Goede tijden tijdens Holterberg Diepe Heiloop Winst handbalsters tegen OBW Moeizame zege Blauw Wit op Sportlust Glanerbrug SV Holten thuis tegen Heeten Blauw Wit uit tegen DZSV Goede prestatie majorettes HMV Beker komt dichterbij voor darters Perron Nul door winst op Colmschate SportAgenda Uitslagen handbal Uitslagen Eendracht DONDERDAG 30 OK I OBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 Johan Stam erelid Blauw Wit Vletgoor - Blauw Wit '66 hield afgelopen maandag 27 oktober haar jaarlijkse ledenvergadering. Maar liefst 81 leden wisten de weg naar het clubgebouw op 't Vletgoor te vinden. In de voor gaande jaren schommelde het aantal bezoekers altijd rond de 60 wat een mooi aantal is voor een vereniging als Blauw Wit. Met het aantal bezoekers dat dit keer de bijeenkomst bezocht is op nieuw duidelijk geworden dat de vereniging toekomst heeft. Op de agenda stonden twaalf punten. In zijn openingswoord keek voorzitter Wim Klein Nagelvoort onder meer naar het groeiende aantal leden. Vooral bij de jeugd is er groei. De groei maakt de vereniging ook verantwoordelijk een verantwoord be leid te voeren. Het beleid dat het afgelopen seizoen gevoerd werd, is in de vergadering met de leden afgestemd. Blauw Wit is op de goede weg! Bij de mededelingen stond het bestuur stil bij o.a. het rookbeleid in sportkantines, de naleving van de Drank- en horecawet, de a.s. privatisering, de renovatie van de kleedkamers en de verleende gebruikersvergunning n.a.v. de controle door de gemeente door de afdeling brandweer- en ram penbestrijding. Een verleende vergunning waarvoor door een niet commerciële instelling een absurd hoog bedrag aan leges betaald moet worden. Iets waar o.a. ook andere sportverenigin gen mee te maken krijgen. De notulen en de diverse jaarversla gen werden zonder op of aanmerkingen vastgesteld. Bij de ver antwoording van de bouwkosten kon de penningmeester mee delen dat ten opzicht van de begroting door de Leden een bedrag van vijftienduizend euro aan zelfwerkzaamheid was verdiend. Voorafgaand aan de vergadering en afgelopen zaterdag konden de leden en andere belangstellenden een kijkje nemen in het ge realiseerde. In aansluiting op dit punt werden Gerrit Bronsvoort en Hennic Paalman als leden van de bouwcommissie benoemd tot Lid van Verdienste. Beiden zetten zich al jaren op bijzondere wijze in voor de ver eniging. waarbij naast de vaste 'werkzaamheden' rondom het voetbal zij ook steeds weer bij bijzondere zaken hun inzet to nen. De bouwtaken die door hen uitgevoerd zijn waren voor het bestuur dan ook reden hen voor te dragen voor deze vereni gingsonderscheiding. Johan Stam werd benoemd tot Erelid. Jo han is vanaf de oprichting in 1966 lid van-de vereniging. Hij heeft alle accommodaties waar de vereniging speelde meege maakt en actief meegeholpen aan het realiseren hiervan. Zo had hij al zitting in de eerste bouwcommissie die Blauw Wit kende. Bij de realisering van het sportveldencomplex 't Vletgoor heeft hij een belangrijke rol gespeeld. Hiernaast was hij jarenlang be stuurslid en begeleider van het tweede elftal vgn de vereniging. Hij zat jaren in de jeugdcommissie en was actief als jeugdleider bij onder andere de C'-jeugd. Johan had aangegeven het dit sei zoen wat rustiger aan te doen na alle bouwpcrikelen. Echter, zo als hij is vprvuld hij dit jaar de rol van begeleider bij de A l-ju nioren. Dit zijn zomaar enkele punten uit zijn verdiensten voor de vereniging. Johan ontving naast het gouden speldje en ma