Grandioos Piratenfeest in Espelo 1 Ook mensen met laag inkomen hebben recht op voorzieningen' i Holtens Nieuwsblad Roefeldag Weekendweerbericht Wekelijks spreekuur Cliëntenraad Boodschappendienst gestolen Loofeest bij U j/j da iMJiL, Lochemse Schouwburg 2 O O 3 - 2 O O 4 U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Personenalarmering geeft ouderen veilig gevoel Oudheidkamer krijgt geld Auto Marco van Menum is Holtens kampioen darten De sportdag van de Holtense basisscholen op 't Vletgoor werd vorige week een groot succes. Donderdag 12 lunt 2003 Fax:0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E-mail Holtens,Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,40 Losse nummers 0,87 Pagina 3 Het overlopen van de riole ring in de Kenemansstraat hoort straks tot het verleden. De werkzaamheden beginnen. Pagina 3 daar willen we ze ook wel mee helpen." Kan iemand de gang naar de Sociale Dienst niet ma ken, dan zorgt de Cliëntenraad ervoor dat er iemand bij die per soon thuis komt. De Cliëntenraad gaat ervan uit dat de meeste mensen die de on- roerendzaakbelasting kwijtge scholden wordt, ook in aanmer king komen voor deze voorzie ningen. Vorig jaar werd 213 huishoudens de onroerendzaak- belasting kwijtgescholden. „Daaronder waren 126 bij standsgerechtigden. Dat bete kent dat er zo'n tachtig huishou dens ook een inkomen hebben op bijstandsniveau. Deze men sen zouden we graag willen hel pen met ander voorzieningen." Is het voor mensen moeilijk om naar de gemeentewinkel te ko men, dan kunnen ze door een lid van de Cliëntenraad ook thuis bezocht worden. „Het is een proef: blijkt dat er na een halfjaar te weinig belang stelling is, dan wordt naar een andere vorm van informatievers trekking gezocht. Blijkt dat er bijvoorbeeld ook veel mensen uit Holten komen, dan wordt be keken of men ook een spreekuur in Holten kan realiseren." Kortom, de Cliëntenraad behar tigt de belangen van mensen met een bijstandsuitkering en mini ma. Ze wijst hen op de uitkerin gen en voorzieningen die er voor hen zijn. Daarnaast kan de Cliëntenraad gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen aan burgemeester en wethouders. „Het voordeel van de Cliëntenraad is dat er ook mensen in zitten die (deels) recht hebben op een bijstands uitkering. We denken dat daar door mensen makkelijker naar je toe komen; we zijn geen ambte naren," De Cliëntenraad is aan gesloten bij het Landelijk Net werk Cüëntenoverleg en de le den volgen cursussen om zo goed mogelijk anderen te kun nen voorlichten. Holten - De douane heeft zater dag 7 juni een gestolen voertuig op de parkeerplaats aan de Al aangetroffen. De 33-jarige eigenaar uit Lely stad had woensdag 4 juni aangif te gedaan van diefstal of ver duistering. Bij de auto werd een 36-jarige man uit Lelystad aangetroffen. Hij verklaarde de auto van zijn vriend te hebben 'geleend'De man is aangehouden en overge bracht naar het politiebureau te Almelo. De man is in verzeke ring gesteld. Loo-Bathmen - Het jaarlijkse school- en volksfeest van Loo- Bathmen wordt in het weekend van 20, 21 en 22 juni gehouden. Het feest gaat vrijdagavond van start met de revue om 20.00 uur. Zaterdagochtend om 10.00 uur is er een optocht voor schoolkin deren en volwassenen. Overdag wordt het een sportieve dag voor jong en oud met een zeskamp, 's Avonds speelt de band Hooked on Red de vloer van de tent aan barrels en de sterren van de hemel. De zondag begint met een brun ch voor de hele bevolking. Ver volgens is er om 10.00 uur rom melmarkt en om 11.00 uur het vogelschieten. Na de middag is gezelligheid troef met een kinderprogramma met clown, een dweil- en dans- orkest en als special guest een Nederlandstalige topper. De middag en het feest worden om 18.00 uur afgesloten. Advertentie agazine van de JLËlfea Als lezer van het Holten? Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: BON: i Geeft op als abonnee voor bet Gebruik deze bon voor i Tr Holtens Nieuwsblad: het opgeven van ccn j nieuwe abonnee. tPhr./mevr. Adres: Woonplaats; Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad -1 €44,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 Cl €42.85 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers: €0,87) Holten - De Stichting Welzijn Ouderen Holten (SWOH) begint met een boodschappendienst voor ouderen die problemen hebben met het zelf. doen van boodschappen, omdat ze geen auto hebben of anderszins niet voldoende mobiel zijn om inko pen te doen en de spullen zelf mee naar huis te