Paul Scholten neemt half jaartje waar Grote Kinder Speelstraat tijdens komende triatlon Triathlon Holten Holtens Nieuwsblad Brunchen met Ontbijtclub Openingsavond begint uur later op Kalfstermansweide Pennewaard directeur bieb Rijssen - Holten Herinrichting Oude Deventerweg In dit nummer. Afsluiting wegen Oorzaak brand Parkeerkaart Ballooning Opening later Weekendweer zaterdag 5 juli 2003 De thriathlon-special ligt deze week bij u in de bus! LETSELSCHADE? Damsté Inbraak in bedrijfspand Werkzaamheden m U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! O ZA 6 Holtens Nieuwsblad Donderdag 3 juli 2003 Fax: 0548 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E-mail Holtens.Nleuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44.40 Losse nummers 0,87 Pagina 3 Twee leraren van de Holte- ren k gaan weg. De een gaat naar Schotland, de ander naar de Bosschool. Pagina 3 Lonink heeft afscheid geno men en zit nu op zijn nieuwe plek in Terneuzen. Scholten neemt het roer over. Pagina 7 Het 680-kiloteam van Okia werd tweede tijdens het Ne derlands Kampioenschap op eigen terrein in Holten. Holten - De Pasmansweg zal donderdag 3 juli tussen de Ok- kenbroekseweg en de Bijvanks- weg worden afgesloten voor al het doorgaand verkeer. Dit we gens de reparatie van de duiker die onder de Pasmansweg door loopt. Ook de Langstraat zal voor een deel worden afgesloten wegens de reparatie van een duiker. Dit gebeurt vrijdag 4 juli. Hierdoor zal het deel tussen de Evertjes- weg en de Schuppertsweg niet toegankelijk zijn voor door gaand verkeer. Holten - De brand politie heeft een uitgebreid onderzoek ge daan om er achter te komen wat de oorzaak is van de brand bij Lugarde. Tot nu toe met weinig resultaat. De oorzaak van de brand is niet aan te geven en brandstichting werd niet bewezen. Er is dus ook geen dader bekend. Het nieuwe bedrijf Lugarde op industrieterrein Vletgaarsmaten is onlangs tot de grond toe afge brand. Lugarde maakt onder meer tuinhuisjes. Daarnaast zat er in het pand een afdeling die riempjes maakte. Holten - Voor mindervalide be zoekers aan de Triathlon Balloo ning van vrijdag 4 juli, bestaat de mogelijkheid een speciale parkeerkaart aan te vragen waar mee op het sportcomplex 't Vlet- goor kan worden geparkeerd. Deze bezoekers behoeven geen gebruik te maken van de speci aal aangelegde parkeerplaatsen in de L.iezenweide. Aanvragen van deze kaart kan bij Gerrit Wel ink, telefoonnummer 0548.r 361319 of 06-30799307. Het organisatieteam hoopt hier mee te voorkomen dat deze cate gorie bezoekers niet bij dit eve nement aanwegen zouden kun nen zijn. Kalfstermansweide - Wegens omstandigheden begint de ope ningsavond van de triatlon don derdag niet om 20.00 maar om 21.00 uur. Het programma blijft wel onge wijzigd, met onder meer muziek van Hollands Verdriet en afslui tend om 23.00 uur een spectacu laire lasershow. Geleidelijk minder buien en wat meer zon. Vrijdag veel bewol king en geregeld buien, afgewis seld door wat opklaringen en nu en dan zon. Bij dit alles staat er een vrij krachtige noordwesten wind. Temperatuur rond 17.0 a 18.0 graden. Zaterdag en zon dag nog kans op een bui. afge wisseld door wolkenvelden en geregeld zon. We houden een noordwestelijke stroming en blijven onder invloed van een depressie. Temperatuur 19.0 a 20.0 graden. Weerman, Freddie Paalman Geef dat ook eens i Dhr. mevr aan een ander door' Adres i Woonplaats BON; i Geeft op als abonnee voor het Gebruik deze bon voor t TI Holtens Nieuwsblad: