van plan om meteen weer te degraderen' Pupillenmeerkamp atletiek 'We zijn niet Blauw Wit 5 wint laatste competitiewedstrijd ook Okiaploegen 640 en 680 sterk in gewest Oost Elftallen gaan strijden om Gemeentebokaal Arfman Hekwerk sponsor AV Holten SV Holten 7 wint twee keer op dezelfde dag Kampioenschap atletiek Huidig SV Holten 1 speelt tegen kampioenen 1978 Uitslagen concoursen Markvogelcup Knijff Toernooi Handbal Ponyconcours Klassiekerrit MAC Holterberg DONDERDAG 22 MEI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 Diepenheim 3 - Holten 6 Holten mocht de laatste wedstrijd van het seizoen spelen in en tegen Diepenheim. Doordat Diepenheim niet in staat was om voor een scheidsrechter te zorgen, moest leider H. Rechterschot het zwarte pak aan trekken. Holten begon sterk en kreeg al snel mooie kansen. Tonnie W. mocht door miscommunicatie van Diepenheim alleen op de keeper af gaan. Hij faalde niet: 0-1 Na 25 minuten moest Harald E. geblesseerd het veld verlaten. Bert W., normaal keeper maar nu gelegenheidsspits, moest daarom het veld op. Uit een snelle counter wist Albert W. de bal prima voor de voeten van Tonnie te krijgen, waardoor het 0- 2 werd. Diepenheim speelde leuk mee, alleen wist men niet doelgericht af te werken. Holten daarentegen, kreeg weer een mogelijkheid door nalatigheid van de defensie van de tegen stander. Weer mocht Tonnie scoren: 0-3. Na rust drong Diepen heim meer aan, maar wist men doelman Gerrit B. maar niet te passeren. Holten kreeg nog een goede kans: een schot van Har ald T. spatte op de lat uiteen. Holten had niet meer het geluk van de eerste helft en kreeg 10 minuten voor tijd nog een tegen treffer te verwerken: 1-3. Het einde werd op routine gehaald en Holten wist zich met deze overwinning de derde plaats op de eindrangschikking te verwerven. Allard van Bruggentoernooi Op een zonovergoten Meermanskamp werd afgelopen zondag voor de 26ste maal het Allard van Bruggentoernooi gespeeld. Vernoemd naar de op 5 september 1973 overleden pupillenlei- der Allard van Bruggen. In totaal 37 teams van veertien vereni gingen namen deel aan dit toernooi, dat opgedeeld was in een D-, E- en F-poule. Al om 9.00 uur moesten de eerste F-pupillen het veld op. De supportersvereniging had een springkussen neergezet. De spandoeken, vlaggetjes en petjes van diverse sponsoren, zorg den voor een kleurig festijn. Deze dag, georganiseerd door de Voetbal Jeugd Activiteiten Commissie (VOJAC), stond hele maal in het teken om het de jeugd naar de zin te maken. Naast voetbal, konden deelnemers ook penaltyschieten om de penal tybokaal. Jammer genoeg voor de ervaren keepers die waren uitgenodigd, er was weinig eer te behalen aan de perfect ingeschoten penal ty's. Om het ouders en pupillen naar de zin te maken werden na elke poulewedstrijd de prijzen uitgereikt en kreeg elk team een be ker mee naar huis. Voor iedere speler was er verder nog een ex traatje in de vorm van een knalrode frisbee met het SV Holten- embleem erop. Ook de familie Van Bruggen was op het toernooi aanwezig. Naast Kees van Bruggen was zelfs broer Jan helemaal uit Heer len overgekomen, om aanwezig te zijn op het naar zijn broer vernoemde toernooi. Aan het eind van deze succesvolle dag werden de prijzen uitgereikt door Kees van Bruggen. De orga nisatie bedankt Kees van Bruggen tevens voor het beschikbaar stellen van de prijzen. SV Holten kan terugzien op een uitste kend verlopen toernooi. (Foto: Johan Bolink) Meermanskamp - Omdat het eerste elftal van SV Holten zon dag 4 mei promoveerde naar de vierde klasse, werd afgelopen zaterdag 