gemeentelijke informatie Holten Rijssen-Holten. Reken daar maar op. 'Donderdag 11 september 2003 HO 5 ZA 3 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Wijkavond 8 oktober kern Holten Op woensdagavond 8 oktober 2003 bezoekt het college de inwo ners van de kern Holten. Komt u ook? Bent u inwoner van de kern Holten, dan bent u van harte welkom op woensdag 8 oktober 2003 in het gemeentehuis, locatie Holten. De avond begint om 19.30 uur en vanaf 19.15 uur is de toegangs deur open. U kunt dan nog rustig een kopje koffie of thee drinken. Rond 21.30 uur sluiten we de avond. Welke delen bevat de kern Holten? Inwoners van de kom Holten, de Kol, de Haar, Villaterrein Look, Beuseberg, Lukensveld en Holten ten noorden van de spoorlijn. Waar wilt u het over hebben? Het college hoort graag van u waar u deze avond over wilt spreken of waar u meer over wilt weten. U kunt dat op het onderstaande strookje invullen. Ook kunt u tijdens de avond zelf aangeven waar over u wilt praten. Als u het strookje uiterlijk vrijdag 19 september 2003 opstuurt naar de gemeente dan kunnen we uw vraag of opmerking meenemen. Wilt u aankruisen waar u meer over wilt weten? 7. De Minister komt uiteindelijk tot een voordracht waarna de pro cedure met een Koninklijk besluit wordt afgerond. Elders op deze pagina is de agenda van de raadsvergadering van I I september te vinden De vergadering is openbaar. Een exemplaar van de agenda met de voorstellen (zoals de profielschets en de raadsbesluiten) is af te halen bij de griffie (kamer 014, locatie Rijssen). De stukken worden ook bekendgemaakt via de gemeente lijke website. Collectes Deze week collecteert het Prinses Beatrix Fonds. Volgende week, van 15 tot en met 20 september, collecteert de Nierstichting Nederland. Als u informatie wenst of vragen hebt over een collecte, kunt u contact opnemen met de Gemeentewinkel, doorkiesnummer 85 48 71. Overijssel zoekt kandidaten voor Veiligheidsprijs 2003 Hart- en vaatziekten: kies voor een gezonde leefstijl! Hart- en vaatziekten zijn in Nederland al jarenlang doodsoorzaak nummer één. De Gezondheidswijzen het informatiecentrum van de GGD Regio Twente, vraagt daarom de komende maanden aandacht voor dit onderwerp. Een gezonde leefstijl houdt hart en bloedvaten in conditie. Door zélf te kiezen voor een gezonde leefstijl wordt de kans op hart- en vaatziekten veel kleiner. Bijvoorbeeld door niet te roken (of hiermee te stoppen), voldoende te bewegen, gezond te eten en het lichaamsgewicht op peil te houden. Het informatiemateriaal is voor iedereen gratis verkrijgbaar bij de Gezondheidswijzen Ook met andere vragen over gezondheid, ziek ten en gezondheidszorg kan men terecht bij de Gezondheidswijzen telefoonnummer 053-487 68 90, dagelijks tussen 9.00 en 15.00 uur. De gewenste informatie wordt (gratis) toegestuurd. Informatie over bovenstaand thema is ook verkrijgbaar bij de bibliotheken in Rijssen en Holten. Ja, ik kom naar de wijkavond kern Holten en ik wil graag meer De provincie Overijssel wil voor het jaar 2003 weer een weten over: Veillgheidsprijs toekennen. Personen of groepen in de provincie die zich hebben ingezet voor de veiligheid in de Overijsselse samenle- Ophalen afval ving kunnen worden aangemeld als kandidaat voor de Vletgaarsmaten Veiligheidsprijs 2003. Mensen die vanuit hun functie bij veiligheid Ontwikkelingen De Kol betrokken zijn, kunnen niet in aanmerking komen.Als u