'Helft bewoners moet straks wijkagent kennen' Skeeleren mag op Vletgaarsmaten Wellicht herstart voor midgetgolfbaan Expositie Schilderkring Holten Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Agenda Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl Diefstal uit stacaravan Burgemeester Scholten wil hoger cijfer politie Okkenbroeks Dorpsfeest OAutoTrack.nl Knabbel en Babbel winnen Adventure Race Twente Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 11 SEPTEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Een delegatie vanuit de gemeente onder leiding van bur gemeester Paul Scholten, brand weercommandant Henk Wolte- rink, districtschef Wim Zande- rink, afdelingschef Jerry de Vries uit Wierden en meerdere teamgenoten waren maandag morgen aanwezig bij de installa tie van Harry Sjoers als afde lingschef van het politiekorps Rijssen-Holten. De Vries, die tot het in dienst treden van Sjoers ook het korps Rijssen-Holten onder zijn hoede heeft, heette Sjoers en zijn vrouw welkom binnen het poli tiekorps Twente. Burgemeester Scholten, die ver volgens het woord kreeg, toonde zich bijzonder verheugd over de installatie van Sjoers als afde lingschef. 'U kent Rijssen-Hol ten van binnen en u komt van Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. F. Koop, telefoon 0547-271350. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 14 september: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom, gezins- dienst, nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gij sen. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: jeugd- en jongerenwerk. Okkenbroek, 9.30 uur: ds. J.C.A. Kruithof-Looije. Collecte: vre deswerk. Gereformeerde kerk Zondag 14 september: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, zangdienst. Eerste collecte: eigenjeugdwerk, twee de collecte: kerk. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 26 maart 19.00 uur, dhr. Bogaard. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 14 september: 9.30 uur, communieviering. Voor ganger H. Wiggers, pastoraal werker. Nieuw-HeeteiC zaterdag 13 september: 17.30 uur communievie ring, werkgroep liturgie, dameskoor; zondag 14 september: 09.00 uur communieviering, werkgroep liturgie, herenkoor. Maandag Vorige week was het in de nacht onbewolkt en met nauwelijks wind daalde het kwik naar 9.9 graden in de weerhut. In de morgen viel er nog een licht buitje. Verder zag de morgen er mooi uit. we hadden perioden met zon en wolkenvelden, 's Middags vielen er enkele kortdurende regenbuien. Tussen de buien door opklarin gen, afgewisseld door geregeld zon. Holten overdag 4.2 mm en Espelo 2.8 mm. De temperatuur werd 18.4 graden. Opnieuw een onbewolkte nacht met nauwelijks wind. Hierdoor kon de temperatuur flink dalen. Het werd dan ook fris met 8.6 gra den. In de morgen hadden we een afwisseling van wat stapelwol ken en flinke perioden met zon. De middag zag er wat minder zonnig uit door de stapelwolken die overdreven. Toch geen onaar dige nazomerdag met 20.9 graden en het bleef droog. De nacht verliep helder en zeer fris met 6.7 graden in de weerhut. De nachten worden langer en kouder, het is uiteindelijk al weer september. In de morgen was het vrij zonnig met alleen wat wol kensluiers. In de middag had de zon het moeilijker om te schijnen door de vele wolkenvelden. Over de temperatuur hadden we niet te klagen met 21.2 graden als maximum Donderdag In de avond was er eerst nog wat bewolking, daarna klaarde het geheel op, zodat de nacht weer helder verliep. Het werd wat min der fris met 7.7 graden. Begin van de morgen kwamen plaatselijk