Okia wint op thuisveld zilver in 680-klasse Drie vutters gaan Nido verlaten Zakelijk Bekeken Uitslag judo Bergvliegers Rabo Reisbureaus naar Globe Atletiekwedstrijd in Eibergen Bachustoemooi in Bierlokal am Bahnhof 3 6 DONDERDAG 3 JULI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 Holten - De Open Clubkam pioenschap Rijssen-Holten Judo werd vorige week zaterdag ge houden in Rijssen. In het artikel hierover stond dat Senna Kloos terman tweede was geworden, Senna werd echter een van de Holtense kampioenen. Holten- Voor duiven vereniging De Bergvliegers stonden afgelo pen zaterdag twee vluchten op het programma. Er was een vlucht vanuit het Belgische Me nen (280 kilometer) en één van uit het Franse Toury (558 kilo meter). In Toury werden de duiven om 7.00 uur de vrijheid gegund en in Menen om 9.15 uur. De weer somstandigheden om in te vlie gen waren niet zo gunstig als de afgelopen weken, want het zicht was minder. De wind die er was, kwam uit westelijke richting zodat de snelheid toch nog hoog werd. Vanuit Menen had G.G. Kwin tenberg voor de derde maal op rij als snelste een duif. Nu wist een van zijn duiven een gemid delde snelheid van 90.1 kilome ter per uur (1502 meter per mi nuut) te vliegen. Uitslagen: 1-3. G.G. Kwintenberg. 2. J.G. van Werven; 4, H.J. Paal man; 5. H. van Beek; 6. J.G. Jansen; 7. B. Jurjens; 8. R. Bannink; 9. E Veneklaas; 10. G.J. Koetsier. Toury was de vlucht voor dui ven met een goed uithoudings vermogen. Na bijna 7,5 uur vlie gen was de duif van G.J. Koet sier als eerste terug met een ge middelde snelheid van 74.5 kilo meter per uur (1243 m.p.m.). Uitslagen: 1. G.J Koetsier; 2. J.G Jansen; 3. E. Veneklaas; 4-6. G.G. Kwintenberg; 5. H, Jansen; 7. A.J. Kramer; 8. M. Lodeweges; 9. G. Jurjens; 10. A. ten Dam 2. Holten - Globe Reisburogroep, on derdeel van de Oad Groep, en Rabo bank Nederland hebben overeen stemming bereikt over de overname van 75 reisbureaus van de Rabo bank door Globe per 1 november 2003. Voor de overige reisverkopende Ra- bobank-vestigingen onderzoeken Globe en Rabobank gezamenlijk of en op welke wijze de activiteiten kunnen worden voortgezet. Rabo bank heeft in Globe een toonaange vende partij in de reisbranche ge vonden om de dienstverlening aan de Rabobank klanten op het gebied van reizen voort te zetten. Hiermee blijft de continuïteit in de dienstver lening gegarandeerd. Mare Cootjans, manager Cliënten Advies van Rabobank Nederland: De Oad Groep is een organisatie met veel kennis van en ervaring in de reisbranche en heeft een uitste kende reputatie. Verkoop aan Globe biedt de beste mogelijkheden voor voortzetting van de reisdienstverlening aan onze klanten Directeur Cor van Eijden van de Globe Reisburogroep toont zich verheugd met de overname. "Vrijwel alle overgenomen Rabo reisbureaus zijn gevestigd in regio's of plaatsen waar tot op heden nog geen Globe-vestigingen bestaan", aldus Van Eijden. Holten - Drie pupillen en een D- junior van de afdeling atletiek van SV Holten waren zondag 29 juni in Eibergen om deel te ne men aan een wedstrijd. Voor de pupillen was er een meerkamp en een lange afstand sloop, en de junior had zich in geschreven voor vier onderde len. De jongste pupil Guido Comelis werd bij de meerkamp tweede en behaalde op de zeshonderd- meterafstandsloop de eerste plaats in een tijd van 2.268 mi nuut. Omar Cornelis werd tiende bij de meerkamp (sprint versprin gen