PUZZEL MEE MET VAN DALE EINDE JAARSPUZZELACTIE! Genomineerden Boeiend slot Nacht Blauw Wit Hoe doet u mee en kunt u winnen...? Verwarmd bushok Decemberactie Bijeenkomst bejaardensoos Bijeenkomst Anbo Markelo Met bus naar EK Schaatsen Uitslag raden krentenwegge Tweede prijs: Van Dale Hedendaags Nederlands Derde prijs: het Van Dale Junior Spreekwoordenboek Eerste prijs: de 13e editie van de Grote Van Dale Cursus digitale camera WOENSDAG 31 DECEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Omdat digitale camera's vaak meer mogelijkheden bie den dan hun analoge voorgangers, start Combi Ten Velde een se rie workshops voor consumenten die onlangs een digitale camera hebben aangeschaft. Veel mensen denken dat een computer nodig is om digitaal te kunnen fotograferen. Maar dat is beslist niet nodig. Daarom leen men tijdens de workshops van Combi Ten Velde vooral hoe men meer plezier beleeft aan een digitale camera. Hoe men zonder en met een computer foto's kan optimaliseren, repareren en archive ren. Welke printmogelijkheden er zijn met en zonder computer. Hoe men het best digitale beelden kan aanleveren voor de mooiste fotoafdrukken. Hoe men digitale beelden verzendt via Internet en alles over geheugenkaarten en data-recovery. Iedereen kan zich inschrijven voor de workshops bij Combi Ten Velde; ook degenen die de digitale camera elders hebben aange schaft. De kosten voor deelname aan de zes avonden durende workshop bedragen 125 euro inclusief een fraai cursusboek vol handige tips van digitale professionals en alle consumpties. Meer informatie: Combi Ten Velde, telefoon 0548-361850. Holten - Dat het vervoersbedrijf Syntus de klanten niet in de kou laten staan, bleek vorige week in een bushokje aan de Koningin Wilhelminastraat. Daarin was namelijk een heuse centrale ver warming geplaatst. Of deze ook daadwerkelijk wordt aangesloten, blijft nog afwachten. Holten - Onderstaande geno mineerden maken, net als de voorgaande genomineerden, kans op mooie prijzen. En op de hoofdprijs van de Decem beractie: een Ford Ka. Zater dag 3 januari wordt 's middags op Smidsbelt een eindshow ge houden. Hierin worden de uit eindelijke winnaars getrokken uit alle genomineerden. Ieder een is welkom hierbij aanwe zig te zijn. Aanstoot A. W.. Erve Teese- link 8; Aanstoot K., Het Lan- deweerd 12; Berg M. E. van der, Verzetstraat 50: Branger A., Abraham Berghof 56; Bronsvoort L.H., Beuseber- gerweg 80; Buunders A.C.A.J., Goldsteinstraat; Eertink, Landmansweg 2; Elf- tink G.. Churchillstraat 50; Frankort R.. Eekelscharen 16; Hagen G.. Holterbergweg 19; Hanevelt H.J.. Kroepingweg 6; Hartsuiker H.. Oranjestraat 5; Heeregrave B., Verzet- straat 33; Hoes J.. Kolweg 31 Home A. van, Canadastraat 107; Huzen, Dorpsstraat 23b; Jansen G., Erve Joost 5; Jan sen G.J.. Evertjesweg 2: Krijgsman H„ Kieftenbelt 15: Krikkink. Boerendanssteeg 17; Lamberts, Kenemans- straat 4; Landeweerd A., Kol- lingserf 18; Lebbink G.F.W.; Het Landeweerd 107; Nauten A., Ab Jansenstraat 6; N ij land A., Kollingserf 32: Nijland G., Raalterweg 45; Nijland M., Haalmansweg 4: Nijland M., Kozakkenstraat 19: Op laat J., Noordenbergstraat 7; Paalman F.. Deventerweg 85; Paalman fam H.. Mossinkerf 8; Pakman Wolters J.G.S.. Borkeldsweg 31; Prins E.J.. Landmansweg 4; Rensen. Maneschijnsweg 33: Rensen J., Espelodijk 17; Rosman J.. Pastoriestraat 37: Schippers J. Gaardenstraat 55; Schuppert T., Churchillstraat 26: Soer G., Noordenbergstraat 18; Sronks R., Mossinkserf 19; Stal ter, Burg. vd Borchdtraat 43; Stoevenbelt H.J.. Beuse- bergerweg 43; Ter Haar L.. Waardenborchstraat 23: Vis ser J, Canadastraat 67; Vrug- teveen