'Dansen is leren lopen op ritme' fEbfr Ans: 'Paardrijden zit me in het bloed Dansleraar Ben Vollenbrock: Leemspoortrein maakt rit Lommerdmarkt Schuimparty - ft Voor betrouwbare merkoccasions iU van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl Uitslagen Bergvliegers Golden Tulip door Holten Vrije Markt HMV Vroegere ambachten Nieuwe regiokaart DONDERDAG 31 JULI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijwilligers nodig voor kind met handicap Deventer - Iets leuks ondernemen met een kind met een handi cap? Spelen, naar buiten gaan, er op uit, uitgaan of oppassen; al lerlei activiteiten waarbij vrijwilligers van de Vrijwillige Thuis zorg van onschatbare waarde zijn voor een ander. Als vrijwilliger van de Vrijwillige Thuiszorg wordt er naar je uit gekeken. Door het kind, want je bent z'n kameraadje dat iets leuks met hem komt doen. Door de ouders, want die komen weer even aan zichzelf en elkaar toe. Het Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg (CVT) is, op dit mo ment met name in de gemeente Bathmen, op zoek naar mensen die vrijwilligershulp willen bieden aan gezinnen waarvan het kind een handicap heeft. Heb je interesse, dan zoek je samen met de medewerkers van het CVT naar de hulpvraag die het beste bij je past. Op die manier kun je vrijwilligerswerk doen dat aansluit bij je hobby's of interesses en kun je het combineren met je werk of stu die en je andere bezigheden. Op de website www.mantelzorg.nl/cvtdeventer, vind je meer in formatie. Voor verdere vragen of om je aan te melden, kun je ons bereiken op telefoon 0570-686000. NK Tractorpulling in Lochem Lochem - Alle toppers uit de Nederlandse tractorpullingwereld komen zaterdag 9 augustus naar Lochem. Met nog drie wedstrij den te gaan is de competitie harder dan ooit. Tevens heeft het deelnemersveld zich dit jaar behoorlijk vernieuwd. Diverse moto ren met nog meer paardenkrachten aan boord zullen Lochem op z'n grondvesten doen dreunen. De Pro Stock-deelnemers bijten om 17.00 uur op het wedstrijdter rein aan de weg Lochem-Barchem het spits af. Een nieuw in het leven geroepen klasse die instromende tractorpullers de gelegen heid geeft om met een beperkt budget van start te gaan in de hoog ste afdeling die Tractor Pulling kent, namelijk de A-Devisie. Daarna volgt er een dijk van een wedstrijd in de 3,5 ton Vrije Klasse. Krachtpatsers van het hoogste formaat. Topteams hier zijn Popeye en 't Kypmantsje. Maar in de werk plaats van team Seaside Affair en Whispering Giant is afgelopen winter hard gewerkt en Popeye moest dit jaar al menigmaal z'n meerdere erkennen in deze beide tractoren. Na deze klasse komen de Two Wheel Drives aan de beurt. Auto's die weinig meer van het normale straatmobiel weg hebben en veelal op de achterwielen over de finish vliegen. Leider in de tus senstand is hier Aart Luyendijk uit Hellevoetsluis. De Hurricane en Zapo maken zich dan op voor hun optreden in de 4,5 ton Super Stock klasse. Beide thuisrijders doen het prima in de competitie, maar de die seltractor van Gerrit Esselinks Hurricane produceert nu eenmaal minder paardenkrachten dan bijvoorbeeld de alcoholgestookte Bits'n Pieces van Leonard Griffioen uit Loosdrecht. Niet zelden zorgde de Hurricane echter voor een verrassing in de einduitslag. Bennie Harmelinks Zapo drinkt wel alcohol maar ook hij heeft moeite om bijvoorbeeld teams als de Maximum Risk en Heart off The Eagle voor te blijven. Laatsgenoemde combinaties worden respectievelijk bestuurt door het echtpaar Rob en Corinne van der Waal uit Krimpen aan de Lek. Corinne werd onlangs in Putten tot lste winnares van een tractorpulling wedstrijd gehuldigd. Als klap op de vuurpijl komt dan de 4,5 ton vrije klasse in de ring. Een paar namen: Intertechno Lambada, Optima Spirit, It Kyp mantsje, Popeye, Green Spirit IV, Whispering Giant en Seaside Affair. Noem het de veredelde 3,5 ton Vrije Klasse. Een categorie welke zestien deelnemers telt die de finale van de