Gemeentebrieven naar overledenen Knappe zege voor Blauw Wit na wedstrijd tegen Avanti Twello A.s. vrijdag - sinterklaasaanbiedingen Holtense Warenmarkt. Piet komt ook, u ook??? SOKSHOP JOOSTEN irftbffl 5.00 SCHEPERS MODE TTTUi Groei OAD zet door Cardiologie DZ Nederlands beste Holtense Judoka's weer goed op dreef LELOUX-SNIKKERS Bij de LEERSHOP Zacht belegen Nu 4.99 per kilo 10.00 VAN DE MAAT www.snoepgoed.nl TRAN loempia's kraam 3 pak verse stroopwafels nu 5.00 TIEHUIS Uw poelier REIN AARDUS VIS Ondergoed Nachtkleding Tegen inlevering van deze advertentie 10% korting op alle nachtkleding Herenportemonnee echt leder HOLLAND KAASCENTRUM WESTERHOF'S KAASHANDEL Superaanbiedingen Komijne kaas jong, romig geen 5.95 maar 4.95 per kilo Bloemen en planten Ruim assortiment snoepgoed voor Sint en Piet Bij aankoop 3.00 gratis zak pepernoten Bij aankoop 6.00 gratis grote zak pepernoten wenskaarten en hobby kraam 10% korting op het gehele assortiment 10 ongebakken Vietnamese loempia's wenst u alocist prettige feestdagen GEHARD HUISMAN groenten en fruit Grote mandarijnen 50 voor 4 kilo appels (Elstar of Jonagold) JAN BOSSCHER Uw notenspecialist Chocolade pinda's en rozijnen €4.98 500 gram 3.50 nu €2.95 2.50 Jumbo dadels 250 gram jiu €2.50 BERT JANSEN STROOPWAFELS Kipburgers o .65 per stuk 10 voor €5.00 Haantjes e 3.50 per stuk 3 voor €8.00 €4.95 Sinterklaas aanbieding Gerookte zalmfilet 100 gram €2.99 Gerookte palingfilet per 100 gram €2.99 Donderdag 4 december 2003 HO 6 p (Vervolg voorpagina) Holten - Maar voorkomen wordt niet dat op 30 april 2003 een OZB-aanslag in de bus valt, gericht aan de overleden schoonvader. 'De ambtenaar krijgt een helder moment en heeft blijkbaar begrepen dat de overleden heer Meesteibe- rends niet meer in het St. Jozef verpleeghuis kon wonen. Een intelligente gevolgtrekking. Maar nog wel steeds een aanslag OZB gericht aan mijn overleden schoonvader', aldus Van Bruggen in de brief. Van Bruggen betaalt het gebruikersdeel van de aanslag, maar doet het ei genarendeel in de ordner onbetaalde stukken. 'Die aanslag is aan mijn overle den schoonvader gericht, en die ga ik niet betalen, dat is een principekwestie'. Op 30 augustus van dit jaar volgt de aanmaning hiervoor en ook die gaat in de ordner met onbetaalde rekeningen. Dag valt op 6 oktober een dwangbevel op naam van de overleden schoonvader door de brie venbus. 'Mijn vrouw belde me geheel overstuur over dit dwangbevel op. Op zo'n moment ga je volledig door het lint.' In de brief vermeldt Van Bruggen hoe hij op weg naar Holten vanuit de auto met het ge meentehuis belt en naar wethouder W. ter Schure vraagt. 'Deze zat in verga dering. maar de secretares se was denkelijk nogal on der de indruk van mijn enorme woede. Zij zou een aantekening maken en Ter Schure zou dan wel contact opnemen. Tot op de dag van vandaag heb ik geen reactie van de wethouder ontvangen.' Thuis gekomen belde hij de betrokken ambtenaren op en wordt daarbij door verwezen naar de heer Beukenkamp, die er die dag niet is. Beukenkamp •belde de volgende dag naar Van Bruggen en van Bruggen vroeg hem waar de gemeente de gegevens vandaan haalde. De ge meente haalde de gege vens van het Kadaster. Van Bruggen deelde de ambtenaren mee het vreemd te vinden dat het Vervolg van pagina 3 Eén vertrekdatum met mi nimale beschikbaarheid, verplichte toeslagen en excursies maken dat de klant uiteindelijk veel duurder uit is. De klant ziet door de bomen het bos niet meer en wordt steeds weer