Triatlon blijft groot Holtens feest Jan Manenschijn naar Nieuw-Zeeland Zijspanduo Haan/Dijk: geen loon naar werken Uitslagen Bergvliegers Jubileumconcours Bergruiters Activiteiten zwembad Weer tijdens triatlonweekend Marjet en Erna Kringkampioen MAC-Fietstocht Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl men ien- rom ooit ten. inen gen k er b ik HO 6 DONDERDAG 10 JULI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Robin Kampman, triatleet voor het eerst Holten - Robin Kampman is net binnengekomen en staat met bloemen en een cadeautje in de hand achter de finish. Het de eer ste keer dat ze meedoet. „Het ging wel", zegt ze er zelf van. Robin is dertien en zit in het tweede leerjaar van De Waerdenborch. Haar vader, die al vaker meegedaan heeft aan de Triathlon Hol ten, stimuleerde haar. „Hij zei dat ik het gewoon moest doen. We hebben ook samen getraind." Het zwemmen vond ze het moei lijkst. Het leukste van de Triathlon Holten? „Het binnenkomen! Zeker weten!" Peter Teeselink, uitgedaagd Holten - Peter Teeselink zwom, fietste en liep dit jaar voor het eerst de Triathlon Holten. „Waarom? Mijn vader daagde me uit. Ja, dan moetje wat laten zien. Hij doet zelf ook de triatlon en we hebben samen getraind." Het viel de vijftienjarige leerling van de Waerdenborch wel mee. „Het is wel vermoeiend. Lopen was het zwaarst, fietsen ging me het makkelijkst af. Maar het is leuk om dit te doen, die sfeer, de fi nish op Smidsbelt. Of ik volgend jaar weer mee doe? Dat weet ik nog niet!" Holten - De postduiven van de Bergvliegers moesten afgelopen weekend het onderste uit de kan halen om thuis te komen. Er wa ren twee vluchten gepland. Vrijdag was het de beurt aan de duiven met de lange adem. Deze werden in het Zuid-Franse Ruf- fec gelost om 13.00 uur. Zater dag om 10.22 uur was het J.G. van Werven die als eerst een duif terug had. Zijn duif wist de 830 kilometer te overbruggen met een snelheid van 55.8 kilo meter per uur. 1-3. J.G. van Werven; 2-4-8-9. A.J. Kramer; 5-7. M. Lodeweges; 6. A. ten dam 2; 10. G. Jurjens. Voor de tweede vlucht vanuit het Franse Epemay was het weer niet al le best en er werd beslo ten om de duiven te laten staan tot zondag omdat de weersvoor uitzichten beter waren. Zodoen de werden de duiven dus gelost op zondag om 7.30 uur. A. ten Dam 2 wist hiervan de snelste duif te klokken en wel om 13.32 uur hiermee behaalde hij een snelheid van gemiddeld 66.5 ki lometer per uur. 1-4. A. ten Dam 2; 2. E. Veneklaas; 3-10. G.J. Koetsier; 5-9. J.G. van Werven; 6-7. G.G. Kwintenberg; 8. A.J. Kramer. Holten - Rijvereniging de Berg ruiters houdt 12 en 13 juli haar jaarlijkse Concours Hippique op het paardensportterrein de Bor- keld. Dit jaar is het een jubi leumconcours want de vereni ging De Bergruiters bestaat maar liefst zeventig jaar. Speciaal voor dit jubileum is er het thema Western aan dit twee daagse evenement verbonden. Medewerkers zullen te herken nen zijn aan hun outfit en de ho reca zal haar hapjes en drankjes op het thema afstemmen, welke genuttigd kunnen worden in het vrolijke strodorp. Als klap op de vuurpijl zal zondag om 12.30 uur een optreden verzorgd wor den door line-dancegroep The Bald Eagles uit Enter. Op zaterdagmiddag zal om 15,00 uur worden gestart met het BB- en B-springen en het B- en L-dressuur en eindigt rond 19.30 uur. Zondag komen de 'grote jongens' aan de start. Onder an dere Edwin Klokman, Frank Buitenhuis, Marco Brinkman en de Holtense Sportvrouw Marjet Drost zullen strijden in het L-, M-, Z- en ZZ-springen. Op het dressuurterrein worden ook de hoogste klassen verreden waarin de Z2 maar liefst drie Bergrui ters deelnemen, In totaal zullen er vijftig Bergruiters starten. Het programma start zondag om 8.30 