en kogelstoten) en behaalde op de 1000 meter de zesde plek. Janneke Paalman behaalde de eerste plek op de meerkamp (sprint/ hoogspringen en kogel stoten) en werd derde op de 1000 meter in een tijd van 4.070 minuut (PR). Marije Dangremond deed het op de individuele onderdelen ook goed. Zij behaalde op zowel de sprint, het hoogspringen en discuswer pen de eerste plaats en op de 600 meter werd ze tweede. Op het Okia-veld aan de Laren- seweg werd zondag 29 juni on der zonnige omstandigheden om het Nederlands Kampioenschap in de heren 680-klasse en de Da mes 420-klasse getrokken. Uit het hele land kwamen ploegen naar Holten. Dit resulteerde in twintig teams. Het veld lag er goed bij en er was geen kantverschil. Bij de dames in de 420-kiloklasse (ze stallen) werd de poule, met ze ven teams, gewonnen door Ja- gersrust met achttien punten. Tweede werd Teerns met vijf tien punten, Eibergen twaalf punten en Vechtlust uit Muiden, werd vierde in de poule met ne gen punten. Deze vier teams gin gen door naar de finales. De kruisfinale werd door Jagers- rust gewonnen van Eibergen. Teerns won van Vechtlust. Dit resulteerde dus in een spannende finale van Teerns uit Friesland en Jagersrust uit het Brabantse Schijf. De ploegen waren aan el kaar gewaagd en er moest flink gestreden worden. Uiteindelijk bleek Teems de sterkste en won beide trekbeurten. Zo werd deze Nederlands Kampioen in de 420-klasse. Eibergen won rede lijk makkelijk van Vechtlust en behaalde de derde plaats. Uitslag: 1Teers, 2. Jagersrust, 3.Ei bergen, 4. Vechtlust, 5.Taz Fantics, 6. Halfweggirls, 7. Oele. Bij de heren in de 680-klasse de den veertien teams mee. Er werd in twee poules getrokken In de A-poule eindigden drie teams met vijftien punten: Ei- (Foto: Johan Bolink) bergen, Jagersrust en de Vallei trekkers. Jagersrust had met drie de minste waarschuwingen en ging door naar de finales. Eiber gen en de Valleitrekkers hadden beide vier waarschuwingen, waarna de gewichten van de teams doorslaggevend werd. Ei bergen (regerend wereld(landen- team) en Nederlands Kampioen )was met 673,5 kilo, 21/2 kilo zwaarder dan de Valleitrekkers, zodat deze lichtere ploeg door mocht naar de finales. In poule B werd Okia ongesla gen poulewinnaar met achttien punten en ging samen met Heure die vijftien punten behaalde, door naar de finales. Okia werd al in deze poulewedstrijden ge veld door blessures, waardoor er al een wisselplaats vond. In de halve finale Okia - Vallei trekkers werd door Okia gewon nen en in de andere halve finale won Heure van Jagersrust. De derde plaats werd in drie trekbeurten beslist. Jagersrust won de eerste trekbeurt en de Valleitrekkers wonnen de twee de trekbeurt door direct na de start in de aanval te gaan. Zo was er een beslissende derde trekbeurt nodig om de derde plaats te bepalen. Deze werd door een aanvallende Jagersrust overtuigend gewonnen. De finale van de 680-klasse tus sen Okia en Heure was span nend. Okia had Heure in de eer ste trekbeurt drie meter naar vo ren, maar Heure nam het over en won. De tweede trekbeurt_ resulteerde ook in een overwinning voor Heure die zich dus in 2003 Ne derlands Kampioen in de 680- klasse mag noemen. Uitslag: 1. Heure, 2. OKIA, 3. Ja gersrust, 4. Valleitrekkers, 5. Eiber gen, 6. Touwtje, Heure 1, 8. Corra- do, 9. Vorden, 10 Vios Bisons, 11. Vechtlust, 12.Arrien, 13.'nBorg, 14. Olden Eibergen Winnaars Vader- en Moederdagactie