gemeentelijke informatie -Holteq Rijssen-Holten. Reken daar maar op. Donderdag 22 mei 2003 HO 10 ZA 6 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Inloopavond 'Verkeer Vervoer' op donderdag 22 mei aanstaande In de Langetermijnvisie 'Verkeer Vervoer' zijn plannen ontwik keld voor de reconstructie van gedeelten van de Morsweg en ingel in Rijssen. Inloopavond op donderdag 22 mei aanstaande Op donderdag 22 mei aanstaande houdt de gemeente de inloop avond vanaf: 19.00 uur tot 21.00 uur. Deze inloopavond vindt plaats in het gemeentehuis locatie Rijssen. Tijdens deze inloopavond worden de plannen aan belangstellenden gepresenteerd. Ook kunt u de plannen vanaf 23 mei tot en met 20 juni 2003 inzien. Dit kan bij de gemeentewinkel aan de Elsenerstraat 20. Zolang de plannen ter inzage liggen, kunnen belanghebbenden hun zienswijzen bekend maken. Dit moet u rich ten aan het college van burgemeester en wethouders, postbus 244,7460 AE in Rijssen. Collectes Op maandag 19 mei tot en met zaterdag 24 mei collecteert het Nationaal Epilepsie Fonds/De macht van het Kleine. De week daarop collecteert de vereniging Bescherming van het Ongeboren Kind. Als u vragen hebt over een collecte kunt u bellen met tele foonnummer 85 48 71. op donderdag 29 mei en vrijdag 30 mei zijn wij voor publiek gesloten' Informatie over huursubsidie Belangrijke mededeling! Op donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 30 mei 2003 kunt u geen gebruik maken van onze diensten. Het gemeentehuis locatie Rijssen en locatie Holten, de publieksbalie Holten en de gemeentewinkel in Rijssen zijn op deze dagen gesloten. Vacatures brandweer in Rijssen en Holten De gemeente Rijssen-Holten zoekt nog brandwachten. Wij ver wijzen u naar de uitgebreide personeelsadvertentie in deze krant. U kunt ook kijken op onze internetsite www.rijssen-holten.nl Openbare vergaderingen De gemeenteraad vergadert op 26 mei 2003 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De voorlopige agenda luidt als volgt. 1Opening/Vaststellen agenda 2. Spreekrecht burgers* 3. Vragenuur** 4. Notulen raadsvergadering 22 april 2003 5. Mededelingen en ingekomen stukken 6. Aanwijzing eerste plaatsvervangend griffier (presidium) (schriftelijke stemming) 7. Gevolgen van dualisering voor de gemeentelijke rechtspositie en de positie van de griffie (r) (presidium) (B) 8. Vaststellen wijziging wegenlegger Holten (portefeuillehouder Ligtenberg) (B) 9. Aanpak legionella-problematiek gemeentelijke accomodaties (portefeuillehouder Flim) (A) 10. Vaststelling Milieujaarprogramma 2003 (portefeuillehouder Ter Keurst) (B) I IVaststelling jaarverslag milieu 2002 (portefeuillehouder Ter Keurst) (B) 12. Benoemen van welstandsleden (portefeuillehouder Ter Keurst) (B) 13. Vaststellen van de exploitatieverordening gemeente Rijssen- Holten 2003 (portefeuillehouder Stegeman) (B) 14. Krediet voor aankoop grond voor de toekomstige uitbreiding van het industrieterrein Vletgaarsmaten in Holten (portefeuillehouder Stegeman) (B) 15. Beslissing op bezwaarschrift tegen afwijzing schadevergoeding als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (Mengvoedergroep Holten BV) (portefeuillehouder Stegeman) (B) 16. Krediet voor aankoop grond in het toekomstige bestemmingsplan Opbroek in Rijssen (portefeuillehouder Stegeman) (B) 17. Uitgangspunten begroting 2004 (portefeuillehouder Ter Schure) (A) 18. Belastingtarief voor kennelhouders (portefeuillehouder Ter Schure) (B) 19. Contacten partnergemeenten (portefeuillehouder burgemeester Lonink) (A) 20. Krediet voor een bijdrage aan Enschede Airport Twente (portefeuillehouder burgemeester Lonink) (A) 21 Sluiting De commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken en Middelen vergadert op