uur en eindigt rond 18.00 uur. De toegang tot het terrein en het parkeren is zoals altijd gratis. Holten - In zwembad Twen- haarsveld worden elke woens dag andere activiteiten gehou den. Opgeven hiervoor kan bij het badpersoneel, telefoon 0548- 361655. Meedoen is gratis. Plankspringen wordt woensdag 16 juli gehouden, tussen 13.00 en 15.00 uur. Balvaardigheid staat gepland voor woensdag 23 juli van 13.00 tot 15.00 uur, snorkelen op woensdag 30 juli, van 13.00 tot 15.00 uur, Aquas- port op woensdag 6 augustus van 13.00 tot 15.00 uur en zwemmend redden op 13 augus tus van 14.00 tot 16.00 uur. Holten - Het leek 's ochtends even de verkeerde kant op te gaan. Het miezerde een beetje, waardoor de paraplu wel eens een be langrijk instrument zou kunnen worden tijdens Triathlon Holten 2003. Het viel echter reuze mee, want voordat de start van de elite begon, was het al gestopt met regenen. De temperatuur van het water in de Schipbeek bleek te zijn ge daald tot 15,5 graden. Alle deelnemers moesten daarom in een wetsuit aan de start verschijnen. Twee Kazachstanen hadden ver geten deze van huis mee te nemen en konden daarom niet mee doen. Op de brug worstelde een enkeling om het strakke pak aan te krij gen. Daarna de uiteinden goed insmerend met vaseline. Arie Ongena stond bij de start al klaar met zijn pistool om de wed strijd te laten beginnen. Na een schot in de lucht, gingen de vrou wen van start. Altijd een leuk gezicht, zo'n grote groep zwemmers die onder de brug doorgaat. Een kwartier later was het de beurt aan de mannen om van start te gaan. Was er voorgaande jaren nog een douchelijn waar de deelnemers doorheenliepen bij het verlaten van de Schipbeek, nu renden ze zonder waterstraal meteen door naar de tent. Hier konden ze zich snel omkleden en met de fiets verder te gaan. Het fietsparcours liep onder meer over de Holterberg. Voor som migen toch een behoorlijk zwaar onderdeel, maar de elite racete er zonder problemen overheen. Op Kalfstermansweide wachtte de laatste wissel: van fietsen naar lopen. Zoekende ogen kijken naar de vele bakjes die klaar staan in een lange rij. Snel omkleden en als een speer wegrennen, het loop- parcours op. Uiteindelijk kwam Kazachstan Dmitry Gaag als eerste over de streep met een finishtijd van 1:49:36 uur. Jan Manenschijn finish te als twintigste (1:52:33 uur). Bij de dames kwam de Brit Julie Dibens als eerste over de streep, met een tijd van 2:03:10 uur. Voor de meeste Holtenaren begint de triatlon daarna pas echt. Im mers, de eigen familie en kennissen doen dan mee. De tribunes lo pen dan ook steeds meer vol. Het wordt gezellig op Smidsbelt en iedere deelnemer die langskomt wordt uit volle borst nage schreeuwd, om goede moed in te spreken voor het resterende stuk. Rob Steegink kwam als Holtens Kampioen van de kwarttriatlon over de streep, Erik Jansen volgde als tweede en Leon Offringa als derde Hoitenaar. Voor meer uitslagen: www.triathlon.holten.net (Foto's: Rinus Vrijdag) Holten - De Holtense triatleet Jan Manenschijn vertrekt eind dit jaar naar Nieuw-Zeeland, waar hij deelneemt aan de We reldkampioenschappen Triatlon. Komende zondag start hij op het Europees Kampioenschap in Echtemach in Luxemburg. Ma nenschijn eindigde zaterdag tij dens de Triathlon Holten op de twintigste plaats bij de interna tionale top. Een prima prestatie. Het past in de gestaag stijgende sportieve lijn van deze triatieet. De Hoitenaar is geen onbekende bij de Triathlon Holten: hij deed inmiddels voor het negende ach tereenvolgende jaar mee. De eerste keer, veertien was hij toen,'werd hij derde bij de jeugd. De drie jaren daarop werd hij kampioen van Holten en in '99, in de categorie voor het Neder lands Kampioenschap Junioren, werd hij