teleurgesteld. Consumenten geloven al lang niet meer in die flau wekul. die tot gevolg heeft dat de geloofwaardigheid van alle aanbieders ter dis cussie komt te staan." Op 13 december komt er een einde aan de 80-jarige periode waarin Oad het streekvervoer in een deel van Oost-Nederland ver zorgde. "Een beslissing die wij met pijn in het hart hebben genomen, maar die onontkoombaar is", al dus Boven. "Weliswaar liggen hier de roots van Oad, maar het streekver voer wordt al jaren door overheidssteun kunstma tig in leven gehouden. Het draagt op geen enkele wij ze bij in het rendement van de Oad Groep, maar vergt bovenmatig veel tijd en aandacht van ons ma nagement." Syntus neemt de dienstregeling over; Oad blijft wel het onder houd aan de streekbussen uitvoeren. Waterschap Rijn en IJssel en het Waterschap Groot Salland wel op dc hoogte waren van het overlijden van mijn schoonvader, en de gemeente niet. 'Dan gaan de ambtenaren in de tegenaanval en proberen mij en mijn 'vrouw de fout aan te rekenen. Van dat soort afschuiftechnieken ben ik niet gediend. De ambtenaar merkt dan op dat hij wel bereid is voor onze gemoedsrust een aanslag te zenden op naam van de Erven J. Meester- berend.' Onbeschoft vond Van Bruggen deze laatste opmerking en hij voegde de ambtenaar toe dat. als de gemeente niet als de duvel zorgde dat een en ander gecorrigeerd werd hij ervoor zou zorgen dat de gemeente de Gouden Eikel van het KRO-pro- gramma Ook Dat Nog kreeg uitgereikt. 'Verder zal ik via een klant die goed bevriend is met Prins Bernhard, jullie gedrag aan de kaak stellen. Plotse ling kan het allemaal zoals het vanaf het begin had moeten zijn. Een correcte tenaamstelling en een juis te adressering. Opgelost en alles duidelijk bij de af deling financiën, denk ik', schrijft hij in zijn brief. Groot is dan ook zijn woe de als zijn vrouw op 28 november de brief van de gemeente Rijssen-Holten uit de bus haalt, geadres seerd aan haar in decem ber 1991 overleden moe der. 'Ze barstte totaal overstuur in tranen uit. Mijn overle den schoonmoeder heeft nooit in de gemeente Rijs sen-Holten gewoond. Ik vraag mij af of er wel een basisadministratie bestaat in de gemeente Rijssen- Holten.' Van Bruggen schrijft een afschrift van deze brief gestuurd te heb ben naar minister Remkes van binnenlandse zaken, de Nationale Ombudsman, het KRO-programma Ook Dat Nog en diverse andere dag- en weekbladen. Deventer - De resear chafdeling Cardiologie van het Deventer Zieken huis is als beste resear chafdeling uit de bus ge komen. Ook Goes en En schede waren genomi neerd. De prijs, toegekend door een onafhankelijke com missie van de Werkgroep Cardiologische Centra Nederland (WCN), is een kroon op het werk van de zestien jaar oude Deven ter researchafdeling. De Deventer Research afde ling is een van de zestig centra die bij de WCN zijn aangesloten. Regelmatig worden voor patiënten met hartproble men nieuwe medicijnen in de praktijk getest. Der gelijke onderzoeken wor den in nauw overleg met de industrie gedaan. Aan die industrie is gevraagd welke cardiologische re searchafdeling van de Nederlandse ziekenhui zen zijn zaken het best op orde heeft. Getoetst is on der andere op het invul len van de dossiers van de patiënten, die aan een onderzoek meedoen, en de algehele kwaliteitscri teria die de farmaceuti sche bedrijven stellen. De researchafdeling Car diologie van het Deven ter Ziekenhuis bleek op al deze punten het best te Vletgoor - Blauw Wit heeft zich goed hersteld van de 