- 'NBvP Holten is een actieve vereniging voor vrouwen Hulp aan Tsjernobyl Kinderen zoekt gezinnen en kinderkleding ;aalvo Seizoensprogramma NBvP afdeling Holten Autoruit versplintert Vrienden Diessenplas biedt videobeamer aan Zakelijk Bekeken Party- countrydanslessen voor jongens en meisjes Cursus EHBO gaat van start Expositie in artsenpraktijk Passe-partouts Keunefeesten Zangdienst Afterkeuneparty Collectanten gezocht Cybercafé Flessenactie scouting Schapenthema kinderboerderij DONDERDAG 11 SEPTEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 3 v*' "r*S? 1 Laren - Een kwalitatief hoogstaand fitnesscentrum in het bosrijke buitengebied, niet ver van Holten, waar toch een gemoedelijke sfeer heerst. Steeds meer Holtenaren lijken Sportstudio Sjèhto tussen Laren en Markelo te 'ontdekken'. Dit complete sportcen trum met onder meer fitness, groepslessen (pilates, spinning, aerobics, kinderen, senioren), fysio-begeleiding, trilplaat power plate, sauna's, zonnebank en gratis kinderoppas kunt u snel bin nendoor via de Wippert of eenvoudig via de A 1 bereiken. Bij Sportstudio Sjèhto draait het niet om de strakke pakjes, wel om goed en gezond in je vel zitten. Bewegen is goed en belangrijk voor iedereen, van jong tot oud. Je voelt je er prettiger bij en hebt meer plezier in de dingen die je doet. Daarom heeft Sjèhto niet al leen mogelijkheden voor fanatiekelingen (spinning in een specia le zaal of aerobics), maar juist ook voor mensen met blessures of beperkingen. Zo zijn de grondoefeningen van Ground Control Pi lates heel geschikt voor mensen die niet willen springen of rug klachten hebben. De trilplaat Power Plate biedt niet alleen moge lijkheden voor topsporters als Bart Veldkamp of afslankers die snel een strakker lichaam willen. Ook patiënten met spier- en ge wrichtsaandoeningen halen op de Power Plate zeer gunstige resul taten. Zij bewegen uiteraard onder leiding van een fysiotherapeut, die hen eventueel ook begeleidt in de fitnessruimte. Na inspanning is het ook belangrijk weer te kunnen ontspannen. Daarom heeft Sjèhto gekozen voor een eenvoudig toegankelijke (gratis) sauna in zowel de dames- als herenkleedkamer met bui tenverblijf. Bellen naar Sjèhto kan 's ochtends of's avonds: 0573- 421066 of privé: 0573-421280. Op internet: www.sjahto.nl Fazantenweg - In Galerie Anam Cara aan de Fazantenweg 1 werd afgelopen zondag 7 september de nieuwe expositie Kleur in Vo gelvlucht geopend. Kunstenaars Tineke Witteveen-Kemp en Jan Veenhof waren aanwezig om uitleg te geven over hun tentoonge stelde kunstwerken. De expositie van de twee duurt van vrijdag 12 september tot en met zaterdag 8 november. De galerie is geo pend op vrijdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Eigenaresse Marianne Unterhorst van Galerie Anam Cara is sinds de dood van haar man zich gaan'richten op kunst, het maken van schilderijen en het opzetten van een galerie. Haar leraar Willem van Bilzem was ook aanwezig bij de opening en deed het inlei dende verhaal. Naast een voorwoord hoort bij een opening natuurlijk ook iets speciaals, vindt Marianne. Daarom had ze violist Benoit Segond von Banchet uitgenodigd voor de muzikale omlijsting. Het was de bedoeling dat accordeonist Jan Markerink mee zou komen, maar hij was verhinderd. Gabriëlle Butler die violiste is bij het Orkest van het Oosten, kwam daarom met Benoit mee. Samen verzorg den zij de opening van de expositie door een improvisatie te ge ven. Zij probeerden de