Brandbrief Cliëntenraad naar Kamer Wielervereniging Holten viert 25-jarig bestaan in eigen kring Z-viertal LR Bergruiters Overijssels kampioen Atleetjes vermaken zich bij atletiekkamp ïik/ Programma SV Bato Uitslagen Mountainbike Verbod bespelen sportvelden Uitslagen Bergvliegers Repetities Mozaïek Speelverbod voetbalvelden treft ook Blauw Wit '66 JLi DONDERDAG 21 AUGUSTUS 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Meermanskamp - Ongeveer veertig atleten van de jeugd van atle tiekvereniging Holten kwamen vrijdag 15 augustus om 17.00 uur naar sportpark Meermanskamp voor het atletiekkamp. Na het ontvangstwoord werd er gespeeld en na een halfuurtje ging de bel voor de eerste activiteit. Op een hindemisparcours moesten de kinderen met een spons zoveel mogelijk gekleurd water in fles sen verzamelen, 's Avonds gingen de kinderen het bos in om in het donker op zoek te gaan naar wereldrecords. De wereldrecords werden geroepen en de kinderen moesten pro beren de bijbehorende onderdelen te vinden. Bij terugkomst op het kamp werden de kinderen ontvangen met broodjes hamburger en cola en werd de score opgeteld. Maar liefst zeventig punten waren door de kinderen verzameld en volgens de organisatie was dit een heus record. Langzaamaan werd het voor sommige kinderen tijd om te gaan slapen en de laat ste tent was stil tegen halfvijf. Zaterdagmorgen werd er gezamenlijk het ontbijt gegeten. Hierna volgde er een bijzondere bingo. Door het uitvoeren van verschil lende opdrachten konden de kinderen nummers uit een zakje ha len de eerste volle rij leverde een snoepje op en de volle kaart zelfs een ijsje. Daarna vertrokken de oudere atleten om in Nijverdal te gaan boogschieten en kanoën. Bij het kanoën werden zowel de atleten als de begeleiding klets nat, maar na een korte douche konden ze weer fris terug naar het kamp. De-achtergebleven atleetjes gingen in het bos op zoek naar de schat van een heuse piraat. Na deze gevonden te hebben, keerden ze allemaal terug naar het kamp. Hier werd nog patat en een snack gegeten en daarna kwamen de eerste ouders al op het kamp om de kinderen op te halen. Na een kort afscheidswoord kregen de kin deren nog een klein presentje mee en vertrokken moe en voldaan huiswaarts. (Foto: Johan Bolink) Vervolg van voorpagina) Holten - Daarnaast worden in de brief nog een aantal maatregelen genoemd die zeer nadelig uit- Ipakken voor minima en bij standsgerechtigden. I 'Ook al zouden genoemde maat regelen de minima er percents gewijs evenveel of zelfs minder op doen achteruitgaan dan de modale en bovenmodale inko- 5 mens, zoals gesuggereerd wordt door berekeningen van het CPB, idan nog dient men zich te reali- I seren dat een groot deel van de laagste inkomensgroepen nu al niet of ternauwernood kan rond- Ikomen', benadrukken de leden van de Rijssens-Holtense Cliën tenraad en wijzen daarbij naar I de uitkomst van een NIBUD-on- derzoek naar de inkomens van minima, dat in opdracht van de Sociale Alliantie is uitgevoerd, en waaruit blijkt dat de huidige uitkeringen onvoldoende zijn om als volwaardig lid van de sa menleving te kunnen functione ren. 'Anders gezegd: de zwakste schouders kunnen er geen last meer bij hebben. Dat mag ook blijken uit de gemeentelijke in komensondersteuning, die niet uit charitatieve motieven wordt verstrekt, maar uit noodzaak.' De Cliëntenraad Rijssen-Holten hoopt met deze brief te bereiken dat bij de behandeling van het wetsvoorstel Werk en Bijstand de zorgwekkende inkomenspo sitie van de sociaal zwakste groepen goed in het oog gehou den worden en maatregelen ge nomen worden, onder andere dat de gemeente mogelijkheden blijft houden deze mensen te on dersteunen. Met 'Wij rekenen, op u' onderte kenden de Rijssens-Holtense le den van de Cliëntenraad deze brief. Holten - Het programma van S V Bato voor het komende seizoen is ook