Nominaties gemeentelijke Blauw Wit speelt gelijk tegen le team de Esch architectuur prijs voor auto en fiets a nd baldames blijven winnen Yaron Kolkman schoolkampioen tafeltennis Uitslaëen schaken Boerenstee Neerhof Kampioenen De Rietvoorn Wansinkstraat in onderzoek Sponsoring Blauw Wit Al Jeugdorkest in Diessenplas Herfsttocht voor Sport Agenda Kampioenschap darten Vrij weekend SV Holten Wie Spoort Nie Esoterisch bijbellezen DONDERDAG 16 OKTOBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Al veel langer was er aan de Oude Deventerweg 6 een boeren stee gehuisvest, maar sedert 1929, toen de vorige boerderij door brand werd verwoest, staat deze daar in de huidige bebouwing. De vroegere huisnaam was Kosman, waarschijnlijk van een van de vroegere bewoners. Tot acht jaar geleden woonden er drie generaties Klein Teese- link die daar een gemengd bedrijf voerden zoals toen gebruike lijk was in deze omgeving en bij het bedrijf hoorde zo'n zeven hectare grond. Er waren geen opvolgers en het huis met de schuren werd verkocht aan Bennie en Erna Vehof die van het geheel een woonboerderij maakten met hier en daar nog de ou de stijl. Zo zit er bijvoorbeeld nog een bedstee in en werden ou de deuren met panelen weer opgeknapt. Het huis had nog geen echte naam en daar werd diep over nage dacht. Ze betrokken daarbij hun omgeving. Neerdorp, waar vroegere vooral prachtboeren woonden waar het woord 'neer' vandaan komt. Bennie: 'Neer betekent ook lenen en ik ga er van uit dat alles wat je in je leven hebt slechts 'geleend' is, de aarde, de omge ving en datje dat naar behoren moet verzorgen. Zo ook je huis. De tweede letterreep 'hof komt van Vehof maar ook van een boerenhof met alle oude gebruiken en tradities. We komen oor spronkelijk uit Twente en ik werk onder de boeren dus dan weet je ook wel iets van de gewoontes. We hebben bij de koop ook meteen aangegeven dat we ons hier best thuis zouden voelen. (Foto: Sander Scheperman) Holten - De kampioenen van hengelsportvereniging De Rietvoorn werden afgelopen maandag 13 oktober gehuldigd bij café De Preuter. Uitslag wintercompetitie: 1. F. Mensink; 2. G. Rouwenhorst; 3. B. Groot Obbink. Uitslag zomercompetitie: 1. A. Lichtenberg; 2. D.J. Kolkman; 3. H. Achterkamp. Uitslag junioren: 1. Remie Hoefman; 2. Stefan Oldemenger; 3 Kevin Kolkman. Uitslag Gooimeer: 1. H. Achterkamp; 2. W. Tuller: 3. G.J. van Aefst. Grootste vis senioren: G.J. van Brussel, brasem 61 cm. Grootste vis junioren: Rudy Agterkamp, brasem 33,5 cm. Beste visser senioren van de laatste vijf jaar was voor de derde keer: J.W. Plekkenpol. Laren - Voor de negentiende keer houdt Toeristen Belang La ren zondag 19 oktober een herfsttintentocht. Wanneer de bladeren van de bo men weer verkleuren en de zon haar herfststralen door het woud laat gaan houdt Toeristen Be lang Laren de herfsttintentocht voor auto's en fietsen. Deelname kost 4,00 euro per au to en 1,50 euro per fiets, tot en met 12 jaar gratis. De routes zijn 65 en 40 kilometer lang. De start is van 10.00 tot 13.00 uur bij Hotel Stegeman te Laren. Halverwege is er een rustpauze ingelast en kan men mee doen aan een spel. Aan het eind van de rit is er gele genheid om tegen gereduceerde prijs boerenkool met worst te eten. Voor meer info: 0573-401970. Holten - Het eerste Handbalda mesteam van Holten blijft ver bazen in de eerste klasse. Dit weekeinde moest dames 1 voor een uitwedstrijd naar Duiven voor de ontmoeting tegen spel. Groessen. De eerste helft bood