gevoelens te verklanken die komen kijken bij het maken van glaskunst. Daarna gaven ze de sfeer weer die zij voelen bij het bekijken van de met gouachetechniek geschilderde vogels. Dit leverde een totaal andere sfeer op. Tineke Witteveen-Kemp is teken- en schilderdocente bij de Stich ting Mens en Werk in Twello. Daarnaast is ze bestuurslid van de Kunstkring Noord-Oost Vel uwé te Heerde. Zij heeft werk in ver schillende technieken en mengvormen daarvan: onder meer gou ache, kleurets, olieverf en monoprint. Haar werken zijn kleurig en zij beeldt op haar manier de werkelijkheid uit van halfabstract tot abstract. Haar onderwerpen naar het platte vlak zijn in mindere of meerdere mate gestileerd en zij vertaalt haar onderwerpen in meestal monochrome kleurvlakken met donkere contouren. Jan Veenhof is autodidactisch glaskunstenaar. Creatief gezien heeft hij al vanaf jonge leeftijd de drang gehad beeldend en vor mend bezig te zijn. Dat dit in een later stadium het werken met glas zou worden, kon hij destijds niet vermoeden. Hij maakt glas objecten in de vorm van vazen, schalen en fraaie glaspanelen. Voor meer informatie: Marianne Unterhorst. telefoon 0548- 362577. Holten - De NBvP (Nederland se Bond van Plattelandsvrou wen) Vrouwen van Nu afde ling Holten heeft het program ma 2003-2004 weer gereed. 'De NBvP Vrouwen van Nu is een actieve vereniging voor vrouwen, die betrokken willen zijn bij hun leefomgeving, die elkaar willen ontmoeten tij dens gezellige en inspirerende bijeenkomsten', geven de be stuursleden van de afdeling Holten te kennen. Het bestuur bestaat uit voorzitter Dini Tornbroers, secretaris Johanna Kevelam, penningmeester Wil lenden Beltman, tweede secre taris Willeke Meilink, tweede penningmeester Willie Brons- voort, algemeen bestuurslid Toos Kieftenbelt en vice-voor zitter Bertha Hofhuis. Landelijk telt de NBvP Vrou wen van Nu zestigduizend leden en 650 afdelingen. De Holtense afdeling neemt deel aan zowel provinciale als landelijke activi teiten. Zij houdt workshops, the mamiddagen of avonden en na tuurlijk haar maandelijkse afde lingsavonden. De afdeling kent verschillende commissies en groepen zoals agrarische com missie, reiscommissie, lees kring, tuinclub, schouwburg commissie, volksdansgroep, be leggingsclub, handwerkclub en fietsclub. 'Voor vrijwel iedere vpouw is binnen de NBvP iets te vinden, of je nu gezelligheid zoekt of je zelf wilt ontplooien. Er is voor elk wat wils', benadrukken de dames. De bijeenkomsten wor den in zaal Vosman gehouden (Foto: Harry Broeze) en beginnen altijd om 20.00 uur, met een inloop met koffie vanaf 19.30 uur. De Holtense afdeling begint het nieuwe seizoen op woensdag 17 september. J. Zwier uit Zuidhorn houdt dan een dialezing over IJsland en Groenland. Dinsdag 7 oktober staat een the mamiddag op het programma. Iemand van Thuiszorg ZW Overijssel legt uit wat Thuiszorg Z.W. Overijssel voor mensen kan betekenen. Ton ten Hove uit Zwolle, beter bekend als de weerman van TV Oost, komt donderdag 16 okto ber naar Holten. Holten - De afdelingsavond van de NBvP Vrouwen van Nu Hol ten wordt gehouden op woens dag 17 september in zaal Vos man. Deze begint om 20.00 uur en wordt verzorgd door J. Zwier uit Zuidhorn. Hij houdt een dialezing over zijn reizen naar IJsland, Groenland, Lapland en Noorwegen. Voor woensdag 24 september staat om 8.30 uur een verras singsfietstocht gepland met een lengte ongeveer 36 kilometer. Het vertrek is bij Vosman. Thuiszorg Zuid West