Holten wint derby tegen Larense Witkampers Goede start handbalcompetitie Dries Willems rijdt zich tot clubkampioen Bergruiters Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten Vijfde plek NK atletiek voor Marije Dangremond SportAgenda Open Toernooi Butenboel SV Holten uit naar Wesepe Instuif handbal Blauw Wit thuis tegen Harfsen Onnodig verlies Blauw Wit Pupillen atletiek Bram Bronsvoort jeugdkampioen DONDERDAG 2 OKTOBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Haarle El - Blauw Wit El In een gelijkopgaande wedstrijd wist de thuisploeg als eerste het doel te vinden. Blauw Wit bleef echter strijdlustig en bracht voor rust de stand op gelijke hoogte. Na rust kwam Blauw Wit weer op achterstand, maar ook nu maakte de ploeg ge lijk. Het leek er lange tijd op dat deze stand gehandhaafd zou worden, maar een klutsbal verschalkte uiteindelijk de ploeg uit Holten. Haarle hield het achterin dicht en Blauw Wit kon vervolgens niet meer gevaarlijk worden, Eindstand: 3-2. Blauw Wit E2 - Roda Raalte E6 Blauw Wit begon sterk aan de wedstrijd en had vanaf het begin de betere moge lijkheden.' na dat enkele kansjes net niet werden benut was het Jeroen Baltes die naar een lange solo beheerst de 1-0 scoorde. Hierna ging Roda wat beter spelen en maakte net voor rust 1-1De tweede helft met Niels in het doel. bleef een wedstrijd met kansen voor beide partijen. Eerst kwam Blauw wit achter, maar Michel maak te er met een mooi afstandschot weer 2-2 van. Ook daarna bleef de wedstrijd heen en weer gaan en dit koste erg veel kracht, Roda wist hier van slim te profiteren en wist de wedstrijd zo te beslissen door nog twee keer te scoren. Eindstand 2-4. Marienheem E3 - Blauw Wit E3 Iets voor 9.30 begon de wedstrijd Marienheem E3 - Blauw Wit E3 en na vier mi nuten stond eerstgenoemde al voor. Na nog een snel doelpunt werd de achterhoe de van Blauw Wit alerter en werd er beter verdedigd. Toch heeft dit niet mogen baten en moest de goed keepende Bart er toch nog zes uit zijn doel halen. Na rust werd er meteen door Marienheem gescoord. De meiden van Blauw Wil gaven het goede voorbeeld aan de jongens door de bal van de tegenpartij af te pakken en zo kon Leander toch tot scoren komen. Eindstand: 14-1. Blauw Wit E4 - Rohda'Raalte E9 Blauw Wit begon na een gedegen warming-up vol overtuiging aan de wedstrijd. Helaas voor Blauw Wit viel al snel het eerste tegendoelpunt, waardoor ze een beetje uit het veld werd geslagen. Er ontstond moeite om het teamverband erin te houden en om elkaar te vinden. Rohda maakte hier dankbaar gebruik van en zette de ruststand op 0-5. In de tweede helft herstelde Blauw Wit zich echter en begon weer met elkaar te spelen. Het vertrouwen en daarmee het spel groeide. Er waren een aantal goede kansen, maar helaas maakte Rohda de doelpunten. Toch heeft het hele team laten zien dat ze zich kan herstellen en er tot het einde toe voor wil gaan. Eindstand: 0-8. Lemele Dl - Blauw Wit Dl Blauw Wit begon, waarschijnlijk mede door het vroege tijdstip, wat slap aan de wedstrijd. Dit resulteerde na een klein kwartiertje m een doelpunt voor Lemele. Hierna probeerde Blauw Wit zich' terug te knokken in de wedstrijd en ontstonden er enkele goede kansen op de gelijkmaker. Toch maakte Lemele er voor rust nog 2-0 van. In de tweede helft wist Blauw Wit de druk op Lemele verder op te voeren. Na ongeveer tien