Twente Plat komt met nieuwe show naar Irene SGP-amendement tegen verhoging OZB Heusinkveld verdient met Twente Zangers Nationale titel Lezersactie 'Twente Plat' li Voedselactie Dorcas voor Oost-Europa Opening expositie Profoto Alie Kettelarij viert jubileum Wel of geen hondbelasting Start nieuwe Slank-Klup Grote opbrengst collecte Brandwonden Stiching Eindpresentatie onderzoek over proeftuin Twente Informatiegids Welzijn Ouderen Lezers Holtens Nieuwsblad krijgen korting op entreeprijs Bijeenkomst NBvP Espelo Korting voor de voorstelling van Twente Plat' voor het in deze krant genoemde optreden! Tegen inlevering van deze bon aan de kassa 1euro korting op een toegangskaartje. U betaalt geen 10,- maar 9,- euro pp. lp» r Kabelinternet blijft uit 70's 80's Party Koffieochtend in dorpshuis Subsidie voor Welzijn Ouderen Bezwaar ongegrond :a\ DONDERDAG30OKTOBER2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Boschkamp - Holten door de zoeker van Profoto. Zo heet het the ma van de foto-expositie van de jubilerende fotoclub Profoto. De ze werd afgelopen zaterdag 25 oktober door Wim Dalhuisen geo pend in dorpshuis De Boschkamp. Profoto bestaat dertig jaar en daar hoort een eigen foto-expositie bij. Voorzitter Hans Wissink vertelt dat het voor veel leden on wennig was met een thema te werken. 'Normaal werken we nooit met een thema. Iedereen heeft zijn eigen interesses en houdt zich vooral daarmee bezig.' Het was dan ook voor velen moeilijk nu ineens toch met een vast onderwerp te gaan werken. Toch slaagden de leden erin om leuke en soms onverwachte in valshoeken te kiezen, zodat Holten op een speciale manier wordt uitgelicht. Zo is er een foto te zien van een spiegelende weerkaat sing van de Dorpskerk, een besneeuwde Beukenlaantje, een met kaarsjes belicht Canadese Begraafplaats en een stukje van een Holtens Nieuwsblad waarbij de randen van de foto wazig weglo pen. Bezoekers kijken kritisch naar de foto's en geven er tegen elkaar commentaar bij. 'Jammer dat de foto toch niet helemaal scherp is,' of'De kleuren zijn heel mooi.' Wim Dalhuisen loopt in zijn openingstoespraak de geschiedenis van de fotoclub langs. 'Herman Kampman was in 1973 betrokken bij de totstandkoming van Profoto in het Paalhuus.' De diacursus van Wout Gilhuis uit Loosdrecht zorgde voor aanwas bij de club. Vooral ook buiten Holten. 'Sinds 1980 werd Profoto een zelfstan dige club, naast Socuwe.' De expositie is gratis te bezichtigen en hangt nog tot en met don derdag 20 november. (Foto HNB) Holten - Alie Kettelarij vierde onlangs haar 25-jarig jubileum bij Diessenplas. Met een receptie werd dit gevierd en collega's zetten haar met een eigen cabaret in het zonnetje. Hoewel Alie zelf aan geeft helemaal geen type te zijn om in de kijker te staan, genoot ze er toch van. Ze heeft even een weekje vrij. niet om te luisteren maar om zich voor te bereiden op de volgende toets die haar voor de opleiding Verzorgende Niveau 3 te wachten' staat. 'Het mooie binnen de Diessenplas is datje er alle mogelijkheden voor opleidingen kunt krijgen. Dat geeft steeds weer uitdagingen, je kunt een stapje ver der en jezelf vakbekwamer maken. Omdat ik van plan ben om nog jaren op Diessenplas te blijven, wil ik graag zoveel mogelijk leren. Aanvankelijk wilde ik hele maal die richting niet op, ik wilde kraamverzorgster worden. In die tijd had ik nog niks met ouderen. Maar ik kwam als vakan tiehulp op Diessenplas en raakte zodoende in contact met oude renzorg. En dat begon mij eigenlijk wel