gemeentelijke informatie Rijssen - gemeente Donderdag 13 november 2003 HO 8 ZA 6 www.rijssen-holten.nl gemeente@rijssen-holten.nl Uitnodiging inloopavond plannen Irenelaan-Prins Frederik Hendrikstraat Rijssen Op donderdagavond 13 november 2003 worden de plannen gepre senteerd over het kruispunt Prins Frederik Hendrikstraat-Wijnand Zeeuwstraat en Welleweg en het wegvak Vennekesgaarden- Irenelaan-Prins Frederik Hendrikstraat-Wijnand Zeeuwstraat tot Kattenhaarsweg. De bijeenkomst begint om 18.00 uur en duurt tot 19.30 uur in het gemeentehuis, locatie Rijssen en wordt georgani seerd voor de aanwonenden.Alle direct betrokkenen zijn persoon lijk via een brief uitgenodigd. Uitnodiging Publieksavond Welstand De afgelopen jaren is er veel veranderd op het gebied van bouwen. Zo mag er in bepaalde gevallen nu bijvoorbeeld gebouwd worden zonder bouwvergunning. Wanneer een vergunning nodig is, moet deze worden getoetst aan welstand. Op I juli 2004 mogen gemeenten die niet beschikken over wel- standsbeleid, niet meer aan welstand toetsen. Om die reden is de gemeente Rijssen-Holten nu bezig met het formuleren van wel- standsbeleid. Hierbij willen we graag alle betrokkenen betrekken. Sommige burgers, zoals aannemers en architecten, hebben vanuit hun werk vaak dagelijks met welstand van doen. Maar eigenlijk heeft iedereen ermee te maken. U kijkt bijvoorbeeld vanuit uw woning of werkplek op een bebouwde omgeving. Nu kunt u dat mooi of lelijk vinden, of u heeft er nog nooit zo specifiek naar gekeken, maar het is wel, zij het misschien indirect, onderdeel van uw dagelijkse leven. We willen u, bevolking en ondernemers van de gemeente Rijssen- Holten, graag op de hoogte brengen van de stand van zaken en met in discussie gaan over het op te stellen welstandsbeleid. Op dinsdag 18 november 2003 willen we in het gemeente huis, locatie Holten met u van gedachten wisselen. Deze avond begint om 19.30 uur. Wateroverlast: wat doen we er tegen? Sinds onze gemeente meerdere malen door hevige regenbuien is getroffen, zijn er tegen de wateroverlast diverse extra maatregelen genomen. Er wordt bijvoorbeeld bezien of de vervanging van de riolering eerder kan gebeuren dan in de begroting is opgenomen. Maar vervanging van de riolering alleen is niet genoeg. Er zijn meer maatregelen nodig om grote hoeveelheden regenwater snel en goed af te voeren. Hoewel niet met zekerheid te stellen is dat met de maatregelen alle overlast is verdwenen, betekenen de maatrege len zeker het terugdringen er van. Met deze berichten houden wij u op de hoogte van de voortgang van de grotere werkzaamheden. Wat is er onder meer gebeurd? Molenstalweg: Door afgravingen tussen de bestaande bomen is een bassin gemaakt waar het regenwater in opgevangen kan wor den. De weg is zo herstraat dat het water het bassin makkelijker in loopt.Via de laaggelegen sloot wordt het verder afgevoerd. Zuid: In het hogere deel van Rijssen, rondom de Wilhelminastraat, is naast de huidige riolering een buis in de straat gelegd waarin het regenwater terecht komt. Deze buizen voeren het water deels, af naar de grond, een ander deel wordt via de buis afgevoerd. Daar waar ruimte genoeg is, is een systeem aangelegd dat nog meer water kan afvoeren. Tijdens de inloopavond zijn de aanwonenden geïnformeerd over de mogelijkheid het regenwater van hun dak aan de voorkant af te koppelen. Dat wil zeggen dat de gemeente in samenwerking met het Waterschap ervoor zorgt dat het water uit de regenpijp niet terecht komt in het riool, maar via de tuin en de straat de grond in loopt. Alle bewoners van de desbetreffende straten hebben hierover van de gemeente een brief ontvangen, leder huishouden in deze buurt dat meedoet, ontvangt een vergoeding. Zij zorgen met de afkop peling niet alleen voor een betere grondwaterstand, maar ook voor een betere waterafvoer waar de inwoners in