten van buiten Holten. Atleten die in 2003 podiumplaatsen hadden be haald, vielen buiten de loting; zij waren door hun resultaten van het vorig jhar verzekerd van een startbewijs. Onder het toeziend oog van nota ris IJzerman werden door de computer startnummers toege kend aan alle ingeschrevenen. De lijsten werden vervolgens uit gedraaid en ondertekend door Mossink - In de thuiswedstrijd tegen Groessen heeft het eerste handbaldamesteam Holten een goede stap gezet in de richting van de koplopers. Na het ongelukkige verlies van vorige week was Holten gebrand op een zege. Monique Plantinga en Jessica Smit waren na bles sures weer van de partij. Holten startte moeizaam en kwam zelfs met 2-4 achter. Daarna pakte Holten de zaken rustiger aan en (Foto: HNB) bestuursleden en de notaris alvo rens uitgedeeld te worden aan de in spanning afwachtende deelne mers. Voor velen kon het gejuich vervolgens uitbarsten. Een enke ling moest het echter doen met wist men met goed aanvalspel nog voor rust de stand om te bui gen tot een 6-5 voorsprong. Na rust bleef Holten in eerste instan tie rustig spelen, maar in de loop van de tweede helft werd met snel veldspel de verdediging van Groessen regelmatig ontregeld. Sterk punt van Holten was dat al le speelsters tot scoren kwamen. Mede daardoor werd verdiend met 16-9 gewonnen en blijft Holten de drie teams voor hen in het kielzog volgen. Scores: Mar- een plek op de reservelijst en zal nog in spanning moeten wachten tot juli 2004. Inschrijven voor de overige wedstrijdseries Elite, Masters, Nationaal en Junioren is nog steeds mogelijk, ook daar got ter Schure, Judith Tiekink 4; Pauplien Schooien 2; Monique Plantinga, Jessica Smit, Kristel Meerman, Jolien Bannink, Ellen Teeselink en Bianca Smit 1. De heren lieten het in een vierpun tenduel afweten tegen Atlantis. De geraffineerde tegenstander uit Dronten pakte Holten op de juiste wijze aan. Onnodige fou ten van Holten zorgden er in de eerste helft voor dat men steeds achter de feiten aan liep wat tot een 9-12-ruststand leidde. Na is een toenemende belangstelling zichtbaar. Deze startbewijzen worden echter verdeeld op volg orde van binnenkomst. Op Inter net www.triathlonholten.nl zijn de deelnemerslijsten te vinden. rust kwam Holten als snel verder achter en werd het een onrustig potje met veel tijdstraffen. Hol ten kwam op een gegeven mo ment met slechts twee veldspe- lers in het veld. Atlantis maakte hier slechts eenmaal gebruik van. Daarna speelde Holten tien minuten prima handbal en werd met goed spel zesmaal gescoord. Helaas wist Holten dit niet vast te houden, zodat Atlantis in de slotfase opnieuw kon uitlopen tot de 23-29 winst. Blauw Wit Zaterdag 24 januari Blauw Wit 1 - BAS I. 14.30 uur: Blauw Wit 2 - BAS 2, 14.30 uur; Prins Bemhard 6 - Blauw Wit 5, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur): Blauw Wit Cl - Marienheem Cl, 12.00 uur; Blauw Wit D2 - Holten D2, 10.30 uur: Blauw Wit Cl C2. toernooi in sporthal, 12.00 uur Zaalvoetbal Donderdag 22 januari Blauw Wit 2 - Diepenveen 3, 22.00 uur SV Holten Zondag 25 januari Holten 2 - Heino 2, 11.00 uur; Hoonhorst 2 - Holten 3. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); SDOL 5 - Hol ten 9. 10.30 uur (vertrek 9.30 uur). Dinsdag 27 januari Enter 2 - Holten 2, 20.00 uur (ver trek 19.00 uur). Zaterdag 24 januari Holten Al - Hulzense Boys Al, 14.30 uur; Hulzense Boys B2 - Hol ten BI. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten Cl - ON C2, 14.30 uur; Holten C2 - Sp Lochem C3, 13.00 uur; Enter Dl - Holten Dl, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Blauw Wit D2 - Holten D2. 10.30 uur (vertrek 9.45 uur); E-pupillen, spooktocht. aanwezig: 17.30 uur; F-pupillen. kinderbingo, aanwezig: 9.45 uur. Handbal Zaterdag 24 januari Voorwaarts - Meisjes D2, 13.05 uur (vertrek 12.00 uur); Grol 2 - Heren. 19.00 uur (vertrek 17.30 uur): Achilles 2 - Dames 2, 19.05 uur (vertrek 17.30 uur). Zondag 25 januari Huuskamer/OBW 2, 13.05 uur (ver trek 11.00 uur); LeerkesHaarle - Dames A112.05 uur (vertrek 11.00 uur); Swift'64 - Dames A2, 11.00 uur (vertrek 9.15 uur); Swift'64 - Jongens B. 12.05 uur (vertrek 10.15 uur). Mintonette Vrijdag 23 januari Sporthal 't Mossink Dames 1 - Cupido 2. 