gemeentelijke Rijssen-Holter\i Vergaderingen Wegafsluitingen Co/lectes Inzameling KJem Chemisch Afeet OvcfftffSsurf mcsfet; kandidaten vaar Ymlighcidsprfjs: 2^3 Loket Bauwen en Wonen Qeerios* overhangend groen ssen-Hoiten. Reken daar maar op Donderdag 25 september 2003 HO 8 ZA 3 Dor informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 74é0 AE Rijssen •bezoekadres: schild I Rassen sroidsbeït 6 Holten ma.- vr. 9.ÖÖ - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken en Middelen Deze commissie vergadert op maandag 29 september 2003 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis locatie Rijssen. Dit is de agenda: I Opening II Taakveld Middelen 1. Inventarisatie spreekrecht taakveld 2. Vaststellen definitieve agenda taakveld 3. Verslag vergadering 24 juni 2003, taakveld Middelen 4. Actiepuntenlijst 5. Verordeningen op grond van artikel 212, 213, en 213a Gemeentewet (besluitvormend; portefeuillehouder W. ter Schure); presentatie door Deloitte en Touche. 6. Vaststellen van de geconsolideerde jaarrekening over het dienstjaar 2002 van de gemeente Rijssen-Holten (besluit vormend; portefeuillehouder wethouder W. ter Schure) III Taakveld Algemeen Bestuurlijke Zaken IInventarisatie spreekrecht taakveld 2 Vaststellen definitieve agenda taakveld 3. Verslag vergadering 24 juni 2003, taakveld Algemeen Bestuurlijke Zaken 4. Actiepuntenlijsst 5. Vaststellen gewijzigde Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Rijssen-Holten (besluitvormend; portefeuille houder waarnemend burgemeester mr. P. Scholten) 6. Instructie voor de griffier (besluitvormend; portefeuille houder waarnemend burgemeester mr. P. Scholten) 7. Verordening op de ambtelijke bijstand en de fractieonder steuning (besluitvormend; portefeuillehouder waarne mend burgemeester mr. P. Scholten) 8. Brandbeveiligingsverordening (besluitvormend; portefeuil lehouder waarnemend burgemeester mr. P. Scholten) 9. Samenwerking brandweer Wierden, Hellendoorn, Rijssen- Holten (besluitvormend; portefeuillehouder waarnemend burgemeester mr. P. Scholten) 10. Oefencentrum Raddingsverket in Revinge Zweden (infor merend, portefeuillehouder waarnemend burgemeester mr. P. Scholten) I IPolitiemonitor Bevolking 2003 (informerend; portefeuille houder waarnemend burgemeester mr. P. Scholten) 12. Hesjes verkeersregelaar (informerend; portefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) 13. Notitie verslaglegging commissies ten behoeve van com missie ABZM (besluitvormend; is behandeld in presidium) 14 Notitie openbaar vergaderen door commissies en raad (besluitvormend; is behandeld in het presidium) IV Sluiting Meer informatie De stukken kunt u inzien op het gemeentehuis locatie Holten en op het gemeentehuis locatie Rijssen.Voor vragen kunt u bellen met de Stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, telefoon nummer 85 46 25. Agenda's en verslagen? Surf naar onze website www.rijssen-holten.nl. maandag 29 september 2003 Boerrichterstraat Buerenpad Dikkesteenweg Drostenstraat A.J. Goldsteinstraat Hoffestraat Holtinckspad Industriestraat Kerkhofsweg Kolweg Lageweg Pannenbakkerstraat Schepenenstraat Schoutenstraat Schuttersweg Slachthuisstraat Stationsstraat Waagweg H.J.Wansinkstraat Weverstraat Zwarte pad woensdag I oktober 2003 Ab Jansenstraat Boschkampstraat Bushofstraat Houtweg Kenemanstraat Kerkplein Kerkstraat Kon.Wilhelminastraat Larenseweg tot Aaltinksweg) Looikolkstraat Nagelhoutstraat Pastoriestraat Rietmolenstraat Rörikstraat Schoolstraat Smidsbelt Tuinstraat De Visscher De Wheeme Wijk Lukensveld. donderdag 2 oktober 2003 Beusebergerweg (2 t/m 44 I t/m 31) Dorpsstraat Erve Broekhuis Erve Joost Erve Lukensveld ErveTeeselink Erve Wiegmannink Ekelscharen Helderman Het Landeweerd Kieftenbelt Liezenweg 2 t/m 18) Oranjestraat Van Holtenserf Vicarie Voor de veiligheid van mens en verkeer zal, als het nodig is, de gemeente u hierop aanspreken of schriftelijk benaderen omdat beplanting in uw tuin het uitzicht niet mag belemmeren. Ook mag overhangend groen weggebruikers niet hinderen en geen gevaar veroorzaken, bijvoorbeeld door