1 Jos Kamphuis opent nieuwe De Beyaardier ie m ADSL van KPN Nu ook in uw regio beschikbaar HHV: 'Decemberactie is redelijk geslaagd, maar moet wel beter' Helft van volwassenen Twentenaren te zwaar Vlaggen in centrum voor i Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Agenda Gemeente geeft geld aan Airport Twente on Opbrengt collecte Epilepsie Fonds extra sfeer evenementen OAutoTrack.nl ZA 2 L VRIJDAG 30 MEI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Rijssen/ Holten - Op het Schild, in het hart van Rijssen, opende Brasserie de Beyaardier haar deuren. In de sfeervolle ruimte, waar middeleeuwse accenten aangebracht zijn, neemt ma nager Herman Teeselink, samen met Chantal de Boer en kok Fred van Leeuwen, de honneurs waar. Eigenaar van de zaak is Jos Kamphuis uit Holten, die pok eigenaar is van een zaak in Raalte. vestigden? Rijssen heeft een re gionale functie en dit is een goe de locatie. Je zit op het Schild, in het cen trum, met twee keer in de week de markt. En er is wel behoefte aan een zaak als deze in Rijssen', geeft Teeselink aan. Hij bena drukt de laagdrempeligheid van de gelegenheid: "t Is een brasse rie: gewoon, gemoedelijk, gast vrij, Twents. [Waarom we ons hier in Rijssen Mensen lopen makkelijk naar Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 [Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 110.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de 1 assistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. L. I Mees ten Oever, telefoon 0547-362992. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele- foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 1 juni: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom, nevendiensten. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, Schrift en Tafel. Eerste collec te: diaconie; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 9.30 uur: ds. H.P. Venema, Diepenveen. Collecte: [diaconie. Gereformeerde kerk Zondag 1 juni: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. Koolhaas, ;Zangdienst. Eerste collecte: evangelisatie en eigen jeugdwerk, tweede collecte: kerk. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 4 juni 19.00 uur, dhr. Lahuis. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. =\2l Katholieke kerk Holten, zondag 1 juni: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorganger: pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 31 mei: 19.00 uur eucharistieviering, past. B. Wolters, herenkoor; zondag 1 juni: 09.00 uur communie viering, werkgroep liturgie, dameskoor. Maandag Vorige week trok in de loop van de avond van zondag een regen- gebied over het land met veel neerslag. De nacht verliep droog, 's Morgens veel bewolking, afgewisseld door een enkel licht buitje en nu en dan zon. Halverwege de middag begon het te regenen. De zon kregen we niet meer te zien. De regen werd veroorzaakt door een koufront dat langzaam van zuidwest naar noordoost trok. Over 24 uur Holten 15.4 mm en Espelo 19.8 mm. Dinsdag In de avond van maandag werd het droog en klaarde het op. Later viel er nog een buitje, In de nacht bleef het onbewolkt. De mini mumtemperatuur kwam uit op 9.1 graden. De zon liet zich in de morgen geregeld zien, afgewisseld door stapelwolken. Later viel er een bui. De middag gaf een afwisseling van enkele buien, op klaringen en zon. Ook stond er een stevige wind. Woensdag In de avond van dinsdag en in de nacht hielden we het niet droog. Regelmatig vielen er buien, afgewisseld door wat opklaringen. De wind was flink in kracht afgenomen. De morgen zag er niet al best uit. Van tijd tot tijd vielen er buien, afgewisseld door af en toe zon. 