Ook door stof kunnen dominostenen vallen' 'Hoe mensen zonder geld het toch kunnen redden' Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Artsen luiden noodklok: zon is echt gevaarlijk In Memoriam Jaap Ensink Brunchen op boerderij IJsboerderij Oans Geen aangifte in Nederland, na misdrijf in buitenland w Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 17 JULI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 36111 1 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. A. Wies, telefoon 0547-382228. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 20 juli: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom, nevendiensten. 19.00 uur, ds. A.W. Berkhof. Dijkerhoek, 9.30 uur: samenkomst; Espelo, 10.45 uur: samenkomst. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. W.B. Harleman, Deventer. Collecte: kerkvoogdij. Gereformeerde kerk Zondag 20 juli: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. Van den Berg, Rijssen. Eerste collecte: kerk, tweede collecte: diaconie. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 23 juli 19.00 uur, dhr. Vogely. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 20 juli: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorganger pastoor B.J. Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 19 juli: 17.30 uur eucharistieviering, past. B. Wolters; zondag 20 juli: 09.00 uur communieviering, werkgroep liturgie. Recreatietent De Borkeld Zondag 20 juli: 10.00 uur, pastor H. Bloo. Vorige week in de avond van zondag klaarde het geleidelijk hele maal op. Doordat het later helder was vormde zich een enkel mist- bankje. In de nacht- wisselden opklaringen en wolkenvelden el kaar af. In de morgen hadden we perioden met zon afgewisseld door stapelwolken. In de middag was het ook aardig zomerweer met veel zon en wat bewolking. Er stond een zwakke noordwes ten wind. Temperatuur werd 22.2 graden: aangenaam dus. Dinsdag ln de nacht was het onbewolkt en praktisch windstil. Het kwik zakte naar 11.8 graden, lekker slaapweer dus. De dag begon mooi met volop zon. Later op de morgen wat stapelwolkjes, 's Middags sluierbewolking, stapelwolken en een minder fel schijnende zon. Wat later meer bewolking. Toch werd het een prima dag, ook de temperatuur mocht er zijn met 23.9 graden. In de avond van dinsdag wolkenvelden, ook de nacht verliep met veel bewolking. Dit had te maken met een front dat over ons land trok, neerslag viel er niet. Het was zwoel met 16.0 graden als mi nimum. De morgen gaf een wisselend beeld van stapelwolken en geregeld zon. In de middag perioden met zon afgewisseld door platte stapelwolken. Het werd 23.0 graden. Donderdag De hele nacht verliep onbewolkt en windstil. Hierdoor was er een goede uitstraling waardoor de temperatuur flink kon dalen. De minimumtemperatuur bedroeg 10.8 graden. De dag begon ook onbewolkt en de zon was er weer vroeg bij. Het verdere verloop van de morgen zag er stralend uit met al die zon. In de middag za gen we enkele kleine stapel wolkjes, maar de zon werd niet gehin derd. Het werd een prachtige zomerse dag met 25.2 graden. Vrijdag In de avond van donderdag konden we nog lang buiten zitten. De nacht verliep met een afwisseling van opklaringen en wolkenvel den. Het werd een zwoele nacht met 17.2 graden, 's Morgens perioden met zon, afgewisseld door wolkenvelden, 's Middags veel bewolking en nu en dan zon, tot buien kwam het niet. Op nieuw konden we een zomerse dag bij schrijven met 26.2 graden. Zaterdag ln de nacht dreven er sluierwolken over. Ook koelde het lekker af naar 11.3 graden, lekker slaapweer dus. In de eerste helft van morgen weinig bewolking en veel zon. Daarna stapelwolken, af gewisseld door af en toe zon. De middag zag er prima uit met pe rioden met zon, ook de temperatuur was aangenaam met 22.8 gra den. Ideaal weer voor het Splose school- en volksfeest. Zondag Opnieuw weer een onbewolkte nacht, waardoor