een opzwiepende doornenstruik. Wij adviseren u de planten in uw tuin te snoeien, te knotten, op te binden of te verwijderen als dit noodzakelijk is. Wij verzoeken u - als richtlijn - een minimale hoogte van 2.20 meter boven het trottoir als criterium te hanteren. Hierbij moet u ook in acht nemen dat regen (doorhangen) of sterke wind (zwie pen) hierop van invloed kunnen zijn. In verband met werkzaamheden zijn de volgende weggedeelten voor de vermelde perioden voor het verkeer afgesloten. Meer informatie over de Reinigingdienst? Surf naar www.rijssen-holten.nl. Van maandag 22 september tot en met zaterdag 27 september 2003 collecteert de Nationale Collecte Verstandelijke Gehandicapten. De week daarop collecteert de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Als u informatie wenst of vragen hebt over een collecte, kunt u contact opnemen met de Gemeentewinkel, doorkiesnummer 85 48 71. De chemocar zamelt de komende weken weer Klein Chemisch Afval (K.C.A) in. U kunt uw K.C.A. aanbieden in de daarvoor verstrekte Chemobox. Dit is de route: dinsdag 30 september 2003 Bergmanstraat Buizerdweg Fazantenweg Holterenkstraat Korhoenderweg Kozakkenstraat Lookermolen Markollenweg Noordenbergstraat Rijssenseweg (2 t/m 24 even nr's) Valkenweg mr. G.Vixseboxestraat Voorsboerstraat Waardenborchstraat Meer informatie Meer informatie en een aanmeldingsformulier kunt u opvragen bij het secretariaat van het Programma Integrale Veiligheid van de pro vincie Overijssel, telefoonnummer 038-425 18 38. U kunt ook sur fen naar www.prv-overijssel.nl, onderdeel Overijssel op Veilig. Verordening reïntegratie niet uitkeringsgerechtigde werk zoekenden en personen met een uitkering Anw vastgesteld De raad heeft op 8 september 2003 de Verordening reïntegratie niet-uitkeringsgerechtigde werkzoekenden en personen met een uitkering krachtens de Algemene nabestaandenwet (Anw) gemeen te Rijssen-Holten vastgesteld. Met de inwerkingtreding van de nieuwe Structuur Uitvoerjng Werk en Inkomen is de gemeente vanaf I januari 2002 verantwoordelijk voor twee nieuwe doelgroepen: de niet-uitkeringsgerechtigde (Nug) werklozen die in de gemeen te wonen; personen binnen de gemeente met een uitkering op grond van de Anw. De beide doelgroepen kenmerken zich door het feit dat ze geen arbeid- en sollicitatieverplichting hebben waardoor er een grote mate van vrijwilligheid om deel te nemen aan een traject ontstaat. Desondanks is de sluitende aanpak ook van toepassing op deze nieuwe doelgroepen. Dit houdt in dat alle werkzoekenden binnen twaalf maanden na instroom in de werkloosheid een aanbod krij gen dat de kans op werk vergroot. Er is sprake van instroom in de werkloosheid als betrokkene zich voor minimaal twaalf uur per week inschrijft bij het CWI. De gemeente is op grond hiervan ver plicht een traject op te stellen en uit te voeren als zij zich inschrij ven bij het CWI en aangeven in aanmerking te willen komen voor een arbeidsgerelateerd traject. Daarom is de Verordening reïnte gratie niet-uitkeringsgerechtigde werkzoekenden en personen met een uitkering krachtens de Anw gemeente Rijssen-Holten opge steld. Het raadsbesluit tot het vaststellen van de verordening reïntegratie niet-uitkeringsgerechtigde werkzoekenden en personen met een uitkering krachtens de Anw valt onder de werking van de Tijdelijke referendumwet en is daarom referendabel verklaard door het col lege. Ook kan de verordening niet eerder in werking treden dan zes weken na bekendmaking van het raadsbesluit. Dit betekent dat deze regeling in werking treedt zes weken na publicatie en terugwerkt tot I januari 2003. De provincie Overijssel wil voor het jaar 2003 weer een Veiligheidsprijs toekennen. Personen of groepen in de provincie die zich hebben ingezet voor de veiligheid in de Overijsselse samenle ving kunnen worden aangemeld als kandidaat voor de Veiligheidsprijs 2003. Mensen die vanuit hun functie bij veiligheid betrokken zijn, kunnen niet in aanmerking komen.Als u iemand kent die in aanmerking zou kunnen komen hebt u tot I november aah- staande de gelegenheid dit kenbaar te