een aan trekkelijke partij handbal. In hoog tempo gespeelde aanvallen golfden van doel naar doel. Bei de teams creëerden veel kansen en de 8-8-stand bij rust was zeer terecht. In de rust paste Holten de verdediging iets aan. Dit pak te in de tweede helft goed uit. Slechts driemaal kwam Groes sen tot scoren. Holten hield het tempo hoog en wist met snelle breaks van Judith Tiekink (zes maal) en soms zeer fraaie acties een klinkende 11-18-overwin- ning te boeken. Zelfs A-speel ster Jolien Bannink kwam drie keer tot scoren. Door deze derde opeenvolgende winst draait Hol ten boven verwachting mee in de top van de eerste klasse. Scores: Judith Tiekink 6; Dörte v. Ooijen 4; Jolien Bannink 3; Paulien Schooien 2; Margot ter Schure, El len Teeselink, Monique Plantinga 1. Door de overige uitlagen - SDOL verloor van UGHV - lijkt Holten de kans te krijgen om een rol van bete kenis te kunnen spelen. Komend weekeinde zijn de zondagteams vrij. De handbalheren verloren te leurstellend van Atlantis in Dr- onten. Holten speelde een goede eerste helft en leidde met 9-11. Direct na rust viel opbouwer Thys Jeurissen uit met een en kelblessure. Holten moest daar door omschakelen. In een span nende tweede helft kreeg Holte niet wat het verdiende. Tot twee maal toe werd Holten een te rechte strafworp onthouden en werden twee zuivere doelpunten als cirkel afgekeurd. Holten wist nog op 19-19 gelijk te komen, maar de laatste aanval van At lantis trof doel, zodat de punten met 20-19 in Dronten bleven. Dames 2 verloor uit van Goosen/ Wij he 2. Holten trad aan met slechts een wissel, maar wist tot de rust prima partij te geven: (7-5). Na rust kwam Hol ten conditioneel te kort. Toch moesten de gastvrouwen veel moeite doe om Holte naar de 17- 9 nederlaag te spelen. Dames Al pakte haar tweede winst. Het team met coach John Lamping walste over Kwiek 3 heen. Holten speelde bij vlagen goed en leidde bij rust al met 1- 8. Na de rust ging men goed door en werd een ruime 5-20-ze- ge geboekt. Dames A2 startte goed tegen At lantis en leidde zelfs met 2-5. Daarna verzwakte Holten. Na de rust 12-6) kreeg men geen grip meer op de wedstrijd. Atlantis won uiteindelijke met 19-10. Meisjes B speelde tegen Goosen/ Wijhe. Via een 9-3- stand bij rust werd met 19-8 ver loren. Meisjes C blijft winnen. Uit tegen v. Ewijk/ LHC werd via een 0-4-stand bij rust keurig met 3-10 gewonnen. Meisje Dl kwam net iets te kort tegen Goosen Wijhe 3. Na een 1-1-stand bij rust verloor men met 3-1. Tyfoon D'l was veel te sterk voor D2 van Hol ten. Ze verloren kansloos met 24-0. Holten - Tafeltennisvereniging Holten heeft afgelopen maan dagmiddag voor de derde keer een toernooi voor leerlingen van de groepen zes, zeven en acht gehouden. Er waren 32 deelne mers in de zaal om een leuk en sportief toernooi te spelen. Omdat er maar drie leerlingen van groep zes zich hadden aan gemeld, werden zij ingedeeld bij groep zeven. Zodoende waren er vijf poules, te weten: een poule van zes meisjes, twee poules van zeven jongens van groep acht en twee poules (een van zes en een van vijf) van groep zeven. Bij de meisjes was al snel duide lijk dat Chantal Pekkeriet de sterkste was, want zij won al haar partijen vrij gemakkelijk. Tweede werd Nikki van der Loo, die alleen van Chantal verl oor. Als derde eindigde Ilse Brinks. Van de twee poules van groep zeven gingen de nummers een en twee naar de kruisfinales. In poule een werd Teunis Beldman eerste door zijn onderlinge re sultaat met