dit jaar weer breed van opzet. Voor de jeugd worden lessen ge geven in gymnastiek (ruime keus uit groepen en al voor kin deren vanaf drie jaar), klassiek ballet, Dansante Vorming, jazz- ballet, Streetdance, zelfverdedi ging en Judo. De oüdere jeugd en volwassenen kunnen het komende seizoen kiezen uit Callanetics (figuur verbetering gecombineerd met conditietraining), Streetdance, CaYoRobics (een mix van aero bic, yoga, stretching en callane tics), seniorengymnastiek, Blijf fit!, recreatief volleybal en Be wegen voor Ouderen. Het volledige overzicht van de sportieve mogelijkheden bij SV Bato wordt gegeven in de jaar lijkse informatieklapper. Deze klapper is met een oplage van vierduizend huis aan huis verspreid binnen Holten. Wie de klapper niet ontvangen heeft, kan deze afhalen bij de vi- ce-voorzitter van SV Bato: Joop* Wissink aan de Keizersweg 20 te Holten (telefoon 0548- 364232). HOLTEN - Wielervereniging Holten viert aanstaande zaterdag het 25-jarig jubileum voor de le den met partners. Men gaat 's middags per (gewone fiets) naar 't Trefpunt in Espelo van waaruit een fietstocht met allerlei leuke opdrachten wordt gehouden. Bij terugkomst staat een hapje en drankje te wachten, is er een klein officieel gedeelte en zullen er nog een paar verassingen zijn. De organisatie ervan is in han den van een speciale commissie. De wielervereniging Holten werd opgericht in 1978 en had al snel zo'n veertig leden. Volgens de huidige voorzitter Reind Brouwer is het altijd een club geweest met een sterke betrok kenheid. al is de laatste jaren het karakter wel wat veranderd. In vroegere jaren toog men met twee fietskarren waarop in totaal zo'n vijfentwintig fietsen konden worden vervoerd naar plaatsen door het hele land, zelfs naar België om deel te nemen aan de tocht Luik-Bastenaken-Luik. Maar tegenwoordig, sinds de komst van de fietsendrager op de auto, neemt nien vaak indivi dueel deel aan allerlei tochten. De fietskar wordt amper meer gebruikt. Er wordt nog wel trouw geza menlijk getraind op de dinsdag en de donderdagavond. Een groep van rond de twintig fiet sers vertrekt dan rond 19.00 uur vanaf sporthal 't Mossink. Binnen deze fietsers zit enig ni veauverschil. zodat de groep zich opsplitst in drieën: groep A rijdt ongeveer veertig kilometer per uur, groep B rond vierender tig kilometer per uur en groep C rond achtentwintig kilometer per uur. 'Het is geen club voor wedstrij den. Het is een toerclub,' zegt Reind Brouwer. 'De uitdaging in snelheid word in andere plaatsen gevonden. Zo komt iedereen aan zijn/ haar trekken'. De wielervereniging Holten be staat voor vijftig procent uit Holtenaren en de andere vijftig procent komt uit omliggende plaatsen. Ook die mensen ko men trouw op de training. 'Het voordeel van een lidmaatschap van onze club is dat wij vijfen twintig procent korting kunnen verlenen op eigen clubkleding. We organiseren zelf jaarlijks een aantal tochten waaronder de Berg en Beemd-tour. Een ATB- route over de Holterberg waar aan wij de vorige keer achttien honderd deelnemers hadden. Op zo'n dag helpt iedereen van onze club mee. In september is er een herfsttour plus ATB met zo'n duizend deelnemers uit het hele land. Onze club is lid van de Nederlandse Toerfiets Unie die jaarlijks zo'n tienduizend tochten organiseert. Zij geeft een speciaal jaarboek uit waarin on ze tochten ook in zijn opgeno men, hetgeen een bepaalde kwa lificatie geeft over het in orde zijn van de tochten, de verzeke ring, EHBO en de voorzienin gen van eten en drinken. Zo'n drie tot vier keer per jaar houden wij onze eigen tijdritjes op het circuit in Espelo.' Meer informatie over de wieler vereniging van Holten, R. Brou wer, telefoon: 0548-364781. Holten - Op de regiokampioen schappen die 15 en 16 augustus werden verreden op in Den Ham, is het Z-viertal van LR de Bergruiters kampioen