Feestelijk diner voor bewoners Diessenpias 'Je moet er echt voor kiezen wil je biologisch gaan boeren' Kinderboekenweek in openbare bibliotheek Mercedes moordslachtoffer gevonden aan Keizersweg Dodelijk verkeersongeval Nieuw bus Schuppert Wonen Gerrie Paalman 12,5 jaar bij Steunenberg Schoenen Ooms krijgt lintje Eerste koffieochtend in dorpshuis De Boschkamp Puzzelrit Nacht om Holten Ex-vrouw wil niet uit woning man Fietser rijdt auto tegen Veiling en boekenmarkt Hardrijder laat fietser vallen Bijeenkomst NBvP Espelo VW zoekt activiteiten Resultaten Blauw Wit k DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Keizersweg - Een man werd vrijdagmiddag 12 september in Ol denzaal door een misdrijf om het leven gebracht. De auto van de ze man, een zilvergrijze Mercedes 320, verdween na het misdrijf en is maandagavond 15 september teruggevonden op de parkeer plaats aan de Keizersweg nabij het Mossinkserf. Uit onderzoek is gebleken dat er die vrijdagavond enkele auto's hebben stilgestaan nabij deze parkeerplaats en daarbij het overige verkeer belemmerden. De politie wil graag in contact komen'met mensen die daar hebben stilgestaan of met mensen die betreffende auto's daar hebben gezien. Ook wil de politie graag spreken met mensen die de Mercedes op vrijdagavond 12 september tussen 17.00 en 19.00 uur hebben gezien in Holten of omgeving. In het programma Onder De Loep van RTV Oost zal donderdag avond 25 september aandacht besteden aan deze zaak. Voor informatie kan men bellen met het Recherche Bijstand Team, 053-4555256 of mailen naar RBT@twente.politie.nl Molenbelterweg - Op de Molenbelterweg vond zondag 21 septem ber rond 12.15 uur een ernstig verkeersongeval plaats. Op deze weg, bekend als de Toeristenweg, reden meerdere fietsers. Twee van hen raakten elkaar met het stuur en kwamen daardoor te vallen. Een na derende 26-jarige motorrijder uit Deventer kon de fietsers niet meer ontwijken en reed ze aan. De motor ging onderuit. De 22-jarige duo- passagiere uit Deventer raakte zo zwaar gewond dat zij ter plaatse overleed. Zowel de motorrijder als de twee fietsers, een 44-jarige man uit Gorredijk en een man uit Tuitjenhorn werden met min of meer ernstig letsel naar het ziekenhuis overgebracht. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Met een nieuwe bus met foto, het logo en de nieuwe slogan 'Bij ons voelt u zich thuis' gaat Schuppert Wonen het herfst- en win terseizoen tegemoet. Na de opruiming, in de woonmaand oktober, zullen nieuwe merken gordijnen worden toegevoegd aan het assorti ment: Chivasso en Romo, trendy en eigentijds. Dat is ook het beleid van Schuppert, die met behoud van het klassieke gedeelte, meer de kant van aparte woonstijlen wil benadrukken. 'Onze zaak is echt een winkel waar je af en toe gewoon eens even binnen moet lopen om op je gemak rond te snuffelen, want er komen constant nieuwe dingen binnen: leuke accessoires en hebbedingetjes. Veel mensen weten ook niet dat wij bijvoorbeeld Rivière Maison hebben, daar kijken ze vaak van op. Op meubelgebied zijn wij leveranciers van onder meer Meubin. We willen ons in de toekomst voor een groot deel richten op het eigentijdse, maar tijdloze en moderne interieur en ons aan de slogan houden: Bij ons voelt u zich thuis, waarbij het persoonlijke contact met de klant en het advies bovenaan blij ven staan. Tijd ne men voor de klant,' aldus Annemarie Schuppert. Holten - Gerrie Paalman werkt 12,5 jaar bij Steunenberg Schoe nen. Zij werd daarom afgelopen woensdag in het zonnetje gezet. Ze kreeg bloemen en een cadeau aangeboden. Verder zorgden haar vier collega's voor koffie en gebak. Daarnaast was de winkel versierd. Holten - Na een dienstverband