Tijdrit afgeblazen door protesten bedrijven Holterberg met Highlandgames en muziek School- en Volksfeest Dijkerhoek GROTE Holtens Nieuwsblad VOETEN? Dubbelconcert HMV en Amazing Afscheidsreceptie burgemeester Lonink Met treintje Bello over Heuvelrug Dijkerhoeks Feest met jubileumfestival Hoölter Daansers U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Off-road rijden, bergbeklimmen en abseilen... VertegenwoordigjijAutoTrack.nl tijdens de 10-daagse spectaculaire Kia Sorento Driving Experience naar Scandinavië? Schrijf je snel in viaAutoTrack.nl en win! Gastgezinnen voor triatleten Telefooncentrale klaar voor ADSL Weekendweer Marijke 79 haalt mijlpaal honderdduizend liter melk (S§) AutoTrack.nl schoenen Stichting Natuur en Land schap heeft afgelopen zon dag een geslaagde Open Dag gehouden rondom Espelo. Pagina 3 Leerlingen Marieke Boer en Hilde de Leeuw van SG Wa- erdenborch winnen Joop Wittermansprijs. Pagina 7 Rik ter Keurst is de beste darter uit de gemeente Rijs- sen-Holten. Open Darttoer- nooi in Lucky Co. Donderdag 26 juni 2003 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 368295 E-mailHoltens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,40 Losse nummers0,87 Espelodijk - De dertienjarige koe Marijke 79 van Teun Ste vens aan de Espelodijk 5A heeft op 5 juni de honderddui zend kilogram melk volge- maakt. Teun gaf daarom afge lopen maandagavond een re ceptie voor de buurt, familie en kennissen. Hij heeft 75 koeien, maar niet een ervan is tot nu toe zo pro ductief geweest als Marijke 79. 'Zij heeft een goed stel be nen en haar uier is uitstekend', geeft Teun als belangrijke kenmerken aan. 'Ze moet toch dertien jaar op die benen kun nen staan.' Volgens hem wordt een melk koe meestal na vijfjaar al uit het bedrijf gehaald. Marijke 79 blijft echter nog steeds melk geven. Teun: 'Zij kan elk moment weer drachtig wor den, dus hopelijk maakt ze weet een jaar vol.' Per melk- beurt geeft de koe ongeveer veertig liter. In het verleden werd door het KI-station een receptie aange boden bij zo'n mijlpaal, maar tegenwoordig wordt de lat ho ger gelegd. Vanwege bezuini gingen, maar ook omdat de honderdduizend nu vaker wordt gehaald dan in het ver leden. Echter, het blijft een bijzonder hoogtepunt die de meeste koeien niet zullen be- reiken.De buurt zorgde voor een krans om Marijke 79 te huldigen en voor de versiering van de stal tijdens de receptie. Het feestje komt Teun trou wens ook best gelegen, want hij is zelf namelijk net jarig geweest. 'Zo kan ik het mooi combineren.' (Foto: Johan Bolink) Rijssen - Belangstellenden zijn van harte welkom op donderdag 26 juni om afscheid te nemen van burgemeester Jan Lonink. j Lonink wordt per 1 juli 2003 be- noemd tot burgemeester van de nieuwe gemeente Terneuzen. Met ingang van diezelfde datum is hem eervol ontslag verleend als burgemeester van de ge- Als lezer van liet Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: BONo i Geen op als abonnee voor het Ueonuk clcze hon vnnr rT hel opgeven vm een j H°"em nieuwe abonnee. t Dhr./mevr.: Adres: J Woonplaats: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad i 1 €44,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 I €42,85 per jaar" (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers: €0,87) meente Rijssen-Holten. Ter ge legenheid hiervan worden bur gers, bedrijfsleven, verenigingen en verdere belangstellenden uit genodigd om persoonlijk af scheid te nemen van de burge meester. Dit kan op de receptie in het ge meentehuis van Rijssen, die wordt gehouden op donderdag 26 juni vanaf 19.30 uur. Dijkerhoek - Als het aan de Dij kerhoeker ligt, staat komend weekend het buurtschap op de kop. En ze zijn er helemaal klaar voor. De feestcommissie heeft in samenwerking met de school feestcommissie een prachtig programma in elkaar gezet en menig Dijkerhoeker levert zo zijn eigen bijdrage aan het ge heel: Het Dijkerhoeks Feest. Het feest gaat vrijdagmiddag van start: in zaal 't Bonte Paard gaan schoolkinderen kijken naar de wervelende show van Mc Jo- pie en Japie. 