gemeentelijke informatie Ho/ten Rijss Rijssen-Holten. Reken daar maar op. Donderdag 18 september 2003 HO 5 ZA 6 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur werp, >eroe[) 5 VOOI jüigin in het ende ;wees van d Wijkavond 8 oktober kern Holten Op woensdagavond 8 oktober 2003 bezoekt het college de inwo ners van de kern Holten. Komt u ook? Bent u inwoner van de kern Holten, dan bent u van harte welkom op woensdag 8 oktober 2003 in het gemeentehuis, locatie Holten. De avond begint om 19.30 uur en vanaf 19.15 uur is de toegangs deur open. U kunt dan nog rustig een kopje koffie of thee drinken. Rond 21.30 uur sluiten we de avond. Welke delen bevat de kern Holten? Inwoners van de kom Holten, de Kol, de Haar, Villaterrein Look, Beuseberg, Lukensveld en Holten ten noorden van de spoorlijn. Waar wilt u het over hebben? Het college hoort graag van u waar u deze avond over wilt spreken of waar u meer over wilt weten. U kunt dat op het onderstaande strookje invullen. Ook kunt u tijdens de avond zelf aangeven waar over u wilt praten. Als u het strookje uiterlijk vrijdag 19 september 2003 opstuurt naar de gemeente dan kunnen we uw vraag of opmerking meenemen. Wilt u aankruisen waar u meer over wilt weten? Ja, ik kom naar de wijkavond kern Holten en ik wil graag meer weten over: Ophalen afval Vletgaarsmaten Ontwikkelingen De Kol Ontwikkelingen Kulturhus Holten Verkeer Structuurvisie centrum/kom Holten Nationaal Park/Holterberg Anders, te weten: Ik kom met in totaal personen 0-20.0 0-20.0! 0-17.0 Deze strook kunt u sturen vóór 19 september 2003 naar gemeente Rijssen-Holten of afgeven bij de balies in de Gemeentewinkel of Publieksbalie. Communicatie Postbus 244 7460 AE Rijssen Sc Vergaderingen Commissie Grondgebied Deze commissie vergadert op maandag 22 september 2003 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeenthuis, locatie Rijssen. Dit is de agenda: I Opening II Taakveld Ruimtelijke Ontwikkeling 1Inventarisatie spreekrecht taakveld 2. Vaststellen definitieve agenda taakveld 3. Verslag vergadering 16 juni 2003, taakveld Ruimtelijke Ontwikkeling 4. Gebiedsvisie NO-kwadrant; plan Watermolen Zuid (opinië rend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman); presen tatie door Stedenbouwkundig Advies Bureau 5. Gemeentelijke woonvisie (opiniërend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman); presentatie door Companen 6. Parkeergarages en parkeerregulering (onderdeel a opinië rend, onderdelen b,c,d en e ter kennisname; portefeuille houder wethouder W. Stegeman) 7. Herontwikkeling busstation OAD Rijssen (informatief; por tefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 8. Vaststellen van een voorbereidingsbesluit voor het wijzigen van een meststierenstal aan de Helhuizerweg 14 in Holten in twee boerderijkamers (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 9. Verzoek om schadevergoeding als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 10. Aanvraag bouwvergunning Spectrum Wonen (opiniërend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) I I.Vestiging zorgboerderij Sangeldijk 14 in Holten (opiniërend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 12. Nieuwbouw gastenverblijf t.v.v. 2 zomerhuisjes bij kampeer boerderij De Langenberg, Enterveenweg 10 te Rijssen (opiniërend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 13.Vrijstelling artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het vestigen van een besteldependance aan de Oranjestraat 29 te Holten (opiniërend; portefeuillehou der wethouder W. Stegeman) 14. Advies camping De Holterberg - sanitair paviljoen (opinië rend; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 15. Inrichtingsschets Veeneslagen West fase 2 (opiniërend; por tefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 16. Intrekken verzoek wijziging bestemmingsplan (informatief; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 17. Beleid inzake bedrijfsbeëindiging in buitengebied en buiten gebruik gestelde tweede agrarische bedrijfswoningen (infor matief; portefeuillehouder wethouder W. Stegeman) 18. Structuurvisie Vletgaarsmaten fase 2 (opiniërend; portefeuil