Nieuw Pare de Holter Bliek krijgt 39 zomerboerderijtjes Sportverkiezing Rijssen-Holten I 'Er mag 30 worden gereden maar niemand doet dat' Sportief Bekeken SportAgenda Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten De Eendracht Puzzelrit Vier-tegen-viertoernooj Weekendweerbericht Auto slaat over kop SV Holten naar Dedemsvaart Bijeenkomst Passage Wie Spoort Nie uit beker Ledenvergadering en Open huis Blauw Wit Johan Schuppert dartkampioen —J DONDERDAG 23 OKTOBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 ZONE -- ,-V (Foto: Sander Scheperman) Holten - De commissie openbare werken boog zich maandag avond over het voorstel van het college om op de Oude De ven- terweg snelheidsremmende maatregelen aan te brengen: twee plateaus en twee drempels. Bovendien wordt het gedeelte van de straat waar woningen staan, gereconstrueerd. Inspreker G.J. te Wierik was niet blij met het voorstel. „Waarom moeten daar allemaal hindemis sen komen", vroeg hij de com missieleden. Te Wierik gaf aan dat luxe wagens met een snel heid van 60 kilometer per uur de drempels konden nemen. „Er mag nu 30 kilometer per uur ge reden worden en daar houdt nie mand zich aan." En wijst op rouwstoeten die zowel last kun nen hebben van de drempels als van tegemoetkomend (land- bouwjverkeer. Hij stelt voor om een nieuw weggetje achter de nieuwe begraafplaats aan rich ting zoutloods, over zo'n hon derd meter. Te Wierik kreeg bijval van raadslid W. Veneklaas van Ge meentebelang, die het volslagen met de woorden van Te Wierik eens is. „Buig de weg af richting de voormalige zoutloods, dan heb je een mooie aansluiting op de doorgaande weg. De Oude Deventerweg kan dan afgesloten worden ter hoogte van de be graafplaats. Het zou een ideale oplossing zijn voor dit pro bleem." PvdA-fractievoorzitter R. de la Haye leek het voorstel van GB geen zinvolle oplossing. Er was al eerder over gesproken en De la Hayeverwees naar de plannen rond een rotonde waarbij de Jeurlinksweg en de Aaltinksweg betrokken zouden worden. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam geeft aan dat de aanpak voor de kruising Jeurlinksweg/ Aal tinksweg nog niet in beeld is. „We gaan verder met de Oude Deventerweg. De verkeersinten siteit van de Oude Deventerweg is niet hoog. De weg kan ge woon haar verkeersfunctie be houden." Ligtenberg wees op een eerdere commissie waarin de Oude Deventerweg ter sprake kwam. „Er was toen geen draagvlak binnen de commissie om de Ou de Deventerweg af te sluiten. U besloot zelf de weg niet af te sluiten", hield hij de commissie leden voor. „Ik weet dat de be woners steen en been klagen over het verkeer dat over de Ou de Deventerweg komt. Van die weg moet gebruik gemaakt wor den, maar wel op gepaste wij zen, anders moet het maar met handhavende acties." Ligtenberg voelde er niet voor om tussen een aantal goede we gen in nog eens een extra weg aan te leggen. En hij wilde het probleem ook niet weer door schuiven. „Waar het nu omgaat is het probleem oplossen voor de bewoners van de Oude Deven terweg. Het is best mogelijk dat in de toekomst nog een paar cor recties komen, maar dat moet zich dan uitwijzen, dat kan ik nu niet inschatten." De VVD was voor het voorstel van het college. Ook het CDA kon er zich in vinden. „Het CDA is van mening dat daar iets ge beuren moet en dat er niet steeds eenzelfde discussie over komt. We gaan akkoord", aldus CDA- raadslid W. Beltman-Wegstapel. De andere partijen, waaronder ook Gemeentebelang, waren eveneens positief over het colle gevoorstel. SWN Dl-Holten Dl Holten kwam al snel op achterstand door een hoekschop die in eigen doel werd gewerkt. Holten kon zijn eigen spel niet maken eri kwam de eerste helft sterk onder druk te staan: de verdedigers moesten er alles aan doen om SWN het scoren te beletten. Vlak voor rust wist Holten door een mooi afstandschot van Erik de stand nog gelijk te trekken. Na de rust was het echter SWN die al snel weer wist te scoren en door hun harde werken en betere voetbal verder kon uitlo pen. Holten was niet bij machte om nog iets terug te doen. Hoewel vlak voor tijd Sjors nog tot scoren kwam. veranderde dit niet veel aan de eindstand: door het goede verdedigingswerk van Kylian ging Holten gelukkig niet met dubbele cijfers naar huis. Éindstand: 6-2. Blauw Wit Zaterdag 25 oktober Blauw Wit 1 - Sportlust Gl. 1. 