voor lotenverkoop NIEUWE SCOOTER 'Juist in de armoede bemerk je de trots op de dingen die ze bezitten' Zonnebloem op pad Welkom bij Motor Service wcnte IgöHisÉ 1 lil** 1 1 Medewerker Personele Planning BIJ AANKOOP VAN EEN HELM en SLOT GRATIS t.w.v. 179,- Sofie Nielsen en Johan Schuppert naar Mexico: Brasserie De Beyaardier €170,50 97,50 92,50 77,50 €61,50 ENKCO Smakelijk eten wordt het in ieder geval! GRATIS AF TE HALEN! SCHOUWBURG Deventer Schouwburg - Seizoensbrochure 2003/2004 3 Donderdag 12 juni 2003 HO 7 WA- verzekeringen incl. plaatje 16 t/m 18 jaar 19 t/m 23 jaar 24 t/m 29 jaar 30 t/m 49 jaar 50+ Enkco B.V. is een groeiende dynamische onderneming, die zich richt op het produceren van diepgevroren- en verse vleesproducten met een hoog gemaksgehalte en deze afzet in supermarkt- en ambachtelijke slagerijen, thuisdiensten, industrie en export alsmede in de out of home markt zoals horeca, catering en instellingen. Enkco mag als toonaangevend worden bestempeld wanneer we het hebben over haar omvang (circa 250 werknemers), haar kwaiiteitsfi'isofie, het assortimentsbeleid en haar commerciële aanpak. Gezien de huidige positieve ontwikkelingen binnen onze marktsegmenten zoeken wij een gedreven en enthousiaste medewerker voor 3 DAGEN PER WEEK (DI/DO/VR) Functie Als medewerker Personele Planning op de afdeling Bedrijfsbureau bent u verantwoordelijk voor de dagelijkse personele bezetting binnen de Enkco B.V. Uw werkzaamheden bestaan uit het telefonisch contact met oproepkrachten en vakantiewerkers en het verwerken en bekendfnaken van de ziekmeldingen binnen de gehele organisatie. U houdt samen met de afdelingsleiding toezicht op' de inzetbaarheid en beschikbaarheid van de medewerkers en maakt dagelijks een overzicht van bijzonderheden. U signaleert tijdig wanneer nieuwe medewerkers geworven moeten worden. Profiel U heeft een MBO werk- en denkniveau en beschikt over enige ervaring in een soortgelijke functie. Ervaring in de levensmiddelenindustrie is een pré. Een hoge mate van stressbestendigheid en flexibiliteit is vereist. Het kunnen vinden van een juiste balans tussen personele wensen en productie optimalisatie is een must. In deze duobaan kunt u goed samenwerken, werk overdragen en communiceren. U bent flexibel- ten aanzien van werk en werktijden (uw werkdag start uiterlijk om 07:45 uur). Uw algemene computervaardigheid is goed en u kunt uitstekend overweg met de programma's Word en Excel. Het betreft hier een parttime dienstverband. Interesse? Schrijf dan een korte brief met CV voor 21 juni a.s. aan: Enkco B.V., t.a.v. de heer P.C. van Oosten, Personeelsfunctionaris, Postbus 10, 7450 AA Holten, of via e-mail naar pascal.van.oosten@enkco.nl slagerskwaliteit PROF! JEER NU Ui PROFITEER NU Regio - De regio Regge- stroom van de Nationale Vereniging De Zonne bloem, bestaande uit de afdelingen Wierden, [Rijssen, Nijverdal, Hel len doom, Vriezenveen en Vroomshoop, doet mee aan de Zonnebloem- jloterij 2003. 