17 mei een receptie ge houden in de kantine van SV Holten op Meermanskamp. Voorzitter Jan Aanstoot liet we- Ede - Twee atletes van SV Hol ten namen zaterdag 17 mei deel aan de Gelders-Overijsselse Kampioenschappen individuele nummers in Ede. Jette Wielaard deed het op haar eerste onderdeel, speerwerpen, erg goed en kwam met een worp van 29,06 meter op de eerste plaats. Ook Marije Dangremond begon de dag goed door in de se rie de eerste tijd op de 60 meter horden te lopen. Zij plaatste zich hiermee voor de finale. Hier liep ze 10.32 seconden wat goed was voor een gouden medaille. Bei de meisjes gingen daarna naar het onderdeel kogelstoten. Jette stootte meteen in haar eerste worp 9.71 meter. Goed voor haar tweede gouden plak. Marije stootte 9.30 meter en behaalde daarmee brons. Als derde onder deel deed Jette mee aan het hoogspringen en zij kwam tot een hoogte van 1.25 meter. Ma rije had als laatste onderdeel ge kozen voor discuswerpen. Met haar allerlaatste worp van 26.60 meter, behaalde ze haar tweede gouden medaille. Open Dag Blauw Wit '66 Clowns bevolkten afgelopen zaterdag 17 mei de toegangsweg naar sportpark het Vletgoor, waar zestig kinderen de Open Dag bezochten van Blauw Wit '66. Een absoluut record. Tussen de in aanbouw zijnde nieuwbouw van de materiaalberging en van de nieuwe spelerskamer werden de jongens en (ook vele) meisjes opgevangen door de organisatie onder leiding van Henry Stam en Fréderique Oolbekkink. Hier werden ze in groepen verdeeld, die werden begeleid door twee spelers van de hoogste senioreh en jeugdtcams. De clowns starten met een warming-upact op muziek, waarbij de kinderen al dansend en zingend warm ge maakt werden voor het spelcircuit. De eerste piaspolonaise van vijf kinderen begeleidt door een damesleidster, kwam langs op weg naar de wc. Er zouden er nog velen volgen. Eerst een tik- spel, daarna even wat voetbal en dan op weg naar de schmink- ploeg en naar de fotograaf, Harrie ten Wolthuis. Van alle kinde ren maakte hij een foto, met bal en shirt. Vele stoere zeerovers bevolkten de vélden op weg naar het saloon-met-boevenspel, op weg naar het piratenbotentrekken en de ranja en patat. (Foto: Johan Bolink) ten dat het al de derde keer was dat het eerste team promoveerde naar de vierde klasse. 'Deze keer verschilt het echter van de ande re keren, want we zijn niet van plan om meteen weer te degra deren', benadrukte hij. 'Dat gaat ook lukken, want we hebben een stabiel team dat goed kan mee komen in de hoogste regionen van de vierde klasse.' Hij lichte dit toe: Er is sinds 17 november 2002 geen punt meer verloren.' Wegens Dodenherdenking kon er op de kampioensdag geen in stuif worden gegeven. Het team vierde daarom ingetogen het feestje in besloten kring. De dag erna kon de platte wagen wel van stal. De Prinsenwagen van carnavalsvereniging De Fienp- reuvers mocht hiervoor dienst draaien. Er werd een rondgang door het dorp mee gemaakt. De Henk Roverts van de KNVB geeft Gerrit Klaasses een oorkonde. (Foto: Sander Scheperman) instuif barstte de zondag erop alsnog los. Jan Aanstoot liet tijdens de re ceptie aanvoerder Gerrit Klaas ses naar voren komen, om hem een waardebon van 2.000 euro te overhandigen. Voorzitter van het algemeen be stuur Teun Jansen, vertelde dat de trainer, gezien de huidige kwaliteiten van het elftal, het kampioenschap al een jaar eer der had verwacht. 'Sport is een belangrijke peiler voor hoe we willen worden ge zien als gemeente', legt burge meester Jan Lonink uit. 