Holten - Zoals elk jaar heeft de HHV ook dit jaar weer haar Va derdag- en Moederdagstempelkaartactie gehouden. Met een kleine wijziging in de opzet, gingen weer velen druk be zig om de benodigde stempels te vergaren. In overleg met de win keliers is dit jaar besloten om de uitreiking van het presentje niet in de supermarkten te doen maar in een winkel die ook daadwer kelijk verbonden is met een van beide dagen. Dus zo kon de klant voor haar Moederdagpresentje naar Blokker Van de Maat en voor haar Vaderdagpresentje naar de Houtbeurs. Voor volgend jaar zal weer gekozen worden voor andere winkeliers. Of het aan de gewijzigde opzet lag is niet bekend, maar de op komst was grandioos te noemen volgens een woordvoerder van de HHV. Uit al deze ingeleverde bonnen zijn de volgende prijs winnaars getrokken: Moederdagactie: de heer of mevrouw Vogely, Pastoriestraat 35 te Holten, 10 euro; de heer of mevrouw A. Groen, Kozakkenstraat 15 te Holten, 25 euro; mevrouw H.G. Tempelman Bosman, Schreursweg 1 te Holten, 75 euro. Vaderdagactie: de heer DJ. Schuppert, Dorpsstraat 3a te Holten, 10 euro; de heer of mevrouw Bogaard-v.d. Burg, Churchillstraat 141, 25 euro; de heer of mevrouw Aaftink, Oranjestraat 17 te Hol ten, 75 euro. collega Nieck Muller hel Neder land. Toen later collega Fred van Esseveld er bij kwam werd het land opgesplitst in drie delen en schoof Post op naar het Noorden wat voor hem wat praktischer was vanuit zijn woonplaats Heerenveen. Zijn werkterrein bestreek nu Friesland, Gronin gen, Drenthe, Overijssel, de Pol ders en Noord-Holland na een latere inventarisatie kwam de Achterhoek in de plaats voor een deel van Noord holland, k ben eigenlijk al in november vorig jaar met vervroegd pen sioen gegaan maar'door opvol ging en herindeling ben ik nog wat langer gebleven. Tot op de latste dag heb ik hard gewerkt en toch nog wat mooie orders bin nengehaald. Dat geeft je dan toch wel voldoening! Niks af bouwen, dus 'Maar een beetje vakantie hou den is nu toch ook wel lekker. Mijn vrouw en ik zijn en paar weken met de caravan in de buurt van Woerden geweest waar mijn dochter woont en die heeft ons net een prachtig klein kind geschonken. Mooi toch? Onze zoon uit Amerika komt binnenkort met zijn gezin over en daarna gaan we nog wel weer op vakantie. Nou en verder voet bal ik nog en heb ik een sei zoenskaart voor FC Heerenveen. Vervelen doe ik me zeker niet, daar ben ik ook niet het type voor. Berend Kwintenberg Berend kwam als 15-jarige jon gen in dienst bij Nido, zo van de ambachtschool zoals de techni sche school vroeger heette. Hij leerde daar van alles: slijpen, schilderen, afbramen en later leidde Wim Eshuis hem op in het onderdeel lassen, k ben daarna twee jaar wegge weest bij wat toen nog Universal was maar dat was niet zo'n suc ces. Ik had weer contact met Herman klein Velderman en ik zeg 'Maandag begin ik weer. Net zo makkelijk. Dat kon toen allemaal nog. Ik heb daarna 33 jaar langs de weg gezeten als servicemonteur met een servicewagen door heel Ne derland. Dat betekende lange da gen en veel van huis'. Later werd Berend's werkgebied geconcen treerd in Brabant en Zeeland waar hij kind aan huis werd, z'n vaste overblijfplaatsen kreeg en waar hij naast servicemonteur ook verkoopadviseur werd. Zo'n twintig jaar lang heeft hij in dat gebied rondgezworven. Veel oude verhalen komen in deze periode weer boven, zoals de dag dat de eerste zoutstrooier naar België moest worden ge bracht, samen met collega Johan Jansen en waar ze door zoveel pech met z'n tweeën een nacht totaal verkleumd door moesten brengen in de Ardennen. 