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Sp. Teuge 2, 12.30 uur; EZC'84 3 - Blauw Wit 3, 12.00 uur (vertrek 10.30 uur); Ex- celsior'31 8 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); CSV Apel doorn 11 - Blauw Wit 5, 15.00 uur (vertrek 13.45 uur); Heeten Al - Blauw Wit Al. 14.30 uur (vertrek 13.15 uur): Blauw Wit BI - Nijver- dal BI. 13.30 uur: Broekland Cl - Blauw Wit Cl, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit C2 - Rohda R. C5, 12.00 uur; Heino MB1 - Blauw Wit MB1, 11.15 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit Dl - Over- wetering D2, 10.30 uur (vertrek 9.15 uur): Blauw Wit D2 - Wijhe'92 D3. 10.30 uur; Lemelerveld E4 - Blauw Wit El. 11.00 uur (vertrek 9.45 uur); Nijverdal El - Blauw Wit E2, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Rohda R. E5 - Blauw Wit E3, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Blauw Wit E4 - Haarle E2, 10.30 uur: Blauw Wit F1 - Lemelerveld F3, 9.30 uur; Blauw Wit F2 - Haarle F4. 10.30 uur; Blauw Wit F3 - Sportlust Vrh. F2. 10.00 uur (vertrek 8.45 uur). Zaalvoetbal Vrijdag 24 oktober Blauw Wit 2 - Colmschate 3, 21.30 uur (vertrek 20.30 uur). SV Holten Zondag 26 oktober Dedemsvaart 1 - Holten 1, 14.00 uur (vertrek 11.30 uur); Holten 2 - ABS 2. 10.00 uur; Haarle 4 - Holten 3, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur): PH 8 - Holten 5, 9.00 uur (vertrek 7.45 uur); Lochhuizen 3 - Holten 6, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Wier den 6 - Holten 7, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Holten 8 - Haarle 6, 10.00 uur; Omhoog 6 - Holten 9, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur). Zaterdag 25 oktober Raalte Cl - Holten Cl, 12.15 uur (vertrek 11.15 uur); Holten D1 - Ex- celsior'31 D3, 10.00 uur; Rohda Raalte D8 - Holten D2, 10.15 uur (vertrek 9 15 uur); Holten El - Enter El. 10.00 uur; Excelsior'31 E6 - Holten E2D. 10.00 uur (vertrek 9.15 uur): Holten E3 - Excelsior'31 E9, 10.00 uur; Holten F1 - Twenthe G. FI, 9.00 uur; Enter F2 - Holten F2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Hol ten F3 - Enter F4. 9.00 uur; Marien- berg MB - Holten MB. 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Holten MCI - Hoeve Vooruit MC2, 9.00 uur. Handbal Zaterdag 25 oktober Zwolle 2 - Meisjes C, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Nieuw-Heeten 2 - Meisjes Dl, 9.30 uur (vertrek 8.45 uur); Dames 2 - Achilles 2, 19.00 uur. Zondag 26 oktober Dames 1 - Huuskamer/OBW 2, 13.10 uur; Heren - Grol 2, 14.25 uur: Dames Al - Leerkes Haarle, 11.00 uur: Dames A2 - Swift'64, 12.05 uur. Mintonette Vrijdag 24 oktober Sporthal 't Mossink Dames 1 - Lutheria 3, 19.30 uur: Heren 1 - Isivol 1, 19.30 uur; Meis jes B - Dynamo Tubbergen 3, 19.30 uur; Dames 2 - Akku-Fit/ Savico 4, 21.00 uur; Dames 3 - Sans/ Flash 3. 21.00 uur; Heren 3 - Sans/ Flash 4, 21.00 uur. Gymzaal Haarstraat Dames 5 - Lutheria 5, 21.00 uur. Gymzaal Vrijheidslaan Heren 2 - De Kater 3, 21.00 uur. Uitslagen onderling competitie schietvereniging De Eendracht. Geweer Klasse A 1. J.A. Paalman, 175 punten; 2. M Aanstoot, 163 punten; 3. G.J. van Aefst, 152 punten; 4 W. Paalman. 150 punten. Klasse B 1. F. Hoes. 160 punten; 2. B. Paal man. 150 punten. Klasse C 1. B. Kolkman. 