D.. Churchillstraat; Weijers G., Doorlopendedijk 5; Wijck N. van. Kerkstraat 5; Wijlhuizen G.W., Schapen- dijk 2; Withaar J., De Whee- me 4: Wolff M.. Verzetstraat 53 Mossink - De Nacht van Blauw Wit '66 kende een spectaculair slot. De finale was boeiend, ver rassend en eindigde op de val reep onbeslist. Hierdoor moes ten strafschoppen de beslissing brengen. De derde en vierde strafschop van GFC werden re spectievelijk gestopt en op de paal geschoten en omdat Sc. Markelo wel raak schoot, kon den de zwartwitten voor de vijf de maal de titel op hun naam schrijven. De 25e editie van de Nacht van Blauw Wit '66 (een van de oud ste zaalvoetbaltoernooien in de regio) begon met in het voorpro gramma een onderlinge compe titie van de C-jeugd van Blauw Wit. De elftallen waren opge deeld in vier teams met namen uit de middenmoot van de Ere- Divisie. RKC, won voor Vitesse en Willem II. NEC sloot de rij. Om 20.00 uur begon het hoofd toernooi met de winnaar van de laatste twee edities SV Holten tegen Markvogels uit Markelo. Indien SV Holten het toernooi opnieuw op haar naam zou schrijven, konden zij de wissel beker in de prijzenkast op Meer manskamp een vaste plaats ge ven. De opening was overtui gend met een 5-0-score. Mark vogels werd volkomen zoek ge speeld. Blauw Wit en Twenthe Goor vervolgden in poule A de eerste serie wedstrijden. In een individueel technisch hoog staande wedstrijd, kwamen bei de teams collectiviteit tekort: 1- 1. In poule A wist SV Holten uiteindelijk de eerste plaats te bemachtigen voor Twenthe Goor. Blauw Wit en vierde werd Markvogels. Laatstgenoemde ploegen waren hiermee uitge schakeld. De andere poule kende een overtuigende winnaar. Sc. Markelo won drie keer op rij. De laatste uitslag van 6-0 tegen Sc. Rijssen was indrukwekkend. De Rijssense ploeg schutterde voor al in het begin van deze wed strijd als een beginneling. In poule B was de strijd om de tweede plek ongemeen span nend. Na Markelo waren er drie ploegen met drie punten. GFC ging op doelpunten uiteindelijk naar de halve finale. In de eerste halve finale gooide GFC alle schroom van zich af en wees SV Holten in de openingsfase terug. De 0-2-stand bleek uiteindelijk onoverkomelijk voor de Holten- se formatie. Simon Ruumpol. (Foto HNB) vorig jaar de beste speler van het toernooi scoorde de 0-2, waarna GFC het initiatief aan Holten liet. In de slotfase werd het pas hectisch. Holten drong enorm aan en kreeg écn echte grote kans op de aansluiting, maar de doelman van GFC onderscheid de zich diverse malen met knap pe reddingen. Aan de andere kant kreeg GFC ruimte op de 3- 0. Doelman Beldman was echter steeds een sta in de weg en hield de hoop voor Holten op een be ter resultaat open. Het bleef ech ter bij 0-2. In de tweede halve fi nale won Markelo van Twenthe Goor met 3-1Lange tijd zag het er niet naar uit dat er nog vier doelpunten zouden vallen. Mar kelo dicteerde de wedstrijd, maar Twenthe verdedigde knap en had een prima doelman in Pa trick Köllmer. Het bleef lang 0-0, maar met nog 4,5 minuut op de klok opende Markelo de score. De wedstrijd werd hierna opener en slechts 1.5 minuut later was het al 2-0. Toen het binnen de minuut ook 3-0 werd en er nog maar twee veldspelers van Twenthe op de groene vloer stonden, was de strijd beslist. Het werd nog 3-1, maar dit was slechts de verdien de eretreffer voor Twenthe. De strijd om de derde en vierde plek was een open wedstrijd tussen Holten en Twenthe. Holten had de meeste rust gehad en profi teerde van de ruimte die Twent he liet. Al snel stond het 2-0 en 3-0. Holten voerde de score re gelmatig op tot 6-0. Hierna deed Twenthe