Loop over Diepe Hel begint bij Losse Hoes Met klassieker over weggetjes en langs mooie landhuizen BP cann Afvalbakken in centrum te klein: veel zwerfvuil Negentien sollicitanten op burgemeesterspost Zakelijk Bekeken Prijsuitreiking Slager Brands iKulï' DE HQi- Verhuizing en leegverkoop winkel supporters HMV Politiek Café pas in voorjaar Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek Voorrang op Kerkstraat Veiligheidsnota op papier Opbrengst collecte Cybercafé 'Lanceerdrempel' Larensweg Expositie dierenportretten Versterken winkelcentrum Koffieochtend Kulturhus ZA DONDERDAG 16 OKTOBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Anne Marie Wonen is een zaak die uitnodigt om naar binnen te stappen. De showroom is naast moderne en landelijk- klassieke meubels aangevuld met nieuwe merken gordijnstof fen. De bestaande collectie van de Ploeg, Kobe en Artelux is verrijkt met 't luxe merk chirasso- en Romo-stoffen. Hier zijn al veel positieve reacties op. Het merk Riviera Maison is voor de huiselijke en landelijke sfeer een topper. Vooral voor de wintermaanden bieden we hierin een ruime keuze in meubels en accessoires. Veel mensen weten nog niet dat wij dit in dc winkel hebben, dus het is zeker een aanrader om toch wat vaker binnen te lopen. Daarnaast valt de presentatie van de banken en fauteuils op van Gealux. Meubin en Doore. Deze meubels zijn tijdloos en in di verse uitvoeringen en bekleding leverbaar. Achter in de zaak is een beddenstudio ingericht. Hier is het complete programma op 't gebied van slapen. Bekende merken als Auping en Eastborn. Vanzelfsprekend is er ook keus in dekbedden, kussens en over trekken. Klanten kunnen bij Anne-Marie Wonen rekenen op een vakkundig en degelijk advies. Niet alleen de eigenaars, maar ook de medewerkers Hoster en Hermien hebben terdege kennis van trends, kleuren en materialen. Anne-Marie is bin nenhuisadviseuse en komt desgevraagd op afspraak bij de men sen thuis. Anne-Marie Wonen biedt overigens nog een belang rijke service die nog niet bij iedereen bekend is. Dat is het res taureren en bekleden van meubels. Voor het laten bekleden van stoelen of banken is er keus in fraaie meubelstoffen. Voor in formatie: Anne-Marie Wonen, telefoon 0548-361223. Installatiebedrijf Van Zon heeft onlangs zijn wagenpark ver nieuwd. Door een steeds uitgebreider assortiment dat de servi cemonteurs mee moeten nemen naar hun klanten, is er gezocht naar een passende bedrijfswagen. Er moest veel bruikbare ruimte zitten in een niet te grote auto. Grote wendbaarheid van de wagen en veiligheid voor de medewerkers speelden ook een behoorlijke rol in de keuze. Er werd gekozen voor Ford Transit Connect. Dealer Dries Willems leverde hiervan vier stuks. De inrichting per serv iceauto werden door de medewerkers van In stallatiebedrijf Van Zon zelf ontworpen. Directeur Dick van Zon is dan ook zeer tevreden met zijn keuze voor de Ford Con nect en kan wéér jaren vooruit met zijn bruikbare servicewa gens. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Ze staan al acht jaar op de markt in een grote regio met kwalitcitsondergoed van A-merk JKB Bodywear; zijn bekende gezichten geworden van een steeds groter wordende groep van vaste afnemers: Wim van Coeverden en Greta ten Veen aan de Schepenenstraat. Maar naast het marktonderdeel waar vooral Wim zich mee bezighoudt, zijn zij ook overgegaan naar ver koop aan huis. 'Gewoon voor het gemak van de klanten', zegt Greta. 