Bort Koelewijn lste kandidaat burgemeester li Bewoners Hakkertsweg niet blij met plannen gemeente Holtens Nieuwsblad 'Het is een wolk van een baby' i, Majorettes doen mee aan voorrondes NK Gemeente wil groenstrook opheffen Sfeervolle kerstmarkt rond Dorpskerk NPPPPIPHPIIIPIIHJWMSPPWHHWKWJPPUWWHBWIWWPIPPPPIWWJÏHKHBP^IWPIPWIPPPNW^PPPPWPIWUPPPPIPIIÏIIWWIWWIIIKIPPIPMSWH A Gezellige kerstmarkt onder Dijkerhoekse molen Positief over groenplan Toneelstuk Beuseberg Bromfietser gewond U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Holtens Nieuwsblad^ Donderdag 11 december 2003 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 519797 E mailHoltens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44.40 Losse nummers 0,87 Holten - De gemeenteraad van Rijssen-Holten wees dinsdag avond met 22 stemmen voor en twee onthoudingen Bort Koele wijn (49) aan als eerste burge meesterskandidaat. Koelewijn is momenteel burgemeester van de gemeente Liesveld; hij is lid van de ChristenUnie. De aanbeveling van de raad wordt gestuurd naar de Minister van Binnenlandse Zaken. Als de koningin haar handtekening heeft gezet is de benoeming een feit. Op de tweede plaats stond P.A. Zevenbergen, wethouder van Alblasserdam en lid van de SGP. De gemeente Liesveld ligt onder de rook van Rotterdam. De ge meente ligt langs de Lek, strekt zich uit over achttien kilometer, en bestaat uit het vestingsstadje Nieuwpoort en de dorpen Groot - Ammers, Langerak en Streef kerk. De gemeente heeft zo'n tienduizend inwoners. De ge meenteraad van Liesveld telt dertien raadsleden; het CDA heeft drie zetels, PvdA, ChrU, Gemeentebelang, SGP en VVD elk twee. Koelewijn toont zich blij verrast met het vertrouwen van de ge meenteraad. Hij is net vier jaar burgemeester van Liesveld en is er'graag. „Wat dat betreft heb ik dubbele gevoelens. Ik doe hier fluitend mijn bestuurlijke werk, ik laat veel achter. Maar ik heb niet voor niks naar Rijssen-Hol ten gesolliciteerd." Koelewijn heeft ambities en denkt genoeg energie te hebben om zich sterk te kunnen maken voor het ver wezenlijken van de ambities die de gemeente zelfheeft. Koelewijn is geboren en getogen in Bunschoten. Hij is getrouwd en heeft zes kinderen in de leef tijd van 24 tot 17 jaar. Vier kin deren studeren en wonen in Bunschoten, twee wonen er nog thuis. Hij werkte eerder in Har derwijk bij monumentenzorg en stadsontwikkeling en bouwde nog aan de muren van Harder wijk. Voor hij burgemeester van Liesveld werd was hij zes jaar gemeentesecretaris in Den Bilt, een gemeente qua omvang gelij kend op de gemeente Rijssen- Holten. „Rijssen-Holten is inderdaad een grotere gemeente dan Lies veld. Maar ik ken het reilen en zeilen van een organisatie van die omvang van binnenuit. Ik verwacht met de hulp van een ieder die er ook een rol inspeelt dat ik me er gauw thuis zal voe len. Wat mij bijzonder aan spreekt is de enorme levendig heid die Rijssen-Holten ten toon spreidt en ook de jeugdigheid van haar bevolking. De gemeen te heeft een dynamisch bedrijfs leven en daarnaast lees ik dat er een gemeentebestuur zit dat veel ambitie heeft en dat spreekt mij ook aan." Koelewijn kent Rijssen-Holten van 'horen zeggen'. Vorig jaar was hij hier in de buurt met va kantie en kwam toen ook in Hol ten en Rijssen. ;,We hebben er koffie gedronken, zijn in het A A Dijkerhoek - Op het sfeervolle plein onder de Dijkerhoekse molen De Hegeman wordt vrijdag 19 december vanaf 19.00 uur een kerstmarkt ge houden. Er zijn verschillende kraam pjes en