Dondertman zoekt extra hulp voor knuffelhok Thuiszorg Zuidwest geeft cursus Efficiënt huishouden Fokveedag in Espelo viert haar veertigjarig bestaan Onnodig toeteren fSëSI -"**V - Vernielingen bij Enkweg Fietsen gestolen Fietsroute langs boerenbedrijven DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 Bouwvakfeesten Nieuw-Heeten Nieuw Heeten- Het publiek in de tent van de Bouwvakfeesten werd zondagmorgen op vele special acts getrakteerd door plaatsgenoten maar klapper op de vuurpijl was de komst van Jannes, bekend van menige piraat met zijn hit Ga maar weg. In een enonne limousine werd Jannes (Andre Aytink) de tent bin nengereden tot vlak voor het podium, terwijl de planken kraakten. Een bodyguard hield de schare fans op een afstandje en vol steral lures riep de artiest het publiek toe: 'Nieuw-Heeten, zijn jullie er klaar voor?' Zonder enige schroom liep hij zingend door het pu bliek, onderwijl zijn toehoorders toeroepend 'Jullie zijn fantastisch!' Hij kreeg de tent op z'n kop, deze perfecte imitator van Jannes. Vrijdagavond waren de Bouwvak feesten geopend waarvan de or ganisatie in handen is van carnavalsvereniging De Hekk'nsluters, de naam dankend aan het feit dat zij zich als laatste carnavalsver eniging binnen de gemeente Raalte hebben aangemeld. Het programma werd van begin tot eind opgevuld met onderdelen voor jong en oud. Een show van politiehonden, poppenkast, dart wedstrijden, demonstratie mennen, minitractorpulling, grasmaai- machineraces, een tóertocht voor auto's, motoren en bromfietsen, een koffieconcert en spelen voor jong en oud. En natuurlijk 's avonds groot feest met veel muziek en vooral veel bier met die hit te. Zondagavond werd het feest beëindigd met de trekking van de winnaars van de ballonvaart waarvan Anton Reilink uit Espelo de eerste prijswinnaar werd. Na de terugkeer van de ballonvaarders werd met luid geknal het vuurwerk ontstoken. Cursus Hoofdpijn te lijf Diepenveen - Thuiszorg Zuidwest Overijssel houdt een cursus Hoofdpijn te lijf. De cursus gaat bij voldoende belangstelling van start op dinsdagavond 9 september aan de Molenweg 7 te Diepen veen. Er zijn negen bijeenkomsten op dinsdagavond en een terug- komavond enkele weken na afloop van de cursus. De cursus is bedoeld voor mensen die regelmatig last hebben van spanningshoofdpijn of migraine. De cursus helpt vooral te leren omgaan met hoofdpijnklachten. Het is géén therapie die gegaran deerd mensen afhelpt van hoofdpijn. Tijdens de cursus wordt infor matie gegeven over hoofdpijn, medicijngebruik en het omgaan met spanningen. Ook leert men ontspanningsoefeningen die men thuis kan herhalen. Daarnaast is er ruimte om te praten met lotgenoten over hun ervaringen in het omgaan met hoofdpijnklachten. Cursusdata: 9, 16, 23 en 30 september, 7, 14, 21 en 28 oktober en 4 november 2003. De bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. Voor informatie en aanmelding tot uiterlijk 31 augustus 2003, con tact opnemen met de Centrale Thuiszorgtelefoon: 0570-686000. Cursus Stoppen met roken Deventer - Thuiszorg Zuidwest Overijssel houdt een cursus Stop pen met roken. De cursus gaat bij voldoende belangstelling van start op maandag 8 september in het gebouw van Thuiszorg aan de Zwolseweg 180 te Deventer. Er zijn negen avondbijeenkomsten verdeeld over een aantal weken en een terugkomavond na drie maanden. De cursisten worden geholpen zich voor te bereiden op het stoppen met roken. Er wordt een stopdag gepland, waarop de hele cursus groep stopt. In de stopweek zijn extra bijeenkomsten om elkaar te steunen. Daarna is de begeleiding gericht op het volhouden. Ook wordt aandacht besteed aan ontwenningsverschijnselen. Cursusdata: 8, 15, 17, 18, 22 en 25 september, 1, 8 en 15 oktober 2003. De bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. Voor meer informatie en aanmelding tot uiterlijk 31 augustus kan men contact opnemen met de Centrale Thuiszorgtelefoon: 0570- 686000. Ontmoetingsgroep mantelzorgers Deventer- Het Steunpunt