'Bin nen het bedrijf heb ik eigenlijk alleen maar groei meegemaakt, als je nu ziet wat er van hieruit vertransporteerd wordt over de hele wereld dan is die ene zouts trooier naar België daarbi) niets vergeleken. Maar het waren wel belangrijke stappen voor het be drijf. Bemd is verknocht aan Ni do maar wat zal hij straks gaan doen, hoe zal hij zijn tijd door brengen? 'Nou, ik weet de bankjes al te staan, hoor, waar de mannen van mijn lichting zitten, nieuwtjes uitwisselen, best gezellig hoor. En ik ga een hoop leuke dingen doen met mijn vrouw Ria. houding van de grondleggers is daar zeker debet aan geweest: zowel vader als moeder Klein Velderman waren betrokken bij het wel en wee van de medewer kers, moest er worden overge werkt, dan stond moeder pan nenkoeken te bakken of ze stond met de koffie klaar. Er heerstte een fijne sfeer waar de oude garde nu nog met ple zier aan terug denkt. Drie leden daarvan hebben pas geleden gebruik gemaakt van de vut-regeling en het bedrijf nam op gepaste wijze afscheid van hen die zich met hart en ziel heb ben ingezet voor het tegenwoor- Holten- Nido, een wereldwijd begrip als het gaat om glad- heidsbestrijding, door de pro ductie van onder meer sneeuw ploegen en zoutstrooiers, het maken van speciale apparatuur voor vliegveldsproeiers om lan ding- en stijgingsbanen ijsvrij te maken en sproeiers om gladheid op verkeersbruggen te bestrij den. Een bedrijf met tweehonderd medewerkers op de loonlijst en in drukke tijden vele uitzend krachten die meehelpen om de grote orders te verwerken. Ge vestigd aan de Industriestraat met inmiddels een forse uitbrei ding aan de andere kant van het dorp op het nieuwe industrieter rein De Vletgaarsmaten waar voorlopig voldoende ruimte is om uit de voeten te kunnen en dichtbij de A I waarover de vele Ni do-vrachtwagens het eindpro duct vervoeren naar veelal verre oorden. Een bedrijf dat alleen maar groei heeft gekend maar dat ook in tij den van zwaarder weer het hoofd best boven water zal kun nen houden, aldus commercieel directeur Nederland van het Duitse moederbedrijf Schmidt onder wiens paraplu Nido mo menteel valt. 'Het bedrijf is ge zond genoeg om de toekomst aan te kunnen, zegt Smit, de in zet van de medewerkers is meer dan 100 procent en daar moetje 't van hebben.Én die inzet is er blijkbaar altijd geweest, inzet en motivatie om het bedrijf tot het punt te brengen waarop het nu staat. De ouderen in Holten zullen zich nog kunnen herinneren hoe het bedrijf ooit is ontstaan: in de smederij van Herman Klein Vel derman, de smid van de Kol. Herman was hoefsmid maar ver richtte in zijn smidse ook andere werkzaamheden. Zo had hij op verzoek van de gemeente Holten een sneeuwploeg ontworpen, makkelijk bij het sneeuwvrij maken van de wegen. Een toe vallig passerende ambtenaar van Rijkswaterstaat had ook interes se in deze uitvinding cn zo kwam op kleine schaal de pro ductie van sneeuwploegen op gang. Het sneeuwballetje kwam aan het rollen. Er werd steeds verbeterd en ont wikkeld. De familie Klein Vel derman verhuisde het bedrijf naar de Industriestraat, het be drijf groeide verder onder de naam Universal en men kocht links en rechts panden om de zaak verder uit te kunnen brei den. In de