1 Sportverkiezing gemeente niet alleen bedoeld voor Nederlands kampioenen' I 'Foute man verandert niet, al hoopt zijn vrouw van wel' Zakelijk Bekeken Wl wM Lezing NBvP Dijkerhoek over afdeling neonatologie Kerkdienst Bethanië Slachtvisite Erve Brooks Koffieochtend Deel Borkeldsweg afsluiten verkeer Al@din op tv Kinderfilm Monsters Co Bijeenkomst NBvP Holten Opbrengst collecte DONDERDAG 13 NOVEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Uitslagen spaarweek Rabobank Holten - Tijdens de spaarweek van Rabobank Holten-Markelo hebben maar liefst zeshonderd kinderen uit Holten en Markelo hun spaarpotje geleegd en geld gestort op hun rekening. Een groot succes vergeleken met vorig jaar, toen maar vijfhonderd deelne mers geteld werden. Voor alle kinderen lag een leuk cadeautje klaar, evenals een kleurplaat waarmee leuke prijzen te winnen waren. Voor alle overige klanten was er een gratis agenda en een kalender beschikbaar. Uit alle 220 ingeleverde kleurplaten heeft de jury een aantal winnaars gekozen, die woensdagmiddag 29 ok tober hun prijs konden komen ophalen. De namen van de winnaars in Holten zijn: Luuk Veltkamp en Lisa Kelder in de leeftijdsklasse 0-4 jaar, Carlien Aanstoot en Freddy Dijkink in de leeftijdsklasse 5-8 jaar en Silke Nijland en Anne-Linde Broekhuis in de leeftijdsklasse 9-12 jaar. Uitslagen jeugdverloting SV Holten Meermanskamp - De familie Arendso werd dinsdagavond 4 no vember zeer aangenaam verrast toen jeugdcommissie-voorzitter Wim Mollink en bestuurslid Henk Jan Hoefman de hoofdprijs kwamen uitreiken van de jeugdverloting van SV Holten afdeling Voetbal. De familie Arendse, rasechte Rotterdammers en vanzelf sprekend ook op en top Feyenoord-supporter dragen ook SV Hol ten een warm hart toe omdat zij meerdere loten hadden gekocht en op nummer 676 de hoofdprijs was gevallen. Door de jeugd- voorzittcr werd een reischeque ter waarde van 350 euro uitgereikt. Op de foto reikt de jeugdvoorzitter de reischeque uit aan de heer en mevrouw Arendse. Trekking verloting SV Holten Voetbal: 1lotnr. 676. familie Arendse, Nagelhoutslraat 49 Holten, cheque 350 eu ro: 2. lotnr. 1153, J. Eshuis, Oude stationsw. 3 Holten, cheque 100 euro; 3. lotnr. 3239, M. Vroom. Fazantenvveg 20, Holten, cheque 75 euro: 4. lotnr. 5676, A. de Wilde Noordenbergstr. 4, Holten, cheque 50 euro; 5. lotnr. 7524, familie De Wilde, Bunschotenstr. 27, Goor, cheque 50 euro; 6. lotnr. 6178, J. Ulfman, Oude Deventerweg 51Holten, cheque 35 euro; 7. lotnr. 2476, familie Paalman Rijssenseweg 18, Holten, cheque 35 euro; 8. lotnr. 426, M. vd Pluym, Oranjestraat 21, Holten, cheque 35 euro; 9. lotnr. 1096, familie Spijker Nagelhoutstr. 21, Holten, cheque 35 euro; 10. lotnr. 7033S. Bekkemens A. Jansenstr. 21 Holten, cheque 25 euro; 11. lotnr. 5757, familie Wissink. Erve Wiegmannink 22. Holten, cheque 25 euro: 12. lotnr 5217, familie Baars Ikkinksweg 9. Okkenbroek, cheque 25 euro; 13. lotnr 7351, familie Hoogenkamp. B. vd Borchstr. 