'Maar zeker ook voor mensen die slecht uit de veten kun nen die toch liever zelf hun ondergoed willen blijven kopen. We richten ons ook op bejaardenhuizen omdat vooral daar vaak mensen zitten die niet makkelijk naar een winkel of naar de markt kunnen. Dan is het gewoon prettig dat de 'winkel' dan maar bij hen komt. Wij verkopen onder meer dames- en heren ondergoed voor alle leeftijden, ook lang ondergoed, kinderon dergoed en nachtkleding voor dames, heren en kinderen. Omdat er veel vraag is naar degelijk ondergoed voor een betaalbare prijs, zijn wij begonnen met verkoop aan huis. Het JKB-merk is specifiek voor deze regio. Men kent ons op de markt onder de naam Wico Textiel en die naam wordt ook gehandhaafd bij de verkoop aan huis. Zonder verdere verplichtingen kunnen men senons bellen voor een afspraak aan. huis' waar ze geheel vrij blijvend de collectie kunnen bekijken'. (Foto HNB) Holten - Mariska Paalman heeft bij Keurslager Geert Brands een trampoline gewonnen. Brands had een waardecheque-actie bij kant-en-klaarpakket- ten. Wie de cheque ingevuld inleverde bij de slagerij, maakte kans op een prijs. Mariska werd uitgeloot en kreeg de hoofd prijs uitgereikt. Holten - Voor de zestiende keer wordt zaterdag 25 oktober de Diepe Hel Holterbergloop ge houden. Een loop met een tra ditie en een van de grotere hardloopwedstrijden in Noord- Oost Nederland. De wedstrijd met het ene jaar de start aan de Nijverdalse zijde en het andere jaar aan de Holtense zijde van de Holterberg heeft een par cours waar de hardlopers graag komen lopen, de Toeristenweg. Toch zijn er de laatste jaren een aantal opvallende zaken gewij zigd. Vorig jaar werd de start voor het eerst gehouden in het centrum van N ij verdal en voor volgend jaar is het zeker weer de bedoeling om dit te herha len. Aan de Holtense zijde van de Holterberg houden de men sen van atletiekvereniging Hol ten echter vast aan een start na bij Hotel Restaurant Het Losse Hoes. Hierdoor krijgt de jaar lijks wisselende startplaats een extra dimensie, het ene jaar een startplaats in de drukte van het centrum van Nijverdal en het andere jaar in de volle rust van de Holterberg. Dc Diepe Hel Holterbergloop heeft drie aparte wedstrijden. Om 13.00 uur starten dc vijf Engelse mijl lopers (8 kilome ter). Deze loop kenmerkt zich door de vele recreanten die tien mijl nog net iets te lang vinden, maar wel een uitstekende con ditie hebben. Zij hebben hun keerpunt net iets voorbij het hoogste punt van de Diepe Hel en zullen hun conditie dan ook it-J4' 'MM Vele Holtenaren verschijnen aan de start bij de Diepe Hel Holterbergloop. (Foto HNB) helemaal nodig hebben. De wedstrijd over tien Engelse mijlen start om 14.30 uur en het is een prachtig gezicht om deze enorme groep lopers te zien starten waarbij veel toe schouwers zich elk jaar weer afvragen of ze niet te hard weg lopen. Enkele minuten na deze start is het de beurt aan de twee mijllo- pers met hierin vaak wel een hoofdrol voor de Holtense jeugd. Voor velen is juist deze strijd het hoogtepunt van de dag, aangemoedigd door de vakbe kwame speaker Henk Borgme- ijer geven zij het uiterste van zichzelf en sprinten zij vaak vol uit naar de eindstreep. Direct na de prijsuitreiking van deze jeug- datleten worden de eerste wed strijdlopers alweer verwacht waarbij dc winnende tijd meest al rond de 48 minuten ligt. Voor meer informatie: www.diepehelholterbergloop.nl Holten - Winkeliers en het win kelend publiek ergeren zich aan het vele zwerfvuil in het cen trum van Holten. Vooral tijdens lunchtijd zouden scholieren van scholengemeenschap De Waer- denborch afval gewoon op de grond gooien. Dit werd duidelijk tijdens de gemeentelijke wijk- avond. Het probleem blijken de te klei ne vuilnisbakken te zijn. Veelal zitten deze overvol, zodat scho lieren hun afval er niet meer in kwijt kunnen. Wethouder Wil lem ter Schure zak bij de ge meente vragen of er geen grotere bakken kunnen worden ge plaatst. Verder werd gevraagd of er in het buitengebied geen zo genaamde blikvangers kunnen worden geplaatst. Een soort vis- fuik in de berm, waar voorbij gangers hun lege blikjes en an der afval in kunnen gooien. 