het lekker fris werd met 10.6 graden. Prima weer voor de slaap index. De dag begon al weer goed met volop zon en het was onbewolkt. De mor gen verliep met een afwisseling van platte stapelwolken en perio den met zon. In de middag was het prachtig zonnig zomerweer. Lekker weer om buiten te zijn. Het werd 23.9 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman Holten - Na een periode van tien maanden intensieve voorberei ding, kon Stefan Schöppers van de Wansinkstraat zijn vierde jaarlijkse Dominoday houden: afgelopen donderdag. In de schuur van zijn trouwe overbu ren Gert en Mies Aaftink, kwam zijn pubüek bijeen om het gehe le traject te bewonderen, te ge- Holten - Zuivelboerderij Effink, gelegen aan de Stokkumervlier- weg 6 in Markelo, houdt zondag 20 en 27 juli en 3 en 10 augustus van 11.00 tot 13.00 uur Brun chen op de Boerderij. Deze brunch bestaat uit een lo pend buffet. Men kan kennis maken met de heerlijke culinaire producten uit Twente. Het buffet bestaat uit verschil lende soorten brood en broodjes met als beleg Twentse ham, na- gelholt, herikerbergham, Twent se aardbeienjam, boerenkaas. Daarnaast is er een soep, Effink's Boerensalade (naar ei gen recept van de boerin), ge bakken ei met spekjes, pannen koeken voor kinderen en maar ook volwassen mogen hier na tuurlijk van smullen, en heerlij ke boerenzuivel als toetje. Kaarten kan men telefonisch re serveren bij Zuivelboerderij Effink, telefoon 0547-260319. nieten van de hele show onder het thema Dracula en de span ning mee te beleven van het mo ment dat de stenen moesten val len, zo'n tienduizend stuks. Maakte Stefan in het verleden zijn ontwerpen en berekeningen nog met de hand, inmiddels heeft de vijftienjarige scholier de zaken op papier nu wat pro fessioneler opgezet. Per computer maakt hij nauwge zet een ontwerp van elk onder deel van het gehele parcours en exacte berekeningen van het aantal stenen, ingevuld met de te gebruiken kleuren. 'Maar,' zegt Stefan, 'Er hoeft maar een foutje in te zitten, bij voorbeeld dat er een steentje te veel of te weinig inzit, dan kan me dat uren kosten om die fout op te zoeken en te herstellen.' Maar dat geduld kan hij wel op brengen. Voor iemand die in staat is om vijf lange werkdagen, samen met dominovriend Vin cent van Balen uit Almere, op de knieën te liggen om zeer nauw keurig en geduldig een parcours van tienduizend stenen in com binatie met allerlei techniekjes op te bouwen, kan dat er ook nog wel bij. In mei al, werd de schuur van de buren ontruimd en alles moest stofvrij worden gemaakt. Ook de zolder. 'Want door stof kun nen stenen ook vallen,' weet Ste fan. 'De buurvrouw is 78 jaar, maar werken dat ze nog kan. Toen de schuur schoon was, moest de vloer waterpas worden gemaakt met hardboard en dat moet secuur gebeuren, anders gaat er iets niet goed.' Stefan Schöppers in Drakula-outfit bij dominostenen. En eindelijk was dan donderdag alles klaar. Met een complete Draculashow er omheen kon om acht uur het eerste steentje val len. Die viel dus eerst niet. 'Is me nog nooit gebeurd', bena drukt Stefan. Maar de gang kwam er toch in en al snel viel het eerste project: de contouren van een menselijk lichaam waar voor Stefan de omlijning van zijn moeder heeft gebruikt. Het lichaam wordt door Dracula leeggezogen en daarna gaat de vampier naar een spiegel waarin hij zichzelf niet kan zien. De spiegel barst en gaat van zilver naar zwart. Via een project met bloeddruppels met in het midden het logo van Dominoday, gaat Dracula naar het raam, ziet een donkerblauwe hemel met maan, maar dan komt de zon op en met een schreeuw, veroorzaakt door' fluitend vuurwerk, verdwijnt Dracula in de richting van de re clamependel, dat vier minuten draait, komt bij het kasteel waar uit een vleermuis vliegt, gaat door een onderwaterproject, langs een doodskist waaruit hij weer tevoorschijn komt en waar na het beeld van de duivel zicht baar wordt. De laatste steentjes lopen een trappetje op en wor den ontvangen met vuurwerk. En daarmee is een succesvol einde gekomen aan een klus van tien maanden. 