's Middags nog een enkele bui, daarna meer opklaringen en geregeld zon. De maximumtemperatuur bedroeg 15.9 graden. Neerslag Holten 7.4 mm en in Espelo 5.5 mm. Donderdag De nacht verliep bewolkt en droog. Het koelde niet verder af dan l graden. Begin van de morgen begon het te motregenen. Het verloop van de morgen gaf een triest weerbeeld waarbij het van tijd tot tijd motregende. Dit werd veroorzaakt door een warmte- front dat van zuidwest naar oostwaarts trok. In de middag veel be wolking aanwezig, de zon liet zich nauwelijks zien. Vrijdag Opnieuw was het bewolkt en droog, doordat er geen opklaringen voorkwamen werd het niet koud. Het was zacht met 12.2 graden als minimum. De hele morgen bleef het bewolkt en regenachtig. Af en toe was het even droog. Het eerste deel van de middag ook nog motregen. Daarna tijdelijk droog met wat opklaringen en nu en dan zon. Het was koel met 15.1 graden als maximum. Zaterdag In de avond van vrijdag en in de nacht opnieuw weer veel neer slag van betekenis. Later in de nacht droog. Maar in de morgen was het al weer mis, het regende langdurig. Begin van de middag een enkele opklaring met wat zon. Later in de middag viel er een flinke regenbui. Holten noteerde over het etmaal 15.8 mm, Espelo kreeg 15.5 mm neer-slag. Het werd 16.1 graden. De avond van zaterdag verliep niet droog, ook in de nacht viel er periodiek regen. De morgen gaf een vriendelijk weerbeeld, de zon was geregeld te zien, afgewisseld door stapelwolken, 's Middags was er minder zon door de vele wolkenvelden. We hadden einde lijk weer eens een droge dag na een lange tijd van regen. Meteo Holten, Freddie Paalman binnen, voor een kop koffie, een broodje, maar ook om uit eten te gaan." De Beyaardier heeft een behoor lijke ruimte. In de 'Ridderzaal' (de voormalige bistro) kan men terecht voor feestjes en partijtjes vanaf 25 personen. Als specialiteiten staan op het menu de prover ij, waarbij van verschillende gerechten iets ge proefd kan worden en de panne op taofel, waarbij je met twee personen uit één pan eet. De brasserie is open op maandag vanaf 09.00 uur, woensdag tot en met zaterdag vanaf 10.00 uur. De keuken is maandag tot en met woensdag open tot 20.00 uur, en van donderdag tot en met zaterdag tot 21.00 uur. De nieuwe brasserie van Jos Kamphuis. (Foto: Harry Broeze) Holten - De Holtense Handels vereniging (HHV) noemt de af gelopen Decemberactie redelijk geslaagd. Zoals in vele nieuwe acties, zaten er wel kinderziektes in die er voor de volgende keer uit moeten worden gehaald. HHV hield afgelopen woensdag de Voorjaarsvergadering in Grand Café 't Keuntje. Jan-Herman ten Velde: 'Het was een nieuwe actie en niet ieder een snapte precies de bedoeling. De finale was best aardig, maar het voortraject verliep minder.' Initiatiefneemster Suzanne Klein Bluemink gaf aan dat vooral de aanbiedingen op de waardebonnen niet goed waren gekozen. 'Veel klanten wilden best meedoen aan de actie, maar konden niet. Een tapijt koop je niet zomaar binnen de actieperiode.' Bij de nieuwe Decemberactie kregen klanten van supermarkten in de actieperiode waardebonnen uit gereikt. Hierop stond een aanbieding van een Holtense ondernemer, die de klant bij inlevering van de bon kon incasseren. Werd de bon inclusief slagzin ingevuld, dan dong de klant mee naar mooie prijzen met als klap- per op de vuurpijl: een auto. Ondernemers mochten zelf we ten wat voor aanbiedingen ze op de waardebonnen zetten. Som migen deden echter dure pro ducten in de aanbieding, waarop nauwelijks respons kwam. Su zanne: 'Het moet gaan om niet te dure producten die je in de de cembermaand goed kunt gebrui ken. Dan gaat zo'n actie wel lopen.' Voorzitter Martin Leferink geeft toe dat de uitvoering van de ac tie te snel is gebeurd: 'Het is ook fout dat de periode om aanbie dingen te bedenken te kort was. Dat moet zeker langer.' Holten - De collecte van het Na tionaal Epilepsie Fonds