19.30 uur; He ren 3 - HCB Groep/ MTSH 4, 19.30 uur; Meisjes B - Tornado Geesteren 2, 19.30 uur; Dames 2 - DSVD 1, 21.00 uur; Heren 1 - Cupido 1, 21.00 uur; Dames 5 - De Kater 3, 21.00 uur. Gymzaal H aarstraat Dames 3 - Esch Stars 1, 19.30 uur; Heren 2-DSVD 1,21.00 uur. Meermanskamp - De weersom standigheden waren zondag zeer goed voor de mountainbiketocht Holterberg Classic die op Sal landse Heuvelrug werd verre den. Aan deze door de Rotary Hellendoorn-Nijverdal gehou den tocht deden een duizendtal deelnemers mee. Dit aantal overtrof de verwach tingen van de organisatie met een vierhonderd deelnemers. Drie weken geleden waren er door de slechte weersomstandig heden slechts een beperkt aantal deelnemers voor de door de Hol tense Wielervereniging gehou den Beemd en Berg Toer. Holten - De stichting Triathlon Holten krijgt voor 2004 een be drag van 7.500 euro uit de ge meentelijke evenementensubsi- diepot. In die pot zit voor 2004 in totaal een bedrag van elfdui zend euro, dat door de toewij zingscommissie verdeeld wordt op basis van een aantal criteria. Het gaat om evenementen die voor de gemeente Rijssen-Hol- ten een promotionele waarde hebben. Burgemeester en wet houders gaan met de verdeling akkoord. Na drie jaar wil het college dit systeem evalueren. Stichting Wielerronde van Over ijssel ontvangt duizend euro. Een bedrag van vijfhonderd euro elk krijgen de stichting Auto sport Oost Nederland als bijdra ge aan de Golden Tulip Rally en de Rijssense Menvereniging Achter 'n Bos als bijdrage aan de Nationale menwedstrijden. De Atletiekvereniging Rijssen ontvangt 750 euro voor het orga niseren van de Rijsserbergloop. Voetbalvereniging RKSV ont vangt geen eurocent voor het houden van het internationale damestoernooi. De Atletiekver eniging Holten houdt in 2004 de NK Veldloop en krijgt daarvoor 750 euro. De toewijzingscommissie geeft aan dat het verschil van bedrag tussen Triathlon Holten en de De opbrengst van de Rotary- tocht is elk jaar voor een ander goed doel bestemd. Deze keer gaat de opbrengst, die door voorzitter Nico van der Meer voorlopig geschat wordt op 25.000 euro, naar Artsen zon der Grenzen. Een belangrijk deel van dit be drag werd opgebracht door acht tien bedrij venteams. Bedrijven konden, om hun per soneel of relaties een bijzondere dag aan te bieden, met een team van maximaal acht personen te gen een bedrag van 1150 euro overige evenementen zit in on der meer de bijzonder grote pro motionele waarde die dit evene ment voor de gemeente Rijssen- Holten heeft. Het gaat om internationaal ni veau en deze triatlon kenmerkt zich door de grote betrokken heid van de Holtenaren: er wor den zo'n 750 vrijwilligers inge zet en er doen zo'n 350 Holtense deelnemers mee. 'Bovendien is er sprake van een groot draag vlak omdat dit evenement een grote impact heeft op de kern Holten, die tijdens de triatlon volledig afgesloten wordt voor het verkeer', noteert de commis sie. Ook de Wielerronde van Over ijssel noemt de toewijzingscom missie een belangrijk sporteve nement, maar van nationaal ni veau. Ten opzichte van Triath lon Holten vindt de commissie de promotionele waarde bedui dend minder. De Golden Tuliprally gooit vol gens de commissie zowel natio naal als internationaal hoge ogen, maar omdat dit evenement zich bijna niet op het grondge bied van de gemeente afspeelt, is de publiciteit voor Rijssen-Hol- ten gering. De commissie vindt dat het in ternationaal damesvoetbaltoer nooi van RKSV geen promotio- meedoen aan de 30 of 50 kilo meter lange tocht. Vooraf wer den de deelnemers toegesproken nele waarde heeft voor de ge meente en dat het zich te weinig onderscheid van andere sport toernooien binnen de gemeente. Atletiekvereniging Holten houdt in 2004 de NK Veldloop en ont vangt daarvoor van de gemeente 750 euro. 