zevende. Het jaar daar op schoof hij een plek naar vo ren om vervolgens Nederlands Kampioen bij de junioren te worden. Vorig jaar ging hij over naar de senioren en werd 26ste. En dit jaar, in een sterk deelne mersveld, eindigde hij als 20ste. De Hoitenaar hoopt in 2008 of 2012 mee te kunnen doen aan de Olympische Spelen. „Ik werk in elk geval toe naar de internatio nale top, en ik denk dat dit het hoogst haalbare is op de Olym pische afstand." Voor Manenschijn bègon de Holtense triatlondag zo rond ze ven uur. Opstaan, rustig ontbij ten. „Daarna werd het bij ons vrij hectisch, want toen kwam mijn trainer met een aantal Duit se atleten." Er werd koffiege- dronken waarna het gezelschap naar Nido vertrok om zich aan te melden en het kratje met schoe nen in te leveren. Thuis nog iets drinken, een energiereep naar binnen werken en toen was het al halftwaalf. Richting Schip beek dus, waar de fiets neergezet werd en met de bus naar het startgebied voor het zwemmen. Even warm gedraaid, nog wat gepraat met de pers en toen het water in. „Eerst had ik het idee dat het zwemmen slecht ging. Het was Jan Manenschijn wisselt z'n fiets in voor schoenen uit zijn met een lint gemarkeerde bak. Zo hoeft hij minder te zoeken. (Foto; Rinus Vrijdag) dringen bij de start tot aan de brug. Na het bruggetje was de drukte afgelopen, ik stak bin nendoor de bocht door en zwom tot het laatste gedeelte praktisch in mijn uppie. Het voordeel is datje dan je ei gen slag kunt zwemmen, dat vreet veel minder energie dan in een groep." Dan het water uit. „Het voordeel was dat ik de situ atie daar kende. Anders probeer ik altijd een of twee keer de rou te van het water naar de fiets te lopen, ik visualiseer die ook tij dens het zwemmen." Hij kwam in het tweede fiets- groepje terecht. Een groep van elf man fietste voorop maar de tweede groep kon zich bij de kopgroep voegen. „Tijdens het fietsen moetje oppassen datje niet bij een valpartij betrokken raakt. En uitkijken voor de pion netjes die allemaal op de weg staan." De tweede wissel kwam en dat was voor atleten die de situatie niet zo goed kenden zoeken naar het juiste kratje met schoenen. „Het lopen ging heel erg goed. Eerder dit jaar tijdens de Olym pische wedstrijden had ik meer moeite met de laatste vijf kilo meter; nu kon ik de hele tien ki lometer goed doorlopen." De finish was een echte happe ning. De Holtenaren vonden het prachtig om een dorpsgenoot in zo'n wedstrijd te hebben en lie ten dat horen. Manenschijn kan er nog van genieten. Wie dacht dat het voor de Flolte- naar afgelopen was voor van daag, heeft het mis. Manen schijn stond eerst de pers te woord, moest vervolgens naar de bondscoach om kleding te ha len voor het komend weekend: 'kleding van de Nederlandse se lectie. Manenschijn doet mee aan het Europees Kampioen schap voor neo-senioren, atleten tot 23 jaar. Toen naar huis, douchen en iets eten. Kort daarna was hij present bij Radio 350 waar hij commen taar gaf bij het Holtens Kam pioenschap. Met de laatste deelnemer van het Holtens Kampioenschap kwam hij over de finish. Daarna had hij pas tijd om zijn fiets op te halen, die nog op het pare fermé stond. Tot tien uur 's avonds hielp hij zijn vader en de andere vrijwilli gers een handje met het afhalen en opvouwen van de spandoe ken. Twee-en-een-halve kilo meter aan spandoeken wordt in de gymzaal aan de Tuinstraat gevouwen en gesorteerd." En toen was het eindelijk tijd voor het zwaarste gedeelte van de hele triatlon: het feest. Vrijdag vertrekt Manenschijn naar Luxemburg voor de wed strijd die er zondag gehouden wordt. „De komende jaren wil ik het wat professioneler aan gaan pak ken. In november ga ik naar Nieuw-Zeeland, om daar te trai nen en wedstrijdervaring op