heeft in de gemeente Rijssen-Holten 3.069,05 euro opgebracht. De opbrengst wordt vooral gebruikt voor wetenschappelijk onder zoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide vakanties voor mensen met epi lepsie en individuele hulp. In de week van maandag 19 tot en met zaterdag 24 mei gingen in Nederland 45 duizend vrijwil ligers op pad om huis aan huis te collecteren. Het Nationaal Epi lepsie Fonds helpt mensen met epilepsie op vele terreinen. Het Fonds is dankbaar voor de inzet van de vrijwilligers en voor de financiële bijdrage van gevers. Holten - Ongeveer 50 procent van de volwassenen in Twente heeft overgewicht. Bij 11 pro cent van hen gaat het om ernstig overgewicht. Ruim de helft van de volwassenen die aangeven zeker gezond te leven, beweegt onvoldoende. Dit zijn enkele in het oog springende resultaten van het gezondheidsonderzoek dat in mei en juni 2002 onder een streekproef van Twentse volwassenen van 20 tot en met 64 jaar is uitgevoerd. Het doel van onderzoek was in zicht te krijgen in de lichamelij ke en geestelijke gezondheid van de Twentse volwassenen. De resultaten van het onderzoek zijn bedoeld als handvat voor Twentse gemeenten en zorgin stellingen voor het ontwikkelen van beleid. Overgewicht is een risicofactor voor tal van chronische ziekten zoals hart- en vaatziekten, ou derdomssuikerziekte (diabetes mellitus type 2) en aandoenin gen aan het bewegingsapparaat. Overgewicht kan het gevolg zijn van een ongezonde leefstijl, zo als een ongezond voedingspa troon en onvoldoende bewegen. koord. „Twee bedrijven uit onze gemeente willen hiervoor de handen in het vuur steken en het vliegveld een nieuwe kans ge ven. We moeten dat mogelijk maken", aldus GB-fractievoor- zitter E. van Schooten. De WD zegde eveneens 'ja' tegen het voorstel. Het CDA was verdeeld. Raads lid H. Kuipers gaf te kennen dat er drie voor en twee tegen het voorstel waren. De PvdA wilde geen bijdrage beschikbaar stellen, „Er komen zware economische tijden aan. Die 18 duizend euro gaat dan misschien in een bodemloze put. Zonde van het geld", vond raadslid R.W. Meijerink. Volgens Van Schooten van Ge meentebelang moest je juist in moeilijke tijden er voor zijn de infrastructuur in stand te hou den. „Juist dan moet je voor waarden scheppend bezig zijn", aldus de GB-fractievoorzitter. Burgemeester J. Lonink wees er op dat het bedrijfsleven een groot risico nam, en dat risico ook wilde nemen, maar dan wel vroeg om 'schoon schip'. De bur gemeester zou het betreuren als van de Twentse Gemeenten nu net Rijssen-Holten bijna de eni ge zou zijn die niet mee zou gaan met de vraag om een bij drage, juist omdat twee bedrij ven binnen deze gemeente de schouders er onder willen zetten. „Juist in deze tijden dat het slecht gaat moetje blij zijn dat er ondernemers zijn die dit op dur ven pakken zodat de luchthaven een nieuwe kans krijgt. De posi tie van het bedrijfsleven in onze gemeente verslechtert als de mo gelijkheid tot vrachtvervoer via de luchthaven verdwijnt", waar schuwde hij. Holten - Met een nipte meerder heid ging de gemeenteraad maandagavond akkoord met het beschikbaar stellen van 18 dui zend euro voor sanering van de schuld van Airport Twente. An dere Twentse gemeenten dragen datzelfde bedrag of meer bij, en verder neemt de overheid een groot deel van de oude schuld op zich. Airport Twente is overgenomen door Reggeborgh en Oad; deze bedrijven willen een doorstart maken met het vliegveld, maar zijn niet van plan de oude schul den over te nemen. Voor het beschikbaar stellen van het bedrag, en dus voor de door start van Airport Twente, stem den drie leden van het CDA, GB, VVD en de ChristenUnie. Tegen stemden SGP, PvdA, en twee CDA'ers. De ChristenUnie verklaarde zich solidair met het gemeentelijk be drijfsleven