'Laat zieken en gehandi capten niet aan hun lot over'. Met deze oproep gaan {plaatselijke vrijwilligers van de Nationale Vereni ging De Zonnebloem de komende weken weer lo ten verkopen. jaar meer dan een mil joen bezoeken af aan mensen die door ziekte of handicap vaak aan huis gebonden zijn en behoef te hebben aan persoonlij ke aandacht. „Het mooie van deze lo terij is dat de opbrengst wordt verdeeld over het totale werk", vertelt een woordvoerder van de plaatselijke Zonnebloem afdeling. „Van elk lot dat wij als afdeling verkopen, komt dus ook een flink deel in onze eigen afdelingskas terecht. februari 2003. De trek- bloemloterij wordt op door een notaris verricht van De Zonnebloem in king van de Zonne- maandag 17 november op het Nationaal Bureau Breda. Lekkere royaal aangeklede broodjes Heerlijke lunchgerechten 41 Twentse pannenkoeken 4* Verrassende wereldse maaltijden 4* Panne op toafel voor de vleesliefhebbers 4* Actuele seizoensgerechten 4* Proeverij, menu, werelds genieten 4* Schildmenu •F Diverse keuzemenu's Holten - Je kunt natuur lijk bij het reisbureau een vakantie naar Mexico boeken, daar vervolgens veertien dagen verblijven in een luxe hotel en ge nieten van zon, zee en water. Dat kan. Maar dat was niet wat Sofie Niel sen en Johan Schuppert vorig jaar zochten. Het reislustige stel heeft in middels al veel van de wereld gezien, zonder in luxe te reizen en bij voor keur door alles zelf te re gelen en te ontdekken. Sofie: 'Ik ga er ook altijd vanuit dat je niet teveel op je programma moet hebben, datje beter een plan kunt maken om een klein deel van een land te bekijken en dat je tijd hebt om goed kennis te maken met de culturen'. Zo werd er dus bij Globe Reizen een vlucht naar het Mexicaanse Cancun kan de kust geboekt met twee overnachtingen al- jjaar. De rest van de trip gulden ze zelf in met, Mgens Sofie, een reis schema dat van dag tot Üag kon wijzigen, ja zelfs van minuut tot minuut. Ze staken met de veer pont over naar het Vrou- jweneiland, het eiland waar de Spanjaarden vroeger hun vrouwen achterlieten alvorens ze landinwaarts trokken om de boel te plunderen. De schoonheid van dit ei land maakte grote indruk op de twee. Per bus trok ken ze verder, een klein deel van het land door, eerst naar de prachtige cultuurstad Merida met het authentieke, Spaanse verleden. Ze maakten kennis met de Maya-cul tuur en reisden via een 'eigen' route naar Tulum aan zee, bezochten on derweg een ruïne en lo geerden in een klein ho telletje. Onderweg maakte ze kennis met de back-pac kers die zo hun eigen we reld gecreëerd hebben op wat wij een hangplek zouden noemen. Op zondag is er altijd feest in de steden, er wordt gedanst op straat, muziek gemaakt, zodat het een bruisend geheel is. Sofie en Johan maakten tijdens hun verblijf ook de Nationale Bevrijding mee, ter herdenking aan het einde van de onder drukking. Een groot evenement met prachtige optochten en feesten op straat. Tussen de bedrijven door maak ten ze links en rechts kennis met bruidspaartjes en werden ze zelfs uitge nodigd de bruiloft mee te vieren. Ze trokken verder het binnenland in, maak ten kennis met het echte Mexicaanse plattelands leven, met de armoe die daar heerst en daartegen over de enorme gastvrij heid die de Mexicanen bieden. Zelfs bij een oud echtpaar, wonend in de rimboe in niet meer dan een hut, de man blind en in alles afhankelijk van zijn vrouw, werden ze binnengehaald. 'Juist in die armoede bemerk je de trots op de dingen die ze dan toch nog bezitten,' zegt Sofie. 