tractorpulling wedstrijden in Lochem vormen. Alle ogen zijn natuurlijk gericht op de Lambada van Willem Din- gerinL De Zwolse familie is op meerdere fronten actief in Lo chem, maar de Lambada is het absolute raspaardje. Via een nieuw ingebouwde achteras van Amerikaanse makelij kunnen de 4 JP-1 V8 motoren nu optimaal benul worden. Bijeenkomst watersnoodramp 1953 Holten - Vierhonderd hulpverleners, waaronder honderdvijftig militairen uit het hele land, die zich tijdens en na de water snoodramp 1953 in Zuidwest-Nederland hebben ingezet, zijn uit genodigd voor een (internationale) bijeenkomst in Tholen. De ambassadeurs van tientallen landen, en vertegenwoordigers van gemeenten en hulporganisaties zijn eveneens uitgenodigd. De bijeenkomst, die in het teken staat van de internationale hulp verlening is op donderdag 18 september, in gemeenschapscen trum Meulvliet in Tholen. De hulpverleners zullen op een gepaste manier worden bedankt. Op een oproep in de huis-aan-huisbladen in Nederland reageerden ruim vijftienhonderd individuele hulpverleners. Uit die aanmel dingen zijn de vierhonderd individuele hulpverleners geselec teerd. De beperking in het aantal houdt verband met de beschikbare ruimte. Tijdens de bijeenkomst worden inleidingen verzorgd en er is een busrit door het voormalige rampgebied, met name over het eiland Tholen en door West-Brabant. Aanvankelijk zou een deel van de bijeenkomst plaatsvinden in Bergen op Zoom. Vanwege organisatorische aspecten is inmid dels besloten het ochtendgedeelte van de dag in Tholen te organi seren. Alle deelnemers aan de bijeenkomst ontvangen een aandenken. Dat geldt trouwens voor alle hulpverleners die zich via de oproep hadden aangemeld. Het Projectbureau Delta 2003, dat onder meer de nationale her denking van de watersnoodramp in Oude Tonge en Ouwerkerk organiseerde, zal hiervoor zorgen. Basiscursus voor verlegen mensen Almelo - De Vereniging van Verlegen Mensen (VVM) wil een cursus gaan geven in de regio Overijssel-Oost. Daarvoor is de vereniging op zoek naar nieuwe leden. Bij voldoende belangstel ling begint in september in Almelo een basiscursus, op woensdag avond van 19.30 tot 22.00 uur. De lessen zijn eens per twee we ken. Uit onderzoek is gebleken dat veertig procent van de mensen zichzelf verlegen vindt. De helft daarvan ondervindt zoveel hin der van, dat ze er graag iets aan willen doen. De VVM is in 1988 opgericht. Deze landelijke zelfhulpvereniging geeft volgens een beproefde methode cursussen, waarin de groepsleden zelf bege leiden. De eerste vijf bijeenkomsten staan onder leiding van een kaderlid, die daarna contact houdt met twee contactpersonen uit de groep. Er worden ook landelijke uitstapjes gehouden. Hierbij kunnen de leden informeel contact leggen met lotgenoten om het geleerde in de cursus in de praktijk te brengen in een veili ge omgeving. Lidmaatschap van de VVM kost 18,00 euro per jaar. De cursus boeken kosten 20,00 euro. De kosten van gebruik van de cursusruimte hangen af van de ver huurder en worden zo laag mogelijk gehouden. Het volgen van de cursusavonden is alleen mogelijk voor leden. De doelstelling van de vereniging is het overwinnen of verminde ren van verlegenheid of er goed mee leren leven. De bijeenkomsten richten zich voornamelijk op samenwerking, inzicht in verlegenheid, oefenen met communicatieve vaardighe den en rationeel denken. De inhoud van de cursus is voor een groot deel gebaseerd op het werk van prof. dr. H.T. van der Mo len. Hij is gepromoveerd met het proefschrift 'Hulp als onderwijs, effecten van cursussen voor verlegen mensen'. Wie meer informatie wil kan contact opnemen met de landelijke contactpersoon, mevrouw R. Baremans, telefoon 0174-24 07 07. Mailen kan ook: info@verlegenmensen.nl. Wie een brochure of het inschrijvingsformulier wil aanvragen, kan schrijven naar de VVM, Postbus 23, 6658 ZG Beneden Leeu wen of mailen naar ledenadministratie@verlegenmensen.nl. De aanmeldingstermijn sluit op 15 