'Ik heb voor volgend jaar ook al weer wat, hoor,' zegt Stefan en laat de eerste tekeningen zien. 'Ik ga een project doen over tv- programma's met vijftiendui zend stenen.' Of dat allemaal lukt in de ruimte bij de buren? 'Nou, als 't niet op de grond kan, dan maar de lucht in.' Holten - Marieke Robers is ont wikkelingswerker. Eerder werd ze uitgestuurd door Artsen Zon der Grenzen. Ze werkte in Geor gië, Sri Lanka en Kenia. Vervol gens werd ze 'ingehuurd' door organisaties om daar ontwikke lingsprojecten te runnen. Tot ze besloot in een township te gaan leven. En dat werd Kleinskool, in de nabijheid van Port Eliza beth, Zuid-Afrika. De Holtense zette er van alles in gang en is enthousiast en gedreven over wat mensen, voornamelijk vrou wen, uit deze gemeenschap in hun armoede voor elkaar krijgen door him inzet. Waarom heb je dit vak gekozen? Ik hou van mensen en het gaat me aan het hart als ik zulke ar moede zie. Het fascineert mij hoe mensen zonder geld en zon der mogelijkheden het in zulke omstandigheden kunnen redden. Vaak onbegrijpelijk. En ik zie mogelijkheden om iets aan de omstandigheden te doen en dat is de uitdaging. De kick die het geeft om een oplossing te vinden, die draaiend te maken; als het routine wordt ben ik weg. Ja, en je doet het ook voor de liefde en warmte van die men- Hoe kwam je er bij om in een township te gaan wonen? Op een gegeven moment merkte ik dat ik altijd aan het managen was. Ik wilde graag tussen de mensen leven. Toen deed in juli 2001 de moge lijkheid zich voor om een paar maand in een township te leven. Ik trok in de garage van een raadslid van Port Elizabeth, die in de township was blijven wo nen. En ik bleef er langer dan gepland. De laatste twee jaar leefde ik van de huur van mijn apparte ment in Amsterdam. Een township is een compleet zwarte gemeenschap.- Hoe was dat voorjou? Het was wennen. Maar ik ont dekte al snel dat er ontzettend veel mogelijk was om te doen. Te beginnen met de jonge kin deren van de straat te halen. In Kleinskool leven 15.000 inensen waarvan 80 procent werkloos is. Een kleuterschool kost 15 rand (1,50 euro) per week per kind en dat is voor deze mensen niet op te brengen. Armoede heeft een grote impact op het handelen van mensen. Armoede brengt met zich mee dat je heel gericht bent op de korte termijn: als je vandaag maar te eten hebt, morgen zie je wel weer. De situatie is uitzicht loos en er zijn mensen die in het minst gunstige geval vergetel heid zoeken in alcohol of drugs. De een doet het in deze omstan digheden beter dan de ander. Er is geen enkel iets dat het leven ook maar een klein beetje leuk maakt. Je begon met de kleuterschool? Er stond in Kleinskool nog een helemaal vervallen gemeen schapsgebouw. Ik deed een paar Dijkerhoek- In 4,5 jaar tijd van vijftien naar honderdtachtig smaken ijs; een klantenbestand opgebouwd van particulier, camping, kinder boerderij tot gerenommeerde restaurants in de regio. Dan doe je je werk blijkbaar goed. Met hart en ziel is Wilma Klaasses van ijsboerderij Oans dan ook dagelijks bezig met het vervaardigen van haar product, het optimali seren daarvan en smaken uit te testen, rekening houdend met de wensen van de klant en er voor zorgend dat ze voor elke categorie wel iets in haar aanbod heeft. Gewoon een lekker ijsje voor de toevallige passant of een speciale ijstaart voor iemand die iets te vieren heeft. Dat. wordt in het winkel tje aan huis verkocht aan de Maneschijnsweg, op woensdag en za terdag. Maar de voormalige productontwikkelaar van Ola-ijs durfde door haar opleiding, kennis en ervaring een stap verder te gaan door ook de koks van restaurants met enige faam haar product ter goedkeu ring aan te bieden. Die goedkeuring kwam er en veel koks