minuten resulteerde dit in een doelpunt. Blauw Wit bleef vervol gens druk zetten en rook haar kansen. Tien minuten voor tijd was het dan eindelijk raak en werd er een voor beide ploegen terechte eindstand genoteerd. Eindstand: 2-2. De Zweef C3 - Blauw Wit C2 Afgelopen zaterdag moest Blauw Wit C2 aantreden tegen de Blauw Witten van De Zweef C3, die voor deze gelegenheid in het oranje verschenen. De ongeslagen sta tus wilden de spelers in deze wedstrijd behouden en gezien de positie van Dc Zweef op de ranglijst, moest dit geen onmogelijke opgave zijn. Althans, dat dach ten de spelers. Dc wedstrijd gaf in eerste instantie een heel ander beeld. Binnen 5 minuten moest de eerste treffer geïncasseerd worden. Een tegenvaller dus en hoe zet jc, je hier over heen. Door aan te gaan vallen. En dat deden dc jongens. De ene na de andere aanval, maar zonder resultaat. De kansen waren niet op twee handen te tellen. Het duurde tot twee minuten voor de pauze dat Blauw Wit de stand gelijk kon trekken. Na de pauze eenzelfde beeld. Koppies gaan hangen, er gaat op elkaar gemopperd worden. Nu duurde het ruim 25 minuten voordat Blauw Wit een te rechte voorsprong nam. Dat er een minuut voor het einde nog een derde treffer viel was eigenlijk alleen maar terecht. Klasse dat ze zich hier toch over heen hebben gezet. De jongens hebben geleerd dat ie soms wel dertig kansen nodig hebt om er uiteindelijk drie te scoren. A.s zaterdag krijgen ze vast niet de gelegenheid zoveel kansen creëren wanneer ze tegen de medekoploper DOS'37 C3 moeten spelen. Het wordt vast spannend. Eindstand 1-3 Blauw Wit Al - ROC Al Blauw Wit leverde aan het begin van de wedstrijd te weinig strijd en creëerde zo te weinig kansen. ROC profiteerde hier goed van en scoorde via een goede aanval de 0-1. Blauw Wit kon geen vuist maken en zag ROC vervolgens nogmaals scoren. Er was veel thee nodig om het tij te keren. De thee leek te werken en Blauw Wit begon vele malen sterker aan de tweede helft. Leon Scheurwater verzilverde een kans en zette de stand op 1-2. Toch kreeg ROC nog een zeer goede kans toen de Blauw Wit keeper zijn doel had verlaten. Stefan Aanstoot maakte een mooie red ding, maar kreeg rood voor deze actie. Hij is namelijk geen keeper. Een penalty was het gevolg, maar keeper William hield de bal uit het doel. Eindstand: 1-2. Sp. Eefde 2 - Blauw Wit 2 De wedstrijd begon gelijk opgaand, maar langzaam kreeg Blauw Wit de overhand. In de 20e minuut hield Jurgen de bal goed vast in de 5 meter en legde hem daarna panklaar voor Arnoud die zo de 0-1 kon scoren. Eefde kreeg voor rust geen kans, Blauw Wit wist uit de kansen die het kreeg niet'te scoren. De 2e helft begon Blauw Wit te slap en onrustig en dit leverde Eefde een grote kans op die prachtig werd gepareerd door Arjan. Langzaam kwam Blauw Wit terug in de wedstrijd. Toen Eefde 1 op 1 ging spelen kwamen er ook weer kansen. Jurgen draaide in de 5 me ter goed weg tussen twee verdedigers en tikte beheerst de 0-2 binnen. Even later kon Eefde via een snelle uitbraak terug komen tot 1-2. Via opnieuw Jurgen kon Blauw Wit de voorsprong vergroten tot 1 -3 en even later rondde Erwin knap af op aangeven van Arnoud. Dat Eefde hierna nog de 2-4 wist te scoren deerde niemand meer. de drie punten gingen mee naar Holten. Eindstand 2-4. Blauw Wit 4 - DETO 6 Blauw Wit speelde ver beneden haar kunnen tegen het zeker