van Over ijssel geworden. Het viertal dat uitkwam in de afdelingsdressuur klasse Zwaar, werd gecomman deerd door Ingrid van Dijk en bestond verder uit: Thessa Bres- ser met Iwan, Claire Galbraith met McGyver, Steinie Janssen van Doorn met Mayamunde, Ar jen Kraaijenzank met Hurricane en Esther Lammers met Juliët. Zij mogen Overijssel op 6 sep tember gaan vertegenwoordigen op de Hippiade in Ermelo (de Nederlandse Kampioenschap- peil). Dit jaar streden er veel Bergrui ters voor de hoogste eer. Naast een afdelingsdressuur klasse Zwaar, deed er ook een afde lingsdressuur klasse Licht mee. Dit viertal werd eervol vijfde. Ook werd er door de Bergruiters meegedaan aan het verenigings kampioenschap. Dit bestaat uit een optelsom van vier dressuurproeven en drie springparcoursen die elk door een individuele combinatie moet worden gereden. Hier konden de Bergruiters echter geen potten breken. Er werd ook door individuele combinaties in verschillende klassen gereden voor het kam pioenschap van Overijssel. Erna Bronsvoort werd met Jimmy achtste in de individuele dres- suurklasse Z2. Mariëfke Ool- bekkink werd met Remy Martin tiende in de klasse B-dressuur. Andere combinaties haalden de finale waarin voor het kam pioenschap gestreden werd net niet. Bij het springen was het Marjet Drost met VDL Midwest Star WV die de eer van de Berg ruiters hooghield. In de klasse L werd zij achtsteden verdiende ook zij een startbewijs voor de Nederlandse Kampioenschap pen in Ermelo op 13 september. Uitslagen LR Bergruiters Ester Lammers ging 29 juni met haar paarden naar het concours te Hardenberg. In het B-springen behaalde zij een zevende prijs met haar paard Siranda. In het progressief springen wist zij een mooie tweede prijs in de wacht te slepen. In de klasse L-sprin- gen behaalde zij een vierde prijs met haar paard Juliet. In Markelo was Maiefke Ool- bekkink aktief. Zij behaalde met haar paard Remymarten een eer ste prijs in de B-dressuur met 162 punten. Ook Katja Kienzle was van de partij. Zij behaalde met haar paard One Night Stand een eer ste prijs in de L2-drèssuur met 169 punten. Lucinda Anderson ging op 10 augustus naar Hardenberg. Met haar paard Nick Otto behaalde zij in de Ml-dressuur twee suc cesvolle prijzen. In proef een be haalde zij een tweede prijs met 172 punten. In proef twee be haalde zij een vijfde prijs met 163 punten. Holten - Bruno Mooiweer en Jarao Vasters zijn zaterdag van start gegaan op het NK Moun tainbike te Zoetermeer. In de klasse acht tot en met tien jaar zijn zij respectievelijk geëindigd op een zevende en achtste plaats. Het parcours was uitgezet op hetzelfde parcours als waar de echte renners Zondag het NK hebben verreden, met als afslui ting de afdaling naast de skibaan in Zoetermeer. Tevens kende het parcours vele steile beklimmin gen en 'afdalingen. Jarno kwam aan het eind van hun twee rondjes Bruno op de laatste nog net eventjes voorbij. Echter, bij de laatste afdaling waren de rollen weer omge draaid en Bruno won nog net de eindsprint. Holten - De gemeentelijke sport velden in de gemeente Rijssen - Holten mogen met ingang van 16 augustus niet meer beregend worden. Hierdoor heeft de ge meente besloten het bespelen van deze velden niet meer toe te staan. Eerder werd al een drin gend verzoek op de vefenigin- gen gedaan het spelen op de dro ge velden te beperken. Het Waterschap Regge en Din- kel heeft door de droogte een verbod uitgevaardigd voor het onttrekken van grondwater voor onder meer de beregening van de sport- en recreatievelden. Het verbod geldt zowel de wedstrijd als de trainingsvelden en is inge gaan op 16 augustus en duurt tot en met 22 augustus. De gemeente Rijssen - Holten heeft de voetbalverenigingen aangeschreven die gebruik ma ken van de gemeentelijke voet balvelden. Hoewel het enthou siasme van de leden door deze maatregelen danig