maken nu van de mogelijkheid gebruik om ijs, op ambachtelijke wijze gepro duceerd, in te kopen bij Oans. Juist omdat Wilma in kan spelen op de vele wensen van de klant in de vorm van bijzondere smaken, variërend tot het gewone maar oh, zo lekkere roomijs tot vlierbloesemijs, citroengras ijs en saffraanijs.. Suikervrij-ijs is leverbaar in vele soorten en ook ijs waarin geen koeienmelk is verwerkt, dus mensen met een allergie op dat gebied kunnen ook aan hun trekken komen. Om de zaak nog verder uit te breiden werd door Oans een aantal echte, ouderwetse ijsco/ karren aangeschaft om ijs te verkopen op feesten en braderieën maar ook voor de verhuur, waarbij de ijscokar met een flinke voorraad ijs wordt overgedragen aan de huurder. Holten - De politie hoeft een aangifte van bijvoorbeeld dief stal van een radio tijdens een va kantie in Benidorm, in Neder land niet meer op te nemen. In het verleden was het zo dat ten behoeve van een claim bij een verzekering, wel aangifte van een zoiets gedaan kon wor den bij een willekeurig politie bureau in Nederland. Het College van procureurs-ge neraal heeft recentelijk vastge steld dat het in Nederland doen van aangifte van een misdrijf in het buitenland in het merendeel van de gevallen niet meer zinvol is. De reden van het besluit van het College van procureurs-generaal is dat Nederland vaak geen juri dische zeggenschap kan claimen over wat buiten Nederland be gaan is en waarbij Nederlanders slachtoffer zijn. Om deze reden is er ook geen ruimte voor het inschakelen van de Nederlandse justitie via het opnemen van een aangifte. Het College benadrukt daarnaast dat strafvorderlijke bevoegdheden niet dienen te worden aangewend ter veilig stelling van private belangen met het oog op bijvoorbeeld het krijgen van een schadevergoe ding via een reisverzekering. Dus in dit soort gevallen hoeft een aangifte niet te worden op genomen. De politie adviseert om deze reden om vooral daar aangifte te doen waar het mis drijf is gepleegd en om nadruk kelijk een afschrift van de aan gifte te vragen. Indien een afschrift in het bui tenland niet wordt verstrekt, kan in Nederland via de Nederlandse consulaire dienst het verzoek worden gedaan om een afschrift van een buitenlands proces-ver baal. suggesties en toen pakte een aantal vrouwen door. Deze vrouwen hebben de kleuter school opgezet. Als er iemand is die hoop brengt, en de mensen willen zelf iets aan een pro bleem doen, dan lukt er wel eens wat. Hoe verliep het? Voor we het wisten kwamen er 350 kinderen tussen de 3 en 15 jaar. Waarom er 15-jarigen kwa men? Die kregen in elk geval een maaltijd. Er kwamen blinde, verstandelijke en lichamelijk ge handicapte kinderen, kinderen met een spraakgebrek. We wer den overspoeld. Maar dat pro bleem werd opgelost. Vervol gens waren er een paar jonge meiden die wel les wilden ge ven. En dat gebeurde op de ma nier die zij dachten dat goed was: hard schreeuwen en hier en daar een klap. Dat is opgelost doordat een aantal leraressen uit de middenklasse wel gratis les wilde geven en tegelijk die meisjes min opleidden. Elk project brengt moeilijkhe den met zich mee? Barrières zijn er genoeg als je iets opstart. Het leven in armoe de bestaat uit veel barrières. Ontwikkelingssamenwerking is puur de problemen oplossen op een manier die het best past in de omgeving. Hoe gaat het nu met de kleuter school? De kleuterschool bestaat nu twee jaar en loopt als een trein. We bereiken kinderen die thuis geen papier of potlood hebben. Ze leren hier kleuren en kleuren kennen, pen en potlood vasthou den, van één tot tien tellen, sa men zingen en een stuk disci pline. Ikzelf heb geleerd hoe be langrijk een kleuterschool is als voorbereiding op de lagere school: als je deze basiszaken niet kent heb je meteen een gro te achterstand. Ik heb nu gezien hoe ver kinderen die in deze ar moede leven achter zijn op kin deren uit een middenklassege