productielijn waren inmiddels ook de zoutstrooiers opgenomen. De sfeer binnen het bedrijf was gemoedelijk en goed. Gezellig, veel voor elkaar over hebben en vooral begrip voor elkaar. Of je nu baas was of medewerker. De Holten - Jaarlijks komt een selecte groep darters op uitnodiging naar Holten om deel te nemen aan het Bachustoemooi in Bierlokal am Bahn- hof. Met grote steun van Gerda en Jos Brands organiseren Roelf-Jan Warrink en André Schuchard dit jaarlijkse evenement. Roelf-Jan is er voor de catering en André voor het secreta riaat. Het is een toernooi waar prestige nu eens niet bovenaan staat en de slechtste speler misschien wel de grootste beker kan winnen. Firma Borg huis Soer sponsort de club met de beker. Er wordt hier, bij Perron Nul, niet met vaste koppels gespeeld en men speelt voor de gezel ligheid, in grote flexibiliteit. Feit blijft dat niet'iedereen zomaar kan deelne men aan het toernooi, maar uitsluitend op uitno diging. Er worden dartclubs uitgenodigd uit Groningen, Drenthe en uit de omgeving zoals Vorden, Bor- culo, Hengelo, Markelo en Okkenbroek. Uit dat laatste dorp arriveerde zaterdagmiddag, toen het toernooi begon, wel een heel bijzonde re stoet. Een grote limousine, bestuurt door ei genaar Lensink Van Duistermarsch in vol chauffeursomaat, vervoerde de spelers met voor en achter motorescorte en gevolgd door een grote lichtblauwe Amerikaan van Big Brother Kip, de Godfather van het gezelschap. In totaal 'foute' kledij met gouden kettingen en de dart koffer van de darters. De rode loper werd uitge legd bij aankomst en de spelers werden ontvan gen met een mixdrankje waarvan alleen Roelf- Jan de combinatie weet. Het gezelschap trok naar binnen, zich concen trerend op de wedstrijd met de daarbij behoren de massages van de dames in het gezelschap. De wedstrijd kon beginnen. (Foto: Johan Bo link) Uitslagen: Eerste plaats: Roy Fleer en Eelco Pierik; tweede plaats: Bert Blaauw en Michiel Donderwinkel; derde plaats: Niek Kreuwel en Henk Donderwinkel. vierde plaats: Bart Soer en Arend Borghuis; eerste plaats verliezersronde: Gerard ter Brake en Björn Rustebiel; tweede plaats verliezersronde: Werner Bos en Ewout Kleiboer; hoogste finish: Wim Stam (133), beste da me: Wilma Massen. Alle Klein Velderman is een van de drie vutters van Nido. (Foto: Jo han Bolink) dige Nido. Een daarvan is zelfs de laatste telg uit de familie Klein Velder man. Alle Klein Velderman Alle was als kind al druk in de weer bij zijn Pa in de smidse, ging naar de Ulo en kwam als 18-jarige jongen in het bedrijf op de lasserij op de productie. Hij ging fluitend naar z'n werk en ondervond de gemoedelijk heid aldaar. In de loop der jaren werd hij overgeplaatst naar de montage afdeling en later kwam hij op het bedrijfsbureau waar hij verant woordelijk werd voor de urenre- gistratie. 'Dat was een hele klus, zegt Alle, zeker in de tijd dat er veel uitzendkrachten waren, dan had je heel wat bij te houden. Maar ik heb heel prettig gewerkt met fijne collega's. Het was een mooi familiebedrijf, we hadden vaak gezellige feestavonden maar toen was er ook minder af leiding. Tegenwoordig is ieder een veel drukker. En het was echt ouwe-jongens-krenten brood onder elkaar. Hoewel de mentaliteit in de loop der jaren wel iets is veranderd door de grootte van het bedrijf hebben we binnen mijn groep altijd dicht bij elkaar gestaan 'Vader Herman Klein Velder man is in 