wordt getem perd, is de beslissing genomen om het veilig sporten op de vel den in het verdere seizoen te waarborgen. Het verbod kan afhankelijk van de weersomstandigheden wor den verlengd of eerder wórden opgeheven. Holten - De hittegolf van de af gelopen tijd ging ook niet voor bij aan duivenvereniging De Bergvliegers. Zo werd er tijdens de hittegolf geen wedstrijden ge houden. Hierdoor kregen de dui ven een week rust zodat ze afge lopen weekend er weer helemaal klaar voor waren om een wed strijd te vliegen. Er stonden dit weekend twee vluchten op het programma. Een overnachtvlucht vanuit het Fran se Bergerac voor de oude duiven en een vanuit het Belgische Houdeng voor de jonge duiven. Voor de vlucht vanuit Bergerac (935 kilometer) werden er dertig duiven ingekorfd die vrijdag om 11.30 uur zijn losgelaten. Het weer bleek toch niet mee te val len want de duiven werden ge lost met een noordelijke wind en deze stond er op de hele vlieg- lijn. Ondanks deze tegenvaller wist A.J. Kramer op zaterdag als eerste een duif te klokken. Om vijf voor twee in de middag wist zijn duif het hok te bereiken. 1-6-7. A.J. Kramer: 2 G. Jurjens; 3- 4-5. J.G. van Werven. De vlucht vanuit Houdeng (254 kilometer) verliep beter ondanks de noordwestelijke wind. Om kwart voor acht zaterdagmorgen kregen de duiven de vrijheid. H. Jansen zijn duiven waren super snel zodat de eerste vier plaatsen voor hem waren. De snelste duif ontwikkelde een snelheid van 1191 meter per minuut 71.5 ki lometer per uur. 1-2-3-4-6-9. H. Jansen; 5. M. Lode- weges; 7. J.G. van Werven; 8. J.G. Jansen; 10, A. ten Dam 2. Holten - Kinderkoor Mozaïek is weer begonnen met haar weke lijkse repetities. Jongens en meisjes vanaf groep drie zijn van harte welkom. Er wordt we kelijks gerepeteerd op dinsdag van 15.30 tot 16.30 uur in de Kandelaar. Dit seizoen wordt onder meer bij een doopdiensten opgetreden, wordt er samen met verstande lijk gehandicapten gezongen en wordt er meegewerkt aan een ju bileumconcert van het kerkoor. Voor meer inlichtingen, telefoon 0548-364659. Vletgoor - In de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen heeft ook Blauw Wit te maken met het verbod om gebruik te kun nen maken van de velden op sportpark 't Vletgoor. Op het oog lig gen alle velden er keurig bij, maar het sproeiverbod van het Wa terschap Regge en Dinkel is doorgetrokken naar de gehele ge meente, waardoor de velden in Holten niet bespeeld kunnen wor den. Hierdoor wordt voorkomen dat er vroegtijdig onherstelbare speelschade aan de velden ontstaat. Na het succesvolle eerste seizoen in de derde klasse, volgend op het kampioenschap in de vierde klasse, heeft Blauw Wit te maken met het vervangen van een aantal spelers die toch niet tot de min sten van de ploeg gerekend mochten worden. Op zaterdag 9 au gustus speelde het eerste elftal een hoopgevende oefenwedstrijd tegen Sp. Lemele (2-1). Op dinsdag 12 augustus was Be Quick Zutphen te gast op 't Vletgoor. Na een ruststand van 0-0 was de zondag tweede klasser uit Zuthpen met 0-1 te sterk. Na een mati ge eerste helft, waarin verdedigend niets werd weggegeven, speelde Blauw Wit in de tweede helft een goede wedstrijd. Goed opgezette aanvallen leverden een aantal fraaie kansen op. De jeugd die volop kansen krijgt van trainer Dick Brands is bezig zich een vaste plaats in het eerste te verwerven, of dit lukt zal in de competitie blijken. Naast het voetbal is de vereniging bezig in te spelen op de veranderingen die de gemeentelijke herindeling met zich meebrengt, een proces dat vooral in de komende jaren zal doorwerken. Een toekomstvisie is misschien nog wel redelijk eenvoudig op pa pier te zetten. Een visie presenteren, waar een vereniging achters taat, is wat dat betreft al een stuk lastiger. Dat watje met elkaar afgesproken hebt in de tijd tot uitvoering brengen, is misschien nog wel