Gerjan Smale, die ook drie punten had gehaald. In poule twee kwam Joris van Aken als winnaar uit de bus. Als tweede plaatste zich Ivan Schup- pert. In de kruisfinale won Joris van Gerjan en Teunis wist door van Ivan te winnen zich ook te plaatsen voor de finale. Teunis begon hierin sterk (8-11 en 5- 11maar Joris won de volgende twee games (11-8 en 11-9). De Holten - De gemeente onderzoekt of de HJ. Wansinkstraat geschikt is voor het omleiden van het doorgaande verkeer in het win kelcentrum. Dick van der Torre (D66) vroeg vorige week woens dag tijdens de gemeentelijke wijkavond of dit emotioneel ge zien, wel zo'n goed idee is. 'In de Wansinkstraat zul je veel goede panden moeten slopen en dat ligt emotioneel gevoelig. Via de Kolweg en de Industriestraat staan alleen maar oude panden, zoals waar schoenmaker Maat- kamp heeft gezeten. Dat zou vol gens mij toch een betere oplos- laatste en beslissende set begon voor Teunis weer goed. Hij kwam op voorsprong van 10-5 en toen kwam Joris weer terug. Hij wist de stand terug te bren gen tot 10-0. Maar met een laat ste en beslissende smash won toch Teunis met 11-9. In poule een van groep acht wa ren Yaron Kolkman en Timo de Vrijer de sterksten. Doordat Ya ron van Timo won, werd hij eer ste in deze poule. In poule twee won lbo Iboyan al zijn partijen en werd automatisch eerste. Om de tweede plaats werd fel ge vochten, er eindigden maar liefst drie jongens met vier gewonnen partijen. Hun onderlinge resulta ten moesten dus de beslissing brengen. Hieruit bleek dat Glenn Hissink de beste van de drie was. In de eerste kruisfinale sing zijn.' Wethouder Wim Stegeman gaf aan dat de omleiding via de Wansinkstraat nog in onderzoek is. Volgens hem zorgt het ver plaatsen van de zogenaamde slin ger in het dorp naar de Wansink straat, wel voor een veel logischer circuit. 'Een groter deel van de Dorpsstraat kun je zo verkeersluw maken. Ook voor toekomstige ontwikkelingen is dat belangrijk. Daarnaast loopt de omleiding ook beter', legt Stegeman uit. 'We pro beren nu de consequenties in beeld te brengen en gaan dan in het voorjaar kijken of het moge lijk is.' Holten - Blauw Wit Al heeft een nieuwe tenuesponsor. Met ingang van het inmiddels lopende seizoen is Rijschool Joke uit Markelo de steun achter het hoogste juniorenelftal van Blauw Wit. Rijschool Jo ke timmert ook in Holten al weer heel wat jaren aan de weg. De rij school is gevestigd aan de Goorseweg in Markelo en in gespeciali seerd in de theorie- en praktijkopleiding voor alle soorten rijbewij zen inclusief het bromfietscertificaat. De rijschoolhouder haalt de cursisten van huis voor hun rijlessen. Blauw Wit Al is een mooie doelgroep voor de sponsor. Nog meer naamsbekendheid en een po sitieve uitstraling is via het vlaggenschip van de junioren van Blauw Wit zeker te bereiken. Aan de spelers van Blauw Wit Al om dit waar te maken. Samen met de voorzitter en de sponsor en met de dit seizoen debuterende jeugdtrainer Rinus Leidekker en leider Johan Stam ging de voltallige A1 groep op de foto van Johan Bolink. Diessenplas - Namens het Nationaal Comité van de Ouderen eg Woon- en Zorgcentrum Diessenplas woensdag 1 oktober, g van de Ouderen, een cheque uitgereikt. Hiermee kan het jeugdorkest worden betaald dat 's avonds een optreden gaf. Bewoners van Diessenplas wilden altijd al graag eens een optre den van een jeugdorkest bijwonen. Via het Petemoeiproject van het Nationaal Comité van de Ouderen kon deze wens in vervul ling worden