dichte mistbanken voor, verder was het zonnig weer. Ook de hele middag zag er perfect uit, we hadden perioden met zon en wat stapelwolken. Een mooie septemberdag dus. Door de vele zon en weinig wind werd het nog best warm met 23.9 graden. Vrijdag Begin van de avond van donderdag konden we nog even buiten zitten omdat de temperatuur langzaam, daalde. In de nacht onbe wolkt en minder fris met 10.6 graden, dit kwam doordat er wat meer wind stond. De hele morgen en een deel van de middag was het onbewolkt en zonnig. Later werd de zon minder fel door slui- erbewolking. Het werd nog een zomerse dag met 25.4 graden. In de nacht veel wolkenvelden die overdreven, enkele opklarin gen, hierdoor werd het minder fris dan de voorgaande nachten. Het werd 14.5 graden. In de morgen hadden we veel bewolking, af en toe viel er wat lichte regen. Begin van de middag enkele op klaringen en nu en dan zon. Daarna verdween de zon weer met la ter enkele buitjes. Holten ving 1.6 mm op en Espelo 1.2 mm. Zondag In de eerste helft van de avond van zaterdag viel er nog wat regen, maar veel stelde het niet voor. Verder bleef het droog. In de na nacht vormde zich dichte mist. 's Morgens was de mist weer op gelost, wel bleef er veel laaghangende bewolking over. 's Mid dags toch zon, zij het minder fel door hoge sluierbewolking. Later weer bewolkt, maar het bleef wel droog. Meteo Holten, Freddie Paalman buiten. Binnen moet het nodige gebeuren en van de buitenkant komt er kennis en ervaring en een nieuwe frisse impuls. Ik hoop dat u ervan maakt wat er door mensen van de politie ver wacht wordt.' Scholten wees op de gemeen teambtenaren die in zijn kielzog meegekomen waren, gemeente secretaris D. van de Borg, amb tenaren voor het veiligheidsbe leid H. van de Noort en H. Nijen Twilhaar en brandweercomman dant H. Wolterink: 'Een signaal dat de politie er niet alleen voor staat.' Scholten gaf Sjoers als taak mee een hogere score te bewerkstelli gen als het om het veiligheidsge voel van de burger gaat. 'En de eerste die daarbij achter de politie staat, is de burgemees ter', benadrukte hij. Lees verder op pagina 8. Holten - Het is intussen een doom in het oog geworden van omwonenden en voorbijgangers. Aan de Wullenbergweg naast Restaurant De Wielen, ligt al enkele jaren een vervallen midgetgolfbaan. Gebruikt wordt het niet en onderhoud wordt er ook al niet aan gepleegd. De ge meente is op dit moment nog in overleg met de betrokkenen en hoopt dat er een herstart kan komen van de midgetgolfbaan. Buurman Jan Stukker van Restaurant De Wielen: 'Er moet wel snel iets aan gebeuren, want de buurt is de huidige situatie meer dan zat.' Holten - Wat burgemeester en wethouders betreft mag Skeeler- vereniging Holten trainen op het industrieterrein Vletgaarsmaten en wel op de woensdagavonden van 18.30 tot 20.30 uur. De trai ningen duren tot eind oktober. Op die woensdagavonden wordt het industrieterrein Vletgaars maten afgesloten vanaf de krui sing Handelsweg-Ondernemers- weg-Transportweg voor alle be stuurders, uitgezonderd voor be stemmingsverkeer. Voor het parcours Ondeme- mersweg-Ambachtsweg-Han- delsweg wordt een eenrichtings verkeer ingesteld in de rijrich ting tegen de klok in. De ge meente wil door het verlenen van toestemming en het instellen van verkeersmaatregelen het skeeleren concentreren en op een zo veilig mogelijke manier plaats laten vinden, ook al omat er voor Skeelerverenigingen buiten de openbare weg geen al ternatief is. Skeelervereniging Rijssen traint inmiddels al drie jaar op indus trieterrein Noordermors en dat gaat tot nu goed: er zijn onge