141 punten: 2. M Oosterveld, 95 punten; 3. S. Kolk man, 90 punten. Pistool 1 H. Nekkers, 170 punten; 2. H. Paalman, 168 punten. Vuurbuks 1. D. Overmeen, 78 punten; 2. G Möring, 76 punten: 3. J. Eertink, 68 punten; S. Kools, 66 punten; 5. J. Reinaardus, 62 punten: 6. H. Bak ker. 55 punten. Opgelegd 55-plus Klasse A 1. G. Schuppert, 189 punten; 2. G. Haverslag, 187 punten: 3. A. Pekke- net. 166 punten; 4. D. Jansen, 165 punten. Klasse B 1. E. Grootentraast, 171 punten; 2. J. Nijendijk, 153 punten: 3. D. Tiek- ink, 151 punten. Holten - MAC de Holterberg houdt zondag 26 oktober een puzzelrit voor auto's en motoren. De lengte van de rit is veertig ki lometer rond Holten. De start is om 14.00 uur bij clubhuis 't Stuurhuus aan de Beuseberger- weg 37. De inschrijving begint om 13.30 uur. Meer inlichtingen Jan Vincent, 0548-364200. Meermanskamp - Op sportpark Meermanskamp van SV Holten werd afgelopen zaterdag een 4-tegen-4-toemooi gehouden voor de D, E en F-pupillen. Normaal wordt dit jaarlijkse toernooi steeds gehouden door de KNVB, maar de KNVB had dit jaar de bal teruggegeven aan de verenigingen die zelf mochten kiezen of men een 4-tegen-4-acti- viteit wilde organiseren of niet. Het 4 tegen 4 is de kleinste partijvorm, die als goede opstap kan worden gebruikt voor het 7 tegen 7 en later het spelen in elftal- vorm. Dit 4 tegen 4 is het kleinste partijtje dat veel wordt getraind, maar dat ook uitermate geschikt is om op straat te spelen of op een veldje of in het park. SV Holten had in totaal acht kleine velden opgezet om de ruim 75 pupillen deze minitoernooivorm aan te bieden. Nadat iedereen was ingedeeld en de spelers was uitgelegd wat de spelregels wa ren, kon men naar de veldjes. Het was voor de eerste wedstrijd nogal moeilijk om iedereen op de juiste plek te krijgen. Maar na enige uitleg wisten ook de leiders iioe je het beste al deze spelers individueel op de juiste plek kunt krijgen. Niet alleen voor de lei ders was het wennen, ook de spelers kregen steeds andere mede spelers. Het spelen op een klein veld, met relatief grote doeltjes hield in dat er veel gescoord werd. Het steeds wisselen van team samenstelling hield in dat iedereen in de vijf wedstrijden wel mi nimaal een wedstrijd winnend afsloot. Dat er veel werd gescoord, blijkt wel uit het aantal doelpunten tijdens deze ochtend. Dit wa ren er maar liefst 238. Nadat alle wedstrijden waren gespeeld kon de eindstand worden opgemaakt. De winnaars waren D - Pupillen: Ties Palstra: E - Pupillen: Niels Hofman; F - Pupillen: Jordy Landcweerd. Vanaf zaterdag buien en minder zon. Vrijdag overdag kans op neerslag in de vorm van regen, misschien vermengd met natte sneeuw. Verder zijn er wat opklaringen en geregeld zon. Het is koud met 5.0 a 6.0 graden. Zaterdag en zondag kans op regen of enkele buien, afgewisseld door enkele opklaringen en nu en dan zon. In de nacht eerst nog lichte vorst, daarna zachter met 1.0 a 3.0 graden. Temperatuur overdag 9.0 a 10.0 graden. We krijgen dan te maken met de draaiing van de wind naar het zuidwesten. Ook lijkt er een westelijk stroming op gang te komen, waardoor het zachter wordt met meer depressie activiteit. Weerman, Freddie Paalman Blauw Wit Cl-Albatross Cl Nadat er een minuut stilte werd gehouden i.v.m. het overlijden van clubscheidsrechter Renger van Lindenberg, begon C1 aan de bekerwedstrijd tegen Albatross. Deze tegenstander speelt in de competitie twee klassen hoger, maar Cl was deze middag qua veldspel gelijk aan de ploeg uit Apeldoorn. Het verschil zat hem echter in het benutten van de kansen. Al na ruim 20 minu ten stond Cl met 0-2 achter, terwijl direct na de thee de 0-3 werd gescoord. Tot dat moment hadden de Blauw-Witters wei nig geluk met het afwerken, maar na 10 minuten in de 2e helft werd eindelijk het eerste doelpunt gemaakt door Jurgen. Toch was het weer Albatross wat scoorde. Daarna schoot Nick eerst op de paal, om enkele minuten later het mooiste doelpunt van deze middag te scoren. Een prachtig afstandsschot vloog over de keeper in het dak van het doel. In de laatste minuut van de wedstrijd werd de eindstand bepaald op 2-5. Al met al een ver