maken bij de provincie. Uit de inzendingen nomineert de jury drie mensen. De genomineerden worden uiteindelijk bekend gemaakt in het RTV Oost programma Alarmfase 9. De kijkers van RTV kunnen ten slotte via telefoon, sms en internet bepalen wie de Veiligheidsprijs Overijssel 2003 in ont vangst mag nemen. De prijs bestaat uit een oorkonde en een speciaal beeldje dat sym- j bool staat voor Overijssel op Veilig, het veiligheidsprogramma van j de provincie Overijssel. Vorig jaar werd de Veiligheidsprijs uitgereikt aan Robert Dangremond uit Rijssen die een jongen redde die door het ijs van de vijver aan de Smitjesdijk was gezakt. Weggedeelte periode Waagweg (Holten),tussen spoorwegovergang en Stationsstraat tot en met 17 oktober 2003 Boschkampsstraat (Holten), tussen Kerkstraat eri Tuinstraat tot en met 3 oktober 2003 Tuinstraat (Holten), tussen Bushofstraat en Larenseweg tot en met 3 oktober 2003 Kerkstraat (Holten) tot en met 5 december 2003 De Steege (Rijssen) tot en met 17 oktober 2003 De verdere procedure GS zenden een afschrift van de aanvraag aan de burgemeester van de gemeente waar het vuurwerk tot ontbranding wordt gebracht. GS kan niet eerder toestemming verlenen dan nadat de burge- I meester een verklaring van geen bezwaar (dat in verband met de veiligheid geen bezwaar bestaat tegen het verlenen van toestem ming) heeft afgegeven. Aan de toestemming kunnen voorschriften worden verbonden in het belang van de bescherming van mens en milieu. Alvorens toestemming te verlenen vraagt GS advies aan: - de provincie die de aanvrager de vergunning hebben verleend; - de betrokken luchtvaartdienst; - de commandant van de Regionale Brandweer Twente. De toestemming is een beschikking in het kader van de Algemene wet bestuursrecht, dit houdt in dat er bezwaar en beroep tegen mogelijk is. Let op: termijn van veertien weken! Er is een termijn van veertien weken nodig om een aanvraag te J beoordelen, externe partners om advies te vragen waarna de bur- gemeester eventueel een verklaring van geen bezwaar kan afgeven. Een aanvraag moet dan ook minimaal veertien weken van tevoren worden ingediend bij GS. Als u van plan bent om een vuurwerkevenement te organiseren, houdt u dan rekening met bovenstaande procedure en dien op tijd uw aanvraag in bij GS van de provincie Overijssel. Een wegafsluiting langer kan duren als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Tijdelijke afsluiting spoorwegovergang Oude Stationsweg in Dijkerhoek In verband met werkzaamheden aan het spoor wordt de spoor wegovergang Oude Stationsweg in Dijkerhoek afgesloten vanaf woensdag I oktober 2003,23.00 uur tot en met donderdag 2 okto ber 2003,07.00 uur. Bekendmaking aanvullende bekostigingsbesluiten in ver band met aanleg drukriolering in het buitengebied en De Borkeld De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 8 september 2003 aanvullende bekostigingsbesluiten vastgesteld in verband met de aanleg van drukriolering in het buitengebied (convenantgebieden) en in het recreatieterrein 'De Borkeld' in Holten. De besluiten zijn genomen om tot een kostenverhaal te komen voor de wettelijk verplichte aanleg-van drukriolering in de betreffende gebieden. Daar waar drukriolering wordt gerealiseerd, zijn de burgers een eigen bijdrage verschuldigd van 3.400,-. Op het recreatieterrein 'De Borkeld' bedraagt de eigen bijdrage 3.177,-. De eigenaren van de percelen die onder deze besluiten vallen, ontvangen hierover nog een informatiebrief. De besluiten kunt u inzien bij de gemeentewinkel en de publieks- balie Holten, Procedure voor het aanvragen van toestemming voor vuurwerkevenementen Artikel 3.3.2, lid 3 van het Vuurwerkbesluit bepaalt dat door de aanvrager (met een vergunning om professioneel vuurwerk tot ontbranding te brengen) voorafgaand aan het tot ontbranding bren gen, een afzonderlijke toestemming moet krijgen van Gedeputeerde Staten (GS) van de provincie waarin het vuurwerk tot ontbranding zal worden gebracht. Artikel 3.3.4 bepaalt verder dat de aanvraag vergezeld moet gaan van een afschrift van het werkplan, een afschrift van de verleende vergunning en een afschrift van een certificaat van vakbekwaam heid. Wie kent het probleem niet: overhangend groen. Een trottoir dat hierdoor belemmerd wordt of als u rijd op de openbare weg waar bij takken tegen uw voertuig aankomen. Overhangende takken van bomen en struiken mogen namelijk geen overlast veroorzaken voor weggebruikers. Om dit soort overlast te beperken is in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) hiervoor een artikel opge- Adres gemeentehuis: Schild i, 746.1; PB Rijssen Smidsfeelc 6;.,745,i: BL Holten GemeencewihkslL ElSeneiiscpriac 20;, 746,1; DNi Rijssen.