augustus. Rijssen - Het Leemspoor aan de Markeloseweg 78b in Rijssen is zaterdag 9 augustus open van 13.00 tot 16.00 uur. Op deze rij dag vertrekken er personentreinen en leemtreinen voor een rit door het bos over een authentieke route. In de loods is een kleinschalig museum ingericht. Frisdranken en versnaperingen zijn verkrijg baar in de restauratie. Rijssen - De vijfde en laatste lommerdmarkt van deze zomer wordt gehouden op donderdag 7 augustus, van 8.00 uur tot 13.00 uur. Kinderen tot en met vijftien jaar kunnen hier gratis hun goe deren aan de man of vrouw brengen. De lommerdmarkten worden ge houden op het terrein van de Ou de Veemarkt, de Oosterhofweg tussen Enterstraat en Spuitstraat, Enterstraat tussen Wierdens- estrdat en Emmastraat/ Oranje straat, De Hagen tussen Emma straat en Kerkstraat, Kerkstraat tussen De Hagen en de Rozen- gaarde, Rozengaarde tussen Kerkstraat en Elsenerstraat (Stadhuisplein tussen zuidgevel stadhuis en panden Rozengaar de), Rozengaarde, achter de Schildkerk (op plaats van de voormalige parkeerkuil). Voor donderdagsmorgens 7.00 uur mogen de verkopers geen standplaats innemen. Daarnaast mogen op de lommer- markt geen nieuwe goederen en (huis)dieren worden verkocht. Rijssen - Bij Lucky Co wordt op donderdag 7 augustus de laat ste schuimparty van het seizoen gehouden. Deze week is het thema Hawaï. Lucky wordt extra zomers aan- j~)e zaal is om 21.30 uur open. De gewone entreeprijs moet be taald worden. Holten- De Holtense Ans van Horne zondag 3 augustus zal als Ne derlands kampioene deelnemen aan het Wereldkampioenschap Tölt in het Deense Herning. Met haar IJslandse paard Röskvi staat zij nu op de wereldranglijst op de zestiende plaats. Op het zonovergoten terrein aan de Oude Deventerweg, waar de paarden een goed onderkomen vinden en waar ze ook rustig kun nen grazen en rondrennen, bereidt Ans zich voor op het komend kampioenschap. 'Het paardrijden zit me in hel bloed', zegt Ans. 'Ik kon eigenlijk al eerder paardrijden dan lopen. Ik ben m'n hele leven met paarden bezig geweest maar ik ben ei genlijk door mijn vriendin Floor met het IJselandse paard in aan raking gekomen.' Het lijken, als je ze daar zo in 't weiland ziet lopen, een beetje sul lige paarden. Pony's eigenlijk. Maar toch vallen ze met een schoft hoogte van 1.30 tot 1,45 meter onder paarden. En sullig zijn ze in werkelijkheid bepaald niet. Ze hebben echt het IJslandse vuur in zich. 'Ik heb er echt mijn handen aan vol en het is net of Röskvi met het trainen alleen nog maar feller wordt, 't Is bij hem wel afhankelijk van zijn vorm van de dag. Hij is heel gevoelig voor weersomstan digheden. Hij is op z'n best als het druilerig en winderig weer is. Ik ben nu met hem zo ver dat hij weinig training meer nodig heeft en op momenten dat alles uit de kast moet worden gehaald, komt zijn vuur vanzelf weer boven.' Het wereldkampioenschap zal plaatsvinden van 29 juli tot en met 3 augustus. Op die dag zal Ans met Röskvi uitkomen op de 100 meter in de telgang met vliegende start. De telgang is een van de éxtra 'versnellingen' die een IJslands paard in zich heeft. Naast de andere, de stap, draf en galop, een ideale manier voor mensen met rugpijn om toch paard te kunnen rijden. Het linker en het rechterbenenpaar gaan gelijk op en daar door ontbreekt de 'zweef. 'Maar dat vereist extra concentratie', zegt Ans. 'Je maakt een snel heid van zo'n vijftig kilometer per uur. Ga je te snel dan gaat het paard over in galop en lig je d'r uit.' 