'Er moet niet alleen eenheid komen in be drijven, maar ook in de sport.' Henk Roverts van de KNVB zei dat niet alleen het eerste elftal kampioen is geworden, maar de hele vereniging: 'Het werkt door in alles. Het kan de vereniging op een hoger niveau brengen.' Voorzitter Jan van Beek van de supportersvereniging is blij dat het eerste elftal had gewonnen. Voor hem namelijk een aanlei ding om eindelijk het papieren scorebord in de kantine te ver vangen. 'Dit handmatige bord is absoluut niet vierde-klasse- waardig en moet daarom worden vervangen door een elektroni sche variant.' Traditioneel gaf aanvoerder Gerrit Klaasses aan Jan Aan stoot een plank voor de kantine, met als opschrift: 'De players good te passe, zie'j goat noar de 4e klasse'. Nijverdal - Een waterig zonnetje begeleidde zaterdag een negen tal atleten en hun begeleiders op hun tocht over de berg richting Nijverdal. De atletiekaccommo- datie van AV Atletics was het doel. Zij gingen deelnemen aan de pupillenmeerkamp en de daaraan gekoppelde langeaf- stands wedstrijd. Naast AV Holten waren nog di verse verenigingen uit de regio naar Nijverdal gekomen om de krachten te meten. De meer kamp bestond voor de jongste pupillen (mini's en C en B) uit balwerpen, verspringen en 40- metersprint. De A-pupillen moesten achtereenvolgens hoog springen, kogelstoten en 60 me ter sprinten. De langeafstands- wedstrijd ging voor de mini's over 400 meter, voor de C-pupil- len over 600 meter, de B- en A- pupillen legden 1000 meter af. Van het begin af aan was duide lijk dat de atleten van AV Hol ten zich met de besten konden meten en zouden strijden voor de prijzen. Zes van de negen atleten konden dan ook achteraf een plaatsje zoeken op het erepodium om een medaille of een trofee in ontvangst te nemen. Naast de vele prijzen werden ook diverse persoonlijke records gebroken. Opvallend waren de prestaties bij het verspringen, waarbij vier pupillen een persoonlijk record scoorden en door twee van hen (Stijn Uijen en Koen Kaffener) de magische grens van drie me ter ruim werd overschreden. Uitslagen Minipupillen meisjes: Madelief Uijen: meerkamp 2e: 400m. Ie. Minipupillen j ongens Luuk Kaffener: meerkamp le; 400m. le. C-pupillen jongens: Koen Kaffener: meerkamp le; 600m, le.; Guido Cornelis: meer kamp 3e; 600m. 4e.; Tom Arf- man:meerkamp 4e, 600m. 3e. B-pupillen jongens: Stijn Uijen: meerkamp 3e; 1000m. 3e. A-pupillen jongens: Wouter Jansen: meerkamp 10e: 1000m 14e; Robert-Jan Arfman; meerkamp 12e; 1000m. 16e; Omar Cornelis: meerkamp 15e; 1000m. 11e. Wamsveld - Zowel de 640- als de 680A-ploeg van touwtrekver eniging Okia werden afgelopen zondag in Wamsveld ongeslagen dagkampioen in gewest Oost op het touwtrekveld van TTV Tre klust. De nummer twee, TTV Ei bergen, werd op tien punten ach terstand gezet. De Okia-ploeg zal echter deze punten de volgende keer nodig hebben, omdat zij ervoor gekozen hebben de vierde competitiedag niet aanwezig te zijn, maar om naar België te gaan voor een In ternationaal toernooi. Dit als voorbereiding op het naderende Europees kampioenschap in As sen, later dit jaar. De 680B-ploeg was weer sterk aanwezig en kon zich handhaven in de top van de 680B-ploegen. Tegen het sterke Eibergen werd gelijkspel getrok ken en tegen de nummer een Vechtlust, werd in de tweede trekbeurt goed weerstand gebo den. Even werd dan ook gedacht dat men hier nog een punt kon pakken, maar Vechtlust nam het over en verloor Okia uiteindelijk. Het team maakte het de scheids rechter nog wel even moeilijk omdat bij de eerste trekbeurt een stempel niet was gezet. (Arnold was overgeslagen door de scheidsrechter na de weging). Na dat de