de lage delen van de stad baat bij hebben. Deze maanden wordt gestart met de afkoppeling van de huizen. Wat gaat starten de komende maanden? Wierdensestraat/Stationsdwarsstraat: Deze omgeving heeft een aantal keren flink last gehad van het regenwater. De concept plannen zijn inmiddels gereed. In deze plannen wordt de straat aan gepast en er wordt in de middenstrook plaats gemaakt voor de opvang van regenwater. Hagslagen: er zijn plannen om de huidige vijver langs de spoor baan bij de Reggesingel te vergroten, zodat in dit lage deel van Rijssen meer regenwater opgevangen kan worden. Morsweg: In dit (lage) deel van Rijssen wordt een opvangbekken voor regenwater gemaakt. Dat betekent dat de bomen die er staan, vervangen worden door nieuwe. Dit plan is al op een inloopavond besproken. Inloopavond De concept plannen van de Wierdensestraat/Stationsdwarsstraat en de Hagslagen zijn in te zien op de inloopavond op dinsdag 18 november in het Parkgebouw. Geïnteresseerden zijn welkom tus sen 16.00 tot 20.00 uur. De aanwonenden van beide stadsdelen zijn per brief uitgenodigd. Woont u in een van deze twee buurten en heeft u abusievelijk geen uitnodiging ontvangen, dan bent u uiter aard toch van harte welkom. Vergaderingen Op maandag 17 november 2003 vergadert de commissie Grondgebied om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. I Opening II Taakveld Openbare Werken 1. Inventarisatie spreekrecht taakveld 2.Vaststellen definitieve agenda taakveld 3.Verslag vergadering 20 oktober 2003, taakveld Openbare Werken 4.Actiepuntenlijst 5. Beleidsstrategie beheer openbare ruimte (besluitvormend: portefeuillehouder wethouder J. Ligtenberg) 6. Voorstel onttrekking zijtak Borkeldsweg naar perceel 12 in Holten aan het openbaar verkeer (besluitvormend; portefeuil lehouder wethouder J. Ligtenberg) 7. Infrastructuur Reggesteyn; onttrekken gedeelte Opbroekweg aan openbaar verkeer (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J. Ligtenberg) 8.Verzoek snelheidsremmende maatregelen Prins Frederik Hendrikstraat/lrenelaan (opiniërend; portefeuillehouder wet houder J. Ligtenberg) 9. Leidraad externe veiligheid (informerend; portefeuillehouder waarnemend burgemeester mr. P. Scholten) t III Taakveld Ruimtelijke Ontwikkeling 1Inventarisatie spreekrecht taakveld 2.Vaststellen definitieve agenda taakveld 3.Verslag vergadering 20 oktober 2003, taakveld Ruimtelijke Ontwikkeling 4.Actiepuntenlijst 5. Aankoop pand Zwarte Pad 8 Holten (besluitvormend; porte feuillehouder wethouder W. Stegeman) 6. Nieuwbouw bedrijfs- annex kantoorruimte a/d Oude Deventerweg 7 in Holten (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 7. Artikel I9.3 procedure Lucky Co; inpandige uitbreiding en vluchtroutes (opiniërend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 8. Bestuursopdracht structuurvisie Kom Holten (opiniërend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 9. Grondtransacties Reggesteyn (informerend; portefeuillehou- der wethouder W. Stegeman) IV Sluiting De commissie Maatschappelijke Dienstverlening vergadert op dinsdag 18 november 2003 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. I Opening II Taakveld Welzijn 1. Inventarisatie spreekrecht taakveld 2.Vaststelling definitieve agenda taakveld 3.Verslag vergadering 23 september 2003 4.Actiepuntenlijst 5.Verordening kinderopvang Rijssen-Holten en verlenen vergun ningen kinderdagverblijven (besluitvormend; portefeuillehou der wethouder J. Flim-Gerritsen) 6. Kulturhus Holten (besluitvormend; portefeuillehouder wet houder J. Flim-Gerritsen) 7. Sporttarieven (wordt nagestuurd) (besluitvormend; portefeuil lehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) 8. Nota Ouderenbeleid (besluitvormend; portefeuillehouder J. Flim-Gerritsen) 9. Professionalisering peuterspeelzaalwerk en invulling WE (opi