'Op het mo ment dat wij in Mexico waren, was er net een orkaan geweest, waar door een deel van het land letterlijk was platge- blazen. Ze krijgen daar natuurlijk niets vergoed en om die reden werd er veel gebedeld. We had den dan ook een speciaal potje aangelegd en zo'n beetje berekend wat we per dag aan geld konden weggeven. Het was ver der echt geen dure reis, maar dit was toch wel een extra post.' Wie door het platteland van Mexico reist moet geen smetvrees hebben en zeker niet bang zijn voor ongedierte. Een soort trekkershut, een houten huisje met rieten dak en daarin helemaal niets, biedt onderdak een rondtrekkende toeristen. Een kwestie van hangmat ophangen en slapen met je kleren aan. Boven op je geld en verder niet na denken over wat daar al lemaal over de grond kruipt. Ook niet opletten wanneer je bij een restau rantje zit te eten, de krab ben komen schooieren met hun lichaam je voe ten strelen.' 'Wie zo'n reis maakt als wij, moet er ook altijd voor zorgen brood en wa ter voor langere tijd bij zich te hebben, want je weet nooit hoe lang je onderweg bent. We had den ook blikjes eten mee en dat groeven we in de grond om koel te hou den.' Tijdens hun trektocht ontmoetten ze veel ande re toeristen die bezig wa ren met een wereldreis of ook op ontdekkingsreis waren, net zoals zij. Dat was al een ervaring op zich. Mensen ontmoeten uit alle delen van de we reld. De mooie natuur, sterk in afwisseling, deels ruig, deels groen en een prettige temperatuur op het moment dat zij er waren (november/ de cember) maakt voor So fie en Johan Mexico tot een land wat de moeite van het ontdekken waard is. 'De laatste twee nachten verbleven we in Playa del Carmen, goed eten en goed slapen en nog even genieten van de prachtige stad om daarna weer naar Holten te keren.' Maar natuurlijk ook voor een kopje koffie met een lekker gebakje, of zomaar een gezellig drankje met een hapje. Voor iedere gezellige gelegenheid Schild 4 - Rijssen - 0548-515130 Kryptonstraat 23 - Rijssen - Tel. 0548-540160 (industrieterrein Plaagslagen, route 42) Dat doen zij in het kader van de 35ste Nationale Zonnebloemloterij. Geen ver-van-mij n-bed- show dus, maar heel con creet en dicht bij huis. Er is de vrijwilligers veel aan gelegen om zoveel mogelijk loten van 2,00 euro per stuk aan de man te brengen. Er zijn 5020 mooie geld prijzen te winnen, waar onder een hoofdprijs van 15.000,00 euro. Met de opbrengst van de jaarlijkse loterij finan ciert De Zonnebloem tal van vakanties, excursies en andere dagjes uit. Activiteiten, waaraan paarlijks tienduizenden [langdurig zieken, licha melijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen deelnemen. [Bovendien leggen de ruim 36,500 Zonne bloemvrijwilligers per We hopen dat dit een ex tra aansporing is voor mensen om onze loten te kopen". Dat de opbrengst van de Zonnebloemloterij goed terechtkomt, blijkt trou wens ook wel uit het CBF-keurmerk, waar over De Zonnebloem be schikt. Dit keurmerk van het Centraal Bureau Fond senwerving wordt uitge reikt aan fondsenwerven de organisaties die op een goede en verantwoorde wijze geld inzamelen en ermee omgaan. De Nationale Zonne bloemloterij is goedge keurd door de Staatsse cretaris van Justitie (L.O. 690/0086/015.03) dd. 20 www.motorservicetwente.nl GEBRUIKTE SCOOTERS Yamaha Neo's 2001 1.100,- Gitera DNA 2001 €1.650,- DerbiGP 2003 €1.700,- Kymco TopBoy 2001 1.500,- G//era Runner 2001 1.350,- SCHOUWBURG GRATIS af te halen bij: Deventer Schouwburg bibliotheken en WV kantoren, of aan te vragen via: I www.deventerschouwburg.nl en in de gehele regio bij

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7