te trekken. Ik werkte eerste in de huishouding, min of meer als gastvrouw, later heb ik de opleiding bejaardenverzorgende gedaan. In de loop der jaren werd ik waarnemend hoofd, en teamleider. Maar ik wil de een stapje terug doen, minder werken en dat viel niet te combi neren in die functie. Bovendien wilde ik me ook graag meer richten op daadwerkelijke zorg en minder met de papierwinkel van doen hebben. Ik ben gaan werken op de afdeling somathiek, dat heeft mij altijd getrok ken. Dat mensen toch nog hun eigen beslissingen kunnen nemen en zoveel mogelijk dingen zelf kunnen regelen. Ik werk daar met heel veel plezier en binnen een leuke groep. Natuurlijk zijn veel dingen veranderd binnen Diessenplas. De cultuur is niet veran derd. Maar de hulpmiddelen en de techniek zijn alleen maar ver beterd. Voorbeeld daarvan is het makkelijke belsysteem voor de bewoners. Vroeger hadden wij een systeem voor het hele huis. Op een plek bij de trap waren de lichtjes daarvan zichtbaar. Ooit ging er laat op de avond een belletje van een kamer op de vierde etage, een kamer helemaal achter op de gang. Ik ging even kijken wat er aan de hand was, alle trappen op. Als antwoord kreeg ik: 'Ik wou alleen maar welterusten zeggen!' Dat maakt het werk zo mooi! De invoering van de hondenbelasting blijft de Holtenaren bezig houden. In de oude gemeente Holten was het juist afgeschaft en ging het ook goed. Waarom moet deze belasting nu in de nieuwe gemeente Rijssen- Hollen ineens weer worden ingevoerd? De her en der geplaatste hondentoiletten zouden bezwaren rond de invoering van de hon denbelasting moeten verzwakken. Toch blijken lang niet alle honden gebruik te maken van deze nieuwe sanitaire voorzieningen en wordt ook daarbuiten nog ge woon gepoept. Verder gebruiken bewoners in het buitengebied de hondentoiletten niet, omdat deze alleen binnen de bebouwde kom zijn te vinden. Volgens de WD kan het onderhoud van de hon dentoiletten ook op een andere manier worden betaald. Lezers die het eens of oneens zijn met deze stelling kunnen hierop reageren door hun mening op te schrijven en te versturen naar het Holtens Nieuwsblad. Het is wel belangrijk erbij te vermelden waarom men voor of tegen is. Reacties naar: Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten; holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Boschkamp - Een nieuwe Slank-Klup opende donderdag 23 okto ber haar deuren in Holten. Elke donderdag van 18.30 tot 19.30 uur is iedereen van harte welkom in dorpshuis de Boskamp om met Beheer Slank-Klup en de leidster D. Nijveld kennis te maken. In de week van 27 tot en met 31 oktober houdt Beheer Slank-Klup weer haar jaarlijkse Open Huis-week. Bij alle 350 klups in heel Nederland staan dan week de deuren open, waarbij belangstellenden de gelegenheid krijgen vrijblij vend een kijkje te komen nemen. In een ongedwongen sfeer kan men vragen stellen aan de leidster en met cliënten praten over behaalde resultaten. Loop eens binnen bij één van de clubs, en maak kennis met de klupleidster en de ontspannen en stimulerende werkwijze van Be heer Slank-Klup. De leidster is D. Nijveld, telefonisch te bereiken via nummer 0548-516148 (door Jenny Bouwhuis-ter Maat) Holten - Met het vocaal ensem ble De Twente Zangers behaalde Geert Heusinkveld, één van de Twentezangers, medio septem ber een nationale titel. Het ensemble zette een toppres tatie neer op het Nationaal Man nenkoor Festival in Zutphen, dat gehouden werd in het kader van het honderdvijftigjarig