Koeien op hun mooist tijdens Fokveedag Gaat Erik Davids kampioenstitel halen op 'eigen' Zuurbergcircuit? 'We mogen het toerisme zeker niet vergeten Concert Rejoice Heide-excursie over stille paarse heide Zakelijk Bekeken Jaarlijkse fietstoertocht Dijkerhoekse buurtvereniging Wisselvallig weer met buien Uitslagen Fokveedag Concert Sanderman Bejaardensoos te bOSCWtfnrp- DONDERDAG 28 AUGUSTUS 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Damesclub Vrouw Aktief Holten- Hoewel het programma alleszins aantrekkelijk is, zijn de ac tiviteiten van Vrouw Aktief per abuis niet vermeld in het jaarboekje van De Boschkamp. Maar toch is het de moeite van het publiceren waard. Een kring van zeventien dames vormt deze enthousiaste club. Zij komen eenmaal per veertien dagen bijeen op de donder dagmorgen van halftien tot halftwaalf in de Boschkamp. De eerste datum is gepland op 18 september. De voorlopige opzet van het programma voor het begin van dit sei zoen biedt voor elk wat wils en is door de leden zelf samengesteld. De club zal ondermeer een bezoek brengen aan 'n Spieker in Holten, men ontvangt de dames Tieberink die informatie geven over ont wikkelingswerk, de Wereldwinkel staat op het programma, men kan een kleurenanalyse laten maken (welke kleur staat mij het mooist), er komt een manicure en men maakt gedichten en draagt deze ook voor. Het gehele jaarprogramma is zeer gevarieerd en men sluit het seizoen af met een gezellig dagje uit. Per ochtend betaalt men 2,50 euro voor deelname. De club is op zoek naar nieuwe, jongere leden en wie belangstelling heeft om mee te doen kan op de inloopochtend op 18 september komen of even contact opnemen met Ria Bolink, telefoon 0548-363734. (Foto: HNB) Espelo- Zo'n twintig veeboeren arriveerden zaterdagmorgen in alle vroegte in Espelo met hun families en de koeien en kalve ren die zij ter keuring voor wil den leiden aan de jury. Al weken waren zij druk ge weest met de voorbereidingen om hun vee er zo mooi mogelijk uit te laten zien. Wassen, sche ren, uiers glad maken, oren was sen, staarten in een keurige pluim. En om te voorkomen dat het vee zaterdag lekker languit in het gras zou gaan liggen, werd een dikke laag stro gestrooid en ble ven de beesten schoon. Een kleine honderd stuks vee moest er worden gekeurd door Nieuwe glijbaan Holterenkschooi Holten - De Holterenkschooi is stapsgewijs bezig het schoolplein op punten te verbeteren met onder meer de aanschaf van een veilige, nieuwe glijbaan. Dat toestel is al aangeschaft en deels gefinancierd door het Projectfonds van de Rabobank. Maar men komt nog dui zend euro tekort en dat gat zal nog moeten worden gedicht. Daarom wordt er vrijdag 19 september een sponsorloop georgani- seerd waarbij wethouder Stegeman het startschot mag lossen. ï*De kinderen van groepen nul tot en met twee lopen een stokjesrace kop het grote plein, groepen drie tot en met vijf lopen halve rondjes lom de school en groepen zes tot en met acht hele rondjes. Het belooft een gezellig evenement te worden want er is muziek van |een accordeonist, een kraam met allerlei lekkers, een rad van avon tuur en een springkussen. De sponsorloop wordt gekoppeld aan de iverkeersweek met het thema: Ga zoveel mogelijk lopend of fietsend Jnaar school. Voorafgaand aan de sponsorloop maken kinderen affi- '.ches meteen eigen slogan op dit thema. Het