nemen. De boodschappendienst gaat op bescheiden schaal van start. Voorlopig gaat het uitsluitend om het doen van inkopen bij een supermarkt. Elke maandag van 18.00 tot 19.00 uur en elke dins dag tussen 10.00 en 11.00 uur. Men kan terecht bij zowel Al- bert Heijn Wansink als bij Cl 000 Dikkers. Vrijwilligers vian de SWOH brengen de gegadigden naar de supermarkt en halen die na een uur winkelen (of korter als men dat wenst) weer op. Afhankelijk van het aantal gegadigden en van het aantal vrijwilligers met een auto, kan het zijn dat men met meerdere personen in de au to zit. Die vrijwilligers krijgen van de SWOH een kilometerver goeding en degenen die van de ze boodschappendienst gebruik maken, betalen een vergoeding van anderhalve euro aan de chauffeur. Wie boodschappen wil doen moet zich uiteraard aanmelden. Dat kan telefonisch bij de SWOH maandagochtend of don derdagochtend tussen halftien en halféén, telefoonnummer 0548 - 36 49 10. Holten - Stichting Welzijn Ouderen Holten (SWOH) heeft al sinds 1988 een perso- nenalarmeringssysteem. Ruim zeventig inwoners van Holten maken gebruik van het sys teem. Het hebben van een alarme ring geeft de gebruiker een ge voel van veiligheid, want mocht men hulp nodig heb ben, dan is een druk op de knop op het zendertje vol doende om buren of familie te waarschuwen. In principe ko men 65-plussers in aanmer king voor een personenalar mering. De kosten bedragen: voor de aansluiting 36 euro en vervolgens per maand 6 euro. Wilt u meer informatie neem dan telefonisch contact op met de SWOH (telefoonnummer: 0548-364910) om een af spraak te maken met één van de medewerksters. De website van de gemeente Rijssen-Holten scoort niet echt goed in een landelijk onderzoek. Holtens Nieuwsblad Holten - Stichting Oudheidka mer Hoolt'n krijgt van de ge meente over het jaar 2002 een subsidie van 13.406 euro. De stichting krijgt de huurkos ten, de energiekosten, de glas- en inbraakverzekering vergoed van de expositieruimte aan de Dorpsstraat en een bedrag voor de huurkosten van de opslag aan de Kerkhofsweg. Holten - Marco van Menum heeft woensdag 4 juni tijdens de finale van het Holtens Kampioenschap darten, de ti tel binnengehaald. In de finale won Marco met 5-2 van André Weigraven. In de kleine finale, om de der de/ vierde plaats, was Bert Blaauw met 5-1 te sterk voor Marcel Marsman. In de finale van de verliezer ronde won André Schuchard van Tonnie Brands jr. met 5-2. Na afloop werden de diverse bekers uitgereikt, waaronder de wisselbeker voor Marco van Menum en de beker vöor de hoogste finish voor Bert Blaauw (120: 3x20, 1x20, 2x20). (Foto: Johan Bolink) Totaal uitslag: le prijs: Marco van Menum; 2e prijs: André Weigraven; 3e prijs: Bert Blaauw; 4e prijs: Marcel Marsman; Winnaar verliezersron de: André Schuchard; Hoogste fi nish: Bert Blaauw (120). Meer informatie is te vinden op: http ://memberslycosnl/keune- darts Perioden met zon, maar ook kans op een bui. Vrijdag, zater dag en zondag overdag perioden met zon, afgewisseld door wat wolkenvelden. len. Maar dit nog niet helemaal zeker. De wind is westelijk en is matig. Temperatuur wordt zo'n 20.0 a 23.0 graden. Een heel aar dig aangenaam weertype. Af en toe kan er een buitje val- Weerman, Freddie Paalman Espelo - In samenwerking met de Feestcommissie organiseert het Hekkalfteam, de Splose pi ratenzender, een Grandioos Pi ratenfeest op zondag 6 juli om 20.00 uur in de feesttent van Espelo. Iedereen die van het Neder landse lied houdt, is welkom en als gasten zijn mensen met klinkende namen uitgenodigd. Zo is de alom bekende Henk Wijngaard gecontracteerd, de 'trucker' die de tent op de kop weet te zetten. Daarnaast zal Burdy optreden. Een zanger uit Ulrum met Gro ningse en Nederlandstalige nummers. Hij is vooral bekend geworden met het nummer: 'Mit mien ogen dicht'. In de Ncrv-documentaire De Ontdekking van Kloosterburen was het eerste publieksoptre- den van deze zingende melk boer. Ook zal Jannes met de achter naam Wolters vanuit zijn woonplaats Emmen naar Splo komen met zijn Nederlandstali ge repertoire. Zijn eerste cd 'Bella Bianca nam hij met suc ces in eigen beheer en ook zijn tweede cd Van Casablanca naar Napoli werd goed ontvangen en ging in een oplage van meer dan tienduizend exemplaren over de toonbank. Tussen de bedrijven door zal het Hekkalfteam zorgen voor de plaatjes en de praatjes. Kaarten voor dit feest zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij: café Vree Egberts, Nieuw-Hee- ten; café Vosman, Nieuw-Hee- ten; café 't Klavier, Holten; café Jansen, Holten, café 't Bonte Paard, Dijkerhoek; snackbar Toornsmit, Markelo; HCR Witkamp, Laren; café As- sink, Hengevelde; café Braak- hekke, Bathmen en zalencen trum Diepenheim, Diepenheim. Holten - 'Mensen met een laag inkomen die geen bijstandsuit kering hebben, kunnen in aan merking komen voor een aantal voorzieningen. Daarnaast doen mensen mét een uitkering op bij - standsniveau, en daaronder val len ook WAO'ers, vaak geen aanspraak op voorzieningen waar ze recht op hebben.' 