quette. Voor Gerrit en Hennie waren er de bekende wandbor den. Voor de echtgenotes waren er bloemen. Na de pauze werd de agenda vervolg. De financiën waren goed voor elkaar, zowel jaarrekening als begroting werden in orde bevonden. De be stuursverkiezing werd aangegrepen om een systeem te bewerk stelligen waarbij telkens twee leden en een bestuurslid aftre dend zijn. Door de jaren heen was dit scheefgegroeid. Met het zich herkiesbaar stellen van Wim Klein Nagelvoort als voorzit ter, Anton Beldsnijder als secretaris, Jan Paalman als Penning meester en Harry Paalman als tweede secretaris clubblad Pr. bleef het bestuur vrijwel intact. Alleen ^rederique Oolbekkink had zich niet herkiesbaar gesteld. Omdat zij niet aanwezig kon zijn wordt op een later tijdstip stilgestaan bij haar afscheid. Zij blijft wel deel uitmaken van de Activiteitencommissie. In haar opvolging kon tot heden niet worden voorzien. Er waren twaalf jubilarissen die in aanmerking kwamen voor de speld behoren de bij het 25-jarig lidmaatschap. Na de rondvraag sloot de voor zitter de vergadering waarbij hij constateerde dat Blauw Wit als vereniging, ondanks enkele zorgen, een bloeiende vereniging is. (Foto HNB) lm Van Werven generaal kampioen Bergvliegers De jaarlijkse feestavond van duivenvereniging de Bergvliegers werd afgelopen zaterdag 25 oktober gehouden. Tijdens deze avond worden de kampioenen in het zonnetje gezet en worden de prijzen uitgereikt. Het was een kort seizoen, doordat er in het voorjaar niet gevlo gen kon worden door de vogelpest. Maar na een aantal weken ging het licht op groen en konden er wedvluchten worden ge houden. G.G. Kwintenberg begon het seizoen zeer goed en bouwde een redelijke voorsprong op. Maar J.G. van Werven vloog zeer constant en haalde G.G. Kwintenberg langzaam in. Doordat H. Jansen zijn jonge duiven zeer snel vlogen naderde hij Kwintenberg en van Werven maar moest genoegen nemen met de derde plaats. Dit alles resulteerde in de volgende verde ling van de kampioenschappen. Generaal onaangewezen: 1J.G. van Werven; 2 G.G. Kwintenberg: 3. II. Jansen; aangewezen: 1 H. Jansen 2. J.G van Werven; 3. G.G. Kwintenberg: Superkampioen: 1. J.G. van Werven: 2. H. Jantien: 3. G.G Kwintenberg: Superkampioen snelheid: H Jansen: Patatbeker 2003: H. Jansen; H.J. ten Velde bokaal 2003: G.G. Kwintenberg; Vi tesse onaangewezen: 1. G.G. Kwintenberg; 2. II. Jansen; 3. G.J. Koet sier; aangewezen: 1. H. Jansen; 2. J.G. van Werven; 3. G. Jurjens; Midfond onaangewezen: 1. G.G. Kwintenberg: 2. J.G. van Werven; 2. B. Jurjens; aangewezen: 1. G.G. Kwintenberg; 3. B. Jurjens 3. E. Ve neklaas; Fond onaangewezen: 1. A.J. Kramer; 2. J.G. van Werven: 3. G Jurjens: aangewezen: I. A.J. Kramer; 2. G. Jurjens; 3. J.G. van Werven: Jong onaangewezen: 1 H Jansen; 2. J.G. van Werven; 3. J.G. Jansen, aangewezen: 1. J.G. Jansen; 2. H. Jansen; 3 A. ten Dam 2; Na- tour onaangewezen: 1 H. Jansen: 2.-B. Jurjens; 3. G.G. Kwintenberg: aangewezen: 1H. Jansen; 2. B. Jurjens; 3. E. Veneklaas. Holterberg - Een succesvolle Diepe Hel Holterbergloop werd het afgelopen zaterdag. Veel deelnemers, ongeveer 1250 in- Meermanskamp - Na de uitover- winning op Dedemsvaart (1-4) doet SV Holten weer volop mee om de bovenste plaats. Zondag staat de streekderby tegen Hee ten op het programma. Heeten heeft zich goed hersteld van een matige competitiestart en staat momenteel op de derde stek, gevolgd door SV Holten met slechts een achterstand van een punt. De wedstrijd op sport park Meermanskamp