bestaan van het Koninklijk Nederlands Zangers Verbond. Daar behaal de De Twente Zangers het Ne derlands Kampioenschap in de B-categorie met de hoge score van 1367 punten.' „We hadden er anderhalf jaar voor 'getraind'. Ondertussen hadden we ook nog een dirigentenwisseling", vertelt Heusinkveld. De optredens in Zutphen vond hij echt een bele venis. „Eerst de halve finale, toen de finale. Dan sta je daar in de schijnwerpers, ja, dat is even wat anders." Spanning had hij vooraf wel, maar eenmaal op het podium was dat over. Voor de Twente Zangers was het berei ken van de nationale titel op zo'n bijzonder concours een hoogte punt. Heusinkveld zingt bij het bas- kwartet van het uit zestien zan gers bestaande vocaal ensemble. Negentien jaar geleden werd hij gebeld door de toenmalige voor zitter van de Twente Zangers, Jan Smit. Of hij zin had om mee te zingen. Nou, dacht Heusink veld, ik kan wel een keer komen kijken. Hij keek, en wat hij zag en hoorde beviel hem wel. En zo kwam de Holtenaar terecht in het merendeels uit Rijssenaren bestaande gezelschap. „De meesten komen inderdaad uit Rijssen, maar er zijn ook zan gers uit Almelo en Nijverdal en de dirigent komt uit Bome. Het is een vriendenclub en dat is heel positief. Het is één groep, ik voel me tenminste helemaal Geert Heusinkveld: "Het is een vriendenclub en dat is positief.' (Foto HNB) geen buitenstaander. En de vrou wen liggen elkaar ook, dat is ook belangrijk." De optredens met het vocaal en semble brengen Heusinkveld op verschillende podia. „We treden overal op. Twee keer per jaar verzorgen we een gratis optre den. Onlangs gingen we naar Het Meulenbelt in Almelo. Dan gaat de zaak hier om zes uur Holten - In heel Nederland col lecteerden in de week van 5 tot en met 11 oktober meer dan vijf tigduizend vrijwilligers voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Holten gingen de collectanten langs de deuren. En met succes. Gezamenlijk werd een bedrag van 2.432,75 euro opgehaald. De opbrengst van de collecte stellen de Brand wonden Stichting in staat om haar belangrijke werk voort te zetten. Al meer dan 30 jaar zet de Ne derlandse Brandwonden Stich ting zich in voor mensen met brandwonden. Dit doet zij voor onderzoek ter verbetering van de behandeling van brandwonden, het opzetten van preventiecam pagnes en het instandhouden van de Huidbank. Daarnaast doet de Brandwonden Stichting veel aan nazorg voor Brandwon denslachtoffers. Goede nazorg is voor veel slachtoffers van groot belang. Bij brandwonden ontstaan vaak ontsierde littekens die voor een slachtoffer zowel lichamelijk als geestelijke gevolgen hebben. Holten - Kunstenaar Roderik Rodenburg presenteert don derdagavond 30 oktober in Rijssen en in Holten het film isch portret dat hij maakte naar aanleiding van zijn on derzoek in de gemeente Rijs- sen-Holten. In opdracht van de Stichting Proeftuin Twente verbleef de videokunstenaar één maand in de gemeente, waarbij hij de aspecten van culturele identi teit onderzocht door de geïn terviewden telkens dezelfde vraag te stellen 'Wat bindt Rijssen en Holten?'