gemeentelijke informatie Holter\ Op maandag 1 september om 12.00 uur is het loos alarm m. Let op! Vergadering Welstandscommissie de Sa 1 ljyHilfip Heuvelrug Het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug organiseert Inloopbijeenkomsten Uitnodiging Informatiebijeenkomst Minimabeleid: dien op tijd uw aanvraag in Kulturhus Holten Mededelingen Wegafsluitingen Inzameling klein chemisch afval. Ontwerpbestemmingsplan Kern W00, herziening 2002-3 Rijssen-Holten. Reken daar maar op. Donderdag 14 augustus 2003 HO 8 ZA 3 L informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 1930 uur Bij aanhoudende droogte geldt dat er tot nader orde geen ontheffingen voor het verbranden van snoeihout en oud riet worden afgegeven. Ook attenderen wij u er op dat u in het algemeen voor zichtig moet zijn met vuur in brandgevaarlijke (bosrijke) omgevingen. Er mogen in ieder geval geen barbecues en/of vuurkorven worden aangestoken en ook roken is verbo den!! De eerstvolgende openbare vergadering van de welstandscommis sie, waarin ook bouwplannen van de gemeente Rijssen-Holten zul len worden behandeld, vindt plaats op: 14 augustus 2003 vanaf 14.30 uur in Rijssen, Schild I, telefoon 0548-85 48 54. De agenda voor deze vergadering met vermelding van de te behan delen bouwplannen ligt vanaf woensdagmiddag 13 augustus 2003 voor een ieder ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis. Schild Ibij de gemeentewinkel, locatie Rijssen, Elsenerstraat 20 en bij de gemeentewinkel, locatie Holten. nationaal park Het ontwerp beheer-en inrichtingsplan voor het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug ligt van 18 augustus tot en met 15 september 2003 ter inzage in bibliotheken en gemeentehuizen van Nijverdal, Rijssen en Holten, op de bibliotheek in Haarle en het provinciehuis in Zwolle en bij het bezoekerscentrum Staatsbosbeheer in Nijverdal en het Natuurdiorama in Holten. Op maandag 18 (Dalzicht, Nijverdal), dinsdag 19 (Vloedgraven, Haarle) en woensdag 20 augustus 2003 (Vosman, Holten) worden inloopbijeenkomsten gehouden.Tussen 19.30 uur en 22.00 uur kunt u informatie krijgen en vragen stellen over het Nationaal Park en het hierbij behorende ontwerpplan. Tot uiterlijk 15 september 2003 kunt u uw standpunt hierover indienen bij de secretaris van het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug postadres 10078,8000 GB Zwolle. Voor informatie belt u met het secretariaat telefoonnummer 038-425 17 56. Ook voor schoolgaande kinderen een financiële ondersteuning Fotografie Studio 81, Rijssen De gemeente Rijssen-Holten heeft drie regelingen te weten: financiële tegemoetkoming duurzame gebruiksgoederen; financiële ondersteuning schoolgaande kinderen; tegemoetkoming in de kosten maatschappelijke participatie. Op 2 I augustus a.s. bent u van harte welkom. (Fotografie Studio 81, Rijssen) Op donderdagavond 21 augustus 2003 om 19.30 uur vindt een informatiebijeenkomst plaats over het Kulturhus Holten. De bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis, locatie Holten aan de Smidsbelt 6 en wordt georganiseerd voor alle betrokkenen. Dit zijn omwonenden, belangstellenden, participanten Kulturhus Holten, medewerkers en bestuur van de gemeente. Alle belangstellenden zijn van harte welkom deze informatiebijeen komst bij te wonen. Het programma van de avond ziet er als volgt uit: 1. opening door wethouder J. Flim-Gerritsen; 2. korte terugblik, stand van zaken ontwikkelingen Kulturhus Holten door projectleider J. Mensink; 3. reacties uit het veld, drie deelnemers vertellen hun eigen verhaal; 4. 'shoppen' langs de deelnemers en/of medewerkers van het Kulturhus door middel van drie informatiepunten: accommodatie/planologie, subsidies/beheer en programmering; 5. aftrap van de stuurgroep van het Kulturhus (installatie); 6. gezamenlijk afsluiting inclusief een hapje en drankje. U bent van harte welkom, aanmelding vooraf is niet nodig. Tot ziens op donderdagavond 21 augustus 2003! Per regeling vindt u hieronder informatie. Financiële tegemoetkoming duurzame gebruiksgoederen In de gemeente bestaat de mogelijkheid om voor een bijdrage voor duurzame gebruiksgoederen in aanmerking te komen. Bij duurzame goederen kunt u denken aan een wasmachine, koelkast, eethoek, bed en matras, kooktoestel, vloerbedekking, zithoek en vrieskist of vrieskast. De hoogte van de bijdrage is maximaal gesteld op 230,per gebruiksgoed. De gemeente verstrekt de bijdrage één maal per vijf jaren. Uw aanvraag kunt u gedurende het