niërend; portefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) III Taakveld Onderwijs/Sociale Zaken/WVG 1Inventarisatie spreekrecht taakveld 2.Vaststelling definitieve agenda taakveld 3. Verslag vergadering 23 september 2003 4.Actiepuntenlijst 5. Finaal krediet nieuwbouw CSG Reggesteyn (besluitvormend; portefeuillehouder J.J.A. ter Keurst) 6. GOA-activiteitenplan 2002/2003 en 2003/2004 (besluitvor mend; portefeuillehouder J.J.A. ter Keurst) 7.Verordening leerlingenvervoer gemeente Rijssen-Holten 2003 (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 8. Onderwijshuisvestingsprogramma 2004 (besluitvormend; por tefeuillehouder J.J.A. ter Keurst) 9. Werkloosheids- en uitkeringscijfers en reïntegratie 2e kwar taal 2003 (informerend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 10. Uitgangspuntennotitie Wet werk en bijstand (informerend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) I IHaalbaarheidsonderzoek Human Facility Center (informe rend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) De adviescommissie bezwaar en beroepschriften Algemeen Juridische Zaken heeft hoorzitting op woensdag 19 november 2003. De agenda luidt als volgt. AGENDA 1Hoorzitting bezwaarschrift van of namens de heer R.F.J. Oude Lansink tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 8 augustus 2003 tot het opleggen van een last onder dwangsom in verband met een zonder bouwvergunning gebouwde overkap ping en berging aan deVianenweg 225 in Holten, aanvang 19.45 uur. 2. Hoorzitting bezwaarschrift van de heer P.J. Jongbloed tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 29 augustus 2003 tot het opleggen van een last onder dwangsom met oog op ging hun zienswijzen op dit voornemen kenbaar maken aan burge- bewoning van een bijgebouw aan de Langstraat 10 in Holten, aan- meester en wethouders. vang 20.15 uur Vaststelling wijziging Referendumverordening. Tijdelijke Referendumwet (Trw) Sinds I januari 2002 biedt de Tijdelijke Referendumwet (Trw) bur gers een nieuwe mogelijkheid om zich uit te spreken over een besluit van de overheid. Dit kan zowel een besluit op nationaal, pro vinciaal als gemeentelijk niveau zijn. De Trw geeft de kiesgerechtig de inwoners (iedereen die mag kiezen) van de gemeente Rijssen- Holten het recht om een correctief raadgevend referendum aan te vragen.'Correctief' betekent dat een referendum kan worden aan gevraagd over reeds genomen besluiten.'Raadgevend' wil zeggen op initiatief van kiesgerechtigden en met een adviserend karakter. De Tweede Kamer, Provinciale Staten of de gemeenteraad kunnen de uitkomst van het referendum naast zich neerleggen, maar moeten het genomen besluit wel eerst opnieuw overwegen. Actuele referendabele besluiten Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Rijssen-Holten op 27 oktober 2003 heeft vastgesteld de 'Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Rijssen-Holten 2003'. Het raadsbesluit met bijbehorende voorstel ligt ter inzage/is ver krijgbaar bij de stafafdeling Bestuurs- en managementondersteu ning, kamer 013 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Het raadsbesluit valt onder de werking van de Trw en burgemees ter en wethouders hebben daarom besloten dat over dit besluit een correctief referendum kan worden aangevraagd. Tegen het besluit, het referendabel maken van genoemd besluit, kan ingevolge artikel 144 Trw binnen zes dagen na 13 november 2003, beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019 EA Den Haag. Er is griffierecht verschul digd. Binnen drie weken na de datum van dagtekening van het Holtens Nieuwsblad waarin deze mededeling is geplaatst (donderdag 13 november 2003), kan iedere kiesgerechtigde van de gemeente Rijssen-Holten met betrekking tot genoemde besluiten een ver zoek tot het houden van een plaatselijk referendum indienen. Het verzoek moet in persoon worden ingediend aan de balie