- Postbus. 244, 7S6GAE Rijssen t; 05.48-85 48 54 0548-85.48 55 e geiy)e.erit»_@j"'ji>sen-holten.fiï w wwwiii'jssen-hojEen.ni Openingstijden gemeentehuis; Mfefr gemeentehuis: en de GemeentewihksJi zijp. geopend- op 's rnaaodag tot- en mer. vrijdag vm <38.Q0; cot i;2J:5> uur en 's. middags op afspraak- op> donderdagmiddag; van, 1:3:30; uur tot 1,7.0.0) uur (aiIeen By i;gemaken); elke- donderdagavond van \mé miv COC: l;9.30) uur Gp. vrijdagmiddag zijn het gemeentehuis- m de Geme, encewihkei, gesloten Het taakveld Burgerzaken, is. pp, donderdagmiddag; geopend van !3;30; uur cot en; met. Ü7.00- uur. Adres gemeentewerk Waagweg 4, in, Holten t 0548-85 45- 86 Daltoustraac 2 in, Rijssen t Q54&.35 43 1.0; Openingstijden gemeentewerk Rijssen: iedere dag van, 3.0.0-1:5.30 uur op> zaterdag vapt. 9.00-12.00 uur Holten: iedere dag; van, 13.00-18.30, uur op. zaterdag; vani 13.00-18.0,0! uur Ingekomen aanvragen In volgorde ziet u de datum van ontvangst, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Ingekomen bouwaanvragen 6 augustus 2003 20030629 Langstraat (kampeercentrum De Hoge Haspel) in Holten, bouwen ontmoetingsgebouw; 21 augustus 2003 20030684 Oude Goorseweg 2 in Rijssen, bouwen schuur; 4 september 2003 20030709 Olieslager 60 en 62 in Rijssen, bouwen dubbele woning; 4 september 2003 2003071 I Hendrik Jan van Opstallstraat 52 in Rijssen, vergroten woning; 5 september 2003 20030710 De Scheper I in Rijssen, bouwen veestal met mestkelder; 9 september 2003 20030702 Dannenberg 17 in Rijssen, plaatsen dakkapel op woning; 9 september 2003 20030703 Diekjansweg 106 in Rijssen, bouwen carport; 10 september 2003 20030207 Esstraat 63 in Rijssen, verbouwen pand; 10 september 2003 20030705 Banisweg 59 in Rijssen, plaatsen tuinmuur; 10 september 2003 20030706 Aalpolsweg 4 in Holten, plaatsen dakkapel en het vervangen/ vergroten van bestaande dakkapel op woning; I I september 2003 20030707 Esstraat 69 in Rijssen, plaatsen dakkapel op woning. Ingekomen sloopaanvraag/melding 8 september 2003 20030708 Graaf Adolfstraat 4 in Rijssen, slopen schuur. Meer informatie Bovenvermelde aanvragen kunt u inzien bij de balie van de sector Ruimte, in de gemeentewinkel. De plannen voor Holten kunt u inzien bij de publieksbalie Holten. Alleen voorzover voor de bouw aanvragen vrijstelling van het bestemmingsplan is aangevraagd (zie onder bouwplannen) kunnen belanghebbenden binnen twee of vier weken na deze publicatie hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Rijssen-Holten. Zienswijzen zijn in principe openbaar. Gemeentelijk meldpunt: Voor Wachten over de dienst- verlening; van- de sector ruimte kunt er de klachtenlijn bellen c 85 48 56 Afspraak: Wanneer us een. afspraak wilt. maken met de gemeente-secreta ris,, do burgemeester ©r' een van de wethouders kunt u; het kescuursseetrecanaar. keilen. Voor een afspraak met burgemeester mr. R; Schoften wethouder jt RiovGerntssn of wechouder J. j. A.ser Keursc. kunt u. telefoonnummer 0548-85 46. 12 kelten. Voor een. afspraak mm de gemeente-secretaris, D, R.wan. der Borg,. wethouder J. ligtenberg, wethouder W: A, Jter Sehtire. of wethouder W: Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 3 bellen, De raadsfracties, hóuden- spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond: voorafgaand! aan de raadsvergadering. Deze spreekuren- worden gehouden van 19.3.0 uur tot 20.30 uur, U kunt kelten met telefoon nummer 854 854.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 8