het opgeven van een J nieuwe abonnee. qj} Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Inzenden aan:1 Holtens Nieuwsblad P €44.40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €42.85 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede I (losse nummers: 0,87) Triathlon Holten zaterdag 5jM.ll jooj Damsté Advocaten is een van de grootste advocatenkantoren in Twente met vestigingen in Almelo, Hengelo en Enschede. Naast specialistische kennis op het gebied van letselschade, is bij Damsté Advocaten uiteraard eveneens de nodige kennis en ervaring op vrijwel alle andere rechtsgebieden voorhanden. ADVOCATEN Weibergweg 50 Postbus 56 7550 AB Hengelo Website www.damste.nl tel. 074-248 88 88 Holten - Mr. Paul Scholten (VVD) wordt met ingang van 1 juli waarnemend burgemeester van Rijssen-Holten. Scholten is 63 jaar, is gehuwd en heeft kin deren. Tot 1 juli 2001 was hij burgemeester van Arnhem. Daarvoor was hij achtereenvol gens burgemeester van Soest (1980-1989) en van Delfzijl (1973-1980). Hij is lid van de Nederlands Hervormde kerk. „Het streelt ons wel dat het een VVD'er is. We hebben een vol ledig afspiegelingscollege nu", lacht VVD-fractievoorzitter Jan Kevelam. De VVD was voor de invoering van het duale stelsel de enige partij in de gemeente die geen deel uitmaakte van het college. Kevelam kent Scholten niet persoonlijk: „Maar we heb ben een goede waarnemend bur gemeester nodig, en daarbij is de politieke herkomst van minder belang." Vertegenwoordigers uit elke fractie van de gemeenteraad stelden de criteria op waaraan een waarnemend burgemeester moet voldoen. „Samen met een vertegenwoordiger van het Col lege en de gemeentesecretaris hebben wij een gesprek gehad met de Commissaris der Konin gin, de heer Jansen. Onze crite ria en zijn beoordeling van de si tuatie kwamen heel goed met el kaar overeen en op grond daar van heeft hij ons de naam van een beschikbare kandidaat gege ven. En dat was de heer Schol ten", geeft Harry Dul, vervan gend gemeenteraadsvoorzitter, aan. De groep had vervolgens een ge sprek met Scholten en de beoor deling was unaniem positief. „We hebben hem leren kennen als een echte burgemeester, maar ook als een persoon die graag onder de (gewone) men sen komt. Hij brengt een grote ervaring mee. Belangrijk voor een burgemeester is dat hij fee ling heeft voor de gemeente waarin hij werkt. Hij had zich al enigszins voorbereid op de ge meente en had er een zeer posi tieve kijk op. Wij hebben er vol ledig vertrouwen in dat hij bij ons best op z'n plaats is. Het is iemand die met beide benen op de grond staat." Scholten werkt overigens maar vier dagen per week, want hij nam na z'n pensioen nog een aantal andere (landelijke) taken op zich en die kosten ook tijd. „De wethouders moeten dus wat representatieve taken betreft meer aan de bak, zeker in het weekend", stelt Dul. Dul gaat er van uit dat het ver trek van Lonink geen beleids- vertraging oplevert voor de ge meente. „Scholten krijgt onder andere de taak om de lopende zaken te begeleiden en te bewa ken. Dat betekent dat hij samen met een toenemende activiteit voor de wethouders de schou ders eronder moet zetten. Dus geen vetraging." Dijkerhoek - Het Dijkerhoekse Feest werd dit jaar voor het eerst afgesloten met een brunch in plaats van frühschoppen. De Ontbijtclub maakte daar geen probleem van, en begon de dag er goed in gepaste kledij. Het blijft altijd een verrassing hoe de club binnenkomt. Meer over het Dijkerhoeks Feest, verder op in