. Tijdens de eindpresentatie op donderdag 30 oktober toont Roderik Rodenburg zijn vi deodocumentaire. Deze pre sentatie duurt ongeveer veer tig minuten. Tijdens de pre sentatie en na afloop wil hij in gesprek gaan met het publiek. Er worden twee presentaties gegeven. Een presentatie vindt plaats in het gemeente huis Rijssen en begint om 19.00 uur. De tweede wordt gehouden in het gemeentehuis Holten en start om 20.30 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie: www.proeftuintwente.nl. dicht en moetje om zeven uur in het Meulenbelt zijn. Dat is eten met de ene hand en je aankleden met de andere", lacht hij. Lees verder op pagina 13. Holten - Stichting Welzijn Ou deren Holten heeft een handige informatiegids samengesteld voor senioren. Deze zal de komende weck bij de senioren in Holten, Espelo en Dijkerhoek in de brievenbus vallen. In de gids staan instellingen, organisaties, diensten en rege lingen vermeld die voor senio ren van belang kunnen zijn. Mensen die niet onder deze groep vallen maar toch belang stelling hebben kunnen een gids afhalen bij de SWOH aan de Gaardenstraat 29 en bij het gemeentehuis aan de Smidsbelt 6 te Holten. Irene - Het is de laatste jaren een echte traditie geworden: met het einde van de zomer en het vallen van de bladeren gaat het popu laire humorgezelschap Twente Plat van start met haar nieuwe tournee seizoen. Een gebeurtenis, waar de echte liefhebbers van de Twentse hu mor alweer reikhalzend naar uit kijken, want het is zo langza merhand algemeen bekend, dat Twente Plat elk najaar voor haar vele bezoekers weer een gloed nieuw en verrassend program ma, waarmee het gezelschap haar publiek trakteert op een da verende avond uit, waar weer eens ouderwets lekker gelachen kan worden. Niet voor niets wordt Twente Plat in de volksmond dan ook al Het gezelschap van de lach ge noemd. Een eretitel, waar de le den van de groep hard voor heb ben gewerkt en waar ze dan ook heel erg trots op zijn. Twente Plat brengt regelrechte, onver valste Twentse humor, geïnspi reerd door grote voorgangers als De Wierdense Revue en Gait Oet't Klooster, maar wel in een nieuw en modern jasje anno 2003. Schitterende nieuwe conferen ces, gekke liedjes en knotsgekke sketches maken een avondje Twente Plat tot een daverende happening en een regelrechte aanslag op de lachspieren. Het lukte Twente Plat oprichters Fred en Angie Rootveld, om de afgelopen jaren een aantal jonge, frisse nieuwe krachten aan zich te binden, waarmee de groep een geheel nieuwe uitstraling kreeg. Met inzet van alle krachten ont wikkelde het huidige gezelschap zich tot een ambitieuze en mo derne lachmachine, waar het pu bliek onbedaarlijk van geniet. Met Ronald Meijer, de jonge maar toch al zeer ervaren Olden- zaalse Enschedeër, die met zijn prachtige stijl en zijn gedegen repertoirekeuze nog het meest aan Gait Oet't Klooster doet denken. En met Erwin Kwant, de twintiger in het gezelschap, die al zeer jong zijn hart aan de humor verloor en die met zijn schitterende typetjes de lachers snel op zijn hand weet te krijgen. En met de Haaksberger- naar Karei van de Kaate. op Zater dagochtend weerman in het Ra dio Oost programma van Harm Oet Riessen en op de planken een humorist van uitzonderlijke klasse, die met zijn ongeëve naarde teksten de lachspieren op de proef steld. Hendurk Gees- sie uit Bornerbroek completeren Twente Plat met hun prachtige anekdotes en hun waarlijk unie ke, knotsgekke sketschen tot een schitterende afgerond geheel. Twente Plat komt dit najaar ook in Holten. Op Woensdagavond 19 november komt het populaire gezelschap optreden in de grote zaal van Irene, aan de Bosch kampstraat 9. De entreekaarten zijn vanaf he den in voorverkoop verkrijgbaar aan de zaal en kosten 10 euro per persoon. Telefonisch reserveren kan ook. Bel dan met De Reser- veerlijn, telefoon 074 3841718 en de entreekaarten liggen op de avond van de uitvoering klaar aan de kassa. Lezers