Overijssel houdt dinsdag 7 oktober een le zing bij Vosman met als thema Wat kan thuiszorg voor u bete kenen. Voor woensdag 8 oktober staat een excursie gepland naar het krantenconcern Wegener waar onder meer het Holtens Nieuws blad gedrukt wordt. Tevens is de hand werkgroep ge start met het aanleren van een nieuwe techniek. Voor inlichtin gen, telefoon 0548-362092. Boschkamp - Jongens en mei den die van bewegen op mu ziek houden, kunnen in de ko mende weken volledig aan hun trekken komen in dorps huis de Boschkamp. Er starten namelijk twee verschillende danscursussen. De eerste is een cursus party- dance bedoeld voor jongens en meiden vanaf 10 jaar die van moderne muziek en van dansen houden. Tijdens tien lessen op de dinsdag tussen 17.45 en 18.45 uur in de kel der van het dorpshuis. Bij vol doende deelname starten de lessen op 16 september. De cursus country line dance start dinsdag 16 september om 16.00 uur. Het verschil zit 'm vooral in de muziek en natuur- 1 ijk ook in de danspasjes. Country dance doe je niet sa men met één partner, maar je gaat met z'n allen op een rij staan en dan dansen maar. Wie dat wat lijkt en ouder is dan 7 jaar, kan zich aanmel den. Opgave en inlichtingen in het dorpshuis in Holten, Tuin straat 2. telefoon 0548- 362755. Holten - Onder het motto een goed project verdient herhaling, zal de Stichting Hulp aan Tsjer nobyl Kinderen Holten in de maanden maart en april 2004 opnieuw een groep van zo'n der tig kinderen uit Wit-Rusland naar Holten halen. Met de voor bereidingen daarvoor is zowel in Holten als in Wit-Rusland in middels een start e De kinderen die van 6 maart tot en met 30 april 2004 in Holten zullen verblijven, zijn afkomstig uit dezelfde dorpen als de eerste groep kinderen, die in de periode november/' december 2001 te gast waren. De kinderen, in de leeftijd van acht tot en met elf jaar, kunnen alleen naar Neder land komen als zich voldoende gastgezinnen hebben aangemeld. De gastgezinnen moeten bereid zijn gedurende acht weken een of meerdere kinderen in het eigen huisgezin op te nemen. De Stich ting werkt nauw samen met het Landelijk Platform Hulp aan T sjernobylkinderen. Flet doel van de Stichting is kin deren uit het Tsjernobylstralings- gebied acht weken in gezond ge bied te laten verblijven. In die acht weken wordt hun bloed ver verst en heeft hun weerstand een flinke oppepper gekregen. Dooi de kernramp hebben veel mensen in het besmette gebied namelijk een zwakkere conditie. De radio activiteit ligt er nog steeds hon derd keer boven de Nederlandse normen. Velen hebben leukemie en schildklieraandoeningen. De kinderen die naar Nederland ko men, zijn niet ziek, maar leven nog altijd in besmet gebied, ze drinken melk van besmette koei en en eten groente van besmette grond: het is een vicieuze cirkel. Die cirkel wil de Stichting twee maanden doorbreken en daarvoor zijn onder meer gastgezinnen no dig; gezinnen die een of meerde re kinderen twee maanden een thuis willen bieden. De groep kinderen die in de vorige periode in Holten heeft gelogeerd. Op vooraf gehouden gastouder avonden krijgen de gastouders onder andere informatie over Tsjernobyl en over hoe je met de kinderen omgaat. De kinderen spreken alleen Rus sisch, en de meesten zijn nooit verder geweest dan hun eigen dorp. Toch weten ze zich heel snel aan te passen en te commu niceren met het gastgezin. Voor een goede communicatie wordt de groep kinderen begeleid door een leerkracht cn een tolk. Eenmaal