zin. Armoede heeft nog iets ex tra nadeligs: men heeft weinig toegang tot informatie. Is er materiaal genoeg? Ik heb in Zuid-Afrika speeches gegeven bij allerlei Lions- en vrouwenclubs. De mensen wa ren benieuwd hoe en waarom een witte vrouw leefde in een zwarte township. Ik heb uitge legd dat de mensen in de towns hip niet lui zijn, maar dat achter armoede een hele wereld zit van beperkingen. Deze blanke vrou wen vroegen vervolgens wat ze konden doen. Door die speeches sjouwde ik een container vol spullen bij elkaar. Hoe nu verder? We zijn heel blij met wat we nu bereikt hebben. De huidige lera ressen, werkloze moeders, heb ben cursussen gevolgd en krij gen een klein loon van 3,50 euro per week. Nu het goed draait is het financiële aspect heel be langrijk geworden. Er is veel no dig, want de regering subsidieert niet. De ouders betalen school geld. Dat betekent dat sport, mu ziekles en computerles (nog) niet tot de mogelijkheden beho ren. De kinderen krijgen wel ene maaltijd per dag en daar is ook geld voor nodig. Ik hoop dat er in Holten mensen bereid zijn de school te steunen; zij kunnen hèt verschil maken in het leven van een kind. Ik heb hier nog dia's staan over dat project die ik kan laten zien. Het zou heel mooi zijn als er hier iemand zou zijn die als con tactpersoon zou willen fungeren. Maar ik wil het niet iemand zo maar vragen. Het wordt niet be taald en het kan best veel werk met zich meebrengen. Je blijft betrokken bij het pro ject? Kleinskool laat ik niet los. Naast de kleuterschool zijn meerdere projecten in gang gezet, zoals een speelgoedfabriekje. Een groep vrouwen kan veel, als er maar iemand begint. Op 21 juli vertrek ik weer naar Afrika. Ik ga dan wonen in de 'witte' we reld, maar dichtbij Kleinskool. Ik ga door met de projecten, Openstelling, Dorpskerk, zon dag 1 juni 2003 - zondag 31 au gustus 2003, 14:00 - 17:00, Al leen vrijdags. Kinderochtend. Recreatietent Lindenberg, maandag 14 juli 2003 - vrijdag 18 juli 2003, 10:00- 12:00 Kleuterkwartier, Recreatietent Lindenberg, maandag 14 juli 2003 - vrijdag 18 juli 2003, 18:45 Touwtrektoernooi Okia. Vlet- goor, zaterdag 19 juli 2003, 11:00 Verkoopexpositie Afrikaanse kunst, Natuurdiorama Holter- berg, zaterdag 19 juli 2003 - zondag 17 augustus 2003 Zangdienst. Dijkerhoek, zondag 20 juli 2003,9:30 Vakantiefietstocht MAC, Zuur- berg, zondag 20 juli 2003, 10:30 - 13:00 Dorpsfeest, Holten, dinsdag 22 juli 2003 - zaterdag 26 juli 2003 Ochtendwandeling, Natuurdio rama, woensdag 23 juli 2003, 7:00 Balvaardigheid. Zwembad Twenhaarsveld, woensdag 23 juli 2003, 13:00- 15:00 Gewichtstouwtrektoernooi Kalfstermansweide, woensdag 23 juli 2003. 19:30 Braderie. Holten, donderdag 24 juli 2003 Erwin Autocross. Schupperts- weg, donderdag 24 juli 2003 18:30 Zomerzangavond, Kandelaar, donderdag 24 juli 2003, 19:30 Optreden Goed Goan. Stadskel der, zaterdag 26 juli 2003 De Boer Op, Holten, woensdag 30 juli 2003 Ochtendwandeling. Natuurdio rama, woensdag 30 juli 2003, 7:00 Snorkelen, Zwembad Twen haarsveld, woensdag 30 juli 2003, 13:00- 15:00 Houthakkersfeest. Holten, vrij dag 1 augustus 2003 Ochtendwandeling. Natuurdio rama. woensdag 6 augustus 2003,' 7:00 Aquasport. Zwembad Twen haarsveld, woensdag 6 augustus 2003, 13:00 - 15:00 Braderie. Holten, donderdag 7 augustus 2003 Beachvolleybaltoeraooi, Kalf stermansweide, zaterdag 9 au gustus 2003 Oude ambachten en doorlopen de bezichtiging, Larenseweg 106, woensdag 13 augustus 2003, 10:00- 17:00 Zwemmend redden. Zwembad Twenhaarsveld, woensdag 13 augustus 2003, 14:00-16:00 Natuurtheater. Natuurdiorama, woensdag 13 augustus 2003, 19:00-20:30 Jongerendag. Holten-Rijssen. zaterdag 16 augustus 2003, 10:00- 16:00 Haffafa Open Air. Bonte Paard, zaterdag 16 augustus 2003, 21:00 Holten - Met deze warme dagen maken de dermatologen van zie kenhuis Medisch Spectrum Twente (MST) zich ernstig zor gen over het zongedrag van de