gebracht. (Foto: Sander Scheperman) Oldenzaal - Blauw Wit heeft in Oldenzaal in een meer spannende dan goede wedstrijd gelijkge speeld tegen de Esch. Vanaf de aftrap waren het de gas ten die probeerden de Blauw Wit- defensie onder druk te zetten door met name lange ballen op hun er varen buitenspeler Alexander Belderink. Maar door goed verde digend werk van Youri.Noorlan- der leverde dit geen gevaar op. Geleidelijk aan kwam Blauw Wit beter in zijn spel.Toch was de eer ste kans voor de Esch. Uit een goed opgezette aanval kwam een aanvaller van de Esch vrij voor doelman Bekkernens maar deze wist zijn inzet bekwaam te pare ren. In de volgende fase waren beide teams aan elkaar gewaagd zonder dat er door een van beide teams kansen werden gecreëerd. Toch kreeg Blauw Wit voor rust nog enkele goede mogelijkheden. Uit de mooiste aanval van de middag, welke werd opgezet door Merijn Offringa, schoot Gert Jan Prins hard op het doel van de Esch maar de doelman wist de bal nog net over te tikken. Vervol gens was het Dirk Jan Beldman die uit een snelle aanval over de rechterflank alleen op het doel af ging doch te gehaast inschoot. Na de rust kwam Hans Stam op de laatste man positie waardoor de goed spelende Marco Schuiterd naar voren werd geschoven. Uit een fraaie vrije trap van dezelfde Marco Schuiterd kon bijna de 0-1 genoteerd worden maar de doel man wist de bal net voor de lijn weg te tikken. Om meer snelheid voorin te krijgen, kwam Alfred Beldman in het veld voor Merijn Offringa. Hierdoor kwam de de fensie van de Esch meer onder druk te staan. Toch waren de aan vallers van Blauw Wit deze mid dag niet echt bij machte om hier door vele kansen te creëren. Even later werd de moegestreden Dirk Jan Beldman gewisseld voor Niek Bosman welke de linksbui ten positie innam. Het slot offen sief in deze wedstrijd kwam dan ook van Blauw Wit. De gasten le ken tevreden met een punt. Uit een snelle aanval over rechts wist Alfred Beldman enkele tegenspe lers uit te spelen doch zijn schot mistte kracht om echt voor gevaar te zorgen.. In de laatste minuten probeerde Blauw Wit het nog wel zonder dat dit het gewenste resul taat opleverde. Positief was dat de Blauw Wit defensie weinig kan sen weggaf. Uiteindelijk floot de goed leidende scheidsrechter Landman uit Hengelo af waar door de beginstand tevens als eindstand genoteerd kon worden. Al met al een verdienstelijk ge lijkspel voor Blauw Wit. Komen de zaterdag is een inhaalweekend waarin Blauw Wit geen verplich tingen heeft. Opstelling Blauw Wit '66: Hans Bek kernens, Youri Noorlander, Marco Schuiterd, Gert Jan Ulfinan, Arjan Aanstoot, Gert Jan Prins, Maarten Kruimelaar, Amo Jager, Merijn Of fringa (Hans Stam), Dirk Jan Beld man (Alfred Beldman) en Jurrian Paalman (Niek Bosman). Holten - Inwoners van de ge meente wordt gevraagd hun stem uit te brengen voor de pu blieksprijs van de gemeentelijke architectuurprijs. Hieronder be schrijvingen die kunnen helpen bij het maken van een goede keuze. Op het terrein waar sinds 2002 het appartementencomplex aan de Tuinstraat staat, stond vroe ger een basisschool. Vanwege de ontwikkelingen in het onder wijs kwam het terrein vrij. Het gaat om de bouw van een 25-tal appartementen in drie lagen voor ouderen. Gezien de ligging nabij het centrum en andere voorzieningen was dat een be grijpelijke keuze. De woningen zijn ontsloten vanuit een centra le met glasgedekte hal die zijn entree heeft naar het oosten in de richting van het centrum. Op