Mantelzorg Zuidwest Overijssel houdt in samenwerking met Dr. Postma, geronto-psychiater, een ontmoe tingsgroep voor mantelzorgers van dementerenden. De groep start op donderdag 4 september 's ochtends om 10.00 uur tot 11.30 uur. Op zes achtereenvolgende donderdagen komt de groep bij elkaar in het gebouw van Thuiszorg Zuidwest Overijssel aan de Zwolseweg 180 te Deventer. Binnen de groep wordt de mogelijkheid geboden om in een onge dwongen sfeer ervaringen uit te wisselen over de omgang en ver zorging van dementerenden. Tevens zal er aandacht zijn voor het koffertjesproject, een nieuw hulpmiddel om op een prettige, ont spannen manier met dementerenden in gesprek te blijven, of in ge sprek te komen. Het luisteren naar elkaar, het uitwisselen van ervaringen, het geven van voorlichting en ondersteuning zal staan centraal. Een en ander afgestemd op de behoeften van de deelnemers. Om iedere deelnemer maximale ruimte te kunnen geven zal de groep uit ten hoogste tien personen bestaan. Deelname is overigens kosteloos. Voor informatie en opgave kan men contact opnemen met het Steunpunt Mantelzorg Zuidwest Overijssel op werkdagen te berei ken van 9.00 tot 12.00 uur, telefoon 0570-686185. Derde Triathlon Wierden Wierden - Zaterdag 9 augustus staat de derde Triathlon Wierden op het programma, onder auspiciën van de Nederlandse Triathlon Bond (NTB) georganiseerd. Het evenement, onder auspiciën van de Nederlandse Triathlon Bond (NTB) wordt gehouden in en om het recreatiepark Het Lageveld. Er hebben zich inmiddels al hon derdvijftig atleten ingeschreven. De Triathlon Wierden is een zogenaamde sprinttriatlon, waaraan zowel de'recreatieve als wedstrijdatleet kan meedoen. De af te leg gen afstanden zijn 500 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en vervolgens 5 kilometer lopen. Het zwemonderdeel wordt afgelegd in het water van recreatiepias het Lageveld. De atleten worden met een zogenaamde 'vjiegende start' weggeschoten, waarbij de deelnemers eerst het water in ren nen alvorens ze kunnen gaan zwemmen. Voor de toeschouwers is dit altijd een spectaculair gezicht. Na het zwemonderdeel volgt het fietsonderdeel rondom het Lageveld. Er dienen vier rondes te wor den afgelegd. Het fietsparcours is verkeersarm. Op cruciale punten zullen vrijwilligers staan, die allen een cursus verkeersveiligheid hebben gevolgd. Na het fietsen volgt het looponderdeel, dat tevens uit vier ronden bestaat, rondom het water van de recreatiepias. De start van de wedstrijden is rond de klok van 12.00 uur. Atleten die zich willen aanmelden als deelnemer kunnen zich inschrijven via de internetsite: www.triathIonwierden.nl. Op deze site is tevens alle wedstrijdinlbrmatie voor belangstellenden en deelnemers te verkrijgen. Deelnemen kan vanaf 14 jaar. De kosten zijn 9,00 euro. Deelnemers die niet beschikken over een licentie van de NTB wor den door de organisatie voorzien van een daglicentie, waarvoor een kleine vergoeding moet worden betaald. Zomerconcert Dick en Anneke Sanderman Rijssen - De Rijssense stadsorganist Dick Sanderman en blokflui- tist Anneke Sanderman verzorgen woensdag 13 augustus het slot- concert van de zomerserie in het Rijssense stadhuis. Het stadhuis halconcert begint om 20.00 uur, de entree bedraagt 2,50 euro voor volwassenen en 1,50 euro voor scholieren en houders van een CJP ofPas-65. Sanderman geeft op 29 augustus nog een orgelconcert in de Kande- laarkerk te Holten. In het najaar verzorgt Dick Sanderman samen- zangavonden in Hendrik-Ido-Ambacht, Lunteren en Houten. Ook gaat hij het nieuwe Kampen Boys Choir begeleiden, dat onder lei ding staat van dirigent Bouwe R. Dijkstra uit Roden. Espelo - Zoals bij velen bekend, vormt Cato's Knuffelhok een van de grote trekpleisters op Kinderboerderij Dondertman. Vanwege de overweldigende be langstelling voor het mogen knuffelen en aaien van konijn tjes en cavia's en tegelijkertijd het nijpend tekort aan toezicht houders, wordt naarstig gezocht naar vrijwilligers die hier in