dinsdag 27 mei 2003 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in Rijssen. De voorlopige agenda luidt als volgt. I Opening II Taakveld Algemene Bestuurlijke Zaken, aanvang 19.30 uur 1. Inventarisatie spreekrecht taakveld 2. Vaststellen definitieve agenda taakveld 3. Verslag vergadering 24-04-2003 4. Samenwerking brandweer Hellendoorn, Rijssen- Holten en Wierden, fase I (besluitvormend; porte feuillehouder burgemeester Lonink) 5. Integraal veiligheidsbeleid (informerend; portefeuille houder burgemeester Lonink) 6. Rapport onderzoek gemeentelijke actieprogramma's brandveiligheid (informerend; portefeuillehouder burgemeester Lonink) 7. Handreiking gemeentelijke processen bij rampenbestrij ding (informerend; portefeuillehouder burgemeester Lonink) 8. GBA-audit (informerend; portefeuillehouder wethou der Ter Keurst) III Taakveld middelen, aanvang aansluitend aan vorige taakveld 1Inventarisatie spreekrecht 2. Vaststellen definitieve agenda taakveld 3. Verslag vergadering 24-04-2003 4. Berap 2003 (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder Ter Schure) 5. Uitbreiding faciliteit Nationale Hypotheek Garantie (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder Ter Schure) IV Sluiting De stukken voor deze vergaderingen kunt u inzien bij de Stafafdeling Bestuurs-en managementondersteuning, Communicatie. U kunt deze afdeling vinden in het gemeentehuis locatie Rijssen, kamer 013. Deze afdeling kunt u bereiken op tele foonnummer 85 46 25. Vangnetregeling Huursubsidie Als uw inkomen te hoog was voor huursubsidie en u hebt een inkomensdaling van tenminste 20%, dan komt u mogelijk in aan merking voor een bijzondere bijdrage in de huurlasten op grond van de Vangnetregeling Huursubsidie. Voor informatie en aanvragen Vangnetregeling Huursubsidie kunt u terecht bij de gemeentewinkel aan de Elsenerstraat 20 te Rijssen en de publieksbalie aan de Smidsbelt 6 in Holten. Wegafsluitingen In verband met werkzaamheden of een activiteit is het volgende weggedeelte voor de vermelde periode voor het verkeer afgeslo ten. weggedeelte periode werkzaamheden Kruising Wierdensestraat-5 mei 2003 t/m in verband met het Parkstraat (Rijssen) 7 juni 2003 reconstructieplan Ligtenbergerdijk (plaatsen 5 juni 2003 van een zinker (hele dag) in verband met het plaatsen van een zin ker op de Ligtenbergerdijk Molenstalweg in Rijssen tussen de Dokter Stokkerstraat en de spoorwegovergang Dannenberg 24 mei van In verband met een 9.00-17.00 uur opendag bij de brand weer Dot vindt u op het internet of bij een Huursubsidie InformatiePunt Ontvangt u huursubsidie of heeft u huursubsidie aange vraagd? Dan wilt u natuurlijk precies weten wat er speelt rond uw huursubsidie.VROM geeft u daarover informatie. Bijvoorbeeld via het Huursubsidiebericht.Voortaan kunt u ook terecht bij een Huursubsidie InformatiePunt voor al uw vragen over uw huursubsidie. Mensen die een niet zo hoog inkomen hebben en een huis huren, kunnen in aanmerking komen voor huursubsidie. Het aanvraagformulier voor huursubsidie kunt u ophalen bij de gemeente, uw wooncorporatie of bij een Huursubsidie InformatiePunt. Dit formulier moet u invullen en opsturen naar het ministerie van VROM. Als u al huursubsidie ontvangt, krijgt u van VROM tussen 15 mei en 20 juni 2003 automatisch bericht, het Huursubsidiebericht, over de hoogte van uw huursubsidie voor de aankomende periode. Vragen over huursubsidie Op de internetsite van het ministerie van VROM, www.vrom.nl/huursubsidie, vindt u alle informatie over huursubsi die. Zoals vragen en antwoorden over het ontvangen van huursub sidie en een proefberekening waarmee u zelf kunt (laten) uitreke nen hoeveel huursubsidie u zou kunnen ontvangen. Misschien hebt u thuis geen