'Nu kun je precies zien wanneer scholieren hun zak chips op heb ben als ze naar huis rijden', zegt Willy Beldman (CDA). Holten - De Welfare van het Rode Kruis en de kringloop winkel van de supportersver eniging van de Holtense Mu ziekvereniging moeten weer verhuizen. De vrijwilligers moeten per 1 december het pand verlaten. Het pand aan de Oude Deventerweg 7 zou worden afgebroken. De beide besturen zijn mo menteel druk bezig om een andere locatie te vinden. Vo rig jaar november heeft de supportersvereniging HMV al een aanvraag ingediend om in aanmerking te komen voor het Soweco-boerderijtje, maar tot op heden, tien maanden later, nog geen reactie van de ge meente binnengekregen. De supportersvereniging houdt zaterdag 18 oktober van 10.00 tot 16.00 uur 's middags een totale leegverkoop. Ook de opslagloods aan de Jeur- linksweg 7 is dan de gehele dag geopend. De kopers bepalen zelf hun aankoopprijs, als het bod rede lijk is. Ook de winkel van de Welfare is die dag geopend. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met Vorkink: 0548-361590. Holten - Een keer in het jaar houdt MAC de Holterberg een grote klassiekerrit. Niet alleen bedoeld voor klassieke automo bielen, want ook bijzondere exemplaren mogen eraan mee doen. Iedereen rijdt op eigen tempo door het landschap. Lek ker genieten van de omgeving en soms een beetje puzzelen met de beschrijving van de route, die is uitgezet door Dries Willems en zijn zoon Bart. Bij clubhuis 't Stuurhuus van MAC dc Holterberg was het zondag 5 oktober een komen en gaan van klassieke wagens. Zo staan er onder meer een Tri umph, een Porche, een Daf en een oude Ford. ledereen hield de dag ervoor nog hun hart vast of de rit wel zou doorgaan. De weermannen hadden zeer slecht weer voorspeld, maar het tegen overstelde kwam uit. Mooi zon nige herfstlucht met onderweg een regenboog. Op eigen gelegenheid ging ie dereen op pad met de eigen klas sieker. De bijrijder had de route beschrijving bij zich en hield steeds goed in de gaten wanneer moest worden afgeslagen. Een normale wegenkaart was deze keer niet nodig. In het boek werkje stonden namelijk ver keerssituaties getekend. Bij voorbeeld een kruising, ge schetst als een kruis. Aan het on derste streepje was een bolletje getekend en aan het linker streepje een pijl. Deze situatie gaf aan dat de bestuurder, vanaf het bolletje gezien, links moest afslaan. Aan de linkerkant op het papier stond aangegeven hoe veel meter ertussen de verschil lende verkeerssituaties zat. Hier moesten de rijders het mee doen. maar door goed op te letten en de kilometerstand in de gaten te houden, lukte dat prima. Som migen hadden hiervoor zelfs een speciale teller gemonteerd op het dashboard aan de bijrijders kant. Door aan een hendel te trekken ging de teller weer op nul staan, zodat eenvoudig van verkeerssituatie naar verkeerssi tuatie kon worden gereden. De route was 'uitgezet door Dries en Bart Willems. Bart: 'Je bent daar behoorlijk druk mee. Veel langer dan je denkt.' Hij geeft aan dat er zeker arbeidstijd inzit van een week. Dries en z'n vrouw toeren bijvoorbeeld in het gebied rond en onthouden de De Triumph op een van de vele landweggetjes (Foto: Sander Scheperman) verscheidene mooie plekken die ze tegenkomen. Deze worden la ter verwerkt in de route. 'We pakken de kaart en gaan kijken waar dc mooie bezienswaardig heden liggen', geeft Bart de werkwijze aan. 'Uit een goede plattegrond baal je meer infor matie dan je denkt. Je kunt er zelfs uithalen waar boerderijen staan. Het bleek inderdaad een hele mooie route te zijn. Over boe- renweggetjes, kleine bruggetjes en langs mooie landhuizen en door pittoreske plaatsjes. Zo werd onder meer Bronkhorst aangedaan. Authentieke huisjes en boerderijachtige woningen, langs smalle slingerende weg getjes. Leuke souvenirwinkel tjes en gezellige terrasjes. Tijd voor koffie. Iedereen par keert de auto in een lange rij op een weg net buiten Bronkhorst. Wandelend door het kleine stad je. op zoek naar een leuk cafeet je. Totdat Bart ineens telefoon van zijn vader Dries krijgt. 