op korte termijn willen voorzien. Het knuffelhok biedt onderdak aan konijnen en cavia's. In een specifiek daartoe ingericht deel van het hok mag jong en oud de knaagdieren oppakken en aaien. Dit alles onder constant toezicht van een van de vrijwilligers van de kinderboerderij. Dat het bij Dondertman moge lijk is direct contact te hebben met de dieren houdt verband met het gegeven dat de kerntaak van kinderboerderijen bestaat uit het in contact laten komen van be zoekers met dieren en hen er - voor zover nodig - mee te leren omgaan. Kinderen zijn daarbij vanzelfsprekend de voornaamste doelgroep. Door hen de dieren te laten voe len en aaien, ontwikkelt zich ge voel voor dieren en als direct ge volg daarvan ook het goed we ten om te gaan daarmee als op latere "leeftijd ook met mensen. De belangstelling voor het knuf felhok op de kinderboerderij is kers voor het knuffelhok, wordt naarstig gezocht naar vrijwilli gers die bereid zijn om specifiek te opereren als toezichthouder bij de knaagdieren in het knuf felhok. Wellicht voor een of meerdere dagdelen of een hele dag. In de hoogseizoenmaanden juni, juli en augustus is dat 's ochtends van tien tot twaalf en 's middags van twee tot vijf. In het voor- en naseizoen is de kinderboerderij uitsluitend 's middags open. Bij het toezien op het verant woord omgaan met de konijnen en cavia's wordt verwacht dat hij of zij goed weet in te schatten wat wel en niet toelaatbaar is. Het bereiken van een goed even wicht daarin is van wezenlijk belang en wordt zeker gewaar deerd door menig en vaak trouw bezoeker van het knuffelhok. Naast het toezien op de juiste manier van omgaan met de ko nijnen en cavia's is het aan te be velen dat hij of zij enige kennis heeft van knaagdieren en boven dien goed kan omgaan met be- Kinderen kunnen konijnen en cavia's aaien in het knuffelhok. (Foto: Sander Scheperman) zoekers van alle leeftijden. Een praatje met deze of gene is bepaald geen uitzondering in het knuffelhok en bevordert de so ciale contacten. Ook dat behoort tot de functies van de kinder- In de zomermaanden - als de kinderboerderij hele dagen open is - is het er continu druk en is bewust gekozen voor een slui tingsperiode van twee uur rond de middag. Op die manier is er rust voor de dieren en tevens voor de vrijwil liger die toezicht houdt. Door de nog altijd toenemende drukte bij Dondertman en het nijpend gebrek aan medewer- boerderij. Wie belangstelling heeft wordt gevraagd om zo spoedig mogelijk contact op te nemen met Dondertman. Overdag is de kinderboerderij bereikbaar op telefoon 0548- 361169, 's avonds op telefoon 0548-362401. Het e-mailadres luidt: kinderboerderijdondertman- @hetnet.nl Deventer - Thuiszorg Zuidwest Overijssel start maandag 22 sep tember bij voldoende belangstel ling de workshop Efficiënt en doelmatig huishouden. De combinatie werk en zorgta ken stelt velen voor problemen. Hoewel het woord huishouds- tress nog niet zolang bestaat, is het in korte tijd al aardig inge burgerd. Door professionele aanpak van de huishouding kan men huis- houdstress verminderen, waar door men weer toekomt aan zichzelf en aan huisgenoten. Daardoor gaat men beter func tioneren, zowel op het werk als in uw privé-leven. Men krijgt weer grip op de eigen situatie, men krijgt weer tijd en energie om van het leven te genieten. Actueel op dit moment is het on gezond eten door tijdgebrek, In de workshop wordt ook aan dacht besteed aan snel en ge zond koken. De workshop bestaat uit vier bij eenkomsten van twee uur (22 en 29 september, 20 en 27 oktober) en wordt gehouden in het ge bouw van Thuiszorg aan de Zwolseweg 180 te Deventer. De workshop omvat: tijdbeste ding in het algemeen; het belang van plannen; tiidsbesparend eten koken en boodschappen doen; tijdsbesparend schoonmaakon derhoud. Voor informatie en aanmelding tot uiterlijk 31 augustus 2003 kan men contact opnemen met de Centrale Thuiszorgtelefoon 0570-686000. Espelo- Op het terrein van de fa milie Steegink-Boode aan de Okkenbroekseweg