hoofdwedstrijdleiding om advies werd gevraagd, kon de ploeg de wedstrijd toch beginnen en werd de wedstrijdstempel als nog aan Arnold uitgedeeld. De jeugdploegen waren weer bij de wedstrijden aanwezig. Het eerste team deed goed mee en eindigde in de middenmoot. Het tweede team moest flink in de verdedi ging en verloor alle wedstrijden. Meermanskamp - Het eerste elftal van SV Holten zal dinsdag 27 mei een wedstrijd spelen tegen de oude kampioen uit het seizoen 1977-1978 gaan spelen. Dit ter ere van het behaalde kampioen schap in de vijfde klasse HL Het leek de dames van de huidige selectiespelefs een leuk idee om een krachtmeting te arrangeren tussen de enige twee generaties die Holten een kampioenschap wisten te bezorgen. Het team uit 1978 promoveerde destijds naar de derde klasse KNVB en het huidige team gaat volgend jaar een poging wagen in de vierde klasse KNVB. De ploeg van toen is inmiddels wel op leeftijd en het zal dan ook voornamelijk gaan om het weerzien van oude bekenden op het Meermanskamp. Met klinkende namen als Dekker, Labo- bar en vele andere coryfeeën uit die tijd zal het team aantreden. Om zelf te aanschouwen hoe de spelers van nu zich ontwikkeld hebben in vergelijking met hen, in hun eigen tijd natuurlijk. Deze gedenkwaardige wedstrijd zal plaatsvinden vanaf 19.30 uur en zal in principe 90 minuten duren. Tenzij de benen van de 'oude' vedet ten eerder Nee!' zeggen en de mond van alle spelers eerder 'Ja!' zal uitbrengen. Want na die tijd zal er in de kantine nog lang nage praat en -geborreld worden. Luttenberg - Britt Barvelink won met haar pony Pepsie de eerste prijs in klassiek (B-B) en een tweede prijs in het progres sief. Myrthe Barvelink won met Sil- lie de eerste prijs in het progressief (C-B). Uitslagen Schalkhaar zaterdag 18 mei. Myrthe Barvelink werd met Si 1 lie derde bij het klassiek springen, door twee keer fout loos rond te komen. Britt Bar velink en Pepsie wonnen bij het klassiek springen een eerste prijs. Ook zij gingen twee keer foutloos rond. Beau Barvelink wist met Ibor in de dressuur met 159 punten een winstpunt binnen te halen. Emmalie den Heijer bezocht een wedstrijd in Ruurlo en behaalde hier met King Kay de tweede prijs in de dressuur met 166 punten. Holten - Motor- en Automobiel- club de Holterberg houdt zondag 25 mei de jaarlijkse Voorjaars Klassiekerrit, een toertocht voor veteraan- en klassieke motoren. De rit heeft een lengte van zo'n 90 kilometer en er wordt gere den met voorrijders. Uiteraard zijn er ook routebeschrijvingen aanwezig. Vanaf 10.00 uur zullen de moto ren voor bezichtiging worden opgesteld bij clubgebouw 't Stuurhuus aan de Beuseberger- weg 37. Gestart kan worden van 1 1.00 tot 12.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt 3,50 euro. Voor info: telefoon 0548 - 361298 of 0548 - 362528. Markelo - SV Markvogels houdt zaterdag 24 mei voor de 23ste keer het toernooi om de Mark vogelcup. De organisatie heeft een achttal verenigingen uit de regio en daarbuiten weten te interesseren. Deelnemers zijn: SC Markelo, SV Perkouw uit Berkenwoude, ZZVV uit Zuidwolde, SSSE uit Eibergen, SC Daarle, Daarler- veen. Blauw Wit uit Holten en de organiserende vereniging SV Markvogels. Het toernooi begint om 10.00 uur. De finalewedstrijden begin nen om 13.45 uur met de finale om 15.00 uur. Verder wordt het toernooi om lijst met muziek en een barbe cue. De toegang is gratis. Holten - Blauw Wit '66 houdt zaterdag voor de tiende keer het Meester Knijff Toernooi voor jeugdteams. Vanaf 9.00 uur komt de F-jeugd in actie. Elk team speelt drie wedstrijden en voor