hele jaar inleveren. Financiële ondersteuning schoolgaande kinderen Jaarlijks verstrekt de gemeente een eenmalige uitkering aan ouders met schoolgaande kinderen. De bijdrage is bedoeld als tegemoet koming in de kosten die schoolgaande kinderen met zich meebren gen. Denkt u maar aan schoolgeld, ouderbijdrage, boekengeld enzo voorts. De gemeente controleert niet op welke manier u de bij drage besteedt. De hoogte van de bijdrage is met ingang van I janu ari 2002 125,per kind. Kinderen die een peuterspeelzaal bezoeken, worden als school gaand aangemerkt. Kinderen die dagopvang bezoeken en kinderen die een beroepsbegeleidende leerweg volgen, worden niet als schoolgaand aangemerkt. De aanvraagperiode is van I september 2003 tot I december 2003. Tegemoetkoming in de kosten van maatschappelijke participatie Maatschappelijke participatie is meedoen participeren in de samenleving. Het heeft als doel om sociaal isolement te voorkomen ofte heffen. Jaarlijks verstrekt de gemeente een eenmalige uitkering aan gezinnen huishoudens als tegemoetkoming in de kosten van maatschappelijke participatie. De bijdrage kunt u bijvoorbeeld besteden aan een lidmaatschap van een vereniging, abonnement op de krant of abonnement op de (kerk) telefoon. Ook bij deze regeling controleert de gemeente niet op welke manier u de bijdrage besteedt. De aanvraagperiode is van I september 2003 tot I december 2003. Bij bovenstaande financiële tegemoetkomingen geldt de 115% rege ling hetgeen inhoudt dat voorafgaand aan de peildatum (I januari 2003) het jaarlijks inkomen niet hoger is dan I 15% van de bijstand snorm. Onder het jaarinkomen gaat de gemeente uit van 12 maan den. Op de peildatum mag het inkomen niet hoger zijn 9.950,- 4.975,-. Voor zak-en kleedgeld gerechtigden is dat I 15% van de zak en kleedgeldnorm. Langdurigheidlstoeslag Met terugwerkende kracht ingaande op I januari 2003 kan een toe slag voor meerjarige minima zonder arbeidsmarktperspectief wor den verstrekt. Dit geldt voor: gezinnen zonder en met kinderen, alleenstaanden en alleenstaande ouders. De situatie op I januari 2003 is hiervoor wel bepalend. Denk aan vermogen, eigen huishou ding en gezinssituatie. De bedragen op een rij Gezinnen zonder kinderen komen voor een vergoeding in aanmerking van (maximaal) 325,- Gezinnen met kinderen komen voor een vergoeding in aanmerking van (maximaal) 200,- Alleenstaande ouders komen voor een vergoeding in aanmerking van (maximaal) 150,- Alleenstaanden komen voor een vergoeding in aanmerking van (maximaal) 195,- De aanvraagperiode is van I september 2003 tot I december 2003. Meer informatie Voor elke regeling gelden bepaalde voorwaarden. Voor een uitge breide toelichting over deze voorwaarden of het gehele minimabe leid kunt een folder aanvragen. U kunt hiervoor contact opnemen met het taakveld Sociale Zaken, telefoonnummer 854742. Voor gratis advies op het gebied van sociaal recht en rechtshulp speciaal voor minima kunt u surfen naar de internetsite www.st-ab.nl. Nieuwe gemeentegids extra bijzonder! De gemeente werkt op dit moment hard aan de gemeentegids 2004. Deze gids wordt extra bijzonder omdat deze uitgave wordt voorzien van een telefoongids. Naast de gemeentegids vindt u als inwoner naast gemeentelijke informatie ook informatie over cul tuur ontspanning, dienstverlening, dieren, huisvesting, medisch milieu, onderwijs, religie, sport, vervoer en zorg. Voor de controle van de correctheid van de gegevens in de gemeentegids zullen alle verenigingen, stichtingen et cetera door Wegener Suurland benaderd worden. U kunt ook het reactiefor mulier uit de gemeentegids 2003 opsturen naar Wegener Suurland als u wijzigingen hebt. Dit formulier vindt u achterin in de gemeen tegids. Feestje of evenement? Denk aan de aanvraag! Wilt u een feest of een evenement organiseren? Denk aan de aan vraag. Dien deze op tijd in! Wij adviseren u om uw aanvraag acht weken van tevoren in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen-Holten, postbus 244,7460 AE in Rijssen. U kunt uw aanvraag ook inleveren bij de balie van de sector Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen. Als u de aanvraag minder dan drie weken van tevoren indient, is er een kans dat wij uw aanvraag niet behandelen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de balie van- de sector Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen, telefoonnummer 85 48 71. woensdag 20 augustus 2003. donderdag 21 augustus 2003. R. Bosmastraat Marijkestraat Kroonweide