Kabouter Plop terug op kinderboerderij myjvision Bel 053 48 42 888 of kijk op www.my-t.nl Levensmiddelen voor minima Lezing over theoloog Dietrich Bonhoeffer Collecteweek ziekenomroep Bestel nu en binnen een week bent u online! Resultaten SV Holten Maand september zeer zonnig en droog Concert Holtens Gemengd Koor Subsidie oudere arts 'Internet op tv' totaalpakket MyTVision: Internet op tv! Snel, makkelijk én voordelig Zappen wordt surfen met Donderdag 16 oktober 2003 HO 9 (Vervolg van pagina 3) Holten - Deze spreekuurmidda gen zijn speciaal bedoeld voor het aanmelden voor de levens middelenpakketten, maar ook an dere vragen kunnen aan de orde komen. „Bekeken wordt of men voor het pakket in aanmerking komt. De mensen hoeven daar voor geen spaarbankboekjes mee te nemen. Ze krijgen een vragen formulier voorgelegd waar alleen maar met 'ja' of 'nee' geantwoord kan worden. Wel vragen wij of zij het inkomen willen aantonen met een loonstrook of iets derge lijks. Of men voor het levensmid delenpakket in aanmerking komt wijst zich dan vanzelf uit", aldus Van Vliet en Westera. Cliënten van de sociale dienst en degenen die kwijtschelding van gemeentelijke heffingen hebben ontvangen worden door de dienst al benaderd met de vraag of ie mand daar voor in aanmerking wil komen. Zo ja, dan wordt de naam doorgegeven aan de orga niserende kerken. Het is een actie die vanuit de ker ken komt. De pakketten worden verstrekt door de kerken en wordt betaald door de diaconie van die kerken, maar men hoeft geen lid van een kerk te zijn om voor een levensmiddelenpakket in aan merking te komen. Er wordt per huishouden/ wooneenheid één pakket uitgereikt. Vrijwilligers vanuit de kerken bezorgen de pakketten thuis. „Je krijgt er geen preek bij, het wordt gewoon aan gereikt", geven Van Vliet en Westera aan. De Cliëntenraadsle den zijn content met het pakket. „Het is een heel ruim pakket en er zitten allemaal dingen in die je goed kunt gebruiken. Het zou jammer zijn als mensen die wel in aanmerking komen voor zo'n pakket, niet weten dat het ook voor hen is." Twintig kerken in de gemeente werden aangeschreven om mee te doen aan deze actie. Negen kerken reageerden positief. Dat zijn (in alfabetische volgorde) de Evangelische Gemeente Nehe- mia, de Gereformeerde Kerk Holten, de Gereformeerde Ont- moetingskerk Rijssen, de Her vormde Gemeente Holten, de Hervormde Gemeente Rijssen, de Hervormde Open Hof, de RK Parochie Holten, de RK Parochie Rijssen en de Syrisch Orthodoxe Kerk. Bovengenoemde kerken betalen de pakketten en vanuit deze kerken komen de vrijwilli gers die deze actie organiseren. PH F9-Holten F3 PH begon goed tegen Holten maar de defensie bleef overeind. Ondanks dat Holten enkele ma len dicht bij de PH-keeper kwam, lukte het niet om een doelpunt te maken. Gelukkig kon Mick net voor rust een vrije trap hard in de kruising schieten. In de rust sprak Holten af om nog beter zijn best te doen. Luc was dicht bij een goal maar het was weer Mick die doeltreffend raak schoot. Ge- orgio, Mathijs en Gert namen nu meer initiatief waardoor Daan in stelling gebracht werd en de der de voor Holten liet aantekenen. In de slotfase kon PH toch nog eenmaal tegen scoren waardoor de eindstand 1-3 was. Eindstand 1-3. Holten El - Bornebroek El. Na vorige keer met zeer duidelij ke cijfers van Bornebroek ge wonnen te hebben, kwamen de jongens enigszins overmoedig het veld op. Wat ook goed te zien was aan het spel. Na een kwar tiertje rommelig voetbal, stroop ten de jongens eindelijk de mou wen op. Hierdoor gingen ze uit eindelijk nog met een 5-0-voor- sprong de rust in. Na de rust was het spel zeer goed; mooie aanval len over de flanken, goede com binaties en enkele fraaie passes. Dit uitstekende teamspel resul teerde uiteindelijk nog in tien doelpunten (en zesmaal tegen de paal) in de tweede helft. Eind stand 15-0. Lemele D2 - Holten D2 Er werd wat slordig en gehaast begonnen met