's Avonds om kwart voor acht begint de revue van het Dijkerhoeks Amateurtoneel onder de titel 'Det Dat Det Dut' waarin menige Dijkerhoeker op humoristische wijze door de mangel wordt gehaald. Zaterdagmorgen om halftien worden de deelnemers van de fraaie optocht verwacht aan de Tromopsweg nummer 1 bij Ve neklaas van waaruit de stoet, waarin ook de schutterskoning zal meerijden, om 10.00 uur ver trekt. Na de optocht is de rom melmarkt op het feestterrein en om halftwaalf beginnen de spel letjes en kinderzeskamp. Onder tussen draait de kermis en is er een gratis draaimolen en een luchtkussen. Tussen de middag eten de schoolkinderen bij 't Bonte Paard. De folkloristische dansgroep de Hoölter Daansers viert dit jaar het 25-jarig bestaan en wil om die reden het publiek trakteren op een folkloristisch dansfesti- val. Zaterdagmiddag om twee uur zal burgemeester Lonink de jubilerende vereniging komen feliciteren waarna het dansspek- takel los zal barsten. Aan het festival wordt meegewerkt door een kindergroep uit Markelo met De optocht is een van de onderdelen van het Dijkerhoeks Feest. (Foto: Johan Bolink) Nederlandse folklore, De Engel se groep Wayfarers Folk Dance Club komt speciaal over voor optredens alhier, er zijn Mexi caanse dansen van Folklorico Rinceoiri cn Kroatische en Roemeense dansen door de groep Jaro. Vervolgens treden de Dijkerhoekse Line-dancers op, de Bato-Streetdancers en na tuurlijk de Hoölter Daansers zelf. De entree is vrij. Op het middagprogramma staan ook de Highland Games, spelen waarbij behendigheid van groot belang is. 's Avonds is het groot feest in de tent met de groepen Tof en Frag ment. Zondag kan men het 's ochtends wat rustiger aandoen want het eerste onderdeel begint pas om Advertentie 12.00 uur: een gezamenlijke brunch waarbij de Haaksberger Muzikanten voor de muziek zal zorgen. 's Middags vanaf 13.00 uur wordt er speciaal voor peuters en kleuters een klein parkje in gericht als Kinderland Be weegbare Draak waarin de kleintjes heerlijk kunnen spelen. Voor de jeugd tot 12 jaar is er Sumo-worstelen en iedereen bo ven die leeftijd kan zich verma ken op de Vertical Limit, een ijs- wand van 10 meter hoog. Wie wil weten hoe het is om met een borrel op achter het stuur te zitten kan daar achterkomen door zich op dc alcoholsimula- tiebaan te begeven. Alleen met rijbewijs. De zondagmiddag wordt muzi kaal gezien zeer divers ingevuld: vanaf twee uur treden daar ach tereenvolgens op: Tismawaje- wendband, Cadillac en Reeper- bahner Stimmungsmacher. Eind van de middag hoopt de feestcommissie tevreden het feest te kunnen sluiten. Holten - Treintje Bello is een wegtreintje dat elke dinsdag in de maanden juli en augustus tus sen Holten en Hellendoorn over de Sallandse Heuvelrug rijdt. Voor het jaar 2003 zijn dat de data: 1, 8, 15,22 en 29 juli en 5, 12, 19 en 26 augustus. Dus elke dinsdag in de maanden juli en augustus. Het is een leuke treintocht voor jong en oud, toeristen en mensen uit de regio. Elke dinsdag vertrekt Bello om 9.15 uur bij Landal Twenhaars- veld in Holten via WV Holten naar VVV Nijverdal en Hellen doorn naar Buitencentrum Hel lendoorn. Het treintje is om 13.15 uur weer terug in Holten. Deze rit wordt twee keer per dag verzorgd; het middagtreintje vertrekt om 14.00 uur uit Holten en is om 18.00 uur weer terug. Holtens Nieuwsblad"™ Holten - Om alle buitenlandse