van ruim 27 jaar, waarvan 18 jaar als financieel directeur, heeft G. Ooms zijn loopbaan bij de Oad Groep beëindigd om te gaan genieten van zijn pensioen. De heer Ooms trad op 1 april 1976 als controller in dienst van de Oad en in 1985 werd hij financieel directeur. Ooms was zeer nauw betrokken bij de ontwikkelingen die de Oad Groep in de loop der ja ren doormaakte. Een groei die dit jaar werd bekroond met de uitver kiezing tot beste allround reisorganisatie van ons land én de Koning Willem I Prijs 2003 voor innovatief ondernemerschap. Daarnaast was Ooms in diverse functies actief binnen de brancheverenigingen ANVR en KNV. Ook speelde Ooms een belangrijke rol in het maat schappelijke en sociale leven, binnen zijn woonplaats Twello (ge meente Voorst). Ooms is al vele jaren nauw betrokken bij de plaat selijke muziekvereniging (50 jaar lid), de toneelvereniging, de sport vereniging en de Nederlands Hervormde Kerk. Hij bekleedde di verse bestuursfuncties en voorzitterschappen. Bovendien was Ooms jarenlang bestuurslid van de Rabobank in Twello en gedu rende zeven jaar voorzitter van dat bestuur. Deze staat van dienst was aanleiding voor de toekenning van een koninklijke onder scheiding als Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Van Blommesteii van de gemeente Voorst speldde Ooms op zijn afscheidsreceptie op 18 september de hierbij behorende versierse len op. Holten - De Diessenpias jubi leert en deze hele week staat in het teken van dit heuglijk feit. Kok Clemens Vloedgraven is met het keukenteam druk bezig voor het feestelijk diner, dat morgenmiddag, vrijdag 26 sep tember, gegeven wordt. Maar niet alleen de feestgangers die in De Diessenpias aan tafel schui ven, ook de deelnemers van Ta feltje Dekje krijgen een feestelij ke maaltijd. De Diessenpias betrekt haar maaltijden niet van een algeme ne keuken, maar in het verzor gingshuis koken ze nog zelf. Hoewel er wel veranderingen zijn op dat gebied. „Vroeger deed je veel meer zelf. We maakten toen onder andere al het gebak en de cakes. Nu bak ken we in december nog wel speculaas, maar verder is het wat die dingen betreft wel zo'n beet je gebeurd. Ook toetjes worden vaak kant en klaar besteld. Mo menteel worden er, in vergelij king met toen, meer maaltijden bereid met minder mensen," geeft Vloedgraven aan. De kok werkt al vanaf 1984 in De Dies senpias. Dat er minder gekookt wordt in de eigen keuken van verzorg- en verpleegtehuizen heeft ook te maken met de hy- giënecode. „Vroeger braadde je de rollade zelf. Daar heb je nu speciale terugkoelapparatuur voor nodig en voor rollade heb ben we die hier niet. Je moet als keuken aan steeds strenger wor dende eisen voldoen. Dat lukt wel, maar je moet wel alert blij ven." Voorlopig blijft 'de keu ken' in De Diessenpias bestaan. „Met een eigen keuken kan een verzorgingstehuis beter inspelen op de activiteiten. Je bakt een keer pannenkoeken, of maakt hapjes voor een feestje. Je bent gewoon flexibeler en in zo'n bij zondere week als deze is dat ide aal. Wat ik zelf lekker vind? Chinees. Ik maak het zelf, maar haal het af en toe ook." In De Diessenpias worden ge- Kok Clemens Vloedgraven: 'Vroeger deed je veel meer zelf.' (Foto: Rinus Vrijdag) middeld 280 maaltijden per dag bereid. Daarvan zijn er ongeveer honderd bestemd voor De Dies senpias en de rest gaat via Tafel tje Dekje naar Holten, Markelo, Diepenheim. De maaltijden worden in de keuken van De Diessenpias verpakt in de daar voor bestemde speciale bakken. „Op zich gaat het in porties ver delen snel. Je staat met zeven mensen aan de band; de een doet de soep, de ander de aardappelen en het vlees in de bakjes." Tus sendoor wordt een nieuwe la ding aardappelen