lukken gemeld en weinig klach ten binnengekomen. De politie is ook om advies gevraagd en deze staat er ook positief tegen over. Twee bedrijven die aan het parcours liggen, Double D. De signs BV en Waterloo BV kwa men met een reactie, 's Woens dagsavonds komen klanten naar Double D. Designs BV en de ei genaren zijn bang dat de klanten wegblijven omdat het bedrijf minder goed bereikbaar is. Dou ble D. Designs verzoekt daarom de gemeente geen toestemming te geven voor de skeelertrainin gen. De gemeente meent echter het pand 's avonds bereikbaar blijft voor de klanten, want die zijn bestemmingsverkeer. 'Bezoe kers zullen op de woensdag avond wel geringe hinder onder vinden van de skeelertrainingen. De klanten die dit niet voor lief nemen zullen op een van de an dere avonden van de week naar de zaak gaan. Het houden van skeelertrainingen hoeft niet te Holten- Schilderskring Holten houdt tot en met 28 september een verkoopexpositie in de gewel ven van Natuurdiorama Holterberg. Een twaalf tal leden presenteren daar hun werken. Voornamelijk realistisch en voor een klein deel abstract. Hidde Bouman, Arda Vincent, Henk Blankert, Gerard Kraay, Jaap Sytsema, Hieke- lien Hamelberg, Ria Rustebiel, Ineke Bos, Ger- rie Bielderman, Henri Corneille, Erika Thalen en Henk Mulder toen hun uitingen van kunst in aquarel, olie op doek of paneel en acryl. De zeer verschillende persoonlijke smaken en gevoelens van de makers en de invloeden van leermeesters maken de tentoonstelling. Boeiend voor een heel breed publiek. Niet alleen de kenner maar ook degene die beweert geen kijk op kunst te hebben kan plezier beleven bij een bezoek aan deze expositie. De Holtense Schilderskring komt eenmaal per veertien dagen bijeen in de ruimte boven schil dersbedrijf Gervedink Nijhuis en de eerste ses sie is weer op 16 september, van halfacht tot tien uur. Wie belangstelling heeft om mee te doen kan contact opnemen'met Gerard Kraay, tele foon 0548-361923. Regelmatig nodigt men een gast uit om het programma in te vullen en erva ringen uit te wisselen. De expositie is dagelijks geopend van 9.30 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. (Foto HNB) Advertentie _4*- J i/i i tPft y a Ook om je auto te verkopen kijk je op AutoTrack.nl leiden tot een merkbare daling van de omzet', aldus de gemeen te. Wat de directie van Waterloo BV betreft mag er best worden geskeelerd, maar dan moet het verkeer van en naar het pand van Waterloo BV ongehinderd en onvertraagd doorgang hebben. De gemeente vindt de voorwaar de die Waterloo stelt niet reëel. 'Een onvertraagde doorgang kan niet worden gegarandeerd. Tijdens de trainingen moet het bestemmingsverkeer zich name lijk houden aan het eenrichtings verkeer. Daarnaast wordt be stemmingsverkeer telkens toe gelaten nadat de kruising Han del s weg-Ondememers weg- Transportweg vrijgemaakt is van skeeleraars. Holten - De eigenaar van een stacaravan die op camping de Holterberg staat, deed vrijdag 5 september aangifte van diefstal door middel van braak uit zijn caravan. Men is via een slaapkamerraam binnen gekomen en vervolgens heeft men de caravan doorzocht. Tevens heeft men de nodige le vensmiddelen genuttigd. Men heeft de caravan via de toe gangsdeur weer verlaten. Van de eigenaar is een aangifte opgenomen en de politie heeft de zaak in onderzoek. Vervolg van voorpagina) 'De wijk moet van een omvang zijn die behapbaar is. We heb ben nu drie wijkagenten op drie veel te grote wijken en boven dien hebben die wijkagenten nog andere taken. Dat werkt niet', vindt Scholten. Hij wil naar vijf wijken en evenzoveel wijkagenten die een volwaardi ge functie hebben als wijkagent en er geen andere taken bij doen. 