dienstelijke wedstrijd van Cl tegen een op papier betere tegen stander. Eindstand 2-5. Holten- Een automobilist reed dinsdag 21 oktober om 22.10 uur op de Rijksweg Al onder Rijssen met zijn auto. Hij kwam met de wielen in de middenberm en na een stuurcorrectie schoot de auto door naar rechts, gleed door de berm en kwam via een greppel op de kop tot stilstand in een weiland. Zowel de bestuur der als twee inzittenden werden met licht letsel naar het zieken huis overgebracht. Zij konden alle na behandeling het zieken huis verlaten. De auto was total- loss. Vianenweg - Pare de Holter Bliek, dat is de naam van een nieuw recreatiepark aan de Via nenweg 160. Hier zullen 39 nieuwe zomerhuisjes worden gebouwd, waarvan de verkoop in november gaat beginnen. Beyeart Groep uit Maarssen ver zorgt de verkoop van de wonin gen. In het plan is gekozen voor een zeer exclusieve opzet van het park met 39 royale kavels eigen Holten- SV Holten gaat komen de zondag op bezoek bij koplo per Dedemsvaart. Het team uit Dedemsvaart kende een flitsende competitiestart en is momenteel de trotse lijstaan voerder in de vierde klasse H. De Holternaren zijn door twee achtereenvolgende nederlagen een beetje achterop geraakt. Alleen bij winst blijven de Rood-Zwarten in het spoor van de koplopers. De wedstrijd wordt gespeeld op Sportpark De Boekweit en de aanvangstijd is om 14.00 uur. Kandelaar - Passage Holten houdt donderdag 30 oktober een bijeenkomst in de Kandelaar. Deze begint om 20.00 uur. Te gast is Herman ter Harmsel uit Holten. Hij komt vertellen over diepzeeduiken. Belangstellenden en ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Holten - Dartteam Wie Spoort Nie 1 was afgelopen maandag getogen naar het Enschedese café De Poot, een zeer gezellig bruin buurtcafé, om de tweede ronde in de beker te gooien. En gezellig zou het worden of het ook een goede wedstrijd zou worden moest het team nog af wachten. De eerste voortekenen waren niet zo best. Marco en Bert ver loren beide hun singel partij. Niet dik. maar de punten gingen wel naar de spelers van De Poot. Rik Paalman en Rik Deijk trok ken de stand voor WSN1 geluk kig wel weer gelijk. De dubbels zouden dezelfde cij fers laten zien. Echter, gooide Rik Paalman nog een 180 en gooide nog een keer 129 uit Ttrippel 20, 19 en Buil). Het zou dus weer op de bierronde gaan uitkomen. Deze ging helaas voor WSN naar de Poot. WSN1 uitgeschakeld voor de beker. Er werden na de wedstrijd nog wel wat biertjes gedronken en er is al een datum afgespro ken dat ze een keer in Holten ko men gooien. Vletgoor - Blauw Wit Al heeft een nieuwe tenuesponsor. Met in gang van het inmiddels lopende seizoen is Rijschool Joke uit Markelo de steun achter het hoogste juniorenelftal van Blauw Wit. Rijschool Joke timmert ook in Holten al weer heel wat jaren aan de weg. De rijschool is gevestigd aan de Goorseweg in Markelo en gespe cialiseerd in de theorie- en praktijkopleiding voor alle soorten rij bewijzen inclusief het bromfietscertificaat. De rijschoolhouder haalt de cursisten van huis voor hun rijlessen. Blauw Wit Al is een mooie doelgroep voor de sponsor. Nog meer naamsbekendheid en een positieve uitstraling is via het vlaggenschip van de junioren van Blauw Wit zeker te bereiken. Aan de spelers van Blauw Wit Al om dit waar te maken. Samen met de voorzitter en de sponsor en met de dit seizoen de buterende jeugdtrainer Rinus Leidekker en leider Johan Stam ging de voltallige Al groep op de foto van Johan Bolink Afgelopen zondag is het gesloten Holtens dartkampioenschap ge speelt in Café 't Klavier. Dit toernooi werd gewonnen door Johan Schuppert. Hij versloeg in de finale Bert Blaauw met 4-3. Derde werd Robin Koning en vierde Marmus Potman. De Verliezersron de werd gewonnen door Seino Voortman en de hoogste finish was cr voor Joop Wormeester. Holten - De Sportverkiezing Rijssen-Holten 2002 in februari werd dit jaar een doorslaand