niet sterkere DETO. Vorig jaar werd van dit elftal nog gewonnen, maar nu ging DETO terecht met de drie punten naar huis. Het eerste doelpunt werd gescoord na een communicatieve fout in dc verdediging waar Jan-Willem de bal wilde terug koppen naar dc uitko mende keeper Arno. De bal verdween achter beiden en een DETO-spils maakte hier dankbaar gebruik van. DETO scoorde vervolgens nogmaals, waarna Blauw Wit via Hans Dijkmk weer wat terug deed. In de tweede helft kreeg Blauw Wit veel kansen op de gelijkmaker, maar helaas was er niet altijd oog voor de mede spelers. Dit is iets dal zeker moet veranderen als Blauw Wit haar wedstrijd wil gaan winnen. De ploeg heeft van haar vier wedstrijden namelijk nog geen enkele gewonnen. Eindstand: 1-2. Groen Wit '62 13 - Blauw Wit 5 Blauw Wit speelde een slechte wedstrijd in Apeldoorn. Voor rust ging het spel ge lijk op, maar kon Blauw Wit uit enkele fraaie kansen niet scoren, Aan de andere kant scoorde dc thuisclub uit een mogelijkheid die geen mogelijkheid was. Na rust probeerde Blauw Wit met enkele omzettingen het tij te keren. Groen Wit had ech ter de verdediging en middenveld goed in elkaar geschoven, waardoor Blauw Wit nauwelijks kansen kreeg. De counter werd steeds gevaarlijker en de thuisploeg scoorde vier maal. In de slotfase kreeg Blauw Wit nog een kans door dc verdedi ging en keeper van de thuisploeg niet ingrepen. Eindstand 5-1. Daarlerveen F1 - Blauw Wit '66 F3 De thuisploeg begon sterk en het duurde niet lang of de bezoekers stonden op ach terstand. Niet veel later was het al 3-0. Blauw Wit kwam wat meer in de wedstrijd en kreeg ook enkele kansen. In de tweede helft ging het meer gelijk op door beter spel van de Blauw Witters. Toch was het Daarlerveen dat wist te scoren. Blauw Wit werd steeds sterker maar de wedstrijd was te kort om dat met een doelpunt te bevestigen Eindstand 4-0. Blauw Wit 3 - Nunspeet 5 Blauw wit begon niet zo goed aan het duel en Nunspeet had het beste van het spel en scoorde ook 2 maal Aan de andere kant had Blauw Wit een penalty verdiend toen Martijn onderuit werd gehaald. De scheidsrechter legde dc bal echter buiten het strafschopgebied. Ruststand 0-2. Na de rust was Blauw Wit beter en verdiende het een doelpunt maar het was Nunspeet dat echter de 0-3 scoorde. Blauw Wit zette toen alles op al les en was ook gevaarlijk via Marcel, Martijn, Andre en Henk. Maar het doelpunt viel uiteindelijk aan de andere kant 0-4. Een slotoffensief van Blauw Wit leverde nog een doelpunt op van Martijn Bannink maar verder dan de 1-4 kwam Blauw Wit niet. Eindstand 1-4. Blauw Wit F1 - Broekland F1 De eerste minuten speelde Blauw Wit afwachtend, waardoor de ploeg op 0-1 ach terstand kwam te staan. Daarna werd er goed samengespeeld. Broekland werd van dc mat geveegd. Timo kwam bijna tot score, Djowin scoorde driemaal en William eenmaal. Hector El - Holten El El dat nu begint te draaien na een paar wedstrijden, kreeg direct veel kansen maar liet was cchtcr Hector dat scoorde 1-0. Maar onder leiding van Erwin Leurink die zelf niet hoefde te voetballen werd deze achterstand snel recht gezet. Vanaf dat moment 2 minuten na de tegentreffer maakte Holten gelijk, en in de rust was het 1 - 5. Met goed combinatie voetbal werd het uiteindelijk 2-8. Eindstand 2-8 Hoeve Vooruit 6 - Holten 6 Holten 6 kreeg zondag te horen dat het dit seizoen zou beschikken over een zeer ruime selectie. Het houdt in dat er bij hel begin meestal een groot aantal mannen de bank zullen zien. Holten had tegen Hoeve Vooruit een tegenstander die ook vorig seizoen moeilijk te bespelen was. Gelukkig had Hoeve Vooruit een achterhoede die niet geconcen treerd begon. Holten wist dc ballen via de zijkant vele malen in de 16 meter te brengen en het eerste doelpunt kwam door een misverstand van Hoeve Vooruit tot stand.