Burgerzaken van de gemeentewinkel Rijssen of bij de publieksbalie Holten. Bouwen/Wonen Ingekomen aanvragen In volgorde ziet u de datum van ontvangst, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Ingekomen bouwaanvragen 24 oktober 2003 20030836 Prins Willem-Alexanderlaan 10 in Rijssen, vergroten woning; 24 oktober 2003 20030837 Olieslager 36 en 38 in Rijssen, bouwen dubbele woning; 24 oktober 2003 20030838 OudeVeerweg 6 in Rijssen, vernieuwen schuren; 28 oktober 2003 20030729 Evertjesweg 6 in Holten, vergroten woning. Informatie Voor vragen kunt u contact opnemen met het taakveld Burgerzaken, telefoonnummer 854860 of de stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, telefoonnummer 85 46 21 Meer informatie Bovenvermelde aanvragen kunt u inzien bij balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. De plannen voor Holten kunt u inzien bij de publieksbalie Holten. Alleen voorzover voor de bouwaanvragen vrijstelling van het bestemmingsplan is aangevraagd (zie onder bouwplannen) kunnen belanghebbenden binnen twee of vier weken na deze publicatie hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Rijssen-Holten. Zienswijzen zijn in principe openbaar. Collectes Deze week, van maandag 10 tot en met zaterdag 16 november 2003, is er geen collecte. Als u informatie wenst of vragen hebt over een collecte, kunt u contact opnemen met de gemeentewinkel, doorkiesnummer 854871. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders hebben besloten een algemene gehandicaptenparkeerplaats aan te wijzen aan de Elsenerstraat in Rijssen,dichtbij de ingang van de gemeentewinkel. Als u bezwaar heeft tegen dit besluit kunt u daartegen binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Informatie over bezwaar- en beroepsmogelijkheden kunt u krijgen bij de afdeling Uitvoering van de sector Ruimte, telefoon- nummmer 85 45 02. Onttrekking gedeelte Schreursweg aan openbaar verkeer De gemeenteraad heeft bij besluit van maandag 27 oktober 2003, nummer 2003-X-14, besloten een gedeelte van de Schreursweg aan het openbaar verkeer te ontrekken op grond van de Wegenwet. Het gaat om het gedeelte van de Schreursweg in Holten tussen parallelweg Rijssenseweg en hoofdrijbaan Rijssenseweg (N350). Het raadsbesluit ligt vanaf maandag 17 november 2003 tot en met maandag 29 december 2003 voor iedereen ter inzage bij de publieksbalie Holten. Tijdens de termijn dat het besluit ter inzage ligt kunnen belanghebbenden fegen dit besluit een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad. Vergadèring Welstandscommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de welstandscommis sie, waarin ook bouwplannen van de gemeente Rijssen-Holten wor den behandeld, vindt plaats op donderdag 20 november 2003 vanaf 14.00 uur in het gemeentehuis Raalte, Zwolsestraat 16, telefoon 0572-34 77 99. De agenda voor deze vergadering met vermelding van de te behan delen bouwplannen ligt vanaf woensdagmiddag 19 november 2003 voor een ieder ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis, Schild Ibij de gemeentewinkel en bij de publieksbalie. Bouwplan In volgorde ziet u de datum van ontvangst, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Bouwplan artikel 15 WRO 24 oktober 2003 20030838 OudeVeerweg 6 in Rijssen, vernieuwen schuren. Meer informatie bouwplannen Dit bouwplan past niet in het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders kunnen daarvoor vrijstelling verlenen op basis van de genoemde artikelen. De termijnen waarbinnen u dit bouwplan kunt u inzien'is: Artikel 15 WRO twee (of vier) weken Zolang het bouwplan ter inzage ligt, kan een ieder zijn zienswijze schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders van. Rijssen-Holten, postbus 244, 7460 AE Rijssen. Zienswijzen zijn in principe openbaar. Verleende vergunningen In volgorde ziet u de datum van