Gemeente: sportvelden niet gebruiken wegens kans op droogteschade S Beach Soccer Toernooi: alleen zee ontbrak T Holtense villa met naam Meta Zakelijk Bekeken Nieuw Blauw Wit wint nipt van Sp. Lemele Open Huis Hockeyclub Kerkkoor start wekelijkse repetities Trainingen handbal Sport Agenda Vernieling kantinedak inbraak verijdeld Collectebus gestolen Auto gestolen Portemonnee gestolen Fout parkeren bij zwembad DONDERDAG 14 AUGUSTUS 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Aan alle voetbalvereni gingen, die gebruik maken van de gemeentelijke voetbalvelden, wordt gevraagd in verband met de droogte geen gebruik te ma ken van de velden. Alle betrokken voetbalvereni gingen hebben inmiddels een brief van de gemeente Rijssen- Holten ontvangen waarin wordt geadviseerd de velden zo be perkt mogelijk te gebruiken. Vanwege de aanhoudende droogte kan door bespeling van de velden droogteschade ont staan. Zodra voor een sportcom plex een beregeningsverbod wordt opgelegd is het bespelen van de velden tot nadere bericht geving verboden. Geconstateerd wordt dat het her stel van de velden, na het groot onderhoud, op sommige velden te wensen overlaat. De oorzaak van de achterstand ligt bij de droogte en hoge temperatuur van de afgelopen weken. De ge- Computercursussen Holten- Albert Bakhuis van Spin Site Service geeft met ingang van september computercursussen aan mensen die nog maar wei nig van de computer weten maar ook aan degenen die zich wat meer wil specialiseren. Zo bestaat er de mogelijkheid om in zeven modules een Europees computerbewijs te halen, hetgeen een erkenning betekent binnen de Europese landen voor een aantal applicaties. Men kan leren Internetten, e-mailen, telebankieren, brieven op stellen, met andere woorden: het normale gebruik van de compu ter. Maar ook specialisaties als bewerking van video's en foto's, die mogelijkheid bestaat weer binnen andere lessen. Er wordt gewerkt met kleinere groepen van maximaal zes deelne mers, zodat iedereen voldoende aandacht kan krijgen. 'Je kunt tegenwoordig niet meer zonder computer., zegt Albert. 'Of het nu voor je werk is of privé. Ik werd pasgeleden aangesproken door een veehouder die zei: "Noe mut ik vuur de beeste ok al met zoo'n dink warken." En zo gaat het ook inderdaad, je wordt,wel gedwongen. Nou en om die mensen een beetje op weg te helpen worden deze cursussen ge start.' 'Ik heb daarvoor ruimte beschikbaar gekregen bij Dogterom. Daar werkte ik al langer mee samen. We hebben hier een leslokaal met laptops en allerhande materiaal waar we mee uit de voeten kun nen. We geven ook on line-ondersleuning en werkdiskettes, zodat mensen thuis ook aan de slag kunnen.' Wie graag meer wil weten kan bellen met 0548-368678. (Foto: Sander Scheperman) Landal Twenhaarsveld op RTL4 Holten - Landal Twenhaarsveld was Vorige week drie dagen lang hel decor van het nieuwe tv-programma Bestemming Nederland van RTL4. Dit zal worden gepresenteerd door Joris Lutz, Mariska van Kolck en Stella Gommans. Bij Twenhaarsveld werd onder meer het luchtruim gekozen met een heteluchtballon. Vakantiegangers werden door het tv-team gevolgd naar minder bekende plekken, die er uitspringen door schoonheid. Met hen stapte Joris Lutz in het mandje om vanuit de lucht van de omgeving te genieten. De serie start zaterdag 16 augustus rond 19.00 uur en duurt der tien delen. Wanneer de aflevering met Landal Twenhaarsveld op tv verchijnt, is nog niet bekend. (Foto: Sander Scheperman) Nieuwbouw op oud-pand schoenmaker Holten - Het leegstaande pand aan de Oranjestraat waar schoen maker Maatkamp in heeft gezeten, zal binnenkort plaatsmaken voor een commerciële ruimte met daarboven twee appartementen. Schoenmaker Maatkamp heeft Voor zijn