(0-1Tonnie was scherp op het moment dat de bal niet voldoende werd te ruggespeeld en omspeelde de keeper en wist dc 0-2 aan te tekenen. Holten kende ook enkele momenten waarop de concentratie niet aanwezig was, waardoor ook Hoeve kansen kreeg. Hoeve maakte ook dankbaar gebruik was dit cadeautje en het werd 1-2. Na rust begon Holten sterker, maar wist niet direct de kansen te benutten. Tonnie liet wederom zien een momenten voetballer te zijn en maakte zijn actie doel treffend af. 1-3. André kreeg dc bal uit een voorzet en wist de bal in de draai over zijn tegenstander te wippen en haalde uit. Dat wat niemand dacht gebeurde; de bal vloog in de verre hoek. 1-4. een schitterend doelpunt. Holten liet meer en meer de tegenstander spelen en hierdoor ontstonden er enkele gevaarlijke situaties. Helaas moest Holten nog één tegentreffer incasseren maar verder wist Henk Haverslag zijn verdediging goed overeind tc houden, waardoor het bleef bij een 2-4 overwin ning voor Holten. Holten - Het was lang geleden dat SV Holten in de competitie een echte derby moest spelen, maar zondag was het de con frontatie tegen Witkampers die een eind maakte aan deze imp as - Zondagmiddag zou al snel blij ken dat de voetballende ploeg uit Holten kwam. De ploeg uit Laren werd vanaf de eerste mi nuut bedolven onder de aanvals golven van Holten. Na acht mi nuten stond er al een twee-nul voorsprong op het scorebord. Tuitert sneed, na goed doorkop pen van Arno Knapen, de pas af van de Larense libero en schoot de bal binnen met de binnenkant van z'n voet. Enkele minuten la ter gaf, wederom, Knapen een Holtense spits de gelegenheid om te scoren. Ditmaal was het zijn jongere broer Freek, die de bal van dichtbij binnentikte, daarmee leek Holten af te gaan op een monsterscore. De wit- hemden wisten zich geen raad met de snelle aanvaller van Hol ten en waren zelf slechts gevaar- Holten - Jeu de boulesvereni- ging Butenboel heeft woensdag 24 september het open toernooi 2003 gehouden. Er werd op zes banen gespeeld. Ook deze keer waren er enige gasten, die bij de spelers werden ingedeeld. Zij werden door de voorzitter wel kom geheten, en van ballen voorzien. De trainer van de club, Ton Amende, nam het woord om de nieuwkomers de beginselen van het spel uit te leggen. Enig onbe grip was op de gezichten nog net af te lezen, maar dat werd tijdens het spel spoedig duidelijk, zo .werd beloofd. Het samenstellen van de koppels geschiedde met de nummerbak. Twee enen tegen twee tweeën. Daarna werden de banen opge zocht en startte de wedstrijd om 14.00 uur. Het bleek al snel dat de spelregels in eenvoudige vorm snel werden begrepen. Ook de zin om er iets van te ma ken zat er goed in. Na de eerste pool bleken de re sultaten gelijk op te gaan en kwamen de gasten aardig mee. Vol goede moed werd aan de tweede loting begonnen en kon opnieuw gespeeld worden om de boule binnen te halen. Toen de laatste partij was gespeeld