iemand kent Ontwikkelingen Kulturhus Holten die in aanmerking zou kunnen komen hebt u tot I november aan- Verkeer staande de gelegenheid dit kenbaar te maken bij de provincie. Uit Structuurvisie centrum/kom Holten de inzendingen nomineert de jury drie mensen. De genomineerden Nationaal Park/Holterberg worden uiteindelijk bekend gemaakt in het RTV Oost programma Anders, te weten: Alarmfase 9. De kijkers van RTV kunnen ten slotte via telefoon, sms en internet bepalen wie de Veiligheidsprijs Overijssel 2003 in ont vangst mag nemen. Ik kom met in totaalpersonen Met de prijs spreekt het college van Gedeputeerde Staten zijn Deze strook kunt u sturen vóór 19 september 2003 naar gemeente waardering uit voor mensen die zich op een bijzondere manier heb- Rijssen-Holten of afgeven bij de baliesin de Gemeentewinkel of ben'ingezet voor een veiliger Overijssel, ledereen die zich op een Publieksbalie. bijzondere manier heeft ingezet voor veiligheid, komt in aanmerking voor de prijs. Het gaat om een activiteit of activiteiten die de vei ligheid of het gevoel van veiligheid bevorderen in de Overijsselse samenleving. Denkt u hierbij aan buurtpreventieprojecten, het ingrijpen bij criminaliteit, vandalisme en geweld en het tijdig waar schuwen en spontaan assisteren van politie, brandweer e.n andere hulpdiensten bij bijvoorbeeld ongevallen. Ook beoogt het Overijssels bestuur aan haar inwoners te laten zien dat er vaak rela tief eenvoudige mogelijkheden bestaan om zelfbij te dragen aan vei ligheid. Communicatie Postbus 244 7460 AE Rijssen Vergaderingen Op donderdag I I september 2003 vergadert de gemeenteraad 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De Commissaris van de Koningin van de provincie Overijssel, de heer mr. G.J.Jansen, woont deze vergadering bij. De agenda luidt als volgt. 1Opening 2. Spreekrecht burgers 3.Vaststellen agenda 4.Vaststellen profielschets burgemeester 5. Instelling vertrouwenscommissie 6. Aanvullende raadsbesluiten burgemeestersprocedure 7. Sluiting Nieuwe burgemeester Per I juli 2003 is de heer J.A.H. Lonink burgemeester geworden van de gemeente Terneuzen. Dit betekent dat de gemeente Rijssen- Holten op zoek moet naar een nieuwe burgemeester. De voorbe reidingen daarvoor zijn al enkele maanden bezig. Door de gemeen teraad en het college is nagedacht over de eisen waaraan een nieu we burgemeester moet voldoen. Dit wordt vastgelegd in een zoge naamde Profielschets. Ook moeten er enkele formele zaken gere- geld worden zoals het instellen van een vertrouwenscommissie. In de raadsvergadering van I I september 2003 (zie agenda) komt dit allemaal aan de orde. In deze vergadering overlegt de Commissaris van de Koningin van de provincie Overijssel met de gemeenteraad over de eisen waaraan de burgemeester moet gaan voldoen. De vervolgprocedure is dan als volgt: 1Na het vaststellen van de profielschets wordt de vacature open gesteld. Dit gebeurt door publicatie van de vacature in de Staatscourant en enkele andere media. 2. De sollicitatiebrieven worden gezonden aan de commissaris van de Koningin in Overijssel. 3. De Commissaris van de Koningin informeert de vertrouwens commissie over de namen van alle kandidaten die hebben gesol liciteerd. Daarbij geeft hij aan welke kandidaten hij mogelijk geschikt acht. 4. Deze vertrouwenscommissie voert vervolgens gesprekken met de geselecteerde kandidaten. 