veel balverlies. Lemele kwam daardoor een paar keer gevaarlijk door, maar geluk kig wisten de verdedigers Mar tij n, Arno, Bas en af en toe Jard die vanaf het middenveld bij sprong, de kansen onschadelijk te maken. Na enkele keren dicht bij èen doelpunt te zijn geweest, kon Mickey in de tiende minuut de score openen met een kien schot in de korte hoek. Daarna probeerde Holten te mooi te spe len met keurige passes en 1-2- tjes maar met te weinig doelpo gingen. Met een ongelofelijk mooi schot a la Van Basten vanaf de rechterkant over de keeper heen bracht onze eigen Marco de voorsprong op 0-2. Met die voor sprong kwam het mooie spel van Holten D2 terug en toonden alle spelers hoe goed ze eigenlijk kunnen spelen. Al snel in de tweede helft werd het felle spel van Holten beloond met twee doelpunten kort na elkaar van onze spits Mickey, met goed voorbereidend werk van onder meer Thijs en Hessel. Ondanks de voorsprong moest Holten en met name keeper Nick nog een aantal keren diep gaan om tegen doelpunten te vermijden. Tho mas vond het beter dat Holten nog eens scoorde en zorgde met een mooie knal voor de 0-5 eind stand op het scorebord. Beste man in de eerste hëlft: Thomas, de beste man iü de tweede helft: Nick. Eindstand: 0-5. Rietmolen 4 - Holten 6 Holten begon niet al te sterk. Het was opbouwend een groot pro bleem om de bal voorin te krij gen, zodat er ook iets mee ge daan kon worden. Rietmolen was een ploeg die meer bekeken aan viel en trachtte te counteren. Hierdoor viel ook het eerste doelpunt: 1-0. Holten kreeg door enkele noodzakelijke verschui vingen meer grip op de wed strijd, waardoor er meer kansen ontstonden. Na een goede opzet wist René Leussink doeltreffend af te ronden: 1-1 (rust). Een ver der uitstekend fluitende scheids rechter keurde een naar ieders mening een doelpunt af, waar door Holten niet op een voor sprong kwam. Binnen pen mi nuut was het Rietmolen dat wel uit een counter wist te scoren: 2- 1Vanaf dit moment liep Holten achter de feiten aan. Rietmolen leunde op een sterke, agressieve verdediging en had snelle uitval len, terwijl Holten maar niet dicht voor de goal kon komen. Het leek wel een bekend feno meen vanuit het betaalde voet bal. Holten dacht het tij te kun nen keren toen Wim Bouwhuis met een schuiver de 2-2 liet aan tekenen. Helaas was ook deze vreugde weer snel voorbij en Rietmolen scoorde twee doel punten achter elkaar. Holten 6 gaf niet op, maar was machteloos om dit verschil goed te maken. Te weinig daadkracht om alsnog één punt mee te nemen naar Hol ten. De eindstand werd 4-2, een nederlaag voor Holten 6 die te wijten is aan concentratie en agressiviteit tegen een dergelijk tegenstander. De afgelopen septembermaand hoort tot de zeven zonnigste sinds het begin van de zonmetingen. De Bilt registreerde 194 uren zon en gemiddeld over het land berekende het KNMI 209 zonuren tegen 133 uren normaal. Vooral rond het midden van de maand tijdens het fraaie nazomerse tijdvak scheen de zon veelvuldig. September 1959 staat in deze lijst op de eerste plaats met 240 zonuren. Zonloze dagen kwamen in Holten niet voor, normaal telt september er drie. De zon schijnt dit jaar veel meer dan we gewend zijn. De eerste negen maanden leverden in De Bilt al circa 1745 uren zon op. Dat is 220 uur meer dan ge woonlijk in een heel jaar. Als de zon in de resterende 3 maanden het normale aantal uren zou schijnen komt de jaarsom dicht in de buurt van 1959, het zonnigste jaar ooit. Met een maandge- middelde temperatuur in Holten van 15.6 graden, Espelo 15.1 graden en De Bilt 13.9 graden tegen een langjarig gemiddelde van 14.2 graden was de maand warmer dan normaal. Meest markant deze maand was het het lange, bijzonder fraaie nazo merse tijdvak rond het midden van de maand. Van 13 tot en met 22 september overschreed de temperatuur in Holten en omge ving dagelijks de 20.0 graden (warme dagen). In Holten werd het zelfs van 17 tot