kon de telling door de trainer worden afgewerkt. Het bestuur had een tiental prijzen beschikbaar ge steld. Daarna was het afwachten op de volgorde. De eerste drie waren geworden: Sien Maljers, Jan Ulfman en Cor Ipezen. Voor Jan Ulfman een extra ^prestatie omdat hij op de clubcompetitie een week hier voor ook de wisselbeker had ge lijk met schoten van grote af stand. Tuitert kon de wedstrijd binnen het kwartier in het slot gooien, maar de Larense keeper hield nog een voet tussen de deur toen hij de honderd procent kans on schadelijk wist te maken. Tien minuten later had diezelfde Tuitert wel de juiste sleutel en kon hij ditmaal wel de wedstrijd definitief in het slot gooien. Een prachtige rush van Gerrit Klaas- ses werd door Kleinhorstman niet meteen beloond met een treffer, maar in de herkansing was de alerte Tuitert wel trefze ker. Dat de verdedigers geen vat had den op de sterke Tuitert was wel duidelijk na zijn twee treffers en bij zijn eerstvolgende kans werd hij dan ook onreglementair naar de grond gewerkt. 'Specialist', Erik Reijlink liet zich dit ca deautje niet ontnemen en schoot de bal hard tegen de roodzwarte (Foto HNB) touwen. Een ongekende weelde bij de rust, een vier-nul voorsprong op de borden en leuk frivool voet bal. De verdediging van Holten kwam na rust een paar keer in moeilijkheden, de hoge ballen van het alles of niets spel van de Witkampers zorgden voor onno dige paniek in het doelgebied van Koetsier. De tegengoal viel dan ook uit een hoge bal, waar bij de Larense voorhoede beter reageerde dan de Holtense de fensie en Koetsier het nakijken had. Het werd uiteindelijk 4-1 Holten - In de eerste wedstrijd van de zaalcompetitie hebben zowel handbaldames 1 als de handbalheren van Holten hun wedstrijden overtuigend gewon nen. De handbaldames moesten starten in de derby tegen ABS uit Bathmen. Holten startte sterk en nam al snel een voorsprong. ABS kreeg weinig vat op het Holtense spel dat ook verdedigend goed in el kaar stak. In de loop van de eer ste helft wist Holten de genomen voorsprong vast te houden waar door het bij rust verdiend met 9- 4 leidde. Ook na rust bleef Holten sterker waardoor het verschil flink op liep. Holten bleef goed bij de les en gaf ABS geen enkele kans in de wedstrijd te komen. Met nog enkele fraaie breaks wist Holten de winst met 17-8 naar zich toe te trekken en zorgde daarmee voor een prima entree in de eer ste klasse. De heren moesten aantreden te gen het sterke ESCA 2 uit Arn hem dat als degradant van vorig jaar als een van de betere teams geldt. Holten speelde zeer geconcen treerd en bood vanaf de eerste minuut prima partij. Het goede spel leidde tot een 12-10-voor- sprong bij rust. Daarna ging Holten goed door en wist het langzamerhand de voorsprong uit te bouwen. Vooral fraaie afstandschoten van Thys waren een plaag voor ESCA. Goed keeperswerk van Francis Luesink zorgde er mede voor dat Holten een onverwach te maar verdiende 25-18-zege boekte op de degradant van vo rig jaar. Dames 2 speelde thuis tegen Van Ewijk/ LHC een spannende pot handbal. LHC was sterker maar wist Holte niet van zich af te schudden. Na de rust (6-7) bleef het spannend. Pas in de slotfase moest Holten buigen en wonnen de gasten met 12-14. Holten - Dries Willems heeft tij dens het afgelopen weekend ge houden clubkampioenschap van rijvereniging de Bergruiters, met zijn paard