winnende affiche wordt binnen school gebruikt om de kinderen zoveel mogelijk op het the ma te attenderen. (Foto: Sander Scheperman) Wethouders weer aan tafel de landelijke, deskundige jury. Deze had het er maar moeilijk mee en moest alle details in de gaten houden. Er werd gelet op lengte, breedte, benen, uier, toilet, de gang, de kracht en er werd in verschillen de leeftijdscategorieën gekeurd en op zwart bont en roodbont. Met intens geduld werden de koeien voorgeleid, maar voor wie wat dat betreft het meeste respect werd opgebracht, dat was voor de kinderen van de Kalveropfokclub. Voor hun doen (en ook voor dat van de kalveren) moesten zij erg lang wachten totdat ze eindelijk wisten of ze wel of niet in de prijzen zouden vallen. Daarna (Foto: Johan Bolink) moest ervan de deelnemende koe of kalf met eigenaar een foto worden gemaakt, wat op zich al een heel ritueel is. Met spiegels en een cassettere corder met koeiengeluiden wordt de kop van de koe in een bepaalde richting gezet zodat deze beter op de foto uitkomt. Het was dit jaar de veertigste keer dat de fokveedag werd ge houden. Een evenement waar steeds weer veel publiek op af komt. In de tent werden oude beelden getoond van onder meer fokvee- dagen uit vroegere tijden. Te vens was er een foto-expositie. Haarle - Vereniging Natuurmo numenten houdt zondag 31 au gustus om 14.00 uur een heide- excursie op de Sprengenberg bij Haarle. In deze tijd van het jaar staat de heide in bloei, wat altijd weer een prachtig gezicht is. Gidsen van het Educatief Cen trum Vecht-Regge begeleiden de ruim twee uur durende excur sie, waarvan een deel per huifkar wordt afgelegd. Verzamelpunt is de excursieschuur bij boerderij De Pas aan de Oude Deventer- weg, even ten zuiden van Haar le. Aanmelding vooraf is niet no dig. Deelname kost voor leden 2,50 euro en voor kinderen tot en met 12 jaar 1,00 euro. Niet-leden betalen 5,00 euro en voor kinderen tot en met 12 jaar 2,00 euro. Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt zaterdag 6 september de jaar lijkse fietstocht. Het vertrek is om 9.30 uur bij het Bonte Paard. Rond 17.30 uur is de tocht afgelopen. De tocht wordt net zoals voor gaande jaren, iets verderop ge zocht. Deelnemers rijden daarom met auto's naar het be ginpunt, Wie geen auto of fietsdrager bezit kan dan ge bruik maken van vervoer van de buurtvereniging. Wie dit wil moet dit bij opgave wel kenbaar maken. Onderweg zal een paar keer worden gestopt voor een aan tal bezienswaardigheden. Er zal tevens een middagstop zijn voor een gezamenlijke maaltijd. De kosten voor de maaltijd zijn voor eigen reke ning. In tegenstelling tot voor gaande jaren is er geen uit- wijkdatum. Opgeven kan tot 4 september 20.00 uur bij Erik Wechstapel, telefoon 0548-364034. Andere evenementen van de buurtvereniging: Klootschie ten, zondag 12 oktober en Playbackshow voor de jeugd, zondagmiddag 23 november. Buiten stond een kraam van de Wild Beheer Eenheid en was er een tentoonstelling van oude tractoren. De kinderen konden pony rij den en een ritje maken in de draaimolen. Even regende het heel hard, nor maliter goed weer voor de boer, maar nu even niet! Holten - Vrijdag, zaterdag en zondag veel bewolking en regel matig kans op buien of regen. Tijdens enkele opklaringen nu en dan zon. Temperaturen rond de 17 tot 20 graden. Dit heel andere weertype heeft te maken