vertrek enkele maanden lang gedemonstreerd tegen zijn noodgedwongen vertrek. Zijn huurcontract voor het pand werd niet verlengd en iets anders ge schikts bleek er in Holten niet te zijn. Leegstaande panden waren of te duur of voldeden niet de beno digde eisen. Geruime tijd heeft het pand na het vertrek van Maatkamp Ieegge- staan. De plannen voor een nieuwe commerciële ruimte en daar boven twee appartementen waar er al wel, maar de gemeente gaf er toen geen vergunning voor. Nu lijkt er toch schot in te komen. Wie het project gaat leiden, is nog niet bekend. meente Rijssen-Holten doet haar uiterste best de schade enigszins te beperken maar realiseert zich daarbij afhankelijk te zijn van het weer. De gemeente Rijssen-Holten be grijpt dat door dit verbod enig enthousiasme van leden van de voetbalverenigingen kunnen worden getemperd, maar is ge noodzaakt deze beslissing te ne men om het veilig sporten op de velden in het verder seizoen te kunnen waarborgen. Holten - Hockeyclub Holten houdt zaterdag 23 augustus open huis voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar op haar terrein aan de Molenbelterweg. Onder deskundige begeleiding kan de jeugd van 12.00 tot 14.00 uur kennismaken met het hoc keyspel. Spelenderwijs wordt de jeugd de beginselen van het spel bijgebracht middels een uitge breid spelletjescircuit. Tevens biedt de hockeyclub aan geïnteresseerden de gelegenheid om een aantal weken gratis mee te trainen. Natuurlijk is er ook wat te drin ken en staat voor de ouders de koffie klaar. Voor nadere inlich tingen kunt u bellen met Jac- gueline Meijer zu Schlochtern 0548-367120 of met Pieter ten Veen, telefoon 0547-361762. Het terrein van de hockeyclub is gelegen tussen het station en flatgebouw de Molenbelt. Holten- Het was warm zaterdagmiddag op Kalfstermansweide, maar dat mocht de pret niet drukken voor de twaalf teams die wa ren aangetreden voor het Beach Soccer Toernooi, georganiseerd door Heerengenootschap Suffendo. Gesponsord door de Holtense Handelsvereniging, Bierlokal am Bahnhof en loonbedrijf PAP, Die voor het namaakstrand zorgde. Met gezellige muziek, terrasjes en vermaak voor de kinderen werd het een echt strandtoernooi waar veel publiek op afkwam. In tegenstelling tot vorig jaar toen de regen roet in het eten gooide. Suffendo nodigt elk jaar vaste teams uit van verenigingen en vriendengroepen en dit jaar waren er voor het eerst ook twee buurtschappen bij: Dijkerhoek en Beuseberg die zioh danig weer den in de dikke laag zand. 'Dit valt niet echt mee, zegt een van de spelers, dit is heel wat zwaarder dan voetbal, maar gelukkig spelen we maar partijtjes van tien minuten en dat is lang zat met deze hit te'. Met de twaalf teams is het maximum aan deelnemers bereikt vol gens Herbert Beldman, een van de organisatoren, anders zullen ze moeten uitwijken naar een andere locatie en dan mis je net de sfeer zo midden in het dorp. Het toernooi werd beëindigd met een demonstratie van het Natio naal Beach Soccer Team tegen een selectie van spelers uit de deel nemende teams en afgerond door het organisatieteam Suffendo. Ook een team van oud-profvoetballers trad aan, waaronder Sonny Silooy, John van den Brom, Arnold Scholten, Juul Ellerman en Raoul Liefde, waar heel wat publiek op afkwam. Holten - Het Hervormd Kerkkoor hervat dinsdag 19 augustus om 20.00 uur in gebouw Irene de wekelijkse repetities onder leiding van dirigent Jan van Dijk. Ook wie graag zingt en nog geen lid is van een koor, is van harte welkom om deze repetitie bij te wonen. Het kerkkoor kan nog nieu we leden gebruiken die graag zingen, zoals sopra nen, alten, tenoren en bas- Voor meer informatie kan men contact opnemen met secretaris Ab Slotman, tele foon 0548-361288. Holten - Blauw Wit is de oefen campagne goed begonnen. Thuis op een goed bespeelbare mat, werd al om 10.00 uur afge trapt tegen Sp. Lemele. De mist was een beschermende deken te gen de later doorbrekende zon. De wedstrijd was toen al gelo pen en Blauw Wit kon niet onte vreden terugkijken op de eerste wedstrijd. Onder leiding van arbiter Huls man speelden Blauw Wit en Le mele hun eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen. De vel den op 't Vletgoor lagen er prima bij. De beheerders hadden hun werk goed verricht. In de ope ningsfase leek een jeugdig Blauw Wit onder de voet te wor den gelopen door Lemele. De in het zwart gestoken gasten com bineerden vlotter en hadden de gehele eerste helft een klein overwicht. Doelman Hans Bek- kernens werd echter niet in ver legenheid gebracht en hij kon de nul makkelijk vasthouden. Aan de andere kant kon de thuisploeg ook niet echt een vuist maken. De 0-0-ruststand was dus snel verklaard. Na rust met Harald Beldman in de ploeg, begon Blauw Wit fel. Al snel leverde dit een gelukkig doelpunt op. Harald zette op links goed door en zette snel voor. Er was echter niemand om het leder in het doel te werken, maar tot verrassing van iedereen hielp de doelman van de gasten Blauw Wit een handje door de bal zelf het doel in te lopen. Later in de tweede helft kwam Blauw Wit op voorsprong toen een keurige aanval prima door Merijn Offringa werd binnen ge schoten 2-0. Hiervoor had Le mele een ziedend schot net voor langs zien gaan, waardoor de 1 -1 uitbleef. In de 87ste minuut kwamen de gasten nog terug tot 2-1. Nog voordat de zon echt begon door te breken kon de leidsman de wedstrijd beëindigen. Voor een eerste wedstrijd na de zomerstop was trainer Dick Brands niet on tevreden. Jeugdspeler Harald Beldman was wat dat betreft kri tischer over zijn eigen spel. Hij heeft echter nog tijd om zijn kwaliteiten te tonen. Andere jeugdspelers die de kar lang- Holten - Met de start van de ba sisscholen beginnen ook de trai ningen van de afdeling handbal weer. Donderdag 14 augustus starten de trainingen van de jeugdteams en dames senioren op sportpark Meermanskamp. De heren senioren starten op donderdag 21 augustus. De trainingstijden zijn voorlopig gelijk aan die van voor de va kantie. Komend weekeinde worden ook de eerste wedstrijden van het tweede deel van de veldcompeti- tie gespeeld. Iedereen die belangstelling heeft om kennis te maken met handbal is van harte welkom op de trai ningen. Voor informatie kan men con tact opnemen met J. Traanman. telefoon: 0548-364233 of tijdens de trainingsuren. De trainingstijden voor de diver se groepen zijn: 16.15 - 17.00 Mini's en D-jeugd; 17.00- 18.00 Meisjes B en C; 18.00 - 19.00 Dames A2 en Jongens: 18.45 - 20.00 dames Al; 19.00 - 20.00 Dames recreanten; 20.00 - 21.00 Dames senioren, Holten - Meldde men deze week dat er op de kantine van Blauw Wit op sportpark het Vletgoor vernielingen zijn gepleegd. Het dakleer was vernield. Holten - Een bewoner van de Aaltinksweg trof zondagmiddag even na het middaguur twee mannen bij de poort in de tuin van de buren. Hij zag dat ze deze probeerden open te maken. Hij sprak ze aan en de mannen zeiden gedag. Kennelijk stelden ze geen prijs op aandacht en zet ten het daarna op een lopen. Het betrof twee mannen tussen 20 en 25 jaar met een Slavisch uiter lijk. De buurman heeft op deze wijze bijna zeker zijn buren be hoed voor ongewenst bezoek. Holten - Uit de Nederlands Her vormde kerk werd zondagmid dag een collectebus ontvreemd. De collectebus werd van de muur getrokken tijdens een kerkdienst. Een oplettende getuige zag een man in een auto stappen met mogelijk de collectebus. De auto wordt gebruikt door een man die vaker met justitie in aanraking is geweest. Politie stelt een onder zoek in. Blauw Wit Zaterdag 16 augustus Bruchterveld 1 - Blauw Wit 1. 