en met 22 september iedere dag 25.0 graden of warmer (zomerse dagen) of tropische dagen. De hoogste temperatuur kwam voor op 20 september in Holten met 28.6 graden en Espelo 28.2 graden. In Holten werden in totaal ze ventien warme dagen en zes zomerse dagen genoteerd tegen tien, respectievelijk 1 normaal. Het aantal warme dagen in Hol ten is hiermee dit jaar opgelopen tot 122, een absoluut record. Tot nu toe hadden 1921 en 1947 het grootste aantal warme da gen: 113. De rest van de maand lag de temperatuur meestal rond of duidelijk onder het langjarig gemiddelde. De laagste tempe ratuur in Holten van 5.6 graden was op 25 september, Espelo noteerde 4.3 graden. Door.de geringe hoeveelheid regen duurde de droogte in ons land voort. Vooral 10 september was een zeer natte dag, er viel regen van betekenis: Beuseberg en Rijssen re gistreerden beiden toen 17.0 mm, Holten 16.6 mm en Espelo 13.3 mm. In het lange fraaie tijdvak dat daarop volgde viel tot en met de 22e gemiddeld in Holten en omgeving slechts 1.0 mm neerslag. De totale maand neerslag van september lag tussen de weerstations dicht bij elkaar dit gebeurt niet vaak: Rijssen 58.0 mm, Espelo 54.7 mm, Beuseberg 52.5 mm, Dijkerhoek en Hol ten 51.6 mm en De Bilt 52.0 mm, tegen normaal 72.0 mm. On weer en hagel kwamen maar op 1 dag voor in Holten. En zo kunnen we terug kijken op een mooie septembermaand met aangename temperaturen. Weerman, Freddie Paalman Holten/ Espelo - Wegens het enorme succes van de voorgaan de keren, maakt Kabouter Plop voor de derde maal zijn opwach ting op Kinderboerderij Dondert- man. Zaterdag 18 oktober is hij met Kwebbel, Klus en Lui voor de derde maal te gast op het ter rein aan de Meester Bosweg 5. Met zijn maatjes verschijnt Plop driemaal ten tonele met een ver makelijke voorstelling: eenmaal om 14.00 uur, om 15.00 uur en tenslotte om 16.00 uur. De voor stellingen gaan telkens over een ander thema en zorgen ongetwij feld voor veel vermaak. Tijdens het gezellige Plopfeest mogen kinderen weer verkleed als kabouter naar de kinderboer derij komen. En natuurlijk klinkt meermalen het overbekende Ka bouterlied en wordt jong en oud uitgenodigd om mee tc dansen. Het optreden van Kabouter Plop wordt gratis aangeboden. Bezoe kers betalen wel de normale en treeprijs van de kinderboerderij. Op vertoon van hun kaart hebben donateurs vrij toegang (maximaal vijf personen per kaart). Tijdens de herfstvakantie (11 tot en met 26 oktober) is de kinder boerderij dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Tot het eind van de maand kan men er vervol gens iedere middag terecht tussen 13.00 en 17.00 uur. Vanaf 1 no vember gelden beperkte opening stijden: uitsluitend woensdag, za terdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Ofschoon het seizoen nog voort duurt tot volgend jaar april, is nu al duidelijk dat ook het vijfde sei zoen van de kinderboerderij ge slaagd is. Eind maart werd het seizoen 2002/03 afgesloten met een kleine 63.'500 bezoekers. Het is mede te danken aan de extreem mooie zomer dat de teller inmid dels alweer op ruim 51.000 staat en nog zo'n vijf maanden te gaan zijn. Bovendien staat eind dit jaar ook nog de Levende Kerststal op het programma die traditiege trouw enkele duizenden belang stellenden trekt (22, 23 en 26 de cember). Holten - De Overijsselse Zie ken- en Bejaarden Omroep gaat huis aan huis collecteren in de week van 20 tot en met 25 okto ber. Wie mee wil helpen met collecteren kan zich aanmelden via telefoonnummer 0548- 612329. In ruim twintig regionale ver pleeg- en verzorgingstehuizen worden zo de uitzendingen mo gelijk gemaakt alsmede in het Twenteborg Ziekenhuis te Al melo en via enkele lokale radio stations. De OZO is haar legioen van collectanten dan ook heel dankbaar dat dit alles, mede door hun inzet, mogelijk blijft. Ruim 75 vrijwilligers van de OZO zetten zich in om een plaatje en een praatje aandacht te besteden aan de