69, Holten, cheque 25 euro. ~r x. Diessenplas schenkt geld aan Karibu Diessenplas - De dames Tiebennk van stichting Karibu waren af gelopen maandag uitgenodigd in Woon- en Zorgcentrum Dies senplas. Het was een bijzondere gebeurtenis en een verlengstuk van de fcestweek die Diessenplas heeft gehad in september wegens het dertigjarig bestaan. Het thema van de feestweek was Handen in elkaar voor Karibu. In die week was de opbrengst van de collecte die gehouden werd tijdens de kerkviering, bedoeld voor deze stichting. Daarnaast kon iedereen een vrije gift geven en een kaartje schrijven met een ondersteunende tekst voor het werk wat deze dames verrichtten in Afrika. Al deze kaarten met hartverwar mende teksten en wensen ten behoeve van Karibu, werden tijdens de koffieochtend aan de dames uitgereikt. Maar dit was nog niet alles. Het allerbelangrijkste was wel de overhandiging van de che que ter waarde van 400 euro. De stichting Karibu was blijverrast met deze gift. De dames Tieberink vertelden vol vuur over hun laatste reis. Het was duidelijk: er is nooit genoeg geld en goederen in het gebied waar zij werken en het blijkt maar weer eens dat het niet vanzelfsprekend is om een huis te hebben en voldoende eten en drinken. (Foto: Rinus Vrijdag) Gereedschapsafdeling 't Hof van Holten Holten - Bij tuincentrum 't Hof van Holten is Marijke Pol-Mulder langzamerhand bezig de zaak te herinrichten en een nieuw aspect van het bedrijf is het opstarten van de verkoop van tuingereed schappen. Als is die afdeling dan nog wel klein, men kan er al pri ma terecht voor handgereedschap, zoals batsen, harken, snoei- scharen en schepjes. Ook losse stelen zijn verkrijgbaar. Wat niet op voorraad is. kan eventueel worden besteld. In 't vroege voor jaar wil Marijke de afdeling verder uitbreiden met tuinslangen, sproeiers en koppelingen om het geheel meer compleet te maken. Holten - 'De sportverkiezing is er niet alleen voor Nederlands Kampioenen, maar ook voor mensen die op bescheiden schaal een bijzondere sportpres tatie geleverd hebben. Genomi neerd worden door clubs of fans Is eigenlijk al een hele eer.' Jan Nikkels is de nieuwe voorzitter van de commissie sportverkie zing. De sportverkiezing 2003 wordt gehouden op vrijdag 13 januari 2004. Nominaties kun nen inmiddels ingediend wor den. Na de gemeentelijke herindeling vroeg de Sportraad aan Nikkels om samen met Johan Westhof zitting te nemen in deze com missie. Voorzitter was toen nog één van de oprichters van de commissie, Rijssenaar Jan Bak ker. Na tien jaar vond Bakker het welletjes en dacht dat ie mand anders de sportverkie- zingskar moest trekken. „We ke ken het kringetje rond, maar hier waren geen vrijwilligers voor. Uiteindelijk is de keuze op mij gevallen." De gezamenlijke sportverkie zing Rijssen-Holten is Nikkels uitstekend bevallen. „Dat is niet alleen mijn mening, maar dat zegt de hele commissie", bena drukt hij. „Op deze manier draag je een steentje bij aan de een wording van de gemeente. En sportmensen die elkaar ontmoet ten is ook een goede zaak: je moet elkaar als sporters niet al leen tegen komen tijdens de wedstrijd, maar ook in ontspan nen omstandigheden. En wat de avond zelf betreft: voor zover ik weet hebben ze in naburige plaatsen niet iets wat het kan ha len bij het kaliber van onze ver kiezingen!" Het was in eerste instantie de be doeling om de sportverkiezingen om en om in Rijssen en Holten te organiseren. „Maar in de di recte omgeving van Holten is er niets wat hetzelfde kan bieden als Lucky co. Het is een mooie accommodatie en het be drijf zorgt voor sponsoring en voor de omlijsting van de ver kiezingsavond. Dat geeft een heel stuk cachet aan de zaak. Om en om was eerste de bedoe ling, daar is ook niets op tegen, maar het gaat om de entourage. Het is een feestavond met mo derne muziek en show voor heel veel mensen. Het eerste deel van de avond, tot tien uur, is de ech te verkiezing met aan sport ver wante shows. En na tien uur barst het feest los. Daar zorgt Lucky voor en ze hebben een naam hoog te houden, dus daar wordt kwaliteit geleverd!" Nikkels merkt op dat bij de ko mende sportverkiezing de toe gang gratis is, maar dan moeten de kaarten aangevraagd worden via de sportvereniging. Zijn er dan nog kaarten over, dan kun nen die na 15 januari gratis afge haald worden bij de VVV's in Jan Nikkels: 'Ik verwacht dat er meer Holtenaren komen naar de sportverkiezing'. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten en Rijssen. Jan Nikkels kent Holten al zo'n 45 jaar. Toen begon hij zijn werkzaamheden voor Nido. Later kwam hij in Holten wonen. „Ik voel me helemaal Holte- naar", benadrukt hij. De nieuwe voorzitter heeft een brede inte resse in sport en kijkt graag ten nis, hockey en schaatsen. Zelf deed hij veel aan sport: voetbal len in Bathmen, Harfsen en later in Holten, eerst in het tweede elftal en later bij de veteranen van SV Holten. Judoën deed hij ook. maar dat was eigenlijk meer bedoeld als training voor de motorcross. Hij is lid van de MAC. „Maar mijn eigenlijke club is Harfsen. Daar was ik één van de oprichters van." Hij liep hard, tot zijn heupgewrichten dat niet meer toelieten. Momenteel zit hij nogal eens op de moun tainbike en fitnesst bij USA in Rijssen. ..En skiën doe ik ook nog steeds", verzekert hij. Wat de sportverkiezing betreft, verwacht hij dat er een stijgende lijn in gezet wordt. „Deze'ma- nier van sportverkiezing was vo rig jaar voor Holten nieuw. De Holtenaren die er vorige keer aan geproefd hebben zijn denk ik wel met een goed gevoel naar huis gegaan. Ik verwacht dat er qua publiek meer Holtcnaren komen en dat er ook meer nomi naties ingediend worden, en dat geldt voor zowel Holten als Rijssen." Dijkerhoek - NBvP Dijkerhoek houdt maandag 17 november om 20.00 uur haar maandelijkse bij eenkomst in Het Bonte Paard. Veneklaas-Slots vertelt dan over de werkzaamheden op de afde ling neonatologie van het zie kenhuis. De slagers Rein Hofman en Joop Marks van slagerij Kastelein uit Diepenheim en Albert Reinaar- dus, visboer in Holten, waren 23 oktober de gastsprekers. De sla gers spraken over het oude vak van huisslachtingen. Ze lieten allerlei oude slagersmaterialen zien en de leden konden proeven van ambachtelijk gemaakte hap jes. Daarna vertelde Reinaardus over de paling en de zalm. Waar wordt er gepaaid en hoe komt het dat vis zo duur is. Ook hier konden de leden zalm en paling proeven en te weten komen waarom de ene zalm lekkerder smaakt dan de andere. Dijkerhoek - Ds. Roozenboom zal zondag 16 november om 11.00 uur voorgaan tijdens de kerkdienst in Bethanië. Zondag 23 november is er geen dienst. Gelselaar - Op slachtvisite bij Erve Brooks. Kijken en proe ven hoe vroeger het geslachte varken ambachtelijk werd ver werkt in verschillende produc ten als balkenbrij, zwoerdrolle tjes, bloedkoek en hoofdkaas. Dit kan in de slachtmaand op woensdag 19 november vanaf 10.00. Dan zal slager Kastelein/ Hofman uit Diepenheim laten zien hoe vroeger vlees werd verwerkt Bij de siacht van een varken werd er maar weinig wegge gooid. Het bloed van het dier was het belangrijkste bestand deel voor bloedbrood of bloed koek. De pootjes en de staart waren belangrijke ingrediënten voor een stevige pan erwten soep. Van de kootjes in de pootjes werden vroeger snorre- botjes voor de kinderen ge maakt. Eenvoudig speelgoed waarbij gaatjes in het botje werden gebrand, een touwtje erdoor