Kabouter Plop zorgt voor extra volle bak Niet alleen kinderopvang in Liezenboerderij Lochem/Holten m J Motor Service Twente NAJAARS STUNT JA, IK BINGO MEE! Mobiele wijkagent Blauw Wit tegen Sp Glanerbrug Tijd voor actie om VSP te realiseren sponsor Voorlichtingsavond school Waerdenborch Filmclub Todabokr houdt filmdagen Verlichting dimmen Opgave workshops kindertheatergroep ZONDER INRUIL ALTIJD HOGE KORTINGEN AUTOBEDRIJF Handelsweg 2 Ind.: Vletgaarsmaten Tel.: 0548-36 61 01 Op elke occasion boven de 7500.- GRATIS 1 jaar garantie en mobiliteitspas www.erikhuzen.nl Elke week extra prijzen! i'Ja, ik wil kans maken op alle Bingoprijzen van de Sponsor Loterij. Dus ik bestel: Winnen, winnen, winnen! Donderdag 23 oktober 2003 HO 7 (Vervolg van voorpagina) Holten - Als het aan het college ligt krijgt de ge meente Rijssen-Holten vijf wijkagenten; twee voor Holten (ook voor het buitengebied) en drie voor Rijssen. Als achter- vang komen er vier jeug- dagenten, die hier vijftig procent van hun tijd aan besteden, als bijvoor beeld de 'eigen' wijk agent vakantie heeft of ziek is. Het voorstel tot de inzet van de wijkagen ten en datgene wat daar mee samenhangt wordt besproken in de commis sie ABEZ van dinsdag 28 oktober. Het voorstel tot de ver hoogde inzet van wijk agenten komt niet uit de lucht vallen. Uit een re cent bevolkingsonder zoek blijkt dat de inwo ners van Rijssen-Holten de politie niet of te wei nig in de wijken aantreft. Men kent hen niet en ziet ze weinig. Het oordeel van de burger over de be schikbaarheid en bereik baarheid van de politie was dan ook negatief. Scoorde men in Twente daarvoor een 6,8, in Rijs sen-Holten was dat een 4,3. Te laag, vond zowel de politie als de gemeen te. Er waren wel wijk agenten, twee of drie, maar die.moesten ook an der politiewerk doen en konden zich niet voor het grootste deel van hun diensttijd op de wijk rich ten. Het is de bedoeling dat de nieuwe wijkagenten vanaf 1 december van dit jaar aan de slag gaan. De gemeente stelt hiervoor eenmalig een bedrag van 25.000 euro voor be schikbaar en jaarlijks voor tenminste zeven jaar een bedrag van 5000 eu ro. De 25.000 euro wor den gebruikt voor de aan schaf van onder andere vijf laptops, vijf hand computers, vijf fietsen, twee scooters en licht bakken en de inrichting van de spreekkamers in de wijk. Holten - Voor veel leer lingen van groep acht van de basisscholen geldt dat zij dit jaar voor het laatst de 'grootsten' van de school zijn. Binnenkort gaan zij zich oriënteren op de scholen voor voort gezet onderwijs in de re gio. Zeker ook voor ou ders geldt dat zij zich be zighouden met de vraag: "Naar welke school en welk soort brugklas gaat mijn zoon of dochter?" Bij deze keuze spelen be zoeken aan het Open Huis van de scholen voor voortgezet onderwijs een belangrijke rol. Tijdens het Opeji Huis van scholengemeenschap De Waerdenborch wordt iedereen ruimschoots in de gelegenheidgesteld de sfeer te proeven, wordt de algemene informatie voor de ouders op afzon derlijke voorlichtings avonden verstrekt. Tijdens deze avonden zullen rector Van Min derhout en conrector Van Gemert, uit de doeken doen wat De Waerden borch kinderen te bieden heeft, voor wat betreft bijvoorbeeld de organisa tie van het onderwijs, de plaatsing in de brugklas, de doorstroming en de begeleiding. Voor de ouders van de basisscholen in Holten en omgeving zijn er twee avonden: woensdag 12 november, vooral be doeld voor ouders uit Holten, Bathmen, Dijker- hoek, Nieuw Heeten, Ok- kenbroek, Laren en Exel; donderdag 13 november, vooral bedoeld voor ou ders uit Markelo, Rijssen, Enter. Nijverdal, Hellen- doorn en Deventer. Leerlingen en hun ouders worden begin januari uit genodigd voor de Open Huis avond die op 30 ja nuari in Goor en op 6 fe bruari in Holten plaats vindt. Espelo - Filmclub Toda bokr houdt vrijdag 7 en zaterdag 8 november filmdagen in het Espelose Trefpunt. Het buurthuis wordt die dagen omgebouwd tot een plaatselijke bioscoop. De super 8-filmpjes van vroeger komen dan op een groot scherm weer tot leven. De eerste dag is bedoeld voor de jongeren. Het is aan iedereen voor zich om uit te maken of men bin nen die categorie valt. De ze avond begint om 20.00 uur en staat puur in het te ken van oude, maar ook nog niet eerder vertoonde films. Johan Krieger zal hiervoor speciaal in zijn persoonlijke archief dui ken op zoek naar uniek beeldmateriaal. Ook zal Herman Boode nog weer een flinke serie dia's mee nemen. Zo heeft hij beel den van zijn fietstocht vanuit Dijkerhoek die hem dwars door de bin nenlanden van Espelo naar de Heihuizen voerde. Todabokr filmt ondertus sen al vijf jaar met de vi deocamera. Een reden om volgepd jaar waarschijn lijk voor een voorstelling met de beamer te kiezen. Het afgelopen jaar heeft de filmclub een bedrag uit het Rabobank Projecten- fonds ontvangen. Dit wordt besteed aan het overzetten van super 8 naar digitaal. De voorzit ter van de filmclub. Jan ten Dam, heeft hiervoor al honderden kilometers af moeten leggen. Diverse keren heen en weer naar Eindhoven, waar een ge specialiseerd bedrijf hier voor is gevestigd. De re sultaten zijn zeer veelbe lovend. Ook is Todabokr nog steeds bezig met het Adiovisueel Documenta tiecentrum Overijssel. Hier wordt oud super 8- filmmateriaal opgeslagen. Voor de wat ouderen is speciaal de zaterdagmid dag bestemd. Zij kunnen vanaf 13.45 uur genieten van film en dia, met aan sluitend een spetterend optreden van de Maarkel- Mennekes uit Markelo. Dit uit acht man bestaan de orkest speelt dialect- liedjes. De toegang is gratis. Dit is mogelijk omdat het Trefpuntbestuur het ge bouw ter beschikking stelt en de School- en Volks feestcommissie een deel van de onkosten voor haar rekening neemt. (Vervolg van pagina 3) Holten - Kastenberg gaf aan waardering te hebben voor de uitgewerkte noti tie, en dacht dat binnen het ambtelijk apparaat van de gemeente zelf ge noeg kennis in huis was om een en ander door te rekenen. „Er hoeft geen extern onderzoek plaats te vinden, dat gaat veel te veel geld kosten. Het is best de moeite waard om er nader naar te kijken, maar minder licht mag niet ten koste gaan van de verkeersveiligheid en de sociale veiligheid." Wethouder J. Ligtenberg putte nog maar eens uit notulen van voorgaande vergaderingen. Deze keer om de PvdA voor te hou den dat zij uitsprak dat er 'nooit en te nimmer op veiligheidsaspecten be zuinigd mag worden.' Door te dimmen komen er plekken die minder verlicht zijn. Wat vindt de burger daarvan?", vroeg Ligtenberg zich af. Hij had ook een bereke ning gemaakt: het aan brengen van dimvoorzie- ningen zou pas na 37 jaar dimmen terugverdiend zijn. De commissieleden besloten vervolgens dat een korte ambtelijke noti tie voldoende was om enig licht in deze zaak te verschaffen. Espelo - Op zoveel be langstelling had noch de organisatie noch Kabou ter Plop zelf gerekend. Met zijn maatjes Kweb bel, Klus en Lui gaf de populaire kinderfiguur zaterdagmiddag driemaal een vermakelijke voor stelling voor bijna 2300 mensen. Daarmee trok het Plopfeest meer dan het dubbele aantal bezoe kers dan een half jaar ge leden. Een succes was het dus zeker alhoewel de bijkomende parkeerpro blemen wel voor een kleine schaduwzijde zorgde. Toch bleek de roep om herhaling dusda nig groot, dat Plop en de zijnen - perfect vertolkt door Eddy Steegink, Ria Kappert, Erik Markvoort en Henk Nijkamp - vol gend seizoen zeker terug keren bij Dondertman. Vanaf het begin van de middag stroomden de wegen in de directe om geving van de kinder boerderij stampvol waar door de bereikbaarheid voor menig aanwonende in het gedrang kwam. Via