'Een wijkagent is de korpschef van die wijk en moet daar volop aanwezig zijn.' De burgemeester weet dat de in zet van vijf wijkagenten conse quenties heeft voor de politieor ganisatie binnen de gemeente. Maar een en andere moet wel licht in overleg met de buurge meenten, op te lossen zijn. In de tijd dat Scholten burgemeester van Arnhem was, werd door de gemeenteraad extra inzet van agenten betaald voor meerdere jaren, geeft hij als een ander voorbeeld. 'Het kan niet zo zijn dat wij een vier krijgen en de regio Twente een zes voor politiefunctioneren. Dit cijfer moet hoger worden.' Scholten wijst naar de net geïn stalleerde afdelingschef Harry Sjoers als de man onder 'wiens inspirerende leiding het cijfer van het veiligheidsgevoel om hoog gaat.' Holten - Als een van de 25 teams namen Eric Rietberg en Peter Baan afgelopen weekend deel aan The Run, een Adventure Ra cing, in het Hulsbeek in Olden- zaal. Deze survival of the fittest werd georganiseerd doof twee heren die zelf al veel ervaring op dat terrein hebben opgedaan in Frankrijk. Zij nodigden teams uit het hele land uit om deel te nemen, zo ook Peter en Eric. Ook zij hebben in Frankrijk ken nis gemaakt met deze tak van sport en waren bekend met de regels. Onder de naam Knabbel en Babbel (zo werden zij in eer dere 'kampen' genoemd) werden zij ingeschreven en werkten zij de onderdelen af: fietsen, lopen en kanoen. Op zich al een fiks programma met veel klimwerk, maar daarnaast ook veel speur- s*' De autosite voor heel Nederland Okkenbroek- Voor het vijfenveer tigste jaar vieren de Okkenbroe- kers komend'weekend het dorps feest. Het feest begint vrijdag al om 10.00 uur met een leuk program ma van clown Carlo voor de peu ters en de kinderen van de basis school. 's Middags hebben de kin deren een sportief programma in en om de tent. 's Avonds treedt de revuegroep op onder de titel Doar bi'w dan wier, een snel afwisse lend gebeuren met sketches van eigen bodem, veel zang, dans en Collecte Beatrixfonds. Holten, maandag 8 september 2003 - za terdag 13 september 2003 Expositie Schilderskring Holten. Natuurdiorama, maandag 8 sep tember 2003 - zondag 28 sep tember 2003 Expositie Sophia de Vries en Yvonne Lubberhuizen. Medisch Centrum, dinsdag 9 september 2003 - zaterdag 31 januari 2004 Danstheater voor jeugd. Tent Kalfstermansweide. donderdag 11 september 2003, 12:00 Bijeenkomst Passage. Kande- laar.donderdag 11 september 2003, 13:00 Optreden Boswachters. Tent Kalfstermansweide, donderdag 1 1 september 2003, 20:30 Keunefeesten. Kalfstermanswei de, donderdag 11 september 2003 - zondag 14 september 2003 Bedrijvenborreluur. Tent Kalf stermansweide, vrijdag 12 sep tember 2003, 16:30 Optredens 'André Hazes' en 'René Froger'. Tent Kalfster mansweide, vrijdag 12 septem ber 2003, 20:30 Expositie Kleur in Vogelvlucht Anam Cara, Galerie Anam Cara. Fazantenweg 1, vrijdag 12 sep tember 2003 - zaterdag 8 no vember 2003 Vrije Markt, supportersvereni ging HMV, Holten, zaterdag 13 september 2003, 9:00 - 16:00 Keunerit voor klassieke moto ren, Beusebergerweg 37, zater dag 13 september 2003, 11:00 Optredens Kleufkluppels en Sjonnies, Tent Kalfstermans- weide, zaterdag 13 september 2003, 11:30 Ontdekkingstocht Numendal, Natuurdiorama, zaterdag 13 sep tember 2003, 14:00 Wein, Weiber und Musik door Holtense clubs, Tent Kalfster mansweide, zaterdag 13 septem ber 2003, 16:00 Optreden Roofgarden, Tent Kalfstermansweide, zaterdag 13 september 2003, 20:30 Startzondag hervormde gemeen te, Dorpskerk en Irene, zondag. 