'De politie is net voorbijgereden en verzoekt iedereen de auto er gens anders te parkeren. Waar ze nu staan, mag niet worden geparkeerd', krijgt hij te horen. Laat dc koffie dus maar zitten. Bart alarmeert iedereen van de groep die hij tegenkomt. Velen gaan weer terug naar de auto om verder te rijden, anderen gokken erop dat de politie geen bekeu ring uitschrijft en nemen nog een slok van hun-koffie. Achter af bleek het allemaal mee te val len. Dries: 'De politie bleek het wel leuk te vinden, al die ouder wetse wagens. Ze zijn doorgere den.' De reis ging verder langs de Bronkhorstermolen waar de fa milie Pots hun Fiat Multipla aan de kant zette, de picknickmand pakte en even culinair ging ge nieten. Anderen reden door richting cafc 't Wapen van Heeckeren. Keijenborg, Huize Onstein. Huize Kranenburg en Huize De Wildenborch. 'We zitten eraan te denken om de najaarsrit te verplaatsen naar het voorjaar', vertelt Bart. 'Je hebt dan minder last van fietsers en straatactiviteiten. Het toeris tische seizoen moet dan immers nog beginnen.' Wat fietsers be treft, viel het deze zondag wel mee. Wel waren er veel groep jes klootschieters op de been. Ook werd er langs het crosscir cuit van Lochcm gereden, waar op dat moment de Motocross werd gehouden. 'We zijn hier vanochtend nog even snel langsgereden om te kijken of de weg niet was afgesloten', zegt Bart. Dit viel dus mee. Terug in het Stuurhuus, komen de verhalen los. 'Jullie hebben echt een hele mooie route uitge zet', klinkt het. 'Ook de beschrij ving was goed te volgen. We zijn geen een keer fout gereden.' De najaarsrit is geen wedstrijd, dus viel er ook niets te winnen of te krijgen. Iedereen heeft zich vermaakt en kon met hun 'kind je'. de klassieke auto, op pad. Lekker rijden door het mooie landschap en langs bijzondere bezienswaardigheden. Holten - Het Holter Politiek Café (HPC) gaat dit najaar niet door. De eerstvolgende keer staat ge pland in het voorjaar. Twee keer in het jaar wordt sinds enkele jaren het HPC gehouden in Grand Café 't Keuntje. Holtena ren kunnen dan in een relaxte sfeer vragen stellen aan politici Daarnaast worden enkele stellin gen gelanceerd om over te discus siëren. De gemeente heeft echter vorige week woensdag een wijk- avond gehouden in het gemeente huis van Holten. De HPC-com- missie vindt het dubbelop om en kele weken later een vergelijk baar evenement te gaan houden. Dijkerhoek - De afdeling Dijker- hoek van Vrouwen van Nu NBvP, houdt 23 oktober om 20.00 uur haar maandelijkse bij eenkomst in Het Bonte Paard. De gastsprekers zijn Reinardus, vis boer uit Holten en Hofman, slager uit Diepenheim. Op 23 september waren meneer en mevrouw Schuppert uit Holten de Gastsprekers. Zij vertelden over hun werk in de Kibboets-ge meenschap Nes Ammim en over hun rondreis door Israël. Aan de hand van dia's lieten ze de leden genieten van de rijke historie en de prachtige natuur van Israël. De agrarische commissie houdt sa- •men met de afdelingen Espelo en Holten dinsdag 4 november een dagexcursie. Kerkstraat - Het college van B en W heeft besloten om verkeer op de Kerkstraat straks voorrang te geven op het verkeer van Smids belt en de Boschkamp sstraat Hiervoor worden borden ge plaatst en haaientanden op het wegdek aangebracht. Holten - Onlangs heeft de ge meente onder de bewoners een schriftelijke enquête gehouden over veiligheid. De uitslag is verwerkt in een rapport. Wie interesse hierin heeft, kan een papieren versie opvragen bij de gemeente, tele foon 0548-854854. Holten - Bij de Commissaris van de Koningin, mr. G.J. Jansen, zijn negentien sollicitatiebrieven binnengekomen voor de vacante burgemeesterspost in Rijssen- Holten. Er hebben achttien mannen en een vrouw gesolliciteerd. Ver deeld naar politieke kleur betreft het zeven sollicitanten met een CD A-achtergrond, vier VVD'ers. drie SGP'ers. een kandidaat be horend bij de CU, een PvdA'er, een D66'er, een kandidaat beho rend tot GrocnLinks en een kan