gemeentelijke informatie Holter Dierminnende Blokzijlse piraten veroveren Hattem tijdens festival Met Palma naar eiland La Palma Weekendweer Inbraak Proathuus Controle Holterberg Auto in sloot Controle op alcohol Spoorbielzen in brand Autoruit vernield Aanrijding Rijssen-Holten. Reken daar maar Donderdag 23 juli 2003 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Kennisgeving aanvraag en ontwerpbeschikking Ingekomen zijn de verzoeken om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: I De heer G.Vosman voor het veranderen van de inrichting op het perceel Oosterhofweg 244 te Rijssen; De heer B. Poliste voor het veranderen van de inrichting op het perceel Lambooijsweg I te Holten; De maatschap Baan voor het veranderen van de inrichting van een melkrundveehouderij met bijbehorend jongvee en vleesvarkenshouderij op het perceel De Marke 3-5 te Rijssen. Het is de bedoeling dat de vergunningen verleend worden onder voorschriften ter bescherming van het milieu, uitgezonderd de vergunning voor de maatschap Baan, die zal worden geweigerd. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en andere op de zaak betrekking hebbende stukken als bedoeld in artikel 3.21 van de Algemene wet bestuursrecht liggen vanaf 25 juli 2003 voor een periode van vier weken (tot en met 21 augustus 2003) ter inzage bij de balie van de sector Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen, locatie Elsenerstraat 20. Ook na genoemde datum liggen de stuk- i ken nog ter inzage tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld. De stukken kunt u inzien tijdens kantooruren (buiten de openingstijden van het gemeentehuis na telefonische afspraak, telefoonnummer 85 47 82). Tot en met vrijdag 22 augustus 2003 kunt u uw bedenkingen schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders. Bedenkingen kunt u ook mondeling kenbaar maken tijdens een i hoorzitting die burgemeester en wethouders van plan zijn te hou- den op 22 augustus 2003 om respectievelijk 9.00, 10.00 en I 1.00 uur in de spreekkamer van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. De hoorzitting wordt alleen gehou den als daarom wordt verzocht voor 19 augustus 2003. Daarvoor j kunt u contact opnemen met telefoonnummer 854782. Deze bedenkingen kunt u persoonlijk of door een gemachtigde (laten) i indienen. Als u schriftelijke bedenkingen indient kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Dit verzoek moet u schriftelijk tegelijkertijd met uw bedenkingen, indienen bij het gemeentebestuur. Alleen als u tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebt inge bracht tegen de aangevraagde beschikking kunt u later beroep instel len, tenzij u aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tij dig) bedenkingen in te brengen. Kennisgeving definitieve vergunning Op de balie van de sector Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen, locatie Elsenerstraat 20, ligt tot en met 5 september 2003 ter inza ge de onder voorschriften geweigerde vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van Autobedrijf Huzen, Handelsweg 2 te Holten, voor de oprichting van een autobedrijf annex opslag van en ver koop van diesel, benzines en LPG op het perceel Handelsweg 2 te Holten. De beschikking komt overeen met de eerder ter inzage gelegde ontwerpbeschikking. Tot en met 5 september 2003 staat beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen tegen het ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat zij geen bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen ten opzichte van de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet u richten aan de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 AE 's Gravenhage. De beschikking wordt met ingang van 6 september 2003 van kracht, tenzij voor die datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. In dat geval wordt de beschikking niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het verzoek om voorlopige voorziening moet u richten aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (adres als hiervoor genoemd). Nadere inlichtingen over de beroepsmogelijkheden kunt u krijgen bij telefoonnummer 85 47 82. Ambtshalve aanvullen/wijzigen vergunningvoorschriften Burgmeester en wethouders van Rijssen-Holten delen mee dat zij op grond van artikel 8.22 van de Wet milieubeheer een ontwerp besluit hebben vastgesteld om de milieuvergunning van Café Slijterij B. Spekhorst B.V., Rozengaarde 2 te Rijssen aan te vullen en te wijzigen: Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 25 juli gedurende twee weken ter inzage bij de balie van de sector Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen, locatie Elsenerstraat 20. Ook na genoemde datum liggen de stukken nog tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld ter inzage. De stukken kunnen worden ingezien tijdens kantooruren (buiten de openingstijden van het gemeentehuis na telefonische afspraak, doorkiesnummer 85 47 81). Tot en met 8 augustus 2003 kan iedereen (op grond van artikel 3.32 van de Algemene wet bestuursrecht) schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerpbesluit bij het college van burge meester en wethouders. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig (schriftelijk) verzoeken de persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die tijdig bedenkingen heeft ingebracht tegen dit ont werpbesluit kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) beden kingen in te brengen. Over de stukken kan technische informatie worden verkregen op de afdeling dienstverlening van de sector ruimte (doorkiesnum mer 85 47 92).Voor juridische informatie kan men tevens contact opnemen met voornoemde afdeling (doorkiesnummer 85 47 82). APV/Drank- en Horecawet/Wet op de Kansspelen Ingekomen aanvragen APV In volgorde ziet u de datum van ontvangst en de omschrijving van de aanvraag. 15 juli 2003 houden buurtfeest aan de Baankamp op zaterdag 16 augustus 2003 in Rijssen; 16 juli 2003 innemen standplaats voor de verkoop van vis in Rijssen; Meer informatie Deze aanvragen kunt u inzien bij de balie van de sector Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen, locatie Elsenerstraat 20. 16 juli 2003 organiseren buurtfeest aan de Baankamp op zaterdag 16 augustus 2003 in Rijssen; Tegen bovengenoemde, verleende vergunning, ontheffing of ver klaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen-Holten. 10 juli 2003 inrichten en exploiteren van een terras aan de Dorpsstraat I8D in Holten; 14 juli 2003 ontheffing schenken zwakalcoholische dranken door mevrouw G. Brands op vrijdag I augustus 2003 in Holten; 14 juli 2003 ontheffing schenken zwakalcoholische dranken door de heer A. Paalman en mevrouw F. Paalman-Rensen op zaterdag 16 augustus 2003 in Holten; 16 juli 2003 houden zeskamp door de Holtense Horeca Ondernemers op vrijdag I augustus 2003 in Holten; 16 juli 2003 organiseren openluchtconcert door Het Bonte Paard op zaterdag 16 augustus 2003 in Holten; 16 juli 2003 houden beachvolleybaltoernooi door de Gereformeerde Kerk op zaterdag 20 september 2003 in Rijssen; 16 juli 2003 organiseren jongerendag door commissie Jongerendag op zaterdag 16 augustus 2003 in Rijssen; 16 juli 2003 houden markt door scholengemeenschap Jacobus Fruytier op vrijdag 19 en zaterdag 20 september 2003 in Rijssen; Tegen bovengenoemde, verleende vergunning, ontheffing of ver klaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij de burge meester van Rijssen-Holten. Verleende vergunningen/ontheffingen APV/Drank- en Horecawet/Wet op de Karspelen In volgorde ziet u de datum van verzending en de omschrijving van de vergunning. 9 juli 2003 uitoefenen van het horecabedrijf aan de Dorpsstraat I8D in Holten; 16 juli 2003 houden van een zeskamp door de Nederlands Hervormde Gemeente op zaterdag 20 september 2003 in Rijssen; Meer informatie Tegen een vergunning of een mededeling dat er geen bezwaren bestaan tegen een gedane melding, kunnen belanghebbenden bin nen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen-Holten. Als u bezwaar maakt kunt u de Voorzienjngenrechter van de Rechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan zijn kosten verbonden. Voor uitgebreide informatie over de bezwaarmogelijkheden kunt u con tact opnemen met de balie van de sector Ruimte in de gemeen tewinkel Rijssen aan de Elsenerstraat 20, telefoonnummer 854874. Alle verleende vergunningen kunt u bij de balie van de sector Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen. Vervolg van pagina 3) Holten - Aan de oostkant is het tropisch met veel groen, tabaksplantages en bananenvelden. Aan de westkant is het droog en dor en veel passaat wolken. De natuur is daar minder mooi. 'Wanneer je door de tunnel van oost naar west rijdt, kan het zijn dat er een groot tem peratuurverschil tussen beide kanten zit. Soms wel zeven graden.' Er heerst overal een Cu baanse sfeer, op het land en in de stad. 'Je bemerkt overal de Spaanse kolo niale invloed, met name in de bouwwerken.' Er zijn in Santa Cruz ook overal van die kleine straatjes. Het kan gebeuren dat een automobilist daar rustig een praatje staat te maken maar niemand zal het dan in zijn hoofd halen om te gaan toeteren. Mensen hebben daar nog geduld en vooral geen haast. La Palma heeft geen massatoerisme, er zijn wel veel wandelaars die daar voor de rust en de natuur komen. 