en het kind kon het botje laten snorren. Zelfs de blaas kende een tweede gebruik. Dit werd over een bus gespannen, een riet erdoor en klaar was de foekepot. Bij Erve Brooks aan de Boekhuisdijk 5 in Gelselaar is dit komende woensdag terug te zien. Voor meer informatie: www.erve-brooks.nl, www.sla gerijkastelein.nl of telefoon: 0545-481371. Boschkamp - Wil Kok van foto club Profoto geeft uitleg over de jubileumexpositie. Zij doet dit tijdens de koffieochtend die vrij dag 14 november om 10.00 uur in dorpshuis de Boschkamp wordt gehouden. De expositie die heeft als naam Holten in beeld en is ingericht wegens het dertigjarig bestaan van de fotoclub. Wil vertelt hoe een dergelijke expositie tot stand komt en wat bijvoorbeeld de voorwaarden zijn waaraan een foto dient te voldoen om in aanmerking te kunnen komen voor de jubi leumexpositie. De koffieochtend is gratis toe gankelijk. (Door Jenny Bouwhuis-i Holten - „Waarom ik niets over foute vrouwen schrijf? Ik krijg in mijn praktijk zelden klagende mannen. Wel vrouwen die pro blemen hebben met hun man nen." Psychotherapeut Carolien Roodvoets heeft zich behaaglijk genesteld op de bank in haar re creatiewoning op de Borkeld. Hier laat ze de drukte van haar praktijk in Deventer achter zich; hier schreef ze ook grotendeels haar onlangs verschenen boek 'Het Monsterverbond', dat zowel op tv (Kopspijkers) als in meer dere radioprogramma's ge spreksstof opleverde. Het Monsterverbond gaat over relaties tussen mannen en vrou wen, over vrouwen die een 'abonnement hebben' op foute mannen. In haar boek brengt Roodvoets deze foute mannen onder in categorieën om zo het probleem overzichtelijker en bc grijpelijker te maken. In het boek legt ze de diepere psycho logische achtergronden daarvan uit. Twee jaar geleden verscheen van haar De Duivelsdriehoek, waar inmiddels de vijfde druk al in de boekwinkels ligt. Rood voets wist toen al dat haar vol gende boek zou gaan over ge weld in relaties. „Eén op de vijf vrouwen heeft te maken met ge weld in relaties. In Nederland sterven vijftig tot tachtig kinde ren per jaar aan kindermishande ling. Het probleem van huiselijk geweld is groter dan wordt aan genomen. Het is ontzettend be langrijk dat dit probleem door hulpverleners en artsen serieus genomen wordt, dat beter gelet wordt op de signalen daarvan. Ik zie het als mijn missie om daar meer aandacht voor te krijgen. Ik ben ij del genoeg om de be langstelling voor mijn boek leuk te vinden, maar mijn belang kan in dit geval heel goed samen gaan met andere belangen die ik dan naar voren kan brengen. Bij voorbeeld de belangen van vrou- Carolien Roodvoets: 'Ik weet zeker dat vrouwen dit boek gaan lezen.' (Foto HNB) wen die dagelijks omgaan met een gewelddadige man." In Het Monsterverbond, dat al weer herdrukt wordt, is ook daarover een hoofdstuk geschre ven. „Het Monsterverbond is een verbond tussen twee onna tuurlijke grootheden, het is een tegennatuurlijk verbond. En een keuze voor de foute man is een tegennatuurlijk iets. Het belem mert je geestelijke groei en stag neert je ontwikkeling." „Een foute man is een man die schade berokkend aan zijn part ner (vaak ook aan zijn kinderen) en daar zelf geen verantwoorde lijkheid voor neemt. Deze man wil niet nadenken over wat zijn vrouw zegt omdat ze volgens hem 'altijd wat heeft te zeuren'. Het zijn mannen die veel nemen en weinig teruggeven en hun ei genbelang voorop stellen. Hij lijdt niet. maar zijn omgeving lijdt