in Holten krijgen de kinderen 's morgens les van hun eigen leerkracht en 's middags is er een activiteitenprogramma. Alle andere tijd brengen ze door in en met het gastgezin. Naast gastgezinnen zoekt de stichting nog sponsors voor on der meer de reiskosten, schoolbe- nodigdheden, kleding, schoenen en activiteiten. Tolken en vrijwil ligers die mee willen helpen met de te organiseren activiteiten, Holten - Een 50-jarige man en zijn vrouw uit Holten reed maandag 8 september over de Al. Op een gegeven moment kwam er 'iets' onder de wielen van de voorganger vandaan dat tegen de ruit van de auto van de 50-ja- rige man kwam. Het was vier kant en fel lichtblauw van kleur. In elk geval zo hard dat de voor ruit barstte. Hierdoor liepen de bestuurder en zijn vrouw ver schillende snijwonden in de hals, gezicht en handen op door het glas. Zij hebben zich in het ziekenhuis van Deventer laten behandelen. Het is nog onbe kend waar het voorwerp van daan is gekomen. Eventuele ge tuigen kunnen zich melden bij zowel Politie Twente als politie Noord Oost Gelderland. kunnen zich ook aanmelden bij de Stichting: 0548- 363388 (Ton- ny Heusinkveld) of 0548-364155 (Henk Jan Aanstoot) of mailen naar tsjernobylholten@hotmail.- com. Ook beschikt de stichting sinds kort over een eigen inter netsite www.tsjernobylholten.nl. waar meer informatie over het project te vinden is. Ook kan meer informatie worden verkre gen tijdens de vrijmarkt van 13 september, waar de Stichting pre sent zal zijn. Een bijdrage kan men storten op Rabobankreke- ning 3285.89.454. Voor de te houden kledingbeurs, waaruit de Holten - De EHBO start maan dag 6 oktober in scholenge meenschap De Waerdenborch met een cursus voor het een heidsdiploma EHBO. In deze cursus wordt uitgebreid de hartreanimatie behandeld en komt verder aan de orde: ernsti ge uitwendige bloedingen, ver bandleer, stoornissen in het be wustzijn, shock, botbreuken/' ontwrichtingen, oogletsels, brandwonden en vergiftigingen. Voor opgave en inlichtingen: Henk Markvoort, telefoon 0548- 361648, e-mail: ehbo.holten@planet.nl of op website www.home.zonnet.nl /ehbo-holten/. groep kinderen bij aankomst kle ding mag uitzoeken, zoekt de Stichting tenslotte nog kinder-, zwem- en sportkleding in de ma ten 128-170. De kleding kan - na telefonische afspraak - worden gebracht bij Erna Kolkman, Aal- polswea 7 (telefoon 0548- 363122y. Holten - Stichting Vrienden van De Diessenplas heeft afgelopen maandag 8 september aan Bea Kieskamp van Woon- en Zorg centrum De Diessenplas een vi deobeamer aangeboden. Dit werd gedaan tijdens de koffie ochtend, zodat bewoners getui gen waren van de overhandi ging. 'De Stichting-Vrienden van De Diessenplas is in maart 1993 op gericht, met als doel om geld bij elkaar te krijgen voor grote aan kopen zoals een rolstoelbus of een kamer voor de ziekenafde ling', geeft de voorzitter van de Stichting aan. 'Het geld krijgen we onder meer binnen van dona teurs en schenkingen.' Diessenplas had deze keer de behoefte aan een videobeamer, een soort projector die video's kan laten zien op een groot scherm. Deze werd afgelopen maandag uitgereikt. Bea Kies- Cornelis Jetses staat centraal op dinsdag 18 november: R. Zijls tra uit Zwolle houdt die avond een lezing over deze bekende il lustrator van onder andere schoolboekjes van Ot en Sien, Pirn en Mien. Voor meer informatie: D J. Ke velham, telefoon 0548-362730. Holten - De kunstenaressen Sophia de Vries en Yvonne Lubberhuizen-de