internet, of bent u niet zo handig met de computer. Als u liever persoonlijk contact hebt, kunt u nu ook terecht bij een Huursubsidie Informatiepunt bij u in de buurt. Zo'n InformatiePunt vindt u ook in onze gemeente. Een Huursubsidie InformatiePunt heeft toegang tot de huursubsidiege- gevens van VROM, met alle relevante informatie over een aanvraag of toekenning van huursubsidie. Zo kunt u nog beter en sneller geholpen worden. Huursubsidie InformatiePunt De medewerkers van een Huursubsidie InformatiePunt kunnen via internet uw dossier inkijken bij VROM. Zij geven u bijvoorbeeld informatie over de status van een aan vraag: is uw aanvraag ontvangen, is er al een beslissing genomen, en zo ja wat voor bedrag krijgt u maandelijks? Is uw aanvraag afgewezen? Dan kan de medewerker samen met u nagaan of er nog andere mogelijkheden zijn. Daarnaast krijgt u bij het Huursubsidie InformatiePunt uitleg en advies over alle corre spondentie tussen VROM en u. Vestigingen van Huursubidie Informatie Punten in de gemeente Rijssen-Holten zijn: - de gemeentewinkel, Elsenerstraat 20 in Rijssen; - de publieksbalie, Smidsbelt 6 in Holten; i - Christelijke Woningbouwvereniging De Goede Woning, Boomkamp 16 in Rijssen. Het verkeer leiden wij om via bewegwijzerde routes. Voor de Dokster Stokkerstraat geldt een inrijverbod voor vrachtauto's en autobussen. Wij wijzen u erop dat een wegafsluiting langer kan duren, als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Reconstructieplan gedeelte Nassaustraat en Marijkestraat en vervanging riolering De Steege Burgemeester en wethouders zijn van plan in Rijssen de volgende werken te laten uitvoeren: reconstructie Nassaustraat (inclusief riolering), gedeelte tussen de Koninginneweg en de Marijkestraat; reconstructie Marijkestraat (inclusief riolering), gedeelte tussen de Nassaustraat en de Irenelaan; vervanging riolering De S Onderdeel van het plan is de instelling van eenrichtingsverkeer voor het gedeelte van de Nassaustraat, dat reconstrueerd wordt. Verder is het de bedoeling om voor dit gedeelte van de Nassaustraat het parkeerverbod, dat voor de zuidzijde geldt, in te trekken. Tekeningen waarop de plannen zijn uitgewerkt kunt u inzien vanaf 23 mei 2003 tot en met 20 juni 2003 bij de gemeentewinkel aan de Elsenerstraat 20 in Rijssen. Zolang de plannen ter inzage liggen kunt u uw zienswijze op de plannen kenbaar maken aan burgemeester en wethouders, post bus 244, 7460 AE Rijssen. Indienen subsidieverzoeken deskun digheidsbevordering vrijwilligers Waar gaat het om? Deze subsidieregeling is bedoeld om lokale instellingen die activi teiten organiseren voor de Rijssense en Holtense jeugd een sti muleringsbijdrage te verstrekken in de deskundigheidsbevordering van de voor die instellingen werkende vrijwilligers. Het gaat dus om' een bijdrage in de deskundigheidsbevordering van de vrijwilli gers. Niet alleen sportorganisaties komen hiervoor in aanmerking. Ook andere, maatschappelijke organisaties kunnen van deze rege ling gebruik maken. Adres gemeentehuis: Schild 1,7461 DD Rijssen Smidsbelt 6. 7451 BL Holten Gemeentewinkel, Elsenerstraat 20,7461 DN Rijssen Postbus 244,7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen-holten.