aan hem. Omdat hij nergens last van heeft, verandert hij ook niet en is hij nauwelijks vatbaar voor therapie. Als hij al mee komt voor een gesprek, heeft hij schijt aan de therapeut, zeker als dat een vrouw is. Want vrouwen neemt zo'n man niet serieus", de finieert Roodvoets de foute man. In haar boek verdeelt ze de foute mannen in een aantal catego rieën. De man met bindingsangst trekt aan en stoot af wanneer hij wil: hij bepaalt wanneer hij zich wil binden. De afstandelijke man heeft een contactprobleem; hij praat niet met zijn vrouw en zijn vrouw kan haar verhaal aan hem niet kwijt. De dwangmatige man terroriseert niet alleen zijn gezin maar ook de straat. Alles moet precies zoals hij dat wil. Hij is de patriarch, hij is vooral vader en gaat over de orde en disci pline. Het is ook vaak een heel harde werker, die op een heel smal pad leeft en dat gediscipli neerd volgt. Hij brengt vaak veel geld binnen. Als hij de deur uit is, haalt iedereen in het huis op gelucht adem en maakt moeder het gezellig. Bij de alcoholver slaafde man draait alles in het gezin om die verslaving. Ieder gezinslid krijgt een rol om hem van de alcohol af"te houden. En al gauw wordt het de verant woordelijkheid van de vrouw om hem van de drank weg te houden. Terwijl ze juist conse quent moet zijn, ze moet hem niet willen redden. Ze kan beter zichzelf redden door bij hem weg te gaan. Aan de andere kant heeft een vrouw van een alco holverslaafde veel ruimte in een gezin, ze heeft geen gelijkwaar dige partner en neemt zelf de ge- zinsbeslissinsen. De work-alcoholic hoeft geen probleem te zijn. Vrouwen die vanaf het begin weten dat hun partner zo is. hebben het naar hun zin in een vaak luxe leven. Ze kiezen voor een geldschieter en kunnen daar goed mee leven. Als het niet te voorzien was dat de partner zich zo op z'n werk zou storten is het voor een vrouw dramatisch. Ze raakt haar man meer en meer aan zijn werk kwijt. Dan is er nog de seksueel per verse of dwingende man die van alles wil in bed wat een beetje buiten proportie is. Als zij dat ook wil is dat geen punt, maar als zij geen zin heeft om op die manier te vrijen wordt dat een probleem. Er bestaat eveneens de jaloerse bezitterige man die drie keer per dag belt, controleert en bepaalt waar zijn vrouw naar toe mag. En de narcistisch verwaande man, die altijd applaus wil, zich zelf heel geweldig vindt en flo reert zolang hij succesverhalen kan vertellen. Ze kunnen bij voorbeeld dominee of leraar zijn volgens Roodvoets. In haar boek legt ze uit waarom vrouwen deze mannen kiezen, en hoe het bestaat dat ze vaak ook bij hem blijven. „De foute man verandert niet. ook al hoopt zijn vrouw dat. Daarom moeten hun vrouwen leren dat ze zich anders op moeten stellen, of weg moeten gaan. Vrouwen moeten leren niet alles van zo'n man te accepteren en dienen duidelijk hun grenzen te stellen." Of de vrouwen waar het om gaat het boek ook zullen lezen'' Roodvoets: ..Ik weet zeker dat vrouwen het boek zullen lezen. De eerste druk (oplage van 5000) is binnen veertien dagen al bijna uitverkocht. Vrouwen die lijden aan een rela tie lezen sowieso graag zelfhulp boeken of psychologieboeken die gaan over relaties. Ze willen door die boeken hun man beter begrijpen, maar ik hoop dat ze door mijn boek vooral zichzelf beter gaan begrijpen." Holten - Burgemeester en wet houders zijn van plan om een zijtak van de Borkeldsweg aan het openbaar verkeer te onttrek ken. Het gaat om de