didaat die niet is aangesloten bij een politieke partij. Bij de huidi- Holten - De collecte van de Die renbescherming heeft in Holten 860,25 euro opgeleverd. Holten - SeniorWeb houdt dins dag 4 november om 14.00 uur het Cybercafé in de Rabobank in Rijssen. SeniorWeb streeft ernaar dat door een van de vrijwilligers steeds een onderwerp wordt voorbereid en gepresenteerd. Dat is deze keer Fotografie en de computer. Larenseweg - De verkeersdrem pel in de Larenseweg wordt door velen ervaren als een 'raketlan- ceerinrichting'. Dit was een van de reacties die wethouder Wil lem ter Schure kreeg te horen tij - dens de wijkavond in het Hol tense gemeentehuis. De drempels zouden te laat wor den opgemerkt en te hoog uit vallen. Hierdoor worden auto's die eroverheen rijden, 'gelan ceerd'. Loco-burgemeester Lig- tenberg zegde toe dat hier door de gemeente naar zal worden ge keken. Mieke Krottje exposeert tot en met 17 oktober haar werk in de ontmoetingsruimte van het dorps huis in Holten. Sinds twee jaar is zij bezig met het maken van dierenportretten die ze nagenoeg uitsluitend in op dracht maakt. Soms zelfs heeft de Holtense kunstenares alleen aan een foto van een dier genoeg om er een fraaie tekening van te ma ken, maar over het algemeen wil ze het dier dat moet worden gete kend zelf ontmoeten. Dit vooral omdat elk dier zijn eigen karakter heeft hetgeen via een foto moei lijk is weer te geven. De expositie in dorpshuis De Boschkamp bestaat uit ruim twin tig werken, welke zijn gemaakt met pastelkrijt en potlood. De ex positie is op werkdagen van 9.(KJ tot 17.00 uur te bekijken, behalve op maandagmiddag, in het dorps huis aan de Tuinstraat 2 in Hol ten. Holten - Kalfstermansweide moet het centrum van Holten gaan ver sterken. Daarnaast moet de plein- functie van de weide worden ver beterd. Dit zei wethouder Wim Stegeman tijdens de wijkavond in Holten. Het plein ligt er nu vaak verlaten bij. Slechts een enkeling parkeert er de auto. Verder wordt het aan tal te houden evenementen er steeds minder, omdat het geen sfeer zou uitademen. Hier moet volgens Stegeman ver andering in komen. 'Op dit mo ment is het nog niet helder wat ei met de Kalfstermansweide gaat gebeuren. Dit ligt nog in onder zoek. Daarnaast is het afhankelijk van particulieren die hierin ak koord moeten gaan.' Holten - In de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt \njdag 17 oktober de twee de koffieochtend van dit seizoen gehouden. Vanaf 9.30 uur kunnen belang stellenden binnenlopen voor een kopje koffie en het lezen van de ochtendkrant. Vanaf 10.00 uur zal mevTOuw Nijland uit Holten eerst een aantal gedichten in dialect voordragen en vervolgens een i verhaal, eveneens in dialect, waarmee een beeld wordt ge schetst hoe het zo'n 100 jaar gele den toe ging in Holten. De deelname aan deze ochtend is gratis. Belangstellenden betalen alleen hun kopje koffie. ge functie van de sollicitanten gaat het om vijf burgemeesters, zes oud-wethouders en acht kan didaten met een overige functie. De sollicitatietermijn liep van 15 september tot 6 oktober 2003. Het burgemeestersambt in Rijs- sen-Holten is sinds 1 juli 2003 vacant. Vóór 15 januari 2004 dient de gemeenteraad van Rijs- sen-Holten de aanbeveling voor deze burgemeestersbenoeming te hebben ingediend bij de mi nister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Ver wachting is dat de benoemings procedure in februari maart 2004 is afgerond. Holten - Of het Kulturhus er str aks ook daadwerkelijk komt, is volgens wethouder Janneke Flim-Gerritsen nog afwachten. Wel is de gemeente druk bezig met de invulling ervan en zijn alle werkgroepen zeer enthou siast over het plan. 'Het plan moet voor 1 november bij de Provincie zijn ingeleverd', vertelt Flim-Gerritsen tijdens de wijkavond in het Holtense ge meentehuis. 'En dan is het hopen of de Provincie het goedkeurt.'

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5