en groente ge- Holten- In de bibliotheken van Holten en Rijssen staan kinder boeken in het middelpunt van de belangstelling. In het kader van deze Kinderboekenweek houdt de Holtense bibliotheek tal van activiteiten. De Kinderboekenweek staat dit jaar in het teken van het thema 'Diep in het bos... van Ko de Boswachter tot Roodkapje en Robin Hood.' De activiteiten van de Kinderboekenweek zijn ge richt op leerlingen van de groe pen 3 tot en met 8. In de periode van 1 tot en met 11 oktober kunnen leerlingen van groep 5 tot en met 8 in de bibli otheken in Rijssen en Holten deelnemen aan een speurtocht. Uit de ingeleverde goede oploss ingen wordt een prijs verloot. Leerlingen van de groepen 3 en 4 kunnen meedoen aan een kijk dooswedstrijd. Oplossingen van de speurtocht en kijkdozen kun nen ingeleverd worden tot en met 11 oktober 12.00 uur. In de beide bibliotheken is een uitstalling te zien van kinderboe ken, die bekroond zijn met de gouden en zilveren griffels en penselen. Boschkamp - In dorpshuis De Boschkamp wordt donderdag 2 oktober voor de eerste keer een gezellige en informatieve koffieochtend gehouden. Normaal zullen deze ochten den eenmaal in de twee weken op de vrijdagmorgen worden gehouden. Maar vanwege de spreker heeft de eerste keer op een donderdag plaats. Waar nemend burgemeester Schol- ten houdt een kort verhaaltje. Ook is er daarna de gelegen heid om vragen te stellen. Vanaf 09.30 uur is iedereen van harte welkom om een kopje koffie te drinken, de krant even te lezen, de exposi tie te bekijken of gewoon even met mede bezoekers te praten. Rond 10.00 uur begint Schol ten met zijn toespraak. De volgende koffieochtenden zijn gepland op 17 oktober met gedichten in dialect, 31 oktober met een gezellige bin go, 14 november met een toe lichting van de Oudheidkamer op de expositie Holten in beeld, 28 november met een nog onbekend onderwerp en 12 december met dia's van Holten vanaf 1900 tot heden. De toegang is gratis. kookt die klaar is tegen de tijd dat de eerste pannen leeg zijn. Na krap een uur staan al de maaltijden klaar en kunnen weg gebracht worden. Lees verder op pagina 6 Holten - MAC de Holterberg houdt in de nacht van 4 op 5 ok tober voor de 34ste keer de nachtpuzzelrit Nacht om Holten. De totale lengte van de rit is plusminus 60 km en de gemid delde snelheid ligt rond de 24 km/uur. De rit. welke volgens routebe schrijving ('eigen reglement) zal worden verreden, wordt dit jaar verzorgd door Ep Klein Teese- link en Jan Vincent. De start is vanaf 20.00 uur bij het clubhuis van de MAC, Het Stuurhuus' Beusebergerweg 37. Voor eventuele nadere inlichtin gen: Ep Klein Teeselink tele foon 0548-363287 of Jan Vin cent telefoon 0548-364200. Broekweg - Gerrit en Karin Rietberg hebben afgelopen weekend twee Open Dagen ge houden op hun biologische var kensbedrijf aan de Broekweg. Dit wegens de landelijke Open Dagen bij biologische boerenbe drijven. Bezoekers werden ontvangen in een soort skybox dat zicht geeft over de varkensstal met opgroei ende biggen. Tegen een wand stond een groot bord met daarop de uitleg over het leven van het scharrel varken: 'Blij varken, lek ker vlees.' 'We zijn als biologisch varkens- boer begonnen sinds mei 2002,'vertelt Karin. 'Daarvoor hadden we een regulier varkens bedrijf.' Door de steeds strenge re regelgeving kwamen de twee op een bepaald moment op het punt terecht dat ze moesten kie zen tussen stoppen, emigreren of als biologisch varkensboer ver der te gaan. 'We hebben in het buitenland gekeken, maar emi greren is niets voor ons', zegt Karin. 'De afstanden zijn veel te groot.' Ze geeft aan dat ze daar nu soms al moeite mee heeft. 