van het Holtens Nieuws blad krijgen echter korting op de entreeprijs. Knip de bijgaande reductiebon uit en ontvangt, bij aankoop van de entreekaarten. een reductie van 1 euro op de en treeprijs. Espelo - NBvP Vrouwen van Nu Espelo had 20 oktober hun afde lingsavond. Deze avond werd verzorgd door Wim v.d Kolk en Johan Brinks. Wim is slager en heeft een sla gerij in Okkenbroek. Hij vertel de over hoe men vroeger slacht te en hoe nu gaat met alle strente regels erbij. Na afloop kon er onder genot van een drankje, nog even ge proefd worden van allerlei soor ten worst. De volgende overeenkomst is op 17 november. Voor deze avond is mevrouw Kapikiran uitgeno digd. Zij vertelt over de Turkse Cultuur. (Vervolg van voorpagina) Wethouder W. ter Schure raadde het SGP-amendement ten sterk ste af. Hij wees op het meeija- renbeleidsplan, dat na uitgebrei de discussie door de raad was vastgesteld en waarin afspraken gemaakt waren voor nieuw be leid, gerelateerd aan de 2 pro cent extra OZB. Hij gaf verder aan dat de totale verhoging in 2004 voor de bur ger neer zou komen op 2,5 pro cent inflatiecorrectie en 0,8 pro cent verhoging van alle gemeen telijke belastingen, dus 3,3 pro cent. Ter Schure benadrukte dat het college unaniem achter de plannen bleef staan zoals toen- dertijd vastgesteld. „We volgen de lijn die de raad heeft uitgezet. Niet de ene keer dit en de andere keer dat. Voor de burgers moet er duidelijkheid zijn".aldus bur gemeester P. Scholten. „Ik ben erg nieuwsgierig naar het dreigement van Dul. Is de coalitie in deze samenstelling ter ziele?", viste VVD-fractievoor- zitter J. Kevelam. Dul gaf geen rechtstreeks antwoord daarop. „Een raadsbesluit,is een raads besluit. We moeten niet elk jaar dezelfde discussie voeren", stel de hij nog eens nadrukkelijk. Gemeentebelang koos bij nader inzien deze keer de kant van de coalitie. Niet vanwege de gemaakte af spraken, wel omdat berekend werd dat de totale verhoging 3,3 procent zou bedragen in plaats van 4,5 procent (2,5 procent in flatiecorrectie en 2 procent ex tra). Alleen de liberalen sloten zich bij de SGP aan. SGP- woordvoerder G. Kreijkes gaat de notulen nakijken om te zien wat er twee jaar geleden hier over precies gezegd is en komt daarmee naar de raad. Maximaal 4 kaarten per bon; geldig zolang de voorraad strekt Holten - Dorcas werkgroep Hol ten houdt woensdag 5 november een voedselactie. De bedoeling is dat gevers producten afleve ren uit onderètaand rijtje. We gens douanevoorschriften zijn andere producten niet mogelijk. Er kan worden gekozen uit: 3 pakjes droge soep; 1 pak/ doos brinta ed. (ontbijt); 1 pak bisk- wie: 1 pak vruchtensap (1,51); 2 plastic flessen zonnebloemolie; 1 blik groente a 800 gram; 1 blik witte of bruine bonen a 800 gram; 1 blik vruchten a 800 gram: 2 kg gebroken rijst; 1 tube tandpasta; 1 pakje droge krui denmix; 1 pakje cacao; 2 kg sui ker; 2 pakjes (fruit) thee; 3 pak macaroni (pasta); 1 kg (jodium- houdend) zout; 1 pot pindakaas of jam; 1 pakje kaarsen (2 a 3 stuks) 2 tandenborstels. Deze producten kunnenwoens- dag 5 november tussen 14.00 en 16.00 uur gebracht worden naar de volgende adressen: gebouw Irene en de Kandelaar in Holten, Bethanië in Dijkerhoek en het Trefpunt in Espelo of's avonds een half uur voor de aanvang van de kerkdienst. Wie voorkeur geeft aan een financiële bijdra ge. kan dit doen op giro 222 van Dorcas Hulp Nederland o.v.v. Nationale Voedselactie 2003. Holten - Kabelinternet zit er voor Holten in elk geval dit jaar niet