14 september 2003, 9:30 Afterkeuneparty met Harige Harry The Lady Shavers. Café 't Klavier, zondag 14 sep tember 2003, 18:00 Zangdienst. Kandelaar, zondag 14 september 2003, 19:00 3VO-Thema: Op voeten of fiet send naar school, woensdag 17 september 2003 Bijeenkomst NBvP Holten, Zaal Vosman, woensdag 17 septem ber 2003, 20:00 Opening klimtoestel en sponsor loop etc. Holterenkschool, vrij dag 19 september 2003, 13:30 Open Huis kinderopvang. Lie- zenboerderij, Larenseweg 102, zaterdag 20 september 2003 Flessenactie scouting, Holten, zaterdag 20 september 2003 Themamiddag Schaap, Kinder boerderij Dondertman, zaterdag 20 september 2003, 13:00 - 17:00 werk want aan de hand van coördinaten, zelf intekenen op kaart, moesten alle punten ge vonden worden. Onderweg wer den zij gecontroleerd, ofwel door een bemande post of wel door een 'knipper' die automa tisch de codes in een knipkaart afleest en er zodoende kan wor den nagekeken of zij alle punten waren gepasseerd. De wedstrijd gaat niet zozeer om tijd maar om behaalde punten. Uiteindelijk bleek dat de Holte naren de meeste punten hadden behaald en werden, na bij elk onderdeel steeds bij de beste vier te hebben gehoord, uitein delijk nummer een. Het aandeel van Peter in het ge heel richtte zich het mee§t op de snelheid en actie, terwijl Eric. Zich het meest bezighield met het secuur bijhouden van de coördinaten. muziek. De optocht is zaterdag morgen. Vanaf 13.00 uur kunnen kinderen hebben rodeostier en de volwassenen vogelschieten. Om halftwee kan men deelnemen aan het ringsteken later in de middag met het spelletje 'verrek in de drek'. De middag wordt afgesloten met Duo Boomstamdrinken. Zondag vanaf 13.00 uur kan men een rondrit maken met paard en wagen en om halftwee wordt de strijd gestreden om de titel 'Sterk ste man/ vrouw van Okkenbroek'. Om halfvijf begint het Ananas sjoelen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten, Abonnementen: Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten, telefoon 0548-363803 Klachten bezorging: Tel. 053 - 484 24 46 of055-5389053 Eindredactie: Peter Bulthuis Telefoon: 0548-36 67 99 Fax: 0842-11 67 34 E-mai 1pbulthuis@whk.Wegener, nl Adres redactie: Kerkhofsweg 18. 7451 BG Holten, telefoon 0548-36 38 03, fax 0548-36 64 97 Extra inleverpunten kopij: Het Bonte Paard. Deventerweg 87, telefoon 0548-361202. uiterlijk inle veren: dinsdags 9.00 uur Bosschool, Raalterweg 44. telefoon: 0572-321622. Uiterlijk inleveren: maandags 12.00 uur Advertenties: Getfertsingel 41, 7513 GA Enschede, telefoon 053-484 24 50 Advertentie-adviseurs: kantoor: al leen op dinsdag tot 14.00 uur telefoon 0548-368295 ~en fax 0548-366497: andere werkdagen telefoon 0548- 519797 en fax 0548-519798. Otto IJspeert, mobiel 06-51 19 83 42 Henk Schottert, mobiel 06-51 19 83 21 Advertenties kunt u in Holten opge ven bij: Albert van de Maat, Smids belt 7, 7451 BL, telefoon 0548- 361538 tot dinsdag 12.00 uur. of het kantoor aan de Kerkhofsweg 18. Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaar den huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Ad vertentievoorwaarden wordt op uw ver zoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-con- cem. De door u aan ons verstrekte ge gevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te laten informe ren over voor u relevante diensten en pnxluaen van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk mekten bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t a v. de heer A.T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 28, 7500 AA Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 3