en ging met het col legevoorstel akkoord. „Deze be drijven willen met een schone lei beginnen en willen, ons in ziens terecht, geen oude schul den overnemen. Voor de ge meente Rijssen-Holten is de doorstart belangrijk. Zeker als we in overweging nemen dat één van de grootste touroperators van Nederland in onze gemeente gevestigd is. Chartervluchten kunnen straks vertrekken vanuit Enschede. Voor het vrachtver voer is een Twentse luchthaven van belang, mede omdat Schip hol en Dusseldorf qua vrachtver voer aan de maximumcapaciteit zitten", aldus J. Tijhof van de ChrUnie, die ook verwacht dat het bedrijfsleven een belangrijke impuls krijgt bij de doorstart. Ook Gemeentebelang ging ak- Uit dit onderzoek blijkt dat on geveer 61% van de volwassen Twentenaren onvoldoende be weegt en dat 17% niet regelma tig ontbijt en/of een warme maaltijd gebruikt. Wat het ge bruik van genotmiddelen betreft, dat ook bijdraagt aan een onge zonde leefstijl, blijkt dat 32% van de Twentenaren rookt en dat bij 10% van de volwassenen sprake is van overmatig alcohol gebruik. Groepen dit vaker een ongezon de leeftijd hebben, zijn mannen, 20-34 jarigen, mensen die ge scheiden zijn ongehuwde en werkenden/studerenden. Vol wassen Twentenaren zijn zich niet altijd bewust van hun (onge zonde) leefstijl. Dit is met name wat betreft be wegen het geval: ruim de helft van de volwassenen die aangeeft zeker gezond te leven beweegt onvoldoende. Lees verder op pagina 9. Holten - De sfeerverlichting in het winkelcentrum kost veel geld. De Holtense Handelsver eniging (HHV) denkt er daarom aan om deze in te gaan perken. Verder wil de HFTV zich aan sluiten bij het initiatief van Triathlon Holten, de Keunefees- ten en de Dorpsfeestcommissie om vlaggenringen te plaatsen aan straatlantaarns in het cen trum. De sfeerverlichting met geluid kost de HHV jaarlijks een be hoorlijke duit. Het bestuur zit daarom te den ken om de verlichting in te kor ten en alleen te plaatsen in de Dorpsstraat en de Larenseweg verder te vergeten. Dit bleek niet helemaal in goede aarde te vallen bij de leden. Zij zien toch wel graag dat ook de Larenseweg tot de Kerkstraat verlichting krijgt. Voor hen hoeft de muziek dan niet zo nodig. Het bestuur vindt sfeerverlichting zonder muziek ook wel een goed idee. Juist dit onderdeel kost namelijk veel geld. Vooral de aanleg er van. Een ander idee werd ook goed gevonden door de leden van de HHV. Triathlon Holten, de Keu- nefeestencommissie en de Dorpsfeestcommissie willen 88 lantaarnpalen in het centrum voorzien van vlaggenringen. Tijdens evenementen kunnen hierin dan twee vlaggen per lan taarnpaal worden gestoken. Het hoeft niet om de nationale roodwitblauwe vlag te gaan, maar net zo goed vlaggen met daarop het logo van de activiteit. De ringen blijven permanent zit ten en komen op vier meter hoogte aan de lantaarnpalen van onder meer Garage Rouwen- horst tot aan de spoorviaduct. Ook voor een occasion met merkgarantie kijk je op AutoTrack.nl De autosite voor heel Nederland Met ADSL van KPN kunt u onbezorgd internetten voor een vast bedrag per maand. En dat is nu extra aantrekkelijk. Want als u nu ADSL van KPN neemt, ontvangt u korting op een vliegreis binnen Europa. Dat is boven op de aanbiedingen van de Internet Service Providers, waarmee uw totale voordeel nog verder kan oplopen. Kijk op www.kpn.com of bel 0900-0244 (10 cent per minuut) voor de actievoorwaarden of meer informatie. Hier kunt u ook de postcodecheck doen om te kijken of ADSL van KPN ook op uw adres beschik baar is. En wilt u ADSL ervaren? Ga dan naar Primafoon. U kunt meer met KPN kpn Altijd dichtbij Expositie schilderijen Herman Gazan. Boschkamp, maandag 28 april 2003 - vrijdag 13 juni 2003 Expositie Mystieke Verwonde ring, Fazantenweg 1, vrijdag 9 mei 2003 - zaterdag 