Haas, allebei woonachtig in Holten, expose ren momenteel samen in het Medisch Centrum. Sophia de Vries (1968) volgde de kunstopleiding aan de Chris telijke Hogeschool voor Kun sten in Kampen, afdeling monu mentale vormgeving en beeld houwen. Sinds haar afstuderen werkt zij als zelfstandig beeldend kunste naar. Het ruimtelijk werk bestaat uit metalen objecten, die door ver schillende technieken (lassen, smeden) hun vorm krijgen. Daarnaast maakt ze tekeningen, illustraties en kleine objecten. Een doorlopend gegeven zijn de 'droedels' (kleine krabbels, die men gedachteloos neerschrijft, bijvoorbeeld tijdens het telefo neren) Eerder had zij exposities onder andere in Galerie de Waerden borch in Holten, Filmtheater Luxor in Zutphen, Galerie KEK in Epe, Fiets en Kunstwerk Hol ten. Verder werkt zij mee aan de tot standkoming van ontwerp en bouw van decors voor de kin dertheatergroep Kokosma kroon. Yvonne Lubberhuizen-de Haas (1947) volgde de Koninklijke Academie van Beeldende Kun sten te Den Haag, richting Teke nen en Schilderen, Monumen taal. Kleur en ritme zijn in de laatste jaren een hoofdthema gaan ver vullen in haar werk. De schilderijen zijn vaak in la gen van kleurpotlood en olie verf opgebouwd. In de objecten krijgen allerlei materialen, als garen, poetska toen en papier-maché hun vorm. Haar collages bestaan uit tijd schriftenfoto's uit de jaren 1965- 2003. Exposities had zij al in de bibli otheek en het Medisch Centrum in Holten, in het Twenteborg- ziekenhuis in Almelo en in Casa HarmJan in Spanje. De huidige tentoonstelling, die in de recent verbouwde huisar- tengroepspraktijk een prachtig afwisseling in kleurrijke teke ningen, schilderijen en collages laat zien, is tot eind januari 2004 te bezichtigen. Holten - Nog tot en met vrijdag middag 12 september zijn er passé-partouts te koop voor de Keunefeesten. Of zolang de voorraad strekt, want deze com- bikaart voor alle dagen, gaat heel snel. Zowel de passe-partouts als de losse kaarten, zijn te koop bij Blokker Van de Maat, Foto Ten Velde en de plaatselijke cafés. Tijdens de Keunefeesten zijn de losse kaarten ook verkrijgbaar bij de feesttent op Kalfstermans- weide. Kandelaar - In de gereformeerde kerk De Kandelaar wordt zon dag 14 september een zang- dienst gehouden. Dit begint om 19.00 uur. Voorganger is ds. H.P. Mulder en de muzikale ondersteuning op het orgel wordt verzorgd door Thea Joor uit Den Ham. De dienst heeft als thema Allen één lichaam. Klavier - Voor diegenen die zondagmiddag na afloop van de Keunefeesten het feest nog even door wil zetten, houdt de Kloeke Leute voor de vierde achtereen volgende keer de Afterkeunep arty bij Café 't Klavier. Voor dit jaar heeft de Kloeke Leute de vijfkoppige band Hari ge Harry The Lady Shavers weten te strikken. Het repertoire bestaat uit fijne rock roll, country en het betere Hollandse lied. Een en ander brengen ze in een geheel unieke stijl waarin ronkende gitaren en zwoele ach tergrondkoortjes een belangrijke rol spelen. Aanvang van de Afterkeunepar ty is 18.00 uur bij Café 't Klavier en de toegang is gratis. kamp: 'We hebben er al een keer mee proefgedraaid en hij vol doet prima.' Bea liet daarna de bestuursleden van de Stichting het podium op komen. 'Ze vertelden me dat de Stichting tien jaar heeft bestaan en dat de jubileumdatum al voorbij was. Maar natuurlijk kunnen we dat niet zomaar voor bij laten gaan.' Zij bood hen dan ook een bloemetje aan. Het be stuur gaf Bea op hun beurt, de nieuwe folder van de Stichting. Hiermee wil zij zich naar buiten toe meer gaan promoten en ho pelijk nieuwe donateurs mogen ontvangen. Bea kreeg verder als dank een jaar gratis donateurschap. 