lehouder wethouder W. Stegeman) IV Sluiting Als het taakveld Ruimtelijke Ontwikkeling uitloopt dan zal deze op 24 september 2003, na het taakveld OpenbareWerken, worden voortgezet. Commissie Maatschappelijke Dienstverlening Deze commissie vergadert op dinsdag 23 september 2003 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis locatie Rijssen. Dit is de agenda: I Opening II Taakveld Welzijn 1Inventarisatie spreekrecht taakveld 2.Vaststelling definitieve agenda taakveld 3.Verslag vergadering 19 juni 2003, taakveld Welzijn 4.Actiepuntenlijst 5. Inhuren straathoekwerker 2e helft 2003 (informerend; por tefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen 6. Huisartsenproblematiek (informerend; portefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) 7. Goedkeuren tarieven gemeentelijke sportaccomodaties per I juli 2003 (besluitvormend, portefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) 8. Tussenvoorstel integratie Wet voorzieningen Gehandicapten in Regionaal Indicatie-orgaan (informerend; portefeuillehou der wethouder J. Flim-Gerritsen) III Taakveld Onderwijs 1Inventarisatie spreekrecht taakveld 2. Vaststel ling definitieve agenda taakveld 3.Verslag vergadering 19 juni 2003, taakveld Onderwijs 4. Actiepuntenlijst 5.Wijziging Besluit financiële tegemoetkoming voorzieningen gehandicapten gemeente Rijssen-Holten in verband met aan passing vervoersvoorziening (informerend; portefeuillehou der wethouder J. Flim-Gerritsen) 6. Intrekken afvloeiingsregelingen onderwijspersoneel Rijssen en Holten en vaststellen afvloeiingsverordening personeel basisonderwijs (besluitvormend; portefeuillehouder wethou der J.J.A. ter Keurst 7.Vaststellen Beleidsverslag 2002 Algemene bijstandswet (besluitvormend; portefeuillehouder J.J.A. ter Keurst) 8. Herbenoeming bestuursleden Stichting openbaar voortgezet onderwijs De Waerdenborch (besluitvormend; portefeuille houder wethouder J.J.A. ter Keurst) 9. Soweco jaarverslag 2002, rapportages 2003 (informerend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 10.Verslag minimabeleid 2002, uitvoering 2003 (informerend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) I I.Werkloosheids- en uitkeringscijfers Ie kwartaal 2003 (infor merend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 12. Beschikking CWI (artikel 6) (informerend; portefeuillehou der wethouder J.J.A. ter Keurst) 13. Uitbreiding basisschool De Regenboog (informerend; porte feuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 14. Leerlingenprognoses (informerend; portefeuillehouder wet houder J.J.A. ter Keurst) Aanbesteding reïntegratietrajecten 2004, 2005 en optie 2006 (informerend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) IV Sluiting Commissie Grondgebied Deze commissie vergadert op woensdag 24 september 2003 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. Dit is de agenda: I Opening III Taakveld OpenbareWerken 1. Inventarisatie spreekrecht taakveld 2.Vaststellen definitieve agenda taakveld 3.Verslag vergadering 16 juni 2003,taakveld OpenbareWerken (28 juli 2003 toegezonden) 4. Actiepuntenlijst (28 juli 2003 toegezonden) 5.Voorstel tot onttrekken van het gedeelte van de Schreursweg tussen parallelweg Rijssenseweg en hoofdrijbaan Rijssenseweg (N350) te Holten aan het openbaar verkeer (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J. Ligtenberg) 6. Rioolvervanging Kerkstraat en afkoppelen omgeving Kerkstraat/Smidsbelt/Tuinstraat (informerend; portefeuille houder wethouder J. Ligtenberg) 7. Rioolvervanging en reconstructie deel Nassaustraat en deel Marijkestraat en een rioolvervanging in De Steege te Rijssen (informatief; portefeuillehouder wethouder J. Ligtenberg) 8.Vraag Christen Unie over afsluiting begraafplaats't Lentfert in verband met overlast (informerend; portefeuillehouder wet houder J. Ligtenberg) IV Sluiting plaats op en het instellen van een maximumsnelheid van 30 km/uur voor een gedeelte van de Holterbergweg in Holten; aan vang 20.15 uur (openbaar). Reclamanten en het verwerend orgaan zijn uitgenodigd hun visie ten aanzien van de bestreden besluiten mondeling uiteen te zetten. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het secretari aat van de commissie, telefoonnummer 0548-854621. Vergadering Welstandscommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de welstandscommis sie, waarin ook bouwplannen van de gemeente Rijssen-Holten wor den behandeld, vindt plaats op 25 september 2003 vanaf 14.00 uur in het gemeentehuis van Raalte, Zwolsestraat 16, telefoon 0572-34 77 99. De agenda voor deze vergadering met vermelding van de te behan delen bouwplannen ligt vanaf woensdagmiddag 17 september 2003 voor een ieder ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis, Schild Ibij de gemeentewinkel,en bij de publieksbalie Holten. Collectes Van 15 tot en met 20 september 2003, collecteert de Nierstichting Nederland. De week daarop collecteert de Nationale Collecte Verstandelijke Gehandicapten. Als u informatie wenst of vragen hebt over een collecte, kunt u contact opnemen met de Gemeentewinkel, doorkiesnummer 854871. Inzameling Klein Chemisch Afval De chemocar zamelt de komende weken weer Klein Chemisch Afval (K.C.A) in. U kunt uw K.C.A. aanbieden in de daarvoor verstrekte Chemobox. De chemocar rijdt op woensdag 17 september tot en met woensdag 24 september 2003 in het buitengebied van Rijssen en in het industriegebied van Rijssen. Bevolkingsonderzoek baarmoederhals kanker bij vrouwen Stichting Bevolkingsonderzoek Baarmoederhalskanker organiseert een bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker onder vrouwen van 30 tot en met 60 jaar. In de periode van 4 augustus tot en met 7 november 2003 krijgen alle vrouwen in Twente die in 2003 vijftig (1953) of vijfenveertig (1958) of dertig (1973) jaar oud zijn, een oproep voor dit onderzoek. Dit gebeurt via deze stichting of via hun huisarts. Voor vragen belt u op de werkdagen tussen 9.00 uur en 12.00 uur met telefoonnummer 074-2470142 of kijk op de website www.uitstrijkje.nl. Parkeren caravans en aanhangers op de openbare weg Mensen die op vakantie gaan, halen vaak de caravan enkele dagen voor vertrek uit de winterstalling. Zolang de caravan beladen wordt, is het toegestaan om de caravan maximaal drie achtereen volgende dagen op straat te parkeren. Dit geldt ook voor een aan hangwagen. Voor een langere periode is dit niet toegestaan. Deze regeling is terug te vinden in artikel 5.1.5. van de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV). Parkeren niet langer dan drie achtereenvolgende dagen In de gemeente Rijssen-Holten parkeren inwoners steeds meer aanhangwagens en caravans voor langere tijd op straat of op een openbare parkeerplaats. Dit gaat ten koste van het uiterlijk aanzien van de omgeving en de beschikbare parkeerruimte. Daarom is in de APV in artikel 5.1.5 bepaald dat u aanhangwagens en caravans niet langer dan drie ach tereenvolgende dagen op de openbare weg of een openbare par keerplaats mag stallen. Wanneer u het voertuig ergens anders par keert, beschouwt de gemeente dit niet als een verplaatsing. Wanneer u uw aanhangwagen of caravan langer dan drie dagen - of misschien permanent - in de openbare ruimte stalt, verzoekt de gemeente de eigenaar zijn voertuig met spoed te verwijderen. Als u uw voertuig niet verwijderd, kan een proces-verbaal opge- Meer informatie De stukken kunt u inzien op het gemeentehuis locatie Holten en op het gemeentehuis locatie Rijssen.Voor vragen kunt u bellen met de Stafafdeling Bestuurs-en managementondersteuning, telefoon nummer 0548-854625. maakt worden. De gemeente kan een ontheffing verlenen als u een caravan of aanhangwagen lager dan drie dagen parkeert. Deze ont heffing verleent de gemeente alleen voor voertuigen waarvan de aanwezigheid ter plaatse aantoonbaar noodzakelijk is. Adviescommissie bezwaar-en beroepschriften Algemeen Juridische Zaken Op woensdag 24 september om 19.30 in het gemeentehuis, locatie Rijssen, kamer I 19 vindt de hoorzitting van deze commissie plaats. Dit is de agenda: I .Hoorzitting bezwaarschrift van of namens de heer B.J.Ansink en mevrouw M.C.Ansink-Schipper tegen het besluit van burgemees ter en wethouders van 25 april 2003 tot het verlenen van een bouwvergunning voor het bouwen van zes recreatiewoningen aan de Vianenweg 234 tot en met 239 in Holten; aanvang 19.45 uur (openbaar). 