met een depressie bo ven Polen. En aan de achterzijde daarvan stroom met een noord westenwind koudere lucht in de hoge luchtlagen van de atmo sfeer. Het wordt dus wat koeler en iets wisselvalliger, maar of dit echt een andere weersomslag gaat geven is nog de grote vraag. Weerman Freddie Paalman Holten - Stichting Motorsport Holten houdt zondag 31 augus tus de op een na laatste wedstrijd in de competitie om het Open Nederlands Kampioenschap Motocross Zijspannen en Vier- takten. Het circuit de Zuurberg zal daarbij het decor vormen. Ondanks dat de koplopers, zo wel bij de zijspannen als ook bij de viertakten, in de tussenstand om het kampioenschap een rui me puntenvoorsprong hebben, is de strijd om het Nederlands Kampioenschap nog geheel open. De organisatie heeft alles in het werk gesteld het circuit in per fecte staat te brengen, zowel voor de deelnemers als ook het publiek. Bij de zijspannen is de kersverse wereldkampioenscombinatie Willemsen/ Stupelis ongetwij feld de favoriet, maar de over winning zal ze zeker niet cadeau krijgen. Het zal met name de combinatie Van Werven/ Piccart zijn waarvan ze de nodige tegen stand zullen ondervinden. Ter wijl op dit zware circuit ook de Twentse gebroeders Grondman tot de kanshebbers mogen wor den gerekend. Veel zal daarbij afhangen van de start, want het Zuurbergcircuit geldt met zijn natuurlijke hoogte verschillen van meer dan 40 meter als een mooi maar lastig circuit. Zijspancombinatie Erik Haan/ Stan Dijk zal ook van de partij zijn. Veel belangstelling zal er in Holten ook uitgaan naar de ver richtingen van de plaatselijke combinatie Erik Haan/ Stan Dijk. Deze nog jonge gasten rij den zich regelmatig flink in de punten en ook op Grand Prix-ni- veau heeft deze combinatie zijn eerste punten inmiddels al ges coord. Ze moeten dan ook zeker in staat geacht worden hoog in het klassement te eindigen in hun thuiswedstrijd. Naast de combinatie Haan/ Dijk zijn er nog meer koppels die op het Zuurbergcircuit een thuiswed strijd rijden en waarvan dan ook het nodige vuurwerk mag wor den verwacht. Hel betreft in de ze de combinaties André Vin cent/ Gertie Eggink, Patrick Greup/ Joop van de Heuy en niet te vergeten de gebroeders Tjoonk. Bij de viertakten mag Holtenaar Erik Davids zeker als de grote kanshebber worden getipt voor de overwinning. In de tussen stand om het Nederlands Kam pioenschap staat hij. met 46 pun ten voorsprong, riant bovenaan. En met dc nodige aanmoedigin gen in zijn thuiswedstrijd moet hij dus hoge ogen kunnen gooi en. Waarbij het zelfs mogelijk is dat Davids de Kampioenstitel in Holten al binnen weet te halen. Uiteraard zal hij de nodige te genstand ondervinden en niet al leen van zijn rivaal Stefan van Asten. Met name ook van Tom Hemmelder en wel omdat deze endurospecialist het Zuurberg circuit vanwege de jaarlijkse en- duro te Holten bijzonder goed kent. Wie het Zuurbergcircuit ook goed kent, is natuurlijk Allan Davids. Maar of hij in staat is zijn broer Erik de nodige steun te verlenen, dat is nog maar de vraag. Dat hij er op gebrand is in zijn woonplaats goed te preste ren is echter wel zeker. Naast deze ONK-wedstrijden zal als bijprogramma de Junio ren Open klasse Groep A aan de start verschijnen. Om niets van het hele evene ment te missen, kan men het beste al om 9.45 uur aanwezig zijn. Dan beginnen namelijk de trainingen, waaronder de tijd- trainingen voor de startopstel- ling. De start voor de wedstrijden is om 13.00 uur. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen 12,00 euro en kinderen van 12 tot en met 15 jaar 4,00 euro (kin deren tot 12 jaar gratis). Het cir cuit de Zuurberg te Holten is vanuit alle richtingen met pijlen Rubriekswinnaressen: Oudere koei en roodbont: Anna 1.70v: Meerkoet 72 Mts.Scheperboer; Jetje 29v: Be- verlake Nick Mts. Stevens. Middenklasse roodbont: Trudie 41 v: Hiddink Bobo Mts. Volkerink; Anna 189v: Subliem Tulip Mts. Scheperboer; Paulien 69v: Beverla- ke Nick Mts. Scheperboer: Bertha 158v: Subliem Tulip Mts. Scheper boer; Ans 217v: Koerier 114 Mts. Volkerink; Jantina 115v: Lies Po wer Mts.Vorkink. Melkvaarzen roodbont: Mineke 37v: Stadel Mts. Blankena: Cora 366v: Broeklander Kibo GJ Vene klaas; Jantje 219v: Stadel Mts. Riet berg; Anna 209v; Impact Mts. Sche perboer. Oudere koeien zwart/ bont: Beeld man Indiana RFv: Möhoeve Trade mark Mts. Rensen. Jonge koeien zwartbont: Heeren brink Adema 69v: Mts. Steegink Heerenbrink Marrie 12v: Jackpot Mts.Steegink; Spechthorst Hilda 39v: Delta Sparta Mts. Bronnink- reef. Uierkampioenschappen: Oude re koeien roodbont: Anna 170v: Meerkoet 72 Mts. Scheperboer; Middenklasse roodbont: Jantina 115v: Lies Power Mts.Vorkink. Melkvaarzen roodbont: Annie 46v: Broeklander Kibo Mts. Blankena. Oudere koeien zwartbont: Beeld man Indiana RFv: Möhoeve Trade mark Mts. Rensen. Jonge koeien zwartbont: Heerenbrink Adema 69v: Mts.Steegink. Bedrijfsgroepen: Melkvaarzen roodbont (3 stuks): Mts. Scheperboer. Koeien roodbont (3 en 4 stuks): Mts.Stevens. Koeien roodbont (5 stuks): Mts.Scheper boer (Beste bedrijfsgroep van de dag). Koeien zwartbont (3 en 4 stuks): Mts.Steegink. Kampioen schap individueel: Oudere koeien roodbont: Kampioene: Anna 170v: Meerkoet 72 Mts, Scheperboer (Te vens Algemeen kampioene). Reser ve: Jetje 29v: Beverlake Nick Mts. Stevens. Middenklasse roodbont: Kampioene: Anna 189v: Subliem Tulip Mts Scheperboer. Reserve: Wieke 2v; Atlas GJ Veneklaas. Melkvaarzen roodbont: Kampioene: Anna 209v: Impact Mts.Scheper boer; Reserve: Annie 46v; Broek lander Kibo Mts.Blankena. Oudere koeien zwartbont: Kam pioene: Beeldman Indiana RFv: Trademark Mts. Rensen.Reserve: Gerritje 11 v: Etazon Celsius Mts. Stevens. Jonge koeien zwartbont. Kampioene: Heerenbrink Adema 69v: Mts. Steegink. Reserve: Hee renbrink Marrie 12v: Jackpot Mts. Steegink. Kalver Opfok Club (KOC): Exteri eur: Kampioene: Aniek Bronnink- reef met Spechthorst Dina 401. Re serve: Jody Stevens met Gerrie 17. Voorbrengen: Senioren: Joost Kern- per met Fientje 55. Junioren: Huib Kemper met Martha 41 Toilet: Senioren: Joost Kemper met Fientje 55. Junioren: Huib Kemper met Martha 41Algemeen punten- kampioenschap: Senioren: Joost Kemper met Fientje 55. Junioren: Miranda Veneklaas met Elsje 242. Holten - Dick Sanderman uit Rijssen zal in vrijdag 29 augus tus in de Kandelaar een concert geven. De toegang is gratis. Wel wordt er een collecte gehouden. Sanderman speelt onder meer stukken van Jan Zwart. Bach, Daquin, Handel, Petrali, Rous seau, Wolstenholme, en Guil- mant. Holten - De eerste bijeenkomst van de Bejaardensociëteit in het nieuwe seizoen wordt dinsdag 2 september om 14.30 uur gehou den in Irene. Het bestuur hoopt dat weer ve len deze middag komen bezoe ken. Breng gerust de buren mee, er is altijd een gezellige sfeer. Bezoekers leggen er contacten die de eenzaamheid verbreken. Ook heren zijn meer dan wel kom. Tijdens de eerste bijeen komst wordt bingo gespeeld. Kosten zijn alleen voor de kof fie. (Vervolg van Holten - Scholten noemt ook nog een paar praktische bezwaren. Een in de buurt zittende fractievoorzitter meldde Scholten last te hebben van de aanwezigheid van collegeleden, die letterlijk achter de rug van de •raadsleden wel eens zaten te fluisteren. 