succes. De voorbereidingen voor de volgende editie op 13 februari 2004 zijn inmiddels in volle gang. Als locatie is weer gekozen voor Lucky co. Dit etablissement biedt niet al leen voldoende ruimte voor de vele bezoekers, maar zorgt ook voor een grandioze omlijsting van hèt programma. De eigenlij ke bekendmaking van de geko zen sportlieden vindt via een vlotte presentatie plaats van 20.00 tot 22.00 uur. Daarna wordt het programma gevolgd met een spetterend feest met muzikale omlijsting. De commissie Sportverkiezing verwacht dit jaar weer veel kan didaten als genomineerden voor deze sportieve onderscheiding. Hiervoor komen echt niet alleen nationale of internationale kam pioenen in aanmerking. Iedereen die in 2003 een opvallende sportprestatie op zijn of haar naam heeft en woont in de ge meente Rijssen-Holten kan door de club, fans of familie als kan didaat worden opgegeven. Bin nenkort ontvangen alle vereni gingen een brief met daarbij de benodigde formulieren voor het nomineren van de sporters. Particulieren kunnen het regle ment en het nominatieformulier aanvragen per e-mail: Sportver- kiezingRijssen-Holten@<pla- net.nl. De toegang tot de Sportverkie- zingen is dit jaar voor het eerst gratis. Het aantal kaarten is be perkt en moeten daarom voor 15 januari 2004 door de sportver enigingen worden aangevraagd. Na 15 januari kan men kaarten afhalen bij de plaatselijke VVV. Bij de commissie Sportverkie zing heeft Rijssenaar Jan Bak ker. die tien jaar als voorzitter heeft gefungeerd, zijn plaats overgedragen aan Jan Nikkels uit Holten. De commissie be staat verder uit Henk Altena, Di- nant Brinks, Ab Bruggink, Jen ny Burgers en Johan Westhof. Vletgoor - Blauw Wit houdt maandag 27 oktober de jaarlijkse le denvergadering. De aanvang is om 20.00 uur. Op de agenda staan twaalf onderwerpen, waarvan agendapunt vijf het meeste in het oog springt. In de vorige twee ledenvergaderingen is als gevolg van de ophanden zijn de privatisering gesproken over de toekomst van de vereniging. Samen met de leden heeft het bestuur voor en kele aanpassingen op het complex gekozen. De meest in het oog springende is de nieuwe berging. Inmiddels wordt de laatste hand gelegd aan dit gebouw. Voor de leden bestaat er vanaf 19.30 uur nog de mogelijkheid de spelerskamer, de overkapping, de berging naast het jeugdhonk en de nieuwe berging te bezichtigen. Op za terdag 25 oktober is er voor alle belangstellenden van 9.00 tot 12.00 uur de gelegenheid een kijkje te komen nemen bij Blauw Wit. De ingrijpende veranderingen zijn in een vrij korte periode door de bouwploeg, ondersteunt door diverse vrijwilligers, gere aliseerd. Op de ledenvergadering zal hierbij worden stilgestaan. Het bestuur verwacht dat net als in voorgaande jaren er weer een grote opkomst van de leden zal zijn. Op de foto van Johan Bolink, voor de in aanbouw zijnde nieuwe berging, krijgt de jeugd uit handen van mevrouw Tcitsma van de ING Bank nieuwe trainingsbaden aangeboden. grond voor de bouw van een luxe woning. Het ontwerp van de woningen kent een combina tie van traditionele bouwstijlen en luxe afwerking. Het kwalita tieve bouwprogramma biedt ruimte om de woning geheel te ontwerpen naar persoonlijke wensen. Het gaat om boerderijachtige zo merhuisjes met de naam Hofste de. De koopsom zit rond de 80.000 euro, de aanneemsom op 89.000 euro en voor een meer-, prijs van 4.000 euro krijgt de woning een rieten dak. Naast de begane grond hebben de woningen een bovenverdie ping met twee tweepersoons slaapkamers. De benedenverdieping is er in twee inrichtingen. Een L-vormi- ge woonkamer met openkeuken, een tweepersoonsslaapkamer, een toilet, een badkamer en een berging. Of met een rechthoekige woon kamer met openkeuken, waar- bij+ de andere kamers ruimer van opzet zijn. Een voorbeeld van een zomerhuisje dat straks op het recreatiepark moet komen.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5