'In beide gevallen gebeurt dat omdat mensen niet weten dat de ze mogelijkheden ervoor hen zijn, maar vaak ook omdat ze dan hun hele hebben en houden bij de Sociale Dienst op tafel moeten leggen. Die drempel is voor deze mensen te hoog. Daar om maken ze geen aanspraak op deze voorzieningen en dat is jammer. Want het is geen gunst, het is een recht!', benadrukken de leden van de Cliëntenraad, Henk Olthof van het Maatschap pelijk Werk Noord West Twen te, Anneke Westera (uitkerings gerechtigde), Helma van Vliet (uitkeringsgerechtigde), Saar Letsoïn (uitkeringsgerechtigde), Harm Tijhof (CNV), Gerrit Jan Zwoferink (FNV), secretaris Ca- rel Groothengel en voorzitter wethouder Hans ter Keurst. De Cliëntenraad Algemene Bij stands Wet Rijssen-Holten wil daar iets aan doen. Daarom wordt donderdag 3 juli gestart met een maandelijks spreekuur in de gemeentewinkel aan de Elsenerstraat. Dit spreekuur wordt gehouden op elke eerste donderdag van de maand, van 18.30 tot 19.30 uur. Het gaat om een vrij spreekuur. Er hoeft geen afspraak gemaakt te worden. Mensen kunnen er informatie in winnen over de voorzieningen Leden van de Cliëntenraad: 'Het is geen gunst, maar het is een recht.' (Foto: Harry Broeze) die er zijn. Zo heeft men recht op bijdragen voor bijzondere kosten, die niet alle dagen voor komen maar die toch gemaakt moeten worden. En die eigenlijk niet te betalen zijn van het maandinkomen. Zo is het bij voorbeeld mogelijk een bijdrage te krijgen voor de aanschaf van een bril, een gehoorapparaat, elastische kousen, voor de door mensen zelf te betalen medicij nen en medische behandelingen, voor hoge woonlasten waarvoor mensen (nog) geen huursubsidie ontvangen, een bijdrage in de kosten voor schoolgaande kin deren, maar ook een bijdrage in de kosten van 'maatschappelijke participatie' oftewel kosten die je maakt om een beetje aan het maatschappelijk leven deel te kunnen nemen. En dat kan op vele manieren; de gemeente controleert niet hoe het geld be steed wordt. Daarnaast biedt de gemeente mensen met een laag inkomen een bedrag aan als er duurzame gebruiksgoederen worden gekocht, zoals een was machine, een koelkast, vloerbe dekking, een bed, een eethoek, een zithoek, een kooktoestel of een vrieskist. De Cliëntenraad bekijkt samen met deze mensen of ze hiervoor in aanmerking komen, zonder dat er namen of gegevens door gegeven worden aan de Sociale Dienst. „Het is wel handig als mensen gegevens meenemen over het maandelijks inkomen. Dan kunnen we alvast bekijken of ze voor vergoedingen in aan merking komen. Die gegevens worden vertrouwelijk behan deld. We kunnen vervolgens zonder de namen van de mensen te noemen informatie inwinnen bij de sociale dienst of deze mensen voor voorzieningen in aanmerking komen. Is dat inder daad zo, dan krijgen ze van ons een telefoontje. Dan kunnen de mensen zelf een aanvraag indie nen bij de Sociale Dienst, en Holten - Ruim 220 kinderen deden mee aan de jaarlijkse Roefeldag op woensdagmiddag 11 juni. Kinderen mochten een kijkje nemen achter de schermen van verschillende bedrijven in Holten. De bedrijven die meededen zette zich actief in om een leuke en leerzame mid dag voor de kinderen neer te zetten. De deelnemertjes konden onder meer pizza bakken, een ijsje maken, dieren verzorgen, servet vou wen en vele andere 'gewone werkzaamheden' die bijzonder zijn voor de jeugdige deelnemers. De bedrijven die deelnamen aan de Roe feldag waren: Dierenartsenpraktijk Minnema, Optiek Jos, Apotheek Holten, Bloemsierkunst Maijo, Sportschool Yes, Schuppert Mode, Manege Snorrewind, Restaurant Altamura Pizzeria, Broekhuis Automatisering, Brandweer Holten, Gemeentehuis Holten, Cl000 Dik kers, Albert Heijn, Café/ Restaurant Vosman, Huisartsenpraktijk Holten en Slagerij Brands. De Roefeldag werd georganiseerd door het Sociaal Cultureel Werk in Holten. Aanmeldingen voor volgend jaar van bedrijven en vrijwilligers zijn van harte welkom. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1