'Op het platteland heerst veel armoede, je komt er dan ook geregeld verla ten huizen tegen van mensen die noodgedwon gen naar de stad moesten verhuizen om aan werk te kunnen komen. We hebben daar de kerst meegemaakt en dat is een bijzondere ervaring, zo in de zomerse sfeer. Mensen versieren daar kerststerren, de planten die wij tegen die tijd in de winkel kopen maar daar zo groot zijn als struiken, maar verder is er heel wat minder kerst sfeer. Ook Oud- en Nieuw hebben we mee gemaakt en dat deed me sterk aan Polen denken. Er werd de hele nacht ge feest en gedanst en alles speelde zich buiten af. Al met al was het een prach tige reis. We zijn vertrok ken vanuit Dusseldorf en dat is ons prima bevallen. Niet zo'n groot vliegveld en veel minder hectisch dan op Schiphol.' Ook over het hotel op La Palma waren ze heel te vreden. Een vakantie waarvan de verhouding prijs/ kwaliteit klopt. Henk heeft dan ook be slist geen spijt van zijn Sinterklaassurprise en is blij dat hij met 'zijn Pal ma' op La Palma is ge weest. Geregeld zon, maar ook enkele buien soms met onweer. Vrijdag, zater dag en zondag regelmatig een enkele regen of on weersbui, afgewisseld door opklaringen en zon. Temperatuur rond de 21.0 a 23.0 graden. De regen die er valt kan de natuur goed gebruiken. Storingen komen vaker voorbij. De zomer gaat even op een wat lager pit je draaien. Maar een om slag naar slecht weer staat niet op het program ma. Weerman, Freddie Paal man Holten - Dit weekeinde ongeveer een week ge leden is er ingebroken in 'T Proathuus. Dit oude gebouw op Meermanskamp wordt gebruikt door toneel club OCH. Er is een ruit vernield en een klein geldbedrag weggenomen. De politie heeft dinsdag 15 juli van 21.15 tot 22.30 een controle ge houden op de Holter- bergweg. Deze weg is tussen 21.00 en 9.00 uur afge sloten voor motorvoer tuigen. Negen automobilisten werden bekeurd. Holten - Een bestuurster van een personenauto raakte om 13.15 uur op de afrit Markelo-Holten in de sloot. Een sleepauto trok haar weer op de weg waarna ze verder kon rijden. Volgens de bestuurster had ze niet te hard gere den maar had ze voor ze het wist in de sloot ge staan. Holten - In de nachtelij ke uren van vorige week donderdag op vrijdag werd er een rijdende al coholcontrole gedaan in Holten. Een tiental be stuurders moest blazen maar niemand overtrad de wet. Holten - Aan het einde van de middag van za terdag 19 juli kwam er een brandmelding. Aan het spoor aan de Deventerweg te Holten, ongeveer driehonderd meter vanaf het NS-sta- tion, zou er brand zijn op het spoor. Ter plaatse gekomen bleek dat er drie spoor bielsen in de brand ston den. Door de brandweer is de brand geblust. Vermoedelijke brands- oorzaak is de hitte. Holten - Een autoruit van een personenauto die aan de Stationsstraat stond geparkeerd, bleek zondagmorgen ver nield. Onbekend natuur lijk wie dit heeft ge daan. Holten - Een klein aan- rijdinkje op de Gaarden- straat vond maandag 21 juli om halfdrie plaats. Twee bestuursters ston den met hun auto's ach ter elkaar, links voorge sorteerd. De voorste bestuurster bedacht ineens dat ze beter rechtsaf kon gaan. Ze reed iets achteruit. Tegen de auto die achter haar stond. De belangstelling voor het Groot Blokzijls Piratenkoor is overweldigend, (foto: Het Groots Blokzijls Piratenkoor.) Het Groot Blokzijls Piraten koor telt ruim dertig leden. Het grootste Piratenkoor van ons land. Onder grote be langstelling presenteerden de koorleden het eerste piraten- bier ('Drunken Sailor'). Het resultaat van jarenlang voor proeven. Inmiddels is het bier evenals het koor niet meer weg te denken uit de oude vestingstad. Met regelmaat schittert het koor op interna tionale festivals. Zaterdag 19 juli tekende het Groot Blok zijls Piratenkoor voor twee optredens tijdens het Dikke Tinne Festival in Hattem. Een unieke kans om het koor in eigen land te zien. Het Gelderse IJsselstadje Hat tem stond voor een dag in het te ken van de middeleeuwen. Het optreden van het Groot Blok zijls Piratenkoor gold als een van de hoogtepunten. Het koor heeft een internationale staat van dienst en een uitnodigend repertoire. Een optreden mondt altijd uit in een unieke happe ning. Een feest der herkenning, afgewisseld met eigen stukken. „Ieder optreden wordt in de groep gegooid. Bij stemming wordt bepaald of we wel of niet in de bus stappen. Vanaf dat moment zijn we echt op weg en kan het feest beginnen. Als we willen, kunnen we iedere dag op pad. Per jaar krijgen we over de honderd vragen. We hebben be sloten om er rond de zestig te doen." Vorig jaar maart presenteerden ze hun laatste album. Die was opgenomen ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. In het plaatselijke multifunctionele centrum werd de cd onder grote belangstelling ten doop gehou den. Natuurlijk traden de piraten voor het voetlicht. „Blokzijl heeft iets met piraten. De histo rie van de stad is onlosmakelijk verbonden met die van de boe kaniers, watergeuzen en vrijbui ters. Het begon tijdens de tachtigjari ge oorlog (1568-1648) toen Prins Maurits de 'turftol' Blok zijl tot een vestingstad maakte en tegen de Spanjaarden ten strijde trok. Tientallen zeèlieden vestigden zich binnen de stads muren. Naast de koopvaart was er altijd wel een toevallig passe rende 'vijand' die beroofd of ge kaapt mocht worden. Een gele genheid die de lieden met beide handen aangrepen. Aan boord zongen ze ritmische werkliede ren. Aan wal klonken de veelal romantische verhalende songs, de 'forebitters'. Het Groots Blokzijls Piratenkoor zet de tra dities voort." Niet alleen in eigen land treden de piraten voor het voetlicht. Meerdere malen was het koor te zien op televisie en klonken de stemmen in onder meer Duits land en Italië. Willem Gunneman

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7