'Als je in het dorp woont, dan stap je de voordeur uit en heb je contact met mensen op straat of je buren. Vanuit hier moet je daarvoor eerst een stuk rijden of een afspraak maken. In landen zoals Canada zijn de afstanden nog veel groter en het sociaal contact daardoor minder.' Er werd voor gekozen om te be ginnen met een biologisch var kensbedrijf. De ombouw kostte veel tijd en zelfwerkzaamheid. 'Gerrit heeft heel veel zelf ge daan. Van onder andere stoppen- de boeren kon hij tweedehands spullen opkopen.' Daarnaast is (Foto: Sander Scheperman) het een hele omslag. 'Je moet er echt voor kiezen wanneer je bio logisch wilt gaan boeren. Het is een totaal andere bedrijfsvoe ring, want het welzijn van de dieren staat voorop. Je moet to taal anders leren denken en dat kost tijd.' Bezoekers van de Open Dag kregen een rondleiding van Ger rit. Eerst langs de zeugen die nog geïnsinueerd moesten wor den, met daarachter de drachtige zeugen. Deze lagen lekker te rusten in de stal op stro en kon den zelfs het weiland in lopen om daar een heerlijk modderbad te nemen. Verder hebben de var kens nog gewoon hun krulstaart. Bij het reguliere varkensbedrijf wordt deze verwijderd om staartbijten te voorkomen. De varkens zitten dan te dicht op el kaar en gaan geïrriteerd zitten te bijten naar alles wat beweegt. In deze stal zit een computerge stuurd voedergedeelte. Varkens lopen daar zelf een soort hok binnen. Via een chip weet de computer welk varken het is en hoeveel voer deze'nog mag heb ben. Heeft het beest genoeg ge had, dan krijgt het geen voer Ook kan er computergestuurd geselecteerd worden. Een uitge geten varken loopt het voeder- hok weer uit via een gang. Moet het varken apart worden gezet dan komt die gang uit in een af gebakend deel van de stal. An ders komt het uit in de stal zelf. Verderop kwamen de bezoekers terecht bij de kraamafdeling, waar zeugen met babybiggetjes liggen. Voor de bezoekers zeer vertederend om te zien. Gerrit pakt een biggetje uit de stal om te laten zien en te laten voelen. Aan de andere kant wordt een moedervarken 'bestormd' door haar jongen, die zitten te vechten om een eigen speen, Na afloop van de rondleiding gaat de groep weer terug naar de skybox om een kopje koffie te drinken met een biologisch ge produceerd koekje. Schreursweg - De 46-jarige ex- vrouw wilde de woning aan de Schreursweg van haar 50-jarige ex-man maandag 22 september rond 11.00 uur niet verlaten. Ook na enkele vorderingen van de aanwezige agenten, verliet de vrouw de woning niet. De vrouw werd aangehouden omdat zij niet op deze vorderingen re ageerde en zich schuldig maakte aan huisvredebreuk. De vrouw verzette zich tijdens de aanhou ding. Toen de agenten de vrouw uit de woning droegen, zag zij kans om tegen een ruitje van een deur te trappen waardoor deze brak. De ex-man heeft aangifte tegen zijn ex-vrouw gedaan. De vrouw is na verhoor weer in vrijheid gesteld. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. Holten - De kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Ge meente Holten houdt zaterdag 4 oktober de zesde veiling- en boekenmarktdag in Irene en de gymzaal aan de Tuinstraat. Elk jaar wordt er een doel geko zen om extra wensen in vervul ling te laten gaan, zaken welke normaal worden uitgesteld. Het doel voor dit jaar is Jeugdprojec- ten Holten. Bewust is dit jaar ge kozen voor een doel waarvan de gelden direct besteed worden aan jeugdwerk:het project Da niël. Het hele project start al in sep tember en eindigt met een spet terende slotmanifestatie op de Kalfstermansweide in het voor jaar van 2003. Een theatrale ma nifestatie met muziek, waar veel te zien en te beleven is. Een voorstelling voor het hele dorp van het hele dorp. De veiling