deze weg wil de or ganisatie hun daarvoor haar verontschuldigingen aanbieden. Ondanks aan wijzingen van inderhaast ingezette parkeerwachten gaven helaas slechts wei nig Plopgangers gehoor aan de tip om de auto te parkeren op het onlangs door de kinderboerderij aangekochte stuk grond tegenover de hoofdin gang. Nu hoopten de au to's zich niet alleen op langs de Meester Bos weg, maar ook langs de Haalmansweg, de Raal- terweg en zelfs langs de N332. Het had tot gevolg dat velen geruime tijd moesten lopen om de kinderboerderij te berei ken. Alle parkeerproblemen ten spijt: het kon de pret in het 'theater' op de zon neweide niet drukken. Van heinde en verre kwam jong en oud af op het Plopfeest. De uitstra ling van Kabouter Plop onder de jeugd, natuur lijk onder invloed van het gelijknamige televisiep rogramma, is de laatste tijd enorm. Een dikke haag van kleine en grote Plopfans omzoomde de wei naast de geïmprovi seerde Melkherberg. Met hun optreden lieten de vier Ploppers menig kin derhart sneller kloppen en veel kleintjes die spontaan meedansten en (Foto: Sander Scheperman) sprongen op het bekende Kabouterlied. Na afloop van de voorstellingen werden ook tal van kin deren met één van de vier vereeuwigd. Met het Kabouter Plop feest is de evenementen kalender van Dondert man voor dit jaar nog niet vol. De voorbereidingen voor de Levende Kerst stal (22, 23, 26 decem ber) zijn inmiddels ge start. Overigens ziet het er naar uit dat de parkeer problemen dan vermoe delijk verleden tijd zijn. Als alles mee zit wordt half november een aan vang gemaakt met de aanleg van het nieuwe parkeerterrein dat plaats biedt aan ongeveer hon derdvijftig auto's. Het huidige parkeerterrein wordt dan gereserveerd voor uitsluitend minder validen en fietsers. De in- en uitgang van het nieuwe parkeerterrein liggen straks in het ver lengde van de Meester Bosweg. Vanaf het ter rein kan men via een aparte voetgangersdoor gang de hoofdingang van de kinderboerderij berei ken. Holten - De commissie Grondgebied werd ge vraagd haar mening te geven over de bestem mingsplanwijziging voor de Liezenboerderij aan de Larenseweg. De Stichting Kinderopvang Hellendoom-Rijssen wil de boerderij gebruiken voor kinderopvang. Een deel van de boerderij krijgt een andere functie, waarschijnlijk die van jongerencentrum waarbij de gemeente als huurder optreedt. Op de boerderij zou de bestemming bijzondere doeleinden voor welzijn en zorg, kantoren en woondoeleinden moeten komen. Het verzoek om de dubbelbestemmingen kantoren en woondoel einden heeft een bedrijfs matige achtergrond: als verhuur van een deel van het pand niet mogelijk blijkt, is er geen planolo gische belemmering het pand als kantoor of wo ningen in gebruik te ne men of te verhuren. De commissie was voor de bestemmingsplan wij ziging bijzondere doel einden voor welzijn en zorg. Daardoor is het mo gelijk zowel de kinderop vang als een buurtcen trum in de boerderij te vestigen. Een deel van de commissie vond de dub bele bestemming niet no dig; een nieuwe bestem mingsplanwijziging kon weer aangevraagd wor den als dat nodig bleek. GB-raadslid W. Vene klaas wilde iets meer we ten over de bijgebouwen en vroeg waarom de be stemmingsplanwijziging alleen voor het hoofdge bouw gold. Wethouder W. Stegeman gaf aan dat de bijgebouwen buiten de bestem m i n gsp 1 an w i j z i - ging vielen omdat ze be trokken worden bij plan De Liezen en al in han den zijn van een project ontwikkelaar. Hij bena drukte dat het niet om een kantoorgebouw ging, maar wel om de moge lijkheid om daar een kan toor te vestigen. „Ik hoop het niet maar stel dat bei de activiteiten op een eind zouden lopen, dan kun je er twee woningen van maken." Wethouder J. Flim-Gerritsen vertel de dat er serieus gekeken werd naar de mogelijk heid om de boerderij