wat terug: 6-2. Beide ploegen scoorden hierna nog één keer waardoor Holten de derde plek veiligstelde met 7- 3. De finale was een spannende aangelegenheid. Na vijf minuten nam Markelo een voorsprong. De ploeg had tot dan toe een ho gere handelingssnelheid en bete re balbehandeling. GFC kwam echter langzaam terug in de wedstrijd. De ploeg speelde met veel lef ook goed zaalvoetbal. De ploeg uit Goor maakte het de nog ongeslagen formatie uit Markelo erg moeilijk. De forma tie bleek ook niet bestand tegen deze druk en zag GFC gelijkma ken. Op dat moment niet onver diend. Dat GFC via Simon Ruumpol op voorsprong kwam was wel verrassend. Ruumpol had ook de 3-1 op zijn schoen, maar benutte de kans niet. Mar kelo met een bijzonder degelijk spelende Marcel Meutstege bleef overeind in de moeilijkste fase van het toernooi voor deze formatie, de druk op het doel van GFC werd opgevoerd, maar de tijd was in het nadeel van de Markelose formatie. Met nog minder dan vijftien seconden op de klok kreeg Markelo een enor me kans die in eerste instantie het doel mistte. In de rebound scoorde Markelo alsnog en wist hierdoor strafschoppen af te dwingen. In deze alles beslissen de serie zagen twee spelers van GFC geen kans het net te vin den. Doelman Marti jn van der Sluis zag kans de derde inzet te keren en zag de vierde tegen de paal weer het veld instuiteren. Hiermee was Sc. Markelo winnaar van de 25e editie van de Nacht van Blauw Wit '66. De jury riep Markelo ook nog eens uit tot het sportief ste team en Marcel Meutstege, die terug kan zien op een dege lijk gespeeld toernooi waarin hij bijna geen fouten maakte, werd uitgeroepen tot beste speler van de 25e editie. Hiermee kreeg de 25e nacht van Blauw Wit '66 een winnaar die het toernooi ver diend. de wedstrijden werden geleid door André Leushuis en Jeroen Roetgerink. Zij werden geassisteerd door Bert Jan Paal man en Jan Avezaath. Bij de prijsuitreiking, door voorzitter Wim Klein Nagelvoort, werd het sportieve element nog eens be nadrukt. Irene - De nieuwjaarsbijeen komst van Bejaardensociëteit Holten wordt dinsdag 6 januari vanaf 14.30 uur gehouden in Ire ne. Markelo - Leden van Anbo Hol ten worden uitgenodigd voor de nieuwjaarsbijeenkomst van An bo Markelo, die donderdag 8 ja nuari om 14.00 uur wordt ge houden in de Anholtskamp. H. Soesbergen zal een toelich ting geven over het seniorenbe leid van de Rabobank. Er zal voldoende gelegenheid zijn voor het stellen van vragen. Na de pauze zal de muziekgroep Wat en half Watt optreden. Holten - De supportersvereni ging Mark Tuitert heeft nog en kele plaatsen vrij voor de busreis naar het EK in Heerenveen van vrijdag 09 januari tot en met zondag 11 januari. De prijs voor deze reis bedraagt 35 per persoon per dag (busreis en staanplaats). Opgave is mo gelijk via de website www.tui- tert.tk of bij Gerhard Kolkman, telefoon 0548-363453 of Jo- landa Hoogland, telefoon 0548- 364774. Holten - Op de kerstmarkt van 11 december lag een krenten wegge van twee meter, geleverd door Bakkerij Nijkamp. Het ge wicht hiervan was 7,7 kilogram. Maar liefst 136 mensen waag den een gokje. De winnaars van het gewichtraden zijn 1de hal ve krentenwegge: Wilma Aan stoot (7700 gram): 2. een kwart: H.G. Sprokkereef (7.75 kilo): 3. een kwart: Edwin Dijkink (7,777 kilo). De opbrengst gaat naar Stichting Tsjemobylkinderen Holten. Los het Zweedse raadsel op Hele diagram ingevuld? Dan vormen do letters in de genummerde vakjes de oplossing. Goed nieuws voor iedereen die graag puzzelt; het is weer de cember! Deze sfeervolle maand vol tradities rondom de kerstboom en de jaarwisseling heeft voor puzzelaars