start om 13.30 uur in Irene. De boekenmarkt is in de gymzaal aan de Tuinstraat. Per item of serie worden de boeken voor een aantrekkelijke prijs aangeboden. Per rubriek is alles keurig gesorteerd. Tevens is er een speciale stand met echt oude boeken. Het evenement draagt ook het karakter van een ontmoetings dag. De jeugdcommissie zorgt voor live-muziek. Voor de in wendige mens zijn er muffins, oliebollen, hamburgers en rook worsten Een ander belangrijke inkomstenbron is de verloting. Al enige weken zijn vele vrijwil ligers bezig om huis aan huis lo ten te verkopen. Wienog goederen wil aanleve ren voor de veiling of vragen heeft, kan contact opnemen met Herman Koopman telefoon 362066, Eb Markvoort telefoon 363096 of Willy Lammers tele foon 362842. Beusebergerweg - Op de Beuse bergerweg deed zich zondag 21 september rond 14.30 uur een aanrijding voor tussen een fiet ser en een personenauto. Een 80-jarige automobilist uit Holten reed over de Beuseber- gerweg en wilde bij de T-split sing met de Schuppertsweg linksaf slaan. Hij remde daar voor af. De 21-jarige fietser uit Beneden Leeuwen reed achter deze auto in dezelfde richting en zag niet dat de auto afremde. Hij was zich aan het warmfietsen voor de Mountainbike Trophy op de Zuurberg en keek op dat mo ment naar beneden. Hij reed daardoor achter op de auto. De fietser werd met een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis overgebracht. Rijssenseweg - Een vijftienjari ge jongen uit Rijssen fietste woensdag 17 september omst reeks 16.00 uur over de parallel weg van de Rijssenseweg in Holten, komende uit de richting Holten. Hij hoorde hoe een auto met grote snelheid hem van ach teren nadert. Tijdens het passe ren werd hij door de autospiegel geraakt en kwam te vallen. Zijn fiets liep hierdoor schade op en hij hield er kneuzingen aan zijn arm aan over. De auto mobilist reed zonder te stoppen door. Het ging vermoedelijk om een donkerkleurige BMW van een oud type, voorzien van een dikke uitlaat. De politie verzoekt getuigen zich te melden. Espelo - NBvP Espelo heeft maandag 15 september de eerste afdelingsavond van het seizoen gehouden. Annemiek Lande- weerd vertelde over haar ziekte coeliakie (chronische dunne- darminfectie). Haar leven staat in het teken van een zeer streng glutenvrij dieet. Zelfs een kruimeltje van een koekje in haar koffie kan haar namelijk al erg ziek maken. De volgende bijeenkomst is maandag 20 oktober. Voor deze avond is Wim van de Kolk uit genodigd. Hii vertelt onder meer over huisslachting. Holten - De VW vraagt aan Holtense verenigingen om hun activiteiten door te geven. Hier wordt dan een agenda van ge maakt welke wordt verwerkt in allerlei landelijke gidsen. Het is volgens de VVV niet al leen leuk voor de toeristen om allerlei evenementen en beziens waardigheden te bezoeken in en om Holten, maar ook voor de Holtense bevolking. Eventuele persberichten en foto's zijn ook welkom, weliswaar digitaal aan-' geleverd. Per e-mail:' info@vvvholten.nl, per fax: 0548 - 366954 of per post: Post bus 38, 7450 AA Holten. RKSV MB 1 - Blauw Wit MB 1 Blauw Wit begon zaterdagmid dag aan een wel heel actieve wedstrijd. De tegenstander was erg sterk en al snel stond Blauw Wit op achterstand. Blauw Wit gaf niet op en bleef knokken voor haar punten. Keepster Lau ra hield heel veel ballen tegen, maar toch was het voor rust 7-0 voor RKSV. In de tweede helft zocht Blauw Wit de aanval, mis schien het resultaat van een goe de peptalk Toc-h was RKSV sterker en scoorde nog eens vier keer. Blauw Wit had nog een aantal goede kansen om op doel te schieten, maar helaas vielen er geen doelpunten uit. Eind stand: 11-0. Overwetering Al - Blauw Wit Al Het