'Omgekeerd kunnen de wethou ders met name de gezichten van juist die raadsleden niet zien en dat komt het juiste begrip over het gesprokene niet ten goede. Ook is het 'lastig voor hen over de schouders heen de anderen te kunnen volgen. Gevolg: de aandacht verslapt en er gaat gefluisterd worden. Wethou ders zijn net mensen! Bepaald hinderlijk wordt het wanneer je een ge laatsuitdrukking niet kan zien of hoe bepaalde woorden bedoeld wor den. Kortom: wie aan tafel zit kan een volwaardig deelnemer zijn van de vergadering', betoogt hij. De fractievoorzitters bleken verschillend te denken over het voorstel van de burgemeester. De een wilde het bij de oude opstelling laten, de ander was het met Scholten eens. Scholten be sprak dit met de wethouders, die Scholtens aanpak unaniem steunen. Scholten hakt als voorzitter van de raad, die in een dergelijk geval daar voor de bevoegdheid heeft, de knoop door: de wethouders schuiven bij de raadsleden aan de ronde tafel; wethouders en raadsleden kijken el kaar weer recht in de ogen. Volgens Scholten duldde deze zaak uit be stuurlijke en staatsrechterlijke overwegingen geen uitstel, vandaar dat hij zijn bij de kennismakingsbijeenkomst geuite verbazing al snel in da den omzet. (Vervolg van 3) Holten - Hiddink wees er op dat het Dorpshuis krap in het jasje zit en dat daarover in 1998 met de toenmalige gemeente Holten overlegd werd. Ze denkt dat het Kulturhusconcept nieuwe moge lijkheden zal bieden ten aanzien van de ruimte. Hiddink dacht dat bijvoorbeeld het Filmhuis en Internetcafé in het toeristisch seizoen in het Kulturhus gehouden konden worden, zodat toeristen in en rond Holten er gebruik van kun nen maken. Woordvoerder G.H. Voordes van de Holtense Muziek Vereni ging was het gemeentehuis door geweest maar zag nergens een hoge zaal voor muziekuitvoerin gen. Hij pleitte ervoor om iets op te zetten wat hoogte heeft, met een podium en goede akoestiek, waar muziek- en zang- en tonee luitvoeringen kunnen worden gegeven. De afscheidsuitvoeringen van de lagere scholen bijvoorbeeld, of koffieconcerten, voorspeelavon den. 'We mogen ook het toeris me niet vergeten: een slech- tweeraccommodatie is in Holten niet te vinden, misschien kunnen we die maken!' Ook Karin Pennewaard van de Openbare Bibliotheek Rijssen- Holten ziet veel voordelen in de realisatie van een Kulturhus: de centrale ligging, de parkeermo- gelijkheden, het gezamenlijk ac tiviteiten organiseren. Een na deel vindt ze de vele hokjes van het gebouw: "Een bibliotheek moet overzichtelijk zijn." Ze be rekent dat het gebouw sowieso goed zal zijn voor honderddui zend bezoekers per jaar alleen al als de bezoekers van bibliotheek en VVV bij elkaar geteld wor den. „Het Kulturhus is net wat meer op het gebieS van samen werking. En hoever die samenwerking aangegaan wordt, ligt aan de deelnemers zelf', stelt ze. Daarna togen de