te doen." Op 6 december vindt daar het Wereldkampioenschap plaats en daar wil Manenschijn aan mee doen. „Het liefst zou ik daar meedoen in de categorie neo-senioren, maar dat ligt er aan hoe ik zon dag de wedstrijd in Echternach doe." De geplande Triathlon Balloo ning op vrijdagavond ging op nieuw niet door, vorig jaar 2002 was dat ook al het geval. De ma tige noordwestenwind was de grote boosdoender. Ook viel er van tijd tot tijd mot regen uit de bewolking. Het was jammer dat het weer niet mee werkte, een tegenvaller voor de organisatie van de triatlon omdat het altijd een groot spektakel is. Zaterdagmorgen, de dag van In ternational Triathlon Holten, was somber en grijs. Ook viel er nu en dan motregen. Vlak voor de start voor van de Elite Dames en Elite Heren viel er motregen en dreigde het weer niet te wil len meewerken. De watertempe ratuur van het open water van de Schipbeek bij de televisietoren van Markelo was koud met 15.6 graden. Dinsdag was dat nog 19.0 graden. Met de start van de Elite Dames was gelukkig droog. De buitentemperatuur was opgelopen naar 16.0 graden. Met het fietsen en hardlopen kon de wind op de kale vlakte spel breker zijn. In de loop van de middag kregen we tijdelijk opklaringen en zon. Dit maakte het al een stuk aan genamer. Dit weertype hadden we ook met de start van het Hol tens Kampioenschap kwart triat lon dames en heren. Ook was het wat warmer met 18.9 graden. Met de start van de Holtense Kampioenschap dames en heren achtste triatlon was het geheel bewolkt maar wel droog. Al met al kan de organisatie Triathlon Holten terugkijken op een ge slaagd groots evenement van Holten. Zeker wat het weer be treft, droog en niet te warm. In de Hoeve werd zondag 6 juli de derde wedstrijd voor het ONK verreden. Erik Haan en Stan Dijk kwamen hier om hun huidige achtste plek te verdedigen of te verbeteren. 's Morgens bij de tijdtraining bles seerde Erik zijn enkel, dus waren ze redelijk tevreden met hun der tiende startplek. De start van de eerste manche ging goed en ze vertrokken onge veer als negende het bos in. Na zwaar bevochten plekken kwa men ze twee ronden voor de finish als zesde door. Maar helaas, een doormidden geknapte bougie zorgde ervoor dat het tweetal flink balend langs de baan kwam te staan. Alle moeite voor niets ge weest. Toch hebben ze de machi ne nog over de finish gedrukt het geen nog resulteerde in vier pun ten. De tweede manche verliep beter. De start was weer goed en nu kon de zesde plek worden vast gehouden tot de finish. Dankzij dit resultaat blijft hun achtste plaats in de tussenstand gehandhaafd. De wedstrijd werd gewonnen door Willemsen/ Stupelis gevolgd door Van Werven/ Piccart. Haan en Dijk maken zich nu al weer op voor de Grand Prix wereldbeker wedstrijd op 13 juli in het voorma lige Oost-Duitsland. Hier zullen ze zich zaterdag proberen te kwa lificeren voor de wedstrijd op zon dag. Holten - Leden van de rui terver eniging Bergruiters hebben zich goed gepresenteerd tijdens de Kringkampioenschappen op 5 juli te Haaksbergen. Maijet Drost wist met haar paard Te- quilla Sunrice in de klasse L- springen het Kampioenslint te veroveren. Ook het Kampioens- lint was weggelegd voor Erna Bronsvoort met haar paard Jim my in de Klasse Z2-dressuur. Ida Vincent wist zich ook goed te weren. Zij behaalde met haar paard Marios in de klasse L- Springen een vierde prijs. Ook was Marjet Drost in de klasse L van de partij, en dan wel met haar paard Magie Society. Ook daar wist zij zich goed te weren. Zij behaalde een achtste prijs. In de klasse B-springen kwamen twee zusjes in actie. Annelies Drost met haar paard Rachel. Zij behaalde een mooie tweede prijs. Haar zus Marjet Drost moest een stapje terug doen. Zij