triatleten onder te kunnen bren gen, zoekt Stichting Triathlon Holten nog enkele gastgezinnen. Geïnteresseerden kunnen bellen met Hendri Markvoort, telefoon 06-53814092. Holten - Het heeft even geduurd, maar KPN Telecom heeft inmid dels de centrale voor Holten ge schikt gemaakt voor ADSL. Degenen die zich hiervoor bij een internetprovider hebben aangemeld, zullen op korte ter mijn worden aangesloten. Hierdoor kunnen zij razendsnel internetten zonder telefoontik ken. Alleen een abonnement bij een provider is noodzakelijk. Geregeld zon, maar ook kans op een enkele regen of onweersbui en. Vrijdag perioden met zon, afgewisseld door wat stapelwol ken. Temperatuur rond de 25.0 a 26.0 graden. Zaterdag overdag zon en stapel wolken, nog wel warm. Zondag iets meer bewolking en minder warm, geregeld zon, later op de dag kans op enkele buien moge lijk met onweer. Een storing via Ierland komt dan dichterbij. Temperatuur 22.0 a 23.0 graden Weerman, Freddie Paalman De weg zou daarvoor van 17.00 tot 20.00 uur afgesloten worden. Lees verder op pagina 5. Het idee van het gezamenlijke concert ontstond enkele weken geleden. Te kort om er een vergunning voor aan te kunnen vragen Mocht de politie langskomen, dan moeten jullie stoppen', was het antwoord van de gemeente. Er kwam geen politie langs en zover be kend ook geen klachten over geluidsoverlast. Het aantal decibels viel ook best mee, want er werd gespeeld en gezongen zonder ge- luidsversterkers. (Foto: Johan Bolink) Lees verdrop pagina 5. Holten - Dinsdag 24 juni zou de tijdrit van het District Oost van de wielrensport gehouden wor den op de Nijverdalsebergweg en een deel van de Holterberg- weg. De organisatie moest de wedstrijd, die ging om het dis trictskampioenschap Oost echter afblazen, omdat drie bedrijven aan de Holterbergweg bezwaar maakten. Dat betekent dat er dit jaar geen wielrenners uit deze regio mee kunnen doen aan de Nederlandse Kampioenschap pen Tijdrit, omdat ze nu geen districtsselectiewedstrijd gere den hebben. De wedstrijd zou dit jaar voor het vierde achtereenvolgende jaar op deze locatie gehouden worden en werd georganiseerd door een combinatie van De Zwaluwen en CC'75 uit Nijver dal. Hier meten zich de veelbeloven de wielrenners uit Oost-Neder land in alle categorieën. ,Van Elite tot Onder 23, Junio ren en Nieuwelingen, Dames en Juniordames", somt Hennie Stamsnijder op. Het gaat in totaal om zo'n 135 renners. De eerste drie uit elke categorie gaan automatisch door naar het Nederlands Kampioen schap, dat medio augustus in Bergeijk in Brabant gehouden wordt. „De renners uit deze regio heb ben nu geen selectiewedstrijd verreden en dat betekent dat in de verschillende categioriën geen afgevaardigde van district Oost zit. En dat is triest voor de wielren ners in deze regio en ook voor de wielersport. Ik heb dan ook ge probeerd of er iets te regelen was, maar dat was niet meer mo gelijk", vertelt Stamsnijder, die nog probeerde te bemiddelen in het conflict tussen de organise rende wielerverenigingen en de betrokken uitbaters. De wedstrijd zou gehouden wor den over een lengte van 18 kilo meter, te beginnen bij Dalzicht tot aan de dagcamping; daar werd gedraaid en ging het weer richting Dalzicht. Kalfstermansweide - Om de afsluiting van het seizoen een bijzonder tintje te geven, gaven koor Amazing en het orkest van HMV afge lopen maandagavond een openluchtconcert in de muziekkoepel op Kalfstermansweide. HMV speelden acht stukken alleen, daarna zon gen Amazing acht liederen en er werd gezamenlijk afgesloten met twee nummers. m De autosite voor heel Nederland Enorme grote keuze in dames sandalen schoenen: maat 43-44-45

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1