verzending, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Verleende bouwvergunningen 06 november 2003 20030588 Cattelaar 2 in Rijssen, bouwen schoolgebouw; 06 november 2003 20030622 Middeldijk 19 in Rijssen, verlen gen van een tijdelijke bouwver gunning voor woonruimte met I jaar Meer Informatie Tegen een vergunning kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van bur gemeester en wethouders van Rijssen-Holten. Als u bezwaar maakt ki^nt u de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorzie ning. Daaraan zijn kosten verbonden. Voor uitgebreide informatie over de bezwaarmogelijkheden of het inzien van verleende vergun ningen kunt u contact opnemen met balie Ruimte in de gemeente winkel Rijssen, telefoonnummer 854874. De plannen voor Holten kunt u inzien bij de publieksbalie Holten. Tijdelijke afsluitingen gedeelte Brekeldlaan Het bestuur van de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Oosterhoffruiters heeft om toestemming gevraagd het gedeelte van de Brekeldlaan, tussen de beide aansluitingen met de Middeldijk, tijdens wedstrijden af te mogen sluiten voor het doorgaande ver keer ten behoeve van parkeren. Afsluiting van het desbetreffende gedeelte van de Brekeldlaan vindt alleen plaats wanneer het parke ren in verband met de weersomstandigheden niet mogelijk is op het eigen terrein (weiland). Het tuincentrum aan de Brekeldlaan blijft tijdens de afsluitingen bereikbaar voor bezoekers. De aanvraag en een tekening waarop het weggedeelte is aangegeven ligt vanaf maandag 17 november 2003 tot en met maandag 15 december 2003 ter inzage bij de gemeentewinkel Rijssen. Belanghebbenden kunnen gedurende de periode van ter inzage leg- Overig Ingekomen aanvragen In volgorde ziet u de datum van ontvangst, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Ingekomen aanvragen voor een kapvergunning 30 september 2003 20030804 Schietbaanweg 6 in Rijssen, kap pen alle dennenbomen (rectifi catie); 05 november 2003 20030841 diverse locaties in Rijssen, kap pen diverse bomen; 06 november 2003 20030842 Korhoenderweg 13 in Holten, kappen 10 dennen. reageren? gemeente Rijssen-Holten postbus 244,7460 AE Rijssen t 0548-854854 of f 0548-854855 www.rijssen-holten.nl gemeente(®rijssen-holten.nl gemeentelijk meldpunt t 0548-854856 www.rijssen-holten.nl/gemeenteloket voor al uw meldingen en klachten over o.a. wegonderhoud, straatverlichting en riolering bezoekadressen gemeentehuis en publieksbalie Holten Smidsbelt 6 in Holten gemeentehuis locatie Rijssen Schild I in Rijssen gemeentewinkel Elsenerstraat 20 in Rijssen openingstijden gemeentehuis locatie Holten en Rijssen, gemeentewinkel en publieksbalie maandag tot en met vrijdag 9.00 uur - 12.15 uur donderdagavond: 18.00 uur - 19.30 uur 's middags op afspraak donderdagmiddag (alleen Burgerzaken) 13.30 uur - 17.00 uur gemeentcwerf Holten Waagweg 4, t 0548-854586 maandag tot en met vrijdag 13.00 uur - 15.30 uur: groen en restafval zaterdag 13.00 uur - 15.00 uur: groen en restafval laatste zaterdag van de maand: I 3.00 uur - 15.00 uu: klein chemisch af- gemeentewerf Rijssen Daltonstraat 2,t 0548-854810 maandag tot en met vrijdag 13.00 uur - 15.30 uur: groen, restafval en klein chemisch afval zaterdag 9.00 uur - 12.00 uur: groen en restafval laatste zaterdag van de maand 9.00 uur - 12.00 uur: klein chemisch af val afspraken college burgemeester mr. P. Scholten wethouder J. Flim-Gerritsen wethouder J.J.A. ter Keurst t0548-854612 gemeentesecretaris D.R. van der Borg wethouder J. Ligtenberg wethouder W.A.J. ter Schure wethouder W. Stegeman 0548-854613 spreekuur raadsfracties gemeentehuis locatie Rijssen. donderdagavond van 19.30 uur - 20.30 uur voorafgaand aan de raadsvergadering t 0548-854615 Rijssen - Holten. Reken daar maar op. www.rijssen-holten.nlgemeente@rijssen-holten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 8