Pr. Bernhardstraat Braakmansdijk Pr. Hendrikstraat Pannenwerk Prinsenstraat Van Heekstraat Nassaustraat De Höfte Pr.W.AIexanderstraat Banisweg J.W. Frisostraat W. de Zwijgerstraat Koninginneweg Vragen over afvalinzameling, milieutips? Kijk op onze website www.rijssen-holten.nl Let op de wegafsluitingen. Fotografie Studio 81, Rijssen In verband met werkzaamheden zijn de volgende weggedeelten voor de vermelde perioden voor het verkeer afgesloten. Door vrije periode geen collectes In verband met een vrije periode wordt er niet gecollecteerd tot en met 30 augustus 2003.Vanaf 31 augustus tot en met 6 septem ber collecteert de 'Nederlandse Kankerbestrijding/Koninklijke Wilhelmina Fonds. Feestje of evenement? Kijk ook op onze website www.rijssen- holten.nl/gemeenteloket/formulieren weggedeelte Waagweg Holten, tussen Industriestraat en spoorwegovergang Waagweg Holten, tussen spoorwegovergang en Stationsstraat periode 18 augustus tot en met 5 september 2003 8 september tot en met 17 oktober 2003 Door de chemokar wordt de komende weken weer klein chemisch afval ingezameld. U kunt uw klein chemisch afval aanbieden in de daarvoor verstrekte chemobox. De route die de chemokar volgen de week rijdt staat hieronder aangegeven: maandag 18 augustus 2003. dinsdag 19 augustus 2003. Wij wijzen u erop dat een wegafsluiting langer kan duren, als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Tijdens de werkzaamheden is de gemeentewerf Holten bereikbaar vanaf de zijde van de Industriestraat. Diekjansweg Pastoor Peterstraat Rabbi Keizerstraat Dr. P. Oosthoekstraat H. Dunanstraat De Ronde Maat Broedersdijk R. Bosmastraat Eshuisstraat Geskesdijk Keizersdijk Nijlandstraat Ter Maatstraat Overtoom Ottenstraat Ter Weelstraat Lugtigheidstraat Middeldijk (bebouwde kom) Vanaf 15 augustus 2003 kunt u vier weken het ontwerp van het bestemmingsplan Kern 2000, herziening 2002-3 inzien. Het bestem mingsplan gaat over het bouwen van winkelruimte met apparte menten aan de Haarstraat hoek'Bouwstraat (locatie taxi Baan) Het bestemmingsplan kunt u inzien bij de publieksbalies van de sec tor Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen en het gemeentehuis Holten. U kunt hier terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis en op afspraak buiten de werkuren. Zolang het ontwerpplan ter inzage ligt kunt u schriftelijk uw ziens wijze sturen naar de gemeenteraad. Iedere maandag van de maand hoort u het oefenalarm van de sirenes in onze regio. Deze maand is dat op maandag 1 september. U weet dan: dit is loos alarm, er is niets aan de hand. Dit is een publicatie van uw gemeente Adres g§iii#eitte|iuis! iehild \?m\ 0© Rijden Sroirjsbelf 6,745! RL Holte,. dêfiiêêoiêwinkêl) t裏f.ersfrfiat IQ, 7# I DN Rijssen 244, 7f A6 Rijnen t §|4$*l§ 4öJ4 f ö|4|=g§ 4| li e ggtneente^rijssgrt.ol w wwwTfj§§êri4f©lïën-nl Openingstijden gemeentehuis; Her. gemeentehuis en tje Séifl'êêfliëwinkfl zijn geopend §p maandag tot en met vrijdag van 09M Wf 11-11 wur en 's middags §p afspraak §p donderdagmiddag van 13-30 tiur tot 7.00 uur (alleen Rurgei raken) eldonderdagavond van 9.-00 yyr t§t I9J0 uur Qp vrijdagmiddag ?ijo het gemêëntehuis en de dêmeentewinkti gesloten Het taakveld Rurgerzaken Is op donderdagmiddag geopend van 1,1.30 uur 'fiot en met 17.00 uur. Adres gemeentewerf! Waagweg 4 in Molten t (3546-05 45 86 Paltonsti aat in Rijssen t 0548,85 48 10 Openingstijden gemeentewerfs Rijssen; iedere dag van B.öür 12 00 uur en van (3.00 16 Q0 yyr 4 c»p zaterdag-van 9.00,12,00 yyr Molten; iedere dag van I 3.00-15 30 yyr ;j: op zaterdag van 1.100- i 5.00 yyr Gemeentelijk meldpunt; Voor (dachten over de dienst verlening ven de sector ruimte kunt U de klachtenlijn hellen 85 48 56 Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gem§§fl£t=§§€rgea~ rjs, d# burgemeester of een van de wethouders kunt y het bescyurssegratariaat bellen- Voor een afspraak met burgemeester rnr. R Seholten wethouder J. Him-Gerritsen of wethouder J. j. A. ter Keurs? kunt u telefoonnummer 0548-05 46 U be||en, Voor een afspraak met de gemeentesecretaris D. fi van der Borg, wethouder J. Ligieiiberg, wethouder w.A.j, ter Sehura ©f wethouder w, Stegeman kunt u telefoonnummer 0540,15 46 11 bellen- De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen Op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering- Deze .spreekuren worden gehouden van 19 20 uur rot 20.30 uur. U kunt hellen met telefoon nummer 054 054.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 8