een levende kerststal. Dit jaar zijn het aantal kraam pjes uitgebreid. Kerstgezellig heid en sfeer zijn troef, mede door de live-muziek. Ook zal er een midwinterhoorn klin ken. Brengt gerust de kinderen mee, want die kunnen zich de gehele avond uitleven op de sneeuwschans. Om 20.00 uur wordt er voor hen een kerst verhaal voorgelezen in de mo len. Ook zijn er activiteiten waar volwassenen aan deel kunnen nemen. De kerstmarkt zal ook dit jaar weer georganiseerd worden door de gezamenlijke Dijker hoekse verenigingen. Holten - Vier majorettes van de Holtense muziekvereniging HMV hebben zondag 7 december deelgenomen aan de voorrondes voor het Nederlands kampioenschap. De majorettes werden hiervoor uitgenodigd op basis van hun goede prestaties op de wedstrijd van 25 oktober te Enschede. Onder begeleiding van vele ouders en andere belangstellenden gingen de majorettes op weg naar Lelystad. De majorettes namen deel aan het onderdeel Basic Strut. Dit is een onderdeel waarbij de majorettes individueel beoordeeld worden op het marcheren op verplichte muziek. Alle deelneemsters werden hierbij ingedeeld in drie groepen, waarbij de leeftijd bepalend is voor de groep waarin deelgenomen wordt. Per categorie waren tien plaatsen beschikbaar voor het Ne derlands kampioenschap. Nienke Wissink en Danielle Oostervelt namen deel in de catego rie Juvenile. Nienke behaalde als cijfer een 7,5 en Daniëlle werd beoordeeld'met een 7,4. deze goede prestaties waren helaas niet voldoende om bij de eerste tien in hun groep te eindigen. Christa Veneklaas en Sharon Deten namen deel in de categorie pre-teen. Christa behaalde een 8,0 en Sharon werd beoordeeld met èen 8,5. Sharon is met dit eindcijfer geëindigd bij de beste tien van haar groep en mag daarom deelnemen aan het Neder lands kampioenschap, welke zullen worden gehouden op 11, 17 en 18 januari in het Topsportcentrum te Rotterdam. winkelcentrum geweest. We be gonnen in Holten en zijn door gereden naar Rijssen. Op die manier krijg je toch een bepaald beeld. Het winkelcentrum in Rijssen sprak mijn vrouw nogal aan. In Holten viel ons de ruimte op en Holten straalt ook iets van waardigheid uit." De belangrijkste taak van de burgemeester vindt hij zelf er te zijn voor de mensen. „Proberen de mensen een positief gevoel te geven. Al die andere zaken als welzijn, ontwikkeling en recre atie dienen dat doel verder. Ge woon er zijn en er bij zijn, daar gaat het vooral om." Koelewijn is lid van de Chris tenUnie. Hoe denkt hij zich op te stellen ten opzichte van het min der behoudende deel van de be volking? „Ik classificeer mensen niet op basis van politieke kleur of richting. Burgers moeten iets voelen voor een burgemeester en dat moet wederzijds zijn. Ik wil mij met een ieder verbinden, dat dit kan is ook mijn ervaring tot nu toe." Lees verder op pagina 3. Holten - Ruim anderhalfuur voorde geboorte van kroonprinses Catharina Amalia, zag de Holtense Esmé Elize Damen het levenslicht. Dit Holtense 'koningskind' is de dochter van Els Koop en Rudy Damen aan het Erve Lukensveld. De buren hebben er de tuin prachtig versierd met een ooievaar en roze kleertjes. 'Het is een wolk van een baby', zegt vader Rudy. 