meer in. Wel heeft kabelin- temetprovider @Home van energiebedrijf Essent een enquê te gehouden onder Holtenaren om te kijken of er belangstelling voor bestaat. Daarnaast heeft @Home waardebonnen ver stuurd, waarmee nieuwe leden straks kortihg kunnen krijgen op de aansluitkosten. Holten staat echter nog niet op de lijst van plaatsen welke binnen twee maanden gereed worden ge maakt voor kabelinternet. Stadskelder - In partycentrum de Stadskelder wordt vrijdag 7 no vember een 70's en 80's Party gehouden. De organisatie is in handen van de Vrije Jongens en de entree is 3,50 euro. De drankjes zijn slechts één euro, met uitzonde ring van sterke alcoholische dranken. Vanaf 22.00 uur zijn de zalen geopend en is iedereen die van gezelligheid houdt uitgeno digd De muziek zal deze avond uiteraard uit de periode 1970- 1989 zijn, dus voor jong en oud is er een programma. De entree wordt geheven aan de deur en de bezoekers hebben geen kaartje nodig. Boschkamp - Dorpshuis De Boschkamp houdt vrijdag 31 ok tober de derde koffieochtend van dit seizoen. Nadat de eerste keer waarne mend burgemeester Scholten op bezoek was en er de vorige kof fieochtend genoten kon worden van gedichten in dialect, kunnen de aanwezigen deze ochtend on der het genot van een kopje kof fie meedoen aan een gezellige bingo. Alhoewel de gezelligheid van het spel deze ochtend voor op staat, zullen hierbij uiteraard ook leuke, bescheiden prijzen te winnen zijn. Deelnemers betalen per bingokaart 50 eurocent. Belangstellenden zijn vanaf half tien van harte welkom, rond tien uur begint de eerste bingoronde. Het Oranje Fonds heeft tiendui zend euro toegekend aan Stich ting Welzijn Ouderen Holten. De bijdrage is bestemd voor de nieuw te starten preventieve huisbezoeken voor 75-plussers in de gemeente Rijssen-Holten. Het Oranje Fonds richt zich op verschillende doelgroepen in de samenleving. Bijvoorbeeld jon geren die hun draai moeten vin den in de samenleving; mensen die zelfstandig in hun eigen huis en omgeving oud willen wor den: buurtbewoners die de han den ineenslaan en zich inzetten voor een leefbare buurt; dak- en thuislozen, die zorg nodig heb ben. Het Oranje Fonds geeft fi nanciële bijdragen voor bijvoor beeld inventaris en gebouwen, voorlichtingsprojecten of het be vorderen van deskundigheid bij medewerkers. Het project preventieve huisbe zoeken voor 75-plussers, wil ou deren uit een isolement halen. Ouderen willen tegenwoordig zo lang mogelijk zelfstandig blij ven wonen. Met name voor de groep boven 75 jaar brengt dit echter het risi co van vereenzaming en isole ment met zich mee. Veel oude ren uit deze leeftijdsgroep zullen niet zo snel om hulp vragen. Zij hebben er vaak zelfs moeite mee om gebruik te maken van dien sten en voorzieningen. Om toch contact met hen te hou den en om hen zoveel mogelijk te activeren, wil de Stichting Welzijn Ouderen Holten huisbe zoeken gaan houden door vrij willigers. Deze vrijwilligers zullen aan de hand van een vragenlijst de wen sen en behoeften inventariseren van deze ouderen op het terrein van wonen, zorg, welzijn, ver voer en financiën. De bedoeling is dat het project begin 2004 van start gaat. Holten - Het bezwaarschrift dat mr. E. Scheepers-Adriaanse in diende tegen de bouw van zes recreatiewoningen aan de Via- nenweg 234 tot 239 is onge grond verklaard. De gemeente verleende in april van dit jaar aan H. de Vreugd vergunning tot het bouwen van de zes recreatiewoningen.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5