Munitie WOU langs spoor Twenhaarsveld Dierenambulance wil graag geld uit hondenbelasting Zinloos geweld Holtens Nieuwsblad Gezellig dorpsfeest Auto vol met allerlei inbrekersgereedschap Werfactie Holtens vrijwilligers tijdens laatste braderie Nette man steelt via slinkse wijze tas met inhoud uit auto U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Bezichtiging corsowagens Belangstelling kabelinternet Fiets terug Off-road rijden, bergbeklimmen en abseilen... Vertegenwoordig jijAutoTrack.nl tijdens de I O-daagse spectaculaire Kia Sorento Driving Experience naar Scandinavië? Schrijf je snel in viaAutoTrack.nl en win! dit) AutoTrack.nl V 6 Holtens Nieuwsblad Donderdag 24 juli 2003 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44.40 Losse nummers 0,87 Holten - Er zijn restanten van munitie uit de Tweede Wereld oorlog gevonden langs de spoor lijn bij Twenhaarsveld. In vijf tien gevallen was er sprake van nog gevaarlijke munitie, die on middellijk na de vondst is ver nietigd door de EOD (Explosie ven Opruimingsdienst). Omdat er nog meer restanten worden verwacht in de directe omgeving, worden deze in over leg met de EOD met voorrang onderzocht en zo spoedig moge lijk opgeruimd. Het betreft hier het perceel van Vitens gelegen ten noorden van de spoorbaan en ten zuiden van de Rijssenseweg (20 hectare) en het gebied ten zuiden van de spoorbaan en ten westen van de Geskesdijk (Holten). Dit perceel is onbebouwd en bestaat uit bos gebied. Burgemeester mr. P. Scholten heeft bovenstaande maatregelen genomen en waar schuwingsborden laten plaatsen om het gebied niet te betreden. Direct aanwonenden en de re creatieparken in de omgeving zijn geïnformeerd. De spoorbaan is onderzocht en de daar gevonden explosieven Holten - Een bestuurster reed zondagmiddag de parkeer plaats Bolder aan de A 1 op. Achter haar reed een grijze stationcar. Toen ze stopte, stapte de bestuurder uit die grijze auto en kwam naar haar toelopen. De man zei tegen haar dat er iets met het achter wiel van haar auto aan de hand was. De man zei dat hij een raar ge lui d aan haar auto had ge hoord. Ze is vervolgens uitge stapt en met deze man naar het wiel gaan kijken. De man zei dat het om het lin ker achterwiel ging. Het was een vriendelijke nette man (schijn bedriegt). Hij was ongeveer 1.70 meter lang. Geen baard, snor of bril. Hij droeg een donker kleurig kostuum. Toen de bestuurster met de man naar het linkerachterwiel van haar auto liep, stapte uit de grijze auto een vrouw. Men kon niets aan het achterwiel ontdekken. De man is vervolgens terugge lopen naar zijn auto en reed gelijk weg. Achterin de auto zat een meis je. De bestuurster miste toen haar tas die op de passagiers stoel had gelegen. Terwijl de man haar afleidde heeft iemand kans gezien via het rechterportier van haar au to de tas te stelen. In de tas zat onder meer auto papieren en rijbewijs van de betrokkene. zijn opgeruimd. De NS acht rij den over dit tracé verantwoord. Verdere opsporing in boven staand gebied van munitieresten zal in de winterperiode en in het vroege voorjaar - afhankelijk van de weersomstandigheden - plaatsvinden. Het ballastgrindbed van de spoorbaan Twenhaarsveld is verwijderd, gezeefd en onder zocht op aanwezigheid van mu nitie. De zeeflocatie was inge richt in Dijkerhoek aan de Oude Stationsweg. Er zijn 97 (res- tant)stukken munitie gevonden waarvan 15 voorzien van explo sieve stoffen. De meeste munitie is van Duitse makelij en bevat in hoofdzaak (restant)munitie van 7.5 centimeter brisantgranaten. Op vrijdag 11 juli 2003 heeft de EOD de gevaarlijke munitie ver nietigd op het terrein aan de Ou de Stationsweg in Dijkerhoek. De niet gevaarlijke restanten zijn door de EOD voor verdere verwerking meegenomen naar Culemborg. Lees verder op pagina 3. Holten Een ongeveer 20-jarige Holtenaar fietste zondagmorgen 20 juli omstreeks 03.55 uur over de Oranjestraat. Hij was alleen op de fiets. Hij werd toen inge haald door een personenauto, kleur zwart (in elk geval donker) waarin vier personen zaten. De passagier die rechts