het terrein op de hoek van de Kolweg en de provinciale weg naar Rijssen stond voorheen een elektrotechnisch installatiebe drijf. In opdracht van Esprit Planontwikkeling werden er in 2000 een zestal grote apparte menten gebouwd. Het complex wordt vanaf de achterzijde ont sloten. Opvallend zijn de grote kappen op de derde woonlaag, waardoor de hoogte van de ge vel beperkt bleef tot twee lagen. Op de locatie de Dikke Steen stond tot het einde van de twin tigste eeuw een mengvoederfa briek. Vanwege de milieuhinder die de fabriek voor haar omge ving opleverde, was beëindiging van de activiteiten op deze loca- speelden lbo en Timo tegen el kaar. lbo won deze partij met 12-10 en 11-7. De andere kruis finale ging tussen Yaron en Glenn. Hier was Yaron duidelijk de sterkere met 11-8 en 11-2. De finale tussen Yaron en lbo werd door Yaron betrekkelijk eenvou dig gewonnen (11-4, 11-2, 11- 6). De derde plaats ging naar Ti mo die van Glenn won met 11-5 en 11-4. Tenslotte speelden de drie win naars van de diverse groepen te gen elkaar om uit te maken wie de uiteindelijke schoolkampioen zou worden. De eerste partij was tussen Chantal en Yaron. Hier won Yaron met 11-4 en 11-9. De volgende partij was tussen Chantal en Teunis. Waarin Teu nis de sterkste was met 11-2 en 11-7. De laatste partij tussen Ya ron en Teunis leek een makkie te worden voor Yaron, De eerste game eindigde in 11-5, maar Teunis kwam sterk terug in de tweede game. Na een achters tand van 9-5 kwam hij terug tot 9-9. Toen besliste Yaron met twee goede smashes de partij en werd daardoor voor de tweede keer schoolkampioen van Hol ten. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - De eerste ronde van het Fischerschaak werd af gelopen maandag gehouden. Voor het begin van de laat ste ronde waren er nog drie kanshebbers: Dick van der Knaap, Gerrit Luggenhorst en Ton van Oijen. In een rechtstreeks duel te gen Gerrit Luggenhorst liet Dick zich de kaas niet meer van het brood eten. Eindstand na zeven ronden: 1 Dick van der Knaap 6, 2 Ton van Oijen 51/2, 3 Gerrit Lug genhorst 5, 4. Karl Heinz Leis ten, Henk van Beek en Dinant van Beek 41/2, 7 Bas van Beek 4. 8 Roelf de Jonge, Cees Olij, Alrik Baltus en Henk Jongman 31/2, 12 Bertus van Beek, Ger rit Stevens en Rob Gervedink Nijhuis 3, 15 Ronald Klein Teeselink en Erik Bosman 21/2. 17 Johan Klein Teeselink. Abram Berg-Hof staat ook genomineerd voor de architectuurprijs. tie te voorzien. Het bouwbedrijf Ter Steege kocht het bedrijf en bebouwde het terrein. Het pro ject bestaat uit een tiental half- vrijstaande woningen en twee vrijstaande woningen aan een hof; aan de provinciale weg zijn een vijftal vrijstaande woningen gebouwd. Het hofje vertoont een grote mate van samenhang van wege de enkelvoudige architec tuur. Dit in tegenstelling met de woningen aan de provinciale weg die een bont beeld opleve ren, dat bepaald is door de smaak van de bewoners. Meest opvallend is de woning bij de entree van het hofje die in een mix van een soort neo chaletstijl en lokale historische details is opgetrokken. De Abraham Berg-hof is een project van woningstichting On ze Woning (nu Woonunie, Deventer). MTB Architecten uit Apeldoorn zorgde voor een ont werp. Het complex werd gereali seerd in 1998. In totaal zijn 48 appartementen gebouwd, met als doelgroep oudere en jongere een- en tweepersoonshuishou dens. Belangrijkste opgave was om zowel het binnengebied als het gedeelte van het plan dat langs de Dorpsstraat is gelegen volwaardige gevels te geven. Op het binnenterrein is een vorm van hofbouw ontworpen. Blauw Wit Zaterdag 18 oktober Blauw Wit 5 - Prins Bernhard 6. 