deze krant. (Foto: Johan Bolink) zaterdag. De wegen naar het centrum en het parcours zijn af gesloten. „De hotels op de Hol- terberg zijn wel bereikbaar", be nadrukt Markvoort. Men kan naar de hotels via een speciale route, die aangegeven is. De Triathlon Holten heeft een goed contact met de uitbaters op de Holterberg. „En dat willen we ook zo houden", geeft Mark voort aan. De Holtenaar hoopt de komende dagen en dan met name zaterdag op goed weer. „Maar het belangrijkste is dat we na afloop kunnen zeggen dat er geen ongelukken gebeurd zijn. F,n dat we met ons allen op een geslaagde dag terug kunnen zien." Holten - Bij een bedrijfspand aan de Ondernemersweg in Hol ten werden op maandag 30 juni rond 18.45 uur twee personen overlopen door de eigenaar. Zij waren het pand binnengeko men via een raam naast de voor deur. In een van de ruimtes bleken di verse kasten doorzocht en waren een laptop en een fotocamera weggenomen. De verdachten waren in een auto via de A 1- richting Deventer weggereden. Na alarmering konden-zij in Deventer worden aangehouden. Het betreffen een 22- en een 24- jarige man uit Gouda. De buit werd voor een deel aangetroffen. De verdachten zijn voor verder onderzoek in verzekering ge steld. Holten - In verband met werk zaamheden zullen de Larense- weg en de Oude Stationsweg voor delen worden afgesloten voor het verkeer. Over een lengte van zo'n twintig meter zal de Larenseweg bij de kruising Aaltinksweg tot en met 11 juli worden afgesloten. Tussen de Dorperdijk en het per ceel Oude Stationsweg 10 zal de Oude Stationsweg tot en met 18 juli niet toegankelijk zijn voor verkeer. Holten - Karen Pennewaard wordt met ingang van 1 septem ber de nieuwe directeur van de Stichting Openbare Bibliotheek Rijssen-Holten. De fusie tussen de bibliotheken van Rijssen en Holten is inmid dels rond. Vanaf 1 september 2003 gaan de bibliotheken sa men in de Stichting Openbare Bibliotheek Rijssen-Holten. Het personeel van de Rijssense bibli otheek komt per 1 september 2003 weer in dienst van de Overijsselse Bibliotheek Dienst (OBD). Er is inmiddels een nieuw be stuur gevormd; vier bestuursle den komen uit de kern Rijssen, drie uit de kern Holten. Voorzit ter is mevrouw A. van Essen, se cretaris de heer J. Hek en pen ningmeester de heer H. Borg huis. Bestuursleden zijn de da mes R. Calis en M. Urff en de heren D. van den Houten en A. Mantel. De nieuwe provinciale bestuurs structuur, waarbij de OBD enigszins afstand neemt, wordt in Rijssen-Holten ingevoerd; de gemeente is daarmee de eerste in de provincie. Het betekent in de praktijk dat de hoofdbibliotheca ris evenals alle andere perso neelsleden wel is dienst is van de OBD, maar verantwoording verschuldigd is aan het biblio- theekbestuur. Met ingang van de fusiedatum gaat de bibliotheek in Holten per week 4,5 uur langer open. Karen Pennewaard, nu nog hoofdbibliothecaris van de Hol- tense bibliotheek, werkt al zo'n 25 jaar als bibliothecaris. Eerst bij de Technische Bibliotheek Zeeland in Vlissingen. Vervolgens solliciteerde ze naar Hardenberg-Mariënberg. „Daar zagen ze dat ik uit Holten kwam. En ze zochten nog een vervan ger voor iemand in Holten die ernstig ziek was. Zo kwam ik in Holten." Ze was twee jaar tijde lijk en sindsdien vaste medewer ker. Lees verder op pagina. 5. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Holten - De Triathlon Holten opent vanavond met een groot feest op de Smidsbelt. Vanaf 21.00 uur is iedereen welkom. Een feest met muziek, Hollands Verdriet, het voorstellen van de teams en een gigantische laser show zijn een waardige opening voor deze negentiende editie van dit grootse sportevenement. Vrijdagavond start op sportpark 't Vletgoor de run-bike-run voor Holtense basisschoolleerlingen. Het voor deze gelegenheid sa mengestelde Holtens elftal gaat de strijd aan met Sportclub Mar- kelo. Bij goed weer wordt vanaf één van de sportvelden van 't Vletgoor de Triathlon Balloo ning gehouden: meerdere kleuri ge heteluchtballonnen stijgen op. Holten - Een deel van de Oude Deventerweg wordt heringericht: er komt een nieuwe laag asfalt op en er worden snelheidsremmers aangebracht. Een plan daarvoor ligt tot en met 28 juli ter inzage in het gemeentehuis in Holten. De herinrichting van de weg be gint bij de aansluiting van de Ou de Deventerweg op de Deventer weg. Vanaf het begin tot aan huisnummer 33 wordt het profiel van de weg gewijzigd. Er wordt nieuw asfalt aangebracht en aan de ene kant van de straat komt een trottoir te liggen. Gekozen is om vier snelheidsremmers aan te brengen: twee plateaus en twee drempels. De plateaus zijn ge pland op de kruising met de Jeur- linksweg en de toegangsweg tot de begraafplaats. De drempels worden aangebracht net voorbij het begin van de Oude Deventer weg, tussen de nummers 7 en 13, en bij nummer 33. De drempels worden zo aange legd dat brandweerauto's en an dere hulpverleningsvoertuigen er makkelijk overheen kunnen. De Oude Deventerweg wordt 30 ki lometer. Naast RTV Oost komt ook Stu dio Sport opnamen maken. De uitzending is diezelfde avond. RTV Oost maakt een sportspe- cial van een half uur, die ook za terdagsavonds te zien is. De We reld Triathlon Bond maakt eigen opnamen. Holten is niet bereikbaar meer (Foto: Johan Bolink) mee aan de triatlon. „Afgelopen maandag kwamen er acht Russi sche atleten aan, dinsdag vier sporters uit Kazachstan, en dat gaat zo de komende dagen door." Naast de sporters komen ook begeleiders, trainers, fami lieleden mee. Het is een groot internationaal gezelschap dat deze week Hol ten aan doet. De organisatie re gelde vijftien huisjes op Landal Twenhaarsveld, meerdere gast gezinnen in Holten en accom modatie bij het AC-hotel. Zaterdag 5 juli, de wedstrijddag zelf, is het Holtens centrum één groot feest. In het centrum en op het Kerkplein wordt de Sport- en promotiemarkt gehouden en voor de kinderen is er vanaf 14.30 uur een extra grote editie van McDonalds Kinder Speel straat in de Kerkstraat. „We heb ben nog nooit zo'n grote Kinder Speelstraat gehad. Er staan wel twintig attracties. En voor de kinderen is alles gra tis: deze attracties, de suiker spin, drinken", vertelt I-Iendri Markvoort van Triathlon Holten Jan Manenschijn is een van de kandidaten voor een goede klassering. enthousiast. Op de tribunes kun nen negenhonderd mensen plaatsnemen; zij vormen een perfecte entourage voor de bin nenkomende triatleten. Die laat ste meters in het centrum, het 'gedragen worden' door het pu bliek, dat zijn de dingen die elke triatleet bijblijven. De organisatoren van de Triath lon Holten hebben hectische we ken achter de rug. „Je bent van 's morgens vroeg tot 's avonds laat bezig. Maar het gaat goed. Al leen het weer is een beetje span nend; de vooruitzichten voor za terdag zijn wat minder. Voor de atleten maakt het niet zoveel uit, maar voor het publiek is het mooi als het droog blijft." Tachtig buitenlanders uit negen tien verschillende landen doen

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1