5. De vertrouwenscommissie doet dan een conceptaanbeveling aan de raad. 6. De raad vergadert vervolgens (besloten) over de bevindingen van de vertrouwenscommissie en komt met een aanbeveling van twee personen. Hierbij moet worden aangegeven welke persoon de voorkeur geniet. Deze aanbeveling wordt gezonden aan de Minister en de Commissaris van de Koningin. Maandag 15 september 2003 winkelerf Rijssen Boomkamp De Krans Huttenwal Dr. Stokker straat Molenstalweg J. ter Horststraat Bevervoorde Westerstraat Watermolen De Giezen Izaak Heymanstraat G rebbebergstraat Plein 40 - 45 Stationdwarsweg Molendijk Verenlandweg Woensdag 17 september tot en met woensdag 24 september 2003 Buitengebied (Rijssen) Industrieterreinen (Rijssen) bedoeld in de Wet geluidhinder aan te vragen voor woningen aan de Dannenberg, de Morsweg, de Molenstalweg, de Stationsdwarsweg en Plein 1940-1945. De aan te vragen Hogere Grenswaarden zijn hieronder in het overzicht gespecificeerd. De aanvraag wordt ingediend in verband met het aanpassen van het kruispunt Reggesingel-Morsweg waar een rotonde wordt gereali seerd. De aanvraag ligt vanaf I I september 2003 gedurende vier weken ter inzage. Belanghebbenden kunnen zolang het plan ter inzage ligt hun schriftelijke reactie sturen naar het college van bur gemeester en wethouders. De aanvraag kunt u inzien bij de publieksbalies van de sector Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen en het gemeentehuis Holten. U kunt hier terecht tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis en op afspraak buiten de werku- aan te vragen hogere Wegafsluitingen In verband met werkzaamheden zijn de volgende weggedeelten voor de vermelde perioden voor het verkeer afgesloten. Weggedeelte periode Waagweg (Holten), tussen spoor wegovergang en Stationsstraat t/m 1.7 oktober 2003 Boschkampsstraat (Holten), tussen Kerkstraat en Tuinstraat t/m 3 oktober 2003 Tuinstraat (Holten), tussen Bushof straat en Larenseweg t/m 3 oktober 2003 Kerkstraat (Holten) 15 september t/m 5 december 2003 De Steege (Rijssen) t/m 17 oktober 2003 Wijnand Zeeuwstraat (Rijssen), tussen J.Vermeerstraat en Wilhelminastraat (inclusief de kruisingsvlakken) 15 t/m 19 september 2003 Vorig jaar werd de Veiligheidsprijs uitgereikt aan Robert Dangremond uit Rijssen die een jongen redde die door het ijs van de vijver aan de Smitjesdijk was gezakt. Ook'Buren voor buren' uit Hengelo werd onderscheidden. Na een ernstig ongeluk tijdens een barbecue zetten zij een I 12-informatiemarkt op om mensen beter bekend te maken met preventie en hulpverlening bij ongelukken in en om het huis. De prijs bestaat uit een oorkonde en een speciaal beeldje dat sym bool staat voor Overijssel op Veilig, het veiligheidsprogramma van de provincie Overijssel. Meer informatie en een aanmeldingsformu lier kunt u Opvragen bij het secretariaat van het Programma Integrale Veiligheid van de provincie Overijssel, telefoonnummer 038-425 18 38. U kunt ook surfen naar www.prv-overijssel.nl, onderdeel Overijssel op Veilig. Inzameling Klein Chemisch Afval De chemokar zamelt de komende weken weer KCA in. U kunt uw KCA aanbieden in de daarvoor verstrekte Chemobox. De route die de chemokar volgende week rijdt staat hieronder aangegeven: Dinsdag 16 september 2003 Arkeheem Brandlicht Erve den Boom Erve Kampjan Erve Geuzendam Erve Harbers Erve Tjoonk Erve Wolters Hoefsmid Kolenbrander Koperslager Mulder Laan Oud Indiëgangers Mandenmaker Olieslager