de poule winnaar is er net als voor de ove rige teams een leuke prijs. Rond 11.00 uur worden de prijzen uit gereikt voor deze categorie. Tus- sen de wedstrijden door wordt de jeugd vermaakt met onder meer de aanwezigheid van een clown. De E-jeugd vervolgt het toernooi om 10.30 uur. Op het middaguur gaan drie D- poules van start. Als de D-jeugd begonnen is kan de prijsuitrei king van de E-jeugd plaatsvin den. Het middagprogramma is voor de C-junioren en de MB- junioren. Rond de klok van 16.00 uur zul len de scheidsrechters voor de laatste maal het eindsignaal van de wedstrijden geven. De prijsuitreiking van het mid dagprogramma kan dan aanslui tend plaatsvinden. Uddel - Als laatste ploeg van Blauw Wit moest het veteranen- team afgelopen zaterdag nog een competitiewedstrijd spelen. In Uddel speelde het team tegen Prins Bemhard 6. In de laatste weken toonde de ploeg uit Holten een opgaande lijn. Defensief werd er goed ge speeld met een voortreffelijke doelman, André Aanstoot. In Ud del begon Blauw Wit echter wat onwennig. Juist de sterkste kant van het team, de defensie leek niet goed georganiseerd. Dit was echter schijn, want telkens kon de ploeg de aanvallen van de thuis ploeg onschadelijk maken. Prins Bernhard had één echte- kans, maar André was opnieuw op zijn post. Naannate de wedstrijd vorderde, kwam Blauw Wit steeds gevaar lijker voorin. Spits Martin Kerk dijk was nog op zoek naar de juis te vorm om een van de goede kansen te verzilveren. Collega- spits Henk Smit, was dichtbij de openingstreffer. Maar zijn inzet over de doelman verdween al hobbelend tegen de paal het veld weer in. De sportieve wedstrijd ging de rust in met 0-0. In de tweede helft was Blauw Wit 5 nadrukkelijk aanwezig. De ploeg had de verdediging met een uitblinkende Richard Verdeda en Egbert Beldman goed op orde. Dinant Kolkman en Kees de Bie hadden de snelle vleugelspitsen goed in bedwang. Egbert Beld man dook zelfs enkele malen op in het andere strafschopgebied. Tot verbazing van iedereen kreeg hij bij een van zijn acties een strafschop mee. De rustig en goed fluitende scheidsrechter gaf Blauw Wit een cadeautje die Jan Harbers keurig verzilverde 0-1 Het moet gezegd de scheidsrech ter behandelde beide ploegen ge lijk en ook de thuisclub mocht een presentje in ontvangst nemen, na een al even onschuldige actie in verdedigend-opzicht van die zelfde Egbert Beldman. De elf- rnetertrap werd door André Aan stoot prachtig verwerkt, waardoor de 1-1 niet tot stand kwam. Eind stand 0-1. Rijssen/ Holten - De strijd om de gemeentebokaal Rijssen-Holten barst straks weer los. Alle eerste elftallen van de plaatselijke voet balverenigingen doen mee aan dit toernooi. De voetbalvereniging Rijssen Vooruit aan de Stokmansveldweg is dit jaar verantwoordelijk voor de organisatie ervan. Het toernooi beslaat drie avonden: op dinsdag 10 juni speelt poule A bestaande uit Rijssen Vooruit, SV Holten en RKSV. Woensdag 11 juni is het de beurt aan poule B en hierin spelen Blauw Wit '66, Sportclub Rijssen en de winnaar van de ge meentebokaal 2002 Excelsior '31 De finale wordt gehouden op vrij dag 13 juni en na afloop reikt een afgevaardigde van de Sportraad Rijssen-Holten de gemeentebo kaal uit aan de winnende ploeg. De poulewedstrijden beginnen op beide avonden om 19.00 uur en de finale wordt gespeeld om 19.30 uur. Holten - De atletiekvereniging Holten geeft haar leden de mo gelijkheid om tegen gereduceer de prijzen nieuwe clubkleding aan te schaffen. AV Holten is hiertoe in staat, omdat zij prijsafspraken heeft gemaakt met DM sport in Rijs sen die de