begint om 14.00 uur Vletgoor - Blauw Wit speelt za terdag een lastige uitwedstrijd tegen DZSV uit Dinxperloo. Deze ploeg werd vorig jaar in de vierde klasse met ruime afstand kampioen, na een jaar eerder uit de derde klasse gedegradeerd te zijn. Zowel Blauw Wit 1 als Blauw Wit 2 spelen om 14.30 uur in Dinxperloo tegen DZSV. schrijvingen, met ondanks de weersomstandigheden goede tij den. De 10 mijl werd bij de heren ge domineerd door vijf Kenianen en een Ethiopiër. Winnaar was uiteindelijk de Keniaan Simon Kiprop in een tijd van 49:10, één seconde voor zijn landgenoot Philip Singoei. Bij de dames was Irma Heren veel te sterk voor de concurren tie. Ze zegevierde in 56:07 (20e overall), ruim anderhalve mi nuut voor de tweede dame, Lud- milla Afoniouchkina uit Rus land. De 5 mijl was een prooi voor Harm-Jan Martens, uit Hooge- veen in een tijd van 26:52. Ruud Blikman, lid van de mede- organiserende vereniging Atle- tics was tweede in 27:06. (Foto HNB) Marian Freriks, eveneens uit Nijverdal won bij de dames in 32:12. Tweede was hier Moni que, Kropmans uit Losser in 32:34. De 2 mijl tenslotte werd gewon nen door Bart de Vries uit Hen gelo in 11:01, voor Alex van de Graaf uit Deventer in 11:20. Rob Marissink, van de organise rende vereniging AV Holten werd derde in 11:40. Sabine Schulenburg uit Rijssen was de snelste dame in 12:24. Tweede dame was Nicole Krukkert uit Nij verdal in 13:05. Nicole, was overigens de eerste in haar leef tijdscategorie. Holten - In de vierde wedstrijd van de competitie heeft het da- meshandbalteam van Holten te gen het sterke OBW 2 opnieuw winst weten te boeken. De wed strijd startte 15 minuten te laat omdat de scheidsrechters niet kwamen opdagen. De beginfase kenmerkte zich door voorzichtig spel waarin weinig werd ges coord. Na 15 minuten stond nog maar 1-1 op het bord. Daarna raakte een hoekspeelster van OBW ge blesseerd aan haar knie en moest uitvallen. De verdediging vsn OBW was even uit balans. Hol ten maakte daar goed gebruik van en nam een 5-2-voorsprong. Tot de rust kreeg vooral OBW nog enkele goede kansen maar scoorden beide team slechts een keer waardoor de rust met 6-3 aanbrak. Na rust nam Holten in eerste in stantie het initiatief en liep het Vletgoor - Blauw Wit heeft af gelopen zaterdag de thuiswed strijd tegen het op de laatste plaats staande Sportlust Glaner brug met 2-1 weten te winnen waardoor de ploeg van trainer Brands nu met twaalf uit zeven een stevige middenmootpositie heeft veroverd. Bepaald gemakkelijk ging dat echter niet. De bezoekers stre den met veel inzet voor hun eer ste overwinning en hadden pe rioden van de wedstrijd ook het beste van het spel. De betere kansen waren echter voor de thuisclub. Maar doordat daar mee veel te slordig werd omge gaan en vooral ook omdat de aanvallers steeds buitenspel lie pen, bleef de wedstrijd tot het eindsignaal van de goed leiden de scheidsrechter Van Dijk uit Ede spannend. De goedspelende Blauw Wit- verdediging, met aan het hoofd de uitblinkende doelman Hans Bekkernens, wist echter de krap pe voorsprong vast te houden. Blauw Wit begon weinig over tuigend aan de wedstrijd, Sport lust had het initiatief in de be ginfase zonder echt tot kansen te komen. De eerste kans was voor Blauw Wit. Spits Dirk-Jan Beid- man knalde uit een mooie voor zet van Merijn Offringa tegen doelman Hoedevanger op. De verdediging van Sportlust kreeg steeds meer moeite met de snel heid van Dirk Jan en zijn broer Alfred. In de dertiende minuut leverde dat