het moeilijkst. Blauw Wit heeft enkele jaren terug een weg uitgestippeld waar vooral bouwwerkzaamheden uit voort vloeiden. Herindeling, privatisering, aanwas van vooral jeugdle den waren en zijn zomaar drie elementen die de vereniging in be weging houden. Aan het eind van het afgelopen seizoen begon een bouwcommissie met de uitvoering van drie projecten. Het clubhuis werd voorzien van de overkapping bij het terras. Naast het jeugdhonk werd een spelerskamer gerealiseerd en achter de kleedkamers is een grote berging verrezen. Een vaste groep mede werkers onder leiding van bestuurslid Mannes Scholman heeft in de afgelopen maanden deze werkzaamheden geklaard. De groep vaste en incidentele vrijwilligers werden ondersteund door de clubhuisgroep. Van ontbijt tot warme maaltijd. De bouwers kwa men wat dat betreft niets tekort. Een mooie prestatie waardoor de vereniging ook in de komende jaren op de accommodatie 't Vlet goor verder kan. Verder heeft Blauw Wit ook te maken met sportieve prestaties en een goede organisatie. Die sportieve prestaties waren de afgelo pen twee seizoenen bijzonder goed. In het bijzonder viel hierbij de winst op in de derde klasse tegen de latere kampioen WFIcZ. De ploeg van trainer Dick Brands speelde toen misschien wel een van de beste wedstrijden van het seizoen 2002-2003. De selectie is het afgelopen seizoen breder geworden. De concurrentie onder ling was groot en dit kwam de sportieve prestaties ten goede. Dit afgezet tegen de goede organisatie binnen de vereniging en de se lectie en de goede onderlinge sfeer en veel is verklaard. Hoe ziet trainer Dick Brands het nieuwe seizoen? De derde klasse waarin Blauw Wit uitkomt is er komend seizoen niet makkelijker op geworden. De KNVB heeft veel goede ploe gen bijeengebracht. Twee ploegen zijn gepromoveerd en drie de gradeerden. De grote competitie is komend seizoen verdwenen. Twee ploegen zullen degraderen en de kampioen zal de stap om hoog maken, of hiernaast de periodekampioenen promoveren is nu nog niet te zeggen. De rol die Blauw Wit zal spelen is moeilijk aan te geven. De start van de competitie is moeilijk. In de eerste vier wedstrijden speelt Blauw Wit tegen drie ploegen uit de na- competitie en een degradant uit de tweede klasse. Geen makkelij ke opgave derhalve. Doordat vrije-trappenspecialist Gerald Jan sen en de spitsen Gerben Beldman en Remon Jager niet meer be schikbaar zijn, moeten de jongeren deze taken over nemen. De kwaliteit is er wel. Er staan veel vaardige spelers klaar. Hiervan hebben enkele al er varing in de selectie opgedaan. Echter, vanaf dit seizoen zal ook naar het rendement worden gekeken. In de afgelopen competitie speelde Blauw Wit vaak tegen tegenstanders die gelijkwaardig waren. De individuele kwaliteiten gaven toen regelmatig de door slag in het voordeel van Blauw Wit. Wedstrijden kantelden de goede kant op. In de oefenwedstrijden en in de bekercompetitie zal de trainer aan een team bouwen dat van wedstrijd tot wedstrijd leeft. De tegen standers zijn een enorme uitdaging. Drie ploegen hebben nog nooit in competitieverband op 't Vletgoor gestaan. Tegenover het vertrek van drie spelers staat niet de komst van een kwalitatief goede nieuwe speler. Aan de ene kant vindt trainer Brands dat wel jammer, maar aan de andere kant zit hij niet te wachten op een speler voor de breedte van de selectie. Een nieuwe speler van bui ten kan verfrissend werken op de groep die elkaar toch al langer kent. Elk jaar krijgen jeugdspelers van de trainer de kans zich waar te maken. Zoals al eerder aangegeven, dit jaar moeten ze er staan. Afgelopen dinsdag werd voor de beker uit bij de Witkampers in Laren gespeeld. De twee andere ploegen, (opnieuw) Sp. Lemele en Heeten komen op bezoek in Holten, tenminste als het verbod is opgeheven.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5