'Ze weegt 3550 gram en is 52 centimeter lang. Ik ben net zo trots als Willem-Alexander. Els en ik hebben het gevoel dat het feest rondom het Oranjekind ook een beetje voor ons is. Prachtig dat Esmé op dezelfde dag is geboren. Net vóór de prinses. Zelfben ik drie weken voor Willem-Alexander geboren.' Esmé is binnen Holten de enige baby die afgelopen zondag is geboren. (Foto: Johan Bolink) Dijkerhoek - Bewoners van de Hakkertsweg zijn niet blij met de plannen van de gemeente om het stuk groen tussen Hakkerts weg 13 en 15 op te heffen. „De groenstroken verdwijnen. Dit is voor ons een ramp. Er wordt nu zomaar 2000 vierkante meter groen gekapt in onze mooie lan delijke buurtschap Dijkerhoek", geeft Ben Hollegien namens een aantal omwonenden aan. Holle gien sprak maandagavond de commissieleden toe in de raads commissie Grondgebied. De buurtbewoners zijn het er hele maal niet mee eens dat de groen strook tussen Hakkertsweg 13 en 15 bouwkundig wordt inge vuld. „Dat betekent dat er op een smal perceel een woning tussen- gepropt wordt." Hollegien geeft aan dat de groenstrook toentertijd door de gemeente Holten werd aange legd om de lange rij huizen te onderbreken en als eventueel voetpad naar de volgende nieuwbouwwijk. „Zo'n voetpad ligt ook aan de andere kant van de Hakkertsweg naar het sport park en de Maatmansweg. Zo'n voetpad zou ook voor de toe komstige nieuwbouw een stuk veiliger zijn zodat de kinderen straks niet over de drukke Dij- kerhoekseweg naar school of naar het sportveld kunnen lopen of fietsen." De buurtbewoners vroegen zich af of ze in eerste instantie de be treffende groenstrook niet zelf betaald hadden in de grondprijs toen ze het perceel kochten. En als de gemeente het onderhoud te duur vindt willen we de groenstrook wel aankopen en woningen komen. Het was een aankoop die bij wijze van spre ken onder dwang gebeurde. We moesten wel." Het Groenstruc tuurplan Holten komt nog terug in de commissie. Lees verder op pagina 7. (Foto: Sander Scheperman) onderhouden. „De groenstrook was en is slecht onderhouden", aldus Hollegien. Hollegien verwacht dat door het te smalle perceel te bebouwen de huizen dicht op elkaar komen te staan ..Onze woningen onder vinden hierdoor planschade. Het uitzicht en de privacy wordt ons ontnomen. In het bestemmings plan staat dit perceel als 'groen' bestemd en niet als bouwblok. In het bestemmingsplan staat ook dat de bouwpercelen 15 meter breed moeten zijn en dat perceel is smaller." Wethouder Wim Stegeman gaf desgevraagd aan dat hij over plan Dijkerhoek al met een af vaardiging van de bewoners in gesprek is. „Er lag -een groen strook van tien meter. Vijf meter daarvan wordt beschikbaar ge steld voor bestaande percelen. De overige vijf meter worden meegenomen in het nieuwe be stemmingsplan. Daar is consen sus over geweest." De wethou der geeft aan dat er.niet gespro ken is over dat ene perceel tus sen Hakkertsweg 13 en 15. Wel meent hij dat dat perceel nu als doorgang niet meer nodig is. Op de 'consensus' waar Stege man over sprak, wordt door de betrokken omwonenden scep tisch gereageerd. „Als we de vijf meter niet aankochten, zou de bebouwing direct dicht op onze Holten - „Een helder plan. De mensen weten waar ze aan toe zijn. Ze weten of ze een groenstrook kunnen ko pen of huren", aldus WD- ffactievoorzitter J. Kevelam over het Groenstructuur- plan Holten en Dijkerhoek, dat in de commissie Grond gebied besproken werd. De commissie reageerde posi tief op het plan. In het plan wordt bepaald welke delen van het openbaar groen aan burgers verkocht mogen worden en wordt ook de verkoopprijs van het open baar groen bepaald. De ge meente kan dan de binnen gekomen verzoeken vol gens dezelfde richtlijnen behandelen en wil ook op kunnen treden tegen het il legale gebruik. Syntus zet straks meer bus sen in