0-2-thuisneder- laag tegen kampioen skandidaat nummer 1 Sparta Enschede. In de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft werd in Twello in een goede en boeiende wed strijd met 1-3 gewonnen van middenmoter Avan ti. Door deze overwin ning heeft de ploeg van trainer Dick Brands in middels negentien pun ten behaald, goed voor een gedeelde derde plaats. Een resultaat dat per spectief biedt voor het verdere verloop van de competitie. De wedstrijd in Twello was enigszins bijzonder omdat ingaan de dit seizoen de oud- Blauw Wit-trainers Hen ry Stam en Gert-Jan Har- bers daar aan de slag zijn gegaan. Helaas voor Henry moest hij deze wedstrijd vanwege een familiefeest verstek laten gaan, Gert-Jan nam voor hem de honneurs waar. Blauw Wit moest in de beginfase alle zeilen bij zetten om een vroege achterstand te voorko men tegen de in de win- ningmood zijnde thuis club, die de laatste drie wedstrijden had gewon nen. De gevaarlijke spit sen Antonio La Mach ia en Michel Feyth waren zeer dreigend. Youri Noorlander en Arjan Aanstoot hadden hun handen meer dan vol aan deze twee lepe spitsen. Er moest een aantal hoekschoppen worden toegestaan, maar doel man Hans Bekkernens wist met enkele goede reddingen tegengoals te voorkomen. Geleidelijk aan kwam Blauw Wit be ter in de wedstrijd. In de twaalfde minuut kreeg Merijn Offringa een schietkans, maar de doel man wist zijn schot te pa reren. Ook de rebound van Merijn was een prooi voor de doelman. Marco Schuiterd schoot even la ter uit een vrije trap rake lings over. Toch was het Avanti dat voor het meeste gevaar zorgde. Halverwege de eerste helft leverde dat de niet onverdiende voorsprong op voor dc thuisclub. Na een snelle aanval over rechts stond Feyth op de goede plek voor een doeltreffende afronding (1-0). Blauw Wit liet zich door deze achterstand echter niet ontmoedigen en nam het initiatief in de wedstrijd over. De hard werkende linkermidden velder Maarten Kruime laar kwam na een voorzet van Alfred Beldman in scoringspositie. Maar zijn inzet kon op het laat ste moment nog worden geblokkeerd. Kort voor rust kwamen dc Holtena ren echter toch op gelijke hoogte, toen Dirk Jan Beldman uit een vrije trap van Marco Schuiterd achterwaarts raak kopte (1-1). Vanaf de aftrap leek Blauw Wit echter al weer op achterstand te komen, maar een Avanti- speler schoot volkomen vrij voor Hans zo zacht in dat deze gemakkelijk kon redden. Arjan Aan stoot was kort voor rust zodanig geblesseerd ge raakt dat hij niet verder kon. In de tweede helft nam Ton Veldhuis zijn plaats in. Dirk Jan ging nu in de mandekking spelen op Feyth. Ton ging linkshalf spelen en Maarten schoof door naar de voorhoede. Voordat Avanti deze om zetting in de gaten had stond het al op achters tand. In de 47e minuut ging Maarten vanaf rechts heel goed door en mikte vanuit een moeilij ke hoek de bal achter de Avanti-goalie (1-2). De eerste goal van Maarten in het eerste elftal. Een mooie opsteker voor de Holtenaren die daarna echter behoorlijk in de verdediging werden ge dwongen door de thuis club. Er ontspon zich een boeiende wedstrijd in een hoog tempo, waarbij vooral de Blauw Wit- verdedigers zich van hun goede kant lieten zien. Echter de hele ploeg dwong door de enorme inzet waarmee werd ge speeld respect af. Avanti dwong wel de nodige hoekschoppen en vrije trappen af, maar - zij het soms met kunst- en vliegwerk - Blauw Wit wist de voorsprong over eind te houden. Door de ze aanvallende speelwij ze van Avanti kreeg Blauw