5 juli 2003 Tentenkamp SV Holten, Meer manskamp, zaterdag 31 mei 2003 - zondag 1 juni 2003 Koetsenrit Bergrijders, Paarden- sportterein, zondag 1 juni 2003, 10:00 Openstelling, Dorpskerkzondag 1 juni 2003 - zondag 31 augus tus 2003, 14:00 - 17:00, Alleen vrijdags. Excursie NBvP Holten, Dalfsen, dinsdag 3 juni 2003 Straatspeeldag, Hoffestraat, woensdag 4 juni 2003, 13:00 - 16:00 Tentenkamp SV Holten. Meer manskamp, vrijdag 6 juni 2003 - zaterdag 7 juni 2003 Straatvoetbaltoernooi, Meer manskamp, zaterdag 7 juni 2003, 20:00 Reunion Tour oud-strijders. Holten, maandag 9 juni 2003 - zondag 15 juni 2003 Gemeentebokaal voetbal, Stok mansveldweg, Rijssen, dinsdag 10 juni 2003 - vrijdag 13 juni 2003 Verrassingsfietstocht NBvP Holten, Holten, woensdag 11 ju ni 2003 Herdenking, Canadese Begraaf plaats, woensdag 11 juni 2003, 11:00 Roefeldag. Holten, woensdag 11 juni 2003, 14:00- 17:00 Overdrachtsfeest Albert Heijn, Kalfstermansweide, zaterdag 14 juni 2003 Koningsschieten Holten. Aal-; polsweg, zaterdag 14 juni 2003 Zwemvier daagseZwembad Twenhaarsveld, maandag 16 ju ni 2003 - vrijdag 20 juni 2003 Fietsvierdaagse Saliandse Heu velrug/ Reggeland, Holten, dins dag 17 juni 2003, vrijdag 20 juni 2003 Vogelschieten, Dijkerhoek, za terdag 21 juni 2003 Fietpuzzeltocht, Dijkerhoek, zondag 22 juni 2003 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 27 juni 2003 - zondag 29 juni 2003 Touwtrektoernooi Okia. Vlet- goor, zondag 29 juni 2003 Openingsfeest Triathlon. Smids belt, donderdag 3 juli 2003,; 20:00, Met Drive-In Show, band Hollands Verdriet en afsluitend een lasershow. Jeugd Run-Bike-Run, Vletgoor, vrijdag 4 juli 2003, 19:00 Triathlon Ballooning, Holten, vrijdag 4 juli 2003, 19:30, 20:00 Holten Elftal - Sp Markelo. Vletgoor, vrijdag 4 juli 2003 j 20:15 Triathlon Holten, Holten, zater dag 5 juli 2003, 12:45 -20:30 Muziekevenement. Smidsbelt, zaterdag 5 juli 2003, 20:30, Met After Race Party en Diep Triest. Piratenfeest, Espelodijk, zondag 6 juli 2003,20:00 Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Abonnementen: Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten, telefoon 0548-363803 Klachten bezorging: familie Meinsma 0548-363637 Eindredactie: Peter Bulthuis Telefoon: 0548-36 67 99 Fax:0842-11 67 34 E-mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres redactie: Kerkhofsweg 18. 7451 BG Holten, telefoon 0548-36 38 03, fax 0548-36 64 97 Extra inleverpunten kopij: Het Bonte Paard, Deventerweg 87, telefoon 0548-361202. uiterlijk inle veren: dinsdags 9.00 uur Bosschool, Raalterweg 44, telefoon: 0572-321622. Uiterlijk inleveren maandags 12.00 uur Advertenties: Getfertsingel 41, 7513 GA Enschede, telefoon 053-484 24 50 Advertentie adviseurs: kantoor: al leen op dinsdae tot 14.00 uur telefoon 0548-368295 "en fax 0548-366497; andere werkdagen telefoon 0548- 519797 en fax 0548-519798. Otto IJspeert, mobiel 06-51 19 83 42 Henk Schottert, mobiel 06-51 19 8321 Advertenties kunt u in Holten opge ven bij: Albert van de Maat, Smids belt 7, 7451 BL, telefoon 0548- 361538 tot dinsdag 12.00 uur, of het kantoor aan de Kerkhofsweg 18. Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertcnriecontracten en aanbie dingen daartoe zijn van toepassing de Alge mene Advertentievoorwaarden huis-aan- huiskranten Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adverten tievoorwaarden wordt op uw verzoek koste loos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wcgcner-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wi) opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u rele vante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Ais u op deze informatie geen pri|S stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. de heer A.T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 3