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis en de Gemeentewinkel zijn geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak op donderdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur (alleen Burgerzaken) elke donderdagavond van 18.00 uur tot 19.30 uur Wat zijn de subsidievoorwaarden? De bijdrage is uitsluitend bedoeld voor deskundigheidsbevorde ring van de vrijwilligers die gericht zijn op het trainen van de jeugd en/of het begeleiden van de jeugd of gericht zijn op vrijwilligers werk ten behoeve van de jeugd. Deskundigheidsbevordering ten behoeve van volwassenen komt niet voor subsidie in aanmerking. Alleen instellingen die meer dan 50 jeugdigen tot hun doelgroep mogen rekenen, komen voor deze subsidieregeling in aanmerking. Als minimale eigen bijdrage van de instelling in de kosten van de deskundigheidsbevordering wordt een percentage van 15% gehan teerd. Wanneer, waar en hoe aan te vragen? De aanvragen moeten vóór I juni 2003 ingediend worden. Sportorganisaties moeten hun aanvragen schriftelijk indienen bij de Sportraad Rijssen-Holten, alle overige organisaties moeten hun aanvragen schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rijssen- Holten. Uit de aanvraag moet blijken: - de aard, de omvang van en de aantoonbare behoefte aan de deskundigheidbevordering binnen de organisatie; - dat financiering van de kosten uit een andere bron niet mogelijk is; - dat de instelling zelf uit het eigen budget ook een bijdrage levert aan de kosten van de deskundigheidsbevordering (minimaal 15%). De Sportraad verdeelt het budget deskundigheidsbevordering vrij willigers ten behoeve van de sport. Het college van burgemeester en wethouders verdeelt het budget voor de overige organisaties. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Ontwikkeling, taakveld Welzijn of bellen met telefoonnummer 85 45 20 of 85 45 15. Op vrijdagmiddag zijn het gemeentehuis en de Gemeentewinkel gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur Gemeentelijk meldpunt: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeester J. A. H. Lonink, Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854. op zaterdag van 9.00-12.00 uur wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J. J.A. ter Keurst kunt Holten: u telefoonnummer iedere dag van 0548-85 46 12 bellen. 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Bestemmingsplan "Bergbezinkbassins, thematische herziening van vijf bestemmingsplannen" Vanaf 23 mei 2003 kunt u zes weken het besluit van Gedeputeerde Staten van 3 april 2003 inzien. Bij dit besluit is goedkeuring ver leend aan het besluit van de raad van 16 december 2002 tot het vaststellen van het bestemmingsplan "Bergbezinkbassins, themati sche herziening van vijf bestemmingsplannen". De bestemmings plannen gaan over op het opnemen van een bestemming voor het bouwen van ondergrondse bergbezinkbassins. In Rijssen zijn deze locaties gelegen in de Energiestraat en de Keizersdijk en nabij de Maatgraven inVeeneslagen en Braakmanslanden. In Holten gaat het over een locatie aan de Larenseweg/Aaltinksweg In de voorafgaande procedure heeft Gedeputeerde Staten geen bedenkingen ontvangen. Hierdoor kunt u zolang het besluit ter inzage ligt, alleen beroep instellen als u kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest om uw bedenking tegen het vastgestelde bestemmingsplan naar Gedeputeerde Staten te sturen. Uw beroepschrift moet u sturen naar de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 AE in Den Haag. Als er geen verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is inge diend, treedt het goedkeuringsbesluit aan het eind van de terinza- gelegging in werking. Het besluit en het bestemmingsplan kunt u inzien bij de publieks balie Holten, sector Ruimte en in de gemeentewinkel Rijssen. U kunt hier terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis en op afspraak buiten de werkuren. Bestemmingsplan "Buitengebied (voormalige gemeente) Holten, partiële herziening manege De Eik" Vanaf 23 mei 2003 kunt vier weken het bestemmingsplan "Buitengebied (voormalige gemeente) Holten, partiële herziening manege De Eik" inzien. De raad heeft dit bestemmingsplan vastge-

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 10