Wit ruimte voor counters, echter daarbij werd te onzuiver gecom bineerd om de beslissen de derde goal te kunnen maken. Trainer Brands probeerde met enkele wissels - Jurrian Paalman voor de moegestreden Merijn en even later Holten - De judoka's van SV Bato hebben op zater dag 29 november meege daan aan de jaarlijkse districtskampioenschap - pen voor jongens en meisjes tot 12 jaar. De wedstrijden zijn georga niseerd door de Judobond Oost-Nederland in de sporthal de Haverkamp te Markelo. In totaal heb ben ook dit jaar weer meer dan zeshonderd ju doka's deelgenomen, in gedeeld in klassen op ba sis van gewicht, leeftijd en wedstrijdervaring. Op het sterk bezette toer nooi zijn vijf Holtense ju doka's als kampioen bin nen het district Oost-Ne derland geëindigd. De categorie meisjes tot 27 kilo werd overtuigend gewonnen door Senna Kloosterman. De klasse meisjes tot 30 kg is ge wonnen door Karlijn Bekkernens en de klasse tot 45 kilo is gewonnen door Jessica Rose. In dc categorie jongens tot 45 (Foto HNB) kilo was Thom Derks de sterkste. Ook llan Nalo- vic behaalde een eerste prijs in zijn categorie. Naast de vijf eerste plaat sen zijn mooie tweede plaatsen gehaald door Job van Ellen, Elise Hoff, Kristn Lodder, Tim Ste- geman en Gerard Stok- reef. Derde plaatsen zijn verder gehaald door Peter Akkerman. Robbert Jan Arfman, Nikki Beeftink, Bart van Dam, Martin Flores, Jeroen ter Harm- sel, Joy Kloosterman, Gerben Kolkman, Kevin Kolkman, Maxime van Leeuwen. Sem Muller, Lauri Paalman. Niels Reinardus, Steven van Riel. Dennis Roelvink, Philipp Rose, Robert Jan Scholts, Patrick van het Spijker, Anouck Slutter en Jordv Vasters. Flans Stam voor de aan geslagen Maarten - de wedstrijd een andere wending te geven. Uit een van de counters kreeg Gert-Jan Prins een mooie kans, doch hij wist de bal niet achter de Avanti-goalie te krijgen. Rondom de tachtigste minuut kwam de beslis sende fase van de wed strijd. Eerst had Blauw wit geluk dat een kopbal van Avanti op de lat kwam. Even later werd door de goed leidende scheidsrechter Sio uit Harderwijk een straf schop toegekend aan Blauw Wit toen de vanaf rechts doorgebroken Jur rian net binnen het straf schopgebied werd vast gehouden. De thuisclub protesteerde heftig tegen deze beslissing omdat de overtreding buiten de be ruchte lijnen gemaakt zou zijn. De scheidsrech ter was echter, ook na raadpleging van de Avanti-grensrechter, ge decideerd. Marco hield zijn hoofd koel en schoot vanaf elf meter Blauw Wit in veilige haven (1- 3). Daarna probeerde Avanti het nog wel, doch de beste kans was nog voor Blauw Wit toen Hans Stam vrij kon in schieten. Hij mikte echter over. Vooral door de gro te inzet een niet onver diende zege voor de Blauw-Witters en al met al een mooie middag in Twello voor de Blauw Wit-aanharig, want ook het tweede elftal wist haar wedstrijd tegen Avanti 2 te winnen (0-2). Opstelling Blauw Wit: Hans Bekkernens, Gert-Jan Ulf- man, Marco Schuiterd. Youri Noorlander. Arjan Aanstoot (Ton Veldhuis), Arno Jager. Gert-Jan Prins, Maarten Kruimelaar (Hans Stam), Alfred Beldman. Dirk Jan Beldman en Merijn Offringa (Jurrian Paalman). Stuntprijs normaal 6.25 van 15.00 voor Nieuwe rage beenwarmers en overknee Kniekousen (katoen-elastan) dames- en kindermaten 2 paar 5.00 Franse roombrie 60+ nu per 100 gram 0.49 Krans omwikkeld met groen geen 6.95 maar 4.95 Drie hyacinten in pot diverse kleuren 1.99 3.50 per stuk Hanebouten kiio€2.75

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 6