1987 overleden maar Alle's moeder is nog steeds be trokken bij het leven van de ou dere werknemers. Zo is ze ook bij het afscheid geweest van mensen die ze nog van vroeger kende en nu bij het afscheid van Alle en dat is iets wat Alle veel deugd doet. Zijn echtgenote Janny werkte in het verleden zo'n tien jaar in het bedrijf, voordat de kinderen kwamen. En ze praat nog graag over die tijd. Ze gaan nu samen de vut-tijd in, hoewel Janny nog wel een dag bij De Biester werkt, maar hun leven zal goed gevuld zijn. Kleinkinderen op passen, fietsen, samen naar de rommelmarkt of antiekveilin gen, Alle gaat sleutelen aan zijn oldtimer, een Wartburg en aan zijn oude motoren en dan is er nog de grote tuin waar ze zich prima kunnen uitleven! Gerrit Post Gerrit Post kwam op 1 maart 1980 op 38-jarige leeftijd de ge lederen bij Nido versterken. Hij had menig jaar ervaring opge daan als rayonmanager bij Ro- berine in Enschede, producent van grasmaaiers voor de over heid. Hij kwam ook in Holten als ray onmanager op de loonlijst te staan en bewerkte samen met Clubkampioenschap biljartclub Klavier De finale van het clubkampioenschap van biljartclub 't Klavier werd afgelopen maandag gespeeld. In een spannende wedstrijd werd Erik Aanstoot winnaar. Erik Bijma werd tweede, Teun Schuppert derde en Hulpje Bouwhuis vierde. Eigenaar Peter Smalbrugge toast op de heropening van zijn Stads kelder. (Foto: Johan Bolink) Stadskelder weer open Holten - Na een fikse interne verbouwing werd Café De Stadskel der aan de Dorpsstraat afgelopen zaterdag weer geopend. Er zitten drie cafés in met daarnaast een discovloer. Verder zit er een open keuken in, voor het maken van buffetten voor feestjes en partijen. In het Hollandse café is het meest verbouwd. Hier is een grote nieuwe bar in gekomen. De prijswinnaars hebben hun gewonnen prijs overhandigd gekre gen door mede-organisator Mark-Wander Drenth. (Foto: Sander Scheperman) 3 Plinten zetten Tour-traditie voort Holten - Na 27 jaar met veel plezier het zogenaamde Tour de France voorspellen te hebben georganiseerd, vonden de Rooie Ridder en de Kuule het tijd om Jean Marie Le Blanc niet verder voor de voeten te lopen en de rode volgwagen te verlaten om ruimte te maken voor wat frisse wind. Deze mededeling kwam hard aan in het peloton en de ploegleiders hadden hun handen vol om het moreel binnen de ploeg hoog te houden. Het woord af stappen viel hier en daar, maar werd al gauw verbannen, want wie stapt er nu nog af als je de bergen al door bent. Er werd in het pe loton geïnformeerd of er nog renners waren die zich geroepen voelden om als aanspreekpunt van het peloton de strijd aan te gaan met onze tourdirecteur Jean Marie Le Blanc. Een groep der tigers, beter bekend als Le Trois Plinteurs, die zich in het verleden verdienstelijk hadden gemaakt als witte truidragers, pakten de handschoen op en gaan vanaf dit jaar Le Tour de Holten met al zijn tradities voortzetten. Zij hebben hiervoor speciaal een nieuwe webpagina www.Tourdeholten.tmfweb.nl geopend, waar de da gelijkse verrichtingen van de heren renners wordt verwerkt zodat alle deelnemers van de Holtense Tourpool de tussenstand kunnen bekijken. Mochten er nog renners zijn in het Keunedarp die zich zelf zien als belofte van de toekomst, dan kunnen zij zich voor deelname ook aanmelden op de site www.tourdeholten.tmfweb.nl

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7