vindt zater dag 23 augustus de jaarlijkse fokveedag plaats vanaf halftien !s morgens, dit jaar mede in het teken van het veertigjarig be staan. Een twintigtal bedrijven neemt deel met in totaal zo'n negentig koeien die per leeftijdscategorie en per kleur, rood- en zwartbont, door een deskundige, landelijke jury worden beoordeeld. Ook een twintigtal kalveren zal voor de jury verschijnen. De organisatie toont zich zeer verheugd over de sterke deelna me van de Kalver Opfok Club, een steeds sterker wordende 'poot' van het geheel. Het publiek komt de laatste ja ren van heinde en ver om de keuring mee te maken. Niet al leen omdat er op agrarisch ge bied maar weinig meer georga niseerd wordt. Vooral ook om dat veeboeren een stijgende inte resse tonen in goed vee. Het is de veertigste keer dat de boeren al zo'n drie weken van te voren bezig zijn met de make-up van de koeien: wassen, scheren, uiers glad maken en een beetje oefenen om in gepaste tred in de ring te lopen. Met uitzondering van enkele tussenliggende jaren van te warme zomers, calamitei ten op het gebied van ziektes als varkenspest en mond- en klauw zeer en de IBR heeft men de keuringen waar mogelijk door laten gaan. De fokveedag werd de eerste jaren in Holten gehou den maar toen de club daar ter ziele ging, werd de draad weer opgepakt door de Fokstudieclub en Oud-veehouderijbelangen en werd de zaak verplaatst naar Es- pelo. Langzaamaan meldden zich ook fc igawte De fokveedag bestaat veertig jaar en dat wordt zaterdag 23 augustus gevierd. deelnemers uit de regio en de fokveedag groeide uit tot een ag rarisch gebeuren met faam. In de loop der jaren werd ook de Kal ver Opfok Club opgericht, met succes, en deze club draait dit jaar ook alweer voor de zeven tiende maal mee. Een jubileum leent zich natuur lijk voor een blik in het verleden en daarom wordt er tijdens de fokveedag een speciale ruimte ingericht met fotomateriaal, tast bare herinneringen, wat zeker voor de oudere leden een bron van nostalgie zal vormen. De prijzen zullen deze dag worden uitgereikt door oud-juryleden Hietberg en Bredenoord. Bijzonderheid op deze dag is dat er maar liefst twee koeien ko men van tweehonderdduizend li- vermaak, waaronder oude trac toren en ponyrijden voor de kin deren en vooral veel gezellig heid. Wie nog meer informatie wil, kijkt op internetpagina: Naast de keuring is er nog ander www.fokveedag espelo.tk Holten - Voor de politie verliep de nacht van afgelopen zaterdag op zondag rustig. Het was rustig totdat iemand claxonnerend door het dorp reed. Deze werd door de politie aan de kant gezet. Bestuurder had geen geldige reden om te claxonneren en kreeg daarom een bekeuring. Holten- Op de route Stations straat - Enkweg werden afgelo pen week twee keer vernielingen gepleegd. Het betrof erg kinderachtige ver nielingen zoals het omgooien van een plantenbak en dingen uit de grond trekken zoals een brieven bus. Gezien de route zouden het campinggasten kunnen zijn ge weest. Holten - Bij zwembad Twen- haarsveld werden deze week en kele fietsen gestolen waarvan, een op maandag 4 augustus. Espelo/' Holten - In samenhang met de fokveedag in Espelo, waar het publiek van harte wel kom is en men graag uitleg geeft over de keuringen en ook kinde ren op een leuke manier geïnfor meerd kunnen worden, heeft de PR Club Landbouw Holten - Rijssen voor zaterdag 23 augus tus een mooie fietsroute uitgezet door het buitengebied. Naast de Fokveedag kan men het akkerbouw- en sierteeltbedrijf van de familie Bronsvoort be zichtigen en decoraties van zeer divers materiaal. De route leidt ook langs ijsboer- derij Oans en de Dijkerhoekse molen. Om reden van hygiëne en regel geving is het dit jaar niet moge lijk om varkensbedrijven te be zichtigen. De speciale route voor deze dag is verkrijgbaar bij de VVV in Holten en er kan gestart worden vanaf 10.00 uur. Vriendelijk verzoek van de orga nisatie: neem geen huisdieren mee op deze dag.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7