Sir Nick de Wisselbo kaal gewonnen. Bij de sluiting van het buitensei zoen houdt de rijvereniging jaar lijks een kampioenswedstrijd onder haar leden. Er wordt dan gestreden in de disciplines dres suur en springen. Beide discipli nes krijgen ook een eigen kam pioen. En uit de ruiters die aan beide onderdelen meedoen, komt de clubkampioen. De rui ters starten in hun eigen klasse en worden beoordeeld door de zelfde juryleden. De huidige clubkampioen, die zich tegen woordig manifesteert als dres suurruiter, heeft een lange staat van dienst bij de rijvereniging. In 1969 lid geworden van de rij vereniging heeft hij deelgeno men aan vele dressuur spring- en samengestelde wedstrijden. In alle onderdelen heeft hij de M- klasse behaald. Hij was een van de organisatoren wan de Holten se military. De onderlinge concurrentie was behoorlijk groot. De rijvereni ging heeft veel actiefrijdende le den. Een groot aantal daarvan rijdt wedstrijden; anderen beoe fenen de sport recreatief. Maar allemaal doen zij mee aan het clubkampioenschap. Bij de dressuur, waaraan twintig combinaties deelnamen, werd Laura Haasnoot kampioen met Otto. Laura heeft onlangs haar hippische studie in Deume afge grond en is nu begonnen met een vervolgopleiding. Tweede in de dressuur werd Mariëfke Oolbek- kink met Rerny Martin. Derde was Katja Kienzle met One Night Stand. Springkampioen, met achttien tegenstanders, werd de uiteinde lijke clubkampioen Dries Wil lems. Tweede werd hier, alweer een dressuurruiter, Arjen Kraaij- enzank met Mayamunde. Er was een gedeelde derde plaats voor Nicole Koebrugge met Duke en Esther Lammers met Siranda. Vöor ruiters die nog niet bekend zijn met de wedstrijdsport en ook (nog) geen lid zijn van de Bergruiters was een recreanten rubriek. Ook zij reden twee dres- suurproeven. Holten - Marije Dangremond heeft afgelopen weekend mee gedaan aan de NK-meerkampat- letiek voor D-junioren in Gorin- chem. Ze mocht hieraan mee doen op uitnodiging van de KNAU op basis van een eerder behaald puntentotaal tijdens de Gelders-Overijsselse kampioen schappen. Zij had zich hiermee als negende geplaatst voor het NK. De eerste dag begon met 60 me ter horden. Marije liep deze in een tijd van 10.48 seconde, een elfde tijd. Bij het tweede onder deel hoogspringen wist ze haar persoonlijk record (pr) van 1.50 meter te evenaren, waarmee ze naar een zevende plek klom. Bij het laatste onderdeel van de zaterdag, het speerwerpen, klom ze door haar worp van 30.05 me ter zelfs naar een derde plaats. Het zou de tweede dag een zwa re opgave worden om deze plek te kunnen behouden, tussen een groep meisjes, die toch net een maatje groter waren. Toch wist ze met een pr bij het verspringen (4.38 meter) en een mooie kogelstoot van 10.51 me ter (pr) zich voor het laatste on derdeel op een zesde plek te plaatsen. Het punten verschil van de eerste zes atletes lag echter nog zo dicht bij elkaar, dat de 600 meter nog erg bepalend was. En ook hier werd de strijd tot de eindstreep bevochten. Door een tijd van 1.50.39 minuut heeft Marije zich als vijfde in het Ne derlands eindklassement kunnen plaatsen, een stijging van vier plekken. Blauw Wit Zaterdag 4 oktober Blauw Wit 1 - Harfsen 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - WHCZ 3, 12.30 uur; CJV'ers 4 - Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Eversberg 2 - Blauw Wit 4, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit 5 - Sp Westervoort 8, 14.30 uur; Diepenveen Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (ver trek 13.00 uur); Blauw Wit BI - Heino B2, 13.30 uur; Heino C2 - Blauw Wit Cl, 13.00 uur (ver trek 11.45 uur); Blauw Wit C2 - DOS'37 C3, 12.00 uur; Marien heem MB2 - Biauw Wit MB1, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Wij he '92 D2 - Blauw Wit Dl, 8.45 uur (vertrek 7.45 uur); Blauw Wit D2 - Raalte D2, 10.30 uur; Blauw Wit El - De Zweef E3, 9.30 uur; Wijhe '92 E5 - Blauw Wit E2, 8.45 uur (vertrek 7.45 uur); Sp Lemele F1 - Blauw Wit Fl, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Blauw Wit F2 - Wijhe '92 F4, 10.30 uur; Blauw Wit F3 - Hulzense Boys F6, 9.30 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 3 oktober Diepenveen 3 - Blauw Wit 2, 22.00 uur (vertrek 21.00 uur). SV Holten Zaterdag 4 oktober Holten Al - Epe A2, 14.30 uur; Holten BI - Rohda Raalte B3, 14.30 uur: Rohda Raalte C2 - Holten Cl, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten Dl - Rohda Raalte D3, 11.00 uur; Holten D2 - Flulzense Boys D3, 11.00 uur; Holten El - Excelsior '31 E4, 10.00 uur; Holten E2D - SVZW E3, 10.00 uur; Excelsior '31 E10 - Holten E3, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Zenderen Vooruit Fl - Holten FI, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten F2 - Rijssen Vooruit Fl, 11.00 uur; RKSV Fl - Holten F3, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); PH MB - Holten MB, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Holten MCI - Hoeve Vooruit MCI, 14.00 uur. Handbal Zaterdag 4 oktober Jongens B - The Flyers, 12.00 uur: Meisjes B - Dijkoraad Kwiek 3, 15.10 uur; Meisjes C - Dijkoraad Kwiek 5, 14.25 uur; Meisjes Dl - Wessels/ Heeten 2, 12.55 uur; Meisjes D2 - Goosen/ Wijhe 4, 13.40 uur; V K 1 - Dames 2, 19.35 uur (vertrek 18.30 uur). Zondag 5 oktober UGHV - Dames 1, 14.35 uur; HCD'97 - Heren, 13.15 uur: Overwetering 2 - Dames A2, 1210 uur (vertrek 11.10 uur). Holten - Na vier competitieduels is SV Holten nog ongeslagen in de vierde klasse H. Met drie overwinningen en een gelijkspel staan de roodzwarten, samen met Sp. Overwetering, op een gedeelde tweede plaats. Dedemsvaart is momenteel kop loper met slechts twee punten voorsprong. Komende zondag staat de uitwedstrijd tegen We sepe op het programma. Dit duel wordt gespeeld op Sportpark De Muggert en de aanvangstijd is 14.00 uur. Holten - De handbaltrainingen beginnen donderdag 2 oktober in sporthal 't Mossink. Via de scholen hebben belangstellen den een uitnodiging gekregen om aan de trainingen deel te ne men. Wie belangstelling heeft om te gaan handballen en een keer mee wil doen, kan naar de'sport hal komen. De D-jeugd (5 tot en met 8 jaar) traint om 16.00 uur; de C-jeugd (9 tot en met 12 jaar) traint om 17.00 uur; de B-jeugd (13 tot en met 15 jaar) traint om 18.00 uur. Voor meer informatie: J. Traan- man, telefoon 0548-364233. Holten - Blauw Wit speelt zater dag thuis tegen Harfsen. Deze ploeg speelde enkele jaren terug nog in de tweede klasse, maar ziet de leeftijd van de gouden generatie oplopen en daarmee lopen ook de prestaties terug. Harfsen heeft een redelijke start van de competitie achter de rug. Zaterdag werd gewonnen van Sportlust Glanerbrug waardoor het doel voor dit seizoen (klasse- behoud) op schema is. Blauw Wit wil