als uitvalsbasis te gebruiken voor één van de wijk agenten; deze zou daar dan ook een spreekuur kunnen houden. VVD-fractievoorzitter J. Kevelam kon zich vinden in de plannen voor de boerderij. Hij zag op die plek wel liever een res taurant of hotel dan een kantoor of dubbele wo ning. GB-raadslid W. Veneklaas was niet voor de dubbele bestemming, omdat de bestemming in dien nodig later wel ge wijzigd kon worden. Het CDA constateerde dat de bestemming wo nen en kantoor lichter was dan die van bijzon dere doeleinden voor welzijn en zorg en ging akkoord. Ook PvdA en ChrU waren akkoord. De SGP is geen voorstan der van kinderopvang en ging niet mee in de be stemmingsplanwijziging. Holten - Kindertheater- groep De Verkleedkist bereidt zich voor op een nieuw toneelstuk. Dit doen zij door een theaterworkshop te orga niseren voor kinderen uit de basisschoolgroepen 6, 7 en 8 van de basisscho len uit de gemeente Rijs sen-Holten. Deze works hop wordt gegeven door een professionele drama docent, Roel Vink uit Zutphen. Vink gaat op de woens dagmiddagen 29 oktober en 5 en 12 november, van 14.30 uur tot 16.30 uur in het parochieelcentrum De Rozengaarde aan de slag met 25 kinderen. Er wordt gewerkt aan de verschillende facetten die gebruikt worden bij het spelen in een theaterstuk. De leiding van de Ver kleedkist ondersteunt hem daarbij. De works hop wordt afgesloten op zaterdag 22 november van 10.30 tot 14.30 uur met een kleine presenta tie aan de belangstellen den van de kinderen die deelnemen aan de works hop. De workshop kost 7.50 euro per kind. Van deze 25 kinderen mogen er twaalf mee doen aan het toneelstuk 'Rhonda, het piratenmeis- je' dat op 21, 23 en 24 april 2004 opgevoerd wordt in parochieelcen trum De Rozengaarde. De repetities voor dit to neelstuk beginnen in ja nuari 2004 op de donder dagmiddagen van 15.45 tot 17.00 uur. De workshop is bedoeld voor kinderen uit de groepen 6. 7 of 8 van de basisscholen in Rijssen- Holten. Kinderen die kunnen op de genoemde data en toneelspelen leuk denken te vinden, kunnen zich voor de workshop opgeven op woensdag 29 oktober en 5 en 12 no vember van 14.30 uur tot 16.30 uur. En de afslui ting op zaterdag 22 no vember van 10.30 tot 14.30 uur. Opgave voor 24 oktober bij voorkeur per e-mail verkleed- kist@hotmail.com Vermeld je naam, adres, telefoonnummer, leeftijd en in welke groep je op school zit. Of bel naar Helen Staman, telefoon 0548-544210. Vletgoor - Blauw Wit treft zaterdag op 't Vletgoor de rode lantaarndrager van dit moment. Sportlust uit Glanerbrug is de competi tie verre van goed begon nen. De ploeg komt moeilijk tot scoren en heeft al veel treffers moeten incasse ren. Echter, deze ploeg is geen tegenstander om te onderschatten. Dit heeft Des uit Nijverdal onder vonden. Zij kwamen niet verder dan een gelijkspel. Blauw Wit kan zo goed als zeker in de beoogde samenstelling beginnen. De wedstrijd op 't Vlet goor begint om 14.30 uur. DE SCOOTER-SPECIALIST YAMAHA - DERBI - PEUGEOT - HONDA reparatie alle merken Kryptonstraat 23 - Rijssen - Tel. 0548-540160 (industrieterrein Plaagslagen, route 42) (Vervolg voorpagina Holten - Het Zilver zandtracé is volgens D66 niet nodig. Burgemeester en wethouders willen echter doorgaan met de besluitvorming; het col lege wil de richting waar voor de voormalig Hol- tense gemeenteraad ge kozen heeft niet ter dis cussie stellen. De commissieleden brachten nog diverse aan dachtspunten naar voren. Toch bleek er een grote mate van overeenstem ming voor de meeste punten, onder andere wat betreft de H.J. Wansink- slinger. Meerdere fracties dachten dat het Ten Vel- detracé de problematiek zou verplaatsen. Alge meen was het gevoel dat het nu tijd werd voor ac tie. VVD-fractievoorzit- ter J. Kevelam gaf aan dat het hem de keel be gon te hangen om nog over het