zijtak die naar perceel 12 voert. Den Heyer wil deze zijtak van de gemeente kopen. Het college gaat akkoord, maar wel onder \oorwaarde dat omwonenden het recht van overpad hebben en de waarborging van de afwate ring via de sloot naast de dood lopende weg. Deze onderdelen zijn als kettingbeding in de koopovereenkomst opgenomen Het kettingbeding houdt in dat bij eventuele doorverkoop van onroerend goed deze voorwaar den ook zullen gelden voor een opvolgende eigenaar. Het voor stel wordt nog voorgelegd aan de commissie Grondgebied en aan de gemeenteraad. Holten - In de bibliotheek in Holten is vanaf 3 november ex tra aandacht voor de elektroni sche vraagbaak Al@din en de vele andere databases die in de bibliotheek te raadplegen zijn. Het reclamefilmpje dat op de commerciële zenders te zien is over Al@din, geeft een week uit het leven weer van de Al(qjdin- man. Een mannetje met een groot hoofd, barstensvol met antwoorden. De vragen waar het mannetje een antwoord op weet variëren van vragen over topo grafie en biologie tot kunstge schiedenis en wiskunde. In de bibliotheek wordt de gratis krant The Liebrarian uitgedeeld, waarin aandacht besteed wordt aan Al@din en de vele andere elektronische bestanden. De bi bliotheekmedewerkers in Holten staan klaar om meer informatie te geven over deze bestanden en diensten. Duidelijk wordt dat een moderne bibliotheek meer is dan een verzameling boeken Boschkamp - De ontmoetings ruimte van dorpshuis De Bosch kamp wordt zondag 16 novem ber omgetoverd tot een bioscoop voor kinderen. Vanaf 14.00 uur draait de film Monsters Co. Ieder kind weet dat wanneer hun ouders de slaapkamerdeur dicht doen, er monsters te voorschijn komen om ze de stuipen op het lijf te jagen. Wat al deze kinde ren echter niet weten, is dat de monsters dit doen om brood op de plank te krijgen. De twee monsters Sully en Mike horen bij de elite van de kinder verschrikkers. Omdat kinderen de grootste bedreiging vormen voor monsters mag er ook abso luut geen kind de monsterwereld betreden. Alles gaat dan ook goed mis als Sully per ongeluk een meisje de monsterwereld binnenlaat. Dat belooft weer een spannend, leuk middagje te worden. De film is Nederlands gesproken. Kaartjes kosten 1,35 euro per persoon en zijn zowel zondag middag aan de zaal, als op werk dagen tijdens kantooruren te koop bij dorpshuis De Bosch kamp, aan 'de Tuinstraat 2 in Holten, telefoon 362755. Vosman - De afdelingsavond van de NBvP Vrouwen van Nu Holten wordt dinsdag 18 no vember gehouden in zaal Vos man aan de Oranjestraat. Deze begint om 20.00 uur. De avond wordt verzorgd door R. Zijlstra uit Zwolle. Hij houdt een lezing over platen en sfeer volle illustraties in schoolboek jes zoals Ot en Sien. en lees- plankjes van Aap, Noot, Mies, getekend door Cornel is Jetsis. In De Bron in Dalfsen wordt 25 november een themadag gehou den met als onderwerp de Om geving van de Boerderij. NBvP Vrouwen van Nu is don derdag 11 december van 14.00 tot 21.00 uur ook te vinden op de kerstmarkt op de Smidsbelt met eigen gebakken kniepertjes. Voor meer inlichtingen, telefoon 0548-362092. Holten - De collecte van het Diabetes Fonds heeft in Holten 3.658,82 euro opgebracht. Wie de collectant heeft gemist kan een gift overmaken op giro 5766, ten name van het Diabetes Fonds in Amersfoort. Voor verdere informatie kan men contact opnemen met het Diabetes Fonds: telefoon 033- 4622055.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5