behaalde met haar paard Pompie Dou een derde prijs. Ook tijdens de dressuur- kampioenschappen kwamen di verse leden in actie. Laura Haas noot met haar paard Kaya be haalde een vierde prijs in de B- dressuur. Suzan van de Leur werd er zelfs tweede en mag daardoor naar het Overijssels kampioenschap. Thessa Bresser met haar paard Goodluck kreeg een derde prijs in de LI-dres suur. Glaire Galbraith met haar paard Mac Gyver won de vierde prijs in de M2-dressuur. Op 15 en 16 augustus worden de Regio Kampioenschappen gehouden in Den Ham. Ook daar hebben zich nog enkele leden voor geselec teerd. Springen: Erik Vincent en Marloes Jansen. Dressuur: Katja Kienzle en Mariefke Oolbek- kink. Ook doen de Bergruiters nog mee met het verenigings kampioenschap en met twee viertallen in de klasse L en Z. Erik Vincent ging op 22 juni met zijn paard Milton naar Heeten. Hij behaalde daar een eerste prijs in de klasse L-springen. Mariefke Oolbekkink ging met haar paard Remy Marten naar Heeten. Zij behaalde in de B- dressuur een derde prijs. Suzan van de Leur werd eerste in deze categorie. Holten - Gezien de grote belang stelling in de afgelopen jaren wordt er ook dit jaar in de va kantietij d door MAC de Holter berg een fietstocht gehouden en wel op zondag 20 juli. Het is een fietstocht (met route beschrijving) voor iedereen. De route gaat over rustige en goed berijdbare binnenwegen, mooie fietspaden en een enkel (goed berijdbaar) zandpad. De tocht gaat dit jaar in zuidelij ke richting: Markelo, langs het Twentekanaal. Exel en terug naar het clubhuis. Onderweg zijn er enkele stops. Er kan wor den gestart tussen 10.30 en 13.00 uur vanaf het MAG-club- huis 't Stuurhuus, Beuseberger- weg 37 te Holten (telefoon 0548-364716), waar ook de fi nish is. Het inschrijfgeld bedraagt 3 eu ro per persoon (all in). Inlichtingen: Ap Vukkink, tele foon 0548-361298 of Ep Krik- kink, telefoon 0572-321230. Of zie website: www.macdeholterberg.nl Marjet Marissink-Cents, verpleegkundig triatleet Holten - Marjet Marissink-Cents komt juichend en moe over de streep. Ze levert vandaag een behoorlijke prestatie: de Holtense is in een prima conditie en ze is dan ook een van de eerste vrouwen op de achtste. De verpleegkundige is lid van de atletiekvereniging SV Holten. „Zo gauw het zomertijd is, stappen we op de racefiets voor zo'n anderhalf uur fietsen", vertelt ze. Daarnaast probeert ze elke dag in het zwembad een paar baantjes te trekken. „Exact de afstand die voor de triatlon nodig is. Zwemmen is niet m'n sterk ste punt. Ik moet het voor de triatlon echt van fietsen en lopen hebben." Het is de derde keer dat ze meedoet. De eerste keer werd ze eerste, de tweede keer derde. „De Triathlon Holten is een hap pening die je niet mag missen. Als je eenmaal meegedaan hebt, wil je elk jaar. Voordat ik meedeed was ik af en toe vrijwilliger, maar zelf meedoen is veel leuker!" Fans achter de hekken Holten - Honderden en nog eens honderden Holtenaren zijn er bij als de Triathlon Holten gehouden wordt. Niet als deelnemer, maar als toeschouwer. Overal staan ze om vanachter de hekken de deel nemers aan te moedigen. Op Smidsbelt staan Merel Schuppert, Nicole Aanstoot en Ellen Stam met bloemen in de hand. Merel (.12 jaar) staat er vooral om haar vriendin Robin en buur vrouw Erna aan te moedigen. Nicole Aanstoot (11 jaar) komt voor haar moeder Henna. Ze heeft een roos meegebracht en die heeft ze inmiddels al gegeven. „Ze heeft het gehaald en ze deed voor het eerst mee. Goed hè." Ellen Stam, met voor deze gelegenheid met hartjes op haar wang geschminkt, komt voor iedereen. „Ik vind dit heel leuk. Heel mis schien doe ik volgend jaar zelf wel mee." Rabobanl

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7