Peller Wagenmaker Adres gemeentehuis: Schild 1,7461 DD Rijssen Smidsbelt 6,7451 BL Holten Gemeentewinkel, Elsenerstraat 20, 7461 DN Rijssen Postbus 244,7560 AE Rijssen Op vrijdagmiddag zijn het gemeentehuis en de Gemeentewinkel gesloten Het taakveld Burgerzaken op donderdagmiddag geopend van w www.rijssen-holten.nl Waagweg 4 in Holten Daltonstraat 2 in Rijssen Openingstijd gemeentehuis: Openingstijden Het gemeentehuis en de gemeentewerf: Gemeentewinkel zijn geopend op Rijssen: maandag tot en met vrijdag middags op afspraak (alleen Burgerzaken) elke donderdagavond Adres grenswaarde in dB(A) Veroorzakende weg Dannenberg 4 56 Reggesingel Dannenberg 4 52 Morsweg Dannenberg 6 52 Reggesingel Dannenberg 7 56 Reggesingel Dannenberg 8 52 Reggesingel Dannenberg 9 53 Reggesingel Dannenberg 9a 53 Reggesingel Dannenberg 1 1 53 Reggesingel Dannenberg 15 52 Reggesingel Morsweg 3 59 Morsweg Morsweg 3 57 Reggesingel Morsweg 6 60 Morsweg Morsweg 6 58 Reggesingel Molenstalweg 1 54 Reggesingel Molenstalweg 3 54 Reggesingel Molenstalweg 7 56 Reggesingel Mol.enstalweg 9 56 Reggesingel Molenstalweg 1 1 56 Reggesingel Molenstalweg 13 56 Reggesingel Stationsdwarsweg 7 53 Reggesingel Stationsdwarsweg 8 53 Reggesingel Stationsdwarsweg 10 51 Reggesingel Stationsdwarsweg 27 53 Reggesingel Stationsdwarsweg 29 52 Reggesingel Plein 1940-1945 (Geurnehof) 52 Reggesingel nummers: 5, 7,9,1 1,25,27,29, 31,33,35,3739,57,59,61,63,65, 67,69,71 Ter plaatse van de afsluiting op de Wijnand Zeeuwstraat (Rijssen) wordt het verkeer omgeleid via de Hendrik Jan van Opstallstraat. Tijdens de werkzaamheden aan de Waagweg (Holten) is de gemeentewerf Holten bereikbaar vanaf de zijde van de Industriestraat. Een wegafsluiting langer kan duren als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van de gemeente Rijssen-Holten delen mee dat de geconsolideerde rekening over het jaar 2002 van de algemene dienst en van de grondexploitatie met ingang van van daag voor iedereen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis bij het taakveld Financiën ter inzage zijn gelegd en tegen betaling van kosten algemeen verkrijgbaar zijn. Aanvraag hogere grenswaarde Wet Geluidhinder Reconstructie kruising Reggesingel-Morsweg Burgemeester en wethouders zijn van plan bij Gedeputeerde Staten een verzoek om vaststelling van een hogere grenswaarde als Loket Ruimte Bouwen/Wonen Ingekomen aanvragen In volgorde ziet u de datum van ontvangst, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Ingekomen bouwaanvragen 21 augustus 2003 20030662 26 augustus 2003 20030666 27 augustus 2003 20030571 28 augustus 2003 20030671 28 augustus 2003 20030673 28 augustus 2003 20030674 29 augustus 2003 20030677 Geskesdijk 34 in Holten bouwen pluimveestal; Zuiderstraat 34 in Rijssen vergroten woning; Piet Heinstraat 32 in Rijssen vergroten woning; Olieslager 46 in Rijssen vergroten woning (wijziging vergunning); Olieslager 32 in Rijssen bouwen dubbele woning; Olieslager 34 in Rijssen bouwen dubbele woning; Peller 36 in Rijssen bouwen woning. Gemeentelijk meldpunt: Voor klachten over de dienst kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een de wethouders kunt u het Voor een afspraak met burgemeester mr. P. Scholten wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J. J.A. ter Keurst kunt telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W. A. J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5