belangstellen den naar de hal van het gemeen tehuis, waar een drankje klaar stond en waar men een aantal scenario's kon bekijken. Eén ontwerp behelsde totaal nieuw bouw van het Kulturhus op het terrein aan de Industriestraat. In een ander scenario werd uitge gaan van het gebruik van ge meentehuis, dorpshuis, een nieuw gymlokaal en een nieuw te bouwen concertruimte. Een derde mogelijkheid is het gebruik van het oude gemeente huis, het dorpshuis en de bouw van een nieuw dubbel gymlo kaal aan de Tuinstraat. Bovendien waren mogelijke in delingen gegeven: van Lathmer tot EHBO, van buitenterras tot kopieerruimte, alles had een plekje. Daarnaast kon men ideeën opschrijven en reacties geven. Na een half uur ging het gezel schap weer naar de zaal, waar de rondvraag aan de orde werd ge steld. Er bleken geen vragen te zijn. Daarop installeerde Flim- Gerritsen de stuurgroep, be staande uit mevrouw M. Unter- horst (kunst-cultuur) den de he ren J. Kurz (sociaal-cultureel), A. Mantel (bibliotheek), L.G.M. van Minderhout (sport/ onder wijs) en G. Voordes (muziekon derwijs). Verenigingen en belangstellen den kunnen ook via de website van de gemeente Rijssen-Holten reageren op de ontwikkelingen rond het Kulturhus. Voor 1 november dient de ge meente alle gegevens aangele verd te hebben bij de provincie. Na die datum wordt in Holten opnieuw een informatiebijeen komst gehouden. Bathmen - Aan het einde van het vakantieseizoen wordt op het plein van de Dorpskerk in Bath men een zomeravondconcert ge houden. Dit concert is gepland op vrijdag 29 augustus en begint om 19.30 uur. Het jeugdorkest van de plaatse lijke muziekvereniging Orpheus en het gospelkoor Rejoice uit Holten hopen hun medewerking aan dit concert te geven. Het jeugdorkest verzorgt drie blokjes van ongeveer een kwar tier en het gospelkoor zal twee maal een serie liederen ten geho re brengen. Het te presenteren programma is een verrassing van instrumentale en vocale mu ziek. De toegang is gratis en bij slecht weer wordt het program ma in de kerk uitgevoerd. Beltman Mannenmode Holten - Beltman Mannenmode heeft een metamorfose onder gaan. Het exterieur van het pand kreeg een zeer verfrissend aan zien en het interieur werd helemaal aangepast aan de wensen van de tijd. Inspelend op de gevarieerde leeftijd van de klanten heeft men ervoor gekozen om aan de ene zijde een warm ingerichte af deling voor senioren te creëren en aan de andere zijde een lichte afdeling voor junioren. Beltman Mannenmode brengt uitgebreide collecties van onder meer Hugo Boss, Reid Taylor, Cornellani, Cum Laude, Brixon, Brax, Gardeur, Mobil Elasto, Wellington of Bilmore, Tenson, Gant, John Miller, Dalmine, Blue Drake, Carlo Colucci, Falke en Schiesser. Nieuw is het merk Tommy Hilfiger, een prachtige aanvulling op de topmerken. Deze lijn brengt een complete casual- en confectiecollectie. Bijzonder voor deze om geving is de aanwezigheid van een afdeling speciaal voor de brui degom met vele keuzemogelijkheden. Al sinds 1936 is Beltman een begrip in Holten en de regio, ooit als maatkledingbedrijf be gonnen. In 1962 maakte de tweede generatie er een moderne man nenmodezaak van en nu is de derde generatie zich aan het voorbe reiden op een eigen invulling aan het bedrijf te geven. Een bedrijf dat klaar is voor de toekomst. (Foto; Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5