mensen. Het zijn nota bene de eigen patiënten die de Enschede- se huidspecialisten de noodklok doen luiden. Tot verbijstering van de derma tologen komen patiënten met huidaandoeningen steeds vaker bruingebrand de spreekkamer binnenlopen. Zelfs mensen met verhoogd risi co op huidkanker lijken de geva ren van de zon niet serieus te ne men. Ook patiënten die door me- Tot onze grote schrik moesten wij afgelopen weekend het be richt vernemen dat Jaap Ensink, redactiechef bij onze Twentse huis-aan-huiskranten, op vrijdagmiddag 11 juli onverwacht is overleden. Jaap was al geruime tijd ziek, maar hoopte zelf op een herstel, al wist hij dat dit langere tijd in beslag zou nemen. Zijn overlijden heeft de redactie weekbladen Twente diep geschokt, hij werd slechts 49 jaar. Binnen de sportwereld was Jaap een bekend fi guur. Hij vervulde vele taken als vrijwilliger bij onder andere FC Twente, waar hij jarenlang als perschef fungeerde. Maar ook binnen de Twentse honk- en softbal wereld was hij zeer actief. Als hoofdcoach bij het honkbalinterregioteam bezocht hij samen met zijn ploeg verre landen. Jaap leek de laatste tijd wat aan de beterende hand te zijn, maar zijn herstel zette niet door en zijn gezondheid nam opnieuw in korte tijd dramatisch af. Afgelopen vrijdag is hij rustig in zijn eigen huis overleden. Wij zullen hem zeer missen en wensen zijn familie veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. Namens de redactie weekbladen Twente, Gerry Arendsen-Tieben, hoofdredacteur dicijnen te maken hebben met verminderde afweer lijken de gevaren van de zon steeds min der ernstig te nemen. De dermatologen hebben het de ze dagen extra druk vanwege de toeloop van patiënten met zonal- lergie. Toch nemen zij de tijd om pa tiënten tijdens het spreekuur uit gebreid voor te lichten. Derma toloog Ronald Frank: "Onze pa tiënten krijgen zonder uitzonde ring van mij op deze warme da gen op indringende wijze de boodschap mee: smeren, sme ren, smeren en nog eens smeren, 's middags uit de zon en voor de kalende man een petje op." Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Abonnementen: Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten, telefoon 0548-363803. Klachten bezorging: familie Meinsma 0548-363637 Eindredactie: Peter Bulthuis Telefoon: 0548-36 67 99 Fax 0842-11 67 34 E-mail: p.bulthuis^whk.wegener.nl Adres redactie: Kerkhofsweg 18. 7451 BG Holten, telefoon 0548-36 38 03, fax 0548-36 64 97 Extra inleverpunten kopij: Het Bonte Paard. Deventerweg 87, telefoon 0548-361202. uiterlijk inle veren: dinsdags 9.00 uur Bosschool. Raalterweg 44, telefoon: 0572-321622. Uiterlijk inleveren: maandags 12.00 uur Advertenties: Getfertsingel 41. 7513 GA Enschede, telefoon 053-484 24 50 Advertentie-adviseurs: kantoor: al leen op dinsdag tot 14.00 uur telefoon 0548-368295 en fax 0548-366497; andere werkdagen telefoon 0548- 519797 en fax 0548-519798. Otto IJspeert, mobiel 06-51 19 83 42 Henk Schotten, mobiel 06-51 19 8321 Advertenties kunt u in Holten opge ven bij: Albert van de Maat, Smids belt 7. 7451 BL. telefoon 0548- 361538 tot dinsdag 12.00 uur, of het kantoor aan de Kerkhofsweg 18. Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tiebcn Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advert enlieconiracten en aanbie dingen daartoe zijn van toepassing de Alge mene Advertentievoorwaarden huis-aan- huiskranten Wegener NV ilcn exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos tocgezon- Wcgencr Hui onderdeel va: -aan-buiskranten BV is een het Wegener-concern. De s erstrekte gegevens hebben in een bestand, dat wordt gc- zc administratie en om u te wij opgenor bruikt dooi (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door óns zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, i.a.v. de heer A.T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 692, Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 3