nóg een traditie in petto: de Van Dale Eindejaarspuzzelactie! Al meer dan vijftien jaar organiseert Van Dale met groot suc ces in december de Eindejaarspuzzelactie. Een goede traditie die Van Dale graag in ere houdt. Net als de schitterende prij zen die te winnen zijn. Zo bestaat de hoofdprijs uit de 13e editie van het Van Dale Groot woordenboek der Nederlandse taal, oftewel de Grote Van Dale. De tweede prijs is Van Dale Hedendaags Nederlands en de derde prijs is het Van Dale Ju nior Spreekwoordenboek. Stuk voor stuk prachtige naslag werken om duizenden puzzelwoorden in op te zoeken. Veel puzzelplezier! Afterparty, belminuut, kliklijn, onthaas ten en sms'en: de derde druk van het Van Dale woordenboek Hedendaags Nederlands is helemaal toegespitst op het Nederlands van nu. Van Dale He dendaags Nederlands beperkt zich tot het gangbare Nederlands van de laat ste vijftig jaar en is in het beschrijven daarvan uitvoeriger dan ieder ander Nederlands woordenboek. Het boek biedt tienduizenden synoniemen en an dere betekenisverwante woorden, uit- spraakweergave bij woorden van vreemde origine (courgette koerzjet(te)), kaderteksten met encyclopedische en grammaticale informatie en overzichtelijke typografie met blauwe gidswoorden. Winkelwaarde; 80,-. Het Van Dale Junior Spreekwoordenboek geeft jongeren vanaf 10 jaar uitleg bij ruim 2500 veelgebruikte spreekwoorden en uitdrukkingen. Het bevat heldere en eenvoudige informatie over de betekenis, het gebruik en de herkomst van spreek woorden en uitdrukkingen. De tekst is heel levendig, dankzij de leuke voorbeeldzinnen - volledig toegesneden op de leefwe reld van jongeren - en de kadertekstjes met grappige extra wetenswaardigheden. Het boek verschaft veel inzicht in betekenis ontwikkeling, ontlening van woorden uit an dere talen, verbasteringen en de invloed op het Nederlandse taalgebruik van bijvoor beeld de bijbel, het weer en de televisie. Kortom, een prachtig naslagwerk voor de jonge puzzelaar. Winkelwaarde: 25,-. De naam Van Dale is bijna synoniem met het Van Dale Groot woor denboek der Nederlandse taal, beter bekend als de Grote of Dikke Van Dale. Het is een groots woordenboek, dat niet voor niets al ge neraties lang gebruikt wordt als dé standaard voor het Nederlands. De Grote Van Dale is immers buiten kijf het meest complete woor denboek in het Nederlands taalgebied. 150 jaar taalgeschiedenis, van A tot Z uitgespeld. Er is ruime aandacht voor dialecten, leen woorden, geografische namen, groepstaal, (literaire) citaten en voor het Belgisch Nederlands. De Grote Van Dale heeft een speciaal ontworpen, prettig lezend lettertype. Om het opzoeken en terugvin den te vergemakkelijken, is elk deel bovendien uitgevoerd met twee leeslinten! De winkelwaarde van deze prachtige hoofdprijs is 165,-. Los de puzzel in z'n geheel op. Schrijf de gevonden oplossing op een briefkaart en stuur de ze op tijd in, zodat die uiterlijk op dinsdag 13 januari 2004 in ons bezit is. Heeft u geen briefkaart in huis dan mag u ook een briefje sturen. Schrijf dan wel in de linkerboven hoek van de enveloppe 'Ein- dejaarspuzzel 2004'. Vergeet niet om duidelijk uw naam, adres, postcode, woonplaats, telefoonnummer, eventueel e- mail-adres en leeftijd te ver melden bij gebruik van een briefkaart of enveloppe. Alle inzendingen worden eigen dom van Wegener Huis-aan- huiskranten en over de uit slag wordt niet gecorrespon deerd. Winnaars ontvangen t.z.t. bericht thuis. Het postadres waaraan u dient te adresseren is: Holtens Nieuwsblad Kerkhofsweg 18. 7451 BG Holten Kon. Wilhelminastraat

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5