en gaat over de Sal- landse Heuvelrug naar Nij- verdal rijden. Nido in Holten produceert een recordaantal zoutstrooi- ers. Zo'n 60 stuks per week komen er uit de fabriek Pagina 5 Leerlingen .an de Regen boog keken hun ogen uit. toen ze in de studio van RTV Oost kwamen. Laren - Door leden van buurt - i vereniging Beuseberg wordt vrijdag 12 en zaterdag 13 de cember een toneelstuk opge voerd in café De Wippert. De aanvang is om 20.00 uur. Het gaat om een komedie in drie bedrijven, geschreven door D.J.Eggengoor met de titel Zo'n heerlijk huisje buiten. Een kleine samenvatting: Een tandarts is met zijn vrouwtje in een knus oud boerderijtje gaan wonen. Heerlijk buiten en zo ro mantisch. Ze treffen het goed met hun bu ren, boeren in nart en nieren met veel gevoel voor humor. Maar al gauw zwerft er familie over de vloer, Mary Ferguson met haar dochter. Voor de zo veelste keer weggelopen van haar man. Als Mary buurman Obbink ziet, raakt zij in vuur en vlam en wil ze hem onmiddellijk schilderen als Hannibal de grote verove raar. De gevolgen zijn desastreus en het draait uit op een echt Mid deleeuws duel. Voor leden gratis is de entree gratis en voor niet-leden zijn de kosten 2 euro. Holten- Een 17-jarige jongen uit Holten reed dinsdag 9 december om 10.45 uur met zijn bromfiets op de Maneschijnsweg in Hol ten. Uiterst rechts op de rijbaan stond een vrachtwagen met aan hangwagen geparkeerd met de alarmlichten aan. De 17-jarige zag de combinatie over het hoofd en botste er te genaan. Hij verklaarde de vrachtwagen door de laagstaan de zon niet te hebben gezien. De jongen liep letsel aan zijn been op en werd voor onderzoek per ambulance naar het zieken huis overgebracht. Vervroegde sluittijden i l.v.m. de komende feestdagen dienen dej advertenties voor de uitgave van Holtens Nieuwsblad binnen te zijn op ons kantoor te Holten volgens onderstaande gegevens: Verschijningsdatum: 24 december 2003 Sluittijd advertenties: 22 december 14.00 uuij Verschijningsdatum: 31 december 2003 Sluittijd advertenties: 29 december 14.00 uur De medewerkers van Wegener Huis- aan huiskranteij wensen u prettige feestdagen Smidsbelt - De kerstmarkt wordt donderdag 11 december van 13.30 tot 21.00 uur gehouden op Smidsbelt. Meer dan veertig deelnemers zal aanwezig zijn met een mooi ver sierde kraam en verschillende kerstartikelen. Dit varieert van kransen en kerststukjes tot kerst kaarten, kniepertjes, pannen koekworst, sieraden, oliebollen. Folkloredansgroep de Hoölter Daansers en een kindercountrv- linedancegroep treden 's mid dags op. Verder is er een kerst- verhalenmarathon in de kerk en is buiten een hoefsmid bezig met het beslaan van een paard. Een groep monniken met Sint- bernardshonden en optredens van een volwassen linedance- groep en het Holtens Mannen koor staan 's avonds op het pro gramma. Het geheel wordt sfeer vol ingekleed met vele vuurkor- ven en glühwein. De kerstman trakteert de kleintjes op iets lek kers, en iedereen kan gratis een ritje maken met een arrenslee. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr. aan een ander door! i Adres i Woonplaats: BON; i Geeft op als abonnee voor bet Gebruik deze bon voor i Holtens Nieuwsblad: hel opgeven van een e abonnee. Dhr./mevr.. Adres: Woonplaats Inzenden aan Holtens Nieuwsblad €44.40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro Antwoordnummer 97 €42,85 per jaar (betaalwijze: automatisch 7500 VB Enschede 'losse nummers: €0.87 nee.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1