'Er zit een aanmeldingsformulier bij, dus we gaan er wel van uit, dat je het donateurschap na dat ene jaar gaat verlengen.' Ook oud directeur Postma zal dit over handigt krijgen. Hij was afgelo pen maandag verhinderd. Holten - Dierenbescherming Rijssen e.o. zoekt met spoed col lectanten. In de week van 28 september tot en met 4 oktober wil de Dieren bescherming gaan collecteren, maar hiervoor zijn 180 collec tanten nodig. De opbrengst komt geheel ten goede aan de opvang van zieke, gewonde en verwaar loosde dieren in het verzorgings gebied Rijssen, Holten, Hellen- doorn, Nij verdal en Enter. Voor meer informatie: Gerry Gerritsen, telefoon 0548- 516626. Holten - SeniorWeb start weer met het Cybercafé in de Rabo bank te Rijssen. De eerste mid dag is dinsdag 30 september om 13.45 uur. Holten - De Holtense scouting groep de Waerdenborch houdt zaterdag 27 september weer de jaarlijkse flessenactie. De scouting komt tussen 10.00 en 15.00 uur huis aan huis langs om statiegeldflessen op te halen. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de scouting. Het liefst de flessen alvast bin nen of buiten klaar te zetten. Meer informatie bij Betsie Beid- man, telefoon 0548-365220. Espelo - Op de laatste dag van de Week van het Platteland, za terdag 20 september, verzorgen medewerkers van het educatief centrum van Kinderboerderij Dondertman een gezellige mid dag voor jong en oud op het ter rein aan de Meester Bosweg. Het thema is Het Schaap, even eens thema van de expositie die dit seizoen te bezichtigen is op de kinderboerderij. Cathrien Franke van atelier 't Schaopke laat zien hoe schapen wol gesponnen en ook vervilt wordt. Ook de dames van weefkring Het Weveke uit Goor zijn aan wezig. Voor kinderen zijn er uiteenlo pende activiteiten, zoals het spel Schaaptriviant en vragen invul len aan de hand van de expositie. De kinderboerderij is open tus sen 13.00 en 17.00 uur. Deelna me aan de spelletjes is gratis. (Foto: Sander Scheperman) Irene - De verschuiving van een doordeweekse dag naar vrijdag avond 5 september heeft de opkomst bij de toneeluitvoering van OCH goed gedaan. Op tien man na, was de zaal in Irene helemaal uitverkocht. De organisatie van de Keunefeesten is hier erg blij mee, omdat eraan werd gedacht geen toneeluitvoering meer als nevenactiviteit van het Holtense feest te gaan houden. Voorgaande jaren viel de opkomst soms behoorlijk tegen. Er werd wat geschoven met de dag: naar de woensdag en de donderdag, maar dat mocht niet baten. De vrijdag avond blijkt dus nu een schot in de roos. Ook de publiciteit rondom de toneeluitvoering heeft hier volgens Jan-Herman ten Velde aan meegeholpen. Het toneelstuk Doar zit mien schoonmoe achter, dat werd gebracht door de toneelspelers van OCH, was dan ook zeker meer dan de moeite van het kijken waard. Het stuk gaat over het wel en wee in huize Draaijer, waar hij de baas is en zij het sloofje. De problemen beginnen pas echt als ze nieuwe buren krijgen waarvan de zoon een buitenechtelijk kind blijkt te zijn van Draaijer. Deze zoon wordt dan ook nog eens verliefd op de dochter van Draaijer. De moeilijkheden blijken nauwelijks meer te overzien. Hij geeft echter de schuld van alles aan zijn schoonmoe der. (Foto HNB)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 9