2. Hoorzitting bezwaarschrift van DAJAAC en/of de heer D.A. Jansen tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 30 juni 2003 tot het aanbrengen van een voetgangersoversteek- Adres gemeentehuis: Schild 1,7461 DD Rij Smidsbelt 6, 7451 BL Holten Gemeentewinkel. Elsenerstraat 20. 7461 DN Rijssen Postbus 244, 7560 AE Rijssen gemeente@rijssen.nl rijssen-holten.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis en de Gemeentewinkel zijn geopend op Op vrijdagmiddag zijn het gemeentehuis en de Gemeentewinkel gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend Adres gemeentewerk Waagweg 4 in Holten Daltonstraat 2 in Rijssen Openingstijden gemeentewerk Rijssen: liddags op afspraak iddags op afspraak op donderdagmiddag (alleen Burgerzaken) elke donderdagavond Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders hebben besloten een gereserveerde gehandicaptenparkeerplaats aan te wijzen in de parkeergarage 'De Hoge Wal', bij de woning Hogepad 43 in Rijssen. Als u bezwaar hebt tegen dit besluit kunt u hiertegen binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Informatie over bezwaar- en beroepsmogelijkheden kunt u krijgen bij de afdeling Uitvoering van de sector Ruimte, telefoonnummer 854502 Verkeersmaatregelen industrieterrein Vletgaarsmaten in Holten i.v.m. skeelertrainingen Om de skeelertrainingen op het industrieterrein 'Vletgaarsmaten' veilig plaats te kunnen laten vinden, hebben burgemeester en wet houders besloten voor de woensdagavond van 18.30 uur tot 20.30 uur in de periode van maart tot eind oktober 2004 de volgende verkeersmaatregelen te treffen: Afsluiting van het industrieterrein 'Vletgaarsmaten' vanaf de krui sing Handelsweg-Ondernemersweg-Transportweg voor alle bestuurders, uitgezonderd bestemmingsverkeer; Instelling van eenrichtingsverkeer voor het parcours Ondernemersweg-Ambachtsweg-Handelsweg in de rijrichting tegen de klok in. Deze verkeersmaatregelen zijn van kracht gedurende de zomer tijdperiode. Als u bezwaar hebt tegen dit besluit kunt u daartegen binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Informatie over bezwaar- en beroepsmogelijkheden kunt u krijgen bij de afdeling Uitvoering van de sector Ruimte, telefoon- nummmer 854502 Wegafsluitingen In verband met werkzaamheden zijn de volgende weggedeelten voor de vermelde perioden voor het verkeer afgesloten. Weggedeelte periode Waagweg (Holten), tussen spoor wegovergang en Stationsstraat t/m 17 oktober 2003 Boschkampsstraat (Holten), tussen Kerkstraat en Tuinstraat t/m 3 oktober 2003 Tuinstraat (Holten), tussen Bushofstraat en Larenseweg t/m 3 oktober 2003 Kerkstraat (Holten) 15 september t/m 5 december 2003 De Steege (Rijssen) t/m 17 oktober 2003 Wijnand Zeeuwstraat (Rijssen), tussen J.Vermeerstraat en Wilhelminastraat (inclusief de kruisingsvlakken) 15 t/m 19 september 2003 Ter plaatse van de afsluiting op de Wijnand Zeeuwstraat (Rijssen) wordt het verkeer omgeleid via de Hendrik Jan van Op sta II straat. Tijdens de werkzaamheden aan de Waagweg (Holten) is de gemeentewerf Holten bereikbaar vanaf de zijde van de Industriestraat. Een wegafsluiting langer kan duren als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Loket Bouwen en Wonen Bouwen/Wonen Ingekomen aanvragen In volgorde ziet u de datum van ontvangst, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Ingekomen bouwaanvragen 28 augustus 2003 20030698 Zuiderstraat IA in Rijssen, bouwen carport; 1 september 2003 20030685 A.J. Goldsteinstraat 3 in Holten, bouwen tuinhuisje; 2 september 2003 20030695 Kwintenweg I in Holten, verbouwen van stal met woning tot woning; Gemeentelijk meldpunt: Voor klachten over de dienst kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 op zaterdag van Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg. wethouder J. Ligtenberg. wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 Voor een afspraak met burgemeester mr. P. Scholten wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J.J.A. ter Keurst kunt u telefoonnummer De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5