voorin naast de bestuurder zat, hing half uit het portierraam en sloeg met een onbekend voorwerp de jon gen op de rug. Daarna acceler eerde de auto snel en verdween richting centrum Holten. Er is niets geroepen. De aanleiding lijkt zinloos geweld, want hel slachtoffer heeft geen ruzie ge had en kan zich ook geen reden bedenken waarom iemand hem zou slaan. De jongen heeft door de klap een fikse striem opgelo pen van zo'n 20 centimeter leng te. Het lijkt dat er met een stok is geslagen. Holten - De aandacht van sur veillerende politieagenten werd woensdag 23 juli omstreeks 00.30 uur getrokken, nadat hen op de afslag Markelo van de A 1 een auto met hoge snelheid ach terop reed en achter hen bleef hangen. De auto haalde hen daarna in en reed de parkeerplaats Struik op. Bii controle van deze auto bleek dat de aanwezige kentekenpla ten niet bij de auto hoorden en waren gestolen. De automobilist, een 27-jarige man uit Enschede, werd aange houden. In de auto trof de politie allerlei inbrekersgereedschap en een vuurwerkpistool met bijbeho rende munitie aan. De verdachte is voor nader verhoor opgeslo ten. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: BON; i Geeft op als abonnee voor het Gebwik deze bon zoor Mmmbh& het opgeven van een J nieuwe abonnee. ad Dhr./mevr.: P Adres: j Woonplaats: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad I I €44,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 O €42,85 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers: €0,87) Holten - De Kalfstermansweide staat intussen weer volgebouwd met kermisattracties en een gezellige feesttent. Even zwieren en zwaai en in de attracties, je schietprestatie verbeteren en er daarna eentje op drinken. Donderdag 24 juli is er een grote braderie die tot 21.00 uur duurt. Vrijdag- en zaterdagavond is er muziek in de tent. Met andere woor den: vermaak voor jong en oud. (Foto: Sander Scheperman) Holten- Op initiatief van de lo kale afdeling van de Dierenbe scherming is de Dierenambulan ce Rijssen e.o. opgericht, waar voor de wagen door een particu lier beschikbaar is gesteld. Om echtèr de vaste lasten en de ben- zinekosten te kunnen betalen is de Dierenbescherming constant op zoek naar sponsoren, houdt men collectes en acties, tracht men geld los te krijgen uit be paalde fondsen en zijn er natuur lijk de trouwe donateurs die hun steentje bijdragen. Voor bepaalde ritten op verzoek krijgt de dierenambulance be taald. Maar dan nog blijft het roeien met de riemen die men heeft. En dat terwijl de Dieren bescherming met de ambulance inmiddels wezenlijk onderdeel uitmaakt van de samenleving, zeker in deze tijd van het jaar waarin menige vakantieganger zijn huisdier gewoon dumpt en niet de verantwoordelijkheid neemt voor het beestje maar daar anderen voor op laat draai en, zo vindt het lokale dagelijks bestuur. In de nog te openen infopost aan de Willem Alexanderstraat in N ij verdal spreken zij hun zorgen uit over de financiële situatie in de toekomst. Bij elkaar zitten Voorzitter Walter Ehrenhard, penningmeester Nico Buitink en secretaresse Lieneke Hagen. 'We mogen hier een jaar zitten van de eigenaar', zegt Lieneke. 'We hoeven geen huur te beta len, alleen een kleine bijdrage voor gas, water en licht. We moeten de boel nog een beetje afwerken maar met een maandje moet de boel toch klaar zijn en zullen we de opening houden. Het is de bedoeling dat we drie ochtenden per week open zijn voor informatie, gesprekken met mensen die een dier willen aan- Lieneke en chauffeuse Jeanette zitten binnen, Walter en chauffeur Martin staan buiten. (Foto: Johan Bo- link) schaffen en ze toch voor bepaal de zaken waarschuwen zodat ze geen impulsaankoop doen en te leurgesteld raken, met alle ge volgen van dien. Op den duur willen we hier ook infopakket- ten beschikbaar stellen voor het maken van werkstukken op scholen. We houden ook lezingen op scholen en bijeenkomsten en le ren zowel kinderen als volwas senen om te gaan met dieren, ze ker met honden. Dit pand is ook bedoeld als centraal punt voor de 23 vrijwilligers die op de am bulance rijden. Zij maken soms heel wat mee en daar moet over gepraat kunnen worden. In het verleden huurden we dan wel eens een zaaltje af, maar dat is ook niet meer te doen. We beta- 5 aug. 2 i .00 uur 6 7 aug vanaf09.30 uur len heel veel dingen uit eigen zak maar dat houdt ook een keer op.' Walter geeft aan dat men zeer dankbaar is met alles wat door sponsoring binnenkomt. Niet al leen in geld maar ook in goede ren. Zo zijn de tafels in het pand beschikbaar gesteld door de ge meente en komen er via een an der kanaal binnenkort een paar computers. 