kleding levert. Tevens is Arfman Hekwerk BV uit Hol- ten bereid gevonden als sponsor op te treden. Arfman BV heeft al ruim dertig jaar ervaring met het leveren en plaatsen van onder meer rasters. Met name de wildrasters van Arfman BV vormen een ver trouwd beeld langs wegen en na tuurgebieden. Sinds vorig jaar is de nieuwe sponsor van AV Hol ten gevestigd in hun nieuwe pand aan de Ondernemersweg 15 op het bedrijventerrein Vlet- gaarsmaten. Er is door de AV Holten een complete kledinglijn geselec teerd en mede door de sponse ring is het dus voor de leden mo gelijk geworden kwaliteitskle- ding tegen een zeer aantrekkelij ke prijs aan te schaffen. Het uiteindelijke doel van deze actie is de herkenbaarheid van de vereniging bij de diverse eve nementen te vergroten. Leden die belangstelling hebben om clubkleding aan te schaffen, kunnen een kijkje nemen op www.avholten.rijssen- holten.net. Holten - SV Holten 7 moest af gelopen zondag twee wedstrij - den spelen. Voor de eerste wed strijd moest de selectie al om 9.00 uur op het sportpark zijn om zich geestelijk, maar vooral lichamelijk, voor te bereiden op een zware wedstrijd. Tegenstander was AGOVV uit" Apeldoorn. Een sterk team met enkele ex-profs in de gelederen. Maar gelukkig speelden Buis man, Yke en Muller, bij kennis na een avondje stappen, weer mee. Met deze drie topspelers was het eigenlijk zo klaar als een klontje dat de wedstrijd winnend werd af gesloten. Dit werd dan ook ge daan met een 6-0-overwinning. De doelpunten werden gemaakt door de Buisman (tweemaal), Yke en Muller. Verder waren er nog twee eigen doelpunten. Na de wedstrijd trok de selectie zich even terug in de plaatselijke horeca, want 's avonds diende er nog een wedstrijd gespeeld te worden bij Boode in Bathmen. Hier waren echter maar enkele spelers van Holten 7 aanwezig, waaronder alweer Buisman, Yke. en Muller (met Holten 7- shirt). Ook waren er enkele gastspelers, zoals Mona, Bert Reijlink en Louis B. Holten - Alleen de jeugdteams van de handbal kwamen afgelo pen weekeinde in actie. Dames Al verloor van Voor waarts. Holten speelde niet slecht maar de gasten uit Twello maakten minder fouten en be nutten de kansen beter. Holten verloor de wedstrijd met 23-12. Dames A2 zit in een erg zware poule en moest tegen koploper Goosen/ Wijhe. Holten had slechts een wissel, maar wist in de eerste helft redelijk partij te bieden (15-3). Na rust moest men een tijd de keepster missen en zonder wissels spelen. De gastvrouwen maakten daar dankbaar gebruik van en wisten een 34-7-eindstand op het bord te brengen. Meisjes B speelde een leuke wedstrijd tegen Nieuw- Heeten. De gasten waren net iets sterker en wonnen met 4-8. De C- meisjes speelden een doelpuntrij ke wedstrijd tegen Broekland. Ook hier kwamen de dames van Holten iets tekort en werd uitein delijk met 14-21 verloren. De D- jeugd speelde tegen Nieuw-Hee- ten. Holten kreeg veel kansen maar ook had veel pech. Nieuw- Heeten was iets besluitvaardiger en won met 2-12. Programma: Komend weekeind wordt het be- achhandbaltoemooi gespeeld op Stroombroek bij Doetinchem. De wedstrijdtijden: Dames 1, 9.00 uur; Dames 2,9.45 uur; He ren, 10.20 uur; Dames A-jeugd, 9.45 uur; Meisjes B, 10.00 uur. Holten - Hemelvaartdag is voor PC de Bergruitertjes een thuis wedstrijd. Tijdens het hemel- vaartconcours zullen er op het paardensportterrein De Borkeld weer diverse ruiters en amazo nes uit het hele land strijden. Er zijn wedstrijden te zien in alle klassen van beginner tot ZZ. Een kijkje nemen kost niets.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7