'Duitsland en Zweden zijn sterke concurrenten, een indicatie voor de besten. We zien het allemaal met spanning tegemoet'. (Foto: Johan Bolink) Door Jenny Bouwhuis-ter Maat) Holten - Ben Vollenbrock brengt cursisten in Holten en wijde omgeving de verschillen de dansen bij. Dat doet hij al 35 jaar. Bijna zo'n veertien jaar ge leden begon hij met een dans school in Holten. Vollenbrock is een 'mobiele' dansleraar. ,,Ik pak m'n koffer en ga naar de locatie waar ze me willen hebben", vertelt hij. Zo werd hij bijvoorbeeld een aantal jaren geleden gebeld door een mevrouw uit Empe, en daar geeft hij nog altijd les. „Het zijn vaak groepen van bij voorbeeld een buurtvereniging die me vragen. Zij zorgen voor een locatie en ik kom." Zo zit hij onder meer bij De Poppe, in Ei sen en in Stokkum. „Het is heel ontspannend zo. Ik heb geen ge bouw te onderhouden, hoef niets aan te passen aan veiligheidsei sen en dergelijke. Het enige na deel is dat het soms hard rennen is van de ene plek naar de ande re." Daarnaast geeft hij ook indi vidueel les en zorgt dan zelf voor een locatie. Donderdagsavonds is voor hem een speciale avond, want dan geeft hij (pro deo) les aan kinde ren van De Lathmer. „Dat is soms zwaar en moeilijk, maar we hebben er heel veel plezier aan." Hij werkt samen met zijn partner Marjan Bosma. Vollenbrock is inmiddels 62. „Of ik merk dat ik ouder word? Dansen gaat nog net zo soepei tjes als vroeger. Maar de jeugd een discodans aanleren doe ik niet meer, dat laat ik aan Marjan over." Wat maakt dit beroep leuk? Het omgaan met mensen vind ik heel belangrijk. Alert zijn op de reacties van mensen en daarop inspringen. Niet direct de deur achter je dichttrekken als de les afgelopen is. Ik ken veel mensen, veel mensen kennen mij, dat vind ik leuk. Het is een vak dat ik niet zou willen missen. Heeft dit beroep ook vervelende kanten? Soms. Als ik halverwege het sei zoen ben, op weg naar een les, en ik zie terwijl ik langsrij in een kamer iemand lekker rustig met een glaasje pils zitten. Dan moet ik nog aan de bak. Maar dat is maar even; ik heb veel lol aan dit werk. (Foto: Johan Bolink) Kan iedereen leren Ja. Iedereen heeft leren lopen en kan dus ook leren dansen. Dan sen is leren lopen op ritme. Na tuurlijk zitten er mensen tussen waarvan je in het begin denkt 'dat wordt moeilijk', maar die vraag je soms een uurtje voor aanvang van de les. En als ze het een jaartje over doen zie je dat het toch lukt. Dan gaat het vanzelf. Wordt er recreatief gedanst of om te presteren? Recreatief, alles. Groepen oude ren gaat het puur om de bewe ging, om het plezier, om het so ciale. De echtparen die ik afge lopen seizoen op les had, komen in het nieuwe seizoen allemaal weer terug; daar ben ik heel trots op. Ik heb wel eens momenten gehad dat ik erover dacht om geen advertentie te zetten, maar ik zet em wel, want anders vraagt men zich af of je mis schien gestopt bent: 'Doo'j nog wa?' Wat doet u voor ontspanning? De zomer is de ergste tijd: ik zit het hele seizoen tussen de men sen en val in de zomer in een on voorstelbaar gat. Maar ik ver maak me met m'n computer waar het hele dansprogramma op staat. Tv kijken doen we 's nachts, als we thuiskomen van les. Nieuws, Nova, dat soort din gen. Ik lees twee kranten en Hp/De Tijd. En ik puzzel graag. Met vakantie hoefik niet, ik vind het hier hart stikke gezellig, zit lekker buiten als het mooi weer is. Wat dat be treft ben ik een huismus. Wat vindt u, naast familie en,ge zondheid, belangrijk in het le ven? Betrokken zijn bij mensen. Er te zijn voor mensen. Mensen zijn er ook geweest voor mij. Toen ik het eerste jaar voor me zelf begon hield ik van halfne- gen tot halftien inschrijving bij 't Bonte Paard. Tien gulden in schrijfgeld vroeg ik. Tien voor halftien hadden zich zeventien paren ingeschreven en ik was daar al heel content mee. Om halftien zei eigenaar Aaldrik dat ik even naar de grote zaal moest gaan. Daar gaf zich en bloc de hele buurtvereniging van Dijkerhoek op: 43 paren! Als ik erover praat kan ik er nu nog emotioneel van worden, zo geweldig vond ik dat. Waar ergert u zich aan? Aan slecht geklede mensen. Ik ben me ervan bewust dat je naar de mensen moet kijken en niet naar de kleren. Maar bij bijzondere gelegenhe den moetje correct gekleed zijn. vind ik. Zo was ik op een crema tie en daar liep iemand in hot pants. Ik weet zeker dat de over leden persoon dat niet zou kun nen waarderen. Tijdens de les