14.30 uur; Blauw Wit Cl - Alba tros Cl, 12.00 uur. SV Holten Zondag 19 oktober Holten BI - DeZweef B2, 14.30 uur; WVV34 C2 - Holten C2D. 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); 4- tegen-4-toernoois. Dl. D2, El, E2, E3, Fl, F2, F3, 10.00 uur (vertrek 9.30 uur); Holten MCI - Rood Zwart MCI, 14.00 uur. Handbal Donderdag 16 oktober Dames recreanten thuis. 19.00 uur. Zaterdag 18 oktober Van Ewijk/LHC - Meisjes B. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): Goosen/ Wijhe 4 - Meisjes C, 1115 uur (vertrek 10.00 uur). Klavier - Het Gesloten Holtens Dartkampioenschap wordt zon dag 19 oktober in Café 't Klavier gehouden. Dit Toernooi is er voor darters uit Holten, maar ook voor dar ters die competitie spelen bij Bierlokal am Bahnhof of Kla vier en die niet uit Holten ko men. Het toernooi begint om 14.00 uur; inschrijvingen vanaf 13.00 uur. Het inschrijfgeld is 2 euro. Holten - De KNVB heeft voor komende zondag een inhaalpro gramma vastgesteld. SV Holten hoeft echter niet in actie te ko men. Het team van trainer Gé Bone- schansker kan zich nu in alle rust voorbereiden voor de be langrijke uitwedstrijd tegen kop loper Dedemsvaart volgende week zondag. Bahnhof - De competitie is voor dartteam Wie Spoort Nie 1 net drie wedstrijden oud waarin met 4-5 en 3-6 werd verloren en een keer met 5-4 werd gewonnen. Niet zo'n sterke start als ze had den gehoopt. Maandagavond moest daar wat aan gaan veran deren om nog een beetje mee te gaan doen voor de hogere plaat sen. Drie dagen lang werd er zwaar getraind en de vruchten waren dan ook al snel te zien in de wedstrijd. Marco die zoals gewoonlijk de eerste singel par tij gooit had geen enkel pro bleem met zijn tegenstander en dat liet hij dan ook wel blijken met een check van 108 en een van 118 (trippel 20, 18,Tops). Rik Paalman won ook zijn sin gel, maar de gebroeders Deijk verloren helaas beiden hun sin gel partij. Dit zouden ook de enigse twee verliespunten wor den van de avond. Jan en Rik Deijk kwamen sterk terug in hun dubbel partijen en lieten geen spaan heel van hun tegenstanders. Ze namen dus re vanche voor hun verlies in de singel partijen en lieten blijken dat de punten bij Bierlokal am Bahnhof zouden moeten blijven. Marco en Rik behielden hun uit muntende niveau. Daar was geen vuiltje aan de lucht: 6-2. Alleen de bierronde nog en daar zijn de mannen van WSN1 het sterkst in en natuurlijk werd de ze ook nog binnen gehaald, Einduitslag: 7-2. Rijssen - Trudy Holtman-de Winter geeft donderdag 23 okto ber een lezing in De Rozen gaard, Rozengaarde 59in Rijs sen over esoterisch bijbellezen. Trudy Holtman heeft een pasto raal theologische opleiding ge volgd. Ze is geestelijk hulpver lener vanuit Psychosofia en geeft diverse cursussen op het gebied van spiritualiteit en be zinning, De term esoterisch wordt gebruikt voor geheim, verborgen. De geheime kennis, zoals Jezus van Nazareth die gaf aan zijn leerlingen, was ook be kend aan christelijke gnostici, mystici en groepen zoals de Ka tharen. Volgens esoterische vi sie gaat het vooral om de weg tot verinnerlijking, Jezus is als dra ger van de Christuskracht een wegwijzer voor ons. De lezing begint om 19.30 uur. De entree bedraagt 5 euro. Voor meer informatie kan men bellen naar Jo Boonstra, 0548 512397.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 13