ook graag zo snel moge lijk afstand nemen van die twee degradatie plaatsen. Hiervoor is een goed resultaat tegen Harfsen j noodzakelijk. Henry Stam heeft Harfsen aan j het einde van het vorige seizoen i verlaten, waardoor een bepaalde I rivaliteit niet meer aanwezig is. al zal Harfsen tegen de voorma-1 lig trainer natuurlijk nog iets 1 willen laten zien. De wedstrijd in Holten begint om 14.30 uur. Kampioen bij de Recreanten- dressuur werd Nicole Mooten op Gert. Recreantenkampioen springen werd Floortje Krutz- man op Bunker. De wedstrijddag werd afgeslo ten met een stamppottenbuffet. Leden van de Bergruiters gingen 21 september naar het concours te Olst. Ester Lamers behaalde met haar paard Siranda in het B-springen een derde prijs. Ook in het B-progressief sprin gen was zij van de partij, daar behaalde zij een mooie tweede prijs. In de klasse L-springen wist Ida Vincent zich goed te weren, met haar paard Marios behaalde zij een succes volle derde prijs. Ook in het L-springen was er een prijs weggelegd voor Rens- ke Deijk met haar paard Pluter- ma, en voor Annelies Drost met haar paard Rachel. Renske behaalde een achtste prijs en Annelies een negende prijs. Marjet Drost kwam uit in het M-springen. Daar behaalde zij met haar paard Magie Socie ty een succes volle tweede prijs. Holten - In Nijverdal tegen een geroutineerd spelend SWN heeft Blauw Wit 1 een geflat teerde nederlaag geleden. Halverwege de eerste helft had Blauw Wit reeds een 0-2 voor sprong opgebouwd, maar door knullige verdedigingsfouten re sulteerde de wedstrijd in een 4-2 nederlaag. Holten - Op Meermanskamp werd afgelopen zaterdag de pu- pillenwedstrijd van SV Holten gehouden. Bijna dertig atleetjes van SV Holten meldden zich om 12.30 uur op het atletiekveld. Er stond een meerkamp en af sluitend een lange afstand op het programma. Het weer zat be hoorlijk mee en dat kwam de prestaties ten goede. Voor de meisjes pupillen C stond balwer- pen, sprint en verspringen op het programma. De meisjes moesten het eremetaal aan andere vereni gingen gunnen behalve het brons op de 300 meter. Deze plak ging naar Marieke. De jon gens pupillen C moesten hetzelf de programma afwerken en hier ging* het zilver naar Koen en goud naar Leon. Op de 300 me ter won Jasper brons, Koen zil ver en Leon goud. Voor de jon gens pupillen B stond versprin gen, kogelstoten en de sprint op het programma. Stijn won op de ze meerkamp zilver. Op de af sluitende 1000 meter was het Stijn die het goud mee naar huis nam. De jongens pupillen A moesten hoogspringen, kogel stoten en de sprint. Van zowel de meerkamp als van de 1000 meter ging het eremetaal mee naar andere verenigingen. Bij de meisjes pupillen A uitkomend op dezelfde onderdelen als de jongens, ging het goud bij de meerkamp naar Janneke. Holten - Bram Bronsvoort van kringgroep De Bergspeurders werd afgelopen zondag 28 sep tember Nederlands Kampioen bij de Nederlandse Jeugdkam pioenschappen Verkeerszekere Hond in Overdinkel. Hij pakte om 8.00 uur tijdens de loting nummer 1dus moest hij meteen het veld op met zijn hond Xira van de Schildbree. Bram bracht zijn hond zeer cor rect voor, maar na enige kleine foutjes kreeg Bram een zeer goede beoordeling met 53 pun ten van de 60. Later op de dag bleek dit een zeer goede prestatie, want nie mand kon hieraan tippen.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5