was een zware strijd tegen Overwetering. Het weer zorgde voor vermoeidheid en de diepte werd daardoor maar weinig ge zocht. Een diepe bal van Arian Vorkink zorgde echter voor een doelpunt nadat Harald Beldman de een-tegen-eensituatie van de keeper won. Even later was er een vrije trap in de buurt van het zestienmetergebied die door Stefan afgemaakt werd.. Hierna was het tijd voor thee. In de tweede helft zakte Blauw Wit terug, waardoor Overwetering kansen kreeg. Een penalty voor Overwetering werd benut. Blauw Wit zag dat ze meer moest geven en scoorde via Rut- ger Grotewal de 3-1. Hierna maakte Overwetering al snel weer de 3-2. Blauw Wit scoorde vervolgens nog een mooie goal via opnieuw Rutger Grotewal, gevolgd door een tegentreffer van Overwetering in de laatste minuut. Dit leverde echter niet veel schade op bij Blauw Wit, die na deze wedstrijd weer drie punten erbij heeft. Eindstand: 3- 4. Blauw Wit 2 - Prins Bernard 3 In een gelijkopgaande wedstrijd waren de eerste kansen voor Blauw Wit. Even leek Prins Ber nard haar kansen te verzilveren, maar na een blunder van de keeper wist Blauw Wit als eerste via Bennie Schoemaker te sco ren. Prins Bernard kreeg vervol gens weer een goede kans, maar deze werd door de keeper ge keerd. Blauw Wit wist haar kan sen echter wel tot doelpunten om te zetten en kon dit vooral doen door middel van haar ge vaarlijke vleugels. Bennie, Jac- co, Gijsbrecht en Johan Bos- schers waren de doelpuntenma kers in de eerste helft. Met een 6-0 ruststand en het warme weer kon het tempo niet helemaal worden vastgehouden. Toch bleef de achterhoede zeer solide en waren er weer diverse kan sen. Via Jurgen en twee keer John Paul werd de eindstand er een om trots op te zijn. Eind stand: 9-0. Sportclub Rijssen 3 - Blauw Wit 4 In Rijssen moest Blauw Wit het deze week opnemen tegen Sportclub Rijssen, dat een oude bekende is van de Holtenaren. Blauw Wit speelde een prima partij tegen Sportclub en was in de eerste helft veel in balbezit. Toch was het Sportclub dat als eerste het net vond. Blauw Wit liet het er echter niet bij zitten en na een actie van Adriaan Heemskerk, stak de tegenstan der zijn 5een uit en liet deze bal virtuoos het groene gras van dichtbij zien. Een penalty dus die door hemzelf genomen werd. Hiermee werd de rust stand op 1-1 gebracht. In de tweede helft kwam Blauw Wit weer op achterstand, maar nu was het Gerard Wijenberg die Blauw Wit weer op gelijke stand bracht. Even leek het er zelfs op dat Blauw Wit zou gaan winnen, maar toen het eindsignaal van de goed fluitende scheidsrechter klonk, werden de punten ver deeld. Eindstand: 2-2. Zwaluwen Jeugd Actie bij Blauw Wit '66 Afgelopen zaterdag stond het voetbal voor de pupillen van Blauw Wit in het teken van de Zwaluwen Jeugd Actie, waarbij de spelers een geldelijke bijdra ge leveren aan het Prinses Beat rix Fonds onder het motto Ge zonde maatjes voetballen voor hun gehandicapte kameraadjes. Van F3 tot en met Dl waren de teams onder de verschillende verenigingen in Holten, Rijssen, Enter en Wierden verdeeld om een toernooi te spelen. Blauw! Wit E2 en F2 hadden het geluk thuis te mogen voetballen On der een stralende zon werden de poulewedstrijden gespeeld. Bij de E2-poule werd Omhoog^ kampioen en eindigde E2 op de vierde plaats. Bij de F2-poule: werd Enter eerste en Blauw Wit tweede. Bekers konden er deze dag niet gewonnen worden, want alle spelers hadden in prin cipe gewonnen. Ze hadden ge voetbald voor hun gehandicapte kameraadjes. De KNVB had voor alle spelers een vaantje be schikbaar gesteld, dus iedere speler kreeg op die manier z'n eigen prijs: een aandenken aan deze dag.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5