'Je zit in een plaats met toeristen en die moetje iets kunnen bieden' Regen geen spelbreker 10de Knijff Toernooi Rabofonds steunt G-atleten SV Holten 2003 tegen team SV Holten 1978 Cursus eten zonder vlees Run-Bike-Run in triatlonweekend Kampioenschap darten Blauw Wit wint Markvogelcup Handbal Expo ecoduct VRIJDAG 30 MEI 2003 Medailleregen G-atleten op Special Olympics Hoogeveen - De G-atleten van SV Holten hebben zaterdag deel genomen aan de Special Olympics in Hoogeveen. Een zeer ge slaagde sportieve dag. Ze wonnen in totaal 35 medailles. Special Olympics is een wereldwijde organisatie in 146 landen die met inzet van vele duizenden vrijwilligers zorg draagt voor sporttrainingen en wedstrijden voor meer dan een miljoen mensen met een vërstandelijke beperking. Special Olympics-activiteiten vinden plaats op zowel lokaal, regionaal, nationaal als internatio naal niveau. Het doel van de Special Olympics is om mensen met een verstan delijke beperking de mogelijkheid te bieden deel te nemen aan sportwedstrijden, waarbij het niveau van de tegenstanders min of meer gelijk is. Dit wordt bereikt door in voorwedstrijden het pres tatieniveau vast te stellen. Vervolgens neemt iedereen deel aan de finales met deelnemers in bijbehorende prestatiecategorie. De regionale Special Olympics in Hoogeveen op zaterdag 24 mei omvatten zwemwedstrijden en atletiekwedstrijden, met in totaal honderdvijftig deelnemers. Vanuit Holten deden zestien atleten mee aan de atletiekwedstrij den. Samen met de dertien begeleiders genoten ze eerst van de opening. De burgemeester bracht het olympisch vuur binnen, ge volgd door de vlaggenparade waarbij door twee deelnemers van elke deelnemende vereniging de vlaggen werden binnengebracht. Daarna werd door deze atleten de Special-Olympics-eed afgelegd door de gezamenlijke yell: 'lk hoop dat ik win. Maar als ik niet win, dan heb ik in ieder geval mijn best gedaan!'. Na de warming-up op muziek, nam iedere Holtense atleet deel aan enkele van de onderdelen. De onderdelen waren de technische nummers hoogspringen, verspringen, kogelstoten en bal werpen en de loopnummers over de afstanden 50 meter, 100 meter en 200 meter. Na de voorwedstrijden in de morgen voor het vaststellen van de prestatiecategorie, werd het 's middags in de finales nog spannen der, waarbij ieder voor zich een topprestatie leverde. Tenslotte werd door Simon, Lotte, Wim en Merel nog een bron zen medaille behaald op de afsluitende estafette van viermaal 100 meter. De afsluitende prijsuitreiking was een feest voor de Holtense G- atleten. Ze gingen met negen gouden, negen zilveren en zeventien bronzen medailles naar huis. Mede doordat het nauwelijks heeft geregend en dank zij de goede voorbereiding en begeleiding was het een geslaagde dag in een gemoedelijke sfeer voor de enthousiaste G-atleten van SV Holten. De deelname is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage uit het Rabo Projectenfonds. Werpdriekamp Holten Holten - Door atletiekvereniging AV Holten werd dinsdagavond 20 mei een werpdriekamp georganiseerd voor junioren D, C, B en A. Er waren vele verenigingen uitgenodigd. De opkomst viel ech ter wat tegen. Dit door slechte weersomstandigheden (het was die dag meer een slechte herfstdag, dan een mooie lentedag), waar door vooral na-inschrijvingen uitbleven. Het was de eerste keer dat Holten de wedstrijd in deze vorm hield. De reacties van de aanwezige deelnemers waren enthousiast, wat een aanmoediging is om het volgend jaar weer te gaan organise- Dat de kogel minimaal drie meter ver moest worden gestoten om een enorme plons te voorkomen en dat de discus na elke worp goed afgedroogd moest worden, mocht de pret niet drukken. Voor een aantal meisjes was het zelfs de eerste keer dat ze een speer of discus vasthielden en voor de overigen was het een fijne werptrainingsavond in een leuke wedstrijdvorm. Resultaten Holtense deelnemers D-junioren Jongens eerstejaars: Tom Overkempe, kogel: 6.27m., discus: 14.5lm., speer: 19.02m. (Ie); Wilbert Steenhuis, kogel: 5.67m.. discus: 11.85m., speer: 