zieke en of oudere medemens. Holten - De Duitse theoloog Dietrich Bonhoeffer leefde slechts kort, vanl906 tot 1945, maar heeft grote invloed gehad door zijn optreden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Als ver tegenwoordiger van de 'Beken nende Kirche' verzette hij zich openlijk tegen het nationaal-so- cialisme. In het laatste oorlogs jaar stierf hij, na twee jaar ge vangenschap, aan de galg. In een van zijn gevangenisbrie- ven schreef hij: 'De kerk is pas kerk als zij er is voor anderen'. Hoe kwam hij tot deze uit spraak? En zouden zijn gedach ten over de kerk nog van bete kenis kunnen zijn voor ons hui dig kerkelijk leven? Op uitnodiging van de Interker kelijke Commissie Vorming Toerusting Holten houdt de godsdienstsocioloog dr. Gerard Dekker op 21 oktober een le zing over Bonhoeffer en zijn betekenis voor de kerk. Bonhoeffers' gedachten over de kerk hangen nauw samen met zijn visie op de wereld en zijn visie op het christelijk geloof. En al zijn opvattingen hangen weer nauw samen met zijn le ven en de ontwikkelingen daar in. Daarom zal Dekker eerst kort aandacht schenken aan het leven van Bonhoeffer. Daarna komen zijn visie op de wereld, zijn opvattingen over het chris telijk geloof en zijn gedachten over de kerk aan de orde. En ui teraard: welke betekenis ze zouden kunnen hebben voor ons kerkelijk leven. De lezing vindt plaats in Ge bouw Irene, begint om 20.00 en de toegang is vrij. Holten - Het Holtens Gemengd Koor (HGK) geeft vrijdag 24 oktober, onder leiding van Henk Linker, een concert in de Her vormde Kerk te Holten. Aan vang 20.00 uur. De entree be draagt 5 euro. Aan dit concert werken verder sopraan Valeria Boermistrova en pianist Roel Praas mee. Valeria Boermistrova zal enige soli zingen met HGK. Henk Linker en Roel Praas, zul len tevens een deel van het con cert vullen met orgel- en piano muziek. Onder andere stukken van Bach en Grieg. Zwolle - Het College van Gedeputeerde Staten ver leent een subsidie van 224.400 euro voor twee jaar aan het district huis artsenvereniging Twente. De huisartsenvereniging deed de aanvraag voor het project seniorenbeleid huisartsen Twente. Uit onderzoek van de huis artsenvereniging blijkt dat van de veertig oudere huisartsen die vanaf 55-ja- rige leeftijd gaan stoppen, er 32 bereid zijn langer door te werken als ze geen nachtdiensten meer hoe ven te draaien. Door de uitvoering van het project wordt een bijdrage gele verd aan het tegengaan van het huisartsentekort en wordt de druk op de eer- stelijnszorg verminderd. De subsidie van de provin cie wordt ingezet voor het inhuren van waarnemers en ondersteunt daarmee 55 huisartsen in Twente. Als na drie jaar blijkt dat het project een succes is, kan het door de zorgverzeke raars worden overgeno men. et... Met één druk op de knop eenvoudig schakelen tussen een tv-programma en het internet. Dat kan nu met MyTVision! Dus kunt u op uw eigen tv internetten, e-mails schrijven en lezen en zelfs chatten. U hebt dus geen ingewikkelde en dure computer nodig om voortaan het internet op te gaan. Zappen wordt surfen met MyTVision! MyTVision is zeer eenvoudig aan te sluiten op uw gewone televisie en binnen enkele minuten staat het internet tot uw beschikking. Bovendien hebt u geen internet-aborinementskosten: u maakt GRATIS gebruik van internet! De enige kosten die u maakt, zijn de normale - lokale - telefoontikken. MyTVision is ook zeer geschikt als tweede internetplek in uw huis, wanneer iemand anders al gebruikmaakt van de computer! Met het draadloze toetsenbord comfortabel vanuit uw bank internetten. Gewoon op uw eigen tv! www Surfen over het internet E-mail (POP3) Ook tv-beelden en gesproken teksten versturen Chat/SMS Korte berichten versturen terwijl u tv kijkt Search Zoeken op het internet Shopping Eenvoudig, snel en veilig online winkelen Het is mogelijk dat niet optimaal worden

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 9