V$P te praten. Hij vond het collegevoor stel een prima voorstel om de verkeèrsstructuur in Holten aan te pakken, aan al vanwege het bijge leverde tijdsschema. De meeste fracties gingen op enkele aandachtspunten na akkoord. Wethouder W. Stegeman was blij met de 'redelijke unani miteit' van de commissie en kae doorgaan. Hij gaat er van uit dat in mei 2004 de gemeenteraad het de finitieve besluit kan ne men. nuuraersverenigmg postbus 6 7240 AA Lochem Wij zoeken onder de bewoners van huurwoningen van Spectrum Wonen dames en heren die zich beschikbaar willen, stellen voor een functie in het bestuur van bovengenoemde vereniging. Wij vergaderen 1 x per maand, meestal op de eerste donderdagavond van de maand (met'uitzondering van de vakantiemaanden). Een redelijke vergoeding en km vergoeding zijn van toepassing. Affiniteit met de sociale woningbouw wordt aanwezig geacht. Aanmelden op bovenstaand adres. Audi A4 1.6i Advance blauw met. airco 1999 Fiat Brava 1,4i grijs met. airco 1998 Honda Civic Coupe groen met. 1995 Opel Astra 1 7 Dti zwart met. grijs kenteken 1999 Peugeot 206 1 6i XS blauw met. 2001 Peugeot 306 1.4i Comfort groen met. 1995 Peugeot 306 2,0 Hdi Break zilver met. 2000 Seat Arosa 1.4i blauw 2001 Seat Arosa 1 Oi zwart 2002 Seat Cordoba 1.4i grijs met. airco 2002 Seat Cordoba Vario 1.4i blauw met. airco 2002 Seat Ibiza 1.9 Tdi zwart 1999 Seat Leon 1.8i grijs met. airco 2001 Seat Leon 1.9 Tdi zwart met. airco 2000 Seat Toledo 1 6i blauw met. airco 1999 Seat Alhambra 1.9 Tdi 85 kW blauw met. airco 2000 Toyota Corolla 2.0 GX diesel groen met. airco 1996 Toyota Starlet 1.3 Xli aquablauw met. 1996 VW Passat 1.9 Tdi blauw met. 1997 VW Passat Variant 1.9 Tdi blauw airco 1999 Volvo V40 1.9 TD zwart met. airco 1998 Volvo 850 2.4 Tdi blauw met. airco 1996 Volvo 850 2.3i Turbo T5 groen met. airco 1995 Volvo 850 Estate 2.5i 20V zwart automaat airco 1996 Volvo S70 2.5i wijnrood met. airco 1997 Volvo V70 2.5i zwart LPG-G3 leer airco. 1999 Staat uw keuze er niet bij? Neem geheel vrijblijvend contact met ons op en wij zoeken uw occasion. Wij zijn gespecialiseerd in SEAT occasions. Voor meer informatie bel: 0548-36 61 01 of kijk op JjI.OTKRIJ Getal 15 t/m 22 Als u met het 15e getal uw kaart vol maakt, wint u 1/2 MILJOEN! 06 1/2 MILJOEN 20 43 400.000.- 300.000, 03 200.000.- 08 11 100.000.- 75.000.- 44 50.000,- 33 AUTO: MG ZR Met getal 23 t/m 34 (van links naar rechts) een volle Bingokaart? U wint prijzen van 10.000 tot 5,- 13I21 I 28 I 12115 04 I 23 I 27 I 29 117 Bij de Sponsor Loterij kunt u het hele jaar door Bingo spelen. Als deelnemer ontvangt u uw eigen persoonlijke Bingokaarten en speelt u elke week mee voor de hoofdprijs van een half miljoen euro! En mist u eens een week Bingo? Geen nood! De Sponsor Loterij houdt voor u de Bingo getallen bij en stort de prijzen automatisch op uw rekening. Vul dus snel de bon in en doe mee! Kijk 29 oktober SBS 6 om 16.00 uur en win: EenV&D bon voor het nieuwe Harry Potter boek! Zetfouten voorbehouden 3 loten a 6,- 2 loten a 6,- sponsor 03W°TERIJ. De machtig de Sponsor Lotenj hierbij tor -.vederopzegging om per lotnummer de inleg van 6.- voor elke trekking (13 keer per jaar,' van onderstaande rekening af te schrijven. Deelname houd: m aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar, tel. 0900-300 1400 (20 cpm) of op www.sponsorlotenj.nl. Prijzen worden automatisch op uw rekening gestort.De lotenj is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer LO 730/0002/829.2 d.d.19/12/1997 de heer mevrouw 168.03.10 Naam: Adres: Postcode: m Plaats: (Post)banknummer: Datum: Handtekening: Meer informatie www.sponsorloterij.nl 0900-300 1400 (20 cpm) Bon opsturen (zonder postzegel) naar: Sponsor Loterij, Antwoordnummer 875, 1100VG Amsterdam.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7