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); OZC 3 - Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 3 - SVV '56 2, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - SVV '56 4, 12.30 uur: Blauw Wit D2 - Raalte D3, 10.30 uur. Dinsdag 19 augustus Witkampers 1 - Blauw Wit 1. 18.30 uur (vertrek 17.30 uur). Woensdag 20 augustus Wilhelminaschool Dl - Blauw Wit Dl, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur). SV Holten Zaterdag 16 augustus Excelsior '31 B3 - Holten BI, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten Cl - Excelsior '31 C2, 14.30 uur; Holten D1 - OZC D1 11.00 uur; OZC D3 - Holten D2, 10.15 uur (vertrek 9.00 uur). Maandag 18 augustus Holten C2 - De Zweef C3, 19.00 Woensdag 20 augustus De Zweef A2- Holten Al, 19.00 uur; AVC Heracles BI - Holten BI, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); Holten Cl - AVC Heracles Cl, 19.00 uur. Handbal Zaterdag 16 augustus Schalkhaar - Meisjes B, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Swifter- bant - Meisjes C, 13.40 uur (ver trek 12.00 uur); Nijhof Broek land - Meisjes D, 10.50 uur (ver trek 9,50 uur). Vertrek vanaf de sporthal. Zondag 17 augustus Dames A2 - Nijhof Broekland A2, 10.30 uur. Holten - Omdat de eigenaar el ders in het land aangifte deed, werd pas deze week bekend dat op 19 juli bij het NS-station in Holten aan auto is gestolen. De personenauto, Peugeot grijs, stond op de parkeerplaats bij het NS-station. De eigenaar wilde een deel van het Pieterpad gaan lopen. Toen de wandel sporter de volgende dag weer op de par keerplaats kwam, zag hij slechts wat glas op de grond. Zijn auto bleek gestolen. zaam maar zeker moeten gaan trekken, lieten zien goed uit de voeten te kunnen. De bekerwed strijden zijn hiervoor een mooie testcase. De reserves van Blauw Wit en Lemele speelden hun eerste wedstrijd in Lemele. Ook hier was Blauw Wit nipt de bete re ploeg. De formatie van John Paul Akkerman won met 0-1 en is dus ook goed begonnen. Holten - De portemonnee van twee personen die vrijwilligers werk doen, werd donderdag 7 augustus uit hun winkelwagentje gestolen in de supermarkt. Dit gebeurde net na het middaguur. In de gele nylon portemonnee met rode rand zat zo'n 70 euro. De binnenkant van de portemon nee heeft blauwe streepjes. Het geld was- van een stichting die zich bezighoudt met een goed doel. Holten - Op het zwembad zijn het drukke tijden. Veel mensen komen met de auto en parkeer plaatsen zijn er onvoldoende. Men wil echter niet graag ver lo pen en daarom parkeren sommi gen toch op plekken waar dit door middel van borden is ver boden. Twee bestuurders werd deze week bekeurd hiervoor. Holten- Er zijn veel huizen in deze regio waarop een naam prijkt waarvan je je soms afvraagt wat daar achter schuilgaat. Zo ook onder aan de Holterberg waar de naam Meta op een villa prijkt. Onder architectuur van Van den Bovenkamp, gebouwd in 1955 in opdracht van de heer Braunius, een zakenman in agentu ren die een groot deel van zijn zakelijk succes aan zijn vrouw Me ta te danken had.Toen hij financieel in staat was het huis onder aan de berg te bouwen, vQnd hij dat dit de naam van zijn vrouw moest dragen. 'Hij was erg gek met WBaÈ^ËËÊÊ mijn moeder, zegt zoon Victor die wel in Holten woont, maar niet meer op Meta. 'Ze heeft zich enorm ingezet voor het bedrijf van mijn vader. Er waren vlak na de oorlog veel zakelijke ups en downs, maar zij heeft hem altijd gesteund. Met de mogelijkheid tot het bouwen van dit huis had hij een mijlpaal bereikt en uit waardering voor moeder kreeg het haar naam'. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5