22.64m. (2e). D-junioren Jongens tweedejaars: Remco ten Brake, kogel: 7.04 m., dis cus: 16.98 m., speer: 22.85 m. (Ie). D-junioren Meisjes eerstejaars: Silke Nijland, kogel: 5.25 m., discus: 8.13 m., speer: 11:45 m. (2e); Ilonka Beltman, kogel: 5.26 m.. discus: 7.83 m., speer: 11.72m. (3e); Janneke Paalman, kogel: 5.46 m., discus: 10.00 m., speer: 8.35 m. (4e); Laurien Paalman, kogel: 4.72 m., discus: 10.29 m., speer: 7.42m. (5e). D-junioren Meisjes tweedejaars: Jette Wielaard, kogel: 9.89 m., discus: 21.89m., speer: 29.13 m. (Ie); Marije Dangremond, kogel: 9.34 m„ dis cus: 24.53m., speer: 22.58 m. (2e); René Ossewaarde, kogel: 6.07m., dis cus: 13.74 m., speer: 9.80m. (7e). C-junioren Jongens eerstejaars: Han Ymker, kogel: 5.69 m., discus: 15.78 m., speer: 20.55m. (Ie). C-junioren Jongens tweedejaars: Rob Marissink, kogel: 6.44 m„ discus: 14.39m., speer: 23.02m. (3e). A-junioren Jongens: Gijs Marissink. kogel: 8.24 m., discus: 19.48 m,, speer: 23.70m. (Ie). A-junioren Meisjes: Trienke Ymker, kogel: 7.86 m.. discus: 21.70 m., speer: 24.79m. (Ie). HOL I ENS NIEU WSBLAD Het regent behoorlijk, maar dat deert de voetballertjes niet. (Foto: Johan Bolink) (Vervolg van voorpagina) Meermanskamp - De wedstrijd was rijk aan doelpunten, met een einduitslag van 8-4 voor de kampioenen van nu, was het pu bliek de grote winnaar. Een paar mooie doelpunten kon worden genoteerd, waarbij de mooiste kon worden toegeschre ven aan Jopie Hondeling, die een bal a la Bergkamp over Koetsier volleerde. En hoewel het allemaal een tem- pootje lager lag, kon je wel de gelijk zien dat de ervaren rotten nog wel een balletje konden trappen. Ondanks de leeftijd, die bij enkelen het fysiek wel wat beperkt had. Zo vroeg Dekker nog steeds continu om de bal, kapte en draaide Henk Vene klaas er gewoon lustig op los en liep Johantje Veneklaas als van ouds te jagen. En Anton Reijlink solliciteerde nog serieus bij de huidige trainer naar een plek in het eerste elftal, als een ouder wetse "Spielmacher" gaf hij pas ses en deed hij soms even den ken aan Bernd Schuster. Na de wedstrijd waren er weer anderen die het voortouw namen om een ouderwetse derde helft, met veel herinneringen, te spe len. De Vos, die eerder op de avond al een paar mooie reddingen had verricht, was natuurlijk een goe de gangmaker en ook Gerrit Paalman en Kris Warrink gingen nog even door aan de bar op het moment dat uw redacteur huis waarts ging. Al met al was het een fantasti sche avond die niet mogelijk had kunnen zijn zonder de oud-spe lers en natuurlijk de dames van de huidige selectiespelers, die deze onvergetelijke gebeurtenis hadden georganiseerd. Vletgoor - Het was wel jammer dat er op de tiende editie van het Meester Knijff Jeugdvoetbal- toernooi zoveel regen naar bene den kwam. De jeugd was echter Vletgoor - Voordat de triatleten zaterdag 5 juli van start gaan, is er vrijdag 4 juli eerst een kans voor de jongere plaatselijke atle ten om een overwinning te beha len. Op sportpark 't Vletgoor zal om 19.00 uur het startschot klinken voor deelnemers aan de Run-Bi- ke-Run. Een wedstrijd bestaan de uit duizend meter lopen, 3500 meter fietsen en nogmaals 1000 meter lopen. Aan de wedstrijd kunnen leerlingen uit de groepen 6, 7 en 8 van de plaatselijke ba sisscholen meedoen. Voor de eerste drie jongens en meisjes uit elke groep die de fi nish bereiken ligt een prijs ge reed. Bovendien gaan zij na afloop van de triatlonwedstrijd voor professionele atleten op zaterdag 5 juli op de foto met de winnaars van de Elitewedstrijd. Om zo goed mogelijk te kunnen presteren kunnen alle deelne mers op 12 juni onder begelei ding het parcours verkennen. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met Joke Nij land, telefoon 361462. Holten - Herman Beltman, Hol- tenaar, bekend van onder andere Mannenmode (hij runt de zaak samen met zijn broer Jan), stich ting Holtens Nieuwsblad, Han delsvereniging, sportvereniging Bato, Rabobankbestuur. Iemand die er graag aan werkt om van de plaats Holten iets moois te ma ken. Beltman is ook voorzitter van de Dorpsfeestcommissie, waar hij in totaal al veertig jaar bij betrokken is. Ook dit jaar is er weer een Dorpsfeest, en wel van 22 tot en met 26 juli. Waarom voelt u zich betrokken bij de Dorpsfeestcommissie? Je zit in een plaats die veel va kantiegangers trekt. Die mensen moet je iets bieden. Negenen veertig jaar geleden werd het initiatief genomen om zomers in Holten een kermis en braderie te houden. Vanuit de middenstand word je daar dan bij betrokken. Alles wat in het dorp gebeurt aan activiteiten waar de Han delsvereniging belang bij heeft, daar is ook de Dorpsfeestcom missie bij betrokken voor de fi nanciële bijdrage. Het beschik bare geld wordt opgesoupeerd door activiteiten waarmee we het dorp levendig en fleurig wil len houden. Belangrijk is daarbij dat er een evenwicht is: er moet vertier zijn, maar ook rust. Waarom doet u dit nog steeds? Ik doe het samen met Jos Kamp huis. Er zijn veel aanbieders van kermisorganisaties waaraan je het organiseren van een kermis uit kunt besteden, maar dan heb je zelf geen zeggenschap meer. Voor ons is het belangrijk dat er een acceptabel vermaak gebo den wordt. Het contact met de kermismensen, het weten wie je er hebt staan, is voor mij belang rijker dan de opbrengst van de pachtgelden. Wat betekent zo'n feest voor de Holtense gemeenschap? Er zijn mensen die het leuk vin den en er in de vakantieperiode voor in Holten blijven. Een an der vindt het gedoe dat voor hem of haar niet hoeft. Het bevordert niet echt de gemeenschapszin, dan moet je toch aan andere acti viteiten denken. U bent middenstander. U hebt een zaak in het centrum van Holten. Moet er wat veranderen in het centrum van Holten? Het centrum staat met de rug te gen de muur. Er moet heel snel wel bestand tegen een langduri ge plensbui. De organisatie, on der leiding van Gerard Wijen- berg en Bas ten Tije, kreeg maar met een afzegging te maken. Hierdoor kon alles zoals gepland doorgaan. In de ochtenduren was het een drukte van belang op het sport park van Blauw Wit '66. De jongste deelnemers speelden hun wedstrijden alsof zij geen hinder van de neervallende re gen hadden. Net als de E-jeugd was ook de F-jeugd sportief op dreef. Toen deze jeugdgroepen onder de douche gingen, stopte de regen en konden de D-pupil- len aan de bak. Ook deze groe pen speelden in een poule van Holten - Het Rabo Projecten fonds heeft duizend euro uitge trokken voor het ondersteunen van de G-atletiek binnen de af deling atletiek van de SV Hol ten. Bij de G-atletiek wordt onder leiding van een vakkundige trainster met hulp van ongeveer tien gemotiveerde vrijwilligers elke maandagavond een atletiek- training geven aan een twintigtal sporters met een verstandelijke beperking. Naast de trainingen worden specifieke activiteiten gehouden. Het geheel vergt van iets gebeuren. Dat heeft men al jaren beloofd, maar het werd steeds opgeschoven. Onder het 'oude bewind' hebben we gepro beerd nog van alles voor elkaar te krijgen voordat de herindeling een feit werd, maar dat werd toen niet afgemaakt. Holten raakt als plaats achterop qua uit straling en dat begint ook door te werken bij vakantiegangers. Wat veranderen moet? Het vrachtverkeer door het centrum moet drastisch verminderd wor den. De middenstand staat te po pelen om de bedrijven aan te passen aan de eisen destijds, maar dan moet de gemeente daarin ook meegaan door de om geving aan te passen. Binnen de Handelsvereniging wordt samen met de gemeente hard gewerkt om nu een keer de daad bij het woord te voegen. Omliggende plaatsen zijn verder met het uit voeren van hun toekomstplan nen dan wij Dat centrumplan, wordt dat wat? Het centrumplan wordt wel wat. Maar ik wou dat er iets meer vier waardoor drie wedstrijden afgewerkt moesten worden. Door de afmelding van Albatros moest de D2-poule worden om gegooid. De organisatie had hiervoor ech ter een alternatief speelschema gemaakt, waardoor er ook hier volop gespeeld kon worden. Met de D-jeugd begonnen ook de C- trainster Hanneke van der Spek, vrijwilligers en vereniging veel tijd en geld (reis- en