'We hebben inmiddels gelukkig een netwerk van connecties op gebouwd waar we een beroep op kunnen doen en waar we veel materiaal door kunnen regelen. Maar we hebben nog een hele verlanglijst, of liever gezegd be nodigdheden zoals straks de ver vanging van deze auto door een wagen die voordeliger rijdt, een navigatiesysteem, want de am bulance rijdt in een heel groot gebied, in Rijssen, Enter, Wier den, Hellendoorn, Nijverdal en Holten en je moet in sommige situaties de weg snel kunnen vinden, ondertussen formulieren invullen en de telefoon bedie nen, dat is soms ondoenlijk. Een chipreader is ook een be langrijke aanschaf zodat je me teen weet wie de eigenaar is van een hond en je veel tijd kunt be sparen. Volgens Lieneke is de aanschaf van kleding ook een grote kostenpost en er moet na tuurlijk constant geld zijn voor benzine. blijkt ook op het moment van dit gesprek, terwijl steeds de tele foon gaat. De politie en de brandweer doen met grote regelmaat een beroep op de vrijwilligers, niet alleen noodgevallen maar ook meldin gen van bijvoorbeeld een beestje dat aan is komen lopen. De meldkamer weet de ambulance te vinden. Het bieden van eerste hulp aan gewonde, zieke of gevonden dieren staat als eerste punt ver meld in de catalogus. Daarnaast zorgt men voor het ophalen van overleden dieren en bemiddeling bij crematie, begrafenis of de structie. In opdracht van particulieren kan men huisdieren vervoeren naar bijvoorbeeld een dierenarts, men verleent dierenhulp bij brand en zorgt voor het vervoer van zwerfdieren. Een heel pakket aan diensten, uitsluitend verricht op vrijwilli ge basis en dat wil de Dierenbe scherming goed tot de (lokale) overheden door laten dringen. Pagina 3 Henk Rechterschot is inmid dels alweer zo'n zes jaar marktmeester in Holten. Hij blijft het leuk werk vinden. Pagina 5 Okiateam in de 640-kilo- klasse heeft het afgelopen weekend gered. Het team mag naar het EK in Assen. Pagina 5 Dirk Nijland vertelt graag over hoe boeren vroeger werkten. Hij doet dit op Op a's Erf aan de Pasmans weg. Het nut van de Dierenambulance Lees verder op pagina 5. Holten - Kabelexploitant Essent onderzoekt of er belangstelling bestaat voor kabelinternet in Holten. Onder de naam @Home biedt Essent supersnel Internet aan via de tv-kabel. Op dit mo ment is er al supersnel Internet in Holten te krijgen via ADSL van KPN en Sky Access van Int ro Web. Alle kabelgebruikers in Holten hebben van @Home onlangs een enquêteformulier ontvangen met de vraag of zij interesse hebben in kabelinternet. Deze gegevens moeten nog worden verwerkt. Daarna wordt gekeken hoe groot de belangstelling is en of het voor @Home interessant genoeg is om in Holten kabelin ternet door te geven. Wel wordt op dit moment het netwerk van Essent geschikt ge maakt voor spraak- en dataver keer via de kabel. De werkzaam heden die hiervoor nodig zijn kosten veel tijd en wordt in fa sen gedaan. Een datum wanneer kabelinter-' net in Holten mogelijk is, durft @Home op dit moment nog niet te geven. Wie interesse heeft, kan kijken op website: www.home.nl of te lefoon: 0800-1414. Holten - Een Holtenaar deed aangifte van diefstal van zijn fiets. Deze werd aangetroffen in een woonwijk in Holten voor de deur van een woning. Aldaar bleek nog een fiets met een ge forceerd slot te staan. De daar woonachtige 18-jarige jongen werd verhoord en kreeg proces verbaal. De autosite voor heel Nederland

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1