maakt het me niet uit, maar bij het afdansen moeten de cursis ten er netjes uitzien. Voor meis jes betekent dat een rok of een jurk. Ze vinden dat in eerste instantie maar niks, moeten er vaak nog een kopen, maar naderhand, na de afdansavond, hoor ik dat ze het toch wel leuk vonden. Als u in de gemeenteraad zat, waar zou u zich dan sterk voor maken? Ik zou me heel erg inzetten om een eenheid te vormen van de gemeente Rijssen-Holten. Ik zou wel burgemeester willen wor den, haha. Maar serieus: Rijssen en Holten hebben samen alles en dat -moet echt naar voren komen. Advertentie Holten - Voor de postduivenlief- hebbers stonden er afgelopen weekend weer twee vluchten op het programma. De jonge duiven moesten vanuit het Belgische Heverlee naar huis komen en de oude duiven vanuit het Franse Vierzon. Door de slechte weersomstandigheden in Frankrijk konden de duiven in Vierzon niet eerder gelost wor den dan maandag. De jonge duiven konden zater dag aan de 198 kilometer om 8.00 uur beginnen. De wind kwam uit het zuidwesten, zodat de gemiddelde snelheid vrij hoog was. G. Jurjens had als eer ste een duif terug om 10 uur 15 minuten en 56 seconden wat een snelheid opleverde van 87,4 ki lometer per uur (1456 meter per minuut). 1. G. Jurjens; 2-4, J.G. van Werven: 3-7-9. H. Jansen; 5. J.G. Jansen; 6. A.J. Kramer; 8. H. van Beek: 10 A. ten Dam 2. Maandag werd om 7.30 uur het startschot gegeven voor de oude duiven. De 645 kilometer werd het snelst afgelegd door een duif van B. Jurjens. Hij klokte zijn duif om 16.09.17 uur wat een gemiddelde snelheid opleverde van 1235 meter per minuut (74.1 kilometer per uur). 1B. Jurjens; 2. A. ten Dam 2; 3-5- 10. G. Jurjens; 4. M. Lodeweges; 6- 8-9. J.G. van Werven; 7. A.J. Kra- Holten - De eerstvolgende Gol den Tulip Rally zal hoogstwaar schijnlijk ook in de gemeente Rijssen-Holten worden gehou den. Hiervoor is door de organi satie inmiddels een aanvraag bij de gemeente ingediend. Deze autorally wordt op 26 en 27 september gehouden en be staat onder meer uit verschillen de klassementsproeven. Een of meerdere van deze proeven be vinden zich in de gemeente Rijs sen-Holten. Waar deze precies zullen worden gehouden is nog niet bekend. Holten - De supportersvereni ging van de HMV houdt zater dag 13 september van 9.00 tot 16.00 uur een vrije markt in het centrum van Holten. Op deze markt worden de meest uiteenlopende artikelen aange- ;,.boden. Voor elk wat wils. Kam- goarn klösse uit Rijssen komen ,L's middags langs om vrolijke muziek te maken. .De aanmelding voor de markt is 'alweer begonnen. Wie een kraam of grondplaats wil, kan ptot 25 augustus dagelijks na f 18.00 uur bellen naar 0548- 363012. Holten - Zorgvliet Ecohuis aan de Larenseweg 106 houdt woensdag 13 augustus een door lopende dag met oude ambach ten. Zo is er spinnen, kantklossen, wolverven te zien. Maar ook is er een vlinderweide en een krui denexpositie. Verder is er een demonstratie keramiek en is het grasdak te bezichtigen van een bijzonder natuurhuis. Deze eco- woning is overigens dagelijks geopend. Holten - Er is sinds vorige week een geheel vernieuwde regio- kaart op de markt gebracht door de regionale VW. De nieuwe kaart bestrijkt het gebied tussen Deventer en Almelo en Ommen en Laren, wat inhoudt dat Holten centraal op de kaart ligt. De kaart is voorzien van een duidelijke legenda en een uitge breid plaatsnamenregister. Er is gekozen voor de schaal 1:45.000 zodat de kaart zeer gedetailleerd is en geschikt om te wandelen en te fietsen. Alle wegen, wegge tjes en paden zijn aangegeven evenals de vele bezienswaardig heden en toeristische voorzie ningen. De fietspaden zijn ook nog eens speciaal geaccentueerd en ook de namen van de wegen en de paddestoelnummers wor den vermeld. Op de kaart zijn ter informatie korte beschrijvingen afgedrukt van de gemeenten, die op de kaart voorkomen met daarbij de adressen van alle lo kale VVV kantoren.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5