andere kos ten). Mede door de ondersteuning van het Rabo Projectenfonds is het mogelijk de deskundigheid van de vrijwilligers te verhogen. De vrijwilligers volgen momenteel de cursus Begeleider Sport van het NebasNSG. NebasNSG is een overkoepelende organisatie gericht op sport voor mensen met een verstandelijke beper king. De opleiding Begeleider Sport leert de cursist om te gaan met de wensen, mogelijkheden vaart in kwam. We, en dat geldt voor zowel inwoners als voor winkeliers, willen graag zien dat er iets gebeurt. Desnoods stap voor stap. Bent u ervoor om de Dorpsstraat af te sluiten voor het verkeer? Nee, daar ben ik niet voor. Maar Almelo - Thuiszorg Noord West Twente houdt op 3 juni van 9.30 tot 11.30 uur de themabijeen komst Eten zonder vlees in het gebouw van Thuiszorg Noord West Twente aan de Bellavistas- traat 5 in Almelo. Tegenwoordig kunnen de eigen gezondheid en het milieu drijf veren zijn om het eten van vlees niet meer dan vanzelfsprekend te zien. Deze bijeenkomst is dan ook be doeld voor mensen die, om wat voor reden dan ook, er over den junioren en de MB-dames aan hun toernooi. Ook tijdens deze wedstrijden bleef het groten deels droog. Net toen de scheidsrechters voor de laatsten hadden geblazen, kwam het wa ter opnieuw met bakken vol naar beneden. De organisatie kon gaan oprui men. Jeugdvoorzitter Paul de en beleving van sporters met een beperking bij recreatieve sport en bewegingsactiviteiten. De cursist wordt opgeleid om de trainster te assisteren. Hierdoor wordt de trainster ontlast en kan het positieve effect van de sport activiteiten voor de G-atleten worden vergroot. Door de ondersteuning van het Rabo Projectenfonds is het ook beter mogelijk andere sportacti viteiten voor de G-atleten te or ganiseren. Zo hebben de G-atle ten zaterdag 24 mei deelgeno men aan de Special Olympics in Hoogeveen, wordt er een Open als die afsluiting heel mooi en aantrekkelijk gemaakt werd, zou het wel het overwegen waard zijn. Als het door zo'n afsluiting maar geen dooie boel wordt. Wat is voor u, naast familie en gezondheid, belangrijk in het le ven? ken minder of geen vlees meer te gebruiken. Maar ook voor diege nen die al vegetarisch eten. De belangrijkste voedingsstof fen in vlees zijn: ijzer, eiwitten en vitamine B. Er zijn voldoende mogelijkheden om ervoor te zor gen dat geen tekorten ontstaan aan deze stoffen. In de bijeenkomst 'Eten zonder vlees' krijgen de deelnemers tips en adviezen. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via tele foonnummer 0900 - 0678 (lo kaal tarief). Vrijer reikte samen met de zoon van Knijff de prijzen uit. Zowel Knijff als Rozemuller waren een groot deel van de dag aanwezig om dé verrichtingen van de voetballers te aanschouwen. Het tiende Meester Knij ff Jeugdtoer- nooi werd op de oprichtingsda tum van Blauw Wit een sportief succes. Huis G-atletiek georganiseerd en kan er extra materiaal worden aangeschaft. Tevens wordt over wogen deel te nemen aan de NK G-atletiek indien er een geschik te kandidaat voor is. Rabo Pro jectenfonds en de vrijwilligers zorgen er mede voor dat SV Holten Atletiek kwalitatief goe de sportmogelijkheden aan G-at leten kan bieden. De atleten pro fiteren door verbetering van conditie en motorische vaardig heden, vergroting van hun zelf vertrouwen, een positiever zelf beeld en een positieve beeldvor ming bij familie en vrienden. Datje een gezellige, welvarende samenleving hebt. Daaraan pro beer je je steentje bij te dragen. Wat is voor u ontspanning? Ik durf het bijna niet te zeggen, zo vaak heb ik verstek laten gaan. Ik volleybal op vrijdagavond met een seniorengroep. Maar ik moet nogal eens een keer over slaan doordat ik die avond ande re dingen heb. Waaraan ergert u zich? Mensen die zich niet aan hun woord houden. Als u in de gemeenteraad zou zitten, waar zou u zich dan abso luut sterk voor maken In nauwe samenspraak met in woners en middenstand probe ren de middenstand op peil te houden. Zorgen dat alle branches verte genwoordigd zijn. Een geva rieerd winkelaanbod, meerdere terrasjes. Want