een strafschop op toen de doelman niets anders wist te doen dan de doorgebro ken Dirk-Jan te vloeren. Scheidsrechter Van Dijk wees gedecideerd naar de stip en de Sportlust-goalie mocht van ge luk spreken dat hij slechts met geel bestraft werd. Hans Stam die de afwezige Marco Schui- terd verving als vrije verdediger, wist met de strafschop wel raad (1-0). Dit was een mooie opste ker voor de Blauwwitters die nu volop op de aanval speelden om de gasten vlot op een groter ach terstand te krijgen. Dat offensief leverde na op nieuw goed voorbereidend werk van Merijn alleen maar een mooie kans op voor Alfred, maar hij schoot rakelings naast. Verder wel de nodige hoek schoppen en vrije trappen, maar geen goals. De verdediging speelde foutloos, zodat er gerust werd met een 1-0-voorsprong. De thee had de Blauwwitters' blijkbaar goed gedaan, want bin nen enkele minuten werden twee grote kansen uitgespeeld. Uit de eerste wist de doelman de knal van Alfred fraai te pareren, pre- (Foto: Dennis Bolink) cies-voor de voeten van midden velder Gert-Jan Prins die zijn in zet door de doelman tot hoek schop zag verwerkt. Even later kwam Maarten Kruimelaar na een mooie combinatie met Dirk- Jan op links vrij door, maar uit een moeilijke hoek mikte hij net voorlangs. In de 58ste minuut kwam echter toch de 2-0, toen voorstopper Youri Noorlander Dirk-Jan op links wegstuurde. Zijn voorzet op maat was door broer Alfred niet te missen (2-0). Wie dacht dat Blauw nu de wedstrijd rustig ging uitspelen, kwam bedrogen uit. De bezoekers gingen alles of niets spelen en drongen Blauw Wit in de verdediging. In de 65ste minuut had dat suc ces toen een goede combinatie over links door Patrick Ruiter beheerst en onhoudbaar werd af gerond (2-1). Blauw Wit ging steeds onrusti ger spelen en wist zich geen raad met de ruimte die Sportlust weg gaf. Bi jna elke counter eindigde in buitenspel. Ook de voor Alf red en Maarten in het veld geko men Jurrian Paalman en Bennie Schoemaker konden daar geen verandering in brengen. De Blauw Wit-verdediging hield daardoor handen vol werk, maar wist goed overeind te blijven. In de tachtigste minuut leek Blauw Wit toch de bevrijdende derde treffer te scoren, toen uit een dieptepass Dirk-Jan alleen op doelman Hoedevanger kon afgaan. Voor de tweede keer in deze wedstrijd werd Dirk Jan door hem gevloerd. Nu echter net buiten het strafschopgebied. Hoedevanger kreeg zijn tweede gele kaart en moest vertrekken. De moegestreden Dirk-Jan werd hierna vervangen door Jurgen Kolkman. Hans Stam mikte uit de vrije trap in de handen van in valler-doelman Klaver. In de slotfase bleef de thuisclub het ook tegen tien oranjezwarten moeilijk houden en slaakte de Blauw Wit-aanhang een zucht van verlichting toen Hans Bek kernens een vrije trap knap, toe gekend omdat de sterkspelende Gert-Jan Ulfman op het laatste moment een Spotlustaanvaller ten koste van een gele kaart wist te blokkeren, uit zijn doel ransel de. De bezoekers bleven jagen op de gelijkmaker, maar met counters was Blauw Wit gevaarlijker. Door te weinig overleg en steeds buitenspel lopen leverde dat echter niets op. Het enige wa penfeit was een schot van Arno Jager tegen de buitenkant van de paal. Onder grote spanning vers treek de bijna tien minuten bles suretijd, maar in de stand kwam geen verandering meer, zodat Blauw Wit een moeizame doch heel nuttige zege kon gaan vie ren. Opstelling Blauw Wit: Hans Bek kernens, Gert-Jan Ulfman, Hans Stam, Youri Noorlander, Arjan Aanstoot. Arno