'Een dergelijk evene- Holten - Jan van Halst, oud-FC- Twentespeler, komt vrijdag avond 13 februari naar Rijssen. Hij verzorgt dan voor de spon sors van de Sportverkiezing Rijssen-Holten 2003 een lezing in Lucky co. De sponsors zijn voor aanvang van het officiële gedeelte van de sportverkiezing daar bijeen en kunnen onder het genot van een hapje en een drankje luisteren naar en reage ren op datgene wat Van Halst naar voren brengt. De 34-jarige Van Halst is sinds medio vorig jaar 'aanjager' bij de commerciële afdeling van FC Twente, de club waar, zoals hij zelf aangeeft, zijn hart ligt. Hij begon als negentienjarige zijn voetbalcarrière bij Utrecht, speelde een seizoen FC Wage- ningen en trok vervolgens voor door oud-wereldkampioen veld rijden Hennie Stamsnijder uit Enter. Na de tocht kregen de ment heeft een belangrijke pu blicitaire waarde voor de ge meente Rijssen-Holten. Het gaat om een evenement van interna tionale allure. Door de inzet van een groot aantal vrijwilligers die bij diverse verenigingen zijn aangesloten is er sprake van een zo'n tien jaar naar FC Twente. Hij debuteerde bij Ajax in au gustus 1999 en behaalde met de Amsterdamse ploeg zowel de landstitel als de nationale beker. In het seizoen 2002/ 2003 kwam hij uit. voor Vitesse, opnieuw als aanjager. De meterwijzer van zijn 'populariteitsscore' daar be woog zich meestal tussen een zeven e« een acht. Blessures dwongen hem tot het beëindigen van zijn voetbalcarrière. Sinds een half jaar is de in Hengelo wbnende Van Halst commer cieel manager bij zijn oude club FC Twente. „Het leuke van dit werk is dat ik het contact met het voetbal houd. Ik werk, zij het op een an dere manier, toch weer naar een wedstrijd toe. Dat heeft dan vooral met sponsoring te maken: mensen worden uitgenodigd en deelnemers een stamppotbuffet. Volgend jaar staat de tocht ge pland op zondag 16 januari redelijke mate van betrokken heid en draagvlak binnen de kern Holten', aldus de commis sie, die vindt dat de gemeente Rijssen-Holten door dit evene ment een grote promotionele waarde heeft voor de gemeente Rijssen-Holten. de wedstrijddag zelf moet daar voor alles goed georganiseerd zijn." Lezingen gaf hij al tijdens zijn voetbalcarrière. „Over het leven van voetballers onder an dere. Ik probeerde dan vooroor delen te weerleggen", zegt hij la chend. ..Nu trek ik veel meer de vergelijking tussen topsport en het bedrijfsleven. Er zijn be hoorlijk wat overeenkomsten. Neem nou communicatie. Trai ners kun je vergelijken met ma nagers." Van Halst vertelt onder andere anekdotes uit zijn leven als voetballer, en geeft aan hoe verschillende trainers communi ceren. „Trainers als Koeman, en Adri- aanse, maar ook Hans Meyer die uit het Oostblok komt." Van Halst houdt van interactie met zijn publiek, dat kan reageren en hem vragen kan stellen. Holten - De uitslagen van de on derlinge competitie van schiet vereniging De Eendracht. Geweer klasse A: 1. W.Paalman. 158 punten; 2. G.J. van Aefst, 155 punten; 3. M. Aanstoot, 154 punten; klasse B: 1. J. Deijk, 132 punten: klasse C: 1B. Tromop, 133 punten: 2. B. Kolkman, 132 punten: 3. M. Oostervelt, 115 punten; pistool: 1. H. Nekkers, 163 punten; 2. A. Schuppert, 150 punten; opgelegd 55-f klasse A: 1. G. Schuppert. 184 punten (10x10); 2. G. Haverslag, 184 punten (lOxJO); 3. A. Paalman. 170 punten: klasse B: I J. Klooster 168 punten; 2. J Nijendijk. 163 punten (4x10); 3. E. Grootentraast, 163 punten (2x10): 4. F Hase, 156 punten: vuurbuks: 1. D. O vermeen, 90 punten; 2. G. Möring, 63 punten; 3. J. Reinaardus, 58 punten; 4. J. Eertink, 53 punten: 5. H. Bakker, 52 punten. Vletgoor - Indien de terreinom standigheden het toelaten speelt Blauw Wit 1 zaterdag om 14.30 uur thuis tegen BAS uit Bid dinghuizen. Deze ploeg komt uit in de derde klasse B. Blauw Wit maakte en kelejaren geleden via de vetera- nencompetitie kennis met deze vereniging. De roodwitten heb ben een prachtig complex in de polder met kleedkamers waar Vios Vaassen meer dan jaloers op is. Beide ploegen kennen elkaar niet en een leuke wedstrijd mag dan ook verwacht worden. Om 12.30 uur speelt het tweede van Blauw Wit ook thuis tegen het tweede van BAS dat uitkomt in de reserve derde klasse. Mossink - Meisjes B van Blauw Wit'66 deden zaterdag 17 janu ari mee aan een zaaltoernooi. Met in totaal acht teams werd gestreden om de eer en de zeer fel begeerde vlaai. Het was een gezellig toernooi met veel en thousiasme van de spelers en het publiek. De eindstanden waren als volgt: achtste Witkampers, zevende Enter Vooruit, zesde en vijfde Holten 1-2, vierde Sportclub Rijssen 2, derde Blauw Wit. De finale was spannend. Vlak voor tijd maakte Voorwaarts T. de te rechte gelijkmaker (1-1), waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. Deze werden beter door de meisjes van Sport club Rijssen genomen.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5