dan houd je een plaats levendig. Dat is voor mij een uitgangspunt. Holten - De tweede ronde van het Holtens kampioenschap dar ten is afgerond. In de derde ron de van de winnaarspoule, zijn de twee poules afgelopen dinsdag en woensdag gespeeld. De kruisfinales van dc winnaars ronde en de verliezersronde worden maandag 2 juni bij Bier- lokal am Bahnhof gehouden. Dc finales worden woensdag 4 juni gehouden bij Café 't Klavier. Meer informatie is te vinden op: http://members.Iycos.nl/keune- darts Markelo - Onder regenachtige omstandigheden werd zaterdag voor de 23 ste keer het Markvo- gelcuptoernooi gehouden. Er werd gespeeld in twee poules van vier waarvan de winnaars spelen om de Markvogelcup en de nummers twee om de derde en vierde plaats, de nummers drie om plaats vijf en zes en de nummers vier om plaats zeven en acht. Na de poule wedstrijden van drie keer dertig minuten wa ren de Daarlerveen en Blauw Wit eerste in de poule. In de finale was Blauw Wit met 1-0 te sterk en kon zich de win naar noemen van de 23ste Mark vogelcup. De strijd om de derde plaats ging tussen SC Markelo en ZZVV. Na dertig minuten was de stand 1 -1 en moesten pe nalty's de beslissing brengen. ZZVV was hierin het beste en eindigde op de derde plaats. Ook in de strijd om plaats vijf moes ten penalty's de beslissing bren gen en hierin was Markvogels, vorig de winnaar, sterker dan SC Daarle. Na afloop werd nog lang gezel lig een feestje gebouwd in een uitstekende sfeer waarbij Per- kouw en ZZVV de gangmakers waren. Dat was begrijpelijk want je komt niet voor niets uit Berkenwouden en Zuidwolde. De einduitslag was: 1. Blauw Wit, 2. Daarlerveen, 3. ZZVV, 4. SC Markelo, 5. Markvogels. 6. SC Daarle, 7. SSSE, 8. SV Perkouw. Holten - De handbalafdeling van SV Holten nam afgelopen week einde met vijf teams deel aan het jaarlijkse beachhandbaltoernooi op Stroombroek bij Doetin- chem. Ook dit jaar kon de organisatie van afdeling Oost zich verheu gen op een grote deelname. Maar liefst 66 teams namen deel, waarbij twaalf teams niet meer konden worden toegelaten, onder zeer redelijke levensom standigheden. Damesteam 1 van Holten miste enkele speelsters en verloor de eerste drie wedstrijden. De laat ste twee werden echter gewon nen waardoor Holten als gedeeld vierde eindigde. Dames 2 deed het prima. Alleen Overwetering was te sterk voor Holten, Met een gelijkspel en twee zeges ein digde Holten keurig als tweede. De heren speelden drie wedstrij den die alle verloren gingen. Holten eindigde als vierde. De A-jeugd speelde goed, maar had de pech met onervaren scheidsrechters. Holten kreeg daardoor tot tweemaal toe niet de winst waar het recht op had. Holten eindigde nu als gedeeld vierde in plaats van de verdiende tweede plaats. De B-jeugd was nieuw in dit toernooi en moest wennen. De tegenstanders hadden allemaal eerder beachhandbal gespeeld. Per wedstrijd ging men beter spelen, maar meer dan de zesde plaats (vijf nederlagen) zat er nu nog niet in. De jeugd speelde twee competitiewedstrijden. Meisjes C speelde een goede wedstrijd tegen Raalte. Ook na de rust (4-3) bleef Holten sterker en liep men uit naar een ruime 14-9-overwinning. De D-jeugd Speelde een gelijkopgaande wedstrijd tegen Raalte. Bij rust was het 3-3. In de tweede helft eenzelfde beeld. Raalte had iets meer geluk en won met 4-5. Markelo - De werkzaamheden aan het ecoduct over de A 1 in het natuurgebied de Borkeld zijn nog in volle gang. Als alles volgens plan verloopt, is het ecoduct in november klaar. Dieren kunnen daarna on gestoord gebruik maken van de ze 'natuurlijke' verbindingszone. Over dit ecoduct is een expositie ingericht in de informatieboer derij 'n Witten aan de Borkeld- weg te Markelo. De openingstij den zijn op zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en op woensdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De expositie duurt tot eind juni. Gerda Wibbelink is kandidaat tijdens de huidige verkiezingen bij Waterschap Rijn en IJssel. (Foto: Johan Bolink) Mannen

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7