Jager, Gert-Jan Prins, Maarten Kruimelaar (Bennie Schoemaker), Alfred Beldman (Jur rian Paalman). Dirk Jan Beldman (Jurgen Kolkman) en Merijn Offrin ga- uit naar een 9-5 voorsprong. Daarna trof ook Holten het bles sureleed. Achtereenvolgens moesten Kristel Meerman en Monique Plantinga het spelveld verlaten. Nu was het OBW dat er voordeel uitputte. OBW kwam terug en Holten miste ook nog een strafworp. Toch bleef Holten voldoende bij de les om de winst met 11-9 in eigen huis te houden. Scores: Judith Tiekink 5: Monique Plantinga, Paulien Schooien 2; Dör- te v. Ooijen, Jessica Smit 1 Enschede - De majorettes van de Holtense Muziek Vereniging HMV hebben zaterdag 25 okto ber deelgenomen aan een wed strijd in de Pathmoshal te En schede. Onder leiding van in- structrices Jeannet Bosschers en Samanthika Ulfman werden uit stekende resultaten behaald. De jongste majorettes werden individueel beoordeeld tijdens de basic strut. Op dit onderdeel worden de meisjes beoordeeld op hun techniek en uitstraling tijdens het marcheren. Hierbij worden de groepen ingedeeld naar leeftijd. Op dit onderdeel behaalden alle meisjes van HMV een cijfer tussen de 8.0 en de 8.5. De beste deelneemsters in hun groep kregen hiervoor een medaille. Marion Lubbersen en Meghan ten Berge werden eerste in hun groep, Nicole Brinkman behaal de een tweede prijs en Sharon Deten een derde prijs. Een kleine groep bestaande uit vijf majorettes deed mee met een show op muziek van The Lion King in de jeugddivisie. De show werd beoordeeld met een puntenaantal van 80,0 wat goed w as voor een eerste prijs. De vier oudste majorettes vorm den samen een kwartet dat uit kwam in de derde divisie. Op muziek van James Bond behaal den zij een puntenaantal van 79,5 wat uiteindelijk een tweede prijs opleverde. Na het behalen van deze goede resultaten zijn de majorettes al weer druk aan het trainen voor het najaarsconcert op zaterdag 8 november in de sporthal, waar aan alle majorettes zullen deel nemen. Holten - Daar waar het in de competitie nog niet helemaal voor de wind gaat, is dartteam Perron Nul in de beker onge naakbaar. Tegenstander in deze ronde was het altijd zeer lastige Het Hof uit Colmschate. Werd de eerste wedstrijd al overtui gend gewonnen met 7-2, in de returnwedstrijd moest nog slechts drie punten worden ge haald. Dat het team daarom enigszins nonchalant aan de wedstrijd be gon. was dan ook begrijpelijk. Toen in de eerste pan ij bleek dat de tegenstander duidelijk liet blijken voor een ruime overwin-' ning te gaan, werden de spelers van Perron Nul op tijd wakker en werd gedegen voor de wed strijd gegooid. Wat'al snel resulteerde in een 3- 0 voor Perron Nul. Deze stand betekende dat het team de vol gende ronde had bereikt. De speciaal voor deze wedstnjd opgeroepen cupfighter Paules, kende geen genade voor de te genstanders en verloste de jon gens van Het Hof uit hun lijden door meedogenloos de bierronde uit te gooien. Dat de einduitslag 8-1 werd, was dan ook voor de aanwezige toe schouwers geen verrassing. Perron Nul moet dinsdag aantre den tegen Centraal Beheer uit Apeldoorn waar zij op deskundi ge w ijze zullen w orden heenge bracht door chauffeur platte wa gen Jeroen Muller. SV Holten Zondag 2 november Holten 1 - Heeten 1. 14.00 uur; Haarle 3 - Holten 2, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Holten 3 - Luctor Et Emergo 3, 9.30 uur; Holten 5 - Nijverdal 3, 10.45 uur: Holten 6 - GFC 7, 9.00 uur; Holten 7 - Nijverdal 5, 10.45 uur; RKSV 3 - Holten 8. 11.45 uur (vertrek 10.45 uur): Holten 9 - Luctor Et Emergo 6, 9.00 uur. Zaterdag 1 november Terwolde Al - Holten Al, 14.30 uur; ASC '62 B2D - Holten BI. 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Holten Cl - Diepenveen Cl, 14.30 uur; PH C6 - Holten C2D. 10.30 uur (vertrek 9.30 uur): Overwetering Dl - Holten Dl. 10.30 uur (vertrek 9.15 uur): Holten D2 - De Zweef D4. 11.00 uur; Holten El - GFC El. 10.00 uur; Omhoog E3 - Holten E2D, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); RKSV El - Holten E3, 11.15 uur (vertrek 10.30 uur): Holten F1 - GFC Fl. 11.00 uur; SC Rijssen Fl - Holten F2. 10.00 uur vertrek 9.15 uur): Holten F3 - Hector F3. 11,00 uur; Holten MB - Den Ham MB, 14.00 uur. Handbal Donderdag 30 oktober Recreanten - SDOL. 19.00 uur. Zaterdag 1 november Jongens B - Swift '74, 12.00 uur; Meisjes B - CVO 1, 15.10 uur: Meisjes C - Swift '64, 1. 13.40 uur; Meisjes Dl - Swift '64. 12.55 uur; Meisjes D2 - Voor waarts, 14.25 uur: Voorwaarts - Dames 2, 20.40 uur (vertrek 19.40 uur). Zondag 2 november Tyfoon in Hattem - Dames 1, 13.05 uur (vertrek 11.45 uur); Tyfoon 1 in Hattem - Heren. 14.20 uur (vertrek 13.00 uur); DSC 1 - Dames Al. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Goosen Wij- he - Dames A2, 12.00 uur (ver trek 10.45 uur). Holten - Het herenteam handbal boekte een ruime zege op Grol. Holten startte goed en nam al vanaf het begin een voorsprong. Grol bood nog wel iets tegen stand, maar het goede spel van Thys Jeurissen, Meino van Beek en vooral Freddy Wolterink brachten Holten bij rust al op een 12-6-voorsprong. Na rust bleef Holten sterker en w erd vooral via de break vaak gescoord. Daarnaast keepte Francis Luesink een sterke wed strijd. Holten wist met goed spel de winst tot een 26-16-stand op te voeren. Scores: Thys Jeurissen 8: Freddy Wolterink 6: Meino v. Beek 5: Fa bian Dorlas 4; Tristan Dorlas 3. Handbaldames 2 liep tegen een zware nederlaag aan in Apel doorn tegen Achilles. Na een redelijk eerste helft stond het 7-2 bij rust. In de 2e helft was Achilles veel te sterk voor Holten. Daardoor won de thuisploeg ruim met 21-5. Handbal Dames A1 moest thuis tegen mede koploper Haarle. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, maar Holten scoorde makkelijker. Daardoor leidde Holten bij rust met 10-7. Na rust kwam Haarle terug en zelfs met 13-15 voor. Holten miste in die tijd enkele fraaie kansen. In de slotfase kwam Holten echter goed terug en werd voor de der de keer gewonnen. Eindstand 18-15. Darries A2 ging lange tijd gelijk op met Swift. Na de rust?6-6) speelde Holten te afwachtend en ging de wedstrijd onnodig met 10-13 verloren. Meisjes C speelde een spannen de wedstrijd uit tegen Zwolle. Beide team waren aan elkaar ge waagd. Na een 3-1 achterstand bij rust werd het uiteindelijk een 9-9 gelijk spel. D-jeugd 1 was te sterk voor Nieuw-Heeten. Via een 0-9- stand bij rust werd keurig met 3- 14 gewonnen. Holten - De uitslagen van de on derlinge competitie van schiet vereniging De Eendracht. Geweer Klasse A: J.A. Paalman 178; W. Paalman 156; G.J. v. Aefst 144. Klasse B: F. Hoes 133. Klasse C: B. Kolkman 140: J. Sluiter 130; E. Hulsman 85: M. Oostervelt 75. Pistool: H. Paalman 166; A. Schuppert 163: H. Nekkers 161. Vuurbuks G Möring 76; E. Grootentraast 75: J. Reinaardus 64; J. Eertink 60. Opgelegd 55+ Klasse A: Leefmk 190: G. Schuppert 186: G. Haverslag 185: D. Jansen 167. Klasse B: J. Nijendijk 152; J. Klooster 145.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 9